Dit is wellicht een goede ronde voor mij si Ger Renes breekt pols volleybalduel GSC 2 in gJSïiki Sponsors profploegen verontwaardigd Hoekstra wint op Edenbaan 5 LEIDSE SPAARBANK V 11 •99 Chester maakt naam )ONDERDAG 19 DECEMBER 1974 wAi.um PAGINA 13 KNWU trekt het minimum-salaris op Den Haag De KNWU overweegt op zeer korte termijn de sponsors van prof-wielerploegen te verplich ten de door hen gecontracteerde renners minimum-salaris plus socia le lasten te betalen. Dit betekent dat een profrenner minstens 15.000 gulden per jaar gaat kosten. De nieuwe reglementen zouden binnen veertien dagen van kracht worden. De sponsors van prof-ploegen zijn hierover verontwaardigd. Lomme Driessens, ploegleider van Alsaver, sprak gisteravond over een „sabota ge-daad" en Piet Liebregts, ploeglei der van Frisol, zei: „Op die manier blijft er geen sponsor meer over". van het hoofdbestuur van de KNWU en directeur van het Bos sche bankiershuis Van Landschot. Mr. Dingeouts: „Het klimaat in Ne derland is er nu rijp voor dat de KNWU de sociale zekerheid van de profrenners gaat regelen". gaan noodgedwongen het land uit, wij maken er een buitenlandse ploeg van" zeggen Driessens en Lie bregts. Frisol en ook Alsaver, heb ben enkele renners in dienst, zoge naamde „waterdragers", die 8000 gulden per seizoen verdienen. Voor deze renners zal, als de nieuwe re glementen van kracht worden, het dubbele betaald moeten worden. Driessens: „Deze maatregelen bete kenen dat onze ploeg het dubbele zal gaan kosten. Ze dwingen ons op deze wijze te ontwapenen. Ik vind dit, op een moment dat wij einde lijk na heel veel moeite onze wie lerploeg rond hebben een dolksteek in de rug." MERCKX OVER TOUR '75: 'WAAROM NIET?' fARIJS/BRUSSEL Vijf aankomsten bovenop bergen van de eerste categorie en vier tjdritten met een totaal van bijna honderd kilometer bepalen het beeld van de Tour '75. |,Een evenwichtige ronde", heeft Félix Lévitan bij de „voorstelling" van de ronde meer- inalen gezegd, en daarin kan men hem, het parkoers overziende, gelijk geven. Immers, tl komen de sprinters en de specialisten van het vlakke veelal aan bod, de verhoudingen jvorden toch weer rechtgetrokken als men in de laatste Tourweek vier dagen in het hooggebergte in touw is, met daartussendoor nog een tijdrit van veertig kilometer op een jterk golvend parkoers. [)oor Fred Racké „met minuten moeten worden gewon nen om in de top van het klassement Maertens te komen of te blijven. "Het is dan ook", zegt Eddy Merckx, "een groot renner, Waar de organisatoren staan kunnen maken op ee compleet r^er'^s alt'ljd, die de Daarnaast is het bepaald niet zó, ronde kan gaan winnen. Dat is jat de aanloop naar de bergen (de derdaad het gevolg van dit evenwich- faur gaat "andersom" ditmaal, en ier^ikt in Pau éérst de Pyreneeën) (envoudig te noemen valt. De start b Charleroi is al maatgevend want koppen tellende veld (vijftien ploe gen van tien), omdat niet alleen de Italianen Moser en Barondhelli belangstelling tonen, maar odü Oca- kilometers tijdritten zullen meebeslissen". Mét Merckx had gistermiddag al meteen een bij- eerste korte rushes naar Molen- eenkomst georganiseerd rond de i 2n Roubaix kunnen daardoor i selectief parkoers plaats vin- jen. En voordat opnieuw op de berg- beek. Vrijwel alle spelers en Zoetemelk staan te dringen, zou het nu dan toch eindelijk eens tot een strijd tussen de „gro te „drie" P*00® kunnen komen. Met nogal wat vaarlijke outsiders, bijvoorbeeld Merckx: De Tour? "Waarom niet'. bp bij Saint Lary Soul an o- ploeg Merckx is er niet alleen Poulidor zo sensationeel fanatiek supporter van, de start te krijgen, de kleinere ronden en het grote doel achter de rug had gehad, dan had Maar ploegleider Post wil daar voor Roy blijft voor '75 het wereld- hij 't er wellicht met zo moeilijk mee voorlopig niet van horen: "Voordat uurreoord. In de voorbereiding gehad. Dan zou hij wellicht de 50 de persoon van Freddy Maertens, grote werk is Roy naar mijn in- daarvan past de Tour nu eenmaal kilometer wel hebben gehaald. En die nu het moment gekomen acht zacht nog een jaartje te Jong. We niet. Ja, Merckx deed het wél. ik geloof dat Roy die grens kan ha- zullen er zijn in de klassiekers en in Maar als hij niet dat zware seizoen len". fferckx klopte) een aankomst plaats maakt ook deel uit findt, moet al tweemaal in een tijd- it worden vertrokken: aan de kust h Merlin Vendée (20 km) en tussen de Tourorganisatoren fleurande en Auch (29 km). Na "De TECHNICI STAAKTEN TURIJN Het gevecht om de Europese titel boksen in het ve dergewicht tussen de Spanjaard Antonio Jiminez en de Italiaanse uitdager Elio Cotena moest woensdagavond in Turijn worden uitgesteld wegens een staking van televisietechnici. De partij zou di rect in Spanje worden uitgezon den. Een groot gedeelte van de beurs zou bij niet-uitzending ko men te vervallen. Matthes trekt registers open OOST BERLIJN De Oost- duitse zwemmer Roland Matthes schijnt toch nog niet van plan te zijn afscheid te nemen van de topsport. De wereldrecordhouder op de 100 en 200 meter rugslag en meervoudige Olympische en we reldkampioen zegt in een inter view in het blad 'Junge Welt' dat zijn twee nederlagen tegen John Naber tijdens de wedstrijd Verenigde Staten Oost-Duitsland Juist een stimulans hebben gevormd nog één keer alle registers open te trekken. Okker tiende op WT-ranglijst NEW YORK Tom Okker neemit op de wereldranglijst van het Amerikaanse blad W'orld Ten nis' over het seizoen 1974 de tien de plaats in. Eerste is Jim Con nors (VS), die dit jaar 14 van de 20 toernooien waaraan hij deel nam won. Hij zegevierde on der meer op Wimbledon en Forest Hills. Tweede is Guillermo Vilas de winnaar van de ILTF-grand prix en het Masters-toernooi in Australië. Bij de dames voert de Ameri- kaanse Chris Evert de lijst aan, die wat toernooizege betreft 16 op 23 'liep'. d®. maakt daarbij niets uit. Wanneer raad waren tegenwoordig en éen mijn voorseizoen vlot verloopt kom hen plaatste de opmerking, die ik naar de Tour. Dat is het enige gedachten criterium. De "wegwijzer" Molenbeek^als^etep- ronde ^gt mij niets. Ik ken de Tour niet, dat is al. Maar angst voor de bergen heb ik toch ook niet, aankomst op de worden kampioen en Jij doet als te- du9 aiues goed gaa,t in april en i de Tour mee. mei, waarom niet"? stadion sta je dan in het geel". Merckx gaf er geen hadden toen lustdag (6 Juli) gaat de meute dan peplaats uitzochten. "Kom Eddy' »p weg naar centraal Frankrijk, klonk het uit de voetbalhoek, "wij tiet (11 Juli) Fuy de Dome. Dan weer een rust- ag en een enorme verplaatsing per Èn hier bij fliegtuig naar Nice, waar de ronde igenlijk opnieuw begint. Maar wel, rechtstreeks antwoord op, jaar mag worden aangenomen, met ook geen "nee" tegen de Tour. en algemeen klassement, dat tegen ie tijd fikse verschillen zal laten en. De Alpen zullen daarna beslis- vastgesteld. Zoals het tnd zijn, maar de klimmers heb- zlet dit weight - jen toch niet een té groot voordeel, pant voor de laatste rit op de Champ fclysees kan in vier dagen nog het en en ander worden rechtgetrokken. Temeer, omdat er ditmaal geen bo nificaties zullen zijn: de ritzeges jok die op de bergtoppen zullen Uurrecord Wat de Nederlandse deelname be treft: tot nu toe hebben de ploegen van Frisol en Alasaver (Ton Vis- uit- sers/Lomme Driessens) hun kan- goede ronde didatuur gesteld. De organisatie zal r mij. Waarom niet? Maar dwing ongetwijfeld veel in het werk stel- nog niet om nu al "Ja" te zeg- len om de revelatie van het seizoen, Roy Schuiten, met zijn Raledgh- "Ik heb mijn programma nog niet Dames Leski Wassenaar: elf punten voorsprong LONDEN De vierde divisie club Chester is doende een gro te naam te maken in het hui dige toernooi om de Engelse leaguecup. Nadat Chester eer der al landskampioen Leeds United met niet minder dan 0—3 had uitgeschakeld moest nu eerste divisieclub Newcastle United er bij Chester met 0—1 aan geloven. Het was een over gespeelde wedstrijd uit de kwartfinales. In de halve fina les speelt Chester nu op 15 en 22 Januari tegen Aston Villa. Ook de lijstaanvoerder in de tweede divisie. Manchester Uni ted, bereikte de halve finales door een knappe overwinning van 3—0 op eerste divisieclub Middlesbrough. AMSTERDAM Marten Hoek- ploeg Marten Hoekstra zich de stra heeft gisteravond op de Jaap sterkste. Edenbaan in Amsterdam voor ruim 1000 toeschouwers beslag gelegd op De uitslag: de Finnair Cargo Cup, een mara- l. Marten Hoekstra (Heerenveen), thonwedstrijd over 125 ronden (50 2. Henk Portengen (Diemen), 3. kilometer). Het was de tweede lan- v. d. Weide (Heerenveen), 4. George gebaan-triomf van de Fries in dit ge Rotteveel (Oude Wetering), 5. seizoen. Halverwege de koers, die Johan Wardenier (Marknesse), 6. onder zeer slechte weersomstandig- j©en van den Berg (Heerenveen), 7. heden is verreden, viel de beslissing. Gerrit Woudenberg (Alkmaar). B-rijders, 40 ronden: Zes man. Hoekstra, Partengen, Van j j0S pj.onk (OostgraftdiJW, 2. der Weide, Van den Berg, Wouden- w Hulzer Waddinxveen)3. P. berg. Wardenier en Rotteveel slaag- Bossoha (Band), 4. J. van den Berg eerste klasse dames had San ja Huis man van DAC I voor de wedstrijd tegen Orion I gezegd dat zij 156, 15—11. Het enige vermeldens waardige van deze wedstrijd was dat zij begon om 11 uur en eindigde om De voorsprong van GSC tegen die met GSC 3. Maar haar op Leski Wassenaar 2, daft met 13 LEIDEN Volleybal schijnt, ook al zijn persoonlijke duels niet mogelijk, in de praktijk toch niet zo'n ongevaarlijke sport te zijn. In de wedstrijd van de dames van GSC 2 tegen AV'40 in "tegen dete^mfroiïtatie "dS 00.10 de promotieklasse ontbrak bij GSC 2 spelverdeelster Elly Kou- wenberg (gescheurde enkelband) en bij de wedstrijd van GSC 2 heren tegen DAC in de afdelings eerste klasse liep Ger Renes bij een botsing met de scheidsrechtsstoel een gebroken pols op, die hem hoogstwaarschijnlijk geruime tijd op non-actief zal duidelijk in de benrn, houden. daarna laatste eet een blessure (gebroken Door Frank Bonte den erin een ronde voorsprong te nemen op het peloton dat uit bijna 80 rijders bestond. Het zestal kon deze ronde vasthouden ondanks verwoede pogingen van onder an dere Weijs, Meijering en Jonkman. Enkele ronden voor het einde werd het peloton uit de baan gehaald om de strijd om de ereplaatsen niet te beïnvloeden. In de eindsprint toon de het voormalig lid van de kern- Woerden), 5. T. de Koning (Nieu we Wetering). Sprintwedstrijd, 800 meter: 1. Jan Bazen, 2. Eppie Bleeker, 3. Jos Valentijn. Overigens wist het reserve-team van de heren een duidelijke zege te boeken. Voor de dames verliepen de zaken ondanks een goede derde set minder goed. AV '40 wan met 15—7, 15—8 en 15—11. In de derde set kon GSC 2, waarin Alice Rijsbergen als invalster een verdienstelijke partij vertolkte en ook de voor de aan- valster Ilonfca van 't Riet (die we gens studie verstek moest laten gaan), optredende Hanrnle Fennhout uit GSC 5 in de Slotfase redelijk uit speeM voor Leski Wassenaar de voeten kwam, tot 11—11 bijblij ven. Toen drukte AV '40 door. De strijd tussen aanvoerster Leski Was senaar 1 en de no. 2 van die rang lijst, NOVO 2, gaf een veel sterker Leski Wassenaar te zien, 15—1, 15- 13, 15—8. Bij Leski Wassenaar groei de Anja Masselink naar een tech nisch en tactisch hoog niveau. Leski Wassenaar staat nu al 11 punten voor op NOVO 2, dait dus eigenlijk nauwelijks als no. 2 fungeert. De heren van Leski Wassenaar doen het heel waft minder goed dan de dames. Jupiter 1 won in nauwe lijks drie kwartier tijd met de veel zeggende score 15—5, 15—3, 15—4. weten op te vangen Nu dient hierbij wel te worden ge zegd dot het wel bijzonder kleine zaaltje waarin de wedstrijd schijn 1 blijven speelde in de kaart van het in de afgelopen weken sterk voor de dag komende NOVO 3. Met 14—16, 1015, 15—8 en 7—15 konden de da mes van GSC echter opgelucht ademhalen. Vooral dn de eerste set scheelde het bditter weinig. GSC 4 verraste door medekamddidafte voor het kampioenschap, LUSV I, een 2—2 gelijkspel af te dwingen, 9—15, 15—9, 8—15, 15—13. Als GSC 4, goed geoooohed door Ger Renes, de moei- 4—15) de zaken te hebben geklaard, hetgeen 'n misrekening bleek, 157 voor NOVO 2 in de vierde set. Een l de NOVO-reser- Schermen De Nederlandse sa- belploeg, bestaande uit Eddy Ham, lijfce service van LUSV beter had Jan Dijksman, Walter Janssen Hans „late" 30 zege op een zich wel iswaar heftig, maar technisch on grote handicap betekende. In de toereikend, verzettend Salvo I, 15—9, zelfs winst Sauerbier en Rob Ligterlngen, heeft deze ontmoeting hebben gezeten, gisteravond in schermcentrum Lin- Bij de heren boekte koploper GSC I dehof in Den Haag een vriendschap pelijke wedstrijd tegen UJpest Dos- za uit Hongarije eervol met 10—15 verloren. ADVERTENTIE Maak het u gemakkelijk: voor alle geldzaken naar één adres ook voor elegging&i 'tm 6üfëR-

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13