Docos tegen Voorburg weer schotloos: 0-1 Scylla tegen JCV naar kleine zege Joan Haanappel moet eigen kaartje kopen Regionalen UVS laten het afweten Eerste winst voor Avanti Sleutels moeilijk MVKV MAANDAG 20 JANUARI 1975 -----de vierde klasse A werden gisteren slechts twee wedstrijden ge- enWsI Lkte ASr ^rJrr1'? V!7afend door een goed spelend Hillegom (0-1) r»ede ss»r Aln^S 7.^ ndf lf noE dieper in de zorgen. SJC bleef in 4B op het fSlAP ^erd thuis met 3-2 geklopt. Het schotloze DOCOS moest daarentegen VOOrbUFg M 6n ~g d°OT die de kampioenskansen^ SJC heeft het in Alphen beslist niet gemakkelijk gehad. De Noora- Wljkers toonden zich technisch wel iswaar de Iets betere ploeg, maar de welhaast spreekwoordelijke in- aet van Alphen vergoedde veel. In deze door arbiter Boom niet al te sterk gelelde wedstrijd nam SJC via Henk van Rijn, op aangeven van Jos van der Berg de leiding maar Alphen Werkste zioh vijf minuten later door een treffer van Gert van Geen weer op gelijke hoogte. Van der Berg scnoot SJC vervolgens binnen zes tig seconden opnieuw naar een voor sprong; een voorsprong die tien mi nuten voor rust door Leo Geerlings nog werd uitgebreid. Na de ook nog in die sensationele eerste helft door opnieuw Van Geen gescoorde tweede Alphense treffer trok de thuisclub nog onstuimiger ten aanval. Zonder resultaat echter. Voorburg - DOCOS 1-1 (0-0) Na de opleving tegen PDK twee doelpunten vóór was het gistermid dag weer goed mis met de DOCOS- aanval. De Leidenaars waren in het veld duidelijk de beste ploeg, maar bleken zoals zo vaak niet in staat dat overwicht in doelpunten om te zetten. Sterker nog, hoewel zijn doel regelmatig door de DOCOS-elf werd belegerd behoefde Voorburg-keeper Frans Beckerhof eigenlijk geen las tig werk op te knappen. De gelegen heids-voorhoede van DOCOS (met Dick van de Bosch en Frans Smits) most zelfs toezien hoe DOCOS-mid- denveler Jan Polanen met een kop bal tege de lat de meest gevaarlijke Leidenaar bleek. Het enige doelpunt van dit treffen werd in de 78ste minuut door Ton la Ponda gescoord. SJZ - Hillegom 0-1 (0-1) "Run- ner-up" SJZ heeft gisteren zijn op mars zien gestuit door Hillegom. De gasten spelend met de uitstekende Meindert de Jong als voorstopper kwamen in de 40ste minuut op 1-0. SJZ-doelman Ton Vurens werd bij een hoge voorzet zwaar gehinderd en Boudewijn Pijpers kon intikken. Ar biter Rosenbrand uit Den Haag kende dit doelpunt toe en verzuimde ook een kwartier na rust te fluiten voor een handsbal van Hillegom-spe- ler Van Lierop in het strafschopge bied... Zo bleef een nadrukkelijk aanvallend SJZ dan toch op 0-1 ste ken; ook al omdat Blokker Van Hil legom de bal na een inzet van Wim Bos nog van de doellijn haalde. WSB - ASC 2-1 (0-1) - in de tien de minuut van dit in de eerste helft- gelijkopgaande duel was het Wim Maass die na voorbereidend werk van de snelle Leo Zwart ASC ZOETERWOUDE Voor de aanvang van het duel tegen Hille gom werden twee SJZ-spelers "even" in de bloemetjes gezet. Sjaak van Slingelaaid omdat hij 250 maal in competitiewedstrijden voor de Zoeterwoudse vereniging uitkwam, Guus van der Geest voorsprong hielp. De thuisclub d?t hï| ^"fddels de "driehonderd" wierp zich na dit doelpunt meer in heeft bereilct' de aanval maar moest verdedigend erg attent blijven voor de snelle te- van Harne Oostdam. ASC legde ver- genacties van de roodzwarten. Na volgens slotoffensief op de goed rust een duidelijk Noordwykerhouts ^Peefoare grasmat, maar onder overwicht. Dit resulteerde in de der- leidin8 van invaller-laatste man tiende min. in 'n gelijkmakende goal Marcel Heemskerk hield de WSB- van invaller Hans Heemskerk en defensie de winst in handen: 2-1. vlak daarop een "winnend" doelpunt GERT-JAN ONVLE5E Invaller Hans Heemskerk van WSB maakt het ASC-doelman Herman Roedoe knap lastig. Maar ten Gerrits (links) en Rik Hins (rechts) komen toesnellen; Hans Schiphorst (gebukt) kan het allemaal niet meer aanzien AMSTERDAM De drievoudige Rittberger bleef vooralsnog achterwege. De sfeer bij de nationale kam pioenschappen kunstrijden dit weekeinde in de Amster damse Jaap Edenhal was er te gespannen voor. Maar voor het overige is Dianne de Leeuw, 19 jaar nu, hele maal gereed om over anderhalve week in Kopenhagen de Europese titel in te palmen. Haar nieuwe op ballet muziek uitgevoerde kür telde 23 met grote zekerheid uit gevoerde sprongen en dubbelsprongen, die in combinatie met de na elke veilige landing stralend oplichtende lach niet zullen nalaten indruk te maken op de jury. Sophie Verlaan flankeren Nederlands kampioene Teylingen sluipt in slotfase langs fel Verburch: 1-2 POELDIJK De taktiek van Tey lingen blijkt succesvol. De Sassen- heimers gokken op één punt per wedstrijd en spelen daarom zeer defensief en behoudend voetbal. Gis teren werd er tegen een sterker Verburch nog meer bereikt dan waarvoor Teylingen aantrad en werd met 1—2 gewonnen. Verburch "beukte" van meet af aan op de Sassenheimse verdediging, maar de Poeldijkse stormram wist geen gaten te forceren. Met doelman Theo van der Vlugt als sluitpost, hield Teylingen tot het rustsignaal stand: 0—0. Na een kwartier spelen in de tweede helft kreeg Verburch eindelijk loon naar werken: 10. Het team speelde voortdurend sneller, en aantrekkelijker voetbal dan de Teylingen-spelers. Na de achterstand moest Teylingen wel in de aanval, en dat lukte ondanks de loodzware druk op het Sassenheimse doel. Tien minuten na de 1—0 volgde de gelijk maker 11. Hennie Zoet was het die scoorde, naar Verburch en de grens rechter meenden "in buitenspelposi tie". Scheidsrechter Van Dorp stond er-bij en keek ernaar: doelpunt. Een wissel bij Teylingen vlak na het Verburch-doelpunt (Fans Stikvoort vervangen door aanvaller Co van der Krogt) bleek succesvol, want niet veel later kwam Teylingen dat toch was blijven aanvallen op 1—2. Een afgemeten pass van Co van der Krogt bereikte via de grond Hennie Zoet, die het leer via een he leboel benen naar het net zond. Tey lingen kroop toen weer terug in zijn schulp en wisselde Zoet voor verde diger Sjaak van der Geest. Het ge desillusioneerde VeTburoh kwam niet meer in het hoofdstuk voor en zag Teylingen twee punten rijker ver trekken. LEIDEN Scylla heeft in de zware wedstrijd in Vught tegen JCV een kleine maar bijzonder belangrijke 64 zege geboekt. Grondlegger van deze overwinning was Gerard Bakker met drie zeges, waarbij alleen Van der Zee een lastige opponent bleek. Voor Wibo van Gennip resulteerde de in de ere-klasse opgedane ervaring in twee overwinningen. Het belangrijke zesde punt scoorde 3-7. De Treffers 2 behaalde bü Bert van Schie tegen Van Ham. De hebben onder leiding bij vlagen formidabele Ed Fal- Delta Lloyd een krappe 4-6 zege op uiting. Nelly Paridon het derde team van die olub. Van clusief het dubbelspel. Van der Veer zorgden leder Beek laux de tweede keus van de Veluwe voor twee punten, Warmerdam voor stonden Boer, Van de Poel en Tim mermans geen partij af: 10-0. Een zelfde score boekte het Scyllatrio in Deventer tegen Acoent-Swift. Een goede stimulans voor Kruijff, Zoete melk en Van Winsen in hun stre ven de titel te behalen. Dat het ge degradeerde De Treffers wel erg zwak is kwam tegen Be Quick tot alles, in- kon toch heft 4-6 verlies niet voorkomen. op een ruim 8-2 verlies gezet. Rob bie van der Zeeuw en Theo Bakker verloren beiden ook het dubbel werd gewon- Geplaatst veriareu oeiucii veai "goochelaar" Team 4 met 8-2 Alleen L'Amt !m vjtt°der'SSm^hebböi'zich zondagen karnen tot winst. onder tegen Acoent-Swift. 4-6. Hans Het gepromOTeerde TOV verloor on_ vierde selectiewedstrijdJ- - verwacht ruim met 2-8 van Iduna. Jacques van Veen en Alkemade over- onder tegen Accent-Swift de Roode zag tegen Hummel in bei de games een ruime voorzprong ver loren gaaan. Hein Chrispijn verhoog de tegen Overweg te laat zijn tem po. Karei van Schie speelde met twee zeges tot volle tevredenheid. Avanti heeft in Limburg tegen Blue Star de eerste winst (8-2) geboekt. Louers verloor niets; Van Wetten en Van der Werf lieten beiden een par tij glippen. Ook Oegstgeest had een goede start: Vriendenschaar werd met een 9-1 nederlaag naar Gouda teruggestuurd. Een foutje van Polak voorkwam de dubbele cijfers. VDO 2 was te sterk voor de Treffers. Ves- seur en Van der Zwet klopten bei den Kap en Van Ruiten deed het zelfde met Gompelman. Eindstand de Lim burg-Coupe en NTTB-Cup geplaatst de eindrondes vam deze toer- Smits een versterking te hebben ge Sonja Heltzel; Marian Wagemakers; vonden. Zij evenaarde Els Vreeburg Nora Bakker; Conny van Moorst en overtrof zus Liesbeth die als enige en Marian van Vliet. Heren Nico partij verfoor tegen Interlance: 9-1. De reservedames v deden het nog beter want Slobbe; Bert v d Ham; Milan Avanti Ustovic; Hans Lingen; Herman Hop- Orient man; Carel Deken en Rene Hijne. In de middaguren tijdens de training was ook de drievoudige Rittberger er nog goed uitgeko men, maar in de sfeer van agi tatie, die nu eenmaal onvermij delijk met het kunstrijwereldje verbonden schijnt, en met de KNSB-geldsohiebers tussen de 2000 man publiek op de tribunes nam Dianne de Leeuw zaterdag avond het risico niet, dat zij in Kopenhagen hoogstwaarschijnlijk wel zal moeten nemen. Ze zal naar de Deense hoofdstad wor den vergezeld door de twee oud ste dochters van de LJmuidense slagersfamilie Verlaan: Annema- rie en Sophia. De 17-Jarige So phia werd bij het vrij rijden voor haar op Beethoven en Bach geïnspireerde uitvoering een iets hogere waardering toegekend, maar dat was niet voldoende om haar twee jaar Jongere zusje Annemarie van de tweede plaats in het eindklassement te verdrin gen. Annemarie debuteert nu op het Europees kampioenschap waarin Sophia voor de tweede maal uitkomt. Hun kansen mag men daar niet te hoog aanslaan. Moeder Verlaan, tenminste, is reeël genoeg om toe te geven dat er minstens een klasse ver schil ligt tussen het rijden van haar dochters en dat van Dian ne de Leeuw. Richting Kopenhagen reist ook enigszins verrassend Ne derlands enige mannelijke kunst rijder Rob Ouwerkerk. De 19-Jari ge Amsterdammer ging ruim schoots kopje onder in het gevecht tegen de punten. Na de calami teit bij de verplichte figuren, toen hij in zijn eigen spoor terecht kwam (waardoor hij geen Neder lands kampioen meer kon wor den) reed hij een aarzelende kür, waarbij hij de dubbele axel maar achterwege liet. Het speciaal uit genodigde Engelse jurylid me vrouw Groombridge zoiets kan in Kopenhagen zijn nut hebben oordeelde streng met 4,7, en 4,6. Tevoren had zij Dianne de Leeuw 5,8 en 5,7 waard gevon den, waarmee ze overigens nog on der de gemiddelde Jurywaardering was gebleven. De vingerwijzing, werd door de technische commis sie en hoofdbestuur van de KNSB niet ter harte genomen. Men zendt Ouwerkerk uit, omdat de bond nu eenmaal het een en an der in hem heeft geïnvesteerd. Rob Ouwerkerk zelf is vastbe sloten door te schaatsen. Hij wil zo spoedig mogelijk terug naar Canada om daar zijn intensieve trainingsprogramma te vervol gen. Lijkbleek gaf hij zaterdag avond als een van de redenen van zijn falen op dat de sfeer bij de Nederlandse kampioenschappen niet deugt. Midden in de week was oud-rijdster en oud-showster Joan Haanappel in Amsterdam verschenen om hier en daar onge vraagde adviezen te verschaffen. Dat reet oude wonden open, voor al bij de organiserende vereniging, die 'n trainer in dienst heeft (Jan Bauer)die kunstrijden onder wijst omdat het leuk en aardig is en die allergisch is voor de zo "no dig moetende" ouders en hun aan hang. Joan Haanappel werd dan ook zaterdagmiddag beleefd ver zocht een kaartje te kopen en op de tribunes plaats te nemen. Voor Rob Ouwerkerk, die allang blij was dat iemand zich om hem be kommerde, was dat een hele slag. "Zo'n meisje als Joan weet wat je doormaakt. Zo iemand kan een grote morele steun zijn". Nu moest hij spitsroeden lopen: eenzaam op het ereschavot komen zonder Nederlands kampioen te zijn. "Iets ergers kun Je Je niet voorstellen", aldus de Amsterdam- mDAMES, SENIOREN; 1. Dianne de Leeuw 269,00 punten, plaatscij- fer 7, 2. Annemarie Verlaan 240,38 14. 3. Sophia Verlaan 235.64 21, 4. Ilona Blok poel 211,85 31, 5. Bioiane Pruijn 222,91 32. LEIDEN De regionale jeugd- Met voortreffelijk voetbal werd de teams van Quick Boys en UVS heb- Musschen in de verdediging gedrukt; ben geen onverdeeld gunstig week- een verdediging die verre van wa- einde achter de rug. De Kafcwijkers terdieht bleek. In eerste instantie Wielrennen Het Nederlandse duo slaagden er na een zware tweede verzuimden Ce es van Rooyen en Ad helft nog in een 1-1 gelijkspel te be- Haasnoot echter de mogelijkheden de te verzilveren. Toen echter Bart Martin Venix/Gerrie Slot is dagavond tijdens de wielerwedstrij- halen tegen De Musschen, den om de grote prijs van het "Nieu- blauwwitte Leidse Jeugd liet het Zandbergen de bal hoog voor de vierde maal achtereen af- doel kon brengen was Cees van Rooy- weten. Excelsior won met 3-0. en wel succesvol: 1-0. Die vijfde tref fer van Van Rooyen dit seizoen Quick Boys ging op Nieuw Zuid zou evenwel niet voldoende blijken bijzonder goed uit de startblokken, voor de volle winst. Direct na rust we Duitsland" in Oost Berlijn als vijf de geëindigd in een koppelwedstrijd. Venix en Slot hadden zes randen achterstand op de winnaars Huschke en Scholz (DDR).. verdween de bal uit een vrije schop ineens achter doelman Jaap Guyt een een herboren Rotterdamse te genstander kreeg nu duidelijk het beste van het (sportieve) spel. Het bleef l-l; twee spelers, waaronder Jaap Paap van Quick Boys, werden wegens praten door de scheidsrech ter genoteerd. UVS is zaterdag in de Rotterdam se klei blijven steken. De weer eens met vele invallers uitkomende Leid se equipe werd - traditiegetrouw in de duels tegen Excelsior - al spoe dig op achterstand gezet (vijfde mi nuut) en moest een kwartier voor rust opnieuiw een tegentreffer incas seren: 2—0. Na de hervatting traoht- te UVS nog wel iets terug te doen. maar Excelsior had weinig moeite met de UVS-aanval. De Rotterdam mers bleven dan ook overeind en slaagden er zelfs nog in doelman Ruud van der Zon voor de derde maal te passeren: 3-0. Afd. Leiden LEIDEN De weergoden heb ben dit weekeinde opnieuw een (vrijwel volledig) geslaagde poging gedaan de competitie in de Afde ling Leiden in het water te laten vallen. Zowel zaterdag als gisteren konden slechts drie wedstrijden doorgang vinden. In de eerste klasse zondag kwa men alleen koploper MMO en Al- phia tegen elkaar in het veld. Het werd een vlakke vertoning zonder doelpunten. De tweede klasse zondag leverde twee duels op. Lijstaanvoerder Meerburg moest op eigen veld aan treden tegen Kiokers '69. De Meer- burgers namen direct na rust de leiding in dit gelijkopgaande tref fen (Rinie van Veen scoorde) en breidden die voorsprong halverwe ge de tweede helft, weer via Van Veen, naar 2—0 uit. Kickers '69 trok vervolgens het initiatief naar zich toe, maar kende geen geluk in de afwerking. De goed keepende Meerburg-doelman Theo Van Rui ten bleef dan ook ongepasseerd2 —0. WOA boekte bij Unitas Lei den een 1—2 overwinning. Een ver diende zege overigens voor de men sen uit Oud Ade die vooral op het punt felheid" een voldoende haal den. Johan van der Geest bracht VVOA uit een strafschop wegens hands van Jan van Rossum voor rust op een 1—0 voorsprong, ter wijl Hans Olijerhoek WOA tien minuten na de hervatting naar 2— 0 kopte. Via Chris van Tongeren kwamen de Leidenaars nog tot 2— 1 terug, maar meerdere treffers konden er op het goed bespeelbare Unitas-veld (de Sportstichting heeft hard gewerkt aan dit eens zo slechte terrein) niet worden geno teerd. Zaterdag Ook hier van de negen vastge stelde ontmoetingen slechts drie "echt" gespeelde. De tweede klasse kwam door de plotselinge "water overlast" in het geheel niet aan bod. Het vorige week met 3—2 door Hazerswoudse Boys verslagen Wou- brugge. veroverde dit keer een 1—1 gelijkspel tegen Kagia. Het was voor Woubrugge overigens pas de vijfde wedstrijd van dit seizoen. Op het zwaar bespeelbare veld van Sleutels men had vanaf acht uur 's ochtends hard geploe terd om het veld in redelijke condi tie te krijgen slaagden de thuis club in het duel tegen BVK er in in de 20ste minuut de leiding te ne men. Fred van Huis scoorde be heerst. De Valkenburgers zouden hun goede spel echter nog voor rust met de gelijkmaker bekroond zien, Henk Murer strafte een foutje van Aad Schouten attent af: 1—1. Tot een kwartier voor tijd bleef MVKV zeker de gelijke van z'n sterker ge achte tegenstander. Toen sloeg kampioenskandidaat Sleutels even wel toe. Eerst Cor Boekwijt uit 'n strafschop Bert Montagne was door Guus van Krimpen gevloerd en vervolgens Pim van Iterson 6choten Sleutels alsnog in veilige haven: 3—1. Dat het spel van Valken '68 zich de laatste weken duidelijk in een dalende lijn bevindt, kwam ook te gen Leiden weer sterk tot uiting. De thuisclub bleek een bijzonder matte tegenstander, die dan ook ze ker voor rust door Leiden werd af- getroeft. Jan Pret kopte de roodwit- ten in de 15de minuut na een voorzet van Ton Boehmer naar 1—0 en tien minuten later was het Ben Scharloo die een strafschop wegens een overtreding tegen die- zelf der Boehmer, beheerst benutte? 0—2. Na de hervatting wat meer pressievoetbal van de zijde van Val ken '68, maar verder dan een door Leiden-doelman Dick Miggels ge stopte strafschop van Cees van der Plas kwam de thuisclub toch niet. Leiden wel. In de 90ste minuut sneed een een-twee tussen Piet van Hal en Koos Seller door de Valken defensie en laatstgenoemde be paalde hieruit de eindstand op 0— GERT-JAN ONVLEE. Standen TWEEDE KLASSE ZONDAG Meerburg 13-19 KRV 12-11 Or. Groen 11-14 Unitas I». 13-11 VNA 11-13 WOA 11-10 Kickers '69 11-12 Leidse B. 10- 2 EERSTE KLASSE ZATERDAG Sleutels 9-15 GWS 8-6 Haz. B. 9-14 Kagia 8-5 SC Lisse 8-12 KRV 7-5 Valken '68 9- 9 Woubrugge 5-3 Leiden 7- 8 MVKV 8-0 WSB 8- 8 Paardesport De in Mexico ge boren 29-Jarige Alvaro Pineda, één van de beste Jockeys van de Verenig de Staten, is zaterdag tijdens races op de baan van Santa Anita (Cali- fornië) om het leven gekomen. Vlak voor de start van de vierde ren stei gerde zijn paard, Austin Mittler, waardoor Pineda tegen het start hek werd gedrukt. Bij aankomst in een ziekenhuis bleek Pineda te zijn overleden aan een schedelbaslsfrac- tuur.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 14