'Flora' gaat een nieuwe veiiingzaal bouwen Sint zwaar bepakt in Alphen Boskoop heeft een nieuw veilinggebouw Kosten worden geraamd op 1,5 miljoen gulden DODELIJK ONGELUK EHBO-cursus in Zoeterwoude Middenstand niet ontevreden over kooplust OLIELEKKAGE ALPHEN WAS MECHANISCH MANKEMENT DODE BIJ BOTSING IN LEIDEN PAGINA 4 WOENSDAG 4 DECEMBER 1974 Doot Cees Combee Op deze wijze denkt "Flora" de nieuwe tribunes van de veiling zaal in te richten. Er komt veel meer armslag voor de kopers, die tot nu toe maar eng zijn behuisd. Doordat gébruik ge maakt wordt van codesloten kan iedere koper op elke wille keurige vrije plaats gaan zitten als de vaste kopers er niet zijn. Dat veroorzaakt een uitbreiding van het aantal plaatsen met zo'n 25 procent. BOSKOOP Het boomkwekerücen- truin Boskoop beleefde gasteren een vreugdevol uurtje, toen een geheel nieuw veilinggebouw aan de Müddel- buirgseweg werd geopend. Burgemees. ter Van Dedern, die de eerste bel mooht luiden voor de veiling, sprak van een controverse tussen Boskoop oost en west. £>e cultuurgrond in Boskoop is bij zonder kostbaar, aldus de burgemees ter. en het is dus logisch dat de wo ningbouw in Sndjdelwijk geschiedt. Daar echter raakt de grond langza merhand op. De gemeente overweegt nu met de woningbouw ook de kant van de Middelburgse Polder uit te gaan. Van Dedem sprak zijn waar dering uit voor het werk van de Boskoopse veilers en boomkwekers, die niet bang hoeven te zijn dat hun goede grond door de woningbouw wordt opgeslokt. Toen de officiële opnedng achter de rug was, werd er een klein proef- veilinkje gehouden. Tien takiken „Hex Verticillata" (donkere tak met oranje-rode bessen) gingen onder de hamer door voor prijzen waarvan de echte koopman koude rillingen kreeg bijna acht gulden werd neergeteld voor één kaal takje Het nieuwe gebouw, dat in de plaats is gekomen voor het oude veiling- trum midden in de gemeente, heeft vele mogelijkheden méér Voorzitter L. de Kooter van het veilingbestuuf sprak vele woorden van dank tot al degenen die meegewerkt hadden aan de realisering van het nieuwe ge bouw. Het moderne gebouw, met verkoophal, kantoor, kantine en veel ruimte om het gebouw heen, is niet moeilijk te vinden. Overal staan al pijlen en aanwijsbordjes naar het nieuwe gebouw aan de Middelburgse- weg Na de officiële gebeurtenissen bleef het grote gezelschap nog enige tijd bijeen en kwamen velen het velling- bestuur met dit nieuwe gebouw (en de geweldige entourage) feliciteren. Van de contactavond, die men voor nemens was te houden, kwam door dat 't eerste deel van de bijeenkomst het karakter droeg van een bijzonde re algemene vergadering weinig te recht. De bedoeling is nu binnnenkort zo'n avond te organiseren. Daardoor komen de leden toch aan hun trek en Kunnen zij hun vragen en opmerkin gen over het veilinggebeuren naar hartelust spuien. Die contactavonden heeft het Flora-bestuur in het leven geroepen, omdat men de tijd tussen de ledenvergaderingen te lang vond. In zo'n periode doen zich dikwijls za ken voor, waarover men de leden graag wü toliichiten en aan de andere karnt leven er bij de leden vaak vragen, die eigenlijk geen uitstel kunnen gedogen. Fioira-voorziititer Piet van Delf t zette in zijn openingswoord uitvoerig uit een, waarom 't bestuur zo hals over kop met het voorstel tot de bouw van een nieuwe veilingzaal was gekomen. Eind februari, begin maart consta teerde het technisch bureau Hoorn en Wouda, dat de technische apparatuur van de klokken niet goed meer func tioneerde en dat men daarvoor als leverancier na 1975 niet meer de ver antwoordelijkheid op zich durfde ne men. Het bestuur en de raad van bij stand hebben deze zaak uitvoerig be keken en kwamen uiteindelijk tot de slotsom, dat er twee mogelijkheden waren om uit de impasse te geraken. In de eerste plaats was dat de instal latie van een geheel nieuwe techni sche apparatuur, waarvan de kosten geraamd worden op f 320.000,-. Wil de men overgaan op codesloten, dan zouden er nog eens f 80.000,- bijko men, zodat het totaalbedrag op f 400.000,- komt. Een andere zaak was het bouwen van een geheel nieu we veilingzaal. Dat zou, zo bleek later, een investering vergen van f 1,5 mil joen. Van Delft tot de leden: "Het aan brengen van ailleen een nieuwe technische apparatuur biedt veel nadelen. Die werkzaamheden moe ten tijdens de veilingen worden ver richt, waarbij gedacht wordt aan 't reeks voor reeks vernieuwen of bank na bank. Uitvoerig overleg is ge pleegd met de kopers, die de tribu nes al Jarenlang betitelen als "straf- RIJNSBURG Flora gaat een nieuwe veilingzaal bou wen. In het oude Rijnsburgse gebouw. Er wordt niet ge wacht tot de nieuwe veiling er is. Dat kan, als de plannen doorgaan, nog wel een jaar of vijf duren. De kosten van deze investering bedragen rond f 1,5 miljoen. Het bestuur kreeg gisteravond tijdens de door zo'n driehonderd leden bijgewoonde plotseling bijeengeroepen bijzondere algemene ledenvergadering toestemming om dit werk te laten uitvoe ren. Er ging wel een ruim twee uur durende discussie aan vooraf. In de komende weken zal beslist worden of het een enkele of een dubbele tribune zal worden. Waarschijnlijk zal het laatste het geval zijn. Vast staat wel, dat de veiling zaal van alle moderne snufjes zal worden voorzien en dat deze dik 300 plaatsen zal gaan bevatten. Er zal gewerkt worden met codesloten. Daardoor worden de plaatsen opti maal gebruikt en krijgt men een uitbreiding van ongeveer 25 procent. bankjes". In verband met de grote veiling technische problemen, die gepaard gaan met de verbetering van de oude tribune, zijn we toen gaan praten over de bouw van een nieuwe aifslagzaal. Daar is een be hoorlijke investering mee gemoeid. Wel biedt, deze het voordeel, dat de kopers veel beter en ruimer gehuis vest zijn. Daarom laten we de be slissing te kiezen uit één van beide mogelijkheden graag over aan de leden. Om de omschakeling in no vember 1975 te kunnen laten plaats vinden moesten we op korte termijn een ledenvergadering uitschrijven, waarbij helaas niet kon worden voldaan aan de voorwaarde uit de statuten, dat de convocaties uiter lijk vijf dagen voor de vergadering bij de leden moeten zijn". Discussie Er volgde een langdurige discus sie over deze zaak, waarbij naar voren werd gebracht, dat het geen prettige zaak is als de leden op zo'n korte termijn worden geconfron teerd met zo'n ingrijpend en kost baar voorstel. Nadrukkelijk werd gesteld, dat de leden daardoor niet in de gelegenheid waren geweest hun licht op te steken over de vele problemen, die aan de realisering verbonden zijn. Piet van den Bosch uit Rijnsburg haalde nogal fors uit, toen hij zei, dat veel kwekers zeer lang het on bevredigende gevoel hebben door 't bestuur te worden beschouwd als onmondige kinderen en dat vader (het bestuur) tenslotte toch beslist. Hij meende, dat er eerst gepraat moet worden en daarna beslist. "Ondanks het feit, dat we gaan ver trekken", zei Van den Bosch, "zijn er toch maar weer zalen gebouwd en nu komt daarbij weer een vei lingzaal. Het spel, dat gespeeld wordt acht ik bepaald niet fraai". Voorzitter Piet van Delft stelde met klem, dat het bestuur zich bij al de plannen steeds heeft laten lei den door zich eerst af te vragen wat in het belang van de veiling was. Wanneer we verhuizen doet niet ter zake, concludeerde hij. Zolang we hier zitten moetèn we de zaak goed draaiende houden. Alles is uitvoerig besproken met de raad van bijstand die de leden vertegenwoordigt en de kopers. Willen de leden het bij die f 400.000 dus de verbetering, laten dan is het ook goed, maar dan is er van een moderne tribune met alles erop en eraan geen sprake. De tribunes van de nieuwe veilingzaal van de Rijnsburgse bloemenveiling "Flora" zullen royaler van opzet worden en er komt meer ruimte aan de tafeltjes. Deze zullen worden voorzien van codesloten en van telefoontoestellen. Van Delft-wees erop, dat verschil lende veilingen bezocht waren en dat de directie van Bleiswijk had opgemerkt, dat als Flora niet bin nen vier jaar weggaat uit Rijnsburg het zeker verantwoord is om te bou wen, want zo'n tribune is de ande re helft van het bedrijf. Uiteinde lijk hebben het architectenbureau Markslag en Kraan uit Oegstgeest en het technisch bureau Hoorn en Wouda het bestuur voor het vol dongen feit gesteld, dat als men de nieuwe veilingzaal eind november,- begin december 1975 in gebruik wil nemen, er nu binnen veertien da gen een beslissing moest vallen, 't Bestuur had namelijk de voorkeur gegeven aan november, omdat het dan niet zo druk is in de veiling en men dus rustig op de nieuwe instal latie kan inspelen. Voorts werd ge steld, dat een deel van de tribune met de klok al 23 jaar oud is. Er volgde weer een uitvoerige dis cussie maar uiteindelijk werd toch bevestigden geantwoord op de vraag van Van Delft of men deze leden vergadering rechtsgeldig vond. Dat geschiedde met algemene stemmen. Toen pas deelde de Flora-voor zitter mee, dat de bouw van een nieuwe zaal f 750.000 zou vergen en dat daarbij nogeens f300.000 zou ko men voor het leggen van 300 meter transportband voor het geleiden van de bloemen karren. Met de f400.000 voor de nieuwe technische installa tie komen de totaalkosten dan op f 1.5 miljoen. Rond de tribunes komt een galerij, waarop de bezoekers kunnen plaatsnemen. Flora wordt vooral in het bolbloemen- en zo merseizoen druk bezocht "door bin nen- en buitenlandse vakantiegan gers. In het midden ^*erd nog gelaten of het een enkele tribune met 306 plaatsen of een dubbele met 352 zal worden. Dat wordt de komende we ken bekeken. Wel staat vast, dat ge bruik gemaakt zal worden van co desloten, waardoor kopers, die geen vaste plaats hebben, op iedere wil lekeurige vrije stoel of bank kun nen plaatsnemen. Daardoor komen er belangrijk meer plaatsen, want lang niet iedere koper blijlft van het begin tot het eind het veilinggebeu ren op de voet volgen. De nieuwe zaal krijgt een afmeting van 23 bij 28 meter en zal worden voorzien van een verhoogd dak, waarin af zuiginstallaties etc.- zullen worden ondergebracht. Nadat voorzitter Van Delft had betoogd, dat het bestuur meer moei te heeft gehad f 1,5 miljoen te steken in een tribune, dan f3 mil- HAZERSWOUDE B. en W. van Hazerswoude willen iets meer dan negenduizend gulden beschikbaar stellen voor de voorbereidingen, die gepaard gaan met de aanleg van een nieuw sportveld. Dit veld gaat komen by de toekomstige scholen langs de Burgemeester Warnaarkade. Het zal voorlopig ook voor de Hazerswoudse Boys als accommodatie dienen, ter- wyi in de verdere toekomst het veld uitsluitend zal worden bestemd voor de scholieren, B. en W. willen het Ingenieursbureau Oranjewoud in Heerenveen opdracht geven het plan voor te bereiden. De raad moet haar goedkeuring voor die negenduizend gulden nog geven. De grond aan de Burgemeester Warnaarkade, bestemd voor scho lenbouw nü en in de toekomst, moet voor een deel nog gekocht worden. B. en W. stellen voor ruim 170.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aankoop van grond van mevrouw M C. van Vliet-Van Meurs, die daar toe bereid is. Dan krygt men ineens de beschikking over 2.58.50 hectare grond. joen in een aanvoerzaal en dat men de kopers toch zo heel erg graag 'n goede tribune wil aanbieden, kwam het voorstel instemming. Dat ge schiedde niet hoofdelijk. Er bleek geen enkele tegenstemmer te zijn. Daardoor kan het Flora-be stuur de plannen verder uitwerken. Zij wordt daar, zo werd beslist, niet alleen in bijgestaan door ec-n ko- perscommissie, maar ook door een commissie van vijf leden, die door de aanvoerders (kwekers) zelf zullen worden aangewezen. HEEMSTEDE - De 23-Jarige C. M. Warmerdam uit Hillegom is van nacht bij een verkeersongeluk in Heemstede om het leven gekomen.Hij is door onbekende oorzaak met zijn auto tegen een hek gebotst. Z OETER WOUDE LEIDERDORP E.H.B.O. Vereniging "Meerburg" begint dinsdag 21 januari a.s. met een beginnerscursus E.H.B.O. De op leiding voor het EHBO diploma be staat uit 12 wekelijkse lessen van 2 uur. De lessen worden gegeven in het verenigingsgebouw "De Drie Eendjes" in Zoeterwoude. U kunt zich voor deze cursus aan melden bij mevrouw G. Wakka, Kastanjelaan 36. Leiderdorp, tele foon 43182 en mevrouw R. de Vette, Bernhardstraat 6, Zoeterwoude, te lefoon 46506. De keuze wordt steeds moeilijker: het één lijkt nog mooier dan het ander*..*- ALPHEN AAN DEN RIJN Hoe voer de Sint dit jaar bij zijn inkopen voor de Alphense bevolking? Bij het volgen van hem op zijn tocht langs een aantal middenstanders, blijkt hij over het algemeen behoorlijk in de buidel te hebben getast. Hij heeft toch wel wat meer geld dan vorig jaar uit moeten geven voor groot en klein in Alphen. Vooral in de speelgoed branche werden dit jaar uitstekende zaken gedaan. De bejaarde goedhei ligman bleek een voorkeur voor het betere speelgoed aan de dag te leg gen. De fa. Koolhaas in de Ridderhof is zeer tevreden over de uitgaven die de Sint voor de Ridderveldse bevolking deed. Nu al blijkt dat het beter wordt dan vorig jaar, meldt een woordvoer der. En vooral veel belangstelling voor het betere speelgoed. Play-Mobiel Ook uit de speelgoedwinkel van Arie van der Panne in de Hooftstraat alleen maar positieve geluiden, "Ge weldig', zegt men daar over de ver koop rond Sint Nicolaas. Kenmer kend voor dit jaar is de neiging meer bewust en goed speelgoed te kopen. De vroege Pieten in Nederland vroe gen half okt. al naar het merk-speel- goed bang dat Sint anders de kous op de kop zou krijgen. Zeer "in" dit Jaar blijkt de play-mobiel, een beweeg baar popje (verkrijgbaar in vier soor ten), met accessoires. Een welkome aanvulling voor de liefhebbers van lego, de kastelenbouwers of garage- houders-in-spe. Bij de firma Van der Hoek (luxe en huishoudelijke artikelen) in de Van Mandersloostraat eveneens alom tevredenheid. De zaken lopen bijzon der goed vindt men daar. "Al moeten we er meer voor doen". Het gemiddel de bedrag per klant ligt lager, zo licht men toe. Veel gevraagd zijn de mi niatuurtjes voor de letterbakken. Ook bij de boekhandel lijkt men tevreden te zijn over de keuze en uit gaven van Sint. Boekhandel De Jong in Ridderhof spreekt van een prima Sint Nicolaasverkoop. Het verschil met vorig Jaar zal niet zo groot zijn, verwacht men daar. "De omzet zal wat hoger liggen". Veel verkochte boeken zijn: "De walgvogel" van Jan Wolkers, "Brood voor de vogeltjes" van Simon Carmiggelt, en "De drie bruiden van Anton Heyboer", van de alom bekende Henk van der Meiden. Ook hier blijkt het play-mobiel een veelgevraagd artikel. Master-mind Bij boekhandel Marx in de Van Mandersloostraat wordt eveneens veel belangstelling voor bovénge- noemde boeken geconstateerd. Daar naast is er enorm veel vraag naar Parker en Paper-mate ballpoints. Wat de spelletjes betreft blijken de denkspelen duidelijk favoriet. Met name "Master-mind" springt er aardig uit. Verder lopen puzzel- kook dieren- en plantenboeken zoals ge woonlijk weer erg hard. En tenslot te blijken ook de boeken naar gelijk namige t.v.-series veel gevraagd. Bij boekhandel Van Wieringen in de Julianastraat is de Sint Nicolaas verkoop wat later op gang gekomen dan anders. De omzet lijkt gelijk te blijven, al is er een verschuiving in het soort verkochte artikelen waar te nemen. Hier wat minder spelle tjes, daarentegen veel vraag naar pennen. Het puzzelboek staat hoog op de ranglijst genoteerd, evenals "Sprookjes der Lage Landen" van Peter Vos. Verder heimwee naar de jaren van weleer met Ot en Sien en Rie Cramer in het brandpunt van de belangstelling. Geven voor Leven In de platenbusiness lijkt Geven voor Leven de absolute topper te worden. En de t.v.-reclame drukt ook verder zijn stempel op de pla ten verkoop. Veel gevraagd zyn de Arcade-platen: Twintig Speed-hits, en orkest hits. Wat de accessoires be treft. Erg in trek blijkt de dust-bug (platenreiniger)Onder andere bij radio- en muziekhandel Peltenburg. Waar de verkoop ongeveer gelijk aan het vorig jaar lijkt te gaan lig gen. Bij grammofoonplatenhandelaar Hofenk in de Aarhof valt er weinig met vorig Jaar te vergelijken. "Toen waren we er niet". De verkoop loopt volgens een woordvoerder echter uitstekend. Ook hier blijken via de ether aangeprezen platen goed in de markt te liggen, met opnieuw Ge ven voor Leven als absolute topper. Bij Jansons in de Ridderhof is de verkoop wat beneden verwachting gebleven. In vergelijking met vorig jaar is de situatie gelijk gebleven. "Maar daar kunnen we niet op te ren", vindt men bij Jansons. Sint bleek bij Jansons een duidelijke voorkeur voor hifi-apparatuur aan de dag te leggen, met name in de prijs klasse van om en nabij de f1200. Verder lijken er na zes december veel goed gekapte dames in Ridder- veld rond te gaan lopen, gezien het ALPHEN AAN DEN RIJN De oliielekkage, diit weekeinde in de Al phense motor enfabriek De Industrie N.V., is volgens de politie zuiver te wyten aan een mechanisch manke ment, te vergelijken met het biyven hangen van een WC-vlotter. Er stroomde daardoor zondag vyf- duizend liter gasolie de Oude Rijn in. Volgens die politie was de appa ratuur van de tank goed onderhou den. De officier van justitie zal moe ten uitmaken of er nog gerechtelijke stappen moeten worden ondernomen. grote aantal hairstylers dat de afge lopen tijd werd verkocht. Wat de haarverzorging betreft, daar zit het in heel Alphen wel mee snor. Ook bij stereocentrum Groen gin gen heel wat artikelen op dit gebied over de toonbank. Bij Groen spreekt men van een grandioze omzet. Kortom, er valt voor Sint van daag en morgen en voor de hele la te feliciteerders aan het eind van deze week, weer een hoop te verge- LEIDEN De 16-jarige Fred Wit- teman uit Rijpwetering is gistermid dag als gevolg van een verkeerson geluk in Leiden overleden. De Jongen reed omstreeks drie uur met zijn brommer in de Timorstraat toen hij op de hoek van de Drift straat in botsing kwam met een be stelauto, die in de richting van de Bonairestraat ging. De bromfietser, die volgens de politie geen voorrang aan de voor hem van rechts komen de bestelauto verleende, kreeg een sohedelbasisfractuur. Hij werd over gebracht naar het Diaconessenhuis, waar hij nog dezelfde middag over leed.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 4