„De Fuik" houdt Open Huis ,stt3?/rk Oegstgeester monteur (28) „peeping Tom Leiden werkt mee aan agenda Japan-Nederland Instituut in Tokio Weekeinde-regeling van Wassenaar se apotheken aanzienlijk verbeterd Kapsalon Langezaal bestaat 25 jaar Aktie kerkbalans '75 In Oegstgeest OEGSTEEST De Jongeren van Oegstgeest kunnen zaterdag bezit ne men van "De Fuik" aan de Julia- nalaan 1. "De Fuik", vroeger gebouw Taberna geheten, heeft de activitei ten aanzienlijk uitgebreid. 4 aivan- den per week zullen activiteiten voor Jongeren van zestien Jaar en ouder worden ontplooid. Zaterdagavond is de centrale ont moetingsavond van het oudere Jeugd werk. Vanaf acht uur staan de deu ren open voor Jongeren die van een gezellig muziekje en een drankje houden. Voor de societeitsavond is de zondag ingeruimd. Dat houdt o.a. in keen, ta-felftenndsseci, gezelschap- spelen en wat er aan suggesties van de bezoekers binnen komt. "Stop die bol, ik wil ex af", is het eerste the ma van de gespreksavooden die ie dere donderdagavond om acht uur zullen beginnen.Ook de weefgroep, die nu bijna is volgeboekt, komt op domderdagavond (kwart over acht tot kwart over tien) aan bod. Dit gebeurt onderleiding van Tinie Pan- nekoek-de Lange op de hobbyzolder. Al een Jaar wordt er ook van volksdansen gedaan bij de SJO, ook dut jaar zal er op VT^dagaivond van kwart voor negen tot kwart over tien gevolksdanst worden. Naast deze activiteiten is er volop gelegenheid wensen met betrekking tot activiteiten kenbaar te maken. Dat kan meteen al tijdens de het Op jen Huis dat 11 jan. van mid dags van drie tot half zeven wordt gehouden. l Op de foto: Het pand van de SJJO, dat saterdag wordt "ge doopt". Schaatsen met de ijsclub OEGSTGEEST. Met enkele IJs clubs in de omgeving heeft het be stuur van de IJsclub Oegstgeest be sloten mee te doen aan het recrea tieschaatsen op de Haagse Uithof. Wil men hieraan deelnemen dan moet men echter wel lid van ge noemde ijsclubs zijn. Er wordt iede re dinsdagavond geschaatst tussen 19.30 uur en 22.30 uur. De eerstvol gende data zijn: 14-21 en 28 januari. Toegangskaarten moeten op de don derdag voorafgaande afgehaald wor den bij de firma de Kluyver in de De Kempenaerstraat. Dit vroegtijdig afhalen van kaarten houdt verband met het bestellen van een bus. Oegstgeestenaren kunnen op de bus stappen bij het koffiehuis Rijnzicht- ï^Tm. j~~ór. viaduct. WASSENAAR De weekeinde- regeling van apotheken in Wasse naar is verbeterd. Dat is het resul taat van een bespreking tussen apo thekers, huisartsen en vertegenwoor digers van de verenigingen Groot Deyleroord en Humanitas. Aainl'eadüng voor dieze bespreking Burgerlijke stand van Leiden N. O. O. J. LISSE Voor vrijdag organi seert de Recreatiecommissie van het Poelhuys weer een klaverjas- avond. Alleen komen mag ook voor een "maat" wordt gezorgd. De avond begint om acht uur. OEGSTGEEST/LEIDEN Vijfentwintig jaar geleden, op 1 fe bruari 1950 opende Langezaal aan de Eerste Binnenvestgracht 29, na bij de Morspoort een herenkapsalon. Nu. in 1975, zijn er in de kappers- wereld maar weinigen die zijn naam nog nooit gehoord hebben. Want Langezaal was een vurig lid van de Nederlandse Kappers- patroonsbond afdeling Leiden. Sa men met enkele collega's heeft hij de afdeling tot bloei gebracht. Voor cliënten en belangstellenden wordt er gerecipiëerd op zaterdag 1 febru ari as. in de zaak van 11.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 20.00 uur. Zondagmiddag 2 februari is er een gemeenschappelijke Eucharistievie ring in de Hartebrugkerk aan de Haarlemmerstraat, aanvang 12.00 uur, waarna ontvangst in het Anto- nius Clubhuis aan de Mare. H. M. E. Bouvy; Sylvia. Goedhart en A. J. C. Siebert. Getrouwd: W. Ruygrok en M. Stokkel. Overleden: N. T. MeUerlnk (76) m.; D. Wervelsman (88) geh. gew. met H. Leemans: Q. J. ter Haar (52) m.; B. O. Strijk (69) m.; M. J. Hulberts (76) m.; J. C. Hemerik (90) v.; S. E. Veenen- daal (48) v. DIEFSTAL IN BERGHOK VAN FLAT KATWIJK Naar eerst gisteren bekend is geworden hebben dieven een inbraak gepleegd in een berghok onder de flat Dahliastraat 20A in Katwijk. De buit vertegenwoordigt een waarde van driehonderdvijftig gulden. Vermist worden een metalen doppentas, een bankschroef, een ge reedschapskist met hamer, schroe vendraaiers en verschillende sleu tels De diefstal is vermoedelijk tus sen 23 december en 5 Januari ge pleegd. was een enquete onder de bewoners van de w\jk Groot Deyleroord, waar bij kwam vast te staan dat de be staande regeling in de praktijk voor veel patiënten problemen opleverde. Bij de bespreking kwam als één van de oorzaken van deze onrust naar voren dat men soms onvoldoen de op de hoogte bleek te zijn van de manieren waarop 's nachts of in het weekeinde geneesmiddelen kun nen worden verkregen. Nu is het zo geregeld dat de artsen onmiddellijk noodzakelijke geneesmiddelen vaak bij zich zal hebben. Mocht het beno digde geneesmiddel niet direct be schikbaar zijn dan kan de arts ver tellen in welke apotheek het te ver krijgen is. Van de zijde van de artsen be staan voldoende garanties om in dringend noodzakelijke gevallen tij dig over geneesmiddelen te beschik ken. De dienstdoende artsen zijn be kend met de openingstijd van de in het weekeinde dienstdoende apo theek. Het is nu ook mogelijk om na 10 uur 's avonds en tijdens het week einde na 13.00 uur zaterdags, indien men niet over eigen vervoer beschikt met een verklaring van de arts naar de Dijltax te stappen die dan de ge- n^smdidri/elen im de dienstdoende Haagse apotheek kan afhaflen. De kosten voor dfiit afhalen wonden door de Wassanaarse apotheken vergoed. Van belang is wel om aan de arts te vragen of met het innemen van het geneesmiddel direct moet worden begonnen en te overleggen wat dan de beste manier is om het te verkrij gen. LEIDEN De minister van buiten landse zaken Van der Stoel en zijn Japanse ambtgenoot Kiichi Myaza- wa zullen morgen in Tokio 't Japan- Nederland Instituut officieel open stellen. Dit instituut is tot stand ge komen op initiatief van de Neder landse ambassadeur in Japan dr. Th. P. Bergsma en mede dank zij de medewerking van de Leidse uni versiteit. Het instituut is niet al leen van belang voor de studie van de Japanologie, maar ook voor de si nologie, boedhologie, antropologie, so ciologie, economie etc. Het Japan-Nederland Instituut, waarvan het bestuur bestaat uit Japanners en in Japan wonende Ne derlanders, staat onder leiding van prof. dr. S. Iwao, emeritus hoogle raar in de Westerse geschiedenis aan de universiteit van Tokio. Als leden van de raad van toezicht zijn door de Leidse universiteit voorgedragen de rector magnificus prof. dr. A. E. Cohen, de decaan van de faculteit der letteren prof. dr. C. M. J. Dicking, mevrouw prof. dr. M. A. P. Meilink- Roelofsz, bijzonder hoogleraar in de Westeuropese expansie overzee, prof dr. F. Vos, hoogleraar in de Japanse en Koreaanse taal- en letterkunde en prof. dr. E. Zürcher, hoogleraar in de geschiedenis van Oost-Azië en in het bijzonder van de ontmoeting tussen oost en west. Zij zullen ook deel uitmaakten van de wetenschap pelijke adviesraad, waarin o. m. ver- Leids tweetal stal dekzeil LEIDEN De politie heeft pro- ces-verbaal opgemaakt tegen een 20- en een 27-Jarige Jongen, die in de nacht van maandag op dinsdag een dekzeil hadden gestolen. Het dekzeil lag over een partij stenen op het trottoir langs de Morssingel. De po litie kreeg een tip dat het tweetal het dekzeil had meegenomen en het pand Morssingel 4 was binnenge gaan. De politie ging het pand binnen en arresteerde daar het tweetal, dat in het pand bleek te wonen. Ze wer den overgebracht naar het politiebu reau waar ze de diefstal bekenden. Auto in brand LEIDEN Een lesauto is van ochtend omstreeks acht uur in de Morsstraat door nog onbekende oor zaak bij het starten in brand ge raakt. De brandweer moest er aan te pas komen om het vuur te blus sen. Achter het stuur van de in brand geraakte wagen zat een Leid se rij-instructeur, die op weg was naar zijn werk. PvdA Komende vrijdag discussieert de Partij van de Arbeid, afdeling Leiden, over de vaderlandse poli tiek. Vragen die ondermeer aan de orde zullen komen zijn: Worden er niet teveel concessies gedaan aan de KVP en verandert er werkelijk iets tijdens het kabinet van Den Uyl? Het Kamerlid Dolman zal aanwezig zSjn om een deskundige toelichting te geven.Vanzelfsprekend komt de plaatselijke politiek ook uitvoerig ter sprake. Er zal zeer beslist over de beleidsverklaring van B. en W. van december Jl. worden gepraat. De vergadering is natuurlijk open baar en wordt gehouden in De Burcht. Het begint om 8 uur. Pechcursus Wegens de grote belangstelling ge durende de afgelopen Jaren (meer dan 110.000 cursisten) heeft de ANWB besloten om ook dit seizoen weer een cursus Pech Onderweg te organiseren. In Leiden begint deze cursus op donderdag 16 Januari en op donderdag 20 februari in de techni sche school. 5 Meilaan 137 om half acht 's avonds. De cursus omvat vier lessen van ongeveer 2% uur. die in vier achtereenvolgende weken, $teeds op dezelfde avond worden ge geven. Het accent ligt bij de leasen op "zelf doen" en de lessen zijn gericht op het leit dat de deelnemers leken zijn od autotechnisch gebied. De lessen heb ben als voornaamste doel de auto mobilisten een zekere mate van han digheid bil te brengen in het opspo ren en verhelpen van storingen die zich zowel thuis voor de deur als onderweg aan hun auto kunnen voor doen. "telefoon 25260 In de Jarenlange praktijkervaring van de Wegenwacht is gebleken dat een groot aantal storingen kunnen worden verholpen door niet-autotech nisch geschoolde automobilisten, die echter wel de cursus Pech Onderweg hebben gevolgd. De instructeurs zijn ervaren wegenwachten en techno- chefs van de ANWB. Gedurende de lessen worden ondermeer de ontste king, carburatie, koeling en smering behandeld, waarbij speciale aan dacht wordt besteed aan het onder alle weersomstandigheden starten va de auto. Voor het onderricht zijn duidelijke tekeningen en een aantal belangrij ke onderdelen van de auto aanwe zig. Bij de instructie wordt verder gebruik gemaakt van een auto waar aan de deelnemers storingen moeten opsporen en verhelpen, die van te voren door een instructeur zijn aan gebracht. Bovendien ontvangt iedere cursist een boekje dat ook na afloop van de lessen goede diensten kan be wijzen. Aanmelden bij het ANWB-kantoor m de Breestraat, telefoon 46241. De kosten bedragen f42,50 voor leden en f 52,50 voor niet leden. Redactie Paut Wolfswinkel wondt de prijs 45 gulden. Boekhandel Kooyker, Antwoord nummer 126 (géén postzegel) weet er alles van. Pedicure Couperus In samenwerking met de stichting Interkruis is er een peddcuredienat voor oudere mensen in alle Diens tencentra in Lelden. De beihandeling geschiedt volgens afspraak. De ko6ten bedragen f. 5,- per keer (ongeveer een half uur) Tuinstadwijk, Herenstraat 54, tel. 44H2 op maandagmorgen en dins dagmorgen Kooi, Driftstraat 49a. tel. 49726 op maandagmorgen en maandagmid dag; Marskwartier, Dijkstraat 2a, tel. 61196 op woensdagmorgen; Zeeheldenwijk, speeituingebauw "Ons Eiland" in de Kortenaerstraat alleen op woensdagmorgen; Noord, Van Hogendorpstraat 36, tel 44912 op donderdagmorgen en donderdagmiddag (lx per twee we ken): Binnenstad, Gerecht 10, tel. 43503 op donderdagmorgen en donderdag middag (ook lx per twee weken). DEN HAAG/OEGSTGEEST Het was een vreemde zaak met een 28-Jarige monteur uit Oegst geest, die voor de Haagse recht bank verscheen. Hij behoorde tot de "Peeping Toms", zoals de En gelsen een dergelijk iemand ple gen aan te duiden en in goed Ne derlands "gluurder". In het late avonduur, wanneer mensen naar bed gingen, dwaal de verdachte door zijn woon plaats, bijzonder in de omgeving van de Terweeweg. Hij volstond dan niet met tussen eventuele gor dijnspleten te gluren, maar ver schafte zich brutaalweg toegang, tot diverse woningen. Het geluk diende hem soms, zo als in het gesignaleerde geval, waarbij de keukendeur van een woning 's nachts niet op slot was. Maar soms maakte verdachte ge bruik van een ladder, die hij er gens vandaan sleepte. Dat alles mag op zichzelf al huzarenstuk jes zijn, sterker nog was dat hij 's nachts een slaapkamer binnen kwam, waar een man in bed lag. Die greep hij stevig vast bij diens onderbeen. Geen wonder dat de slaper ontwaakte en hevig ge schrokken, de hand beet- greep. Doch de aanrander wist te ontkomen. Op een andere keer was verdach te de slaapkamer van een alleen wonende verpleegster binnenge drongen. Hij verraste haar in haa slaap, legde zijn hand op haar mond, kuste het meisje op haar voorhoofd en verdiween snel. Ook was verdachte middels een klauter partij via een zolderraam een woning binnengedrongen. Dat alles strekte zich uit over de Jaren 1973 en 1974, maar verdach te had ook reeds eerder dit soort stuntjes uitgehaald. Hij gaf het allemaal bij de rechtbank vlot toe. De drank speelde in het leven van verdachte een belangrijke rol en zou ook tot de sexuele uitspat tingen leiden. De Officier van Justitie zag dan ook geen reden om verdachte zonder meer in de gevangenis te zetten, omdat be handeling van verdachte noodza kelijker is. De eis luidde daarom 250 gulden boete, voorwaardelijk drie maan den gevangenisstraf met 2 Jaar proeftijd en onder toezichtsteUing van het bureau tegen alcoholisme. De rechtbank zal op 21 januari uitspraak doen. Het stichtingskapitaal van het in stituut is voor de helft bijeenge bracht door Japanse instellingenen voor de andere helft door het Neder landse bedrijfsleven. De Leidse uni versiteit heeft onder bepaalde voor waarden een startsubsidie van f 60.000 gegeven, terwijl zij boven dien met ingang van 1 januari '76 de werkzaamheden zal financieren van drs. J. de Vries, die nu al in Japan werkzaam is met een subsidie van de Nederlandse Organisatie voor Zui ver Wetenschappelijk Onderzoek. Dat overigens Juist de Leidse uni versiteit een actieve rol vervult in het instituut is niet zo verwonder lijk. Op het gebied van de oriënta listiek heeft zij een langdurige tra ditie die teruggaat tot 1856 toen in Leiden de eerste leerstoel Japans in Europa werd gevestigd. Op het ogen blik is de Leidse universiteit de eni ge Nederlandse universiteit, waar Japanse taal- en letterkunde wordt gedoceerd. Uitbreiding van winkelcentrum 'Lange Voort' begint in maart OEGSTGEEST De uitbreiders van het winkelcentrum Lange Voort waarvoor de eerste paal nog in 1974 geslagen zou worden, heeft enige vertraging ondervonden. Naar ver luidt zou vooral de brandpreventie een punt van discussie geweest zijn en de goedkeuring van de plannen in de weg hebben gestaan. Zoals het zich nu laat aanzien wordt het ge hele complex voorzien van een van een sprinklerinstallatie. Dat as. maart begonnen zal worden is nu zo goed als zeker. Het plan voor ziet In een uitbreiding met tenmin ste achtttien winkeleenheden gesi tueerd ln een passage aan de over zijde van de Lange Voort nabij de Lijtweg. Donderdag Breestraat 19, sociëteit voor gehandi capten, 2-5 uur nam. TJaikowskylaan. 39. Voorschoten, ge- spreksavond Baha'l Gemeenschap. 8 Van der Valk Boumanweg 236, Leider dorp, Bijbelstudie en Gesprekskrlng Baptistengemeente, 8 uur nam. Morsweg 10, vergadering Werkgroep Wonen ln de Binnenstad, 7.30 uur Stadiiuis, Gemeentelijke Commissie voor Onderwijs Recreatie. Sport en Samenlevingsopbouw, 7.30 uur nam.; Gemeentelijke Commissie voor Ruim telijke Ordening en Openbare Werken. Vrijdag Breestraat 19. Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam Herenstraat 45 (gebouw Staalwyk). Jeugdsoclëtelt Time, 7.4511.30 Hooglandse Kerkgracht 28, Open-Soos Ten Katestraat (speeituingebauw), be jaarden-sociëteit Humanitas, 2—4.30 Liltweg 7. Oegstgeest. Soc. Ned. Adv. Bureau voor ouderen. 24 uur nam. Gebouw van de Vergadering van Ge lovigen. Langebrug 63. lezing „Heeft de staat Israël met de Bijbel te maken?", 6pr. dhr. FUnvandraat, 8 uur nam. LAK-Theater. Levendaal (boven Con- sumarkt), het Vlaamse toneelstuk „Cy- rlel Verschaeve" door Dirk Ceells, 8.15 De Burcht, ledenvergadering PvdA. 8 Hot House, optreden van het kwintet Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48. dansen i schaaklessen plm. 10 tot 18 ja r kamerbewoners en alleenstaanden. Zondag Antonlus Clubhuls. dansen, 811 io nam. ■- Hooglandse Kerkgracht 48, dansen van- Geversstraat '65. Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden. 812 uur nam. Breestraat 19. Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Lelds Poppentheater. Middelweg 19c, kindervoorstelling, aanvang 2.30 uur nam., tel. 071-25802. Stadsgehoorzaal, Ball-Room dancing, 10.30 uur vm.5 uur nam. Maandag Rapenburg 10. gebouw Rehoboth Leid se Amateur Fotografen Vereniging. 8 Steenschüur 6. ruil avond Leidse Post zegelvrienden, 8 uur nam. Stadhuis. Begrotingsvergadering Ge- Gastarieven stuiver omhoog LEIDEN De gastarieven van de Stedelijke Lichtfabrieken zijn met ingang van 1 Januari verhoogd met vijf cent per kubieke meter. Omdat de meteropneming niet precies op die datum kan gebeuren zal een ver rekening plaatsvinden, waarbij het verbruik volgens een bepaalde ver deelsleutel zal worden toegerekend, aan het oude en het nieuwe tarief. Bij een zeer afwijkend verbruik, wordt nog een bepaalde correctie factor toegepast. De eerstvolgende meteropneming zal plaatsvinden op of omstreeks 1 februari. In een aan tal andere gemeenten zijn groepen scholieren ingeschakeld, die de eerste dagen van 1975 overal de stand van het verbruik hebben opge nomen. In Lelden Is men daar niet toe overgegaan. Vier gewonden bij drie aanrijdingen LEIDEN Een 19-Jarige Turk uit Leiden Is vanochtend gewond ge raakt bU een autobotsing op de hoek BrahmslaanMendelssohnkade. De Turk zou geen voorrang hebben ver leend aan een andere automobilist, waardoor de botsing ontstond. Hij kreeg een hoofdwond en een inge drukte borstkas en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. Bei de auto's kwamen tot stilstand tegen een geparkeerd staande wagen met als gevolg grote materiële schade. Een 24-Jarige Leidse bromfietser botste gisteravond op de hoek Steenschuur—Nieuwsteeg tegen een auto, toen hy op het moment dat de automobilist hem inhaalde links af sloeg in de richting van de Doeza- straat. De Jongen kreeg beenletsel en een bij hem achter op de brom mer zittend 17-Jarig meisje een her senschudding. Op de Zijlsingel ter hoogte van de Oosterkerkstraat werd gistermiddag een 72-Jarige fietser uit Leiden aan gereden door een auto. De bejaarde man kreeg zowel hersenletsel als in wendig letsel. De automobilist die op de Zijlsingel reed zou bij het links af slaan geen voorrang hebben ver leend aan de uit tegenovergestelde richting naderende fietser. meenteraad, 7.30 uw u«u. LAK-Theater, Levendaal (boven Con- sumarkt). de klucht „Trijntje Corne lls". 8.16 uur. Apotheken De avond- en nachtdienst der apo theken van 3 tot 10 Januart. wordt waargenomen door: Haven Apotheek. Haven 18. tele. 20085 en Apotheek Voorschoten. Leidse weg 66, Voorscho ten. tel. 01717—2525. Burgerraadsman Buro Burgerraadsman, Koornbrugsteeg 7 (hoek Breestraat. Koornbrugsteeg), tél 071-43171, Spreekuren maandag van 11.30-14.00. do. van 19.00-21.M> Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum. Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl 7.30—10.80 uur nam en wo 7.30—8.30 uur nam Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. Jansen—Niemeyer. Hof- dllck 32. Oegstgeeet. tel. 071—53652. Koordstudio Centrum voor intermenselijke be trekkingen ontmoetingsruimte voor ca. 25 tot 60-Jnrlgen Oude RIJn 88, Lelden tel 44000 Voor advies Infor maties etc. Werkdagen van 16-23 uur. OntmoetingsruimtenWerkdagen "s avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten, zondag van 20 tot 23 uur Tevens aangepast, voor llchamelllk gehandi capten. Elke donderdag van 15—16 uur spreekuur Alg. Ned Invaliden Bond. Vormingscentrum Troef Programma Troef Jongerencentrum Maandagavond: Toneelgroep en So- sjale Kreagroep; Dinsdagavond: Ken nismak! ngsgroep Werkgroep Naald en Draad. Werkgroep Werk en Groep zon der Werk: Woensdagavond: gereser veerd voor vergaderingen kommissie- bijeenkomsten enz.; Donderdagavond: Filmgroep. Handenarbeid en Samen spelen. Troef, Hogewoerd 57 telefoon 071-30494. SOS-dienst SOS - tel hulpdienst, tel. 071— Gemeenschap Zuidwest Hulpverlening»- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest te) 64116. 33921 en 61944 Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau Volkshuis, ApothekersdtJk 33 Dl. woe en do 10 uur rm - 1 uur nam. do 7-9 uur nam. Dienstencentrum. Van Hogendorpstr. 36. vr. 7-9 uur nam. Mierennest, do. Minnaars van Louis Couperus, let op. Uitgever Van Oorschot heeft het voornemen om dit Jaar het comple te werk van deze schrijver opnieuw te laten verschijnen. Het gaat om een integrale het-uitgave van de e- ditie van de vijftiger jaren. In februari verschijnen de eerste drie delen. Daarna elk volgend kwar taal weer drie, zodat tegen het ein de van het Jaar de complete Coupe rus in 12 delen gereed Is. Er geldt een intekenprijs van 35 gulden per deel. Deze prijs blijft van kracht tot aan het verschijnen van de eerste drie delen. Daarna Claviger Op 1 februari aanstaande zal de heer J. Slra wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn functie als claviger van het Stedelijk Gymnasium beëindigen. Het Latijns woordenboek van J. van Wageningen leert ons dat zulks "sleuteldrager" is; met andere woor den dus: conciërge). Op vrijdag 31 januari zal om 13 uur in een of ficiële bijeenkomst in de aula van het gym Aan de Fruinlaan afscheid van hem worden genomen. Iedereen die meneer Sira heeft meegemaakt moet komen. Betrapt op heroïne LEIDEN Een 23-Jarige Leide- naar is gisteravond in zijn woning in het Haagwij kkwar tier aange houden. HIJ bleek in het bezit te zijn van een halve gram heroine. De jongeman, die verklaarde de heroi ne nodig te hebben gehad voor eigen gebruik, is voor nader verhoor over gebracht naar het politiebureau. OEGSTGEEST - In de periode van 13 tot 25 januari doen zeven kerken in Nederland hun jaarlijks finan cieel appèl op leden en allen die zich, hoe dan ook, met haar verbonden weten. In Oegstgeest wordt de aktie gevoerd door de Gereformeerde-, Hervormde en r.k. kerk gezamenlijk. Aan de medewerkers die in 1973 en 1974 reeds hebben meegedaan is een brief verzonden, doch men wil hun aantal graag vergroten zodat ieder maar 20 of 30 adressen hoeft te bezoeken. Vanavond (20.00 uur) is er in het gemeentecentrum aan de Lijtweg voor alle medewerkers een instructie avond. Men ontvangt dan envelop pen die de komende week worden rondgebracht. Nieuwe medewerkers kunnen zich voorts opgeven bij de heer R A. Kas- per, Pr. Beatrixlaan 22, tel 50837. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 Lelden. Postbus 54 - Giro 57055. Telefoon directie en admmi- itratle 071-25041. Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement ..I 34.35 Per Post t 36.75 Jaarabonnement f 126.10 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen BIJ automa tische overschrijving en geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 1600—18.00 uur Telefoon 071-30500.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2