Verkuylen redt nog juist punt „Noodgreep" levert UVS gelijkspel op: 2-2 VAN LDWS geeft in slotfase 3-1 voorsprong tegen ONA prijs VERSLAAT FOREHOLTE Gebrek aan stootkracht MAANDAG 27 JANUARI 1975 Daar Jan Preenen GOUDA Even heeft het er naar uit gezien dat de sensationele ge beurtenissen in de 76ste minuut zou de n besiüssen over winst en verlies in het hoofdklasse-duel Gouda UVS Met nog een kwartier te gaan gaf Arie van Herk zijn ploeg met 2—1 de leiding. Nauwelijks een hal ve minuut later kreeg UVS al de kans om de correctie aan te brengen toen Gerrit Zorg het shirt van Piet van Putten "aan een test onder wierp". waardoor Gerard Désar een penalty mocht nemen. Evenals te gen RVC enkele weken geleden bleef Désar echter in gebreke. Dankzij die misser leek Gouda de gelukkige winnaar te zullen worden, totdat zeven minuten voor tijd een nood greep van UVS-trainer Wally van Schooten toch nog de gelijkmaker opleverde: de naar voren gestuurde laatste man Koos Hannaart teken de in de 83ste minuut voor 2—2. Een goed resultaat van UVS als in aan merking wordt genomen dat Fred Filippo (griep) en Jan Verver ont braken. Na afloop van de wedstrijd UVSSDW vorige week bleek dat Verver aan een trap, die hij in de slotfase had moeten Incasseren, een enkelblessure had overgehouden. Ver ver: "Er is een splinter van het bot af. Mijn enkel is in het gips gegaan. Het was niet noodzakelijk, maar de genezing verloopt er wel sneller door. Het gips gaat er op 10 februa ri af. Hopelijk kan ik enkele weken daarna al weer spelen". In de punt van de UVS-aanval werd Verver gistermiddag vervangen door Bert Kort, wiens plaats op het midden veld werd waargenomen door Cees Duprie. In de verdediging voorzag Bart Lardé in de vacature Filippo: Lardé werd linkervleugel verdediger en Wil Groenendijk kreeg de rol van voorstopper. In defensief opzicht leverden die veranderingen weinig problemen op. Anders lag dat in de aanval waar Kort zioh bepaald niet op zijn gemak voelde (hij kwam nauwelijks los van zijn tegenstan der) en Van Putten zonder Verver nogal eens - een verloren indruk maakte. Slechts eenmaal was Van Putten in de eerste helft in zijn ele ment en wel toen hij een ééntweetje aanging met de ditmaal tamelijk so listisch ingestelde Wil Henskens. Pas op het laatste moment kon Gou da ingrijpen. Maar al liet de samen werking in de Leidse aanval nogal wat te wensen over, toch zou UVS na een half uur de leiding nemen. Hannaart stuurde Adri Lagendijk uiterst geraffineerd langs de buiten- spelval. Lagendijk verscheen daar door oog in oog met Gouda-doelman Leen Bezem, maar miste de zelf verzekerdheid om deze één-tegen- één-situatie uit te buiten. De midden velder was zelf zo van zijn stuk ge bracht nadat hij de kans voorhij had laten gaan dat hij zelfs niet rea geerde toen Bezem de bal maar gedeeltelijk wegwerkte. Gelukkig voor UVS kwam Gerard Désar wel in actie. Kansloos voor Bezem schoof hij de bal in de uiter ste hoek: 0-1. De weg naar winst had voor UVS open gelegen als in de 41- ste minuut Wil Henskens iets zui verder had gekopt. Uit een voorzet van Lagendijk knikte hij de bal ech ter tegen de onderkant van de lat, waarop Duprie de terugspringende bal overschoot. Gouda, dat met „oud jes" ails Ger Clement (na vier we ken in de ploeg teruggekeerd) en Bob Westra een trage indruk maakte en lange tijd weinig lijn in het spel wist te brengen kwam zelfs op slag van rust nog langszij. Nadat Gouda een aanval van UVS had afgeslagen kreeg Westra vrij spel, omdat zijn directe bewaker Duprie nog in de buurt van het Goudse zestienmeter gebied vertoefde. Westra, die even als Clement niet van meverdedi- gen wil weten, profiteerde dankbaar van die vrijheid en kon in alle rust Van Herk in het spel betrekken. Laatstgenoemde zorgde voor 11. Het was met een inzet-van-dichtbij van Clement een van de weinige kan sen voor Gouda in die eerste helft. De thuisclub had zich voor het ove rige met afstandsschoten tevreden moeten stellen. Bij een van die po gingen had Westra de bal overigens een keer op de lat gedeponeerd. Na rust pakte Gouda de voetbalzaken wat krachtiger aan. Het drong UVS bij vlagen ver terug, maar kritiek werd het voor de Leidenaars voorals nog niet. Daarvoor ontbrak het ver rassingselement in de Goudse aan vallen, die nogal eens zonder over leg werden uitgevoerd. UVS verzuim de daarentegen dit toch matige Gou da, zoals eerder in de competitie in Leiden gebeurde (de uitslag werd toen 3-0) door een tempoverhoging in moeilijkheden te brengen. De Van Schooten-équipe kende plotse ling zelf problemen toen allereerst Van Herk zijn tweede goal afleverde (een voorzet van Westra werd door Luxen gemist, waarna Van Herk doeltreffend toesloeg) en vervolgens Désar geen raad wist met een penal ty. Van Schooten: "Na die goal heb ik uit nood Hannaart opgeschoven". Die taktische wijziging leverde ze ven minuten later ad rendement op. Na een verre uittrap van Wijnand Sloos 'legde" Van Putten de bal voor de voeten van Hannaart, die met een schuiver zijn ploeg verdiend op 2-2 bracht. Een gelijke stana waarmee Van Schooten en Gouda- trainer Kei j ter ink niet tevreden wa ren. Van Schooten: "We hadden de westrijd kunnen beslissen als Hens kens iets meer geluk had gehad met zijn kopbal. In plaats daarvan komt Gouda in de laatste seconde van de eerste helft nog op 1-1. Dat is ge woon pech". Een Kuijterink: "Als Je zo kort voor tijd vóór komt te staan mag j e die winst toch niet meer verspelen?" Vrij spel LEIDEN Roodenburg heeft tegen Zwijndrecht geen mo ment kunnen imponeren. Hoewel de blauwzwarten vele kan sen kregen kwamen ze toch niet verder dan 11- Zelfs slaagde het met weinig voetbaltalent bedeelde Zwijndrecht er in een voorsprong te nemen die pas in de slotminuten door Reinier Verkuylen ongedaan werd gemaakt. Roodenburg trok direct na het eer ste fluitsignaal in de aanval en zette de verdediging van Zwijndrecht onder stevige druk. De Zwijndredh- tenaren, opererend met een versterk te defensie, slaagden er echter vrij gemakkelijk in het steriele L01dse aanvalsspel te ontregelen. De beste kans in de beginfase was voor Sam den Os, die in riante positie voor doelman Anne Smit verscheen. Zijn harde inzet werd kundig gekeerd door Smit. De terugspringende bal kwam voor de voeten van Van Koo peren. Zijn schot werd echter van de doellijn gekopt door Van Vuuren. Roodenburg bleef drukken maar de opzet van de aanvallen bleef even eens te onsamenhangend. Intussen moest de Leidse verdediging de snel le counters van Zwijndrecht goed in de gaten houden want na een kwar tier waren de gasten er al eens ge vaarlijk tussenuit getrokken waar bij Ad van der Meeren ïn het zij net had geknald. De verdediging van Zwijndrecht daarentegen stond vreemd te schutteren waardoor er voor Roodenburg legio kansen ont stonden. Maar noch Sam den Os, noch Peter Dubbeldeman waren in staat van de geboden kansen gebruik te maken. Vooral in de Slotfase van de eerste helft deden zich in het doelgebied van de gasten de dolste situaties voor, maar hoe fel de Noord- Gemini/Kangeroes verspeelt winst VOORSCHOTEN Lange tijd leek het er op dat VC Maastricht kansloos was in de sporthal in Voorschoten. Een geweldig draaiend Gemini/Kangeroes blokte sterk en had een vaste pass. Wat te denken van een setsoore 15-10 en 15-6 te gen een bepaald niet tot de zwakke formaties in de eerste divisie te rekenen tegenstander als VC Maas tricht? Maar er moest nog een derde set komen. Daarin was Ge mini/Kangeroes nergens. VC Maas tricht behoefde zich niet schrap te zetten: 15-3. In de vierde set was de inzinking bij Gemini/Kangeroes nog niet voorbij: 15-6. In de beslissende vijfde set kreeg Gemini/Kangeroes plotseling weer winstkansen: met 8-2, 12-7 en 14-10. VC Maastricht beschikte echter over de meeste adem en de sterkste ze nuwen. Via 14-14 zegevierden de Limburgers met 16-14. LEIDEN De kopgroep in de vierde klasse A lijkt gisteren met drie ploegen te zijn uitgedund. Zowel Foreholte. SJZ en Altior vertoren hun duels waardoor onbetwiste kop loper Van Nispen en het ook win nende WSB de komende weken als grootste titelkandidaten de wei in zul len gaan. Beide teams zorgden er gisteren overigens zelf voor dat twee naaste concurrenten puntloos het veld verlieten. Van Nispen bleef op eigen veld Foreholte met 20 de baas. terwijl WSB SJZ met een 3 —1 nederlaag naar huis stuurde. Al- lor liet verrassend de volle winst achter by Bernardus: 2lé Het is er de treffen in 4A ASCRIJ pwetering en VTLSVLV werden afgelast) le verde UDO een 3—1 zege op tegen Hillegom. In de vierde klasse B verloor lijstaanvoerder SJC verras send met 10 bij het laaggeplaatste PDK en versloeg DOCOS het be zoekende Tonegido2—1. Overwicht Na de hervatting nam Roodenburg weer onmiddellijk het heft in han den. De thuisclub "bouwde een enorm overwicht op en het was dan ook constant spitsuur in het doelgebied v Zwijndrecht. De opeenhoping van spelers maakte het echter onmogeiyk een opening te vinden. Overigens trof Peter Dubbeldeman wel doel maar de goed leidende arbiter Doe- ser had buitenspel geconstateerd. De concentratie in de achterhoede van de fel Jagende Roodenburg-ploeg verslapte in deze fase van de strijd. Door een optreden la Jongbloed van Van Berge Henegouwen bleef de schade vooralsnog beperkt. Maar In de 65ste minuut ging het toch fout. Een ongecontroleerde knal van uit de Zwijndrecht-verdediging deed de bal bij Arie Opmeer belanden. Opmeer zette eerst Aad de Groot op het verkeerde been en passeeerde vervolgens de boomlange v. Berge He negouwen met een hard diagonaal schot (0-1). Roodenburg viel na deze tegenslag met hernieuwde energie het doelge bied van Zwijndrecht binnen. De ver dediging van de gasten kreeg het hard te verduren en kraakte in de voegen. Aan Leidse zijde was onmid- dels Plijter vervangen door de balhan dige Hannaart die de aanval wat meer inhoud moest geven. Hoewel de ac ties van de blauwzwarten plotseling veel sneller verliepen duurde het toch to drie minuten voor het ein de voordat Reiner Verkuylen de dik verdiende gelijkmaker langs de uit- blikkende Anne Smit schoot. Twaalf maxi In de laatste minuten wilde trai ner Van der Zwart Tisseur nog ver vangen door Ger Straathof. Door een communicatie -stoornis met de scheids rechter rende Straathof te vroeg het veld in waardoor Roodenburg plot seling met twaalf man speelde. Dit was oefenmeester Den Doolaard van Zwijndrecht niet ontgaan en luidkeels maakte hij arbiter Doeser hier op attent. Het gevolg was dat de inmid dels uit het veld gestapte Tisseur niet alleen zyn plaats op de reserve bank weer kon innemen, maar te vens een officiële waarschuwing kree Eerder in de wedstrijd waren de Roodenburgers Brittijn en Tisseur en Van den Berg en Bakker van Zwijn drecht al in het boekje van de con sequent fluitende Doeser terecht ge komen. CHRIS ZWEISTRA Van Nispen is in het duel met con current Foreholte de meest gelukki ge ploeg geweest. De twee elftallen wogen in dit aantrekkelijk treffen, goed tegen elkaar op, maar Van Nis pen bleek gisteren in Henk van Maris opnieuw een schutter van formaat te hebben. Van Maris werd al in de tiende minuut op maat bediend door Hans Keizer en zyn schot „ineens" was Boudewijn Willemse te mach tig: 1—0. Ne dat een Foreholte-goal van Piet Ruygrok, die de bal uit een indirecte vrije trap via de kuif van Cor van Steyn in het doel knalde, was afgekeurd omdat de bal Cot's kuif niet zou hebben be roerd sloeg Van Maris vijf minuten voor rust weer toe: 2—0. Het nog wel aandringende Forehol te zag na de hervatting geen kans meer die achterstand ook maar te halveren. WSB—SJZ 3—1 (1—0) SJZ kwam bij WSB, zonder Sjaak van Slinge- door hy in de tweede helft niet ïr kon aantreden. Aat van Sta- ?n bracht de stand uit de strafschop op 0—2. Na rust heeft Randstad Sport geen kans gezien de bakens te verzetten. Het spel van de Voor schotenaren bleef veel te kort gespeend van elk raffinement. Ook de voor Sival ingevallen Van Luik kon, evenals debutant Ruud Kamerling, geen vaart in het spel de thuisclub brengen. Vlak r het einde viel er zowaar toch Verlies Randstad Sport VOORSCHOTEN Randstad Sport heeft op eigen terrein tegen Verburch uit Poeldijk by zonder teleurgesteld. De Voorschotenaren kregen een onverwachte 1—2 ne derlaag te slikken en zagen daardoor hun positie in de boven ste regionen van de tweede klasse verder verzwakken. Het ontbrak Randstad gisteren aan stootkracht in de voorhoede. De .Voorschotenaren, die tot nu toe toch over de schotvaardigste aanvallers van hun klasse be schikten, zagen maar zelden kans gevaar te stichten voor het doel van Verburch. Daar waren wel enkele oorzaken voor aan te wy- Loek Helder ontbrak, Jan Zoete melk die zaterdagnacht vader was geworden miste de juiste concen tratie terwyi Henk v. d. Zwan ge woon onder zyn kunnen bleef. Tel daarbij op dat Albert Lam berts door een knieblessure in de halflinie verstek moest laten gaan en Sival in de rust met een enkel blessure moest afhaken en het zwakke optreden van Randstad Sport is voor een flink deel ver klaard. Overigens ging de thuis club niet onverdiensteiyk van start. In de beginfase werd een overwicht gecreëerd waaruit, voornamelijk door het harde wer ken van Devilee, enkele kansen ontstonden die echter werden verknoeid. De met veel inzet spelende Ver burch-ploeg dwong Randstad Sport echter met snelle uitvallen tot de uiterste attentie. Uit één van die uitvallen werd het na twintig minuten via Theo Zuider- wyk 01. Verburch, gesterkt door deze treffer, gooide er nog een schepje bovenop wat tien minuten voor de rust in een tweede doel punt resulteerde. By een gevaariyke Verburch- aanval wist Sival geen andere op lossing dan het „platleggen" van een tegenstander. Deze actie werd niet alleen met een penalty be straft maar kwam Sival tevens op j een enkelblessure te staan waar- LEIDEN Teleurgesteld verlie ten de LDWS-spelers na het duel tegen ONA het veld. De eindstand, 3—3 kwam voor velen als een kou de douche. De teleurstelling was ook niet verwonderlijk. Met nog vijf minuten te spelen leidde LDWS met 3—2. De "Vlietbewoners" had den het spel in handen, maar Juist toen niemand het meer verwachtte, kwaim ONA via Koster toch nog langszij. LDWS begon sterk. iVa goed opge zette combinaties werd de ver dediging van ONA diverse malen uitgespeeld. Toch was er een foutje van doelman v.d. Heuvel nodig om LDWS aan een voorsprong te hel pen. In de 5de minuut mocht Cees de Roode een vrije schop nemen, de bal kwam bij Cock v. Weerlee die hard, maar niet onhoudbaar, in schoot: 10. LDWS bleef komen even later was het Pim v.d. Meer die, na een zuivere combinatie met Ger de Roode, de stand op 20 bracht. ONA leek aangeslagen maar zoals meestal in het voetbal, bedroog ook hier de schijn. Na een kwar tier greep de LDWS achterhoede te nonchalant In en stelde daardoor Dekker in staat om op simpele wij ze de achterstand te halveren, 21. De wedstrijd werd aantrekkelij ker. ONA rook z'n kans. LDWS wil de echter niet verdedigen maar de voorsprong verder uitbouwen. Piet Gubler kreeg, na een vloeiende aan val daartoe de gelegenheid maar zijn inzet werd op het nippertje ge stopt. Aan de andere kant moest ook Visser enkele malen handelend optreden bij inzetten van de Guyl en Koster wat hem goed af ging. Na de hervatting begon LDWS wat afwachtend. Daardoor kreeg ONA de gelegenheid tot aanvallen, maar de afwerking ontbrak. Lang zamerhand nam LDWS weer het initiatief. Dat leverde ook resultaat op. Piet Gubler bediende op rechts Paul Wetselaar. Wetselaar ging goed door en trok scherp voor. De meegekomen Ger de Roode bracht vervolgens met het hoofd de stand op 3—1. De strijd leek beslist. De Gouwenaars begonnen echter wat meer risico's te nemen en zetten de LDWS-achterhoede onder druk. 'n Kwartier voor tijd zette Ernst hoog voor, Dekker ging de lucht in en via zijn schouder verdween de bal ach ter Visser. LDWS protesteerde voor hands, maar de goed leidende scheidsrechter v.d. Aken wees gede cideerd naar het midden, 3—2. Nog leek er voor LDWS geen vuiltje aan de lucht. Vlak voor het einde kreeg Dekker zoveel ruimte dat hij alleen voor Visser kon nemen. Hij schoot in eerste instantie tegen de paal, waarna de terugketsende bal door Koster hard en hoog werd ingescho ten: 3—3. nog een Randstad-doelpunt. Uit een door Henk v. d. Zwan geno men vrije trap schoot Rob van Züp raak. De resterende tyd was te kort om de plotseling weer wat beter draaiende thuisclub nog de gelegenheid te bieden op geiyke hoogte te komen. Oefenduel LFC LEIDEN LFC zal as. dinsdag avond een oefenwedstrijd spelen tegen Quick Boys. Het imidweekse treffen, dat aan de Boshuizerkade wordt gespeeld, begint om 20.00 uur. Semi-profs van Wimbledon bedwingen Leeds LONDEN Het tennismek- ka Wimbledon is thans ook het ge sprek van de dag in het Engelse voetbal. De semi-profs van Wimble don, die spelen onder de vier profdi visies, bereikten in de vierde ronde van de FA-cup een sensationeel ge lijkspel (0—0) tegen de Engelse kampioen Leeds United. Daarvoor had Wimbledon reeds het stoute stukje uitgehaald om de eerste divi sieclub Burnley uit de beker te sto ten. Ruim 43.000 toeschouwers zagen hoe de semiprofs van Wimbledon de Engelse kampioen bedwongen. De held van de dag was de doelman van Wimbledon, Dickie Guy. Hij stopte een strafschop van Peter Os good. Morgen moet Leeds op bezoek bij Wimbledon voor de tweede wed strijd. In het stadion van Wimbledon kunnen slechts 17.000 man plaats nemen. Ook de tweede non-profclub Leather- head zorgde voor de nodige opwin ding in de ontmoeting tegen Leices- ter City. Bij rust had Leatherhead een 20 voorsprong, maar verloor tenslotte toch met 2—3. De twee fi nalisten van vorig Jaar, Newcastle United en Liverpool, zijn uitgescha keld. Newcastle ging met 1—0 ten onder tegen de derde divisieclub Walsall en bekerhouder Liverpool, werd twee minuten voor tyd door een treffer van Ipswich-captain Mick Mils geëlimineerd. Gespannen gadegeslagen door Sam den Os (rechts) haalt Roodenburger Peter Dubbeldeman uit. De uiblinkende doelman Anne Smit van Zwijndrecht zal echter ook ditmaal het gevaar zweren. land, matig voor de dag. De thuis club, met Melby Ra boen als grote in spirator had gedurende vrijwel de hele wedstrijd een overwicht en won dan ook verdiend. Een in de 7de mi nuut door Hans Heemskerk met een kopbal gescoorde WSB-treffer. kreeg spoedig na de doel wisseling weliswaar gezelschap van een SJZ- doelpunt van Wim Bos (11), maar met die goal was de Zoeterwoudse koek toch op. Een doeltreffende strafschop van Joop Oostdam (over treding Wim Mooijman) en een twee de treffer van die speler bepaalden 'de eindstand op 31. UDO—Hillegom 3—1 (1—1) In een van UDO-zijde goed gespeelde wedstrijd hebben de Oegstgeestena- ren weer wat meer afstand genomen van de onderste plaatsen. Bert Schrama schoot een wat mat ope rerend Hillegom aan de leiding maar een door John Manuputty gescoorde goal trok de stand weer gelijk. Mein- dert de Jong miste vervolgens nog in de eerste hedft een strafschop (hands Jo6 Witteman) voordat UDO in de tweede periode definitief af stand nam. Peter van Werkhoven, met een lob over de doelman, en de ingevallen Frank de Rooy (in de 35ste minuut) verzorgden de pro- duktde van UDO: 3—1. PDK—SJC 1—0 (0—0) Het laag geplaatste PDK heeft SJC, dat tegen minder sterke ploegen per defini tie zelf ook minder sterk voor de dag komt, verrassend met 1—0 versla gen. De thuisclub speelde een voor de Noord wijkers "vervelend" spelle tje. PDK hield een stevige mandek king aan, met als gevolg dat SJC geen moment in z'n normale ritme kon komen. Het winnende doelpunt werd overigens pas vijf minuten voor tijd gescoord. Invaller-doelman Pank de Goey vervanger voor DOCOS—Tonegido 3—1 (1—0) Een wat verjongd DOCOS nu met drie A-junioren in de ploeg heeft een verdiende zege geboekt op hek- kesluiter Tonegido. In de 23ste mi nuut scoorde Stan van der Meel de eerste DOCOS-treffer na aangeven, van Jan Polanen en na zes minuten in de tweede helft was het Jan Klui vers die de niet geheel kansloze To- negido-doelman Roel van Zanten, voor de tweede maal versloeg: 1—0. De Leidenaars "vergaten" vervol gens de nodige fraaie mogelijkheden te verzilveren, waardoor Tonegido uiteindelijk de finish met 2—1 wist te bereiken. Bart van Benthem, schoot in de 65ste minuut raak na een misverstand in de DOCOS-defen- Ger de Roode heeft zojuist LDWS aan een 3—1 voorsprong geholpen. Juichend lopen (v.l.n.r.) de Leidenaars Wetselaar, de Roode en Van Weerlee terug. Doelman v. d. Heuvel van ONA krabbelt verslagen overeind.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 15