Poulenc grandioos vertolkt Zwier in Kaags zingen LUSV haalt stevig uit Lintjes voor vrijwillige brandweer van Katwijk tegen koploper Jupiter Op orgel Leidse Stadsgehoorzaal SCHOPFUNG VAN J1AYDN CHRISTELIJK MANNENKOOR SASSENHEIM JUBILEERDE ZIJL/LGB-AZC DUEL OM DE ZESDE PLAATS Dusan Tigerman stopt na augustus PLO bestraft vier kapers Haagse politie won zaalvoetbal miste men helaas weer de eenheid van het totaalbeeld. Van Driesten, mist nog de grip op het volledige or kest, hij mist dan ook nog de nodi ge ervaring. Desondanks belooft het fantastische detailwerk veel voor de toekomst; op dat punt slaat hij zijn leermeester met stukken. RON HARMS MARKTBERICHTEN In promotieklasse volleybal DE KAAG "Looft den Heer" bombarderen. Oostenrijks in denken het zonder de odeurs van barones-f heeft in de Johannes de Evangelist- en zijn. sen en gravinnen. Maar niemand kan kerk aan de Buitenkaag Haydn's Geur, kleur, zwier. De Kaag kon beweren, dat er geen zwier in het< Schöpfung gezongen. Het program- Kaagse zingen heeft gezeten, dlri- ma boekje was Duits en Neder- gent Louis van Wijngaarden, wiens I lands maar de tekst die Haydn uit skl Marie Therese Nadig heeft pedagogische opstelling zich nog da- 1 Engeland had meegebracht was gisteren de afdaling op de Axamer- gelijks verrijkt, heeft zijn zin in Engels. Een Hollander verduitste LiZum, meetellend voor het klas- 2wier waar kunnen maken, kunstzin-1 dat Engels. Die Hollander was een sement 0m de wereldbeker gewonnen ni« gedacht, vrijgemaakt van bur-1 vriend van de keizer, een geboren Anne-Marie Moser eindigde als twee- gerlijke verstijving. We hebben wat I Leidenaar die het in Wenen goed de op 0.36 seconden. Anne-Marie Mo- verbaasd geluisterd, maar zijn zan- wonen vond: baron van Swieten. behield haar eerste plaats in het gas hebben het beste gepresteerd, Voor adellijken is dit oratorium klassemeat om de wereldbeker met van "1 de 24 Jaar. dat we ze op de gemaakt pas tien Jaar later (1809) 195 pnt ïoor Rosi Mittermaier (124) voet hebben gevolgd, zou Napoleon hun paleizen komen en Marie Therese Nadig (102). Maar de klankkleur was helaas; eenzijdig. De Kaag kan noch een IJshockey Voor de cup inter- orlKst ^tak», noch er een bergen. national heeft Tilburg Trappers gis- Dan telefoneert men naar Ada v. d. teravond met 4-3 gewonnen van Bent' welbekend pianiste, knap in HYS. Voor de Coupe Nationale Ne- orkestvervanging. Gewoonlijk een derlanden won NNN Nijmegen in karwei van jewelste, maar Ada is Amsterdam met 5-6 van ORWO. de Schepping nog niet beu, gelet op haar onvermoeide frisheid. Voetbal Voor de vierde ronde De Leiderdorpse sopraan Hester van de FA-Cup heeft Queens Park Hillinga, oud-leerlinge van Jo Vin- Rangers gisteravond met 0 gewon- cent zong héél mooi. Geen spoortje nen van Notts County. van enig stembreukje; hoog, laag, midden even orkestraal en soepeL Koudegolf De koudegolf lm het Tenor Piet Maas en bas Jan Huls- noorden van India heeft volgens bos, steeds gewaardeerd, plaatsten persberichten tolt nu toe aam vier- beide hun zangbeelden heel helder honderd personen het leven gekost, en ruim de ruimte in. Maar zon zich- In dit cijfer zijn niet begrepen de MlI geUjk blijvend beheerst en Slachtoffers van de aardbeving van smal vibrato als van de sopraan, zondag die in de ondergesneeuwde bereiken zij maar in hun meest ge- dalen op grote hoogte van de Hima- concentreerde episodes, laja door de kou bezweken. KEES VERHOEP SASSENHEIM D. Knetsch, nu zeven Jaar voorzitter van het vijfen twintig Jaar bestaande Sassenheims Christelijk Mannenkoor, stak tijdens de gisteravond in het sfeer volle "Oude Koningshuys" ter gele genheid van deze heuglijke gebeur tenis gegeven receptie, zijn verba zing niet onder stoelen of banken: "Zo'n grote belangstelling voor een in feite zo kleine vereniging, onge looflijk. De blijdschap van voorzitter Knetsch was bepaald niet vreemd te noemen. Op de receptie van ,,zyn" mannenkoor gaven de in woners van Sassenheim blijk van him wel erg grote interesse. Maar liefst tweehonderdvijfentwintig mensen trokken naar het "Oude Ko- ningshuys" om daar hun felicitaties aan de negenentwintig leden van het koor te doen toekomen. Het vijfentwintig1-Jarig Jubileum, van het koor was gisteravond ove rigens niet het enige dat werd ge vierd. Tegelijkertijd werden zeven Jubilarissen, onder wie dirigent, Job. C. de Vries, eens danig in de bloemen (en de insignes) gezet, om dat zij allen de vijfentwintig jaar van het koor "lijflijk" hebben mee gemaakt. Alle zes de leden de heren Z. de Vries. N. de Vries, K. de Vries. P. Duiker, C. Honders en (oud-voorzit ter) ZJ. de Jong ontvingen de zil veren speld, terwijl dirigent Job. C. de Vries een gouden kleinood in ont vangst mocht nemen. Als klap op de vuurpijl bood de heer Van der Blom, voorzitter van de Afdeling Leiden, van de Koninklijke Bond van Chris telijke Zang en Oratorium Verenigin gen, de heren Duiker en (dirigentV De Vries nog het zilveren insigne van de Bond aan. LEIDEN Roelof van Driesten, als aanvoerder van de tweede violen van het Rotterdams Philharmonisch Orkest al een markante verschijning in de Leidse concertzaal, toonde gis teravond zijn capaciteiten als diri gent van het orkest. Geopend werd met Rossini's ouverture „De dief achtige ekster". Van Driestens direc tie leek één grote gymnastische oefe ning, alsof hij het liefst elk orkestlid persoonlijk iedere noot zou willen aanwijzen die gespeeld moest worden. Het resultaat was, dat er perfect werd gemusiceerd, maar dat men door de bomen het bos niet meer kon zien. Rossini klonk nogal overladen, met weinig Italiaans esprit. Het programma vermeldde, dat Memdelsshodms, "Midzameroradhts- droom", uit 1826 zou dateren: dat Jaartal betreft het ontstaan van de niet gespeelde ouverture. De overi ge toneelmuziek ontstond pas 17 jaar LEIDEN In de waterpolocompe- titie is voor de clubs van de hoofd en eerste klasse de helft van de 22 te spelen wedstrijden achter de rug. In beide afdelingen hebben de ploe gen elkaar allen een keer ontmoet. In de hoofdklasse heeft De Zijl/ LGB in de eerste competitiehelft, preccies vijftig procent gescoord. Met elf punten staan de rood-witten op de zesde plaats slechts twee pun ten achter op Neptunus en De Meeu wen, die het in dit seizoen niet ge makkelijk hebben om op papier, zwakkere ploegen op afstand hou den. Ook een gerenommeerde ploeg als Zian/Vitesse is op HZC/De Rob ben (onbedreigd eerste met 21 pun ten) al vijf punten achter geraakt. De Zijl/LGB zal zich voorlopig kun nen concentreren op de strijd om de zesde plaats, waarbij Zwemlust/ Den Hommel, met twee punten voor sprong. en AZC en VZC/Ritmees- ter, met één punt achterstand op de Leidse ploeg de belangrijkste con currenten zullen zijn. Vandaag komt in zwembad De Does AZC op be zoek. Dat het krachtsverschil tussen de streekgenoten niet groot is, blijkt niet alleen uit de stand op de rang lijst, maar ook uit het 4—4 gelijk spel, waarin de eerste ontmoeting eindigde. Aanvang van de wedstrijd 19.15 uur. In de eerste klasse heeft LZ'86 een bijzonder verrassend debuut ge maakt. Doorgaans is het voor de pas uit de tweede klasse gepromo veerde ploegen lastig om zich in de eerste klasse te handhaven, maar het team van trainer-coach Versluis staat nu met 16 punten uit 11 wed strijden op de derde plaats. De kop- looers in deze afdeling. Het Y en PSV, hebben ieder 19 punten verza meld en kunnen eigenlijk alleen nog door LZ '86 worden bedreigd. Want nummer vier op de ranglijst, UZSC staat nu op 12 punten en is dus in de strijd om één van de twee top- plaatsen, die recht geven op pro motie vrijwel kansloos. Morgen reist LZ'86 naar Eindhoven om daar tegen PSV te spelen. De Leidenaars zullen dan trachten revanche te ne men voor het 1—3 verlies dat bij de competitiestart tegen deze tegenstan der werd geleden. later! Het scherzo klonk door het ab surd hoge tempo Jachtig en onge nuanceerd; de notturno kreeg welis waar een uitgewogen tempo, maar hier waren de hoorns te geppronon- ceertd; t intermezzo en de dans van de handiwerflcslaedfen waren daarente gen ten volle overtuigend. De nogal militaristisch opgevatte Bnuüotfits- mars ontlokte een van de toehoorders de opmerking: „ik had liever meer liefde en 'n minder hard bruidsbed." Gaf het gedeelte voor de pauze een rommelige en onevenwichtige indruk, doordat de dirigent al te zeer zijn aandacht richtte op de afzonderijke instrumentengroepen, na de pauze wenkte deze eigenschap in gunstige zin op de muziek. Het zeldlen gehoor, de concert voor orgel, strijkers en pauken van Poulenc kreeg 'n gran dioze vertolking door t perfecte sa menspel tussen dirigent, orkesten de organist. Daniel Chorzempa had te maken met een orgel, dat nauwelijks geschikt is voor Franse muziek. Hij maakte echter niet nauwelijks ge schikt ls voor Franse muziek. HIJ maakte echter niet de fout van vele organisten: door een gewrongen re- gisterkeuze aan dit instrument (wan) klanken ontlokken, die de klankkleur van de grote Franse orgels zou moe ten benaderen. Chorzempa koos te recht voor een zeer simpele registra tuur, die het best paste by de muziek. Ik heb trouwens zefldisn dit orgel zo gaaf en fraai horen bespe- Mohammed Ali zet titel 'op het spel' MEXICO-STAD De World Boxing Council wil Mohammed Ali niet langer als wereldkampioen boksen in het zwaargewicht erken nen indien hij zijn titel op het spel zet tegen de Amerikaan Chuck Webner. Dit verklaarde Ramon Ve lazquez (voorzitter van WBC) in Mexico Stad. Velezquez lichtte het besluit toe door mede te delen dat Webner niet op de lijst van uitda gers voorkomt, die de WBC elke maand pleegt te laten verschijnen. Het gevecht tussen Ali en Webner zou eind maart worden gehouden. VOORBURG Dusan Tigerman zal na augustus van dit Jaar het begeleidingswerk ten behoeve van vertegenwoordigende seniorenteams tafeltennis beëindigen. Dit heeft het bestuur van de NTTB medegedeeld aan de bondsraadsleden en de spe lers en speelsters van de A-selectie. De Joegoslaviër Tigerman is reeds enkele Jaren bondscoach. Momen teel vinden besprekingen plaats over de toekomstige maatschappe lijke positie van Tigerman, waar bij gedacht wordt aan een even tuele functie bij de bond met een andere taakstelling. De NTTB zal Zich in overleg met spelers en speelsters van de a-selectie na der beraden over de wijze waarop en door wie het begeleidingswerk wordt voortgezet. len. Voorts is hier een compliment op zijn plaats aan het adres van de programma-samensteller: Poulenc» concert is een klank Ju weel. Eveneens een aangename ver rassing vormden de delen uit Berlioz „Damnation de Faust". De Lucide vertolking was afdoende verklaring, waarom Marghérite door de dwaal lichtjes wend verleid de meesbag stro perig gespeelde feeëndans klonk door het priegelige detailwerk betoverend, n de Hongaarse mars BEIROET De Palestijnse bevrij- dlngsorga/ndsa/tie (PLO) heeft in Bei roet meegedeeld, dat zij de vier Ara bieren die op 21 november een Brits lEymltoestel van het type VC-10 heb ben gekaapt, heeft berecht. Volgens een woordvoerder hebben zy de „zwaarste straf" gekregen. Wat die straf was, wilde hij niet zeggen. De vier mannen kaapten ruim twee maanden geleden in Doebai een VC-10 van de British Airways. Zy dwongen de bemanning naar Tunis te vliegen. Voordat zij zich daar over gaven schoten zij een Westduitse passagier dood. De woordvoerder van de PLO wilde niet zeggen waar de vier kapers zich bevinden. President Sadat van Egypte ver klaarde gisteren dat de vier comman do's zich in Lybië bevonden- De kapers lieten destijds de ge gijzelden gaan, nadat Egypte vijf Pa lestijnse gevangenen had vrijgelaten en Nederland de Palestij nen Noeri en Tamimah naar Tunis had laten gaan. LEIDEN Hat door de Leidse Poliitiesportvereniging georganiseer de nationale politie zaalvoetbaltoer nooi in de Groenoordhal is door de Haagse politie gewonnen. De Hagenaars klopten dn een goede finale het team van Utrecht. De commissaris van de Leidse politie, mr. C. Barends verrichtte de aftrap, waarna er ruim 70 wedstrijden moes. ten worden gespeeld, alvorens aan de finale kon worden begonnen. Sportinstruoteur Joop WestbroeQc leidde de wedstrijden strak en met een achterstand van Slechts tien mi nuten op het schema werd het toer nooi afgesloten. Er wend deelgenomen door 21 pioe. gen, van rijks- en gemeentepolitie en de marechaussee uit het gehele land. Het was de eerste maal, dat een dergelijk groot toernooi werd gehou den. Het team van de organiserende Leidse politie werd achtste. Hoofd inspecteur D. J. Verzaden, voorzitter van de Leidse Poliiitlesportvereniging, reikte na afloop de prijzen uit. Na de finalle-wedstrijden was de eindstand: L Den Haag; 2. Utrecht; 3. Amstelveen; 4. Amsterdam; 5. Gouda; 6. Rijkspolitie; 7. Den Hel der; 8. Leiden; 9. Katwijk. Schaatsen Ter gelegenheid van de „Nacht van Deventer" is gister avond op de Deventer kunstijsbaan een 100 rondenwedstrijd gehouden, die in een sprintzege is geëindigd voor de Fries Marten Hoek stra. Tweede werd Wout List en der de Dries van Wijhe. KATWIJK AAN DEN RIJN. 24 Januari. Groentenvelllng. Was peen per kist: A I 740—950. A II 260—800, B I 1050— 1400, Bn 290—030, Cl 650—830, CH 630760; Breekpeen 680; Boerenkool 40—48; Prei 67; Spitskool 128. Aan voer waspeen 161.000 kg. AALSMEER, 24 januari. Bloemen veiling. Anjers: William Sim 2955; Rose Sim 28—47; White Sim 30—52; G. J. Sim 32—40; Charmeur 37—55; 52; Keef er Sim 3241; 40; Orchid Beauty 40— i 3241; Tangerine 37 46; Vertakt 34—58. Rozen, gr.bl.: Bac- Super Star 75—120; Ilona 80—155; Geh. Duisberg 80160; Jellco 100—220; Lamlnuette Euphorbia fulgens 60140; Preesla 200 470; ld. dubbel 340530; Gerbera 60 —130: Gladiolen 400—660; ld. colvillel 180—260; Iris, Pr. Blaauw 210480; ld. overige 115—220; Lelies, kelk 40—72; cissen 115—400; Tulpen 140—260; ld. ld., tak 105—260; Nerlne 60—145; Nar- lelieachtig 240-^20; Hyacinten 27—44; Stepman, 4-kop 100170; ld. 2-kop 60 Strelltzla 100—260: Snijgroen 60—150: 130; Prunus triloba 60105; idem vertakt 85—220: Forsythia 44—125; Sneeuwballen 115230; Litatrls 480 850. RIJNSBURG. 24 Januari. Bloemen veiling. Amaryllis 303; Am. Anjers 221; Anthurium 2125; Blauwe Druifjes 943; Calla 1175; Chrys. tros nc 2733; ld. gepl. Jrc 437; ld. tros Jrc 3108; Forsy thia 294; Freesla 2331; Hyacinten 1728; ld. met bol 392; Iris 2025; Lelie, tak 1005: Narcis, kas 1326: Narcis. Carlton K 1108; Orchideeën 538; Rozen, gr.bl. 417; Seringen 390; Snij- 1373; Brilliant Star 963; Narcis. 2e srt. Div. Snijbloemen p. stuk; Anemonen. Iers. imp. 344; Ger bera, Imp. 180; Gladiolen, Imp. 490; Leeuwebekken, imp. 636: Llatris, imp. 869; Margriet, imp. 1353; Orchideeën, Imp. 134; Narcissen, k. gr., lmD. 575; Anlers. tros. imp. 280; Dlv. Snljblomen Imp. 1328 p. bos: ld. ld. 949 p. stuk; Azalea 1491: Begonia 2800; St. Paulea Potplanten 2027; Gladiolen, 30: ld. Eurovlslon 429: Gl. Colv.. Cha R. Charm. 282; id. Comet Pink 353; ld. Violet 378; ld. White 350: ld. Mix 440; Rozen. Baccara 540; Gladiolen. Texas 289; ld. Oscar 319; ld. Mix 350; Anjers tros. S. Pride 443. Heinz Riva laat voor de avond een mini-maxijurk zien. De door- kijkjurk hoe oud is die al?) heeft ivijde kimonomouwen. De kleur is groen, het materiaal chiffon. Over dit minirokje kan een gestreepte rok worden gedragen. Tennis Rolf Thung heeft tijdens het internationale te nnnistoern ooi van Birmingham (Alabama) in de tweede ronde herenenkelspel met 2—6, 2—6 verloren van de West duitser Karl Meiier. KATWIJK Wie gisteravond toevallig of uitgenodigd een kijkje heeft genomen in het Kat- wyjkse restaurant "Triton" weet nu precies wat het gesegde "Lintjesregen" inhoudt. Niet minder I dan vijftien leden van het vrijwilligers brandweerkorps van deze gemeente werden letterlijk f "bedolven" onder vrijwilligers-medailles, terwijl ook een aantal brandweer-kruisen te verdelen was. De relatief grote hoeveelheid onderscheidingen overigens uitgereikt door burgemeester Ver- meuten van Katwijk die gisteravond werd uitgereikt, is een gevolg van het feit dat het nog niet zolang mogelijk is de vrijwilligersmedaiHe aan de leden van deze vrijwillige brandweer uit te rei ken. Ook de toekenning van een brandweer-kruis bif twaalfcneenhalf jaar dienst (vroeger nog 25 jaaris nog niet zo lang geleden ingesteld. t Omdat dit jaar verschillende leden wel voor deze onderscheidingen in aanmerking kwamen heeft het Katunjks gemeentebestuur het 't beste geacht ook de al eerder decorabele leden voor een r- onderscheiding in aanmerking te laten komen. L En vandaar die "Lintjesregen", waarvan u op de foto tets kunt zien Door Frank Bonte LEIDEN LUSV heeft in de wedstrijd tegen Jupiter, lijstaan voerder in de promotie-klasse vol leybal bij de heren, laten zien dat de ploeg gezien de aanwezige kwaliteiten veel te laag is geklas seerd. Jupiter zal dat moeten beamen. De lijstaanvoerder kreeg in het treffen met LUSV zelfs geen 6©t, 15—13, 15-10 en in de derde set maar één puntje, 15—1. In de eerste werd het geloof in eigen kun nen bij Jupiter al gebroken. Toen kon Jupiter, alle verwoede pogin gen ten spfót, al niet doordrukken. Ondanks een achterstand van 6 7 en later 12—13 pakte LUSV de set. Dankzij vooral een goede coa ching van Hans van Balkom, die zijn time-outs precies op tijd nam en ook dankzij een in de slotfase van deze set sterk aanvallende Ar no Ruygt. Ook de andere LUSV'ers (Hajee Olden, Erwin Zomervrucht, Mar ten Kuigmans, Gerard Barendse, Peter Frank en Hugo Lieuwens), lieten goed werk zien. Opvallend was bij LUSV dat de pass "vast" was en dat ook bleef. Daaraan mankeerde het Juist in 't verleden. Leski Wassenaar 1 start te veelbelovend tegen Donar 1, 15— 7, maar voor Donar bleek het niet meer dan een warming-up. In de volgende sets kwam Leski Wasse naar niet meer In het stuk voor: 15 —6, 15—8 en 15—3 .Bij Donar ex celleerde Ron Groen aanvallend en Hans Vodegel defensief. Ron Groen kreeg naarmate de strijd vorderde de niet te onderschatte steun van Wouter van 't Veer. Bij de dames waren de rollen omgedraaid. Daar was het Leski Wassenaar dat de toon aangaf en tegenstandster Be Fair 2 in 30 minuten speels, en soms wat nonchalant, wegspeelde: 15—5, 15—10, 15—8. De reserves van Groen Stereo Centrum moes ten het met vier speelsters van het derde team opnemen tegen het Gemini/Kangeroes 2. Tegen de verwachting in bleek het wonder wel goed te kloppen in de GSC ge lederen en dat leidde tot een nog veel minder verwachte surprise van een 3-0 zege: 15—9, 15—7,15-9. In de eerste klasse heren gaf lei der Groen Stereo Centrum zonder hoofdaanvaller Bert Frank (voor de derde maal in drie Jaar met *n polsblessure op non-actief) de re serves van NOVO geen schijn van kans: 15—1, 15-8, 15—8. Nu de enige, theoretische, concurrent Orion weer een misstap maakte tegen de Zondag a.s. de belangrijke wedstrijd LDWS-ONA Aanvang 2.30 uur. LDWS-terrein Sportpark De Vliet. V anken 1 (15—13. 14—16, 12—15, 1510) is de voorsprong van GSC gegroeid tot 8 punten. Alleen een wonder kan GSC nog van het kampioenschap afhouden. "Of" zegt coach Ger Renes „blessures". De reserves van Leski Wassenaar wezen de reserves van LUSV terug: 5—15, 15—7, 15—10, 16—14. In de vierde set kwam Leski Wassenaar op 9—14 om toch de winst te pak ken. Een knap herstel. In de dames eerste klasse boekte Orion 1 een verrassende 3—1 zege op het hoger geklasseerde KVC en klopte DAC 1 een zich hevig verzettend LUSV dat in Helene Bos een sterke aanvalster bezit: 15-8, 15—11, 15—10.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 10