Kans op spoedige realisatie in vorm van busbrug agenda Bewoners willen tunnel voor scholencomplex gemeente vindt verkeerslichten veiliger Gepensioneerde niet weer in overheidsdienst nemen In Noord-Hoflancl VOORSCHOTEN De bewoners van de Voorschotense wijk Noord-Hofland zijn ver ontrust over de aanleg van de Admiraal de Ruytersingel en het ontbreken van een voet gangerstunnel voor het scholencomplex. Enige maanden geleden is onder de ouders van de schooljeugd een handtekeningenaktie gehouden om B. en W. te verzoeken alsnog een tunnel aan te leggen. Tijdens de openbare commissievergadering in december heeft wethouder Eveleens deze zaak tydens de rondvraag behandeld. De wethouder meende gezien de slechte resul taten by het gebruik van een tunnel), dat een verkeerslichteninstallatie veel veiliger is. De verkeerslichteninstallatie werd tydens die openbare vergadering toegezegd. Als voorbeelden van slecht tunnelgebruik noem de de wethouder o.a. de voetgangerstunnel by het station Voorschoten en de tunnel onder de spoorlyn in „De Horsten". Vooral de sohooljeugd is gauw geneigd de kortste weg te nemen via de begane grond, terwyi dames de tunnels onbetrouwbaar vinden. By het eerste ontwerp van de aanleg van de Admiraal de Ruytersingel is wel gespro ken over een tunnel, dat was in de tyd dat de Admiraal de Ruytersingel nog vierbaans zou worden en de Leidse Baan op het pro gramma stond. Op de aanleg van de Admiraal de Ruyter singel is tien jaar gewacht wegens het ont breken van financieringsmiddelen. Van en naar de wyk Noord-Hofland is nu nog al leen maar mogeiyk via de Leidseweg en deze weg is overvol met verkeer. Zodra de De Ruytersingel aangelegd wordt behoeven de bewoners van Noord-Hofland niet meer via de Leidseweg, maar kunnen over de De Ruytersingel hun eigen wyk inkomen. Voor DONDERDAG 23 JANUARI 1975! Donderdag Doelenkazerne, Receptie Leidsch Po litie Muziekgezelschap. 7.30—0.00 Tsjaikowskylaan 39, Voorschoten ge- spreksavond Baha'i Gemeenschap. 8 u. lopig zal de singel alleen wykverkeer te ver werken krygen. Een woordvoerder van de gemeente zou het vreemd vinden indien de ouders van de kinderen na de opening thuis zouden hou den. Er zyn in Voorschoten scholen, die langs veel drukkere en gevaariyker wegen liggen. Voorschoten wordt overspoeld met autoverkeer. De verkeerstraverse Leidseweg- Veurseweg kan al het verkeer allang niet meer verwerken. J-,,1 pu.-1 en Nieuwe fiyn 20a.' Theehuls Leidse Werkgroep Homofilie/COC. 10.30 uur nam. Morsweg 10. vergadering Werkgroep Wonen in de Binnenstad, 8 uur nam. Stadhuis commissie ruimteiyke orde ning. 20.00 uur nam. Heinrlch Henkels "Kwasten", 20.15 u. Stadsgehoorzaal, Rotterdams Phllh. Orkest o.l.v. Roelof Driesten speelt NOORD-HOFLANDBRUG: VOORSCHOTEN/LEIDEN Eromdat o.a. dan eindeUjk lets extra's bestaat een grote kaïns dat de Noord- gedaan kan worden voor het open- Hoflandtorug over de Korte Vliet baar vervoer. Voorschoten zit aller spoedig gerealiseerd kan worden. De- minst te wachten op die brug, want ze brug zail de directe verbinding wor- dat betekent naast extra financiële den voor de Leidse wijk Zuid-West kosten voor het doortrekken van de en de Voorschotense wyk Noord-Hof- Trompweg naar de Korte Vliet tevens land en betekent voor os. het open- extra forensenverkeer, zeker wanneer baar vervoer een betere verbinding. het een brug wordt voor zowel auto- Leiden wil de brug graag spoedig als busverkeer. gerealiseerd hebben en heeft hiervoor een vera** ingediend by de "extra Noord-Hofleodbrug te nog met heeft al. wens m het openbaar besproken. Intern eS, Noord-Hafïandbrug. die alleen beiden M»ne»e bestemd te voor het openbaar ver- ooomquovUm zyn er voor Leiden roer. voetgangers en fiïïsets. De pro- nauwelyka omdat fleohta 5% door de vtacie difbUdit project nauw be- trokken is o.a. door de Korte Vliet, gefinancierd, er tarnt 9Ïia subsidie, staat welwillend tegenover het plan. Ver wordt det ect Voorschoen Schip vast onder brug Apotheken n nachtdienst der apo- regio Lelden, wordt tot LEIDEN Het verkeer op de Ho ge Rijndijk is gistermiddag omstreeks vijf uur tenminste een kwartier ge stagneerd geweest. Oorzaak van de stagnatie was een met vierhonderd kubieke meter zand geladen schïp dat onder de Wilhelminabrug vast was gelopen. Het schip kon na veel gemanoeuvreer op eigen kracht weg komen. Ongeluk met Burgerraadsman Buro Burgerraadsman, Koornbrugsteeg 7, (hoek Breestraat, Koornbrugrteeg). tel 071-43171 Spreekuren maandag van 11.30-14.00. do. van 19.00-21.00 Vormingscentrum Troef Programma Troef Jongerencentrum: Maandagavond: Toneelgroep bijeenkomsten de fiets In Voorschoten VVD-er Woerdman uit de raad VOORSCHOTEN Het Voorscho tense raadslid Henk Woerdman (VVD) gaat met ingang van 31 Ja nuari de raad verlaten. In zijn brief aan het collega zegt dat het aanvaar den van een andere funotie in het be drijfsleven voor hem tot gevolg heeft dat hij onvoldoende tijd overhoudt voor het raadswerk. Bovendien ver wacht h(j binnenkort te verhuizen naar een andere gemeente. Twee antiek diefstallen in Oegstgeest OEGSTGEEST In de afgelopen dagen zijn er in Oegstgeest weer antiekdiefstallen gepleegd. Van nacht kwamen inbrekers, die een gaatje boorden in de sponning van de tuindeuren, binnen aan een pand aan de Boonstraat. Er werden an tiek en sieraden meegenomen. De waarde die de gestolen goederen ver tegenwoordigen is nog niet bekend. In de nacht van dinsdag op woens dag zyn inbrekers binnengekomen in een pand aan de Wijt ten bach weg. Daar werd de keukendeur uit de sponningen gelicht. De bewoners van het pand waren met vakantie. De inbraak werd ontdekt door de schoon- - OEGSTGEEST Een inwoon ster van Oegstgeest is gisteravond rond acht uur bij een botsing op de kruising Lange VoortHazeboslaan gewond geraakt. Zij kreeg toen zij met haar auto over de kruising reed geen voorrang van een an dere auto bestuurd door een in Lis- se wonende Engelse. De bedde auito's werden zwaar beschadigd. de N oord -Hoflamdbrug spoedig zail bespreken. Voorschoten is door Lei den op de hoog De gestéld van de plam- LEIDEN Een 47-jarige inwoon ster van Leiden kreeg hoofdletsel en vermoedelijk een gebroken arm toen zij gisterochtend op de hoek van de Telderskade en de Boshuizerskade, met haar fiets in botsing kwam met een groentewagen. Ze moest door de EHD naar het ziekenhuis worden overgebracht. SOS-dienst SOS - tel hulpdienst. 25202 Voor allen die in Leidse Rechtswinkel LEIDEN Meisjesclub "De Bijenkort" heeft gisteren afscheid genomen van twee leidsters. Het waren mevrouw Verlint en mevrouw Janssen die, mede gezien hun leeftijd, hebben besloten in de toe komst zich meer te zullen gaan richten op het bejaar- denwerk. Tijdens een bijeen komst in de Vredeskerk kre gen de twee dames enkele ge schenken aangeboden na mens de kinderen door Thea Boeff, Sylvia v. d. Mey, Ma rieke Burgerjon en Manuela Goldenberg. Ook de oprich ters, mevr Kuivenhove en mevr. v. d. Wijngaard werden in het zonnetje gezet. Tevens werd bij die gelegenheid het feit herdacht dat de meisjes club twintig jaar geleden werd opgericht. Het poppen theater Onderwater zorgde voor wat afwisseling. De meisjesclub die enkele tien tallen leden telt, komt elke woensdagmiddag van twee tot hall vier bijeen in de vre deskerk. Het werk van de da mes Verlind en Janssen zal nu overgenomen worden door een vijftal leidsters. Dat zijn de dames Boeff, Goldenberg, Burgerjon, Vavier en Zand vliet. Christelijke Bond van Overheidspersoneel Apothekersdllk 38 Dl. uur vm 1 uur nam. do 7-9 uur nam. Dienstencentrum Van Hugendorpstr. 769 uVnMiUUr nam M,erenne8t <l0. Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk Werk. Oude Rijn 44c. spreekuur dag. van 2 3 uur nam., ma. en dl. van 7—6 uur nam., telefoon (071—) 20931 Koordstudio LEIDEN Ambtenaren die een volledig pensioen of wacht- geld genieten wegens functioneel leeftijdsontslag, zouden niet meer in overheidsfuncties moeten worden aangenomen". Aldus luidt het begin van een mogelijke resolutie die gisteravond tij dens een vergadering van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel (NCBO), afdeling Leidenwerd aan genomen. Tijdens de vergadering werd naar voren gebracht, dat het met name bij Defensie voorkomt, dat militai- q, die geen militaire functie lijkheden geschaad. De resolutie, die gericht was aan het hoofdbestuur van de NCBO, was dan ook bedoeld dit euvel zo bekleden, plaatsen gaan bezetten veel mogelijk weg te De die daardoor niet voor burgers be schikbaar komen. Met name schijnt dit voor te komen bij de Bescher ming Bevolking, waar de beste baantjes voor ex-militairen zijn gereserveerd. Door een aantal aanwezigen werd Afdelingsvoorzitter de nadruk op gelegd, dat door secretaris P. J. va deze handelwyze promotiekansen ken woorden vergadering nam afscheid hoofdbestuurslid, dat sinds 12 jaar de afdeling Leiden onder zijn hoe de had, de heer J. H. van der Jagt. De heer Van der Jagt heeft binnen de bond een andere taak gekregen. Steenge en der Mark spra- dank het jongeren worden geblokkeerd, adres van het scheidende hoofdbe- Redactie Paul Wolfswinkel aantal nieuwe activiteiten zijn ontwikkeld, zoals een maandelijks spreekuur. De heer Van der Mark sprak zijn bewondering uit voor de grote inzet van de heer Van der Jagt en voor diens vermogen om ingewikkelde problemen helder uit een te zetten. Opvolger van de heer Van der Jagt is de heer L. Balt. Deze hield een korte toespraak over we program van actie van de bond. "In het verleden is het ambtelijk apparaat sterk hiërarchisch georga niseerd geweest. In deze tijd wordt dat anders", aldus de heer Balt. Er wordt volgens hem ook door ambte naren veel meer dan vroeger in projecten gewerkt. "Dat brengt ve len in onzekerheid over hun taak. Met het oog daarop zal onze bond steeds meer aandacht moeten be steden aan het anders functione ren van het ambtelijk apparaat, aan nieuwe organisatievormen, enz. aldus de heer Balt. Ter vervulling van een aantal vacatures in het afdelingsbestuur werden als nieuwe leden verkozen: de heren G. Volbeda, A. Hakker, A. Piket, P. S. R. Wolterbeek en mej. S. M. Schoneveld. Het zachte weer van de laat ste tijd heeft de natuur wat in verwarring gebracht. Aan de Rijnsburgerweg staan de krente- bomen al in bloei. ca. 25 tot 60-,'iirtgen Oude Rl]n 88. Lelden tel 44000 Voor advies infor maties etc Werkdagen van 15-23 uur OntmoetingsruimtenWerkdagen 's avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten, zondag van 20 tot 28 uur Tevens aangepast voor llehameillk gehandi capten. Elke donderdag van 15—16 uur spreekuur Alg. Ned Invaliden Bond. Gespreksavonden l- 11. Oegstgeest. Smile" Dries van der Klist (24) eigenaar en enige vaste medewerker van het mode-organisatie bureau "Smile" uit Veenendaal had gisteravond maar weinig te glimlachen. Het vrouwelyk deel van Leiden liep nu niet bepaald storm voor zijn opleiding tot man nequin en fotomodel. Er was voor deze kennismakingavond, die een kwartier later kon beginnen om dat Van der Klist zich "wat had ver laat" zegge en schrtfve één kandida te komen opdravenAntoinette Duin dam. "Ik heb helemaal niet het idee ee ncarrière als mannequin en foto model op te bouwen", zei ze. Ik vind het gewoon leuk om me een beetje te leren bewegen. Als het zo uitkomt zou ik ook weieens een showtje wil len lopen maar het blijft echt een hobbyM.Die ene kandidate kreeg dan ook haar informatie tegelijk met de twee persmensen die weieens wilden zien wat voor meisjes er nu op zo'n schitterende advertentie al stond de datum dan verkeerd, komen opdra ven. Wat gaat "Smile", dat ook een cusus in Noordwijk (Palace Hotel) organiseert, waarvoor zich al 18 da mes in de leeftijdsgroep van 18-47 hebben gemeld, nu doen. Dries: „Ik ga de dames o.a. leren "lopen", ze krygen make-up les, er komt een kapper bij die vertelt welke haar dracht het meest geschikt is. Om van vrouwen een charmante ver schijning te maken heeft Dries Van der Klist 16 avonden (maandag en donderdag) van 2Vi uur uitgetrokken. Zolang het deelneemsters aantal niet tot 20 is opgelopen wordt niemand op grond van ongeschiktheid afgewe- "telefoon 25260 zen al bestaat natuurlijk de moge lijkheid dat je voor het slot van de cusus die f 300,- kost, geen genade kunt vinden in de ogen van de jury, die bestaat uit modedeskun digen, 'n fotograaf 'n schoonheids specialiste enz. Behaal Je je certi ficaat wel dan kryg je van „Smile" een contract aangeboden. Het bureau gaat dan werk voor Je zoeken, maar garandeert niets. Als je debuut te genvalt kan het best zijn dat Je nooit meer aan bod komt. En als Je dan gedroomd hebt van een aardige bijverdienste zijn je centjes mooi in het water gegooid. Dat contract hoef je natuurlijk niet te tekenen. Je kunt het ook bij de 16 gezellige avonden a f 18,75 houden of op je eigen houtje proberen aan de slag te komen. Volgende week maandag en donderdag is er vanaf half acht gelegenheid om in "De Kleine Burcht" kennis te maken met mede kandidaten en Dries van der Klist.... Breehuys Vanwege een verlate kerstvakantie van de vaste stafkrachten is het Breehuys, Breestraat 19, Leiden een tijdje gesloten. Dit betekent dat er in de periode van zaterdag 25 janu ari tot en met maandag drie febru ari geen activiteiten zijn. Na deze tyd gaat Alles wees z*n gewone gan getje Van Zeist In manege van Zeist werden af gelopen weekeinde weer dessuurwed- stryden gehouden, voor de senioren stonden de Huurman-bekers op het spel. De prijzen gingen naar Groep A: 1. Mevr. Deprez met Bruintje 93 pnt., 2. Mej. Séhram m. Cita 84 pnt., 3. dhr. Loerakker met Zorba 81 pnt., 4. Mej. van Asten met Natacha 80 pnt. Groep B: 1. Mej. van Marion met N.N. en Marcus, totaal 241 pnt., 2. Mevr. Lensvelt met Riana en Marcus 239 pnt., 3. dhr. Huurman met Beyaard en Farina 235 pnt., 4. en 5. ex.a. Mevr. v. Egmond met Ryan en Farina 232 pnt. en Mej. RuyB met Hanco en Vosje 232 pnt. Bijbellezing De bijbellezing aan de Langebrug 63, die vrijdagavond wordt gehou den zal dit keer tot thema hebben "Wat gaat er met Israël gebeuren". Spreker tijdens deze avond is J. G. Fynvandraat uit Leeuwarden. Oude Toren De Stichting tot behoud van de Oude Toren in Warmond is in het Trefpunt bijeen geweest. Een eer ste bedrag is daarbij al binnen ge komen. Voor een heel oude foto be taalde één van de bezoekers f200. Dat ls alvast een eerste aanzet naar het bedrag van X 60.000 dat er moet komen. Warmunda Het "feestcomité van de voetbal vereniging "Warmunda" draait al weer op volle toeren om de Jaar lijkse feestavond op 14 februari in Boerderij Meerrust een succes te laten worden. Voor dit feest zijn al gecontracteerd de Bierkaauwers en de groep Air-port. Kaarten zijn te krijgen bij alle sigarenmagazijnen en in de Warmundakantlne. Hendrlkplantsoep 25 Leiderdorp Dienstencentrum NoordeinplelD 2b cel 40483 algeme ne informatie dag van 9—10 uur Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu wen en weduwnaars tel Lelds advies bureau: 61112 Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Lelden. Donderdag 8.30—10.30 uur nam en zaterdag 2—4 uur nam Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15. Leiden Voor gewonde honden, katten, vogels e.d. Dag en nacht bereikbaar, tel 34687 Dierneambulance Tel 07134616 Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin nenstad. Gerecht 10. woe. 6-6 uur nam. Noord. v. Hogendorpstraat 86 ma 10.30 •11.30 uur vm Kool. Driftstraat 49a, dl. 10A0-11.30 uur vm Morskwartier, Dykstraat 2a. woe. 10-11 uur vm Tuin- s tads wijk, Herenstraat 45. vr. 10.30- 11.3" uur vm. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden. Aanvragen hulp beiaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare 46. tel. 49441 (ma t/m vrij. 9—10 uur Architecten Architecten - informatie Rijnland. Op werkdagen tel baar onder 26385 Zitting op wo avond van 7.80—6.30 uur op het adres Mld. del weg 4 (bU Hooglandse kerk i Buro Burgerraadsman, Koornbrug steeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug- steeg). tel. 071-43171. Spreekuren: Gemeenschap Zuidwest Hulpverienlngs- tnformatled lenst LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel l Leiden. Postbus 54 - Giro 67055. Telefoon directie en admtol- ftratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement ..I 34.35 Per Poet f 3ö.75 Jaarabonnement f 126.10 Jaarabonnement per post f 135.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden by betaling te voldoen By Cische overschry vingen geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 1600—18 00 uur Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2