Perfecte voorstelling trio Louis van Dijk agenda Subsidie voor wijkcentrum Inventarisatie bejaardenwerk Wildenberg wil uitbreiden In Leiderdorpse Dorpskerk Jongen (16) tijdens voetbal wedstrijd overleden LEIDERDORP In de serie Bonda ^middagconcerten, georga niseerd door de Leidse Volksuni versiteit KenO, gaf het Trio Louis van Dijk gistermiddag in de Leiderdorpse Dorpskerk een concert voor een tot en met het orgel gevulde kerk. Voor sommige liefhebbers van de muziek van Louis van Dijk zal de situering van het concert, een kerkgebouw wat vreemd Ihebben aangedaan. 'Jazz' in de kerk lijkt een tegenstrijdigheid, die echter door de uitstekende akoestiek van de kerk door de meeste aanwezigen niet als zo danig zal zijn ervaren. Wel kreeg het publiek, nadat Louis van Dijk zich musicaal had voorge steld een kleine teleurstelling te verwerken. De andere twee leden van het trio: John Engels die drumt en Jacques Schols, die de bas bespeelt, konden wegens verplichtingen bij de T>iamond Five' niet in Leiderdorp aanwe zig zijn en werden vervangen door resp. Peter Ypma en Ruud Jacobs, de broer van Pim Ja cobs. Spoedig werd echter duide lijk, dat zowel Peter als Ruud, die zelf met zijn broer Pim en Ri ta Reys op zeer verdienstelijke manier muziek maakt, Schols en Engels zeer goed vervingen. Louis van Dijk, eens ontdekt tijdens het Loosdrecbts Jazzcon- cours. waar hij de eerste prijs won in de sector 'Moderne Jazz* en die in 1965 een Edison in ontvangst mocht nemen voor zijn eerste elpee tijdens het 'Grand Gala du Discque Po pulaire', wordt nog steeds door veel mensen gezien als de leider van een begeleidingsgroep. Niet ontkend kan worden, dat het Trio Louis van Dijk op dit ge bied zijn sporen duidelijk heeft verdiend. Ze begeleidden de Anita Kerr Singers, Selana Jo nes en Coretta King, terwijl op nationaal niveau de elpees van Ramses Shaffy ('Wij zullen doorgaan', 'Zonder Bagage') Ann Burton "Ballads en Burton', 'Blue Burton') en de begeleiden de filmmuziek van Turks Fruit' niet vergeten mogen worden. Maar zoals de elpees "We'll stick together* en 'When a man loves a woman' al bewezen hebben, kan het Trio Louis van Dijk ook zelf standig zeer verdienstelijke mu ziek maken. Daarvan gaf het 'schaduwtrio' gistermiddag een duidelijk voorbeeld. Voor de pau ze vielen vooral op 'Here's that rainy day' en 'Lollebey of Birth- 'and'. Tijdens de pauze vertelde Geboeid wordt geluisterd Louis van Dijk, ondanks de aan vankelijke bezwaren van Ruud Jacobs, die vond, dat Louis van Dijk te vroeg 'labelinformatie' vrij gaf, iets over een nieuw te verschijnen elpee van het trio. De elpee gaat Trilogie' heten en er komt van Ravel een prachti ge interpretatie van Pavane op voor. Daarnaast het 'Agnus Dei' uit het Requim van Gabriël Fauré. Louis van Dijk: "Met deze nieuwe elpee leg ik een heel nieuw facet van mijn talent Louis van Dijk, bloot. Toch begeleiden we ook nog regelmatig andere artiesten. Volgende week zullen we bij voorbeeld in Brugge Liesbeth Lis begeleiden, die tijdens een diner zingt." Na de pauze opende het trio met een muzikale interpretatie met "Catootje" als grondthema, afgewisseld door verschillende 'klassieke grappen', zoals hij het zelf noemde. Daarnaast vielen ook op het door Bill Evans ge schreven 'Waltz for Debby' en 'Moonlight in Vermont'. Tjidde Weber, directeur van KenO overweegt dan ook terecht om Louis van Dijk nogmaals naar Leiden te halen. Een per fecte voorstelldng .in een stemmi ge, met kaarsen en kroonluchters verlichte kerk. Jammer alleen, dat op het door KenO uitgegeven stencil tsond, dat Jacques Engels bas speelde. Iedereen bij KenO weet, dat dat Jacques Schols is. He" staat tegenover de uitvoe rende artiesten een beetje knullig. A. C. Koekebakker jr. DEN HAAG De 16-jarige Ri chard Wiggers is zaterdagmiddag op het voetbalveld overleden, toen hij een wedstrijd speelde voor zijn club Blauw-Zwart. Bij 6ectie heeft de pathaloog-anatoom dr. J. Zeldenrust vastgesteld, dat de Jongen een hart afwijking had en dat hij vermoede lijk ten gevolge daarvan plotseling is overleden. In de buurt waar de Jongen woon de was aanvankelijk nogal wat be roering ontstaan, omdat sommigen meenden dat Richard wellioht was overleden aan de gevolgen van een klap met een stuk hout, hem tij dens de viering van de Jaarwisse ling toegediend door een buurman, bij wie hij hout van een balcon had weggehaald voor 'n nieuwj aars- vuur. Richard had toen een hoofd wondje opgelopen. Bij de sectie is echter gebleken dat de Jongen geen schedel- of hersenletsel door de klap heeft opgelopen en dat het alleen om een oppervlakkig hoofdwondje ging, aldus de Haagse politie. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Caroline Joannes, dr. Koppendraaier en M. J. E_ Marvin Jody, z. en H. R. H. Brussee, M. A. G. Severljns Maandag Malqvist. Brégetta Johanna Adrian®, d. v. F. R. J. van den Haaüc en A P. Sohuilenburg. Overleden: C. J. Dusoswa. 99 j„ geh. gew. met W. G. Looman H J. M. Subsidie voor restauratie van Zuidwijkse molen WASSENAAR Burgemeester en Wethouders zijn voornemens aan de raad voor te stellen een subsidie van f 51.000,- te verlenen in de res tauratiekosten van de molen in de Zuidwijkse polder, die in september 1972 uitbrandde. De totale herstel- kosten worden op f 200.000 ge raamd. Het voorstel zal eerst besproken worden in de gecombineerde verga dering van de commissies Finan ciën en Onderwijs op 14 januari as. In de nacht van vrijdag op za terdag is een inbraak in een pand aan de Hoofdstraat in Leiderdorp verijdeld. De bewoner hoorde geluid in de huiskamer en overliep de in breker. Bij de worsteling dde ont stond wist de man te ontsnappen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Dinsdag Breestraat 19. sociëteit voor gehand capten, 2-5 uur nam. RUnsburgerweg 163, Alg. Bureau vcx Levens- en Gezinsvragen. 7.30-8.30 Melj van Streefkerketraat 48. gespreks. avond Baha'l Gemeenschap, 8 uur nm. Breestraat 19. Twentwel .sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 i Stadhuis, vergadering Gemeentelijke Commissie Interne Organisatie en E?. heer. 6 uur nam; vergadering C~ni- missie Economische Aangelegenheden 8 uur nam. Woensdag Geversstraat 65. Oegistgeest. sociëteit kamerbewoners en alleenstaan- Donderdag Wonen In de Binnenstad.'. 7.30 Stadhuis. Gemeentelijke Commissie voor Onderwijs. Recreatie. Sport en Samenlevingsopbouw, 7.30 WASSENAAR Op initiatief van het "Sociaal Kontakt" een over legorgaan tussen enkele tientallen verenigingen en instellingen in Was senaar die zich op sociaal gebied be wegen is onlangs een werkgroep gevormd die zich bezighoudt met de vraag of er in Wassenaar behoefte bestaat aan een Stichting Bejaar- denwertk en het aanstellen van een speciale functionaris voor dit werk. In deze werkgroep hebben zitting: namens de gemeentelijke genees kundige en gezondheidsdienst zuster Van der Vlist, namens de ver pleeg en verzorgingstehuizen mej drs Schokking, namens de bejaardenbon den en -sociëteiten C. Goor, namens de diakonieën en het maatschappe lijk werk D. Mass ar, namens de ge- Goudswaard-Blom. De heer Benders van het provinciaal Opbouworgaan zal als adviseur optreden terwijl het secretariaat van de werkgroep wordt gevoerd door J. Bemelmans van de gemeentelijke sociale dienst (Corne lls de Wlttstraat 3. telefoon 19340). De eerste taak van de werkgroep is het inventariseren van wat er in Wassenaar op het gebied van de bejaardenzorg al gebeurt. Voor zo ver bekend bewegen zich In deze ge meente in totaal 34 verenigingen en instellingen op dit terrein. Is de in ventarisatie voltooid, dan zal bezien moeten worden of er leemten zijn, in het bejaardenwerk. Blijkt er be hoefte te bestaan aan een stichting en een aparte functionaris dan kan daarvoor subsidie worden aange vraagd bij het ministerie van Cul tuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk. In de vergadering van het Sociaal Kontakt op 4 maart as. hoopt de werkgroep een rapport te kunnen uitbrengen. Inbrekers hebben in het afgelo pen weekeinde een bandrecorder, een diaprojector en een filmprojec- tor gestolen vanuit het gebouwen complex van de KWJ aan het Noord- einde in Leiden. Om het gebouw binnen te komen moesten ze een ruit forceren. Burgerraadsman tel. 071-43171. Spreekuren maandag Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNiemever Hof- dilck 82 Oegstgeest tel 071—53652. Vormingscentrum Troef Programma Troef Jongerencentrum; Maandagavond: Toneelgroep eD 9o- sjale Kreagroep; Dinsdagavond Ken- nismaklngsgroep Werkgroep Naald i vergaderingen kommlspie- Donderdng:< vond: arbeid en Samen- SB-a** Hogewoerd 67 telefoon SOS-dienst SOS - tel hulpdienst, tel. 071— ln Wassenaar WASSENAAR De firma Wilden berg, af valstof f enbedrij f gevestigd aan de Papeweg, wil op haar ter rein een bedrijfshal en een loods op richten voor de opslag van materia len. die dan niet meer in de open lucht behoeven te worden opgesla gen. Volgens het geldende uitbreidings plan is het terrein waarop men bou wen wil bestemd voor agrarische In Wassenaar Commissies vergaderen WASSENAAR De commissie Financiën en de commissie Onder wijs komen dinsdagavond 14 Januari te 20 uur in openbare (gecombi neerde) vergadering in het raadhuis bijeen. Op de agenda staan o.m. me dedelingen over de nieuwe subsidie verordening voor Jeugd- en Jongere- renwerk, die nog niet geheel voor be handeling gereed is. Verder komen aan de orde een subsidieverzoek van de wijkgemeenschap "Groot Deyler- bord" en een voorstel tot het ver lenen van subsidie in de restaura tie van de molen van de Zuidwijk se Polder. Nieuwjaarsbal Deylknotsen WASSENAAR De "Deylknotsen" kijn zaterdagavond begonnen aan een zeer druk carnavalsseizoen. Pa sen valt dit Jaar erg vroeg en dat be tekent dat de traditionele reeks car navalsfeesten: nieuwjaarsbal. bur- 'gemeestersbal, Oranjebal, bejaarden- bal, kindercarnaval en de grote eigenlijke carnavalsavond in de be trekkelijk korte periode van 5 weken moet worden afgewerkt. Zaterdag avond werd de reeks geopend met 'bet nieuwjaarsbal. Voor het eerst ,werd gebruik gemaakt van een nieu we accomodatie: de Schaapskooi op DuinrelL Het eerstvolgende evenement is het ^Burgemeestersbal op zaterdagavond 18 Januari awederom in de Schaapskooi. doeleinden. Het bouwplan is dus in strijd met de geldende voorschriften. Burgemeester en wethouders heb ben echter geen overwegende be zwaren tegen wijziging van de be stemming mits de goothoogte van de nieuwe gebouwen niet meer dan 5 meter en de nokhoogte maximaal 7 meter zal bedragen. Met toepassing van de zg artikel 19-procedure willen burgemeester en wethouders een bouwvergunning verlenen omdat dan een in de praktijk gegroeide onorde lijke situatie kan worden gesa neerd. Voordat deze procedure wordt ingezet moet echter een zg voorbe- reidingsbesluit door de raad worden genomen. Daarna kan het plan ter inzage worden gelegd, kunnen be- genomen. Daarna kan het plan ter inzage worden gelegd, kunnen be en zal een verklaring van geen be zwaar van Gedeputeerde Staten, moeten worden verkregen. Onlangs heeft de gemeenteraad besloten een stuk grond, dat aanvan kelijk verkocht was aan de RIVA N.V., maar dat deze firma toch niet nodig bleek te hebben, terug te ko pen. Bouwbedrijf Westgeest b.v. ver zocht deze grond, die grenst aan het aan de Hofcampweg gevestigde be drijf. te mogen kopen voor een nood zakelijke uitbreiding. Burgemeester en wethouders stellen zich echter op het standpunt, dat in verband met de schaarste aan- industriegrond het wenselijk is te kunnen beschikken over grond, waarop bedrijven kun nen worden gevestigd die uit de kom van het dorp verplaatst moe ten worden. Het college wenst de grond niet aan het Bouwbedrijf te verkopen. Voor een aantal onderdelen van het gebied "Zijlwatering" geldt op het ogenblik een z.g. voorbereidingsbe sluit. Dat wil zeggen dat de raad bepaald heeft dat voor dat gebied een herziening van het bestemmings plan in voorbereiding is. Deze besluiten hebben betrekking op gronden ten noorden van de Nar cislaan, gronden gelegen aan de Van Duivenvoordelaan en de Burman- laan, grond ten noordoosten van de Hillenaarlaan. het gebied begrensd door Oostdorperweg, de geprojec teerde Randweg, de Zijlwatering, de Van Cranenburchlaan, de Starren- burglaan en de Haven, gronden ge legen ten noordoosten van de Van Zuylen van Nijeveltstraat en gronden aan het Rozenplein. Zoals bekend, geldt een voorbereidingsbesluit voor een Jaar en kan het vernieuwd wor den als de herziening niet tijdig ge reed gekomen is. Burgemeester en wethouders delen de commissie Technische Diensten mede, dat een herziening van het totale plan Zijlwatering praktisch in ontwerp gereed is. Dit totale plan, wordt begrensd door de Van Zuylen van Nijeveltstraat, de Oostdorper weg, de geprojecteerde Randweg en de Rijksstraatweg. Dextervisie-leg- ging van dit totale plan dat niet veel meer Inhoudt dan een ijking van de intussen gegroeide toestand kan binnen een Jaar worden tegemoet- gezien. Burgemeester en wethouders staan op het standpunt, dat nu beter een voorbereidingsbesluit voor het gehele plan kan worden genomen, zo dat de zes andere voorbereidingsbe- sluftten kunnen vervallen. Deze zaken zullen in de vergadering van de Com missie Technische Dienst op 13 ja nuari aan de orde komen. Stichting eigen woningen in Wassenaar WASSENAAR De Wassenaarsche Bouwvereeniging heeft besloten een "Stichting Eigen Woningen" in het leven te roepen. Het doel zal zijn huurders van woningen, die er de voorkeur aan geven een eigen woning te kopen, van dienst te zijn. Op deze wijze hoopt men de doorstroming te bevorderen. Er is een commissie aan het werk gegaan onder voorzitter schap van Mr Dr W. H. Dekker, die de statuten van de stichting zal ont werpen. Burgerlijke stand van Wassenaar Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informatiedienst jgwëajohjy^Ziiidwe.t Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau Volkshuis. Apothekersdijk 33 Dl. woe. en do 10 uur vm - 1 uur nam. do 7-9 uur nam. Dienstencentrum Van Hogendorpstr. 36. vr. 7-9 uur nam Mierennest do. 7-9 uur nam. do. avond gesloten Stichting werkgemeenschap Kindercentra Hooglandse Kerkgracht 4: (ingang) Koppejilnksteeg) ^openingstijdendl. 2—5 uur nam? tel 30360 UUÏ Vm eD Hulp- en adviescentrum Hulp- en Adviescentrum Merenwilk, Arendshorst 19. tel. 43212 Spreekuur: ma. van 8—9 uur nam.; woe. van 11.00 —12.00^uur vm.: viU van 11.00—12.00 Dienstencentrum Noordelnpleln 2b tel 40483 algeme- nejnformat10. dag van 9—10 uur Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu- s tel Lelde advies- In Deyleroord Wassenaar Ondertrouwd: J. van Walchren en M. A. Drenthem Soes man: J. W. Baumgartner en M. B. Salverda. Overleden: C. C. Aleman; Wed. M. Beukers-van Hombeeck; H. Nell; P. J. Annart; T-. A. C. Riem-Vis; G. Rogge. WASSENAAR De wijkgemeen schap Groot Deyleroord heeft ver leden jaar een enquete onder de buurtbewoners gehouden waar bij gebleken is dat er grote behoef te is aan een wijkcentrum. Hier zou den diverse activiteiten kunnen wor den ontplooid, zoals aan peuter- en kleuter opvang, tiener- en scholieren- instuif, societeitsbijeenkomsten ge- spreks- en discussiegroepen enzo voorts. Het bestuur is nu in de gelegen heid het Deylerhuis van de Her vormde Gemeente te huren voor f21.000,- per Jaar. Een exploitatiebe groting geeft aan dat er een tekort zal zijn van f 11.000,- per Jaar. Het bestuur heeft zich tot het ge meentebestuur gewend, dat mede werking wil verlenen omdat het een goede zaak geacht wordt dat in een wijkgemeenschap van ongeveer 10.000 ingezetenen een wijkcentrum beschikbaar komt. Burgemeester en wethouders willen de raad voorstel len voor 1975 een subsidie te verle nen van 35% van de exploitatiekos ten van f28.000,- en voor 1976 een subsidie van 25% van die kosten. Het voorstel zal besproken worden met de commissies onderwijs en fi nanciën. LEIDEN Tijdens de jaar lijkse feestavond van de COVS (voetbalscheidsrechters) werden drie scheidsrechters en hun echt genotes in liet zonnetje en in de bloemetjes gezet. De heren geven alle drie al vijfentwintig jaar lei ding aan voetbalwedstrijden in Leiden en omgeving. Op de foto neemt het echtpaar De Groot de felicitaties in ontvangst. Naast het echtpaar De Groot het echt paar Brouwer, echtpaar v. Bem- melen en districtsbestuurder Kouwer. Jaar van de Vrouw WASSENAAR De afdeling Was senaar van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen houdt op woensdag 15 januari 10.00 uur in het NPB-gebouw aan de Lange Kerk- dam een nieuwjaarscontactochtend, die in het teken zal staan van het Jaar van de Vrouw. Als spreekster zal optreden mevrouw C. H. Ever huis - van Essen, landelijk voorzit ster van Vrouwenbelangen. Op dinsdagmiddag 28 Januari komt voor de afdeling de heer N. van Gel der vertellen over het ontstaan en de geschiednis van "Wedgwood". bureau: 61112 Twentwel Sociëteit Twentwel. Br eestraat 19. openingstijdenelke dag behalve op ma. do v.a. 21.00 uur ToeRana vuor mensen v.a 20 laar Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap Kindercentra Lelden, Hooglandse Kerk gracht 4. tel. 80360. Geopend dl 9 30— 12 uur. wo en do 24 uur en vr 0.30— 12 uur. Gespreksavonden Gesprek» vonden Baha-l gemeen schap Wo 8 uur nam. Kennedvlaan 11. OegstReest. vr 8.15 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden, hulp beiaardei ;lni gezinsverzorging. Aanvri 4^ cel. 49441 voorm). Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk Werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dag. van 2 3 uur nam., ma. en dl. van 7—8 uur nam., telefoon (071—) 20931. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055. Telefoon direotle en admlni- ftratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement I 34,35 Per Post f 36.75 Jaarabonnement 1126.10 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen Bi) automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten Na bezorging van 18 00—20 00 u Zaterdag van 1600—18.00 uur Telefoon 071-30500.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2