Weer veel kritiek op Vorrink „We willen weer aan het werk" Eygelshoven wil burgemeester niet kwijt Interpellatie Wiegel over werkloosheid op 30 januari etgeving te traag TUCHTRECHT VERPLEGEND PERSONEEL Uit in de Randstad CHAUFFEURS MEEUS TWEE ETMALEN IN HONGERSTAKING Tijgers kijken in India pNDERDAG 23 JANUARI 1975 fGELSHOVEN «ners i Eygelshoven zijn in rep en jdagmorgen schrok de gemeen de beslissing van minister De zesduizend Die bijeenkomst volgt op een oproep Zuidlimburgse van een in allerijl in elkaar gestampt actiecomité, dat al telegrafisch bij de minister heeft geprotesteerd. "Iedereen zal er zondag zijn", ver is vermoeid. Hij wil slechts kwijt: "Eén ding weet ik zeker: de bevol king staat voor honderd procent ach ter mij en daar ben ik blij "Maar ook weer niet zo vreemd", zegt gemeentesecretaris W. J. Haag mans, "we hebben nooit een zogehe ten artikel twaalf-gemeente, een Minister De Gaay Portman baseer- noodlijdende plaats willen worden. raay Portman van Binnenlandse zekert meubelhandelaar W. J. Le- de zijn beslissing op een rapport van Maar het tn, dat de ambtstermijn f burgemeester, mr. Joh. Jans- per 1 februari niet zal worden niet te redden. schot, actieleider, "alle verenigingen de provinciale griffie van Limburg, De burgemeester moest de provin- in Eygelshoven zijn vertegenwoor- die mr. Joh. Janssen onlangs ter digd Vijf scholen komen met twaalf- verantwoording riep voor een tekort i de loop der honderd leerlingen. Zelfs de mensen, van bijna zes ton op de begroting. J- 1 *--■ »Een gat in de gemeentelijke uitga ven, waarmee de burgemeester in geen enkel opzicht persoonlijke be ken verdoezeld. keishoven wil de burgemeester Zij willen hem niet kwijt. Deze cie wel vertellen, dat de begroting niet meer staande was te houden". Volgens de burgemeester zijn de te korten ontstaan door extra kosten wegenonderhoud in een gerecon- niet kwijt. De protesten sta ll zich op in het gemeentehuis, kvond komt de gemeenteraad In om een motie aan te nemen, bij de minister op wordt langen heeft heeft van een oud rotdorp een leef- mr. dr. Charles bare gemeente gemaakt". strueerde woonwijk, twee ton stijging pen moet worden Den Haag of Rotterdam ze heeft". Wat de provinciale griffie aan de minister heeft gerapporteerd is in Eygelshoven niet bekend. "Maar Je kan natuurlijk nooit de burgemees ter alleen pakken", zegt Roymans, "goed, er is een tekort, maar daar is niet alleen hij, ook de raad en de wethouders zijn daarvoor verant woordelijk. Wij protesteren ertegen dat dan alleen de burgemeester gegre- benadrukt aan bijstandsuitkeringen Rooy, commis- eens tweehonderdduizend gulden aan tekorten, die de diverse gemeente lijke begrotingen in de loop der Ja ren zijn binnengeslopen. drongen terug te komen op zijn burgemeester staan", zegt G. M. J. dorp om op de tonen van de woordigt, "het s Het gat zou zijn ontstaan door te florissante ramingen in de begrotin gen van de afgelopen Jaren. "Er wa ren toen al tekorten", zegt Roymans hier in "maar er werd toch steeds een slui- zitten. Er "En wat dan nog", zegt actievoer der Leschot, „vergeet niet, dat we opgeheven mijnstreek bitter weinig werk, de tende begroting ingediend. Dat was sociale uitkeringen zijn wel gek, ja". gen. Logisch, die tekorten, net als Het op wachtgeld stellen van mr. Joh. Janssen strookt volgens de ge meente Eygelshoven bovendien niet met de ideeën van minister De Gaay Fortman. "Die man is zo voor in spraak", zegt Roymans, "en hij is voor een gekozen burgemeester. Wel, als er ooit iemand als een gekozen burgemeester mag worden beschouwd, dan is het wel mr. Jans sen. Iedereen staat achter hem. Wil de minister zo'n burgemeester dan de kant zetten?" 'N HAAG De Tweede Kamer heeft opnieuw grote •iek geuit op het beleid van minister Vorrink van Volks- iondheid en Milieuhygiëne. Alle partijen verweten de "Vindsvrouw gisteren tijdens de behandeling van haar be lting voor milieuhygiëne, dat haar wetgevende arbeid tl te traag is. het oppositionele kamp sprak ►-woordvoerder Tuynman van i teleustellend beleid", terwijl ►'er Leijenhorst verklaarde: "Het net doet alsof Je het milieu pon kimt praten, maar daarvoor 11 gewerkt worden". het regeringskamp was de kri- Cop Vorrink eveneens fel. Meiny Tna (PvdA)"Zoals gezegd vin wij, dat het inrichtingenbesüuit pel moet komen. Jammer genoeg lt de wet afvalstoffen de Kamer niet bereikt, als is ze all zeer op weg. Ook de wet op de bo- iverontreiniging verdient grote lt.Verder vinden wij, dat er F veel haast met de wet geluids lier gemaakt moet worden". KVP Hutschemakers noemde het be- mede namens ARP en CHU to- onvoldoende. jema en Leijenhorst legden veel ruk op het uitblijven van het de regering aangekondigde ►onmaakplan voor ons land. Epe- „Wat ik eigenlijk mis is een werkschema, dat een aantal -te zaken omvat in de trend dit jaar gaat er dit gebeuren, lend Jaar dat. Er moet wat Jon ger aangegeven worden hoe we grote schoonmaak in 1980 klaar *en hebben". Leijenhorst vroeg ii af of de grote schoonmaak voor Jaren '80 nog wel haalbaar is. e CHU'er bepleitte evenals D'66 jtievoorzitter Terlouw een kader voor de milieuwetgeving. Ter- "De grondslagen van het mil- ileid zouden moeten worden :elegd in een soort „grondwet het milieubeheer". regeringspartijen werd aangedrongen op een snelle van het Rijnmondgebied, eventueel het bestuurlijk aangepast zou moeten worden, de progressieve regeringspart- heerst er grote twijfel over Juiste gebruik van het (grond)- ter in Nederland, Rie de Boois ►dA): "Er zal hoe dan ook een ►id ontwikkeld moeten worden het industriële grondwaterver- doet verminderen. Misschien hier het financiële dwangmid- Hutschemakers vroe- speciale aandacht voor de pro- de veehouders, die met worden bedreigd, omdat zij volgens de huidige hinderwet geen vergunning kunnen krijgen voor him bedrijf (mestopslag)Zij pleitten voor een versoepeling van het vergunningenstelsel. Hutschema kers wees nog eens op de wettelijke grenzen van het zwavelgehalte van brandstof, waardoor vooral de tuin ders ln het Westland, die olie sto ken, gedupeerd worden, omdat zij meer geld op tafel moeten leggen voor zwavelanmere stookolie. Hij vroeg tijdelijke vrijstelling voor de tuinders van de verplichting van het stoken van zwavel arme olie. UTRECHT Er komt een tucht recht voor verpleegkundigen. Staats secretaris Hendriks van Volksgezond heid heeft dit gisteren in Utrecht meegedeeld. Er is een wetsontwerp in voorberei ding, waarby bezittere van de diplo ma's a-ziekenverpleging, b-ziekenver- plegimg, zwakzinnigenzorg en van de middelbare en hogere beroepsoplei ding zich verpleegkundige mogen noemen. Daarbij moet het diploma worden geregistreerd. By het tucht recht kan aan verpleegkundigen hun titel vergoed of tydeiyk wordt ont nomen, als zy ernstige fouten in hun beroep hebben gemaakt. j l °9enb,yk, een bezoek brengt aan Venezuela, in geanimeerd gesvrek met president Carlos Andres Perez (links) en oud-president Caldera in het Miraflores-paleis in Ca- wZrij Sm t' 2 de officiële oprichting plaats van de Venezolaanse afdeling van het h i J BZnh2ri' voorMter van dit fonds, hield een rede die verscheidene Zhad 21 onderbroken. Prins Bernhard heeft in Caracas voorts een ontmoeting gehad meteen aantal kopstukken uit de industriële sector en het culturele leven. DEN HAAG Op 30 Januari zal Hans Wiegel, VVD-fractieleider. premier Den Uyl interpelleren over de werkloosheid in Nederland en welke maatregelen daartegen wor den getroffen. Wiegel wenst de volgende maat regelen: Verbetering van het onderne mingsklimaat en de rendementspo sitie van het bedrijfsleven; Op korte termijn een verlaging van de vennootschapsbelasting; Een betere relatie tussen vraag en aanbod op de arbeidsmarkt; Het tijdig indienen van wets ontwerpen waardoor de loon- en inkomstenbelasting tijdelijk kan worden verlaagd; Vergroting van de koopkracht; Speciale objecten ter bestrijding van de werkloosheid in die gebie den waar dit het hoogst is; Bestrijding van de grote werk loosheid in de bouw. Klaas J oskuil overleden AMSTERDAM Klaas Voskuil, oud-hoofdredacteur van het Vrije Volk. is gisteren op 79-jarige leeftyd overleden. Voskuil werd tydens de tweede we reldoorlog door vooraanstaande le den van de SDAP gevraagd na de bevrijding het hoofdredacteurschap waar te nemen totdat Wiardi Beek man uit Duitse gevangenschap zou zün teruggekeerd. Toen deze bleek te zijn overleden, bleef Voskuil tot zijn pensionering in 1960 hoofdredac teur. Ook daarna bleef hy tot '65 be kend door zyn VARA-radiorubriek „socialistisch commentaar". AMSTERDAM Concertgebouw: Grote Zaal: 24 jan., 20.15 uur, Nederlands Studen ten Orkest olv Maarten Smit; 25 jam., 15.00 uur, Omroeporkest olv Ediward Downes; 26 jan 14 15 uur, Concertgebouworkest olv Michel Tabachnik29 jan., 20.15 uur, optreden van Nana Mous- kouri. Kleine Zaal: 24 jan., 20 15 uur, liederen op teksten van Heine (vo cale serie); 25 jan. 21.00 uur. Rondomconcert; 23 jan., 20.15 uur Derde Vriendenavond; 30 jam., 20 15 uur, het Amartd Kwartet. Stadsschouwburg: 24 en 28 jan., 20.00 uur, The Rake's progress; 26 Jan., 13.30 uur. The Rake's progress; 25 jan., 20.15 uur, Het Pu- bliekstheater met de „Gijsbreght van Aemstel"; 26 jan., 20.15 uur. Jules Croiset en Coen Flink met „Grote bek en grote buik"; 27 jan. 20.00 uur, Nederflamidse Operastichting met „Svejk"; 29 jam 20.15 uur, het National Ballet danst „Romeo en Julia". Shaffytheater: 24, 25, 28, 29 en 30 jam., 2030 uur, „Die schóne Müh- lerin"; 24, 25, 28 en 29 jan., 20 30 uur, Beeldend Theater „Owee. als jy je moeder slaat"; 24, 25, 28, 29 en 30 jan., 20.30 uur, Pop studio Hmderik met „Alzolief"; 25 jan., 1430 uur, „Tombola" ka- baret voor kinderen; 25 jan, 24.00 uur, Burton Green Kwartet; 26 jam 1430 uur, serie b: Schumann en Maskers, Sas Bunge; 28 jan., 22.00 uur, Zigeunerkapel Kabani; 29 jan., 14.30 uur Poppen- teejater Hans Schoen met „Puf, sjoeken, puf, puf"; 29 en 30 jan., 22.00 uur Jazz. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg: 24 jan., 20.00 uur, „Cyrano de Bergerac" van Edmonid Rostamds, oander regie van Ko van Dijk, met Guus Hermus, Lies Franken en Jeroen Krabbé; 25 jan., 20 15 uur, Zui- deiyk Toneel Glo'be met „Suiker" van Hugo Claus; 26 jan., 1430 uur, het Scaplnoballet mat „Coppelia" van Navarro en „Ajahoem- bie" van Hams van Manen; 27 jan., 20.15 uur, Toneelgroep Cen trum met „Overstekend Wild" van Frams-Xaver Kroetz; 28 en 29 Jan., 2015 uur, het Nationale Ballet danst Romeo en Julia"; 30 jan., 20.15 uur, Zuideiyk Toneel Globe met „De stilte aan de ande re kant van de heg" van Eric Schneider. Groote Schouwburg: 25 jan., 20.15 uur, Operagezelschap Forum met „Tosca" van Puccini; 29 jan. Revue „André van Duin's Pretma- chine". De Doelen: 25 jam., 15.00 uur, Orgelconcert door Arie J. Keyzer; 20.15 uur, Promenadeconcert door het Rotterdams PhilharmomiiBch Orkest olv Roedof van Driesten; 27 jan., 20.15 uur. Fans Jansen met zijn „Ongewoon Recital", met aan de vleugel Frans var Da len; 28 jan., 20.15 uur, Piano-Recital door Piet Veanstra; 29 Jan., 12.45 uur, Koffieconcert door het Kraliingsch Vrouwenkoor olv Gerand Akkerhuis; 30 jan, 2015 uur, concert door het Rotterdams Philharmanisch Orkest olv Ferdiinand Leiitmer. Hofpleintheater: 24, 25, 26, 28, 29 en 30 jam., 20.15 uur, Vrouwenkatoa- het „En de vrouw die kiest een heer" van Natascha Emanuela. Piccolo Theater: 24, 25, 28, 29 en 30 jam., 20.15 uur. Het Stadstoneel Rotterdam speelt „Autokerkhof" van Fernando Arrabal; 25 jam'., 13.00 en 15.15 uur, Kindertheater WiedUs met de jeugdmusocaJ „Wiedus, wie maakt daar muziek?" Theater in den Twijfelaar: 24 en 30 jan., 12.45 uur, Luohttheater; 24 en 25 jam2030 uur. Cabaret Hans Otjes; 26 jan, 1430 uur. Kindertheater. De Lantaren: 25 Jam., 15 00 uur, Literair Café, Cees de Jomg over zyn ervaringen in Zuid-Afrika; 28 jan, 2030 uur, Birmingham Arts Laboratory met „The Party Rally" en „Locations" van Jodyom Laycock; 30 jam., popconcert door SteeQeye Span. DEN HAAG Koninklijke Schouwburg: 24 Jam., 2015 uur en 26 jan., 14.00 uur, Haagse Comediie met „De Zee" van Edward Bond; 25 jan., 20.15 uur. Haagse Comediie met „Boven water, onder water" van Edward Albee; 26 jam, 20.15 uur, Haagse Comedie met „De Venetiaanse tweeling" van Carlo Goldoni; 27 en 28 jam., 20.15 uur. Toneel groep Globe met „Equus" van Peter Shaffer; 29 jan., 20.15 uur, de Amsterdamse klucht „Jain Klaasz in 't Katte-gait"; 30 jan 20.15 uur, Haagse Comedie met „Don Juan" blijspel van Molière. HOT-Theater: 24 em 25 jan Haagse Comedie met „Onderweg" vam David Storey; 26 jam., 14 00 uur, Kindertheater Pssstt met .Pic colo en de Metromaan" (gen. rep.); 26 jan., 2030 uur, optreden van Ensemble Ton Hartsuiker; 28, 29 en 30 jan., 20.30 uur, Fun- house mibet „Classics". Theater aan de Haven: 24, 25 en 30 jan., 20.15 uur, Toneelgroep De Appel met „Don Juam1", blijspel van Mtoüière. Theater In de Steeg: 24 em 25 jan., 21.00 uur, „De Ketelshow" met Fred van Deth en Jasper Poefcma „De zot verwijt de ketel dat ie maf ziet"; 26 jan., 14.30 uur, Haagse Sprookjes Toneel met „Zwaan kleef aan"; 26 jan, 20.30 uw. Blues met oa. Peter Klencke en Frank van Meeteren; 27 jan, 2030 uur, optreden van Ubo Dijk stra (fluit) en Willem Hielkens (piano). Kurzaal: 24 jan., 20.15 uur. Het Residentieorkest m.m v. solisten en het Gew. Orkest voor Zuid-Holland. Congresgebouw: 24 jam., 20.00 uur, Jeugdconcert door het Residen tie-Orkest olv Zoltan Pesko; 25 jam., 2030 uur. Residentie-Orkest olv Zoltan Pesiko. LEIDEN Stadsgehoorzaal: 20J5 uur, Rotterdams Phüharmonisch Orkest olv Roelof Driesten, werken van Rossini, Mendelssohn-Bartoldy, Po- lemo en Berltke. Hartebrugkerk: 25 jan, 20.30 uur, Nationaal Jeugdorkest olv Hedns Friesen, werken vam Ives, Verdi, Haydn en Sjostaikowitsj. Dorpskerk Leiderdorp: 26 jan, 15.00 uur, Belgisch Klarinetkwartet. LAK-Theater: 24 jan, 20.15 uur, Noorder Compagnie met „Kwas ten" van Heinrlch Henkei. ADVERTENTIE Wit helpt al jaren bij hoest? Door Jan Kees Kokke r Staatssecretaris Klein van iderivijs en Wetenschappen i'ft opnieuw een salarisschaal yr hoogleraren ingevoerd. Het iximum salarisverschil wordt .512 per jaar. Het maximum laris van f94.104 per jaar kan 15 dienstjaren worden bereikt, minimum-salaris komt op -.592. De Centrale van Hogere \nctionarissen wil dat het mi- rum-salaris op 75.862 wordt uald. BERGEN OP ZOOM Minister Boersma van Sociale Zaken zoekt een oplossing voor het conflict bij het transportbedrijf Mee us in Bergen ou Zoom. Vanavond om acht uur zal hij op zijn departe ment praten met vertegenwoordi gers van de vervoersbonden en met directeur M. Meeus. De mi nister hoopt op deze manier de partijen bijeen te brengen. Inmiddels duurt de hongerstaking van een drietal ontslagen chauffeurs onverminderd voort. Samen met districtsbestuurder Joep Bevers van de vervoersbond NKV zitten buiten land-chauffeur Jan Doggen (33), bijrijder Henk Baan (18) en binnen land-chauffeur Leo Bogers (26) nu ruim twee etmalen demonstratief voor de poort van Meeus- Transport aan de haven in Bergen op Zoom. De mannen weigeren elk voedsel tot zij en tweeentwintig van hun ontslagen collega's weer in dienst van het bedrijf mogen komen. Na de eerste nacht was de stemming in de provisorisch inge richte bestelwagen van de honger stakers nog tamelijk opgewekt, hoewel er bijna niet geslapen was. „Het was nogal koud vannacht, maar nu hebben we gelukkig een kacheltje in de wagen", zegt NKV-bestuurder Joep Bevers (35), die voornamelijk het woord zal doen, af en toe aangevuld door Jan Doggen. De andere twee doezelen steeds weg. Rattenkruit! Bevers: „De eerste avond dat we hier zaten stopte de auto van de directeur en die riep ons toe, dat als we morgenochtend honger hadden, dat we in de kantine een broodje rattenkruit konden komen halen. Daar hadden ze er genoeg van. En de rechterhand van de directeur had me al eerder verteld, dat er Joegoslavische toestanden in het bedrijf heersten. Arbeiderszelfbe stuur bedoelde hij. Meeus zou zijn mensen niet meer in de hand hebben. En als er dadelijk een 38-tonner over Jullie wagentje voor de poort rijdt, dan kan ik er niets aan doen, zeiden ze ons. Nou vraag ik Je, wie intimideert er hier." Aan beschuldigingen geen gebrek. Zowel de ontslagenen en vakbonds bestuurders enerzijds, als directeur Dó Meeus en zijn advocaat mr. VreiJllng anderzijds, zouden elkaar de grofste bedreigingen toewerpen. Advocaat Vreijling zou hebben gezegd dat het bedrijf van Meeus niet voor niets nu dag en nacht bewaakt wordt, omdat de werkwilli gen zich wel degelijk bedreigd voelen. NKV'er Bevers: „Ik heb persoonlijk het gevoel dat die advocaat van Meeus het brein achter deze zaak is. Ik geloof dat er anders best te praten was geweest met Meeus. Die advocaat wil de zaak ten koste van alles winnen, of dat nu 25 man is of het hele bedrijf". Uiterste „Ik heb wel goede hoop dat de zaak vanavond opgelost zal worden", zegt Bevers. „Wij zijn op dit moment van plan tot het uiterste te gaan. We hebben de hongerstaking als laatste redmiddel aangegrepen. De zaak zat muurvast. Er viel met Meeus niet meer te praten". Later mompelt Bevers zachtjes: „Wij zijn nou ook niet zo, dat we er kapot aan moeten gaan. Zo is het ook niet". En dan fel: „We eisen dat de afspraken van 9 december worden nagekomen. Dat de 25 ontslagen mensen weer terug kunnen komen. Dat er geen rancuneuze maatregelen meer worden genomen. Dat er geen ontslagen meer zullen vallen. En dat de cao integraal wordt toegepast". „Volgens mij is Meeus de hele zaak over het hoofd gegroeid", oppert Bevers nog. „AIS hij geweten had dat het allemaal hierop zou uitlopen, dan had hij het nooit zover laten komen. Meeus was ook meteen van de kaart, toen hij zag dat we hier in hongerstaking waren gegaan. Hier kan hij niet tegenop. Maar wij hebben ook nooit gewild dat het zo ver zou komen.- De naam van het bedrijf gaat zo naar de filistijnen. En de jongens willen graag bij het bedrijf werken. Die chauffeurs, die zijn gewoon gek op hun eigen bedrijf, en op die blauwe wagens". Buiten slaat de regen zonder ophouden tegen de ruiten van het bestelwagentje. Het is vol geworden. Vrouwen van ontslagen chauffeurs brengen bloemen. De belangstelling van de mensen, die bij Meeus in dienst zijn is echter nihil. Op het terrein rijdt af en toe een vrachtwagen weg. Volgens de hongerstakers laten de werknemers van Meeus niets horen uit angst, door intimidatie met ontslag door de directeur. Afgelopen zondag zouden de 70 overgebleven werknemers van Meeus er by de directeur opaangedron- gen hebben geen enkele van de 25 ontslagen werknemers meer in dienst te nemen. De 25 werden vorige week ontslagen omdat zij in staking waren gegaan. In een kort geding legde de president van de rechtbank de stakers op weer aan het werk te gaan. De hongerstakers geloven echter helemaal niet zo in de eensgezind heid van de werkwilligen. Die twijfel berust overigens slechts op een gesprek met één werknemer. Met de anderen hebben de stakers nauwe lijks of geen contact. „We hebben in de afgelopen periode alles gedaan om een gesprek met directeur Meeus of zijn plaatsver vanger op gang te krijgen, maar wij werden op alle mogelijke manieren buiten gehouden", besluit vakbonds bestuurder Bevers. Kort daarop ontvangt directeur Do Meeus (39) ons in zijn kantoor, waar hij gezelschap heeft van zijn echtgenote, z'n hond en portretten van zijn twee kinderen. Directeur Meeus verbergt zijn eventuele nervositeit achter een vriendelijke glimlach, maar hij heeft nauwelijks tijd voor een gesprek. „Ik ben niet van plan de 25 stakers weer terug te nemen", zegt hij beslist. „Ik zal twintig nieuwe mensen aantrekken. Dus voor de werkgelegenheid maakt het niets uit. Ik ben wel ontzettend blij, dat de sfeer in het bedrijf zo ontzettend verbeterd is, nadat de 25 mensen weg zijn. Daar ben ik de vakbonden ontzettend dankbaar Over de hongerstaking zegt hij „Ach, ze proberen me emotioneel uit het evenwicht te brengen. Nee, ik ben niet bang dat de naam van het bedrijf door die aotie geschaad wordt. Ik neem een eerlijk standpunt in". De heer Meeus heeft geen tijd meer. „Dat is mijn lijfspreuk", zegt hij nog, wijzend naar een opschrift op de deur: „Vriendelijkheid kost geen geld", en hij zwaait ons vriendelijk goedendag als hij ons later in zijn Mercedes sport passeert. ARNHEM De veertienjari ge Arnhemse Meroula Imkamp gaat op uitnodiging van de India se regering de 22ste februari met het vliegtuig naar India om tijgers te gaan kijken. Ze reist samen met de even oude Jos Reerink en vijfentwintig an dere Jongeren uit heel Europa. Die supervakantie werd haar aangeboden uit dank voor haar activiteiten voor het wereldna- tuurfonds, en met name voor de actie 'operatie tijger" waar voor Nederlandse scholieren honderdduizend gulden bijeen zamelden. In februari overhandigde Ma- roula aan prins Bernhard de .cheque waarmee men verdere bedreiging van de Indiase tij ger wil voorkomen. Het gaat namelijk niet zo best met de dieren: hun aantal daalde van 40.000 in 1930 naar een luttele 1850 tegenwoordig. Indira Gan dhi heeft inmiddels naar aanlei ding van de actie van het We- reldnatuurfonds opdracht gege ven speciale natuurreservaten te ontwerpen voor de tijgers in haar land. Ook de president van Bangia- desj stak zijn dankbaarheid niet onder stoelen of banken en stuurde Maroula een persoonlij ke dankbetuiging met foto. Veertien dagen lang zullen de Jongeren in de Indiase wildpar ken kunnen rondneuzen en hun geliefde tijgers, op veilige af stand, bewonderen.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 7