Voetgangerstunnel onder Admiraal de Ruytersingel agenda Ir. weg Hardonk bij VAM in Snel knelpunten busroutes opheffen Verkeersdrempels Elly en Rikkert Zuyderveld in Leidse „Waag" Zaterdag vond in de "Waag" een manifestatie plaats, die heette "Troubadours in de Waag". Het was een door Rob Rotteveel ge organiseerd evenement, waarbij het in de bedoeling lag elk uur een andere troubadour op te la ten treden. Dit voornemen moest Rotteveel, die reeds locale be kendheid verwierf door de enige Jaren geleden georganiseerde "Step In" in het oude belasting kantoor, spoedig laten varen, om dat niet alle troubadours optra den. Charles Willemsen was ziek en Kees Ouwe jan en Jan van Rhenen zagen in dansende kin deren voor het podium geen dankbaar gehoor voor hun luis terliedjes. Daarnaast stelde de be_ langstelling van het marktpu- bliek erg teleur. Wel aanwezig waren Elly en Rikkert Zuyder veld, die in hun genre de absolu te top vertegenwoordigen. Elly, die toen ze nog Elly Nieman heet te, met Boudewijn de Groot het liedje "Prikkebeen" zong en Rik kert Zuyderveld, die een hele el pee volzong met mooie luister liedjes. Onlangs waren zij nog op de televisie te zien in het pro gramma "Eén op zondag". Hun klasse was er de oorzaak van, dat de troubadours manifestatie, die overdag gratis toegankelijk was, veranderde in een "optreden met toegangsprijs". Elly en Rikkert vertegenwoordi gen nog het oude Provencaalse troubadourschap, waarin het hoofse minnelied nog centraal stond. Hoewel Rikkert natuurlijk nooit de allure van een Chretien de Troyes zal bereiken en Elly bij het zingen van haar liedjes nooit zal denken aan haar gro te voorgangster Marie de Cham pagne vormde hun optreden een gemotiveerd einde van de met warme bisschopswijn en stok brood gelardeerde avond. Rikkert en Elly, die het "westen" de rug hebben toegekeerd, wonen zonder radio, pickup en televisie in een boerderij in Drente. Daar zijn ze zichzelf en daar maken ze mu ziek, zonder hun eigen lang speelplaten (waarvan „Parcival" iM..i:..r1ta OUDERCOMMISSIE NOORD-HOFLAND WIL: MAANDAG 16 DECEMBER 1974 Maandag Morsweg 10, vergadering Werkgroep Mo.iiuneiit n. 8.00 uur nam. LEIDEN - Stadihuis 14.30 en 19.30 uur gemeenteraad (begroting; LEIDEN 't Parlement, Nieuwe Rijn 52. 20.30 uur JOVD Leiden din- oussie-avand sociaal economisch be leid. Stadhuis Leiden, 7.30 uur nam be- 'rotlnesvergadering gemeenteraad. Morsweg 10. werkgroep monumenten JESHi Dinsdag wel een hele mooie is) af te kun nen draaien. Rikkert Zuyder veld, die een goede vriend is van Dimitri van Tooren, werd getrof fen door de eenvoud en onge compliceerdheid van de manifes tatie. Rikkert Zuyderveld: De aanwezigheid van al die dansen de kinderen maken me eerder vrolijk dan dat ze mijn inspira tie weg zouden nemen. Wij zijn hier volkomen blanco naar toe gekomen en maken met onze liedjes een sfeer, geïnspireerd door het publiek. Met Elly en mijzelf treedt oa. Patrick op, die een tijd bij ons op de boerderij heeft gewoond. Het is enorm ver ademend weg te zijn van Hilver sum en Amsterdam en los van conventies je leven in te richten. Het ontbreken van radio, tv en 's Middags was er in de Waag een kerstmarkt waar de jeugd kennis kon maken met spinnen, weven en pot tenbakken. Vol spanning werd de draaischijf gehan teerd. pick-up compenseren we met 't spelen van onze eigen liedjes. We leven voor onze muziek. VOORSCHOTEN De Voorschotense gezamenlijke ou dercommissies van het Scholencomplex „Noord-Hofland" hebben een brief geschreven aan het college van b. en w. met het dringende verzoek om een voetgangerstunnel aan te leggen onder de Admiraal de Ruytersingel ter hoogte van de Jan Evertsenlaan en het bruggetje naar het scholen complex. De gezamenlijke oudercommissies panbare werken gereageerd op dit achten het te gevaarlijk dat 4x verzoek. Wethouder Eveleens kon be- daags kinderen moeten overstaken grip opbrengen voor de angst van over een drukke weg, die de De Ruy- de ouders. eD gemeente heeft ech- tersingel zeker zal worden. De brief ter gekozen voor 'n beveiligde over- van de ouderoommissies word. onder- steek met verkeerslich.en. Tunnels steumid door 480 handtekeningen can onder een weg zijn schijnbaar een r de binnenstad 20 i 7.30 i Stadhuis Lelden 2 bearotingsvergadering gemeenteraad. Breestraat 19, soclételt voor gehan dicapten 25 uur nam. Rijnsburgerweg 163. spreeku Bureau 7.30—8.3 levens- gezinsvragen ouders van leerlingen van het scho lencomplex. Al voordat desse brief aageboden werd heeft de commissie van o- Inbrekersbuit van f 10.000,- oplossing, maar blijken dat in de praktijk niet te zijn. De wethouder verwees o.a. naar de voetgangers tunnel onder de Papelaan bij het NJ3.-station. Deze tunnel wordt niet gebruikt, omdat voetgangers niet be reid zijn een omweg te maken en omdat er miet voldoende contoolle mogelijk is in de tunnel zelf. De Admiraal de Ruytersingel krijgt een snelheidsbeperking van 50 km. voor het motorisch verkeer (bebouw de kom). De regeling steek van voetgangers door middel van verkeerslichten is het meest vei- UlBreestraat 19. Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners vanaf 9 uur nam. Pieterskerkstraat 1. werkgroep dienst weigeren. 8 uur nam. Woensdag Stadhuis Leiden. 2 en 7.30 uiur nam. Trstws,. voor kamerbewoners en alleenstaan den. 8—12 uur nam. Breestraat 19. Twentwel. sociëteit voo-r kamerbewoners vanaf 9 uur nam. Middelweg 4. architecten en infor matiecentrum 7.30—9.30 uur nam. Be zoek na tel afspraak 32618. Rijksherbarium. Schelpenkade. kerststukjes maken 8 uur nam. Morsweg 10. adviesraad voor de bin nenstad. werkgroep structuurplan van Donderdag Stadthuis Lelden. 2 .o« begrot ïngsvergaderlne gemeenteraad. LEIDEN Voor vele duizenden guldens aan geld en sieraden werd gisteravond buit gemaakt bij een lige. aJdus wethouder Eveleens. die inbraak in een wonig aan de hiermede aansluit bij de gedaohte- Morssta-aat. De dader is via een 8an€ van het vorige college van B. de achterzijde de woning en W., dat alle plannen rond de Ad- Breestraat 19. sociëteit voor gehan dicapten 25 uur nam TJaikowskliaan 39 Voorschoten ge- binnengedrongen. Uit verschillende mlreal De Ruy ersingel portemonnees verdween een bedrag baarheid heeft vastgesteld. van f 7500, - en uit een geldkistje een bedrag van f 150, - Ook werd voor f 2000,- aan sieraden meege- open- Met auto tegen lantaarnpaal VOORSCHOTEN De spreksavond BahaT gemeenschap. 8 Van der Valk Boi derdorp bijbelstudi» Baptistengemeente. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau Apothekersdilk 33 Dl woe avond gesloten Apotheek wan te Bedrijf "VAM" zal ir. J. Har- gende jaren in delen verscheen en in dit instituut de in de automobieltechniek Stichting Beroepsopleiding "VAM' (BEVAM), waarvan hij tevens direc teur was. De besturen van de stich tingen VAM en BEVAM bieden ir. Direct na de oorlog werd een nieu we start gemaakt met de bedrijfsop leiding in het leerlingstelsel. Daar naast ontstond een ondernemersop- worden gehouden op 17 december 1 16.00—18.00 uur in het VAM-gebouw Papelaan 85 te Voorschoten. Medio 1943, dus midden in de die zal leiding, met het oog op het vereiste vestigingsdiploma voor het automo bielbedrijf. De snelle groei van deze twee akti- viteiten was aanleiding om in 1948 het logsperiode. trad fa-. Hardonk die opleidingsgebeuren onder te bren- tot dat ogenblik een technisch- merciële funktie in het bedrijfsleven Stichting Vakopleiding uitoefende in dienst van de Bo- tomobiel-, Motorrijwiel- afzonderlijk instituut de het Au- Aanver- Burgerlijke stand LEIDERDORP GEBOREN: Daniël A. zv R. H. Jolly en P. van Biegel; Jeroen A. W. zv C. M. A. de Vrind en M. J. M. van Riool; Johan B. L. V. zn J. A. Wij innaaien en A. E. van Peeneman; Ewoud J. G. zv J. D. M. Wisse en K. A. van Pouw; Caroline D. dv H. Vas Dias en A. H. Visscher. ONDERTROUWD: W. H. Tuuater en G. H. Hanek&mp; R. G. Siep en J. M. H. van Remundt F. Arnoldus en C. P. Bovencieert, GETROUWD P. J. A. Boot en A. I. van Til; J. van den Beid en M. E. Schreuder. OVERLEDEN: A. C. Deckers (90); C. M. de Gier (91); M. J. P. de Boer (60). WARMOND Overleden: S. Rozemond, 84 jaar, m. A. J. Gerritsen w. v. J. A. Spiering, 26-jarig LEIDEN Het viscollege H.S.V.. Leidschendammer C.H. van der P hield een wedstrijd In de Ringvaart zaterdagmiddag bij een athaaJ- bij Lisse. De vangst was zeer nrnnosuvre op de Venraeweg b slecht. Uitelag: 1. A Doesburg (2200 Voorschoten via een vluchtheuve tegen een lantaai moest met hoofdletsel worden opge nomen in het Academisch ziekenhuis Kindercentra in Leiden. De personenwagen der P. is total loss. sieuib. uitsiug. i. n. L/w»uuig gram, 25 atuks), 2. P. Wondergem. «5» (1500, 11), 3. G. C. Bontje (1225, 9), Laterveer (830, 10), zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden: Doeza-Apotheek, Leiden en Apotheek v Breest Smsl- lenburg Leiderdorp Teven» op ra- terdag 14 december tot 1.00 uur a.m. Oegstgeester Apotheek, WUhelmlns- park 8. Oegstgeest. ..gemeenschap de heer Bontje (400, 5j. 6. I. Arnoldus (200, 3), 7. F. Boot (175, 21, 8. J. Leue- ring (60, 1), 9. J, v. d. Linden (60, 1), en 10. H. Onderwater (604). Pro Ecclesia voor mevrouw Van Beek VOORSCHOTEN In Voorscho- W ASSEN AAR Tijdens de viering ten bestaat sinds kort een "Vrij Chi- van het 20-jarig bestaan van de af- 11 Comité. Het houeft zich bezig met deling Wassenaar van de Katholieke acties tegen het huidige regime in Hooglandse Kerkgracht 4: (ingang) Koppenlnksteeg) openingstijden- dl. Volgens de Voorschotense politie verkeerde hij onder invloed van al cohol. Voorschotens Chili-comité 2—5 uur nam., tel 30360 Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl 7 30—10.80 uu* nam en wo 7 30—8 30 uur nam Dierenhulpdienst. Bond van Bejaarden en Gepensio neerden zaterdagmiddag in Huize Willibrord deelde de geestelijk advi seur van de afdeling, de heer J. H. van Dijk, mee, dat de secretaresse, mevrouw Van Beek-Langeveld is onderscheiden met de pauselijke on derscheiding „Pro Ecclesia et Pon- dere activiteiten te organiseren, tifioe". Contactadres van het Voorscho- Mevrouw Van Beek is twintig Jaar tense comité is P. Jonker, Baron Ondertrouwd:^ P. W; M. Wolvers, 23 secretaresse geweest van de afdeling van Ghentlaan3. Voorschoten (tel Wassenaar. 071-62276). jaar, vr„ G. Verkerk, 84, Getrouwd: J. H. M. Bisschop A. Plug. E. J. M Welsink 23. Chilie en de rol, die de grote cerns hierbij spelen. De komende tijd zullen mensen van dit comité de wijken in Voorschoten langs gaan om kranten met actuele be richten over Chili verkopen. In de toekomst hoopt het comité nog an- Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Lelden. Donderdae 880—1030 uur nam en zaterdag 24 uur nam Gemeenschap Zuidwest leerlingstelsel. Omdat de omstandig- kreeg, heden waarin de motorvoertui genbranche toen verkeerde Beide stichtingen heibben samen: Een aantal nevenactiviteiten kwam 175 medewerkers in dienst. Ir. Har- onder lening van deze inventieve donk bekleedde in de loop der Jaren buitengerichte aktiviteit sterk be- directeur tot stand: leerstofdrukke- een groot aantal nevenfunkties in be perkte. kon veel aandacht worden rij en - uitgeverij, schriftelijk onder- sturen en commissies. Een geschonken aan het op papier zetten wijs, produktiviteitscentrum. van een opleidings en examensche- der vormde aanleiding om hem ter Daarbij is sedert 1968 de opleidinggelegenheid van het 25-Jarig bestaan de oorlog zou kunnen in het leerlingwezen ingevolge de van de VAM te onderscheiden met worden uitgevoerd. Hierin heeft ir. Wet op het Leerlingwezen onder- ridderschap in de Orde van Oranje gebracht in een afzonderlijke stich- Nassau. Hij wordt opgevolgd door i S.ichting Beroeps- de huidige plv. directeur, ing. J. L. (BEVAM) kreeg, de Jonge. Hardonk een bijzonder werkzaam aandeel gehad, waarin hij werd ge- ting die de i Bteund door wijlen de heren G. van opleiding "VAM" DEN HAAG/LEIDEN Van de knelpunten in het openbaar vervoer in het gebied tussen De nH aaegn in het gebied tussen Den Haag en Leiden komen die op de autobusrou tes tussen Leiden en Rijnsburg Oegst geest en Katwijk als eerste in aan merking voor verbetering. De mo gelijkheden om snel resultaten te'be reiken zijn daar het grootst. Er moet daarom spoedig een gesprek komen tussen de betrokken gemeenten, de provincie en het rijk. om zowel de technische als de financiële kanten van deze zaak te regelen. Zo luidt het advies van de subcom- omissie openbaar vervoer, van de commissie vervoer en verkeer Zuid- Holland west. De ze sub-commissie baseert haar advies op het over zicht van de knelpunten voor het openbaar vervoer in het gebied tus sen Den Haag en Leiden. Het complex van maatregelen moet de aanleg van de Leidse Baan (se. cundaire weg 16) definitief overbo dig maken. Deze maatregelen waarvan overigens nog niet vaste staat of rijk en provincie ze zullen willen nemen vergen echter tijd. Op korte termijn valt alleen iets te bereiken met verbeteringen voor 't openbaar vervoer en met name door het opheffen van bestaande belem meringen. De subcommissie open baar vervoer is de instantie die hier over Gedeputeerde Staten moet ad viseren. De subcommissie wil verder dat nagegaan wordt of ook de knel punten in de verbindingen tussen Leiden en leiderdorp aangepakt kunnen worden, zodat er verbete ring komt in de hele "streng" ver bindingen tussen Katwijk en Lei derdorp. Een schakel daarin kan de Leidse Bree6traat worden, die in '75 door de gemeente Leiden onder handen wordt genomen en waar dan mogelijk rijen busbanen ko men. Tenslotte is de subcommissie van mening, dat op de verbinding tus sen Leiden en Den Haag, via Voorschoten. Leidschendam en Voorburg, een aantal verbeteringen op korte termijn bereikbaar zijn. Tijdens de besprekingen in de subcommissie bleek nog eens, dat niet alle gemeenten in het betrok ken gebied gelukkig zijn met een experiment, dat probeert de ver keersmoeilijkheden op te lossen door bevordering van het openbaar vervoer en terugdringen van de particuliere auto. Met name van de zijde van Wassenaar werd betoogd, dat het niet aangaat te experimen teren ten koste van de gemeenten, die met de problemen zitten. Was senaar zelf ziet aanleg van de Leid se Baan als de enige oplossing voor door het verkeer, dat zich door zijn woonstraten peist. ou iua 'V uw Driftstraat 49a, Voor weduwen en weduwnaars Nederlands» 7eren(g(n8 wen eD weduwnaars tel L bureau: 61112 Sociale raadsvrouw 6nreekuren Sociale Dijkstraat 2a. woe 10-11 uur vm Tum- stadswltk. Herenstraat 45 vr 10.30- Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk Werk. Oude Rt^ii44^;i<fp^*j1urv£Sg'7vaQ uür nam., telefoon (071—) 20931. Kinderclubs Leids Volkshuis Informatie en lnschrflvlnf^1 lerclubs Leids dagmiddag van thekersdlik 33 Architecten Architecten - informatie ceuu uu* Rijnland Op werkdagen tel- bereik baar ondeT 26386 Zitting op wo avond -jUr 0p bet adres Mid- Hulp- en adviescentrum Hulp- en Adviescentrum Merenwjjk. Arendshorst 19. tel. 48212. Spreekuur: ma. van 8—9 uur nam.: woe. van 11.00 —12.00 uur v.m.: vrij. van 11.00—12.00 LEIDEN Een 25-jarige inwo ner van Oud-Ade kreeg niet meer dan schaafwonden toen hij in de afgelopen nacht met zijn auto op de Hoge Rijndijk over de kop sloeg. De automobilist kwam uit de richting Zoeterwoude, toen hij door tot nog toe onbekende oor zaak ter hoogte van het viaduct de macht over het stuur verloor. De wagen botste tegen een pilaar van het viaduct en sloeg vervol gens over de kop. De auto werd geheel vernield, de bestuurder moest voor behandeling naar het Academisch Ziekenhuis. OEGSTGEEST B W plan in het gedeelte van de Rem brandt van Rijnlaan tussen de Ple- ter de Hoochlaan en de Hazenbos- laan drie verkeersdrempels aan te brengen. Dat gebeurt naar aanlei ding van de vele klachten over de gevaarlijke verkeerssituatie ter plaatse voor de schoolkinderen. Veel- blijken de ouders die hun kinderen naar echool brengen met de auto verantwoordelijk voor deze situatie. De verkeerscommissie vindt de ver keersdrempel niet nodiig en heeft geadviseerd ter plaa.sen een bord met een pakkende tekst te plaatsen en via de scholen een circulaire laten sturen naar de ouders van de leerlingen met het verzoek voor zichtig te rijden. Ook de commissie openbare werken vindt dat de maat regelen nadere studie vereiste. Het voorstel van B en W zal bebandeM worden in de raadsvergadering van woensdag. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Lelden. Postbus 54 - Giro 57055. Telefoon directie en admini stratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement X 34,35 Per Post X 36.75 Jaarabonnement ,(126.10 Losse nummers I 0.45 Abonnementsgelden bi] vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorglng van 18.00—20.00 u. Zaterdag van 16.00—18.00 uur Telefoon 071-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2