LEIDSCH DAGBLAD Toch een huiszoeking. Nieuwe aanval van Israël op Libanon vandaag Actie winkeliers tegen Heineken Mogelijke fraude na lotto-opnamen Willem wil stoppen Explosie Leids verkoopstertje ontvoerd en verkracht °P Inenting tegen de griep riskant LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 13 JANUARI 1975 OPGERICHT I MAART I860 34525 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN AMSTERDAM Sinds ochtend vroeg blokkeert een gro te groep winkeliers met veertig auto's de poortingang van de Heineken brouwerij aan de 1ste van der Helststnaait in Amster dam. De winkeliers behorende tot de Haagse actiegroep "middenstand mobiel" protesteren hiermee te gen de opheffing door de brou werij van de verticale prijsbin ding voor haar bier. Door de ac tie van de middenstanders kun nen vrachtwagens van de brou werij niet in- of uitrijden. De ac tiegroep wil bereiken dat de brouwerij-directie haar maatre gel intrekt. Volgens een verklaring van de actiegroep wordt de handel door de maatregel genoodzaakt Hei neken bier zonder een cent ver goeding of winst te verkopen. De directe aanleiding tot de blokka de is, aldus een woordvoerder, de prijs die twee Haagse oash- en carrybedrijven (Konmar en Pro- fimatr) thans voor Heineken- bier vragen. "Konmar verkoopt 't bier voor 38 cent en Profimarkt voor 39 cent, waarmee zij onder de inkoopprijs zitten". Inmiddels heeft de Heineken- directie enkele vertegenwoordi gers van de winkeliers voor een gesprek ontvangen. "We gaan met de actie door tot Heineken redelijke concessies heeft ge daan", aldus de woordvoerder. HILVERSUM Lotto-directeur P. Lut heeft de NOS-leiding ge vraagd, een onderzoek in te stel len naar mogelijke fraude, na de ampex-opnamen van de lotto van gisteren. Het NOS-onderzoek moet voor al gericht zijn op de mogelijkheid, dat NOS-personeelsleden de lotto- cüfers na de opnamen, zondags middags, aan bookmakers bekend maken. Deze zouden dan groot scheepse illegale gokpartijen or ganiseren. Omdat er nogal veel technische apparatuur nodig is voor de op namen, neemt de NOS de lotto uitzending op ampex op. Bij de opnamen is politiebewaking aan wezig .Daarbij worden alle am- pexbanden genummerd en gere gistreerd om te voorkomen dat die later nog eens gebruikt worden. Tot gisteravond, toen de ampex- band opnieuw gestart werd, was het voor de kijkers onduidelijk of de wekelijkse uitzending in Studio Sport rechtstreeks werd uitgezon den of was "ingeblikt". Uit het in terne NOS-onderzoek moet ook dtödelijk worden of life-uitzending todh niet de voorkeur verdient om te voorkomen, dat illegaal gokken in de hand wordt gewerkt. BLOEMENHOVEKLINIEK WEER IN PROBLEMEN NA UITSPRAAK GERECHTSHOF AMSTERDAM Schaatstitel voor Sippie Tigchelaar en Harm Kuipers 18 PAGINA'S AMSTERDAM De raadkamen- van het gerechtshof in Amsterdam heeft op een hoger beroep beschikt de rechter commissaris te Haarlem alsnog toestemming te verlenen om huiszoeking te doen in de abortuskliniek B'loemenhove in Heemstede ter inbeslagneming van de medische appara tuur. Daardoor kan het werk in deze kliniek, waar zwanger schappen van meer dan 12 weken worden afgebroken, nu door de justitie worden stilgelegd. De leiding van de kliniek kan te- oog op latere onttrekking aan het gen deze beschikking volgens de wet verkeer. geen hoger beroep aantekenen bij de Daaraan zou niet afdoen indien Hoge Raad in Den Haag. Wel kan zij Juist zou zijn het betoog van ver- als de apparatuur in beslag genomen dachte dat de officier van justitie is daartegen een bezwaarschrift in- door de inbeslagneming de sluiting dienen bij de Haarlemse rechtbank, van de kliniek wil bewerken. De raadsman van de kliniek, mr. L. De opportuniteit van het Justitieel Laus deelde vanochtend mede dat optreden tegen bij de Bloemenhove- dat inderdaad zal gebeuren als tot kliniek betrokken personen (eerst nu inbeslagneming wordt overgegaan. en niet tevens tegen personen be- De raadkamer van de rechtbank trokken bij andere inrichtingen) be te Haarlem had in eerste instantie de treft het vervolgingsbeleid, het welk vordering van de hoofdofficier van echter niet ter beoordeling van de Justitie te Haarlem, mr. J. L. Andrea fechter staat", aldus de mededeling tot verlening van dit verlof afgewe- van het parket van de procureur-ge- zen. De hoofdofficier was van deze neraal in Amsterdam over de be- af wij zing in hoger beroep gegaan bij schikking van het hof. het hof te Amsterdam. In de strafzaken tegen de direc teur van de kliniek, F. Kause, en de medisch coördinator, dr. A. S. van den Bergh, heeft het hof de beschik king van de rechtbank in Haarlem vernietigd en de rechter-commissa- ris die het voor-onderzoek in deze za ken leidt, verlof verleend tot het ver richten van huiszoeking-ter-inbeslag neming. "Of inbeslagneming moet volgen, is overgelaten aan het beleid van de rechter-commissaris. Indien inbe slagneming feitelijk tot sluiting van de kliniek zou leiden, zou die uit komst moeten worden aanvaard als Harm. Kuipers Feyenoord kreeg na de verrassen de 10 nederlaag tegen Roda JC nóg een domper te verwerken. In Kerkrade liet Willem van Hane- gem weten dat hij wil stoppen met voetballen iri Nederland: "Mijn besluit staat vast. Ik vind er niets meer aan. Ik kan heus wel tegen fors spel, maar wat er vanmiddag gebeurde heeft niets met forsheid te maken." Van Hanegem voelt zich vooral ook benadeeld door de scheidsrechters: "Dankzij de scheidsrechters word ik steeds minder waard voor Feyenoord. Zij hebben het duidelijk op mij ge munt. Maar ik kan toch niet met ze allemaal een grammofoonplaat gaan maken! Trouwens, als ze zo zingen als ze fluiten zal het wel vals klinken." De "Kromme" kwam tot de conclusie dat Feyenoord hem het best maar kan verkopen aan een buitenlandse club: "In het buitenland wil ik het nog wel even volhouden." Niet alleen de verliespartij van Feyenoord viel op, ook opmerkelijk was gelijk spel van PSV tegen MVV, waar door Ajax, dat zelf met 1—2 won bij Excelsior, eindelijk weer eens wat terreinwinst boekte in de ere divisie. Op regionaal voetbalni veau is hoofdklasser UVS duide lijk in opmars. Gisteren won de Van Schooten-équipe overtuigend met 2—0 van EDO. Minder sterk voor de dag kwamen de eerste klasser Roodenburg (ondanks een 10 zege op EBOH) en LFC, dat met 2—1 van DHL verloor. Be langrijke evenementen in het af gelopen sportweekeinde waren na tuurlijk ook de nationale schaats kampioenschappen waarin Harm Kuipers de kernploegleden ver voor bleef en het Europees kam pioenschap biljarten 47/1 waarin Hans Vultink genoegen moest ne men met de tweede plaats on danks een overwinning op kam pioen Dieter Miiller Sippie Tigchelaar zen verwachten in november on afhankelijk te zijn PAGINA 4 De Amerikaanse luchtmacht heeft voor de YF-16 gekozen, de Euro pese NAVO-landeD zitten voor het blok PAGINA 5 Schoonheidsspecialiste, geen leuke bijverdienste maar een serieus er kend beroep PAGINA 7 President Ford sluit gebruik geweld niet uit NEW YORK President Ford zou gebruik van geweld in het Midden- Oosten niet willen uitsluiten indien de vrije wereld of de gëïndustriali- PAGINA'S 11—18 seerde wereld gewurgd zou worden. Dit schrijft het Amerikaanse tijd- i Het ziet er naar uit dat de on- schrift Time vandaag, derhandelingen tussen leden van jn een exrlusief vraaggesprek met de Angolese bevrijdingsbewegin- Time de president het eens te gen en Portugal weldra zuUen ^Jn met de opvatting die minister worden afgesloten. Er zijn goede Kissinger onlangs uitte in Business HH Week. De president toonde zich vervolgens ongerust over de situatie in het Mid den-Oosten. Op de vraag of de V.S. de veiligheid van Israël zouden waar borgen antwoordde Ford: "Wij heb ben alles gegeven behalve dat. Ik zou een waarborg onder bepaalde omstandigheden niet willen uitslui ten, maar naar mijn oordeel moet er reële vooruitgang worden geboekt voordat die stap zou worden onderno- vorderingen gemaakt. De Angole- BEIROET Een groot aantal Het hoofdkwartier hpt WAupli,l)f Israëlische militairen, gesteund door ëlische leger in Tel Aviv heeft be- ilCO WOOlrCllJR. lm.»»» Iran/lffnm W- r4o4- Tevvo JiU c„V-. fmAnnn j Voor 7 miljoen gulden heroine j onderschept AMSTERDAM De 45 kilo heroïne waohde 7 miljoen gulden die de politie in Wenen en Brussel dit week einde hebben onderschept is slechts eeD klein deel van grote hoeveelheden van dit zwaar verslavende en ver dovende middel die op dit ogenblik naar Amsterdam onderweg zijn. Hoofdinspecteur Toorenaar van de Amsterdamse narcoticabrigade zegt over sterke aanwijzlgingen te beschik ken dat het Chinese smokkel- syndicaat via Amsterdam 500 kilo wil afzetten tn Wenen en Brussel werden S3 Maieislsohe en Indonesische Chinezen gearresteerd De Chinezen kwamen pet vliegtuig uit Maleisië. In Wenen werd bij een routine controle in kofferbodems, speelgoed en drankflessen 20 kilo heroïne ge vonden. In Brussel kon men nog net op tijd de andere leden van de groep aanhouden: 24 kilo ruwe heroïne, en 1 kilo zuivere heroïne. BEEMSTER Thijs van der Lee, die een boerderij bij Midden Beemster bewoont, is niet uit zijn huis te krijgen, dat moet wijken voor een viaduct in de nieuwe Provinciale weg. De zandhopen voor de wegaanleg reiken tot zijn opstallen. Voor het gezin Van der Lee is een nieuwbouwwoning be schikbaar maar de veestal zou dakloos worden. inbeslagneming met het Verenigde Staten spioneren boven Noord-Vietnam HONGKONG Een Amerikaans verkenningsvliegtuig heeft zaterdag spionagevluchten gemaakt boven Ha noi en andere plaatsen, zo meldt het Noordvietnamese persbureau. Het Noordvietnamese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft geëdst dat de Verenigde Staten hun spionaige- aobivSlteiten stopzetten, aüdus het de tweede keer in 24 uur het voor de tweede achtereenvolgende dag dorp Kfar SJoeba binnengedrongen, de grens met Libanon overschreden heeft een woordvoerder van om Jacht te maken op Arabische Palestijnse guerrillastrijders meege- guerrillastrijders, deeld. Hij zei dat er fel gevochten De soldaten traden op in kleine werd tussen "de Israëlische indrin- groepjes. Vier huizen werden opge- gers en Palestijnse verzetsstrijders", blazen. Voorts kwamen de Israëliërs In een door het Palestijnse pers- in botsing met guerrillero's. Een Is- bureau Wafa verspreide verklaring raëlische militair werd gewond, werd gezegd: "sedert 00.15 uur wordt fel gevochten tussen onze revolutio- nairen en de militairen van de zio nistische vijand om het gebied van Kfar SJoeba. De vijand baande de weg voor het offensief door een heftige aanval van artillerie en machinegeweervuur. Onze revolutionairen bestrijden moedig de militairen van de vijand." Een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris heeft tegenover het persbureau UPI bevestigd dat regel matig verkenningsvluchten worden LEIDEN Sommige huisartsen blij ken op het ogenblik niet meer in te enten tegen de griep. In Leiden is daarover door de gezamenlijke huis artsen weliswaar geen besluit geno men. Maan- de voorzitter van de Ledd- Huisartsen Vereniging, W. Kart- Thieu zou zich hebben laten omkopen SAIGON Politici van de oppositie in Zuid-Vietmaan hebben vandaag be weerd dat president Nguyen Van Thieu zich destijds voor 7 miljoen dollar heeft laten omkopen tot aan vaarding vtm het Parijse vredes verdrag. Eveneens vandaag is een klacht ingediend bij het Zuidvietnamese op. perste geirecihtshof tegen Van Thieu's vrouw, omdat zij op onwettige wijze aan grond zou zijn KLEUREN T.V. 67 CM GROOTBEELD van bekend merk. Alleen bij ons f 1498,- vraag demonstratie. OVERGAAUW Hi-Fi CENTRUM BREESTRAAT 148 - LEIDEN LEIDEN Een zestienjarig Leids Amsterdam stevig in de wurggreep parijs Op het Parijse vliegveld verkoopstertje is gisteravond na op hield. Volgens de verklaringen van orly is vanochtend een DC-9 van de het Stationsplein te zijn ont- het meisje werd zij, vermoedelijk in Joegoslavische luchtvaarttnaaitsChap- mMin, verklaarde desgevraagd Amct». oor» non/1 oan dn TTn..nm»slh4 r*- Z tlOT0cvioo0u ochtend dat een griepvaccinatie op het ogenblik riskant kan zijn, om- Veel wind Zwaar bewolkt met tijdelijk regen. Tot krachtig of hard en aan de kustJtpt stormachtig toenemende wind uit zuid tot zuidwest. Minimum temperaturen tot zuidwest. Minimum tcniiiciovo..-.. omstreeks 4 graden, maxima rond 9 graden. (Opgembaakt te 11.15 uur) 14 JANUARI Zon op: 8.43 uur; onder: 16.56 ïr, laagwater te 0.27 en 12.43 voerd tot tweemaal toe in Amster- een pand aan de Herengracht, door py jat zwaar besobadiingd door dam verkracht. beide Jongens verkracht. Daarna is projectiel van 'n bazooka. De aanval De daders, twee Antilliaanse Jon- het meisje naar Leiden terugge- was toemm'eiHjk gericht tegen een toes- gens van resp. 20 en 19 Jaar, kon- bracht, waar zij omstreeks twee uur tel van de Israëlische maatschappij den vanochtend in de hoofdstad in de nacht op het Stationsplein uit El Al dat naast de DC-9 stond), worden aangehouden. Eén van het de auto werd gezet. Bij de aanval die door twee mammen tweetal heeft inmiddels een volledi- werd uitgevoerd, hepen verscheidene ge bekentenis afgelegd. Ze was in Amsterdam behalve personen verwondingen op. De twee Het meisje, dat op het perron verkracht ook beroofd van haar tas, dad ens wisten te ontkomen in een van het Leidse station tevergeefs waarin een klein bedrag aan geld auto. op een vriend en vriendin had zat. De twee op Curacao geboren De politie heeft ommiïddielijk een gno- staan wachten, werd bij het veria- Jongemannen konden vanochtend te klopjacht op de twee mannen in- ten van het' stationsgebouw door in samenwerking met de Amster- gezet, maar toegegeven dat zij niet Nieuwzeelamdse stam. Naar"aaniei- twee Jongens in een auto aange- damse politie worden aangehouden, direct succes verwacht. ding van berichten over de Nieuw- sproken. De Jongens, die voorgaven mede dank zij het feit dat het ver- De (witte) aulto van de daders werd zeelandse stam, was enige ongerust- de weg naar Amsterdam kwijt te krachte meisje een deel van het au- later verlaten aangetroffen in een heid ontstaan bij mensen die vorig zijn, sleurden het meisje in de au- to kentekennummer had weten te voorstad ten zuiden van Parijs, en- jaar al tegen de griep waren ingeënt, to, toen zij zioh even vooroer onthouden. Het tweetal Is overge- kele kilometers van Orly. Daar zijn Zij vroegen zich ai of deze vaccinatie boog. Eén van de twee Jongens zat bracht naar het politiebureau in de mannen volgens de politie over- ook bescherming biedit tegen de achter in de wagen, waar hij het Leiden, waar zij in de loop van de gestapt in een auto die op hen Nieuw-Zeedandstani. die overigens Leidse meisje tijdens de rit naar dag uitvoerig werden verhoord. wachtte, twee Jaar geleden al werd ontdekt. dat het bij sommige op vatbaarheid kan verhogen. Ove rigens dacht hij dat de meeste men sen al tegen de steeds verder opruk kende „Nieoiw-Zeeland griep" zijn ingeënt. Van de zijde van het staatstoezicht op de volksgezondheid is inmiddels meegedeeld dat leder die vorig jaar is ingeënt beschermd is tegen de Ter kennismaking 4 weken voor de halve prijs. Ik word abonnee vanaf 28 jan. 1975 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee. adres: plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon invullen, in open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad, antwoordnummer 214, Lelden.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 1