Voorstel tot omstreden grondaankoop vervallen Afscheid van prof. dr. A. A. Kampman agenda LEIDEN Tijdens een bijzondere vergadering van het cura torium heeft prof. dr. A. A. Kampman gisteren afscheid ge nomen als directeur van het Nederlands Instituut voor het Nabije Oosten. Prof. Kampman (63) is één van de grondleggers geweest van het instituut, dat in 1939 werd opgericht Het in stituut houdt zich bezig met de bestudering van talen en de ge schiedenis van het oude Nabije Oosten. veren sigarendoos met inscriptie aan. Van het personeel van het in stituut kreeg de directeur een ka raf en twee whisky glazen, voorzien van het wapen van Leiden. Prof. Kampman deelde in zijn af scheidstoespraak mee dat hij en zijn vrouw hadden besloten een Stich ting Fundatie Oosterse Bibliotheek in het leven te roepen, die o.m. we tenschapsmensen in staat wil stel len studiereizen te maken. Prof. Kampman verwachtte dat deze stichting begin volgend jaar een feit zal zijn. Overigens zal prof. Kamp man by het instituut worden opge volgd door dr. E. van Donzel. De vele verdiensten van prof. Kampman voor de oosterse archeo logie en geschiedenis in het alge meen en voor het instituut in het bijzonder werden gisteren uitvoerig geschetst, met name in een toe spraak van dr. H. N. Boon, Neder lands ambassadeur in Rome en een goede vriend van prof. Kampman. Dr. Boon noemde o.m. de talrijke initiatieven die prof. Kamp man heeft genomen en die leidden tot de oprichting van verschillende verenigingen, disputen en tijdschrif ten. Ook ging hij uitvoerig in op de eigenschappen van de scheidende directeur, die hij omschreef als een man die er altijd weer in slaagde om mensen voor bepaalde activi teiten enthousiast te maken, dit niet zelden tot grote verbazing van die mensen zelf. Hij bood prof. Kampman een zil- Dr. H. N. Boon (links), Ne derlands ambassadeur in Rome, overhandigt zijn vriend prof. Kampman de zilveren sigaren doos met inscriptie. LEIDEN De Feyenoord- spelers Wim van Hanegem en Wim Jansen keken gister middag glimlachen toe toen Tommy Hoenselaar en Greetje Blok een contract voor het leven tekenden. De vedetten hadden het gemak kelijk want alle "onderhan delingen" waren al gevoerd voor ze ten tonele kwamen. Dit keer dus geen wanklan ken maar een graag gezette handtekening van hem en haar. VOORSCHOTENSE GRONDPRIJS LACHERTJE Het CDA-lid Meerskoek beet het spits af van de discussie over de verkoop van 1145 m2 grond voor de prijs van f125 oer m2 in de wijk Adegeest. Hij noemde het een hoog ste omstreden zaak, dat als gewenst kind Qe raad in de schoot de de intrekking van het voorstel. wordt geworpen. De werkelijkheid is triest. Het grondbeleid in Voor schoten is een wanbeleid zowel ten Inmiddels had wethouder Eve- leens de raad al medegedeeld dat niet zonder meer de bouwgrond uit- aanzien van de toewijzing als de gebreid kan worden, waardoor ook prijsvaststelling. In de oude raad is aadnre kandidaat-kopers geholpen al door 3 raadsleden aan de bel ge- kunnen worden, trokken, toch nam het oude colle- grond heeft eet van B. ©n W. op 21 augustus het De naastgelegen OBG-bestemming uitbreiding besluit tot verkoop van 5 kavels onderwijsvoorzieningen. Ook kreeg grond over te gaan. Mede namens de raad geen zekerheid of tomld'dels de PPV diende het CDA daarna f125 per m2 verhoogd zou den tot f150 per m2 voor zover het de verkoop betrof van de grond in 't voorliggende voorstel. Lachertje PARKEREN (4) De polemiek van de heer Van Oosterzee is weinig elegant. On- zérzijds is beweerd dat er voldoen de parkeerruimte elders aanwezig is De briefschrijver had kunnen volstaan met een onderzoek of on ze bewering onjuist was. Blijft de vraag of de bewoners van de Apo- thekersdijk ook hier voor de oplos sing moeten opdraaien. Het is niet alleen op de koopavond, maar ook door de week en bijna de hele za terdag dat de bewoners tegen de geparkeerde automobielen moeten aankijken. De heer Van Oosterzee uit de veronderstelling dat er weinig of geen begrip zou zijn voor de winkelier-medeburger. Mogen we opmerken dat 80 pet. van de winkeliers geen medeburger is, maar buiten de stad woont en dagelijks de last veroorzaken van geparkeerde automobielen? Het klei ne ,4kje" moet u niet zoeken bij de bewoners van de Apothekersdijk; zij krijgen er echter wel genoeg van om als afvoer te moeten blijven fungeren. Het volgende hebben zij op hun conto staan De wandelpromenade werd met muziek geopend: het verkeer werd afgevoerd via de Apothekersdijk. Er wordt geparkeerd aan de water kant (in het begin vrij). Na ver loop van tijd werden er parkeer- meters geplaatst ten behoeve van de winkeliers. Het resultaat was dat de auto's van de winkeliers gratis op de Haarlemmerstraat gepar keerd staan en dat de bewoners van de Apothekersdijk de meters vol stoppen. Er kwam een bus, ook met mu ziek ingehaald. Het woongenot werd verstoord en er ontstond schade aan de huizen en de riolering. Na een klacht bij de gemeente kwam het antwoord dat de gemeente wel een rijvergunning verleent maar geen aansprakelijkheid aanvaardt voor de schade. We worden ook nog getracteerd op hopen van de honden van de win keliers van de Haarlemmerstraat. Namens meerdere bewoners L. VAN WIJK Apothekersdijk 6 Leiden k(van redactiewege bekort). LEIDEN In verband met ziekte van ds. P. W. Spruyt gaat de kerkdienst, die morgenavond om zeVen uur in de Hooglandse Kerk zou worden gehouden, niet door. LEIDEN Het gebouw van de studentenvereniging SSR aan de Ho- gewoerd is van binnen grondig ver bouwd en veel mooier gemaakt. On der deskundige leiding hebben de „bewoners" er een hele tijd kei hard aan gewerkt. Gistermiddag was de officiële opening. Met blije gezichten. Burgerlijke stand van Warmond Ondertrouwd: J. H. M. Bisschop 25 jr. en A. A. Plug 21 jr.. W. van der Hoeven 23 jr. en T. W. G. Zwetsloot 21 jr. R. V. L. Kaiser 24 jr. en M. C. van Leeuwen 23 jr. Overleden: C. Sturris w.v. A. A. Vogelaar 78 jr.. A. A. Luijendijk 78 Jr.. W. J. Kat w.v. P. A. de Roos 89 jr. omgeving en ,op de werkelijkheid. Hij vond een prijs van f125 een lachertje. Er wordt volgens Goo- seens te veel gebabbeld en te wei nig zakelijk overleg gepleegd bij de grondverkopen. Er wordt te veel de boot afgehouden. De raad heeft de uiteindelijke beslissing over een ver koop en dat wordt de gegadigden niet duidelijk genoeg verteld. Bo vendien wordt er geen boek gehou den van alle telefonische toezeggin gen e.d. Begeer sprak namens de overgro te meerderheid ook afkeurenswaardig over het ge voerde grondbeleid. Hij meende ech- De kinderen van het Leids woonwagencentrum gingen gis teren op pad om Sint Nicolaas en vooral Zwarte Piet een hand je te helpen. Ze bezochten, ver kleed en geschminkt als Pieter mannen. de bejaarden in Huize Vreeswijk, die er erg veel plezier wilde in hadden. heid hadden gekregen van niet daartoe bevoegde instanties, dat de raad niet anders zou kunnen De financiële expert v. d. WD-frac- tie Woerdman sloot zich voorzover 't d'. grondprijs betrok aan bij de PPV en het CDA. Hij meende ge zien het rente-verlies omdat de prijsafspraak al in 1973 gemaakt werd een bedrag van f 150 reeël. Probleem Wethouder Oosterbaan (WD) stelde nadrukkelijk dat het college van B. en W. niets anders wil doen dan het beleid van het vorige colle ge uitvoeren. Het nieuwe college is met dit probleem "opgezadeld. Het College van B. en W. heeft gemeend deze zaak vol nare proble men de raad aan te bieden, zoals ook het vorige college niet anders kon handelen. Er zijn toezeggingen gedaan. De kopers hebben aan hun verplichtingen voldaan (d.w.z. dat o.a. de koopsommen reeds betaald zijn, red.) Absolute rechtvaardig heid kan helaas niet betracht wor den. Er zijn fouten gemaakt. Hij meende dat een andere grondprijs niet mogelijk is gezien de achter gronden van deze zaak. Wel wilde hij weten of Esselaar (CDA) zijn fractie steunt bij het amendement over de prijsverhoging en of hij dat wel kan doen als oud-wethouder. Esselaar wilde daarna weten of 't college van B. en W. bereid zou zUn het voorstel ingediend door PPV. CDA en Woerdman (WD) Maandag ZATERDAG 30 NOVEMBER 1974 Saterdag Hooglandse Kerkgracht 48. dansen v Oude Herengracht. Ververstraat. Zijlstraat, Oost- en West Haven straat. Dwars Havenstraat. Ververs plein, Haven. Havenkade Kalver markt, Kijfgracht, Minnebroers gracht. Zuidsingel. Herengracht Korte en Lange Langestraat, Nwe Waardstraat, Ooster kerkstraat Waardkerkplein en steeg. Waard- gracht. Oranjegracht Kaarsemaker- straat, Looyerstraat. Weverstraat Vestestraat, Groenestegen, üterste- gracht. Kerksteeg. Breestraat. Langebrug. Ketelboeter- steeg. Schoolsteeg. Wolsteeg, Gan getje. Botermarkt, Vismarkt. Stad huisplein. Koornburgsteeg, Dwars- koornbrugsteeg, Maarsmansteeg Mandemakersteeg, Vrouwensteeg Boommarkt. Aalmarkt. Nieuwe Rijn den Burcht, Burchtsteeg, nieuw- straat, Hartesteeg. Beschuitsteeg Moriaansteeg, Hooglandsekerk- gracht. Koppenhinksteeg, Hoog- landskerkkoorsteeg, Middelweg. Oude Rijn. Hoogstraat, Kaasmarkt hooigracht. St. Pancrassteeg, van Driessenstraat. Middelstegracht. Morsweg 114. Leldse Jeugdschaaksocië- telt. schaaklessen voor beginners en gevorderden van plm. 10 tot 18 Jaar. 3.30-5.30 uur nam. Breestraat 19. Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Geversstraat 65. Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden Holiday Inn. Rijksweg. 2 uur nam, feestmiddag kinderen .Muiderkrlng". Zondag Antonius Clubhuls. dansen 8-11 uur Hoaglandsa Kerkgracht 48. dansen v.a. Geversstraat 65. Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan den. 8-12 uur nam. Breestraat 19. Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 i Toonkunstkoor Lei den. 3 uur nam. Maandag Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9. gespreksavond ,J Woensdag VOORSCHOTEN „Gegeven de nu ingebrachte situatie hebben burgemeester en wethouders besloten het voorstel tot verkoop van een kavel grond in „Adegeest" in te trek ken". Deze mededeling van burgemeester Van der Haar gedaan na een schorsing in de gemeenteraadsvergadering betekende een anti-cldtnax na de hoogstaande en felle dis cussies over de grondpoliitiek in Voorschoten in het alge meen en het moodste stukje bouwgrond in de wijk Ade geest in het bijzonder. niet overnam. De raad vroeg de na om schorsing, omdat de indruk bestond dat de wethouders mevrouw De Ruiter (CDA) en Eveleens (PPV wel bereid zouden zijn de grondprijs te verhogen. Na de schorsing volg- bungalow, die nog gebouwd amendement ^in waarbij^ de prijs moet worden, met grote winst door- -g«- i verkocht is. Bij de samenstelling van de com missie voor georganiseerd overleg stelde Iestra (PCC) als zijn vervan ger voor Ter Mul (CDA). De raad trapte er niet in. De vier leden ko men ieder uit een fractie, ieder lid heeft een vervanger vanuit de j.a. bepaald wordt dat de grond- eigen fractie. De heer Iestra zit als prijs afgestemd moet zijn op de eenling in de raad en wenste zelf 'nl vervanging door een CDA-r vacature van Iestra werd aange houden. DEN HAAG Commissarissen van Nationale Nederlanden zijn van plan op voordracht van de on dernemingsraad per 1 januari 1975 de heer J. van der Velden in Was senaar te benoemen tot lid van hun college. De heer Van der Velden de WD-fractie treedt op die datum af als president van de Raad van Bestuur van de vennootschap. Op 18 december zal ter dat de kopers al zoveel zeker- de voorgenomen benoeming ter ken- buitengewone deelhoudersvergadering worden ge bracht, zo heeft het bedrijf meege deeld. M. Treublaan. Stieltjesstraat, Fran- chimontlaan, v. d. Hoevenstraat, Kanaalweg (van v. Vollenhovenpleln tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuy- zenlaan Beyerincklaan, Temminck- laan, Suringarstraat, Burggravenlaan, Asserstraat, Scholtenstraat, Modder manstraat, Oppenheimstraat. Korevaarstraat Plantsoen 4e Bln- nevestgracht. Rijnstraat, Kraaier- straat. 2e en 3e Havenstraat, le, 2e en 3e Gortestraat. Geregracht, Le vendaal, Oranjeboomstraat, Cathrij- nenstraat, Barbarasteeg St. Joris- 6teeg, Koenesteeg, Nwe Brugsteeg, Wielmakersteeg, Hogewoerd Water- steeg, Plantage, Utr. Veer, Veer- straat. Donderdag Zijlsingel, Rijnkade Oosterdwars straat, Munnikenstraat, van Galen straat. Waardstraat Hermanstraat. Trompstraat, de Ruyterstraat. Evertsenstraat Heemskerkstraat, Oosterstraat, van Speykstraat, Ko- renaerstraat. Tasmanstraat. Over- rijn. Galgewater, Noordeinde en plein Rembrandtstraat. Oude Varken markt. Sliksteeg, Groenhazengracht. Rijn- en Schiekade Witte Singel. Groenhovenstraat, Witte Rozen straat, Justus Carelhuis. Jan van Goyenkade. Gerrit Doustraat. Vree- wijkstraat. Hugo de Grootstraat. Bilderdijkstraat. Vrijdag Kort Rapenburg, Kabeljauwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Doelen gracht, Nonnensteeg. Kolf makers- steeg, Molensteeg, Boisotkade. Kam- persteeg, Conciëntiestraat. Vliet. Douzastraat. St. Jacobshof, St. Ja- cobsgracht, Jan van Houtkade Hoefstraat, Raamsteeg Garenmarkt. Steenschuur, Nieuwsteeg. Heren- steeg, salomonsteeg Kloksteeg Scheepmakersteeg, Houtstraat. Ge recht, Lokhorststraat. Zonneveld- straat, Pieterskerkkoorsteeg, Dlef- steeg, Berkendaelstraat. Pieterskerk- gracht en straat, Pieterskerkhof. Papengracht. Adviescollege regelt de inspraak bij Schiphollijn LEIDEN Niet de provincie Zuid Holland, maar een onafhankelijke adviescommissie zal de inspraak gaan regelen rond het tracé van de Schiphollijn, die de hoofdstad via de luchthaven met Leiden en Den Haag gaat verbinden. In die ad viescommissie zullen waarschijnlijk leden zitting nemen van de provin ciale commissie van overleg we gen. Dit hebben gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland geantwoord, op schriftelijke vragen van het War- mondse statenlid drs. C. J. van Kuyen (PPR). Dit statenlid stelde de vragen naar aanleiding van een publicatie in onze krant dat minis ter" Westerterp uiterlijk 1 maart '75 een beslissing zal hebben genomen over het tracé van de Schiphollijn. Artsen Leiden: Wijk I: Morswegkwartier, binnenstad tot Cityring: J. L. Schae- fer. Rijnsburgerweg 11, tel. 50481. Wijk n, Groenoord, Kooi en Meren- wijk: A. R. Tegelaar, Burggraven- laan 14, tel. 34092. Wijk III. Waard, Professorenwyk en Tuinstadswijk: G. D. de Jong, Hoge Rijndijk 15, tel. 32877. Wijk IV, Zuid-West, Haagweg- kwartier: J. D. van Wingerden, Bos- huizerkade 28, tel. 30791. Leiderdorp: G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8, teL 22208. Oegstgeest E. W. F. van Wal- chren. Oranjelaan 29, tel. 52130. Voorschoten A. Tromp, Loh- manplantsoen 33, tel. 071-62159 (za terdag). B. van Beusekom, Piet Heynlaan 6, tel. 071-63551 (zondag). Warmond Lempers. Churchill- laan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen door: Zui- der Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevestein 7, tel. 99211. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmina- park 8, tel. 53274. Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, teL 01717- 2525. Wijkverpleging Leiden Stichting Interkruis, Middelweg 38, tel. 21753. Leiderdorp Gezondheidszorg - Leiderdorp, tel. 40131. Oegstgeest Stichting Interkruis. Ltftweg 7, tel. 54500. Voorschoten Gezondheidscen trum. v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond Zr. N. Portengen. Ka- gerplein 308, Sassenheim, tel. 02522- Stichting werkgemeenschap Kindercentra Hooglandse Kerkgracht 4: (Ingang) Doelenkazerne eigendom van de gemeente LEIDEN Burgemeester en Wethouders van Lelden hebben in principe besloten dat van het ter rein dat vrijkomt door de verdwij ning van de Doelenkazerne, een stuk van ongeveer 6000 vierkante meter eigendom moet blijven van de gemeente. Op dit gedeelte van het Doelenterrein zal een stadsplein worden aangelegd. De kosten van aanleg komen voor rekening van het rijk. Zoals bekend heeft de Leidse universiteit plannen om op het Doe lenterrein een deel van het Witte Singelplan te realiseren. Inval in pand Doelensteeg LEIDEN De Leidse politie, heeft vannacht omstreeks vier uur een inval gedaan in een huis in de Doelensteeg. Deze inval werd ge daan omdat men in het pand ver blijvende personen verdacht van klandestien alcoholgebruik e.a. In derdaad werd een partij alcohol in beslag genomen. Enkele personen werden voor verhoor meegenomen naar het bureau maar later weer vrijgelaten. In het Cultureel Centrum te Voor schoten werd gisteravond door de heer D. Hoek, chef algemene zaken van de gemeentesecre>tarie Voor- De burgemeester schoten, de vogelshow „De Vogel zei zonder overleg met zijn wethou- vrienden" uit Leiden/Voorschoten ders dat B. en W. het amendement geopend. Tijdens zijn toespraak wees hij op de liefde en de zorg waarmee de vogels gekweekt, verzorgd en groot gebracht worden. De tentoonstelling is tot en met zondag geopend. Op de foto de kampioen van '74 De Wit, die de beker krijgt van secretaris Taffijn. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Lefdsch Dagblad B.V Witte Singe) 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 67055 Telefoon directie en administra tie 071-25041 Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement f 31.80 Per Post f 34,20 Jaarabonnement f 116,20 Losse nummers f 0.4? Abonnementsgelden olj vooruit betaling te voldoen Bi) automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten Na Bezorging van 18 00—20.00 u Zaterdag van 16 00—18.00 uur Telefoon 071-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2