Opnieuw onderzoek naar fietspad langs Oranjelaan "Noodlokalen Zijlwijk moeten er snel komen' Raadsleden verbreding tegen de Oude Rijn in Meren wijk woensdag LEIDEN Vooruitlopend op de totstandkoming van een gezond heidscentrum in de Meren wijk, gaan 3 verloskundigen uit Lei den met ingang van 1 januari 1975 in groepsverband werken, in deze nieuwe wijk. Elke week zal er een spreekuur worden ge houden in het centrum van "In- terkruis" in de Arendshorst. De deelneemsters aan dit groepsver band zijn de verloskundigen, mej. M. M. Olsthoorn, mevr. A. M. Smit-Bollen en mevr. J. C. x. d. Ven-Lok. "We zijn erg blfj dat we het binnen de groep zo snel rond hebben gekregen", al dus mevrouw Smit, "temeer om dat blijkt dat 't bij de artsen al lemaal niet 20 sne! gaat". Het spreekuur geldt uitsluitend voor de bewoners van de Merenwijk. Voor 't overige deel van de stad blijven de bestaande praktij ken gehandhaaft. Aan de hand van de ervaringen, die in de Me renwijk worden opgedaan, zal worden beslist of de drie verloskundigen voor geheel Lei den tot een groepsverband zullen komen. Donderdag Breestraat 19, sociëteit voor gehandi capten, 25 uur nam. Tsjaikowskylaan 39. Voorschoten, ge- ha'i Gerheenschap. 8 VOORSCHOTEN Het grofvuil zal woensdag, 11 december worden opgehaald aan het Burg. Vernède- park, Badhuisstraat, Parketraat, Noortheystraat, Stadwijkstraat, So- phiakade, Nieuw Voordorpstraat, Prof. Zernikeiaan, Prof. Eimstein- laan, Prof. Lorentzlaan, Prof. Eyk- manhof. Prof. Einthovenlaan, Prof. Debijelaan, Anthoni van Leeuwen hoekkade, Lord Baden Powellweg, Kamerlingh Onnesplantsoen, Raad- hulslaan, (het gedeelte ten oosten van Vlietzioht)Prof van der Waals laan, Prof. van 't Hofflaan, Curie- laan, Molenlaan, (het gedeelte ten oosten van de Prof. Asserlaan), Prof. ZeemanplantsoenGerard Douplantsoen, Carel Pabritiuslaan, Antonie van Dijcklaan, Johannes Vermeerplantsoen, Govert Flinck- planitsoen, Rembrandtlaan, Albert Schwedtzerplantsoen, Jan van Goy- enplantsoen, Ferdinand Bollaan, Jan Steenlaan, Ruijsdaelhof, Van Ostadehof, Paulus Potterdreef, Frans Halsplantsoen en Nic. Maes- kade. Op donderdag 12 december wordt het opgehaald in de wijk Noord- Hofland, aan de Hofweg (het ge deelte tussen Voorschoterweg en de Leidseweg), Leidseweg (het gedeelte tussen Voorschoterweg en de Vink- weg). Van der Valk Boumanweg 236, Leider dorp, Bijbelstudie en Geeprekskring Baptistengemeente. 8 uur nam. St. Leonardushuis, Haagweg^ 14,^keu- Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen door: Zui- der Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevestein 7, tel. 99211. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmina- park 8, tel. 53274. Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, tel. 01717- 2525. SOS-dienst SOS - tel hulpdienst, tel. 071— 23202. Vooi allen die In moellljlthe. Stichting werkgemeenschap Kindercentra Hooglandse Ker Koppenlnksteeg Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-I gemeen schap Wo 8 uur nam. Kennedy laan 11, Oegstgeest. vr 8.15 uur nam Pred Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp Vormingscentrum Troef Troef Jongerencentrum: Werkgroep Naald Draad. Werkgroep Werk en Groep zon der Werk; Woensdagavond: gereser veerd voor vergaderingen kommlssie- Lekise Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau Volksbuis, Apothekersdllk 83 Dl. woe en do 10 Dienstencentrum Van Hogendorpstr. T wentwel Sociëteit Twentwel. Breestraat 19, openingstijden; elke dag behalve op ma. do v.a. 2100 uur Toegang voo> mensen v.a 20 laar Koordstudio Centrum voor intermenselijke be trekkingen ontmoetingsruimte ca. 25 tot 60-lartgen Oude Rijn 88, Lelden tel 44000 Voor advies Inior- matlee etc Werkdagen van 16-23 uur OntmoetingsruimtenWerkdagen 's avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten, zondag van 20 tot 23 uur Tevens aangepast voor MchameliH* gehandi capten. Elke donderdag van 15—16 uur spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond. Dienstencentrum Noordelnpleln 2b tel. 40483. algeme ne informatie, dag. van 010 uur LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V. Witte Singe) 1 Lelden Postbus 64 - Giro 67055 Telefoon directie en administra tie 071-25041 Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mulder Kwaritaalaiboannemienit f 34,35 Per Post f 36,75 Jaarabonnement f 126,10 Losse nummers f 0,45 Abonnementsgelden oU vooruit betaling te voldoen BÖ automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en Incassokosten Nabezorging van 18 00—20.00 o. Zaterdag van 1600—18.00 uur TelefooD 071-30500. Release Hulpverleningsdienst Release. Nieu we Rijn 20a, tel. 24555. Openingstijden ma., woe. en do. van 25 uur nam., woe. en do. ook van 20—22 uur. Moeders voor moeders Tekort van f275.992,86 op Warmondse begroting WARMOND De gemeentebegroting van Warmond vertoont dit jaar een tekort van f 275.992,86. Dit betekent een stijging van het tekort ten opzichte van 1974 met f 121.590,65. Bij het samenstellen van de begroting is men dit jaar iets anders te werk gegaan. Ging men andere jaren uit van minimale bedra gen, waardoor later toch weer extra geld op tafel moest komen omdat alles duurder uitviel, nu is men uitgegaan van de reële behoefte van de gemeente. Er is rekening gehouden met een aantal nieuwe taken zoals voorlichting, verkeersveiligheid e.d. Om het tekort te dekken hebben B. en W. het verzoek gedaan om een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds. Verder zullen de gemeentelijke belastingen stijgen tot een totaal be drag van f 64.542, Koopavond' Ook In Warmond zijn stemmen opgegaan met betrekking tot het instellen van een koopavond. B. en W., zij.il van plan in samenwerking tmet de Warmondse Winkeliersver eniging een enquete onder de be volking te houden. Van de resulta ten van deze enquete zal afhangen of Warmond inderdaad een koop avond krijgt. Gewest Dat het niet mogelijk is gebleken te komen tot een gewest Lelden met een "zwaar" takenpakket noemt het Warmondse college uitermate te leurstellend. Het college zou dan ook graag zien dat de nieuwe raad initiatieven zal nemen, en steun verlenen aan de plannen die sa menwerking in gewestverband nieu we impulsen geven. Ruimtelijke ordening Op het gebied van de ruimtelijke ordening en recreatie zijn dit jaar vier deelnota's te verwachten, ta's waarin aan de orde komen: structurele aspecten, sociaal-econo mische aspecten, openluchtrecreatie en milieu-natuurbeheer en land schap. Uiterlijk op 1 maart 1975 zal een beslissing vallen over het tracé van de Schipholspoorlijn. Pas na die datum zai ook het beroepschrift goedkeuring aan het Warmondse traceringsgebied van de Schiphol spoorlijn, verschijnen. - Van NS-zijde is inmiddels ver nomen dat in te stellen schade claims door derden en de kosten van het van gemeentewege voorbe reiden en vaststellen van een be stemmingsplan Schiphotepoorlijn voor rekening van de NS zullen ko- Plan Noord-Oost Met betrekking tot de kampeerter reinen in dit plan zeggen B. en W. te hopen in de januari-vergadering met het definitieve plan te komen. Wat het eiland-FaJjerü en het pad vinderseiland betreft daarvoor willen B. en W. in de loops van 1975 met een plan bij de raad komen. De aanzet voor een nieuw bestem mingsplan Dorpskern is niet in het programma voor 1975 opgenomen. Na het gereedkomen van de tweede deel- nota van de structuurstudie zal de eerste aanzet worden gegeven tot het plan Zuid. Dit plan heeft enkele pla nologische gevoeligheden zoals be stemming industrieterrein, provincia le weg 6, bebouwing Merenwijk, ge bied De Kwaak, bestemming van het overblijvende gedeelte van de polder Broek en Simontjes. Het plan Kou- dehoorn zal pas na het verschijnen van de derde deelnota een definitie ve bestemming krijgen. Met de plannen voor een woonbo- tenhaven willen B. en W. op zo kort mogelijke termijn beginnen. Deze ha ven maakt deel uit van het goedge keurde gedeelte van het bestemmings plan Zwanburg. Voor de realisering van de haven is een grote vraag in hoeverre er op overheidssubsidies ge rekend kan worden. W oninigibou w In 1975 zal in Warmond een be gin worden gemaakt met de bouw van: 36 bejaardenwoningen en wo ningen voor alleenstaanden, 12 pre- miekoopwoningen, 20 bejaardenwo ningen van Huize Linduina en 20 woningwetwoningen Fietspad Opnieuw zal een onderzoek worden ingesteld naar de mogelijkheid een fietspad aan te leggen langs de Oranje Nassaulaan. De invoering van een blauwe zone in de Dorpsstraat is uitgesteld tot de rioleringswerkzaam heden klaar zijn. Bij de herbestra ting van de Dorpsstraat zal dan met een een blauwe zone worden inge voerd. Voor lichting B. en W. willen meer contact tus sen bevolking en gemeentebestuur. Men overweegt het uitgeven van een eigen gemeentelijke periodiek. Op de begroting is dan ook een post van f 5.000,- gebracht om dit te kunnen verwezenlijken. Vanochtend om elf uur stopte voor het Leiderdorpse gemeente huis een trolleybus met bruilofts gasten en natuurlijk het bruids paar. Nog voor de huwelijksvol trekking poseren hier Mieke Bey de 19-jarige kraamverzorgster en André Bey (23) groente- en fruit handelaar. LEIDEN De werkgroep "On derwijs" van de Werkgroep Sociale Planning Merenwijk heeft er bij B. en W. en de gemeenteraad ander maal op aangedrongen vóór 1 febr. volgend Jaar een aantal noodlokalen voor het lager onderwijs te realiseren in de Zijlwijk. De werkgroep schrijft dat de bewoners er niet mee akkoord zuil engaan wanneer tot de uitvoe ring van de bestaande plannen voor deze wijk zal worden overgegaan. Deze plannen houden o.m. in dat er omstreeks april-mei van het volgend Jaar enkele noodlokalen in de Zijl wijk gereed zullen komen terwijl er in de Leedewij k een definitief scho lencomplex zal word en gebouwd. Tussentijds zouden de kinderen uit de Zijlwijk die bulten de wijk een school bezoeken, gebruik kunnen ma ken van busvervoer. Volgens de werkgroep kleven er ver schillende bezwaren aan deze plan nen, die om. zijn terug te voeren op het kind (omdat het in relatief korte tijd verschillende keren van school moet veranderen) en op onderwijs kundige problemen. Overigens bera den de ouders in de Zijlwijk zich mo menteel over eventuele maatregelen die worden genomen indien de hui dige plannen worden uitgevoerd, zo deelt de werkgroep mee. Opnieuw Herhaling, dan wel rectificatie. (Ja: als Je met cijfers gaat werken, dan is de kans op foutjes groter). De jeugd van 12-21 jaar kan teke nen. En hoe. Maar er wordt nog niet genoeg werk ingestuurd. Ingestuurd waarvoor? Waarnaar? Voor de offi ciële opening van Leidens eerste bowlingbaan in Holiday Inn. Iedereen (alleen of samen) mag meedoen. Informatie wordt graag verstrekt door Tom Thyssen, die per telefoon is te bereiken onder nummer 69310 (zes negen drie een nul). En vraag dan meteen naar de mooie prijzen. Eendjes Eens in de drie weken wordt er in clubhuis "De Drie Eendjes" aan de Rijndijk, nabij de Meerburgsportvel den een discojongerenavond georga niseerd. Status Quo Go Go Int. Lon don City Drive In Show (sjongejonge wat moeilijk) heeft die organisatie in handen. En de lange naam zorgt telkenma le voor zo'n 150 bezoekende jonge ren. Kom ook eens kijken en wees de 151ste. Op 7 december zijn ze er Molentocht Molentochtliefhebbers dienen al les even te laten rusten en mee te lezen. Op zaterdag 14 december, za terdag 18 Januari en zaterdag 8 fe bruari starten er weer molentochten vanaf 't VV V-kant oor aan het Leid- se Stationsplein. De starttijd is tus sen 10 en 2 uur in de voormiddag. D afstanden zijn 10 en 15 kilometer. Het inschrijfgeld bedraagt 2 lut tele guldens per hoofd. Of persoon. Ruim 3000 wandelaars liepen reeds de molentocnt. Me4 andere woorden. Als beloning of herinnering, of aan denken ontvangt men een runde te gel van plateel met afbeelding van een molen. T Planetarium De Leidse weer- en sterrekundige kring organiseert volgende week dinsdagavond een lezing in de colle gezaal van de Sterrewacht om 8 uur '3 avonds. Drs. G. Vleeming praat dan over de geschiedenis van planetaria. Men krijgt dan een indruk van hoe vroe ger de opbouw van ons zonnestelsel werd gevisualiseerd. Hot House Komende vrijdag zal de tenorsa xofonist Hary Verbeke begeleid door het trio Rob Agerbeek, optreden op Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24. Verbeke draait al een groot aantal Jaren mee in de vaderlandse jazz- top. Samen met de Diamond Five, werd hij zeer bekend. Diamond Fi ve werd rond 1960 opgericht en kreeg door eigentijdse en professionele muziek binnen zeer korte tijd be kendheid. Twee Jaar geleden beleef de de groep de wederopstanding. Door zijn vooral door vuur en in zet gedreven muziek werd aan Har ry Verbeke ondermeer de Wessel Ilc- kenprijs, de grootste jazzprijs van Nederland, toegekend. Hij wordt ge zien als een duidelijke opponent van de "swingende Jazz" Begeleider Rob Agerbeek is begon nen als boogie-woogie-pianist (hij is ook de leermeester van Rob Hoeke) en heeft zich in de loop der Jaren ontwikkeld tot een van de meest voor aanstaande Jazzpianisten van Neder land. Dat heeft 'gestalte gekregen in het door hem gevormde Rob Ager beek Kwintet. Verder maken van het trio deel uit: Arnold Dooyeweerd (bassist van Boy's Big Band en van Suite 4) en Ruud Pronk, de altijd weer betrouw bare drummer die al zoveel groten begeleidde. Vanaf tien uur. Redactie Paul Wolfswinkel Vlees "Eet minder vlees mevrouw, want daar zijn de ontwikkelingslanden me gebaat", vertelde gisteren de heer Juffermans te Valkenburg Rijn op pagina 4 van deze courant. De zo juist met smaak verorberde karbo nade lag me meteen wat moeilijk op de maag. Maar Ja, Je wilt wat doen voor je hongerende mede-wereldbur gers en ik dacht: verdulleme Juffer mans, dat is zeer goed gezegd. Na tuurlijk, het is wel effe jammer voor de Groenoordhal, die net wat uit de rode cijfertjes kwam, de veehouders, handelaren, slagers en andere toele veringsbedrijven minder eten, geeft de nationale economie onmid dellijk een nieuwe optater maar wat móet móet Op pagina 5 van dit veel gelezen en beslist leerzame dagblad neem ik vervolgens kennis van een annonce van de NVSH om daarna op pagina 16 te lezen, dat de slogan "Huilen is voor Jou te laat, of niet?" van deze Nederlandse Instelling in de arme en hongerende agrarische landen to taal onbekend is. Want op die pagi na heft de Club van Rome krachtig waarschuwend de vinger voor ande re vleselijke geneugten dan door de heer Juffermans bedoeld: wanneer de bevolkingsgroei aanhoudt is in het begin van de jaren tachtig een gi gantische hongersnood te verwachten en als eenvoudige lezer leg je be duusd je krantje neer met de niet in gevulde vraag: moet ik nou mijn stukje vlees (van de koe) laten staan ja of nee? Holiday Inn Het telefoonnummer dat gisteren in Allegaar als dat van Holiday Inn werd opgegeven is niet Juist. Er stond 63910, dit moet zijn 69310. Wie iets wil weten van de tekenwedstrijd moet dus 69310 bellen. Lente in de herfst Het is nog lang geen lente, maar het eerste lammetje is al geboren. Dat gebeurde gis teravond in Voorschoten. Moeder en kind maken het goed en kijken vol spanning uit naar het voorjaar Expositie in openbare bibliotheek WASSENAAR In de Wasse- naarse openbare bibliotheek aan de Luifelbaan exposeren van 629 deoember Rande Doorman (teke ningen) en Wilma Henkelman (pot- terie). OEGSTGEEST Een bromfiet ser die komend uit de richting Rijns- burg door 't rode licht bij het Rijn- zichtviaduct reed. kwam daarbij in botsing met een NZH-bus. De chauf feur van de bus kon ondanks krach tig remmen een botsing niet vermij den. De bramfietser en zijn duo-pas sagier werden licht gewond. LEIDERDORP De tajd gaat dringen wat de onteigeningsprocedu re betreft over de verbreding van de Oude Rijn ter hoogte van de Brug- gestraat. In deze krant publiceerden wij onlangs de plannen die Provin ciale Waterstaat o.a. met het pand van fietsenhandel Van Duyvenbode heeft. Men wil verbreden maar aan het pand van Van Duyvenboden niets doen, zodat een bult van 4 meter in de Rijn blijft uitstulpen. Voorwaar een „pier" waar Van Duyvenboden van alles tegen heeft. Directeur Ca- les van Provinciale Waterstaat Lei den heeft deze pierplannen persoon lijk aan Van Duyvenbode medege deeld. Aanstaande vrijdagmorgen, 13 december, 's-morgens om 10 uur wordt er voor de bewoners en be langhebbenden in de verbreding van de Rijn 'een openbare hoorzitting ge houden voor een commissie uit ge deputeerde staten in het Gemeente huis. Sprekend namens alle fracties van de gemeenteraad heeft Riet Uhlenbeck een lijst van 4 vragen aan het college van B. en W. gericht, die zij op deze hoorzitting willen stel len. Tijdens de raadsvergadering van 18 november ter gelegenheid van het bezoek van de commissaris van de Koningin is zowel door de wethouder van ruimtelijke ordening als door de fractie van PPR/D'66 naar voren ge bracht, dat zij deze verbreding niet noodzakelijk achten voor een goed verloop van de scheepvaart ter plaat se en dat zij tevens Leiderdorpse be langen geschaad achten indien de verbreding plaatsvindt. Van Duyven bode liet ons desgevraagd nog weten dat indien de verbreding niet plaats vindt er dan wel maatregelen ge nomen dienen te worden om de be schoeiingen te herstellen en te ver stevigen. Door de enorme waterver plaatsingen van de passerende grote schuiten wordt daar veel schade aan gericht. De vragen aan het college luiden: 1. Zijn B. en W. mèt ons van mening dat de Oude Rijn niet dient te worden verbreed ter hoogte van de Bruggestraat? 2. Zo neen, waar om niet? 3. Zo Ja, zijn zij voorne mens deze zienswijze neer te leggen in het ontwerp-bestemmingsplan Ou de Rijn? 4, Zijn zij, indien vraag 1 bevestigend wordt beantwoord, even eens voornemens deze zaak opnieuw voor te leggen aan Gedeputeerde Sta ten, gehoord onze mening en gezien het feit, dat de raad zich hierover niet eerder heeft uitgesproken?. De vragenlijst was ondertekend door al le fractieleiders. Mevr. Zr. E. JansenNlemever. Hof- dilck 32. Oegstgeest tel 071—53652. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging, Mare 45. tel. 49441 (ma. t/m vrij. 9—10 uur voorna). Begijntje Sexueei voorlichtingscentrum Begijn- Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15. Leiden. Voor gewonde honden, katten, vogels e.d. Dag en nacht bereikbaar, tel 34687. Dlerneambulance. Tel. 071—34616. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren Alexander zn v A. J. Maas en A. M. Truljere; Jochem Oscar zn v J. Neu teboom en L. A. P. Strumpel; Ronnie zn v K. G. van der Voorst em E. G. Kranenburg: Jlllls Walter zn v J. G. M. Raadschelders en J. G. J. Hogen- Laaken (78); i; C. Kort (86) H. M. Veldboer (32) echtg. v. H. Zuydwljk; H. W. C. Agatz (70) :httr. v J. A. Hage; M. A. Catln (87) A. J. D. Holte; H. Cohen (67) Getrouwd D. van Metjgaarden Verloskundigen agenda

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2