QUICK BOYS VALT TERUG Bennekom komt nog goed weg bij Noordwijk... RCU niet verder dan 1-1 bij SIZO Broring: „Ik kom terug" TEYLINGEN WEER EEN PUNT Biljarttitel Nieuwenhuis Zege BS-jeugd JEUGDTITEL SCHAKEN DOBBELAAR Trainer Aarsman„4-1 geflatteerd", maar: RIJNVIS WEG BIJTEYLINGEN Knap gelijkspel Lisser Boys2-2 MAANDAG 27 JANUARI 1975 PAOINA 13 Leo Pluimgraaff in verloren duel (2-1) bij CSVD uit veld gestuurd Door Gert Jan Onvlee DELFT De grote teleurstelling van de Quiok Boys-spelers over het verloop van de tweede helft van het duel tegen CSVD kwam een kwar tier voor tijd wel erg duidelijk tot uiting. Terwijl de Katwijkers al een half uur op zoek waren naar de verdiende gelijkmaker de stand was op dat moment 21 voor CSVD maakte arbiter Van der Moolen aanstalten de strijd even stil te leg gen om CSVD-speler Verschoor de gelegenheid te geven zijn „bloed neus" aan de zijlijn te laten behan delen. Leo Pluimgraaff, toch al niet op z'n mondje gevallen, vroeg ztch hardop af "of dat nou wel nodig was". Een opmerking die in normale ge vallen garant staat voor een bestraf fend woordje van de scheidsrechter. Dit keer echter niet. De heer Van der Moolen verwees de verraste Pluimgraaff naar de kleedkamer, waardoor Quick Boys het laatste kwartier van dit treffen zonder ani mator Pluimgraaff moest volbren gen. Dat lukte wel, maar de 2—1 stand bleef wel tot het einde op het scorebord staan. Een nieuwe nederlaag voor Quick Boys, dat de aansluiting met de kop groep in de eerste klasse A nu toch wel definitief is kwijtgeraakt. Een nieuwe nederlaag van de blauwwit- ten ook, die kan worden bijgeschre ven in de gestaag groeiende reeks "onnodig". De Katwijkers hielden de eerste helft bijsonder goed stand tegen het thuis nog zonder puntenverlies zijn de CSVD en vooral tegen de van doel tot doel staande wind die in combi natie met het erg slechte terrein echt voetbal al bij voorbaat tot de onmo gelijkheden deed behoren. Zoals gezegd, Quick Boys slaagde er ondanks dit alles in de eerste helft met een intelligent partijtje voetbal voor de dag te komen. Hoewel de thuisclub, gesteund door de halve or kaan, vanzelfsprekend een veld- overwicht opbouwde, kwamen de Katwijkers slechts zelden in moei lijkheden. Via de veel storende Cor Verdoes op het middenveld en de spelverdelende Pluimgraaff daar iets voor, lukte het de Perdijk-elf zelfs regelmatig tot gevaarlijke uitvallen te komen. Zo kreeg Jaap Heerik- huisen in de tiende minuut een (las tige) kans; zijn omhaal mislukte. CSVD zou als eerste aan een doel punt komen. Joep den Hollander treuzelde te lang in het eigen straf schopgebied, waardoor Ed Blok de bal kon verqveren. Zijn voorzet op maat bereikte John Zoutendijk, die direct ontzettend hard uithaalde. Doelman Floor Schaap was kans loos op zijn hoge inzet: 1—0. Quick Boys toonde echter een sterk moreel. Nauwelijks aangesla gen bleef de knap tikkende Kat- wijkse elf het middenveld beheer sen om dan counterend het CSVD- doel te belagen. En met resultaat. Na een half uur spelen belandde de bal na een verre vrije schop van Joep den Hollander op het hoofd van de achteruitlopende Leo Pluim graaff die de bal "knikkend" over de verraste CSVD-doelman Paul Poortwijn in het net deponeerde; 1—1. De nu bereikte "winnende" 1—1 stand zou de rust evenwel net niet halen. In de laatste seconden van die eerste periode mocht John Zou tendijk ongehinderd voorzetten. Broer Ton gleed door de Katwijkse defensie en raakte de bal nog net aan. Floot Schaap was weer ver slagen: 2—1. Na de hervatting kwamen de aanvallende bedoelingen van Quick Boys al snel tot uiting. Nu met Ger Pronk op de plaats van linksachter Arie Verdoes namen de blauwwit- ten het initiatief over. Om al direct enige goede kansen te krijgen. Na dat Koos Klinkenberg en Cor Ver does het voorspel hadden verzorgd met enige (rustige) schoten, was het Pluimgraaff die de bal na 'n voorzet van Jaap Hoek net over de lat kopte. Maar toen ook andere pogingen van Pluimgraaff en Klin kenberg in de daarop volgende mi nuten niet het gewenste effect sorteerden sloop de onrust in de Quick-ploeg. Er werd minder accu raat geplaatst en door het vele op dringen mocht CSVD nu ook eni ge malen gevaarlijk uitbreken. Snelle Peter van der Meer miste evenwel in riante positie en John Zoutendijk richtte na een solo kei hard op de lat. De toch al niet zo grote stoot kracht van Quick Boys werd nog verder ondermijnd toen arbiter Van der Moolen een kwartier voor tijd besloot Leo Pluimgraaff uit het veld te sturen. Vanaf dat moment kon het freewheelende CSVD moei teloos de voorsprong vasthouden. De zevende zege in de zevende thuis wedstrijd van het seizoen. OEGSTEEST Onder aus piciën van de Koninklijke Ne derlandse Biljart Bond iKNBB) zijn vorige week in café Cen traal in Oegstgeest de biljart kampioenschappen tweede klasse libre voor het district De Bol lenstreek gehouden. Zaterdag middag werden de finale-par tijen gespeeld. Winnaar werd J. Nieuwenhuis, die dankzij een jeter algem. gemiddelde (3.90) zijn concurrenten A. Mondriaan en W. Versteeg voorbleef. Uit handen van districtsbestuurder Van Breda ontving Nieuwenhuis (foto) de beker en de medaille. De organisatie van de wedstrij den was in handen van de Leid- se biljartvereniging Centraal. Wedstrijdleider Van der Weyden zorgde voor een vlekkeloze "ver werking" van het toernooi. Uit slag 1. Nieuwenhuis, De Krim 10 pnt, alg gem 3.90, 2 Mondri aan, De Engel, 10 3.54, 3. Ver steeg, Concordia, 10 3.25, 4 Pijn- acker, De Turk, 8 3.21., 5. V.d. Voort, De Engel, 6 3.40, 7. Ro- mijn, Amecitia, 4 3.76, 7. Mooye- kind. De Turk 4 2.83, 8. Rooy- akkers. Taveerne, 4, 2.69. Hoog ste serie Nieuwenhuis m. 39 pnt. LEIDEN Bij de interregionale- jeugd bleef BS Leiden tegen D \S ongeslagen. BS speelde DAS by vla gen volkomen weg en had na der tien minuten spelen afl een besYsren- de voorsprong genomen: 29-11. On der leiding van de goed coachende (nieuwe) coach Peter Kesteloo hiel den de Leidenaars stand en leidde BS'toekomst bij rust met .41-23. De tweede helf t was veel riommeL'iger en even leek BS het hoofd te verliezen toen in de regen van persoonlijke fouten de beide spelverdelers (Moe- rer en Paulides) eruit moesten en B-speler Creijghton een niet zo ster ke vervanger bleek. Rijsbergen diri geerde BS echter via 60-37, 62-51 en 68-53 naar de eindzege 89-68. Top- soorres BS: Berendsen 18, Rosber gen 17; DAS: Ryks 23. LEIDEN Korte tUd mocht Jtohn van der Wiel neg een sprankje hoop hebben om jeugdschaakkampioem van de Leidse schaakbond te worden. Een „theoretische" whistparty op Ruud Dobbelaar deed zijn achter stand op laatstegenoemde met neg een ronde te gaan tot een hadf punt slinken. De slatronde was echter weer voor Dobbelaar, die na een wisselvallige stryd Folkent Geertsema op de knieën wist te dwingen. Een bl-ksemzege van Van der Wiel op David Schweizer mocht dan ook niet meer baten. Een tweede plaats en U'.tzanding naar het kandidatentoer nooi in Doetinchem waren hiermee wel voor hem weggelegd. Leon Ko- nings stelde via zeges op Kees Ren tes en Wim Heemskerk, die het hem zeker knap lastig maakte, de derde plaats veilig. Jeugdleider der LSB, Carel Verbiest overhandigde aan de nieuwe jeugd kampioen, die de eer van de I*3B te zamen met Joan Baart by het Ne derlands kampioenschap hoog gaat houden de wisselbeker. De belangrijkste uitslagen van de laatste twee rondes: J. v. d. Wiel R. Dobbelaar 1—0; G. dien Broeder F J. Geertsema 0—1; L. Koniimgs— K. Rentes 1—0; J. Baart—D. Schwei zer 0—1; B. Verra—H. de Ruyter 1—0; W. Heemskerk—C. Zwetsloot 1-0, J. Borst—T. Loef 1—0. 9e ronde R. DobbelaarF. J. Geertsema 10; D. Schweizer—J. v. d. Wiel 0—1; W. Heemskerk—L. Konangs 0—1; J. BorstG. den Broeder 01K. Ren tes—J. Baart 1—0 reglT. Loef—C. Zwetsloot 0—1. Eindstand: 1. R. Dobbeflaar 8 uit 9; 2. J. v. d Wiel 7 li; 3. L. Konings 6li; 4. G. den Broeder 6; 5. F. J Geert sema 6; 6. D. Schweizer 5li; 7. K. Rentes 5!2. NOORD WIJK Tien minuten voor het einde van de partij Noardwijk-Bennekom maakte Ru- di Bröring zijn rentree in Noord- wijks eerste. De spitsspeler, die na een meniscus-operatie keihard heeft getraind om zo opvallend snel terug te komen (eerder had hij al met het tweede meege speeld) 'Ik had wel een hele wedstrijd kunnen 6pelen. Ik heb totaal geen last meer. Ik vond het alleen jammer dat ik die straf schop niet mocht nemen van Kar stens, anders had het nog mooier geweest. Maar ja, hij is de vaste penalty-nemer.En dus nam Karstens de elfmetertrap, want bij Noord wijk is geen plaats voor "valse sentimenten", zoals ook Ben Barten moest bemerken. Hoewel herhaaldelijk om hem werd geroepen vanaf de tribune, kon ook hij pas tien minuten voor tijd het veld in. Noordwijk-trainer Eelman: "Hij was drie kwartier te laat op de bespreking gekomen. Hij had wel een goed excuus, maar ik moest op een gegeven moment m'n elftal bekend ma ken. Als Barten dan niet aanwe zig is, kan hij er ook niet instaan. Heb je niemand achter de hand, dan is het nog wat anders. Nu ging het gemakkelijk". Nu ook wordt het moeilijk voor Bröring om terug te komen in de basis elf. De Bro: "Ik besef dat ik moet wachten tot er iemand uit vorm raakt of tot er blessures komen. Het draait te goed om iemand te vervangen. Maar ik heb geduld. Ik kom terug". NOORDWIJK Ook al schermde Bennekom-tramer Aarsman in de partijanalyse na derhand melt helt woord „geflatteerd" toen de uitslag ter sprake kwam, ook hij kon ten slotte niet om de constatering heen. „Noordwijk is dit jaar dè ploeg", eerde de oefenmees- ter de opponent. Een opmerking ingegeven door de demonstratie van macht van Noord- wijk, dat de zaterdagse competitie-return tegen Bennekom had aangegrepen tot het hou den van een wraakexpediitie. Belust op revanche voor de nederlaag in de uitwedstrijd was de Eelman-ploeg naar 4I „gestormd". Na een voorzet van Weyers is de bal in de modder "gesmoord" voordat SteUaard (vallend) het voorwerp heeft kunnen aanraken. Bogers kan de stand dan ook ge makkelijk naar 10 schieten, zo als Hulstein (5) en Vreugdenhil (rechts) kunnen constateren. Aarsman wilde die royale zege voorzien van het etiket "overdre ven"; had op elke treffer (behalve die van Bennekom zelf) iets aan te merken. "Bij die eerte bleef de bal in de modder steken. De tweede maakten we zelf; de derde werd volgens onze waarneming uit buiten spelpositie gescoord en over die pe nalty hoeven we helemaal niet te praten. Die speler liet zich gewoon vallen". En wellicht schuilde er ook wel waarheid in die woorden; was Noordwijk inderdaad wat goedkoop paar (de tweede, de vier de) doelpunten gekomen. Daartegen- evenwel stond dat Noordwijk ritsen mogelijkheden had gehad om de marge op andere wijze fors uit te bouwen; dat er een kwaliteitsver schil te bemerken was geweest, dat er niet om had gelogen en dat Noordwijk een overmacht had ge kend die veel groter was geweest, dan in de cijfers was uitgedrukt. Aarsman had het "geflatteerd" dan ook beter in de mond kunnen ne men ten aanzien van zijn eigen ploeg want Bennekom was nog erg goed weggekomen. V erwachtingen HILLEGOM RCL is er zater dag niet in geslaagd, na het hoop gevende met 4-0 gewonnen duel te gen Zuidland van verleden week, opnieuw de volle winst te grijpen. Het voor de Leiderdopers altijd las tige SIZO hield de roodwitten in Hillegom op 1-1. Dit gebeurde in een wedstrijd waarin van echt voetbal nauwelijks 6prake kon zijn. De schuin over het veld staande wind nam naarmate de tijd verstreek de vormen aan van een klein "orkaantje" en belette de tweeëntwintig eigenlijk iedere com binatie. De Hillegomse thuisclub had in de eerste helft de wind in de rug en veroverde dan ook een overwicht, dat in de 20ste minuut met de ope ningstreffer van de oranjezwarten zou worden bekroond. Louis Lem mers tekende voor deze treffer. Het goed tegenspel biedende RCL kwam amper twee minuten later erg goed weg toen de bal na een inzet van Bert Blokker boven de uitblinkende Leiderdorpse doelman Bram Brandt op de lat uiteen spatte.... Voordeel In de tweede helft blies de aan wakkerende wind in het voordeel van RCL. En ook de Leiderdopers, opnieuw evenals vorige week aantre dend met Sjoerd Teske en Hendrik Jan Koen zouden dit voordeel „slechts" met één doelpunt weten uit te buiten. Een voorzet van Bert de Ruiter vond het hoofd van Leo Holl die de bal vervolgens achter SIZO- doelman Leo Lefeber in 't net werk te. Dezelfde Leo Holl overigens die later alleen voor Lefeber verscheen er niet in slaagde raak te schieten. RCL zou nog een fraaie kans krij gen de winst alsnog veilig te stel len. In de 82ste minuut - Bram Zaal had inmiddels Teske vervan gen - zette Holl strak in, doelman Lefeber redde, maar het bleef de grote vraag of die redding nu voor, op of achter de doellijn was uitge voerd.... Vrij spel LEIDERDORP/HILLEGOM De besturen van het Leierdopse RCL en SIZO uit Hillegom zullen de komen de week in een schrijven aan de KNVB verzoeken voor de tweede klasse A enige inhaalprogramma's vast te stellen. Dit omdat het com petitieverloop in deze afdeling de laatste weken wel erg nadelig door het weer is beïnvloed. De feiten spraken voor zich. Slechts één minuut van het door de wind beïnvloedde treffen had Ben nekom de illusie kunnen wekken ge lijkwaardig te zijn aan Noordwijk. Nadat spits SJaak Turkestein vijf minuten na de pauze voor 1—1 had NAALDWIJK/LISSE Teylingen heeft zoals te verwachten viel, één punt gepakt in de uitwedstrijd tegen Naaldwijk en ging daarmee op de ingeslagen weg voort: 1—1. Sport club Lisse behaalde een royale ze ge op VOC, 30. De Lissenaren nes telen zich hierdoor, voorlopig, op de vijfde plaats in de derde klasse A. Naaldwijk-Teylingen bracht de Sassenheimers in de tweede klasse wederom een punt. Het nu al we ken gehanteerde concept één wed strijd-één punt begint zijn vruchten af te werpen. De Sassenheimers heb ben zich weer wat verder van de de gradatie-plaatsen verwijderd, al Llijft het verschil met het onderaan staan de Naaldwijk slechts vier punten. Maar ook de afstand tot de kop groep is niet zo groot; Randstad Sport staat vijf punten voor. In een klasse waar de verschillen zo klein zijn is het behalen van punten dan ook van het grootste belang en tot nog toe slagen de rood-zwarten er in dit te doen. Tegen Naaldwijk, heeft Teylingen duidelijke kansen gehad om op het hobbelige veld de strijd in zijn voordeel te beslissen. De thuisploeg opende halverwege de tweede helft de score. Uit een voor zet van Dekker passeerde Dick Hoogkamer de Teylingendoelman Theo van der Vlugt: 1—0. Van der Vlugt had overigens geen schuld aan het doelpunt en speelde wederom een uitstekende partij voor de Sas senheimers. Een klein kwartier na het Naaldwijkse doelpunt scoorde Aad Witteman 1—1 en dit bleef de stand tot de rust- en het eindsignaal. In de tweede helft schiepen de rood zwarten zich enige goede kansen, maar deze werden alle gemist. Derdeklasser Sportclub Lisse heeft tegen VOC eindelijk eens goed uit gehaald: 3—0. De Rotterdammers, -hadden niet veel in te brengen tegen het Lisser "geweld"; mochten ach teraf nog blij zijn dat zij er met „Slech/ts" drie doelpunten van af kwamen. Toch vond Lisse in de eer ste speelhelft slechts aarzelend het VOC-doel. Wim van Beek en Harry van der Zwet konden hun aanvalsac- ties niet doeltreffend afronden. Een handsbal kort voor rust bezorgde SC Lisse een penalty, die door Har ry van der Zwet gretig werd benut: 10. In de tweede helft toonden de Lisse naren hun kracht nog meer en Wim van Beek scoorde na een kwartier 2 —0. Toen verdere doelpunten uitble ven ging Lisse wisselen: Aad Opdam moest eruit voor Gerard van Beek en Wim van Beek werd vervangen, door Fred Dobben. De wissels gaven Lisse nieuwe kracht. Tien minuten voor het eind scoor de Harry van der Zwet na een pass van Gerard van Beek, met het hoofd: 3-0. Enige opmerkelijke wa penfeit van VOC was een bal, die het doel in en uit stuiterde, maar die volgens scheidsrechter van Ree de doellijn niet wa DEN HAAG Lex Rijnvis heeft het bestuur van Teylingen medege deeld aan het eind van dit seizoen, zijn contract bij de tweedeklasser niet te verlengen. De 41-jarige trai ner, eens flitsende linksbuiten in het Zuiderpark is aan zijn derde sei zoen bij Teylingen bezig en bracht deze club van de derde naar de tweede klas. Door Paiul de Tombe gezorgd, leek de geschiedenis zich even te gaan herhalen. Immers, ook in de eerste confrontatie had Ben nekom een achterstand (2—0 toen) tenietgedaan, om vervolgens win nend te finishen. De 1—1 wekte dan ook verwachtingen. Aarsman: "Er kwam ontspanning. We kwamen te rug. Noordwijk had het even Door nog in dezelfde minuut in eigen doel te koppen verhinderde ver dediger Jan Tennissen voor Benne kom al bij voorbaat een suicesvolle voortzetting van de partij zo die al tot de mogelijkheden had be hoord. "Want ik vond ze veel min der 'link" dan daar", herinnerde Albert Spaanderman zich. 'In Ben nekom waren die Jongens na het eer ste doelpunt veel gevaarlijker. Toch was het maar goed dat we dat mee vallertje kregen, want als het langer 1—1 blijft, kom Je er nooit meer door". Nu Noordwijk wèl het voordeeltje had "dat Je nodig hebt om kam pioen te worden" (Spaanderman) neigde de partij naar het andere uiterste. Noordwijk kon voortdu rend gevaarlijk doorkomen mede voerder Hulstein het helpen van zijn frontlinie verkoos boven het organiseren van zijn defensie. Ben- roetoam, eerder toch al overklast, werd daardoor en nog hulpelozer formatie, waarin de dekking vaak volledig werd verwaarloosd. „Grote' De cipiersrol bleek de meeste Bennekom -spelers trouwens ook in de eerste helft al niet bepaald op het lijf geschreven. Vooral op het ver zwakte middenveld (twee gebles seerden), waar vier man waren ge posteerd, moesten de debutanten hun koppelgenoten nogal eens de vrije doorgang verlenen. Veel meer dan met de zwakte van Bennekom had dat te maken met de kracht van Noordwijks ijezrsterke midden rif. Dankzij Boot, Albert Spaander man, en uitblinker Kees Karstens in het bijzonder (Aarsman plas tisch: "Als hij wat groter was ge weest, zou hij een hele grote zijn") konden de spitsen veelvuldig ver strekken naar het gebied voor doel man Rozenboom. Het had voornamelijk aan het op treden van die keeper gelegen dat de schade voor Bennekom beperkt was gebleven. Pas nadat Weyers, Spaanderman (2x) en Van Reste ren vergeefse pogingen hadden ge daan de groeiende Rozenboom te passeren, kwam Noordwijk op 1 0. Vlak nadat Jan Teunissen op de lijn had gered na een inzet van de weer knap voetballende Vreugden hil, smoorde de bal na een voorzet van Weyers in de modder. Bogers kon in de 35ste minuut zijn vorm- stijging benadrukken met de fraai verzorgde 1—0. Dat leek alsnog het startsein tot een massa-produtkie aan doelpunten, maar Bogers zag de bal na een kopstoot nog van de lijn gehaald (weer Teunissen) en Karstens stuurde van ver op de lat aan. De acties van Bennekom intus sen wanen uiterst beperkt geble ven. Een kans had die Aarmam- farma'tJie zich kunnen scheppen. Vlak na het Noordwijk-doelpunt miste de vrije spits Turkestein ech ter volledig. Hij rehabiliteerde zich vijf minuten na de pauze op een voorzet van.Jan Teunissen (1—1)' Noordwijk leek even uit het ritme, hervond dat echter snel en stotte daarna door naar een royale mar ge. op weg geholpen door Teunis sen, die na een Bogers-voorzet in eigen doel kopte (2—1 in dezelfde minuut). "Noordwijk zou toch wel hebben gewonnen", bekende Ars- man, "maar dat eigen doelpunt was wel een klap voor mijn ploeg". Op aangeven van Albert Spaanderman, die profiteerde van het aarzelen van twee verdedigers, scoorde Vreug- d'enhil 31 (68ste min.) en nadat de bal lange tijd op miraculeuze wijze uit het doel was gebleven, mocht Karstens op de valreep uit ean strafschop voor 4—1 zorgen. De met Barten ingevallen Bröring (Vreugdehal en Bogers waren ingeruild) stuurde Karstens het strafschopgebied in nadat Rozen boom de bal tegen de rug van de Wassenaarse arbiter Labruyere had gegooid. Karstens werd neergehaald door Van Kleef en nam de penal ty zelf. Aarsman had alleen aan merkingen op de doelpunten: "Want waar het het voetbal betrof is die overwinning volledig verdiend. Noordwijk is dit jaar de ploeg". TER AAR De vrees die Lisser Boys voor TAVV had gekend bleek achteraf ongegrond. Het resultaat (een 2—2 gelijkspel) van deze soms zeer spannende wedstrijd kon uitein delijk ruim verdiend worden ge noemd voor de Lissenaren, die met maar liefst vier invallers binnen de lijnen moesten verschijnen. Na ruim 30 minuten nam Lisser Boys de lei ding toen Sluymer met een knappe pass Piet Boot aan het werk zette. Met een fraai schot passeerde Boot doelman Es veld: 01. TAW begon plotseling veel energieker te voet ballen en slaagde er in om via een treffer van Den Hartog langszij te komen. De ploeg uit Ter Aar ging goed door en nam kort voor de rust de leiding. Cock Verzaal buitte een moment van onachtzaamheid in de Boys verdediging uit en hielp TAVV aan een 2—1 voorsprong. In de tweede helft kreeg TAww het erg moeilijk tegen een offensief inge steld Lisser Boys, dat zo nu en dan slechts met "noodgrepen" van TAW gestopt kon worden. In de 79ste mi nuut kreeg Lisser Boys eindel'.lk loon naar (hard) werken, toen Frans Overdevest uit een fraaie ac tie 2—2 liet aantekenen Verder liet TAW het niet meer komen.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13