Beroepsvoetbal is twintig jaar in beweging (2) Israel bekijkt het nu van 'n afstand V. Zijll: Nota Sportieve Recreatie zou beter zijn Bowerman: nieuwe Amerikaan van BS Lugdunum-Naaldwijk Roodenburg-E.B.O.H. ZATERDAG 30 NOVEMBER 1974 LEIDEN Ray Bowerman wordt bij BS Leiden de opvolger van Bill Allen. De nieuwe (blanke) Ame rikaan van de Leidse basketbal club, die vanmorgen in Nederland is gearriveerd, is 22 jaar, tussen de 2.05 en 2.10 meter lang en komt van de Western Kentucky University. Bowerman, een stevig gebouwde center, zal waarschijn lijk vanavond nog niet meespelen in het duel BS-Transol (21.15 uur, Vijf Meihal) Tenminste als BS-coach Pappas zijn zin krijgt, want die wil Allen voor de laatste maal laten optreden. Pappas: "Bill kent het systeem en is inge speeld". Pappas is overigens opti mistisch gestemd over de kansen van BS in het duél tegen de rege rend landskampioen (nu tweede op de ranglijst) "Met een beetje geluk moeten we kunnen winnen." Vóór het duel tegen Transol, dat eerder dan BS een Amerikaan te rugstuurde en Bob Lackey inruil de voor Lermar Battle, wordt in de Vyf Meihal 'n duel gespeeld voor de rolstoelbasketbalcompeti- tie Om half acht bestrijden RIS en Antilope elkaar. ROTTERDAM Hij ziet er tevreden uit Tevredener dan ooit. Marinus David Israel maakt in de herfst van zijn voetbal carrière een duidelijk ontspannen indruk. Gebruikt woorden als sportieve vreugde. Hoort in zijn sigarenmagazijn met een glimlach op het gezicht de praat aan van klanten. Lijkt zich ook te amuseren. Maar toont tegelijkertijd toch weer grote diplomatie wanneer een al wat oudere buffetjuffrouw schande spreekt van kerels die met hun vriendin grote verteringen bij haar komen maken en een andere keer met hun wettige echt genote een hele avond op een frisdrankje zitten. De jaren vijftig, ja gezellig. Toen werd er nog gevoetbald louter voor de leut Speelde Neder- land nog twee keer per jaar tegen België. Kostte een zitkussentje nog een dubbeltje per wed strijd en hoefde je voor je voorprogramma met opstelling en de juiste leeftijden der spelers I maar vijftien cent te betalen. Toen tekende Bob Uschi nog voetbalplaatjes, waren er nog spelers I j die echt Rabbeljee heetten of Potjegort. En de kampioenen in die jaren, dat waren niet Feyen- 1 oord en Ajax maar Willem II, RCH of gewoon Eindhoven. In die beginjaren vijftig, toen werd 1 er ook nog voetbal van een voos amateurisme vol schijnheiligheid gespeeld. De speler mocht i geen gulden beuren voor zijn prestatie en onkostenvergoeding was toen zoiets als een vloek, zei i wijlen Karei Lotsy. Wel was het de man, die ook toen al voor volle stadions zorgde, oogluikend toegestaan om maatschappelijk beter te worden van zijn voetbalcapaciteiten.Verzoeken om over- schrijving op korte termijn werden in die tijd gemakkelijk door de KNVB ingewilligd. Wan neer de betrokkene er maar voor zorgde buiten een straal van zestig kilometer van zijn woon- plaats te gaan voetballen dan kon hij zich maatschappelijk ook verbeteren. den geboekt. Pas toen de afgevaar digden van de eersteklassers de ver gadering na vijf uur verlieten met de mededeling dat hun clubs goed schiks dan wel kwaadschiks tot be- Door Pim Stoel Door i Ger Stolk De Jaren vijftig, best gezellig. Toen werden voetballers nog niet getrans fereerd maar werd er gewoon over- schrijving aangevraagd. Toen speel- de Rinus Terlouw en Wim Landman plotseling niet meer voor DCV en Neptunus maar voor Sparta. Zou Frans de Munck "van de een op de andere dag de eigenaar van een Amsterdamse broodjeszaak zijn ge- weest wanneer hij zijn overschrij- ving van Sittardse Boys naar Ajax g niet op het allerlaatste moment zou t hebben ingetrokken. i Met Faas WÜkes lag het weer heel t anders. Wanneer de gebroeders Ser- e vaas cn Leen Wilkes, Xerxes als t club voor MVV hadden willen rui- len. wanneer ze er behoefte aan zouden hebben gehad om Maastricht - als domicilie te hebben, ja dan zou den ze in die tijd de trotse eigena- e ren van een verhuisbedrijf in het - zuiden des lands zijn geweest. t SchoTsing De Jaren vijftig, oergezellig. Na twintig Jaar (betaald voetbal) zijn a ze een brok nostalgie geworden. Wie e j herinnert zich de verwarring niet |meer. De onzekerheid over wat wel en niet mocht. Met een door de KNVB over het NAC-bestuur uitge sproken schorsing, toen plotseling jdat vermoeden bestond dat er in het landse Beroeps Voetbal Bond opge- i geniep werd betaald, daar in Breda, richt, die officieel op 20 december Of dat NAC-bestuur niet met het 1953 dan bestond. Terwijl de KNVB mes op de keel zou hebben gehan- op 14 augustus verontrust vergader- deld. Of er helemaal geen spelers bij de OVer het invoeren van vergoedin- dat bestuur zouden zijn geweest met gen voor spelers van de eerste klas, J8 ,de simpele verklaring dat ze ergens startte tegelijkertijd in Alkmaar het taling zouden overgaan, kwam het voorstel er door. De KNVB-clubs zouden gaan betalen. Op 6 november werd er tussen de KNVB en de NB VB m principe be sloten om tot een fusie te komen, nadat er in het geheim al overleg was geweest. Aegidius Joosten, de onlangs in opspraak gekomen bou wer uit Limburg, was het enige NBVB-bestuurslid dat iets voor het zeggen zou krijgen. Dat wil zeggen dat Joosten vice- voorzitter zou worden van de KNVB. Het besluit van 6 november Zondag a.s. LDWS - GSV Aanvang 14.30 uur. Terrein LDWS, Sportpark de Vliet. Nooit gezwicht voor het geld, maar later hij Sportclub Enschede toch beroepsvoetballer: Abe Lenstra. werd 13 november door de bondsver- den wat beneden het peil van het gadering van de KNVB aangeno- minimumloon ligt. In het beleids- 28 november 1954 begonnen tachtig alle middelen zullen worden clubs in Nederland, waaronder de aangewend om dat niveau omhoog twee KNVB-derdeklassers Zeist en te brengen. Hilversum, aan het betaalde voetbal. Twintig jaar betaald voetbal. Waar- Twintig jaar betaald voetbal in Ne- in Nederlandse clubs vijf Europa derland. Sinds de gezéllige (voetbal- Cups wonnen, waarin het nationale jaren van toen en nu verdwenen team recentelijk tijdens de WK aan ging) V(an) C(ontract) S(pelers) en organiseerden de werkgevers zich in de F(ederatie) van B(etaald) V(oet- balorganisaties). als het organisatorische vlak behel- Twintig jaar betaald voetbal hebben Nederland een reputatie bezorgd. De Twintig Jaar betaald voetbal. Een revolutie, die in die gezellige jaren roerige periode, waarin de sporttota- lisator sinds 1956 honderden opbracht ten behoeve vijftig tot stand kwam, is een wijs iljoe- besluit geweest. De evolutie gaat cha- verder. Wellicht wordt het betaalde ritatdeve en algemene sportdoelein- voetbal in Nederland tijdens de den. De verdeling van de toto (sinds vandaag te houden bondsvergade- kort ook de lotto) gelden dient de ring ln Den Haag zelfstandig. continuiteit van het betaalde voetbal zo goed mogelijk te waarborgen. Twintig jaar betaald voetbal. Waar toen 3600 gulden maximaal per spe ler per Jaar kon worden uitgekeerd, daar wordt thans aan sommigen een ton of meer betaald. Nittemin heeft 65% van de 857 contractspe lers een Jaarinkomen tot 12000 gul- Zondag aj. UVS- EDO Sportpark Kikkerpolder. Aanvang 2 uur. Frans de Munck kwam uit Keulen terug om voor Fortune '54 van Gied Joosten te gaan spelen. l~ anders wel iets zouden vangen. In Almelo echter, stelde het bestuur wilde betaalde voetbalavontuur. In Alkmaar won de prof-club i Heracles zich weer punctueel op naam met 30 de voorgeschreven amateurstandn- minstens zo hard aankwam "als het punten. Maar wat een rel werd het feit dat de bij de KNVB aangeslo- cjubs van )lun beste spelers wa- ren beroofd, was de publieke belang stelling. Cijfers uit die dagen: op een en dezelfde dag in Limburg Achthonderd toeschouwers bij de JJUUVtü. niet toen de eerste elftalspelers nul j op het request kregen nadat ze be leefd verzochten de echtgenotes en n verloofdes voortaan op kosten van Jde club mee naar uitwedstrijden te laten reizen? Wat een boosheid eersteklas wedstrijd Bleyerheide-Lon- Ibracht die botte weigering niet te- ga. Zestienduizend bij Rapid'54-Am- iweeg? Wisten de teleurgestelde spe- sterdam in de betaalde sector, iters trouwens niet heel zeker, dat Daarna is het snel gegaan. De le- het door hun gevraagde privilege bij gendarische slaapkamerconferentie id andere clubs een heel normale zaak had al op 30 Juni 1954 plaats gevon- p. 'was? den in hotel Terminus in Utrecht. Een iniatief, dat vooral vanuit Rotterdam is gekomen. Tijdens die !De Jaren vijftig, Ja gezellig. Maar slaapkamerconferentie is het ge- Uittocht IFrans de Munck zou nooit Ajax spelen. En tot op de dag vandaag komen de weest dat Cor Kieboom (Feyenoord) de gevleugelde woorden sprak: „Waar staat geschreven dat we Igebroeders Wilkes niet voor op de consequent moeten zijn." ledenlijst van MW. Want Juist in Het initiatief van Kieboom, Henk die jaren vijftig werd de jacht door Zon (Excelsior), Jos Coler (Sparta) ,het buitenlandse betaalde voetbal in en Toon Martens (ADO) heeft er o- izo gezellige voetballand geopend. en secretaris penningmeester, wijlen de Wilkes bezweek voor de lires van Lo Brunt, na aanvankelijke veront- in Inter. De Munck koos voor de toen waardiging er toe zijn «over gegaan ij- nog niet eens gerevalueerde West- de voorstellen bij het bondsbestuur :r- duitse Mark. Frans zou in Keulen rd zelfs in enkele films spelen. Tim- il- De Harder. Appel, Roo- Die voorstellen kwamen er op neer zenburg, De Vroet, heette in die da- dat de bij de KNVB aangesloten in igen een zin in het nostalgische re- clubs per 1 september 1954 hun spe- frein van een meestamper. Iers zouden mogen betalen. Dat de Het is die voetbal-exodus geweest, uit het buitenland teruggekeerde l Idie de komst van het betaalde voet- profs direkt in KNVB-verband Ibal in Nederland heeft bespoedigd, e~ achter de feiten aan. li ceerd tempo werd hier AMSTERDAM. De Nota Sportbe leid van de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, een "Doorn" in het oog van de georganiseerde sport, is giste ren volop bekritiseerd. Allereerst in een brief van de gezamenlij ke sportbonden (aangeboden aan de leden van de Tweede Kamer), waarin de door de minister aange brachte scheiding tussen georga niseerde- en recreatiesport wordt afgewezen en 's middags, tijdens een persconferentie in het Am sterdamse Apollohotel door Wim van Zijll, algemeen secretaris van de Nederlandse Sport Federatie: "De nota blijft zeer duidelijk han gen bij de op recreatie gerichte sport. Er wordt gedaan of de re creatief gerichte sport niets met andere sport heeft te maken. De minister heeft één aspect van de sportontwikkeling zo eenzijdig be licht dat in plaats van een Nota Sportbeleid eerder kan worden ge sproken van een Nota Sportieve Recreatie". Van Zijll wilde overi gens niet horen van een oorlogs verklaring aan CRM: "We heb ben elkaar nodig. Wij kunnen niet zonder de overheid, zoals de over heid niet zonder ons kan. Als CRM maar één vinger uitsteekt en nog één poging wil wagen dan vergeten we alles en zullen we sa men aan een beleid werken". Een van de belangrijkste grieven van de NSF is echter juist dat CRM geen enkel overleg heeft gepleegd. Reden voor het in Amsterdam aanwezige PvdA-kamerlid me vrouw Langedijk-De Jong om me de namens haar partijgenoot de Voogd mede te delen dat zij schriftelijk vragen hierover heeft gesteld: „Kan de minister bevesti gen dat er geen overleg is geweest en, als deze'vraag bevestigend wordt beantwoord, waarom heeft er dan niet, zoals bij de totstand koming van de medianota en de knelpuntennota in een vroeg sta dium overleg plaatsgevonden met de betrokkenen. Kan de minister tenslotte meedelen wanneer en hoe alsnog overleg zal worden ge pleegd"? Van Zijll verwonderde zich er ook over waarom niet is voortgeborduurd op de Nota Sport '70 van de georganiseerde sport.. Een kritische opmerking, die ook voorkomt in de brief: "Ik plaats van een aanvullend beleid te ge ven wordt in de nota gesuggereerd alsof nu iets nieuws is uitgedach. Van Zijll-: 'In deze nota wordt de indruk gewekt van een centralis tisch en monopoliserend beleid, waarbij de georganiseerde sport buitenspel wordt gezet. We zijn geen beleidspartners, zelfs nau welijks gesprekspartners. De mi nister doét alsof er niets is ge daan, terwijl met vallen en op staan de georganiseerde sport de recreatiesport op de been heeft ge bracht. Laten we reëel zijn. CRM komt pas kijken. Wat zij doet valt volledig weg bij wat de gemeenten doen, die al zo lang m. d. georga niseerde sport samenwerken". In de door de NSF, de Nederlandse Culturele Sportbond, de Neder landse Christelijke Sport Unie, De Nederlandse Katholieke Sportfederatie en het Nederlands Olympisch Comité ondertekende brief wordt dan ook duidelijk ge steld dat extra aandacht voor de recreatiesport overbodig is: "De nota gaat op verbazingwekkende wijze nagenoeg geheel voorbij aan hetgeen in dit opzicht in de sa menleving zelf door de georgani seerde sport in beweging is ge bracht. Door sportorganisaties en verenigingen zijn vele plannen en activiteiten tot ontwikkeling ge bracht. Gebrek aan ruimte, man kracht en financiële middelen zijn er echter oorzaak van dat de georganiseerde sport niet alles tot uitvoering heeft kunnen brengen wat eigenlijk noodzakelijk was. Samenwerking lag daarom meer voor de hand dan concurrentie". Tijdens de buitengewone algeme ne ledenvergadering die later werd gehouden, reageerde de heer W. Wagemaker, hoofd v. d. afdeling sportorganisaties en opleiding van het ministerie van CRM, op de af wijzing van de nota sportbeleid met: "Het overleg is nog volstrekt open. De minister heeft al aange kondigd met de georganiseerde sport te willen praten, zodra deze de nota heeft kunnen bestuderen. Dat zal nu dus gebeuren". „Wat bedoelt u, mevrouw? Dat is dan vijf gulden zeventig." De dame: Ach wat, al die kerels zijn toch hetoelfde, niet dan Rinus? Israel: „Nou. ik ben blij dat lk u niet begrijp. Nee, ik heb zulke men sen niet als klant." Alzo verdeelt Rinus Israel (32) zijn dagtaak tussen het niet onplezierig drijven van een (loop) zaak in rook artikelen en het schoppen tegen de bal. Voor dat laatste zijn we naar de Polderlaan, in het hart van Rot terdam Zuid gegaan. Rinus Israel interviewen is vergele ken met de tijd dat hij voor Euro pa's beste ausputzer doorging een aanmerkelijk prettiger bezigheid ge worden. Dat as trouwens al eens eer der gebleken. Hij zegt opnieuw dat hij de voetballerij afstandelijker heeft leren bekijken. Windt zich ook niet meer op. .Knobel zou naar me komen kij ken". herinnert hij zich. „Excelsior —FC Twente meen ik. Ik denk dat ik toen de minste wedstrijd tot nu toe speelde. Ik heb ook niets verno men van hem. Kijk, toen ik 20 was, zou ik er niet van hebben kunnen slapen. Dat is voorbij. Ik vind het jammer. Maar verder haal ik er mijn schouders over op. Vraag me ook niet hoe het verdedi gend liep bij Nederland. Niet omdat ik geen kritiek op Haan zou durven leveren, maar ik weet gewoon niet hoe Haan speelde. Ik had geen zin. Ben thuis gebleven toen Nederland tegen Italië speelde. Wat zeg Je, uit teleurstelling omdat ik niet was ge selecteerd? Echt niet. Ik had ge woon geen zin. Had er geen aardig heid in om te gaan kijken. En ver der nergens om. Of ik er nog bij denk te komen? Ik zou het niet weten. Voor dat Nederlands elftal weer in actie komt,, zijn er wel weer een paar maanden verstreken. En aoh. ik heb nooit zo ver vooruit willen denken. Dat doe ik ook nu niet." Afstond Rinus Israel is de voetballerij met het klimmen der Jaren van wat grotere afstand gaan bekijken. Kom hem er niet mee aan dat Excelsior met hem Rinus Israel in de gelederen op stel en sprong een wonderploeg zou zijn geworden. Want hij lacht Je vierkant uit. Hij zegt dat hij sommige kranteversla gen dit seizoen met gefronste wenk brauwen heeft gelezen. Roept har dop dat ze niet zo moeten overdrijven. Dat er nog maar eens over de vijfde plaats moet worden gesproken wanneer de competitie er voor driekwart op zit. En dat Excelsior tot nu toe zozeer de mazzel op de hand heeft gehad dat ze de club uit Kralingen om zouden kunnen dopen in FC Geluk. Verbaast zich er weer over dat Ex celsior na een achterstand in een uitwedstrijd in vrijwel onmiddellijk de vólgende aanval weer gelijk maakt. Hij glimlacht bij de opmer king dat er bij Sparta mensen zijn geweest die zich afvroegen waarom men op Spangen de gok niet heeft aangedurfd om hem Rinus Is rael te contracteren. Hoe groot is die gok eigenlijk geweest? Israel: „Niet zo gek groot dacht ik. Kijk, toen er sprake was van een contract bij FC Brugge heb ik slechts de financiële zijde voor ogen gehad. Vóór dat Happel me het barsten stond het voetbal voor mij op de tweede plaats. Bij Excelsior lag dat duidelijk anders. Primair was toen dat ik weer zou voetbal len. In eerste instantie heb ik de gedachte gehad om bij Excelsior te- beginnen en vervolgens toe te hap pen zodra er een andere geïnteres seerde club zou komen. Daarvan heb later afgezien. Ik heb die men sen bij Excelsior beloofd dat ik in Zondag a.s. 2.00 u. n.m. terrein aan de Oegstgeesterweg. Rinus Israel Niet groot de slag zouden kunnen. En dat de gefor- spelers, die voor de Nederlandse Be- Neder- roeps Voetbal Bond hadden gekozen, Tennis John Newcombe (Aus.) heeft gisteren het herenen- A.s. zondag aanvang 2.30 uur. zonder bezwaar terug zouden kun- kelspel van het tennistoernooi in i keren naar de KNVB. Osaka gewonnen. Newcombe zege- Op 14 augustus kwam men er tij- vierde met 2—6, 6—2, 7—6 over Cliff dens de bondsvergadering echter Drysdale (ZA) en won ongeveer zonder dat er resultaat leek te wor- zege op Rosemarie Casalsj Zondag a.s. UDO-ASC Sportpark de Voskuil te Oegstgeest. Aanvang 2.30 uur. Basketbal Rob Hoek, trad- ner van het damesteam van Tran sol RZ, is gisteren door de basket- balbond benoemd tot trainer van de nationale damesploeg. Hij volgt Dick de Liefde op,' die op eigen verzoek van deze taak werd onthe ven. maar wel het meisjes-team blijft begeleiden. Voetbal Hajduk Split heeft de Joegoslavische voetbalbeker ge wonnen. De eerste-divisieclub ver sloeg gisteren in de eindstrijd Bo- rac uit Banja Luka (tweede divisie) met 1—0. Boksen James Braddock, oud-wereldkampioen boksen in het zwaargewicht is gisteren in New Jersey overleden. Hij was 69 Jaar. Braddock werd wereldkam pioen in 1935 door een onverwach te punten zege op de machtige Max Bear. Twee Jaar later, raakte Braddock op 32-Jarige leeftijd de titel weer kwijt aan Joe Louis en in 1938 stopte Braddock met boksen. Schaatsen De Oostduitse schaatssprinter Klaus Knauer heeft gisteren tijdens wedstrijden in Karl Marx-stad met 39.1 sec. de beste wereldse izoentijd op de 500 meter gereden. Wat die gok (met alle risico's van dien voor Excelsior) betreft, die was 25? gI2L^anneer ik na Pak weg vijf wedstrijden niet meer zou heb ben kunnen speten, zou Excelsior er zonder noemenswaardige financiële naweeën zijn afgekomen." Henk zon heeft gezegd dat-ie op 22 punten had vastgepind. Dat Je bil Excelsior pas goed geld zou gaan verdienen wanneer de club dat kwantum aan punten zou hebben bijeen gesprokkeld. Bedoel Je dat? Israel lachend: „lk weet niet waar Je het over hebt. je zal bedoelen 32 punten» Serieus: .Mijn indruk is toch dat de clubs weinig gebruik maken van de mogelijkheid dat er ta het kader van dat plan Tripels tussentijds kan worden aangekocht. Hoeveel spelers zijn er sinds het competitiebegin van de club veran derd? Van Zoghei, Je hebt gellik. Maar die kostte geloof lk 24 centen. Dat was een apart geval, pintermezzo. Iemand om gas voor zijn sigarettenaansteker. Breng dat ding straks even hier zegt hij. Vul ik hem even voor Je. Woorden van dank. Israël: „Al die mensen die hier to de zaak komen komen zijn Feyenoord- supporters. Zij gaan vergelijken. Dan wordt er geredeneerd: we hadden hem beter niet kunnen laten gaan. Of mie weet: goed dat ze hem niet gehouden hebben. Pest Op Joop van Daele heb ik trouwens toch een beetje de pest in. Persoon lijk heb ik me steeds op het stand punt gesteld dat het unfair en on verstandig zou zijn om. nu ik weg ben bij Feyenoord, bepaalde uit spraken over sommige mensen te doen. Maar Joop laat doodleuk in een ochtendblad zetten: Israel was een boef, ik helaas niet. Wat moe ten de mensen niet denken die zoiets lezen? De eerste gedachte is toch dat het woord boef op Je pri- véleven slaat? Of niet soms. Pas wanneer Je het stuk gaat lezen blijkt dat Van Daele de Israel als voetballer bedoelt. Maar ook dan nog vind ik zoiets onjuist. Je kunt Je eveneens afvragen hoeveel men sen alleen de kop van zo'n artikel maar lezen. Ik zou natuurlijk op mijn beurt aanmerkingen op het spel van Van Daele kunnen gaan maken. Maar daar voel ik niets voor." Boeiend Rinus Israel zondag terug in de kuip. Eén boeiend aspect zal het le gioen tijdens die op til zijnde versie van Feyenoord—Excelsior helaas moeten missen. Israel: „Ik weet wat je bedoelt. Die momentjes dat Van Hanegem de ballen koppend pro beert terug te leggen voor de opko mende mensen. Die zou Je graag hebben gezien hè? Lachend: „Goed dat die er dit keer niet zullen zijn. Want voor één van ons tweeën zou het minder goed zijn afgelopen." Weer ernstig: „Een woord als klas sejus td tie is onjuist. Dat vind ik overdreven. Misschien kaïn een Van Hanegem zich wel ietsje meer per mitteren in de kuip. Maar geldt dat in feite niet voor elke speler van de thuisspelende dub? Ik heb het na die Feyenoord—Ajax onmiddellijk gezegd toen er zoveel ophef over de zaak Van Hanegem—Keizer werd gemaakt. Straks pakken ze hem een keer in een uitwedstrijd. Dat ge beurde prompt, ik heb het op tv gezien. Het betrof hoogstens een overtreding. Maar geel, nee dat zag ik er niet in. Twee wedstrijden, niet te geloven. Weet Je dat ik het ergens ook hele maal niet met die redenering eens ben dat een Derks en pak weg een Hughes en een Brand voor die on ontbeerlijke kleur aan het geheel zorgen? Kijk, een Clay die kan een grote mond hebben. Die presteert iets. Wordt wereldkampioen op een moment dat iedereen hem heeft af geschreven. Maar zo'n Hughes wat maakt die man nou klaar omet Haarlem? Wat bracht die er bij Go Ahead Eagles van terecht? En Brand, had die niet een groots middenveld vorig seizoen met Kist, Nygaard en Wilbret? Maar weet Je wat Brand kocht voor zijn ruim vier ton? Geen spitsspe- ler. Nee nog een middenvelder in Vosmaer. En Mulders is toch ook iemand die zach veel op het middenveld laat terugzakken? Wanneer zo'n Brand nu dan moord en brand schreeuwt dat ie geen spits heeft en dat het allemaal zo moeilijk is, dan moet die man zich wel realiseren dat-ie verkeerd heeft gekocht". Geef mij dan Clay maar."

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11