VAN IKOR NAAR IKON KERKDIENSTEN Kerken en het omroepbestel Ssfigsr- *g«ss—o Van hart tot hart PAGINA 4 We zullen voor radio en televisie moeten wennen aan een nieuwe naam, aan het IKON, Interkerkelijke Omroep Neder land. Veel verschil is er niet, wat de naam betreft, met het tot nu toe bekende IKOR (Interkerkelijk Overleg Radioaangele genheden) maar de ene letter die veranderd is, geeft toch een hele ontwikkeling aan in het kerkelijk deel van het omroep bestel en dit eigenlijk niet zozeer in dit bestel op zich zelf als wel in de verhouding tussen de kerken die daarbij betrokken zijn. Het IKON is niet zo maar een beetje andere voortzetting van het IKOR, maar het gaat om een nieuwe stichting, die zal werken op een bredere basis. De verschillende radio-omroepen die in de twintiger Jaren ontstonden, zijn voortgekomen uit particulier ini tiatief. Bij het Jubileum dat de N.CJt.V. onlangs heeft gevierd, is dat nog eens duidelijk uit de doeken gedaan. Het was zó, dat zij allemaal een bepaalde voedingsbodem had den in ons volk. Men sprak van de zuilen. Hoewel we niet kunnen zeggen dat de NCRV een omroep was van de Geref. Kerken, was het toch een onloochenbaar feit dat haar le den voor het grootste gedeelte uit de ze kerken voortkwamen. Een gere formeerd mens die een radio aan schaf t.ewerd Md van de NCRV, even steevast als hij A.R. stemde. De en kele uitzondering die er misschien was, bevestigde deze regel. Buiten deze geref. kerken trok deze radio- omroep ook leden uit andere kerken, uit de kleinere en vooral ook uit de hervormde kerk. De VPRO. de Vrijzinnig Protes tantse Radio Omroep, trok ook weer haar leden uit een bepaalde kring. De naam reeds geeft dit duidelijk aan. Ze kwamen uit de NH. Kerk en uit enkele kleinere kerken, zoals de Remonstrantse Broederschap en uit de Doopsgezinde Sociëteit. In de Hervormde Kerk kon men constate ren dat haar leden verdeeld zaten over alle bekende radio-omroepen, de KRO dan uitgezonderd. Dit alles gaf in die dagen betrek kelijk weinig moeilijkheden. Wan neer die er later komen, hangit dit samen, niet alleen met de commen taren over het doen en laten van de verschillende kerken, maar vooral met de uitzending van de kerkdien sten. Waar moesten die worden on dergebracht toen men daar mee be gon? De Ger. Kerken hadden in dezen geen moeite. Bij de vrijzinnigen was dat evenmin het geval en als zeer ruim denkende mensen (daarop lie ten zü zich immers voorstaan (wil den zij de grenzen ook niet al te eng trekken. De VPRO was toen nog braaf vrijzinnig. De RK. Kerk had ook al geen moeite, zoals zij dat trouwens nu nog niet heeft, alhoewel er toch wel eens bedenkselen komen. Zoals dat bij bijna al haar organisaties het geval was, werd de KRO stevig geleid door een pater, die er voor zorgde dat heel het radio-beleid naar wensen van de kerk verliep. De NH. Kerk kwam hier in verle genheid te zitten. Gedeeltelijk wer den hervormde kerkdiensten uitge zonden door de VPRO en gedeelte lijk door de NCRV. Maar wat ge schiedde? Alle hervormde kerkdien sten waren bij deze laatste omroep niet altijd even welgevallig aan hen die hier leiding gaven. Men kreeg uit de "achterban' *wel eens wat te ho ren over die hervormde uitzendin gen en het gevolg was dat men een bepaalde censuur ging toepassen. Deze leertucht had wel niet zulke ernstige gevolgen als dat in de kerk gebruikelijk is, maar het had toch wel dit gevolg dat menigeen in de hervormde kerk wat kregel werd en zich afvroeg: staan onze kerkdien sten onder censuur van de Geref. Kerken? Zo zei men het toen. Uit ballorigheid heeft toen menig her vormde zijn lidmaatschap bij de NCRV opgezegd en zich aangemeld bij de VPRO, hoewel hij zich beslist niet vrijzinnig gevoelde. Dit heeft zo voortgesukkeld tot in de Tweede Wereldoorlog. Toen is ontstaan het IKO, het Interkerke lijk Overleg, als een concentratie van het verzet van de kerken, een afweer tegen maatregelen van de be zettende macht, waarbij het initia tief is uitgegaan van de hervormde synode. Dr. K. H. E. Gravemeyer is de ziel van deze beweging geweest. Van de IKO zijn heel wat kansel bood schap pen uitgegaan, waarin werd gepro testeerd tegen onrecht en wreed heid. In de hongerwinter hebben de IKO-bureau's heel wat mensen van de dood gered .Uit dit IKO zijn ook enkele samenbundelingen voort gekomen, waaronder ook het IKOR, het overleg wat betreft radioaange legenheden. Het werd later de ra diocommissie van de Oecumenische Raad van Kerken. Onmiddellijk na het beëindigen van wereldoorlog n is dit IKOR begon nen met haar uitzendingen. Daarbij waren aangesloten, behalve de N.H. Kerk, de Evang. Lutherse Kerk, de Doopsgezinde Sociëteit, de Remon strantse Broederschap, de OudKath. Kerk en de Evang. Broedergemeen te. Zonder enige tussenkomst van welke omroeporganisatie kon dit IKOR uitzenden. Het Is onze eerste na-oorlogse minister van OK. en W. geweest, prof. V. d. Leeuw, die dit zo heeft geregeld. De Geref. Kerken keerden terug tot de herboren NCRV en de RK. Kerk naar de KRO. Later is daar in. wat de Geref. Kerken betreft, verandering gekomen. Naar haar zielental was aan de kerken radio zendtijd toegewezen, waardoor sa menbundeling noodzakelijk werd en zo ontstond het C.vK., het Convent van Kerken, waarin samenwerkten de Geref., Chr. Geref. en de Vrijgem. Geref. kerken als ook de Baptisten. De Vrijgem. en Chr. Ger. Kerken wilden hun zendtijd alleen gebrui ken voor de verzorging van kerk diensten. En nu komt er dan het IKON. Het C.vK. en IKOR worden opgehe ven. De hervormde synode had reeds eerder het principebesluit genomen en op haar laatste zitting is de geref. synode ook akkoord gegaan. Op deze laatste synode is het nog niet vanzelf gegaan, wat overigens werd verwacht. Dat lag hoofdzakelijk aan de onvoldoende oontrole die men meende te kunnen uitoefenen op de uitzendingen. Wanneer de synode toch heeft besloten tot het IKON toe te treden, ligt dit aan de geringe zendtijd die zij ter beschikking heeft, waarmee samenhangt een te gerin ge kostenvergoeding. Bovendien was de synode van oor deel, in meerderheid tenminste, dat zij zich niet mocht onttrekken aan een stuk interkerkelijke samenwer king. Natuurlijk voorziet men nu wel moeilijkheden. Die liggen vooral op het vlak dat alle uitzendingen van t sIKON mede zullen liggen ter verant woordelijkheid van de Geref. Ker ken en in het IKON zullen ook mee doen Doopsgezinden en Remonstran ten. Vrijgemaakte Geref. en Chr. Ge ref. Kerken als ook Baptisten doen niet mee. Op de synode van de Geref. Ker ken zat men met de vraag op welke wijze "de eigen verantwoordelijkheid voor de programma's het beste kan worden geëffectueerd". Wie het IKOR wel eens op de hervormde sy node heeft meegemaakt, weet dat men daar ook voor diezelfde vraag zit. Als men zendtijd heeft, moet die worden gevuld. Een radio mag nu eenmaal niet stom zijn, zelfs geen halve minuut. Het toekomstige IKON zal zijn tijd ook moeten vullen en ze mag dieniet doen door alleen maar uitzenden van muziek, in welke christelijke vorm dan ook. Het IKON krijgt een bestuur dat directe verantwoorde lijkheid draagt, maar dat bestuur kan niet alle programma's voorleggen aan de respectieveHJke synoden en wachten tot deze eens vergaderen. Bovendien is ook het bestuur geen programmamaker. Dit moet ook weer worden overgelaten aan ande ren. maar hier is in ieder geval meer overleg mogelijk. De belangrijkste vraag was en bleef voor de geref. sy node: "hoe ze in de wereld van de massamedia aanwezig wil zijn". Een minderheid van de synode bleef van oordeel dat men niet in het IKON moest treden, maar zelfstan dig voorgaan. De directe evangelie verkondiging ontmoette geen bezwa ren. maar wel "het vraagstuk van presentie en dialoog", waarin na tuurlijk ook meningen die in de ge ref. kerk nu niet zo gebruikelijk zijn, naar voren komen. Enige zeker heden zullen door deputaten die hierover namens de synode onder handelen. toch nog moeten worden vastgelegd. Zal men de "beroepsmedewerkers" die zorg dragen voor directe samen- ZATERDAG 11 JANUARI 1975 Dit is de 27-jarige Bernadette P. A. Olowo, ambassadrice van Oeganda in West-DuitslandDe diplomate is door president Idi Amin benoemd to ambassadrice bij de Heilige Stoel. Ber nadette Olowo wordt hiermee de eerste vrouwelijke ambas sadeur bij het Vaticaan. stelling van de programma's, altijd in de hand kunnen houden? Wie iets gelezen heeft over heel het om roepbestel in ons land, zoals dit de laatste jaren nogal eens in het nieuws is gekomen, weet dat hier de schoen telkens weer wringt. En op de geref. synode werd ook nog al wat kritiek gehoord "over de wijze waar op medewerkers van het IKOR zich soms opstellen ten opzichte van de kerken". Ook signaleerde men een- i— .port»»"4 3 pe zijdige informatie bij deze omroep. Men vreesde dat het IKON dezelfde risico zou lopen. Overigens werd ook uitgesproken dat men met kritiek alleen op de medewerkers er niet komt en het vermoeden is uitgespro ken dat er vanuit de kerk te weinig met die medewerkers is gepraat over him moeilijkheden. Aldus le-1 zen we in Kerkinformatie van de cember 1974. Alles is dus nog niet in kannen en kruiken. Er moeten nog allerlei re gelingen worden vastgelegd, maar het principebesluit is genomen. We zullen er echter verzekerd van mo gen wezen dat in de toekomst hier een rijkelijk vloeiende bron van klachten voor de gereformeerde ver ontrusten zal ontspringen, waarmee zij bij hun synode aan boord kun nen komen. S. J. M. HULSBERGEN PB. Dat er niets nieuws onder de. zon is, wist de Prediker van enige duizenden Jaren geleden reeds. Naar aanleiding van "Stemmen uit de ker ken" van 28 dec. over Zwarte Theo logie nog iets, waarop we nadien at tent werden gemaakt. In mei 1800 nam de municipaliteit van Brussel het besluit "dat aan schoolkinderen alle godsdienstige boe ken zouden onthouden worden: maar dat men in stede daarvan het werk over de regten van den mensch en de constitutie van het jaar 3 (1794-1795 ter beoefening in handen zou geven". WOORD VAN BEZINNING Met veel pompeus vertoon heeft Paus Paulus VI voor zijn kerk het zg. "heilig Jaar" geopend door het openen van de gouden deur. Het is zijn bedoeling dat dit jaar het jaar der verzoening zal zijn. Verzoening in de christenheid, in de wereld, tussen rassen en vol keren. Een schoon ideaal! Werk genoeg aan de winkel! HU zelf is er al, zU het nog wat schuch ter en rijkelijk laat overigens, mee begonnen door openlijk het antisemitisme en het raoisme te veroordelen. We zullen de ontwik keling in de loop van dit Jaar met belangstelling blijven volgen. Verzoening Nu is het bU verzoening zo dat de liefde nooit van één kant kan komen. BU beide partUen moet er de goede wil zijn om elkaar de hand te reiken. Dat zal nooit zonder het brengen van offers kunnen. Verzoening moet er im mers komen wanneer er een breuk ontstaan is omdat de één de ander iets heeft aangedaan waardoor hU zich aangetast, ver wond, gekwetst beledigd voelt. Het vraagt van die ander een offer om degene, die dat deed, te ac cepteren zonder verder met wat hij heeft aangedaan rekening te houden en er over heen te stap pen. Omgekeerd is het precies zo. Om met de ander verzoend te raken, die ik op de een of andere manier gekwetst heb, zal ik schuld moeten belijden. Ook dat betekent een offer, nl. het offer van mijzelf. Voordat het zover tussen bv. de volkeren, de rassen, de Joden en hun vervolgers "tussen de sinds eeuwen gescheiden delen van de christenheid zelf' zal komen, moet er heel wat gebeuren. Je kunt niet zó maar zeggen: "Broe ders. kom maar. alles is vergeten en vergeven". Daarvoor is er te veel gebeurd. Er zullen offers moeten worden gebracht. Bv. van de Joden wordt een heel groot offer gevraagd voor zij de wereld en niet het minste het christen dom de hand kunnen reiken. En wU hebben tegenover hen het grote offer te brengen van het belijden van onze schuld in al het leed dat in de loop der eeuwen over hen gekomen is. De gekleurden moeten een groot offer brengen om ons te accep teren zonder in rekening te bren gen wat wij, blanken, hun heb ben aangedaan. En. brengen wij het op om, heel diep en daad werkelijk, schuld te belijden voor wat wij hun hebben aangedaan en nog aandoen? De breuken lijken onheelbaar! Toch zullen ze geheeld moeten worden wil er van verzoening sprake kunnen zijn. Er is dus nogal wat te doen wil, naar 's pausen wens, 1975 het jaar der verzoening zijn. Alleen de verzoe ning met de joden en de ge- kleurden biedt ons al handen vol werk! Toch moet het. Niet om dat de paus het wenst, en niet omdat hij dit Jaar als het Jaar der verzoening bestempeld heeft. Wij moeten er trouwens, voortdu rend, jaar in jaar uit mee bezig zijn. Het moet omdat de Heer het van ons vraagt. Paulus, de apostel, zegt van Hem dat in Christus noch man noch vrouw is, noch slaaf noch vrije, noch Jood noch griek, noch scyth noch bar baar is. En Christus zelf heeft gezegd dat wij allen broeders zijn omdat hij onze Heer en Meester is. En, het moet mogelijk zijn. omdat Hij het mogelijk maakt. "Hij is een verzoening voor onze zonden, en niet alleen voor de on ze maar ook voor die der gehele wereld". D.w.z.: wij mogen leven van de grenzeloze liefde Gods, die, ondanks het feit dat wij Hem gekwetst hebben en kwetsen vooral in het leed dait wU on ze medebroeders en - zusters aan doen, en die niet bereid waren en zijn tot het offer van ons zelf, zelf het offer gebracht heeft van Zijn kant. Hij wil nu een maal onze God zijn en ons tot Zijn kinderen hebben. Hij over weldigt ons door ZUn liefde! Dat is Jezus Christus! En, in het licht van Zijn liefde wordt de donker heid van onze schuld zelfs steeds meer zichtbaar. Wat is Zijn lief de dan oppeilbaar groot! Daar, in Zijn leerschool der Uefde, leren wij het offer van onszelf te brengen. Daar leer ik de ander zien als de mens voor wie Christus ook ge storven en opgestaan is. Wat is mijn schuld tegenover Hem en dus tegenover de naaste dan groot! Daar leer ik om vergeving vra gen om Christus wil. Hij heeft de deur geopend naar God en naar onze naaste. Daarom zullen wij allereerst bij Hem in de leer moeten gaan en door de open deur van ZUn vergeving moeten gaan. kan er iets van vergeving en verzoening terecht komen, niet al leen dit Jaar maar altijd! Dan zou er in ieder geval al veel ge- i zijn! J.P. Honnef. Ned. Herv. pastor Leiderdorp Aan het televisieprogramma "Van kes, voorganger van de Evangeli- hart tot hart", dat de E.O. dins- sche. Christengemeenschap in Lei- dagmiddag om 3 uur op Hilversum I den. Muzikaal wordt dit programma uitzendt, werkt o.a. mee Theo Dik- omlijst door Gert en Hermien. Christ. Gouda, 11.45 tendlenst. Marekerk 10 Maranathakerk 10 u. ds. H. J. van :erk 10 u. ds. H. W. Hem- Bethlehemkerk 10 u. ds. E. M. Pan- nekoek. Bevrijdingskerk 10.30 u. ds. M. J. U agejivoorde. Vredeskerk 10 u. ds. R. Steenstra. Eglise Wallone 10.30 u. Pasteur D. Academisch Ziekenhuis 10 u. ds. P. (HA). Chr. Geref. Kerk 0.30 Dienst des Woords, ds. D. J. On- Jeugdkapel Vredeskerk 10 u. Mevr. stent RK Kerk (zat. 7 u.) 7.30 Kerken Meren - dienst dhr. Ch. d. Petrakerk (Surinamestraat) 10 u. ds. Hortensius, 5 u. ds. Koolstra. Oude Vestkerk (Oude Vest 133) 10 u ds. Koolstra, 5 u. ds. 81Jtsma. Beloftekerk (Robijnstraat) 10 u. ds. Brederveld, 5 u. Dr. Vlijm. Bevrijdingskerk (Aerent Bruunstr.) 9 u ds Vlijm. 5 u. dr. Wind. Huize "Groenhoven" 10 u. ds. Sljts- Gezlnsdlensten "Jeugdhaven" 10 u. "De Mirt" dhr. d. Jong. 10 u. "Het Mierennest", ds. d. Héér. Ger. Gem. 10 en 4.30 u. ds. Bogaard. Baptlstengem. (Oude Rijn) 10 u. ds. ds. Van Santen. kerk) 10.15 u. ds. H. v. Bllderbeek. Chr. Science (Steenschuur 6) 10.30 u. Holl. dienst. Nwe. Apos. Kerk (H. Rijndijk 34) 0.30 en 4 u.. do. 8 u. Geref. Gem. in Ned. (Konlngskerk) Happee. Leger des Hells 10 en 7.30 u. Evang. Centrum (Zijlsingel 2) 10 u. evang. J. Zijlstra (dl. 8 u. evang. De Koning) Evang. Chr. Gem. (Middelstegracht) 10 u. dhr. Dlkkes Geref Kerk (vrijgem.) 10 en 5 u. ds J. Burger. Middernachtsgroep (Zw. Singel 21) RK Kerk Leonardusparochie 9, 10.45 U en 6.30 u. (zat. av. 7 u.). huisstraat 10 u. ds. Borman, Leger des Hells Cornells CL Vla mingstraat 10 en 6.30 u. RK Bonlfacluskerk (zat. 7 u.) 8.30, 10 u. ds. J. Catsburg HA. 6 i Herv. Gem. 9.30 Lodewijksparochie 9, 11, 12.15 en 6 H. Middelares'9.30 en 11.30 u. (zat. St. Josephparochle 8.30, 9.30, 11 U. (zat. av. 7 u.). Hartebrugparochle 8, 9.30 u. (hoog veld (zat. 6.30 u.) 9 en 11 u. Kapel u. ds. A. Vink. HA en Dankzegging. Pinkstergem. (Oude Rijn 3) 3 u. 10 u. J. Kranendonk. Benthuizen Herv. Gem. 9.30 it, Geref. Gem. 9.30 u. let (Bethlehemkerk) 9.30 u. ds. Droogers, 7 u. ds. v.d. Velden te Reeuwljk. Ge- Aarlanderveen Herv. Gem. 10 i. ds. J. H. d. Vree te Leimulden, 7 i RK Kerk 8. 10 Boskoop Herv. Gem. 9.30 u. ds. W. L. Heijmans, 6.30 i 10.30 u.. Ter Aar Dorpshuis Aardam a. Chr. Geref. Kerk 9.30 ds. A. Bac. Vrijz. 10 u. ds. Hanemaaljer, 6.30 u. ds. Fok- Jeugdkapel 10 u. dhr. Van der 2 Martha Stichting "Rijnstroom" open deurdlenst ds. Aalbers. 10.30 u. dhr v.d. Cingel. Kerkgebouw Oudshoornseweg 10 Herderkerk Ten Harm- senstraat 9 u. ds. Van Santen. "De Bron" Troubadourweg 10.30 u. Geref. Kerk Maranathakerk. Raad- ds. Bor- 8 30. 10 u. hoogmis. 11 30. 12.45 Alphen a.d. RIJn-Noord. De Goede Herderkerk Ten Harm- Ridderveld De Bron Troubadourweg kand. ds. Bulkema. 6.3 Geref. Kerk Uenst, 620 u. ds Chr. Geref. Kerk Jeruzalemkerk 9.30 u. lees- mond, RK Kerk 8 10 (zat. Oud Gereform. Gemeente. Kerkge bouw Hooftstraat 240 9.30 en 4 u. BaDtistengemeente Triomfatorkerk ging, Groen v. Prinstererschool 10 dhr. Stuurman, v. Vlaardinj kenhuis "Overduln" 2 Ieperen, Wijkgebouw "De Hoeksteen" 10 u. Dovend., Geref Kerk Vredes kerk 10 u. ds. G. v. Halsema. 5 u. ds. D. H. Elderman, Triumfatorkerk 10 u. ds. F. Pijlman. 5 u. ds. G. v Hal sema. Chr. Geref. Kerk 10 u. ds. H. C. v.d Ent. 5 u. ds. H. C. v.d. Ent. Geref Art 31 (kerk Reml6estraat) 8.30 u. ds. Th. Hoff. 15 u. ds. Th. Hoff. Geref. Kerk Vrijgem. 9.30 u. ds. G. Roukema (kerk W. d. Zwijger- laan) 7 u ds. N. Comelissen, v. Zwijndrecht, Volle Evang. Gem. Rijn land samenkomsten Openbare Lage re School. Voorstraat 100, 9.45 u.. SCoefi-bewegingUnlversel, Sportlaan. Katwijk a. Zee. 4 u. (HA). Geref. Kerk 9.30 u. ds. Boeljenga. 4.30 u. ds. Wijngaarden. Chr. Geref. Kerk 9.30 u. leesd.. 2.30 u ds. v.d. Ent te Kat wijk. Noordwljk-Binnen Herv. Gem. regio leider Boelens. 5 u. ds. Hulsman, Geref. Kerk (vrijgem.) 10 en 5.15 u. leesd.. Chr. Geref. Kerk geen opgave ont vangen. RK Kerk tuinbouwschool 10.30 u. (zat. av. 7 u.). Rljpwetering RK Kerk 7.30. 9 u. hoogmis en 10.30 u. (zat. av. 7 u.). Sassenhelm Herv. Gem. 9 en 10.30 u. ds. A. v Wetstra, 7 u.. Open Deur dienst spr. Victor igen, Zie- (1^ eeref. Kerk. Vlnkenlaarr) 10.30 Geref, J. Lj. van ris A T. T.anrp. S u. ds. H. v. Ach- u ds for Christ. ds. H. v.d. Berg. 5 ds. Blenk. 6.3 Geref. Kerk. Geref. Kerk, Si'erg. 5 D. W. Geslnk. Chr. Gerefor meerde Gem. 10 en 5 u. ds. Jac. Re- Volle Evang. Gem. Amersfoort. Gebouw Shalom 10 u. Jeugdkapel (12—14 Jaar), Dey- lerhuls 10 u. Jeugdkerk, Geref. Kerk 10 u. ds. v.d. Meulen, 5 u.d s. Meljnen (Zuid) 10 en 5 u. ds. Bech. Ned. Prot. Bond (Lange Kerkdam 46) 10.30 u. RK Kerk De Goede Herder (zat. av. 7 u.) 9.30 en 5 u. Woubrugge Herv. Gem. 9.30 u. Achterberg komst in gebouw Ned. Van den Berghstlchtlng U St. Jeroen 8. 9.3 Kath. School Stakman kap. M. d. Leur. •rdwljk a. Zee Herv. Gem. ds. RK Kerk (zat. 19 u.) Gem. 9. Prot. 10 u. In Rem. Kerk dhr. P. Laarse. Pinkstergem. 9.30 u. Concor dia. dhr. Th. Verwoerdt. Ver. v gelo vigen 9.30 en 5 u. samenkomst lokaal Nleuwstraat 27. Bethel 9.30 en dhr. J. M .dderknik. RK kerk 'dom) 'zat av. 19 u.) 8.45. 10 en 11.30 u.. Ontmoe tingscentrum Snij del wijk (zat. mid dag 17.80 u.) 10.30 u. Hazerswoude Herv. Gem. 10 en 6.30 u. ds. Geertsema (HA). Geref. Kerk 10 en 6 u. ds. Versluijs (HA). RK Bernarduskerk Rijndijk (zat. 7 u.) 10.30 u.. RK St. Mchaelkerk Rijndijk (zat. 7 u.) 9 u.. Koudekerk a.d. Rijn Gebouw De Ridderhof zo. 10.30 u„ RK Kerk der Engelbew. Dorp (zat. 7 u.) 8. 10 en 11.30 u. Hlllegoni Herv. Gem. ds. Swlerts. Leiderdorp Herv./Geref. Kerk Dorpskerk. 10 u. ds. J. J. Geursen, d Hoofdstraat 10 u. ds. Van Loenen, Schoot. Kapel Rijndijk ds. v.d Schoot. Kapel Hulp en HeU 10 u. ds. Verheule, Geref. Kerk Dorp 10 en 5 u. ds. Reedijk. Aula Noord-Hof- u. ds Van Netten, Schepplngs- Voorschoten. RK St. Jozef kerk (Van Poelgeestlaan) 9 en 10.30 u. ds. Van Netten, 5 u. ds. Geursen. Dorpskerk 3 u. ds. J. Bovenber. Lel- 7.15 u.) 10 Hofland) 11.3 Jezus In De Zilk (2at. av. 7 u.) 8.30, kerk 9.30 u. ds. A. Noordegraaf •p. 5 u. ds. Pouwels. Chr. Geref. rk 10 en 5 u. ds. G. C. v.d. Kamp, Kerk St. Matlnuskerk (zat. 19 u.) n. RK Kerk 10 - 7 u.). Leimulden Herv. Gem. Gem. 9.30 u. ds. W. F. v.d. Staat. 7 u. ds. J. Voordouw te Rotterdam. Geref. Kerk 9.30 en 7 u. ds. Bos (HA). RK Kerk (za t. 7 u.) 7.30, 9.30 en 11.15 u. Lisse Herv. Gem. Grote Kerk 10 u. ds. H. G. Oostlnga. Pauluskerk 10 u. ds. v.d. Velden. 7 u. Herv./Ge ref. Jeugdd.. Geref. Kerk 10 u. d.. 7 u. ds. H. G. Oostlnga (Herv./Geref. dienst). Chr. Geref. Kerk 10 en 4.30 u. ds. D. H. Biesma. Ger Gem. 10 en 4 u. leesd., Geref. Kerk Pr. i 10 e i 11.30 i Utrecht. 6.30 u. ds. D. Oegstgeest Herv. Gem. (Groene Kerk) 10.30 u. prof. dr. J. d. Graaf. (Pauluskerk) 10 u. ds. W. E. Verdonk (Gem. centrum) 10.30 u. ds. H O. Sasse, 10.30 u. (jeugdkerk) ds. A. d. Haan. Geref. Kerk 10 en 7 u. ds. K. Vegter (HA). Geref. Kerk (vrijgem.) 820 u. leesd., 2.30 u. ds. J. V.d. Haar, Geref. Kerk vrijgem. b. verband (ge meente centrum) 8.45 dhr. (zat. Oude Wetering Herv. Gem. 9.30 ds. Lalleman (HA). Geref. ered.. Geref. Kerk Salvatori 9 Kerk 9.30 en 5 u. ds. Czlrnea (HA). ds. H. Schuurman. Oud Ger. RK Kerk Meerkreuk Gravendeel ln Marlënburcht, RK Kerk Agathakerk (Heereweg) u.) 8.15. rijkszaal. Burg. Trooststraat 4.3 u. openbare toespraak: Zula u se- dagen" overleven? 4.30 u. Wi bespreking: Weerhoud c nuugmuue nci v, ueui. ïu u. uo. Ruiter. 620 u. Schoonenboom (HA). RK Kerk (zat. 830. 10 u. hoogmis. 11.30 Rijn sat erwoude Katwijk a.d. Rijn Herv. Gem. 10.30 u. ds. H. C. v. Itterson, v. Gou da. Open Hof. Het Dorpshuls 10 u. ds E. K. Teygeler. 6.30 u. ds. D. Keu- nlng. v. Noordwijk. Jeugd., Ontmoe- tlngskerk. Geref. Kerk 9 u. ds. D. H. Elderman. 5 u. ds. P. Pijlman. RK Kerk St. Jan d. Doper (zat. 7 u.) 9.30 en 11.15 u.. Mgr. Bekkersschool 6 u. i» U. I U CU 11.OU U., IVltLI lü K.CI B. |2<tb. 19 u.) 8.30. 10.30 u. hoogmis, 12 en 5.30 u.. H.H. Engelbew. (zat. 19 u.). 7.30. 11. 9 30 u. hoogmis 4.45 u. Nieuwkoop Herv. Gem. 9.30 u. ds. doorn. RK Kerk (zat. 10.45 en 7 u. Nleuwveen Herv. Gem. 920 Rljnshurg Herv. Gem. (Grote Kerk) 9.30 u. ds. G. J. v.d. Bogerd (HD), 5 u. ds. J. P. v. Roon te Zeist (Bethelkerk) 9.30 u. ds. W Boogert te Lelden. 5 u. ds. Korevaar te Rot terdam. Geref. Kerk Petrakerk 9.30 u. ds E. Verburg. Wassenaar. 5 u ds. B. Boelen. Castrlcum. Immanuëlkerk 9.30 u. ds. Huisman. 5 u. ds. E. Ver burg, Maranathakerk 9.30 u. drs. B. Bond 7 Bllderbeek. „...i Herv. Gem. 9.30 u. J. Goedhart te Nieuwkoop, Ge- rer. Kerk 9.30 u. ds. Van Wijk. 7 u. ds. Van Houten. RK Kerk (zat. 7 u.) 7.45. 9 en 10.45 u. Zoeterwoude Herv. Gem. 10 buurtsew h. RK St. Janskerk 7.30 7.30, 10 i Boerhaaveschool, Chr. Dlenaarkerk (zat. 7 u.) 8.30. 10. 11.30 en 6 u.. RK Kerk Meerburg (zat. 7 u.) 10. 12 en 6 u, Zwanimerdam Herv. Gem. 10 u. ds. Mostert. 6.30 u. ds. Llndenburg, Geref. Kerk 10 6.30 i Zeeuw, Geref. kring Cult. Centrum 10.30 u. ds. B I. Den Haag. RK Kerk 8.30. kerk 10 u. ds. P. v. Hall hulzen. 5 u. ds. D. J. Modderaar. Chr. Afgesch. Gem. 9.30 en 5 u. ds. A. P. VerlooD. Oud Ger. Gem. In Ned. Zuidkade 158, 10 tegenover NS station Noord. 9.3 P. v.d. Helden. Tesselschadelaan 28. 4 u. JeugdbiJeenkomst (dl. av. 8 u. bij belstudie). Warmond Herv. Gem. 10 u. ds a .t. d. Tonkelaar. RK Kerk 8.30. 10 en 11.30 u. (zat. av. 7 u.). Wassenaar Herv. Gem. Dorps kerk 10 u Kand. MeJ. N. J. Middel- hoek. Utrecht. 4.30 u. ds. J. v.d. Heu- Maria-altaar in de St. Mar- tiniuskerk te Hillegom.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 4