1 Thieu wil bezet land heroveren 1 Deense premier Hartling blijft VREES VOOR BURGER OORLOG IN ANGOLA Duitse kern centrale voor Sow jet-Unie Ford zou extra steun aan Z-Vietnam overwegen Vertrouwen in Ford minder in vogelvlucht ISjgjQJD in vogelvlucht Bom was oorzaak vlieg ramp ZATERDAG 11 JANUARI 1975 NEW YORK (AP) Voor de eerste maal sinds hy zyn ambt aanvaardde, heeft president Ge rald Ford niet langer het ver trouwen van de meerderheid van de Amerikaanse bevolking, zo blijkt uit een opinie-onderzoek van het instituut van Louis Har- ris. In een enquete die tussen 13 en 17 december werd gehouden en waarin 1.466 volwassen Amerika nen naar hun mening werd ge vraagd, antwoordde 46 procent van de ondervraagden positief op de vraag of zy vonden dat de president zyn werk goed deed. 52 procent antwoordde negatief en 2 procent van de ondervraag den zei geen mening te hebben. Ernstiger voor Ford, aldus Har- ris, was dat de vraag of de pre sident vertrouwen wekte, door 61 procent van de ondervraagden negatief werd beantwoord en door slechts 34 procent positief, een maand tevoren was deze vraag nog met 48 tegen 45 pro cent ten gunste van Ford uitge vallen. Minister Van der Stoel van Buitenlandse Zaken heeft giste ren in Tokio het Japan-Neder land Instituut geopend. Dit in stituut zal wetenschappelijk on derzoek verrichten naar de his torische relaties tussen Nederland en Japan. Het instituut is mede van de grond gekomen door een nauwe samenwerking tussen de Leidse universiteit en de univer siteit van Tokio. Op de foto Van der Stoel (links), kort voordat hij tot de openingshandeling over gaat. Naast hem prof. dr. Seiichi Iwao, directeur van het instituut. Overigens is de minister hij zijn bezoek aan Japan duidelijk ge worden, dat dit land geneigd is het zgn. non-proliferatieverdrag, dat zich keert tegen het ver spreiden van kernwapens, te on dertekenen. Met minderheidsregering KOPENHAGEN De liberale, eer- volgende op de eergisteren gehouden ste minister van Denemarken, Poul parlementsverkiezingen. Hartling, heeft tegen Koningin Mar- De 60-Jarige premier, wiens partij grethe gezegd dat hij aanblijft als de grootste winst onder de gevestig- premier van een minderheidsregering de partijen boekte, zei dat hij met alle negen fracties in het parlement was gaan onderhandelen om steun zijn economisch herstelprogram- SAIGON (AP) De Zuidvietnamese president Nguyen Van Thieu heeft gisteren ge zegd dat hij de Zuidvietnamese strijdkrachten opdracht zal geven de provincie Phoeoc Long te heroveren. Thieu zei dat hij sinds de verovering van deze provincie door Noordvietnamese- en Vietcong-troepen overleg heeft gepleegd met zijn top-generaals en de Nationale Veiligheidsraad om voor de komende operatie maximale steun te verkrij gen. De president heelt niet gezegd wanneer met de campagne een be gin zal worden gemaakt. Voor een dergelijke operatie zijn zeker 10.000 manschappen of meer nodig. Ook zal de actie resulteren in zware gevech ten en vermindering van de voorra den munitie en ander materieel. Vol gens sommige bronnen overweegt de Chili stelt twee oud-ministers regime-Allende in vrijheid SANTIAGO De Chileense mili taire regering heeft gisteravond de vrijlating bekendgemaakt van twee oud-ministers, zy zy,n he tHamd uit gewezen en vandaag op een vliegtuig naar Roemenië gezet. Dit heeft de minister van Binnenlandse Zaken. Raul Benavides. meegedeeld. De vrijgelatenen zijn de vroegere minister van Buitenlandse Zaken Dlodomiro Almeyda en de vroegere minister van Justitie Jorge Tapia, die beiden bekend staan als vurige aanhangers van wijlen president Sal vador Allende. Na de militaire staats greep van september 1973 werden zij gevangen gezet. Er is tegen hen nooit een proces gevoerd. Volgende week zullen ongeveer 250 Chileense burgers, die hun toevlucht hebben gezocht op de ambassades van Italië en Venezuela in Santiago, Chili kunnen verlaten. Dit heeft de onder-minister van Buitenlandse Za ken, Claudio Collados, gisteren mee gedeeld. De meesten van hen zullen echter no? wel enige tijd in Chili moeten blijven daar voor hen nog geen ont vangend land bekend is. De Italiaan se regering heeft vorige maand la ten weten dat zij slechts 60 van de 220 politieke vluchtelingen die op haar ambassade in Santiago ver blijven in Italië will toelaten. Amerikaanse president Ford in te gaan op een verzoek van de Zuid vietnamese regering om extra Ame rikaanse militaire steun, waarschijn lijk voor een bedrag tot 300 miljoen dollar. Het congres heeft eerder een voor stel van de regering-Ford om Zuid- Vietnam hulp te bieden ter waarde van 1.4 miljard dollar afgewezen. Het bedrag werd toen terugge bracht tot 700 miljoen dollar. Waar Thieu zijn strijdkrachten voor de herovering van de provincie van daan wil halen is op dit moment nog niet bekend. De meeste van de 1.1 miljoen Zuidvietnamese manschap pen zijn elders in de strijd gewik keld of dienen op luchtmachtbases en andere strategische plaatsen. Be kend is dat Saigon beschikt over ten minste drie garnizoens met ongeveer 4500 reservisten. Intussen heeft het Zuidvietnamese militaire opperbevel melding ge maakt van nieuwe luchtaanvallen op Noordvietnamese troepen en bases in Phoeoc Long. Bij Pleikoe, 350 kilometer ten noor den van Saigon, hebben commando's van de Vietcong vier brandstoftanks van de Zuidvietnamese strijdkrach ten opgeblazen met totaal bijna vijf miljoen liter brandstof. Vier van de commando's kwamen door de explo sies om het leven. De tanks bevatten brandstof voor vliegtuigen en voor tanks. In de omgeving van de hoofdstad, brachten saboteurs een aantal spring ladingen tot ontploffing in een elek triciteitscentrale, waardoor de hoofd stad meer dan twee uur in het don- TORNAÜO Mccdmb-Mccomb, een stad in het zuiden van de Amerikaan se staat Mississippi, is gisteren door een tornado getroffen. Een woord voerder van een gewestelijk medisch centrum zei dat er, voor zover tot nu toe bekend, minstens acht men sen om het leven zijn gekomen en 70 in ziekenhuizen behandeld wor den. De ergste schade is aangericht in een winkelcentrum in een buiten wijk van de stad, een lagere school en een woonwijk. Door Ewout Janse BONN De Westduitse regening verwacht niet dat de westeiyke mo gendheden zich zuilen verzetten te gen de levering door de Bondsrepu bliek van een kernenergiecentrale aan de Sowjet-Unie. Deze dxukwaiter- reaotor met een vermogen van 1200 megawatt zou by Konongsbergen wordien gebouwd en ongeveer in 1980 in werking kunnen komen. De Sow jet-Unie will deze centrale betalen ipet de levering van stroom aan Wcst-Beriyn en West-Duitsland. Voor zover bü de westeiyke mo gendheden bedenkingen bestaan rich ten deze zich niet tegen de trans actie zelf, maar tegen het feit dat de Sowjet-Unie het by de energie winning vrijkomende uraamafvall voor haar wapeniDroduktie zou kunnen ge bruiken. Als grote atoommacht is Rusland met onderworpen aan de controle waarin het Internationaal verdrag tegen de verspreiding van kernwapens (non-proliferatiever drag) voorziet. Niettemin dringt met name Wash ington erop aan dat de SowJet-Unle de centrale in Koningsbergen vrij willig onder controle stelt van de in ternationale organisatie voor atoom energie (IAEA) van de VN in Wenen. Daartoe is de Sowjet-Unde nog niet bereid gebleken. De Westduitse regering streeft er naar in het definitieve verdrag over de Levering van de kernenergiecen trale bepalingen op te nemen, dat Rusland niet afliliean stroom aan West- Duitsland levert, maar ook het by de produtotde vrijgekomen splijt bare materiaal. In dat geval zouden de bezwaren van de Verenigde Sta ten vervallen en de ooördrmtiecom- missie voor de Oost-West-handel (COCON) in Parijs haar toestem ming geven. OP hot ogenlblik is deze beslissing overigens nog niet actueel omdat de totstandkoming van het verdrag door andere factoren wordt vertraagd. West-Duitsland staat erop dat die lei ding voor de stroomlevering uit Ko ningsbergen rechtstreeks via West- Beriün zal lopen en niet via een zy- ïyn. Dit laatste verlangt Oost-Ber- UJn om weer eens te onderstrepen dat West-Beriijm een afzonderlijke politieke status bezit. Een dergelijke aftakking echter zou völgens Bonn West-Berlijn in een kwetsbare positie brengen, omdat Oost-Duitsland op elk gewenst tijd stip de stroomtoevoer voor het wes telijk stadsdeel zou kunnen onder breken. Voor Bonn is de rechtstreekse aan sluiting van West-Berlijn aan het stroomne t een principiële kwestie. Rusland en Polen zyn bereid aan dit verlangen tegemoet te komen, die DDR vertraagt de zaak nog. ker kwam te liggen. Noord-Vietnam uitte de beschuldi ging dat de Zuidvietnamese bommen werpers die dinsdag de administra tieve hoofdstad van de Voorlopige Revolutionaire Regering Loc Ninh bestookten, werden gedirigeerd door Amerikaanse verkenningsvliegtui gen. Door Zuidvietnamese vliegtuigen zijn gisteren de zware aanvallen op vijandelijke doelen en militaire In stallaties ten noordwesten van de dinsdag door de aanvallers verover de stad Foeoc Bin, voortgezet, aldus is in militaire kringen te Saigon be kendgemaakt. In de delta van de Mekong is de strijd op de grand in tensiever geworden. Daar was op 6 december het offensief van de Noordvietnamese troepen en die van de Vietcong begonnen. "Oliegebied is voor militaire doeleinden MOSKOU Het Sowjetrussische persbureau Tass heeft gisteren de NAVO verweten van de olievind plaatsen in de Noordzee een mi litair gebied te willen maken en in dit verband een bedekte waarschu wing laten horen aan het adres van Noorwegen en Denemarken voor 't geval zij de oliebronnen voor hun kusten ter beschikking stellen van het personeel van de NAVO. Tass, dat verwijst naar plannen die in december 1974 door de Euro pese NAVO-landen zouden zijn be studeerd, zegt dat militarisering van de Noordzee slechts kan leiden tot spanning in dit gebied. Het persbu reau stelt dat uitvoering van deze plannen "een grove schending be tekent van de door alle landen aanvaarde normen voor de vrije scheepvaart en afbreuk zal doen aan de belangen van alle landen die voor hun scheepvaart gebruik maken van de Noordzee". Tass beroept zich voor zijtn be schuldiging op berichten in de pers van de landen-leden van het Noord- atlantisch Bondgenootschap. ma te krijgen. „Er is geen tijd te verliezen', zei Hartling na een kabinetsvergadering en een audiëntie van tien minuten bij de koningin. „Ik heb hare majes teit van heit resultaat van de verkie zingen op de hoogte gesteld en haar meegedeeld dat mijn kabinet van plan is door te gaam". .Hartlings liberale partij heeft de verkiezingen gewonnen op een pro gramma dat voorziet ln be vriezing van lonen en prijzen in heel 1975. In december verwierp het parle ment Hartlings plan en de premier werd gedwongen algemene verkiezin gen uit be schrijven. Zij leverden de liberale partij 42 zetels op. een pres tatie die allen in 1973 werd verbeterd toen Mogens Glistrup met zijn nieu we progressieve partij van anti-be lastingbetalers meteen 28 zetels won. Hartlings partij was de verkiezin gen ingegaan met maar 22 zetels in het 179 zetels tellende parlement. Niebüemiin had hy er Denemarken, boen al dertien maanden mee gere geerd. De premier begon zijn overleg om de steun van de andere fracties met de leiders van de Sociaal-Democra tische Partij, de grootste na aan haar vorige totaal van 46 zetels zeven te hefcben toegevoegd. Na een gesprek van anderhalf uur zei de premier dat hij er niet in was geslaagd de sociaal-demcoraten mee te krijgen. „Opnieuw hebben ze me gevraagd plaats te maken, maar dat kon ik natuurlijk niet accepteren. Later wordt dat misschien reëel maar nu ga ik eerst nog steun zoe ken bij andere partijen", zei hij. Het Folkebing (Parlement) is ver deelder dan ooit uit de verkiezingen tevoorschijn gekomen: de 179 zetels zijn verdeeld over tien politieke par tijen. ALVOR (AP) De Portugese pre sident Francisco da Costa Gomes heeft er gisteren op de opening van de conferentie over de toekomst van Angola by de drie Angolese guerrilla leiders op aangedrongen hun me ningsverschillen bij te leggen en naar rust en vrede te streven wan neer Angola eenmaal onafhankelijk is- Da Costa Gomes zei dat Portugal was gedwongen Angola onafhan kelijkheid te beloven door de wat hij noemde centrifugaal-kracht van de drie onafhankelijkheidsbewegingen. Maar de president prees de guerrilla leiders voor hun gezond verstand en pragmatisme. Hij zei dat Ango la de grootste en rijkste Afri kaanse kolonie van Portugal groot genoeg is om zich in vrede te kun nen ontwikkelen. Da Costa Gomes zinspeelde hiermee op de buitenland se belangen die de meningsverschil len tussen het nationale bevrijdings front van Angola (FNLA)hot vcflks. front voor de bevrijding van Ango la (MPLA) en de nationale unie voor de totale onafhankelijkheid van An. goia wellicht willen uitbuiten. De drie bevrijdingsbewegingen hebben elkaar even bitter bevochten als dat zij tegen de Portugese troe pen hebben gestreden. „De oplossing die hier zal worden gevonden is de eerste stap op weg naar de buitensluiting van buiten landse belangen die graag moeilijk heden zien in een land waar oplos bare meningsverschillen heersen on der broeders", aldus Da Costa Gomes. Zowel in Portugese kringen als in andere landen wordt gevreesd dat de onafhankelijkheid van Angola zal leiden tot een burgeroorlog tussen de Afrikaanse bewegingen. De Portugese minister van buiten landse zaken Mario Soares heeft on langs in een interview verklaard dat het gevaar voor een burgeroorlog in Angola groot is. Bij de openingszitting waren ver scheidene Portugese m&niisters, onder wie Soares, aanwezig. Direct na de rede van de president werd de vergadering voor zes uur ge schorst op verzoek van de Angolese leiders. Zij wilden tijd hebben voor verder onderling beraad. Een Portugese woordvoerder ver klaarde dat het akkoord dat de Afri kaanse leiders verleden week in Ke nia hebben bereikt, blijkbaar nog erg fragiel is. De belangrijkste onderhandelingen vinden eigenlijk nog tussen hen plaats, aldus de functionaris, die ver der verklaarfde datt het belangrijkste doel van de conferentie is een for mule te vinden voor de overgangs regering. Deze formule moet bepalen hoe veel en welke kabinetsposten dé drie bevrijdingsbewegingen krijgen. Volgens de functionaris zal de pre mier van de voorlopige regering waarschijnlijk een Portugees zijn. Nederlands schip in moeilijkheden STOCKHOLM/AMSTERDAM Het 1130 ton metende Nederlandse vrachtschip "Rane" van de scheep vaartmaatschappij SVEA in Am sterdam verkeert in de Oostzee in moeilijkheden. Ter hoogte van het Zweedse eiland Aaland is bij wind kracht 10 de deklading gaan schui ven. De gezagvoerder heeft daarop om hulp gevraagd. Een Finse helikopter en een red dingsboot zijn op weg naar de "Ra ne". evenals de Duitse kustvaarder Christher Meeder. Volgens de maatschappij in Am sterdam zal de "Rane" naar een vluchthaven gaan om de deklading, die uit hout bestaat, opnieuw te sjorren. Een deel Is overboord ge zet. Een van de teleurstellende ver schijnselen van deze tijd is het pes simisme, dat sommigen koesteren ten aanzien van de vindingrijkheid van het Westen. Men vindt die mis moedigheid o.m. terug in conclusies die men meent te kunnen ontlenen aan de rapporten van de Club van Rome. Nu zyn dergeiyke waar schuwingen op zichzelf allerminst verwerpelyk, maar de naargeestige gevolgtrekkingen die sommigen daaraan verbinden gaan voorby aan de wil en het vermogen de gesig naleerde gevaren te keren. En zelfs al zou by enkelen de goede wil ont breken, dan is er voldoende protest activiteit om dat obstakel uit de weg te ruimen. Wat de technische mogelijkheden betreft: die zyn veelal zover ont wikkeld, dat ook dit punt geen be zwaar kan opleveren. Men denkenog eens aan dat wonderiyke stuk tech niek "Pionier-11," dat, zoals collega P. Bok dezer dagen op zyn weten schapspagina schreef; by het pas seren van de planeet Jupiter van een afstand van meer dan een mil jard kilometer 2000 radiosignalen per seconde naar de aarde zond. Die signalen waren ruim voldoende voor de wetenschappelyke waarne ming, maar toch by aankomst ver zwakt tot een triljoenste watt. Wan neer men de op de aarde opgevan gen energie gedurende negentien miljoen Jaren zou opzamelen, zou dit net voldoende zyn om een klein kerstboomlampje van IVt watt een duizendste van een seconde te doen oplichten. In dit verband mag her innerd worden aan de vaste over tuiging van een bekwaam amateur astronoom als wylen de Amster damse hoogleraar G. v. d. Bergh.die het volstrekt ondenkbaar achtte dat de mens ooit een voet op de maan zou zetten en alle daaraan bestede gelden weggegooid achtte. Zelf herinner ik my de besliste uitspraak van een van mijn toen malige collega's, zeer geïnteresseerd in de luchtvaart en terdege op de hoogte. Hy verzekerde my - het was omstreeks 1935 - dat de toekomst van de luchtvaart op het water lag: er zouden enorme watervliegtuigen gebouwd worden, want by het groter worden van de toestellen was het onmogeiyk banden te vervaardigen, die in staat waren het enorme ge wicht te dragen. Nu was dat destijds inderdaad een probleem, maar zyn 'onmogelijk' was er naast: de bandenindustrie loste het vraagstuk op en water vliegtuigen zyn nooit nodig geweest. Het vorenstaande is een wat lange inleiding op de zinspeling van de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Kissinger, die dezer dagen in een gesprek met het blad 'Business Week' inging op de vraag of Washington zo nodig in de olie landen zou ingrijpen om zich met geweld van olie te voorzien. Nu ging Kissinger niet verder dan te zeggen, dat gewapende tussenkomst niet uitgesloten geacht moest worden by 'verstikking van de industriële we reld', derhalve in het alleruiterste geval. Maar, zoals de "Frankfurter Allgemeine Zeitung* dezer dagen schreef, het thema had beter hele maal onbesproken kunnen biyven, omdat een 'olie-kruistocht' een domheid zou zyn waarvoor het Wes ten toch niet te mobiliseren is, wat Kissinger ook wel weet. En terecht schreef het blad ver der, als het ware in aansluiting op wat hierboven werd opgemerkt: "Het Westen zal, ook al duurt het een pijnlijk poosje .("eine saure W-at heeft Kissinger intussen wer kelijk bedoeld met zyn uitlating, die toch wel in tegenspraak ïykit met het optimisme van die „FAZ"? Zelf meent die krant, dat het hier gaat om een vingerwijzing voor die leiders van het kartel der olieproduoenten. Amerika tracht, o.m. via de reahsti- sdhe poQliltdek van die Egyptische pre sident Saidiat, in het Midden-Oosten tot een oplossing te komen en die poging moet niet gestoord worden. „Zy (die producenten) dienen het als een aanwijzing op te vatten, dat verder overdrijven-van-het-sped da zenuwen van de Amerikanen buiten sporig zou belasten en die naar vrede zoekende redelijkheid zou hinderen. Dat hy die Europeanen met zyn uit lating reeds nerveus maakt, is onge- twyfeld een neven-effect van zyn ac tie", aldus het blad. Nu mag niet vergieten worden, dat Kissinger de gedachte aan militaire interventie nadrukkelijk een zeer gevaarlijke noemde en dat het zoals Vietnam heeft aangetoond, gemakkelijker is in een oorlog betrokken te geraken dan er zich van los te maken. Bovendien zoudén die Amerikanen nooit geweld gebruiken in een geschil over de prijs van de olie. Maar iets andiers zou het zyn als de olie-exporteurs tot wur ging van de geïndustrialiseerde we reld zouden overgaan. Nog duidelij ker drukte de "New York Times' zich uit door in een commentaar op Kis singers interview te spreken over de mocelykheiid, dat enige belangrijke olie-exporterende landen hun politie ke wil zouden door dry ven mis schien ten aanzien van Israël, mis schien engen anders door alle ver schepingen naar West-Europa, Japan en Noord-Amerika af te snyden. Kissinger heeft, aldus de „NYT", de öüeproduoemten en in het bijzonder de Arabische radicalen uit de droom willen helipen en willen waarschuwen dat het een buitengewoon gevaarlijk denkbeeld zou zyn te menen, dot zy hun eisen ongehinderd naar believen zouden kunnen vergroten. Nog weer een andere nuance is afkomstig van die ..Neue Zürcher Zeitung", die spreekt van een niet al te subtiele druk van de afhankeHHJke oliecomsu- menlten op dte leveranciers. Kissin ger suggereerde, aldus mag men deze mening uitleggen, dot zyn land zich niet isolationistisch zal opstellen als Europa, bijv. in geval van een nieuw conflict in het Midden-Oosten, op nieuw te maken zou krijgen met een olie-embargo. Hoe dit zy, by alle verkapte wenken aan de Arabische landen heeft Kissinger toch ook wil len zeggen, dat Europa niet kan voortgaan naar hartelust tegen de Verenigde Staten aan te leunen zon der zelf naar een oplossing te zoeken, zowel voor dte politieke en economi sche problemen als voor die techni sche. Het gaat dte Amerikaanse mi nister dus mede om een grotere Europese activiteit. De politieke ma laise en de innerlijke onzekerheid in die Westelijke wereld dienen plaats te maken voor het besef, dot die Euro pese landen in staat zyn him lot in eigen hond te nemen en gemeen schappelijk te handtilen op de ter reinen van energie en economie. By een conferentie tussen olieprodu oenten en gebruikers dienen dte laat- sten tevoren tot samenwerking en eensgezindheid te zyn gekomen. Dat dit grote mogelijkheden in zich bergt, is duideiyk. Moeihjkhedien zyn er om overwonnen te worden en de vin dingrijkheid van het Westen is een redelijke waarborg voor een gelukkige Rl. WASHINGTON (AP) De Internationale Raad voor Ver- voersveiligheid in de V.S. heeft gisteren meegedeeld dat de ramp met een machine van de Trans World Airlines, die in september Jongstleden voor de kust van Griekenland in zee stortte, door een bom was ver oorzaakt. By die ramp waren alle 88 mensen aan boord om het leven gekomen. Twee weken eerder was in een vliegtuig, ook van de TWA, een verborgen bom gevonden. Deze was door een constructiefout niet afgegaan. In het bagage ruim was brand ontstaan en toen vond men de bom die in een koffer zat. De verongelukte machine was op weg geweest van Tel Aviv naar New York met tussenlan dingen in Athene en Rome. zy stortte in de Ionische Zee .neer, ln de buurt van Griekenland, knot na vertrek uit Athene. Daarna had iemand in Beiroet die zei te spreken namens de "Nationalistische jeugd voor de bevrijding van Palestina" het plaatselyk kantoor van de TWA opgebeld met de mededeling dat de bom was aangebracht door die beweging. Toendertyd werd deze bewering als schouwd. Curagao is drooggelegd WILLEMSTAD - Op Curagao mag in verband met de situatie rond de stakingen in de hotels geen ster ke drank meer worden verkocht. Premier Evertsz heeft meegedeeld, dat de directeuren van het Hilton- en het Intercontinental Hotel hebben laten weten dat zij de hotels zullen sluiten. Het hotelpersoneel ging donderdag middag in staking uit protest tegen de arrestatie van vier leiders van de vakbond voor horecapersoneel. De directeuren van Hotel Intercontinen tal en Hilton hadden tegen de vak bondsfunctionaris een aanklacht in gediend wegens bedreiging en vrij heidsberoving. De 1500 stakers wil len dat de aanklacht wordt ingetrok ken. De vakbondsleiders zijn vandaag voor de rechtercommissaris in Wil lemstad geleid. Volgens de aanklacht van de hotel managers hadden de vakbondslei ders hen tegen hun zin meegenomen naar het gebouw van de bond om daar te praten over uitbetaling van achterstallig loon. Zij verklaarden, dat zij zich tijdens de besprekineen in het gebouw bedreigd hadden ge voeld.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 9