Gewijzigd RCL naar winst op Zuidland Eén punt voor de Zijl/LGB QUICK BOYS MIST SLAGVAARDIGHEID Belangrijke zege voor Rijnsburg tegen JAC Katwijk verslaat concurrent Maasdijk: 1-0 KNAP HERSTEL GEMINI/KANGEROES O "I Waterpoloers hervatten competitie 175 MAANDAG 20 JANUARI 1975 VEENENDAAL Quick Boys heeft de uitwedstrijd tegen het Veenen- daalse GVW zaterdag wat onge lukkig met een 2-1 nederlaag afge sloten. De Ka/twijkers toonden zich in dit duel zonder meer de meest aanvallende ploeg, maar kwamen in de aanval duidelijk slagvaardig heid tekort. Slagvaardigheid die GVW wel in voldoende mate be zat. De thuisclub beperkte zich tot ge vaarlijke uitvallen over de drie ra zendsnelle spitsen en bracht de blauwwite defensie met deze coun ters regelmatig in moeilijkheden. Al in de vijfde minuut leidde deze tactiek tot de openingstreffer van GVW. Gevaarlijke Jan Veldhui zen brak op rechts door en liet ver volgens een hoge voorzet los. Quick Boys-doelman Floor Schaap "ver gat" het leer stompend verder te transporteren en trachtte de bal klemvast te onderscheppen. Zwaar (te zwaar hinderen van Geurt van Veenendaal deed Schaaps poging mislukken. Dezelf de Van Veenendaal had daarna weinig moeite met het fabriceren van de "1-0". Protesten van Quick Boys-zijde hielpen niet. Fluitist Hilbrands had geen overtreding geconstateerd en kende de treffer toe. "En dan", vertelde trainer Ger Perdijk later, "weet je op dat moment al dat Je het moeilijk gaat krijgen. De ploeg moet met een achterstand wel meer pressievoetbal gaan spelen. Waardoor die spitsen weer meer ruimte gaan krijgen." Een zienswijze die door spelverloop volledig werd bewaar heid. Het team van Quick Boys, geen schim van de ploeg die vo rige week zoh sublieme tweede helft vertolkte tegen Spakenburg, veroverde weliswaar een duidelijk overwidhit, maar moest in de ver dediging wel degelijk regelmatig al le hens aan dek roepen om 'n gro tere achterstand te voorkomen. Zo als die grotere achterstand (in de eerste helft) uitbleef, werd overi gens ook de gelijkmaker niet ge scoord. De aanvalslinie van de Katwijkers met Jaap Heerikhui- sen Leo Pluimgraaff en Koos Klinkenberg wist nauwelijks enige verwarring te stichten in de hechte defensie van de thuisclub. Nu moet wel worden gezegd dat ook het veld zich niet bepaald leende voor het betere combinatie spel. Het al na.ie gras werd vanaf een kwartier voor het eerste fluit signaal overvloedig besprenkeld door een stevige regenbui, met als resultaat dat het zware veld met de minuut "onhandelbaarder" De beste mogelijkheid in die eer ste helft was nog voor GVW. De Veenendaalse rechterspits Veld huizen gooide de bal weer eens hoog voor de "pot". Waar Hans Hartog gereed stond zijn ploeg knikkepd naar 2-0 te koppen. De onderkant van de lat hielp de verraste Schaap bij het verijdelen van deze doelpo ging.... Direct na de hervatting was het echter wel raak. Veldhuizen speelde zich opnieuw vrij. Zag Ab van den Bovenkamp toestormen en ditmaal was de kopbal even fraai als doel treffend: 2—0. De formatie van trainer Perdijk trok nu nog onstuimiger ten aan val. Maar vond opnieuw de vaak uit zeven spelers bestaande ach terhoede van GVW op z'n plaats. Ook de komst van Cor Verdoes (Lourens Mouter verdween) en la ter Hans van Duijn (vervanger voor Jaap Hoek) bracht niet de zo nodige stootkracht in de Quick Boys-aanval. Zelfs werden de blauwwitten bijna op een 3—0 ach terstand getracteerd. Ab van de Bovenkamp soleerde in de 65ste minuut knap door de Katwijkse verdediging, maar gaf de bal. in plaats van zelf te schieten, op het laatste moment over aan de mee gekomen Veldhuizen. De treffer, van laatstgenoemde kon vervolgens in het grote buitenspel-boek wor den bijgeschreven. Acht minuten voor tijd werd dan toch de tegentreffer een feit. Maar de wijze waarop mag tekenend ge noemd worden voor het totale gebrek aan schotvaardigheid, dat de Quick Boys-ploeg zaterdag eta leerde. Een strakke voorzet van de ver opgerukte Arie Haasnoot, bracht de bal niet voor het doel, maar wel tegen de voet van GVW aanvoerder Gerrit Beukhof. De al uit zijn doel gekomen Gert Hei kamp had daar duidelijk niet op gerekend en moest dan ook lijd zaam toezien hoe het leer in het Veenendaalse heiligdom beland- De resterende speeltijd bleek te kort voor Quick Boys ook nog de (wei verdiende) gelijqmakende treffer te forceren. GVW had zijn eerste overwinning, na drie neder- lagen-op-rij, binnen. ZUIDLAND Wally van Haver, de naar "voren" gehaalde RCL-middenvelder heeft zijn ploeg zaterdag met drie'doelpun ten de weg gewezen naar ruime zege op Zuidland. De Leider dorpers toonden in Zuidland aan, het voetballen (maar vooral dat doelpunten maken) nog niet te zijn verleerd. Leiderspositie verstevigd Gedwongen door het ontbreken, van Ton Ederveen (voorlopige schor sing) en Ab Braat (militaire dienst) heeft trainer John Huguenin zijn elf tal zaterdag duidelijk gewijzigd het veld ingestuurd. Rimie van Es, Hen drik-Jan Koen en vooral de laatste tijd in het tweede team ope rerende SJoerd Teske maakten hun verkiezing echter boven verwachting waar. Zoals ook de "verstekte" Wal ly van Haver in de voorste lijn goed uit de verf kwam. Ail in de tweede minuut startte Van Haver met zijn verrassende doel- puntem-produotie. Van dertig meter afstand knalde hij hard in: 01. Vijf minuten later sloeg Wally, na een pass van Teske, opnieuw toe. In eer ste instantie redde de Zuidland-doel- man; in de rebound zette Van Ha- Wally van Haver wees RCL met drie treffers de weg ver de man aan het scorebord toch weer aan het werk. Gesteund door deze snelle voor sprong bleef RCL het spel dicteren. En liepen de Leiderdorpers ook nog verder uit. Na een vrije schop van Bas Ederveen kopte Dick van der Bijl de bal door naar Leo Holl die het leer vervolgens, ook met het hoofd, in het Zuidland-doel depo neerde: 0—3. De tweede helft gaf een zelfde speJ- beeüd te zien. Zuidland zag op nieuw geen kans de RCL-defensie met Ruud de Groot dit maal als beste man echt in moeilijkheden te brengen, waardoor RCL dat ver leden Jaar in Zuidland met 50 de sterkste bleek, rustig op zoek kon gaan naar meerdere doelpunten. Het werd er uiteindelijk een. Tien minu ten voor tijd rondde Van Haver een combinatie met Holl knap af04. KATWIJK In het duel met directe concurrent Maasdijk heeft Katwijk blijk gegeven aanzienlijk slagvaardiger te kunnen opereren dan de laatste weken tegen middenmoot- en staartploegen het geval was. Za terdag beet het op de tweede plaats staande Maasdijk in het Katwijkse zand. De thuisclub sloot de door vierhonderd toeschouwers bezochte wedstrijd met 1-0 winnen af. Hoewel spelend in een verdedigen de 4-4-2 formatie toonde Maasdijk zich zaterdag toch een van de wei nige ploegen die in Katwijk echt durft te voetballen. Met diepteballen zetten de gasten regelmatig hun snel le vleugelspelers aan het werk, ter wijl het goed opkomende middenveld de voortdurende attentie van het Katwijkse verdediging vroeg. De e- quipe van trainer Hans Verkuilen stelde daar gegroepeerd voetbal te genover, waarbij de bal vaak echter teveel schijven passeerde om Maas dijk-doelman Arend van Staalduinen echt in moeilijkheden te brengen. Het meeste gevaar werd door de Maasdijk-goalie zelf gecreëerd door stuntelig optreden by makkelijke schoten. Daar stond echter wel tegen over dat hij in de 27ste minuut een kopbal van Cees Guyt knap onscha delijk maakte. Treffers bleven overi gens uit die eerste helft. Het wvenwicht dat voor rust was ontstaan werd na de hervatting me teen door de thuisclub "verstoord". De oranjehemden (nu met Johan van Egmond in de ploeg voor Jan van der Plas) bouwden direct na rust aan een overwicht, waardoor Maasdijk duidelijk in de verdediging moest. Hoewel de eerste kans toch nog voor de gasten was (spits An- dries Sonneveld verprutste die mo gelijkheid) kwamen zij een half uur lang eigenlijk niet in het spel voor. Aanval op aanval golfde op 't Maas dijk-doel af maar schoten van Freek Rienks en Piet Kruit hadden niet het gewenste resultaat. Juist toen het Katwijkse geweld weer e- nigszins begon weg te ebben was het de ijverige Rienks die een voor zet van Wim van Beelen in een doel punt omzette. De moegestreden gas ten zagen in de resterende speeltijd geen kans meer de nederlaag onge daan te maken. Oegstgeest pakt punt tegen Schoonhoven: 0 -0 OEGSTGEEST Een keihard wer kend Oegstgeest is er niet in ge slaagd het bezoekende Schoonhoven een nederlaag toe te brengen. Niet temin is het toch een grote ver dienste van de Voscuylbewoners dat zij het hoger genoteerde Schoon hoven een punt afsnoepten: 0-0. Schoonhoven kwam het beste uit de startblokken en veroverde een licht veldoverwicht. Oegstgeest lanceerde enkele snelle tegen stoten en had in de 15de minuut bij na gescoord toen Dik Oosterlee de bal fraai inkopte doch doelman Jan de Jong reageerde echter uitste kend. Met het verstrijken van de tijd ging Oegstgeest steeds gehaaster spe len waardoor de zuiverheid uit het spel verdween. Kort voor de rust kreeg Jan de Wekker een uitsteken de kans maar opnieuw slaagde Jan de Jong erin zijn heiligdom schoon te houden. Na de hervatting bleef Oegstgeest Jagen, maar de simplis tisch opgezette aanvallen werden op vrij eenvoudige wijze door vrije ver dediger Bert van der Hulst ontregeld. Hierna viel Oegstgeest wat terur waardoor Schoonhoven weer in de aanval kwam maar ook hier was de afmaker ver te zoeken. In de slot fase ontworstelde Oegstgeest z'ch aan de druk maar slaagde er niet in om de verdediging van Schoonhof ven echt in gevaar te brengen. Gerrit van Egmond: maker van het eniga doelpunt in de Wedstrijd tegen JAC. DEN HAAG De pech blijft ■ijnsburgse Boys achtervolgen. In e 20ste minuut van de wedstrijd ?gen JAC moest de uitstekend spe- •nde Nico v. Eykel op een bran- ird het veld verlaten. Het vermoe- en van trainer Frans v.d. Zeeuw, {ebroken scheenbeen, werd later in iet ziekenhuis bewaarheid. Dat de 3oys uiteindelijk nog tot een over- Winning kwamen (0—1) tekent de foede mentaliteit van de ploeg. Rijnsburgse Boys begon sterk. Op iet spekgladde veld kwamen de wat ichtere spelers beter uit de voeten. Beginnend in een 4-4-2 opstelling was de ploeg meester op het mid denveld. maar tot een juiste afwer king kwam men nog niet. Van der Zeeuw: "Natuurlijk begonnen wij 'Wat voorzichtig. In deze fase van ie competitie moeten wij "knok ken" voor de puntjes en dan ga Je Diet met z'n alleen in de aanval". Toch kreeg Rijnsburgse Boys in deze periode enkele kansen. Nico en Paul Zwaan waren echter weinig gelukkig met hun schoten. De Boys hielden JAC in hun greep, tot aan de 20ste minuut, toen Van Eykel zo ongelukkig het veld moest verlaten. Gert Ouwersloot nam z'n plaats in, de ploeg was toch even van slag af. Invaller doelman Sam de Mooy moest toen enkele malen han delend optreden, maar dieed het be kwaam. In de tweede helft bleek dat Rijnsburgse Boys de klap tè boven was. De ploeg durfde weer initiatief te nemen en ook de mid denvelders doken veelvuldig voor doelman De Rijd op. Nico Zwaan was in de 55ste mi nuut dicht bij een treffer, maar zijn schot werd net over getikt. Ook Anne Ouwersloot bezorgde de JAC- verdedigers veel moeilijkheden maar het duurde net even iets te lang De Boys bleven komen en JAC had geluk toen bij een inzet van Gerrit v. Egmond de paal doel man de Rijd te hulp kwam. Het bleek echter uitstel van executie te zijn. In de 80ste minuut van de wedstrijd ging Anne Ouwersloot op rechts enkele tegenstanders voorbij. Ditmaal gaf hij de bal wel op het Juiste moment af. De goed meege komen Gerrit v. Egmond maakte geen fout en passeerde beheerst doelman De Rijd: 0—1. JAC probeer de wat terug te doen en paste in de ze periode ook twee wissels toe. De Bous kwamen onder druk te staan, maar met kunst en paalwerk slaag den Bas v.d. Berg es. erin het hei ligdom van Sam de Mooy schoon te houden. LEIDEN Na een rustpauze van zes weken is dit weekeinde de waterpolocompetitie weer van start gegaan. De Zijl/LGB zag in de laatste vijftien seconden van de wedstrijd tegen AZ&PC een 43 voorsprong verloren gaan en moest dus genoegen ne men met één punt. De Leidenaren blijven op de zesde plaats, maar AZC en VZC/Ritmeester wonnen beide en naderden daardoor tot op één punt. Door Jacques de Graaf Leidse achterhoede kreeg Robijn ech ter kort voor tijd wat ruimte, waar van hij op fraaie wijze profiteerde om zich geheel vrij te maken en vervolgens de gelijkmaker achter t-»_ -7H1/T/-VR rW>r vcrvuigwu» ut? gciijiuuHJMrr Theo Uittenihout te deponeren. taflfctee teeenstan- LZ *86 AZenPC is ie Jaren heen een last der geweest, waarvan de Leidse for matie bijna nooit heeft kunnen win- nen, maar zaterdag heeftln Door ln Utrecht met 7-6 UZSC bad De Dom de tteligptoeg de zege bedwtagen heeft Lz86 een einde de 6erie van gelijke spe- de winterpauze opliep totaal van vier. De toeschouwers zagen zondag ln zwembad Den Hommel een spannen de wedstrijd, waarin LZ'86 dat Aad van Mil wegens een oorblessure toch steeds binnen bereik gehad. De Amersfoorters, zonder international Piet de Zwarte, die na interne strub- t^'ppn belingen besloot zaterdag niet mee te doen, waren in het veld duidelijk de minderen van de Leidenaren en konden alleen door de sterke Loet ®eutj« zo nu dan^vaa^jkwor- moest missen alleen het tweede den. De ZU1/LGB wrziuimde ixhter een overwicht doe]pUn- te vaak om goede kansen tebenut- uitdrukken. In het derde ten, zodat AZenPC goed bij kon Mij- kwart üzsc weer terug_ endestrljd V Na een doelpuntioze eerete perto- het elnde de waa het ve^^^no^ A^n- ^aFd^utoploeg in het eerste PC dat in de tweede speeltijdl de^eer- part yia Van Viegen vrij snel had ste reele kans kreeg, maardoelman gescoor{j maakte Diok Houthoff ge- T. Uittenhout stopte de door Geut- wnArna Joon Siera in een man- Jes ingeschoten straf worp. De Zijl/ JJJ*. sifcuatie de rood-wit-blauwen Royale 4-1 zege voor Randstad tegen TAW VOORSCHOTEN Een fel spelend Randstad Sport heeft TAW met een royaal verdiende 4-1 nederlaag naar huis gestuurd. Rrandstad Sport had een nerveuze start waardoor TAW aanvankelijk een licht veld overwicht veroverde. In de 15e mi nuut knalde Aad Keijzer van gro te afstand keihard langs de totaal verraste Leen Esveld: 1-0. TAW lanceerde enkele tegenaanvallen maar de frontlinie misde de stoot kracht om tot succes te komen. Vlak voor de rust verscheen Arie Mol in de TAW verdediging en tussen de be nen van doelman Leen Esveld door verdween de bal in het doel. Na de rust kwamen bij TAW Broer en Heitinga voor Stef Broer en Leen Uiterwaal binnen de lijnen. Even leek het er op dat deze wissel succes zou hebben, want in de 55ste minuut kopte good-old Ben Heems kerk fraai raak: 2-1. Randstad Sport voelde ogenblikkelijk het gevaar en verhoogde 't tempo en toen geJe"°n- heidspits Lees van Soest er snel 3-1 van maakte was TAW een aange slagen ploeg. Kort veor het einde bepaalde de attente Arie Mol, die met middenvelden Weyenberg tot de absolute uitblinkers behoorde, de eindstand op 4-1. Vrii spel Jacob Spkijer schiet op het doel keeper Rouwhorst zal redden. LGB nam daarna een verdiende voorsprong toen Leo Onderwater i af de twee-meterlijn scoorde, m nadat de verdienstelijk leidende biter Brokke AZenPC oonieuw UZSC°eo<»rde 'oerlof" 'to het daarop volgende part verdween aan de leiding bracht (1-2). In het tweede speWeel liep de Leidse voor sprong op tot 4-2, waarbij Jan Bree- develd en Joop Siera de LZ'86 tref fers voor him rekening namen. Vow Eveneens uit een strafworp zorgde de "oorsprong de gasten echter geheel, doordat Van Viegen en r. dat De Zijl/LGB leiding kwam (2—1), maar al weer snel daarna maakte Geutjes gelijk. ««J De score liep op bot 3—3 door doel- ™etf punten het derde kwart) en Loet Geutjes. Leo Onderwater, voor wie het heid) doel troffen. Wim van Zijl voor, dat LZ'86 toch weer J| gunstige score kon gaan Rob "sdhoubeu (noe to rusten (4-5). In het laatste speldeel bleef het lang spannend. Bus maakte gelijk bijzondere week wordt, omdat hij (5-5), maar naarmate het einde1 donderdag gaat trouwen met zijn de wedstrijd dichterbij kwam kreeg clubgenote Ria Koolhaas, vestigde LZ'86 toch de beste kansen. Dick bovendien de aandacht op zich door Houthoff gaf de Leidenaren opnieuw een goede partij waterpolo te spelen, de leiding (5-6) en even later kon Toen hij één minuut voor tijd geheel jan de Graaf bij een numerieke meerderheid 5-7 aan laten tekenen. Nog even weid 't benauwd, toen Heus slordigheid in de UZSC niet lornaa. "We moeten achterstaan om te winnen", zei Han Vos van Gemi- ni/Kangeroes na de volleybal wed strijd tegen het hoog (4), op de ranglijst van de eerste divisie B geplaatste Apollo. Zo was het za terdag tenminste weL In de eerste set kwam Gemini/Kangeroes al op de rand van verlies, toen Apollo *n 14—9 voorsprong bijeensloeg. Het blok bij Geimlni/Kangeroes, nog steeds een zwak punt, bezweek bij herhaling voor de aanval van Apollo en de eigen aanval zag het in die eerste fase van de strijd niet zo best zitten. Ondanks het feit dat spelverdeler Wiebe Pera in vorm bleek. Maar Apollo dacht te snel de set in de tas te hebben. Gemini/ Kangeroes kwam op toeren, er kwam veel meer inzet en een te laat reagerend Apollo kon het gevaar niet meer keren: 17—15 voor Gemi ni/Kangeroes. Dat meteen doorging en de tweede set voor zich opeiste. Verdiend, want het even wicht in technisch kunnen werd door Gemini/Kangeroes aangevuld mei grotere inzet en slimmer spel. Apollo deed in de derde set nog een felle poging om Gemini/Kan geroes onderuit te krijgen, maar de pupillen van Johan Kwestro lie ten zich de kostbare winstpunten niet ontfutselen. Behalve Wiebe Pe ra, die in de stijl van good-old Coos Taoonis, feilloze set-ups afwisselde met verrassende tweeslag-aanvallen, waren ook Lambert Hoeve, Nico Klein, Kees de Ridder en Hans de Jong sterk op smash. "Ach, aan vallen hebben we altijd wel ge kund", vertelde Hans Vos, "waar we op stukgaan is de set-up". Hoe belangrijk een spelverdeler is bleek uit de eerste zege van Gemini/Kan geroes 2 op AV'40, hooggeklasserde middenmoter in de tweede divisie F. Johan Kwestro was bij de reserves de dirigent en dat gebeurde met zo veel verve en vooral inzicht dat sterren uit een recent verlden. Pi- ter Bas van Duyvenbode en Hans Oudeman opbloeiden en een pijn lijk getroffen AV'40 drie kwartier alle kanten uit deed tuimelen, be halve 'de goede. Toen was het zaakje geklaard; 15—11, 15—8 en 1513. De dames van Groen Stereo Centrum waren niet helemaal ge rust op de wedstrijd tegen PVC. De helft van de ploeg was net hersteld van een griep-aanval. Maar de bange verwachtingen werden niet bewaarheid. Het klopte wonderwel in de GSC-gelederen. Alleen in de tweede set moest coach van Klave ren een time-out nemen om zijn speelsters, een tikkeltje nonchalant na de winst van de eerste set met 15—5, wakker te schudden. PVC stond toen op setpunt, 14—8. De ti- me-out had het gewenste effect, want GSC stoomde door naar 16 14 en 2—0. In de derde set maakte PVC nog maar één punt: 15—1 voor GSC dat in Iris Arendse een absolute uitblinkster had.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13