Krol: „Het lijkt onverantwoord om mee te doen" TERREIN BAART FC TWENTE ZORGEN Dekker nu niet mee naar Dusseldorf de beste wensen zijn op tijd Meespelen Hulshoff tegen Juventus eveneens onzeker TRANSOLIN ZWARE POULE Judo/taekwondo Kraay niet solidair met andere trainers in 'zaak Wullems' Van Doorn„Er is overlegd met de NSF" JUISTE STAND STUY BLIJFT MORIT'tbetrouwbare TRAINER LUCAS WIJST AL STRAFSCHOPNEMERS AAN DINSDAG 10 DECEMBER 1974 ENSCHEDE— FC Twente kan morgenavond voor de tweede wed strijd tegen DukJa Praag, met als in zet een plaats bij de laatste acht van het toernooi om de Uefa—cup, geen gebruik maken van de diensten van Kick van der Val. De Europese voet balunie stelde de kleine middenvelder voor een duel op non—actief, omdat hij veertien dagen eerder dn de Tsje chische hoofdstad tegen zijn tweede gele kaart opliep. Eddy Achterberg werd als z'n vervanger aangewezen in t team, diat verder onveranderd bleef. Problemen met geblesseerde spelers waren er niet v. trainer Spitz Kohn, omdat zaterdagavond de met veel spanning tegemoet geziene confron tatie m. PSV geen doorgang kon vin den, 't veld in het Diekmanstadion verkeerde toen in zo'n slechte toe stand dat consul Nij.land na overleg melt de granidtechntoche dienst van de KNVB besloot het veld af te keu- Gistermorgen, toen het een paar uur droog was geweest ln Twente, had het terrein een deel van de overvloedige waterlast kunnen verwerken, maar in de middaguren was het weer mis. De heer Fde Vries, waarnemend direc teur van de Enschedese gemeentelijke dienst voor de lichamelijke opvoeding en de sport, zag desondanks de situa tie niet al te somber in. "De drainage is goed", was zijn commentaar. "En wat dat betreft behoort het Diekman stadion tot de beste velden in Neder land." "Voor een beetje motregen ben ik niet bang, maar als het blijft plen- sen wordt het wel een verschrikke lijke modderpoel. Het is nog geen woensdag, dus er kan nog veel gebeu ren. Als het maar een paar uurtjes droog blijft en het waait een beetje, dan ken je het veld niet terug, dan is het voor honderd procent bespeel baar". Het zware terrein baart FC Twen te de meeste zorgen. Kohn: "Wij zijn al in het nadeel omdat wij door de 1-3 achterstand wel het initiatief zul len moeten nemen. Maar wat er ook gebeurt, ik zal die omstandigheid nooit als excuus aanvoeren indien wij er niet in zouden slagen een ronde verder te komen. Maar goed, we zul len er op moeten spelen en we zullen alles in het werk stellen om die twee doelpunten te maken. Iedereen bij ons weet welke belangen er op het spel staan, de Jongens weten ook dat het niet onmogelijk is -om langs Du- kla te kamen. Door 't stijgende spel peil, vooral tegen Telstar, is het zelf vertrouwen. het geloof in eigen kun nen weer voor een groot deel terug gekomen. Daarom, ondanks die 1-3 achterstand is er nog van alles moge lijk". Dat vond ook René NottenDe maker van het Twentse doelpunt in Praag: "Ik ben alleen perssimistisch over het weer. Voor Dukla hoeven we niet zo bang te zijn omdat we in de tweede helft in Praag getoond heb ben dat we die ploeg wel kunnen heb ben. En iedereen wil nu bewijzen dat het inderdaad kan. Wij zullen niet als gekken gaan aanvallen, maar die 2 doelpunten schoppen we er wel in. Houden we dan achter de zaak ge sloten dan is het voor elkaar" De opstelling van FC Twente luidt: Ardesch, Van Ierssel, Drost, De Vries en Oranen, Thyssen, Achterberg platz. AMSTERDAM Aan de vooravond van de belangrijke tweekamp op UEFA-niveau te gen Juventus hangen er sombere wolken boven het Ajax-kamp, waar ook de klap die AZ'67 ruim een week geleden uitdeelde, nog altijd behoorlijk nadreunt. Hans Kraay, de Sportieve directeur van Ajax, weet namelijk niöt of hij morgen im het Olympisch stadion tegen de huidige Italiaanse koploper kan beschikken over zijn routiniers Ruud Krol en Barry Hulshoff. Beiden kamden met venijnige blessures. En dat terwijl de Kraay-bri- gade het ook ditmaal weer zonder Willy Brokamp en Johnny Rep zal moeten doen. Door Rob Ven te Ruud Krol sukkelt al geruime tijd. De vleugelverdediger: „Eerst had ik rooral last tver. Maar mijn rechter lies. Wat het precies 'S. weet ik ook niet. De fato's ma ken wat datb etreft niets duidelijk le ziet er zelfs mets op. Je „Wat de achterste vier aangaat, tja, we toch vandaag dus ditmaal afwachten maar hoe het met Barry slechts één dag vantevoren weg en Ruud loopt. Ik pieker er in elk in retraite gegaan geval over om Wim Suurbier naar links te zetten. Tegen die Damiani. Die vent is razendsnel. Dus lijkt me Suurbier een ideale tegenstander voor hem". mijn 'heup. Dat is In Zandvoort. ln hotel Palace, be- tob ik enorm met reidt A^ax ®P de wedstrijd voor. Hans Kraay: „Het was overt- gens aanvankelijk de bedoeling om helemaal niet in een trainingskamp Rotterdam In Mtlnchen is de lo- te gaan. De spelers hebben er de tmS verricht voor de kwartfinales v ten: dat is gunstig. Niettemin blijf laatste tyid immers al zoveel ingeze- |k sukkelen. In de bekerwedstrijd het toernooi om de Europa Cup bas ten. En dan verveel Je Je al "gauw ketbal voor landskampioenen. Maar op verzoek 1 tegen Helmond Sport en tegen Ju- ientus uit heb ik veel last gehad. En zoals het er nu voorstaat, is ipelen tegen Juventus onmogelijk". ,Kijk, ik wil best met pijn voetbal en. Dat wel. Maar de blessure hin- «ert me zoveel in mijn bewegingen, lejden Leden sportsohool (Aad) v.d. Luit hebben deelgenomen aan een Judo- en taekwondo-toernooi voor de Jeugd t/m 20 Jaar dat werd geor ganiseerd door de Rotterdamse scho- Ruud Krol maakt er geen geheim lengemeenschap "De Vrije Wentel- fat het gewoon niet verantwoord lijkt om te voetballen. Nee, als de jies niet heel snel beter wordt, zit morgen op de tribune' hoe het komt dat hij nu in de wleR" en sportschool "Stroker" lappenmand zit. De international Nedeiüanidse kampioen Transofl RZ kwam terecht in poule B met als te genstanders: titelhouder Real Ma drid (Spanje), Maccabi Tel Aviv (Is raël), TSKA Moskou (Rusland), Berck (Frankrijk) en Alviks (Zwe den). In poule A zijn ondergebracht: Ig nis Varese (Italië), Zadar (Joegosla vië) Slavia Praag Tsjecho-Slowa- kije) Botervgrad (Bulgarije), Racing M echel en (Beflgië) en UBSC Wenen (Oostenrijk). Het programma voor Transol ziet voorlopig als volgt uit. 2 januari- Amsterdam Hans Kraay is niet voor je een contract tekende. Ver- solidair met de trainers die maatre- der is het in het trainerswereldje gelen wensen tegen NAC omdat het toch heel normaal dat er iemand Henk Wullems ontsloeg. wordt ontslagen als het bestuur niet Kraay: „Het is heel triest wat er tevreden over hem is of de spelers bij NAC is gebeurd en ik geloof dat het niet meer in hem zien zitten, het bestuur ook weinig verstandig En als je dan Je salaris uitbetaald heeft gehandeld. Niettemin wil ik blijft krijgen, heb Je weinig te niet solidair zijn met de andere mopperen". trainers. Kijk, je moet, als Je als trainer wordt ontslagen, niet gaan roepen dat het bestuur imcompetent Is. Dat had Je ook kunnen weten Trouwens, hoe kwam Wullems bij NAC? Juist, hij werd er trainer toen Ben Peeters was ontslagen. Wulllems was dus toen ook niet so lidair". Waarop Kraay zich tot trainer Bob Haarms wendde en zei: „Als ze mij er bij Ajax uitdonderen, dan neem Jij tooh ook gewoon mijn werk over. Dan roep je ook niet „ik ben soli dair, dus weiger ik dat". Natuurlijk niet. En mij zul je ook niet horen klagen als ze zeggen „beste kerel. Je kunt gaan". Dat accepteer ik dan. Dat héb je te accepteren. Omdat je van tevoren hebt geweten da,t Je zoiets in dit beroep kan overkomen. Den Haag Volgens minister Van Doorn is er voor het uitbrengen van de bekritiseerde Sportnota wel degelijk overleg geweest met de Kamer weten na vragen de heer die Ajax gisteren hield, zei voorzitter Jaap van Praag: "Wij, het volledige bestuur, staan volledig achter Kraay. Sterker, wij hopen dat Kraay na af loop van dit seizoen als zijn contract is voltooid, zijn verbintenis met de club zal willen verlengen". archieffoto in duel met Joop van Langedijk-De Jong Voogd (beiden PvdA). In zijn antwoord stelde minister Van Doorn, dat er in 1972 en 1973 overleg is geweest met de NSF en NKS, terwijl ook met verschillende belangenorganisaties is gesproken. Reactie van Hans Kraay: "Het is Om te voorkomen, dat de Sportnota erg prettig om te horen als zoiets door een nieuw breedvoerig en tijd- in het openbaar wordt gezegd, rovend overleg met alle denkbare Trouwens, het bestuur van Ajax belanghebbenden zou worden opge- steunt mij voortreffelijk", houden, is deze nota aanstonds aangeboden. - De heer Van Doorn wijst er verder nog op, dat in de nota duidelijk is gesteld, dat over de uitwerking van het voorgenomen beleid altijd be- De resultaten van de Leidenaars .Het komt door die rotvelden van ren voigt; judo t/m 6 Jaar: 2. Ro- Transol - Maccabi Tel Aviv, 9 janua- fcjax. Je kunt er amper op lopen. - t vel het hoofdvétd alls het trai ningsveld ls erbarmelijk slecht". bin Sinteur; t/m 10 Jaar: 1. Remco ri: Maccabi - Transol, 15 Januari: Zandbergen; t/m 12 jaar: 2 .Willem Transol - Berck, 23 januari: Berck - LEIDEN In de staand van de B- afdeling van de regionale Jeugd zijn gisteren verscheidene foutjes geslo pen. Hieronder de enig juiste stand in deze afdeling: reidheid tot overleg is. Als zodanig Amsterdam Heinz Stuy blijft bij heeft er al met de georganiseerde Ajax. Na een onderhoud met Hans sport een gesprek plaatsgevonden. Kraay verlengde hij zijn contract Rn daarna, met een diepe zucht: j,En dat terwijl ik nog nooit gebles seerd ten gewekt. Nogiu^t" Taekwondo t/m 16 jaar: 3. Sns ml we h« r^gS I~ tonder Ruud doen. Al blijf ja na- rink' 3- M*4"4 DubbeWeman- Juurlijk hopen". Enkel blessure Barry Hulshoff is het tweede traagteken bij Ajax. Gistermiddag ging hij op de training op dat ontstellend slechte trainingsveld van Ajax door zijn enkel: „Ik heb me toen onmiddellijk laten verzor gen. Maar op het ogenblik kan ik fr nog geen zinnig woord over zeg gen. Met een enkel kan het soms preemd gaan". fysio-therapeut Jan van Gorp: „Dat ls zo. Die enkel kan er ln 24 Uur op vooruit gaan, maar ook Hechter worden. We moeten gewoon Afwachten tot morgen". Door het blessurespook was Hans Kraay vanochtend niet in staat om fle formatie bekend te maken die onder leiding van de Fransman Bené Vigliani gaat aantreden tegen Juventus. Kraay: „Ik kan alleen zeggen dat we waarschijnlijk met drie spitsen tullen spelen. Steffenhagem op rechts, Geels, die gelukkig weer he lemaal fit is, in het centrum en üan op links, Ja Arnold Mühren kan daar spelen en Jan Mulder pok. Al is het wellicht beter om Mulder vanaf het middenveld te la- Ouwehand; 3. Erik Sinteur; t/m 15 Transol, 30 Januari: TSKA - Tran sol, 6 februari: Transol - TSKA, 13 februari: Real Madrid - Transol, 20 Theo februari: Transol - Real Madrid, 28 februari: Alviks - Transol, 4 maart: Transol - Alviks. Katwijk HDVS ONA VÜC Unitas SC Lisse 10-15 Lugdunum 8-14 Wilhelmus 9-12 DFC 9-10 WP 7- 9 Roodenburg 7- 7 LFC 7-6 Basketbal De Nederlandse he- ren-basketbalploeg is voor het toer nooi om het Europese b-kampioen- „Als wordt gesteld", aldus de minis- met één Jaar. schap, dat van 12 tot en met 25 mei ter, „dat er geen overleg heeft Kraay: "Hij gaat er financieel be- 1975 in West-Duitsland wordt ge- plaatsgevonden, wordt dan eigenlijk paald niet op achteruit. Verder vin- houden, ingedeeld in groep twee met niet bedoeld, dat in de Sportnota den de spelers het erg prettig dat Roemenië, Marokko, Engeland, de denkbeelden niet volledig zijn Heinz blijft. Stuy heeft op de groep Zwitserland en West Duitsland. De- omhelsd en de NSF-wensen niet een zeer positieve invloed. En de ze groep speelt in Hagen. voor 100% zijn gehonoreerd"? leiding heeft ook grote waardering - voor de manier waarop hij werkt. Heinz traint hard en Je hoort hem nooit kankeren dat hij er naast staat". Overigens had Heinz Stuy graag een twee-jarig-contract bij Ajax ge tekend. Maar verder dan één jaar wilde Kraay niet gaan. ADVERTENTIE Sinds rentree van Abe van den Ban heeft FC Amsterdam niet meer verloren AMSTERDAM Uitgerekend de twee spelers, die dit seizoen zo lang hebben gewacht met het tekenen van een contract bij FC Amsterdam, Chris Dekker en Abe van den Ban zijn nu eikaars concurrenten. Aan de vooravond van de return tegen Fortuna Düsseldorf, waarin de Amsterdammers steunend op de 30 voorsprong, puur op zekerheid (plaats in de kwartfinales van de UEFA Cup) kunnen spelen, loopt Chris met een gezicht als een oorwurm moeizaam te trainen en straalt Abe's snor de triomf uit Door Peter Dijkgraaf Dekker was de bejubelde uitblin ker bij de Lieverdjes in het Mila nese San Siro-stadion, waar In ter- omdat Dekker aan de vooravond van de eerste wedstrijd tegen For. tuna bij Roda JC door Dick Advo caat aan een knap dikke enkel werd geholpen. Abe maakte tegen de Duitsers ten aanvallen. Dat doet hij zelf nazionale zo knap met 2—1 werd schitterende trouwens ook liever". geklopt. Pas een week later zette beter dan acht maanden geie- Lop dat middenveld staat Arie Van den Ban zijn handtekening en den toen hij voor het laatst acteer- Haan in elk geval. En verder Gerry keerde slechts voortijdig terug ln de sterker nog, na zijn terugkeer Mühren natuurlijk". de hoofdmacht FC Amsterdam heeft FC Amsterdam niet verloren. Zondag werd in Velsen overtuigend met 2—0 van Telstar gewonnen met een treffer van Van den Ban. En Juist deze ontwikke ling, ook Jaap Visser speelt plotse ling weer veel beter, heeft de gene zing van de blessure van Chris Dekker vertraagd. Abe van den Ban: „Het is na tuurlijk waanzin dat Amsterdam Karte, Otto goed draait door mij". zich zo gracieus over het veld be weegt: "Tegen Telstar hebben we min of meer gespeeld zoals we het woensdag ook gaan doen. Om beur ten vallen de middenvelders aan, met of zonder bal, waarbij ik ge acht wordt het meeste diep te gaan en Japie het meest blijft hangen. Tegen die Duitsers is het risicp ook niet zo groot om voor schut te gaan, want die blijven per defini tief achter hun directe tegenstan der aanrennen. Je loopt bijna nooit het gevaar, dat onze verdediging te genover een overmacht van aan vallers komt Maar voorzichtigheid blijft geboden morgenavond, want nu het ook zo slecht ln de oompeti tie gaat met Fortuna, heeft het niets te verliezen". Omdat Frits Flinkevleugel weinig hinder ondervindt van zijn ge- knseusde teen. begint FC Amster dam in Düsseldorf in dezelfde op stelling als tegen Telstar: Jongbloed, Flinkevleugel, Fransz, Cornwall en Koopman, Van der Merkt, Visser en Van den Ban, Hu- sers, Jansen en Van der Lem. Als wisselspelers reizen vandaag mee Bianchi. Reserve doelman Co Bekendam komt pas morgen wegens werkzaamheden. ADVERTENTIE DÜSSELDORF Tijdens fle training van Fortuna Düsseldorf neeft trainer Heinz Lucas de spelers Deye, Herzog, Brei. Köhnen en Zewe aangewezen voor het nemen van strafschoppen. „Waarom zouden WIJ er nu geen drie kunnen in- schoppen", riep Lucas, „zo slecht als we in Amsterdam hebben ge speeld, doen we geen tweede keer", pe 4—0 nederlaag van zaterdag te gen Bayern München vond Lucas een normale uitslag. „Omdat Bayern aan het terugkomen is en de beste wedstrijd van dit seizoen speelde. Voor de competitie hebben we nu een te grote achterstand op gelopen en dus hoef ik mijn spelers niet te vertellen hoe groot de be langen woensdagavond zijn". Enige vraagtekens bij de Duitsers Sb spits Klaus Budde, die zaterdag ge blesseerd langs de kant bleef. Aan voerder-international Dieter Herzog. die een week eerder op eigen ver zoek in Hamburg buiten de basis bleef wegens .vormverlies, is er in ieder geval wal bij. Clubarts Faber: "Genezing van een dergelijke blessure komt voor vijftig procent neer op karakter. Als de wil om beter te worden bij Dekker aanwezig was, had hij vo rige week al voluit kunnen trainen en had hij meegekund naar Düs seldorf. Nu blijft hij thuis". Pim van de Meent: "Kwestie van instel ling. Chris is gewoon bang om op de bank te belanden en dat ls natuur lijk een erg slechte mentaliteit Voor een profvoetballer". Bescheiden Van den Ban, een beetje geschrokken van de golf van publiciteit. "Het is natuurlijk waan zin, dat FC Amsterdam nu goed draait door mij. Het is ook hele maal Chris of ik. Het was tooh de bedoeling dat Husers zou terugke ren naar de aanval en dan hadden Japie Visser en ik moeten knokken om die openvallende plaats op het middenveld. Maar aan de andere kant kan ik niet ontkennen, dat het lekker loopt". De besnorde middenvelder, die Voetbal De blessure, die Sparta- speler Wim Meutstege zondag in de wedstrijd tegen FC Utrecht opliep, blijkt ernstiger te zijn dan men aan vankelijk veronderstelde. Nadat er maandagochtend in het Dijkzigtzie- kenhuis opnieuw foto's waren ge nomen constateerde men in het kaakbeen van Meutstege twee scheurtjes. Meutstege moet zeker tot het eind van de maand rust neme*

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11