Zijl/LGB: remise na nederlagen BEWONDERING VOOR DE TOESCHOUWERS BC Leiden naar 8-0 overwinning LZ'86 ontglipt zege Bij FC Den Haag Schoolschaker Borst tussen de koplopers Tweemaal geel en vier noteringen Gemini/Kangeroes wint in drie sets van Hercules '60 1 MAANDAG 25 NOVEMBER 1974 PAGINA 15 UTRECHT/LEIDERDORP Door in Utrecht met 44 ge lijk te spelen tegen Zwemlust/Den Hommel heeft De Zijl/LGB een einde gemaakt aan een serie van drie nederlagen. Het heeft er gisteravond overigens lange tijd naar uit gezien, dat de Leidenaars ook in het zwembad Den Hommel twee punten zouden moeten achterlaten, want zij keken vrijwel voortdu rend tegen een achterstand aan. In het laatste part wisten de rood-witten echter een 4—2 achterstand weg te werken en een puntendeling te bereiken. SMRMMMHP Dooi Jacques de Graaf Dick Houthof (met witte cap) De Amer: Van de Hoofdakker zwaren van bondscoach Trumbic hiertegen, een eigen interpreta- Leidenaar voor een minuut naar de tie hebben van de spelregels. Zo kon kant te sturen, en zo kon De Amer den de verdedigers zich zaterdag veel nog gelijk komen. onbestrafte overtredingen permitte- ren (er viel slechts éénmaal- een De Amsterdamse scheidsrechter persoonlijke fout te noteren), waar- De wedstrijd Zwemlust/den Hom- drukt* trouwens toch duidelijk zijn door de lichte Leidse ploeg in het na- mel—De Zijl/LGB gaf de Leise stempel op de wedstrijd. Hij behoort deel was. ploeg in een wat meer aanvallen- 101 d'e arbiters die, ondanks de be- LZ'86 startte zwak en De Amer de rol te zien dan in de voorafgaan de wedstrijden. Albert Spijker bleek zijn richtingsgevoel weer terug te hebben: met twee goals zorgde hij voor de helft van de Leidse produk- tie. Jan de Boer opende voor Zwem- lust de score door gebruik te maken van een numerieke meerderheid. In het tweede speldeel kwam de thuis ploeg op 2—0, toen Andy Hoepel man een door de goed leidende ar biter Goose toegekende ötrafworp inschoot. Nog in diezelfde periode scoorde Albert Spijker tweemaal (waarvan één keer in een man-meer situatie), waardoor bij zijn ploeg weer op gelijke hoogte bracht met de Utrechters. International Andy Haepelman bracht in het derde part de gasthe ren opnieuw aan de leiding, ndat hij er ma een afgeslagen Leidse aanval alleen tussenuit was getrok ken. Even later leek de situatie kri tiek te worden voor Jacob Spijker c.s. toen Zwemlust op vrij gelukki ge wijze aan een doelpunt kwam door Harm Drenth. Toch kwamen de rood-witten nog terug. Eerst buitte Frits Welling een numerieke meerderheid uit en daarna werd doelman Meerveld .verrast door een schot van Leo Onderwater, die bracht (4—4). Dat was twee minu ten voor. het eindsignaal. In de res terende speeltijd slaagden de ploe gen er niet meer in te scoren. nam in de eerste periode een 0-1 voorsprong via Huub Geurtse. Pas nadat in het tweede speldeel Joop Siera na een merkwaardige beslis sing van Dikstaal voor de gelijkma ker had gezorgd, begon de LZ'86 ploeg met meer zekerheid te spelen. Door doelpunten van Jan de Graaf en Jan Breedeveld werd een 3-1 voorsprong opgebouwd. In het derde speldeel HKËsBHHHHT konden de Amer-verdedigers door opvallend steyig ingrijpen hun tegen standers van scoren afhouden. De Amer kwaip zelfs dichterbij door een omhaal van Willems (3-2). De nume rieke meerderheid, die de Amersfoor- ters in_de laatste fase van de strijd kregen "werd door Van der Hoofdak ker op het nippertje uitgebuit: 3-3. LZ' 86 LEIDEN Het duel tussen de num mers vier en vijf van de eerste klas se van de waterpolocompetitie, LZ'86 en De Amer, dat zaterdagavond in zwembad De Does plaatsvond, is ge ëindigd in een 3-3 gelijkspel. De Leid se club behoudt daardoor vier pun ten voorsprong op De Amer. Hoewel de twee ploegen elkaar maar weinig toegaven, mochten de Amersfoorters bilj zijn met die puntendeling. Een kleine zege voor de gastheren zou de krachtsverhoudingen beter hebben weergegeven. Twee minuten voor tijd. bij de stand 3-2, leek LZ'86 ook een goede kans op de zege te krijgen, toen een Amersfoortste aanvaller tij dens 'dood, spel' een overtreding maa te tegen Jan de Graaf. Scheidsrechter Dikstaal reageerde echter door de DE SPARTAAN LEIDEN Afgelopen zaterdag, hoefde de B-ploeg van LKV De Spar taan zich tegen het Utrechtse Olym- pia niet "in te spannen". De Spar taan behaalde een makkelijke over winning, 727 kilo tegen 620 kilo. Hols- wilder leverde met 97,5—130 kg een goede prestatie. De overige persoon- llijke resultaten zijn: Swart 77,5—115 kg, Van Tongeren 90—115 gk,' Ten Brinke 77,5—105 kg, Marijt 80— 107,5 kg. Havelange geeft een functie op RIO DE JANEIRO Fifa-presi- dent Joao Havelange heeft zaterdag in Rio de Janeiro verklaard pej 1 Januari te zullen aftreden als voor zitter van de Braziliaanse sportfede ratie, de CBD. Havelange, die deze zomer in Frankfurt tot hoogste gezag drager in de wereld-voetbalbond werd gekozen, als opvolger van Sir Stanley Rous, zou nog tot begin 1976 als voorzitter van de CBD in func tie kunnen blijven. Maar hij heeft gezegd dat beide functies niet te ver enigen zijn. Mét Havelange heeft vi ce-president Sylvio Pafcheco zich te ruggetrokken. Hij maakt nu de groot ste kans te worden benoemd tot voor zitter. DEN HAAG De bewondering van FC Den Haag zou, na de verlenging en de zege brengende strafschoppen, in ieder geval wel eens mogen uitgaan naar de toeschouwers. Zij zo omstreeks vijfduizend zorgden er tenslotte voor dat de FC uiteindelijk nog overeind bleef tegen dapper SC Cambuur. Althans: dat de FC de moed niet in de schoenen zonk toen het ook tegen de Friese doorlopers op een dramatische ontwik keling dreigde uit te draaien. Want diep in de tweede helft was de ruststand nog altijd ongewijzigd. De Haagse burgers lieten hun club echter niet vallen, al zou er, gelet op het ver toonde spel, best reden toe zijn geweest. Het magere niveau werd echter gelukkig gecompenseerd met wat spectacu laire momenten. Ze vonden voornamelijk plaats ter hoogte van de Cambuur-verdedigingszone, ofschoon FC Den Haag altoos op zijn hoede diende te blijven voor listige uitbraakjes. Door Wim Schild Doelman Bert v. Meurs van Cambuur houdt opruiming, daar bij geassisteerd door Haan linksen Spindelaar. LEIDEN Na twee rondes heb ben in de strijd om het Leids jeugd- schaakkampioenschap de favorie ten zich reeds afgescheiden van de andere deelnemers. Zeer verrassend heeft echter de clubloze Jan Borst, schoolschaakspeler van het Bona- ventura College, zich tussen de sterke koplopers weten te scharen door zeges op Geertsema (eerste ronde) en Schweizer (tweede ron- - de). Kon Geertsema verleden week door eigen falen op afstand worden gezet, zaterdag had Schweizer toch ook niet al te veel verdeer tegen Jan Borst. Voordien waren alle an dere partijen al tot een beslissing gekomen. Van de Born liet zich spoedig in de schaaknetten van Ko- nings strikken, Johan Baart had totaal geen moeite met de nog Jon ge Rob Molenaar uit Sassenheim, terwijl Guidi de Broeder weinig last ondervond met Henny den Ruy- ter. Peter Jansen trachtte Dobbe laar met eigen psychologische wa pens aan te pakken, maar werd op dit gebied zelf-overtuigend met 1— 0 geklopt. Kees Rentes leek tegen Rijnsburger Pauw de winst uit han den te geven, maar wonder boven wonder kwam hij er toch zonder kleerscheuren vanaf. Aanstaande zaterdag zullen de Jeugdschakers elkaar voor de derde maal bekam- pen. Uitslagen: Jansen—Dobbelaar 0 1, Van de Wiel—Teeuwen uitg., Moolenaar—Baart O—l, Geertsema —Loef 1—0, Den Ruyter—Den Broeder 0—1, Schweizer—Borst 0— 1. ZwetslootVan der Aart V± Konings—Van dé Bom 1—0, Heemskerk—Verhoef 1—0 (regl.). Van Duyn—Nieuwkoop 0—1, Pauw —Rentes 0—1, Van de Poel—Van de Lucht uitg., Van HoutenVerra 0— 1, Van de Lucht—Van Houten uitg. Het publiek had er, zo "'alles bij elkaar, toch wel waardering voor. Het hi'af vanaf zo ongeveer het laatste kwartier van de „normale" periode uitbundige „ADO-ADO" spreekkoren aan. Het klapte de handen warm bij de voortreffelijke reddingen van Cambuurs doelman Van Meurs, die onder andere drie knappe afstandsschoten van Aad Mansveld uit de hoeken ranselde. Het bad weliswaar luidde ook om de terugkeer van Harrie-Harrie Hey- nen, maar die gezangen mochten als een grap worden opgevat. En het schreeuwde in de laatste minuut Ton Thie weer naar de vijandelijke doellijn toe, maar de- Haagse portier wenste ditmaal niet als uitsmijter te fungeren. De vijfduizend bleven hun plekje ook trouw tijdens de verlenging, verlieten het Zuiderpark dus niet voortijdig.-Waardoor ze Boudewijn de Geer in actie konden zien voor Swanenburg (knieblessure), Ling te zacht zagen inschieten, en Pera naast. Een vrije trap van Mansveld werd door Van Meurs met de vuist nog net tot hoekschop verwerkt en toen, weer Mansveld twee minuten voor tijd opnieuw in gunstige positie wilde uithalen, toen werd hij gehinderd door Van Vliet die met hem was opgelopen. Scheidsrechter Van Oyen floot stipt op tijd af, zoals hij zich al de gehele wedstrijd verschrikkelijk konsekwent had getoond: 2 gele kaarten en 4 noteringen. Daarover elders meer. Pas tijdens het strafschoppengebeuren maakte FC Den Haag het karwei af, snel en vaardig ofschoon niet over gebrek aan- geluk mocht worden gemopperd toen De Geer en Van Oyen in de gelegenheid wei-den gesteld zijn aanvankelijk gestopte strafschop over te nemen. In tweede instantie het wel raak. Mansveld was DEN HAAG Twee minuten voor het verstrijken van de laatste ver lenging liet Camtyuur-doelman Van Meurs zich vervangen. Zijn opvol ger was Roorda. Beenhakker: "In on ze vorige bekerwedstrijd, tegen Wil lem II kwam het ook op straf schoppen aan. Toen stopte Roorda er drie en sleepte ons er dus doorheen. De suggestie kwam van m'n eigen keeper (Van Meurs) om het even tueel dit keer ook zo te doen". hem in gunstige zin al voorgegaan. Thie moest de eerste Friese inzet (van Prinsen) laten passeren, maar hield de elfmetertrap van Eier er met de linkervuist uit, Het was een desillusie voor Cambuur, dat na twee uur op de tenen lopen deze slag niet meer kon verwerken. Jol knalde onhoudbaar in en Spindelaar schoot vervolgens tegen de binnenkant van de paal. Henk van Leeuwen mikte FC Den Haag definitief in de derde ronde. Boskov: „We speelden nu rustiger en meer geconcentreerd dan vorige week tegen FC Utrecht. Ook hebben we genoeg kansen gehad, maar Ja, ^r kwam vrijwel geen doelpunt uit". Die ene moest zelfs nog de gelijkmaker voorstellen: Want Cam buur had na bijna een half uur zelfs verrassend de leiding genomen. De Groot bood niet de op links buitenspel lopende Roosenburg de bal aan, maar lanceerde de uit het midden opkomende Thomas Haan. Grensrechter Griek beduidde „door spelen": 0—1. In diezelfde 28e minuut trok FC Den Haag de zaken recht en dat was maar goed ook want anders zou je het helemaal niet hebben geweten... Perazic echter zette voor, Ling deed er- ook wat aan en Van Leeuwen zorgde voor onhoudbare expeditie: 1—1. Cambuur-trainer Leo Beenhakker: „Oh, zegt Boskov, dat we in de eredivisie thuishoren? Nou, erg fijn om te horen maar ik schiet er geen zak mee op .Voorlopig liggen we eruit". DEN HAAG Twee gele kaarten en vier noteringen, de strafoogst was niet gering in het Zuiderpark. Gele kaarten waren er voor Kila (FC Den Haag) wegens het neerleggen van een tegenstander en Spindelaar (SC Cambuur) wegens ruw spel. Perazic (FC Den Haag) en Haan (SC Cambuur) werden genoteerd we gens het wegtrappen van de bal ter wijl 't spel dood was. Door bemoeie nis van grensrechter Griek (scheidsrechter Van Oyen had niets gezien) gingen ook Van Leeuwen (FC Den Haag) en Van der Vlag (SC Cambuur op de bon. Griek: „ze wa ren eikaars directe tegenstanders en hadden al een tijdje vervelend lo pen doen, met de ellebogen werken en zo". Een niet zo erg duidelijke formulering die door Van Oyen nog werd onderstreept. "Ruw spel", zo staat er op het ruilformulier. Monde linge toelichting van Van Oyen: "Het was een overtreding in de orde van grootte van een gele kaart. Eigen lijk had ik die ook aan beiden moe ten laten zien". Door Fratnk Bonte VOORSCHOTEN De heren van Gemini/Kangeroes hebben za terdag in sporthal de ,Vliethorst getoond dat zij" niet van plan zijn hun plaatsje in de eerste divisie te verspelen. Hercules '60 dat in de afgelopen jaren geen puntje aan Gemini behoefde prijs te ge ven kwam ditmaal duidelijk te kort. In de eerste plaats lukte het de gasten nog aardig de aanval van de Leids/Voorschotense com binatie af te stoppen: 1614. Daar na domineerden de pupillen van trainer Johan Kwestro volledig. Vooral de gave set-ups van Jaap de Vries brachten het Hercules blok regelmatig in verwarring, waardoor met name Hans de Jong en Lambert Hoeve Gemini naar een vrij gemakkelijke zege kon den slaan. Met 15—9 en 15—6 boek te Gemini/Kangeroes uiteindelijk een even verdiende als voor de ko mende wedstrijden hoopvolle winst. Het tweeda team van de combinatie kwam niet tot winst. Maar wist daarentegen wel knap tegenstand te bieden aan de zeer sterke formatie van Gaggenau 2. Zelfs heeft Gemini/Kangeroes 2 in de vierde set de mogelijkheid gehad zich tenminste van een punt te verzekeren. Maar een fou te actie bij de stand 13—13 (een te harde service van Gaggenau werd onnodig aangetikt) bleek fa taal. De coach van de damesploeg van Gemini/Kangeroes Nico Kok na afloop: "Jammer dat we pas zo laat zijn begonnen met de trai ning. Er zit heus wel genoeg ta lent in onze heren-selectie. Het begint nu eigenlijk pas te draaien en daarom zijn de resul taten van een en twee deze week beslist geen uitschieters". Over zijn dames toonde Kok zich min der tevreden: "We zijn mentaal nog niet- zo sterk. We hebben nu wel met 32 van Die Raeckse 2 ge wonnen, maar het had 31 moeten zijn. Na 10—15; 15—10 en 15—11 hadden we onze tegenstander niet meer terug mogen laten komen. Maar de ploeg zakte ineens hele maal weg". Dat blijkt ook uit de cijfers van die bewuste set. De dames van Gemini keken even zelfs tegen een 2—14 achterstand aan, maar hiel den de schade na 'n Time-Out tot 1513 beperkt. Overigens kwa men de dames van Gemini/Kan geroes danig gehandicapt aan de start. Aanvoerster Anneke Ver- stege moest door een lastige dij en enkelblessure vanaf de kant toekijken. Groen Stereo Centrum verspeelde in de tweede divisie da mes de eerste set (12—15) tegen Tempo Team 3. Ger Renes liet zich lovend uit, over de tegen standster: "Een nog te Johge ploeg, maar wel een met veel talent". GSC 1 moest het in de eer ste set zonder aanvalster Jannie Visser stellen, wiens autoreis iets langer duurde dan ze waarschijn lijk had gepland. De komst van Jannie betekende in de tweede set direct het keerpunt van de wed strijd. Er kwam weer snelheid in het spel terwijl ook de service weer naar behoren werd uitge voerd. Het gestegen tempo bleek Tempo Team te machtig en een weer "ouderwets" draaiend GSC liep moeiteloos odor naar een 3 —1 overwinning: 15—6; 15—2 en 15—9. Naast Jannie Visser eiste ook Iris Arendse zowel in de aanval als in 't blok een hoofd rol voor zich op. LEIDEN —De Leidse Badminton verenigingen VEGLO en BC Leiden hebben een goed weekeinde achter de rug. VEGLO versloeg DKC met 7 —4; BC Leiden kende tegen BC 't Slot helemaal geen problemen: 8— 0. Het Haagse DKC keek tegen VEGLO na de singles al tegen een 4—2 achterstand aan. André, Wim en Jacqueline de Rooy en Dick van Wijk wonnen hun partijen op een voudige wijze. Tijdens de dubbelspe len stelde VEGLO mét Annie Pot hof weer terug in de ploeg de ze ge definitief veilig: 7—4. De Leide- naar een gedeelde tweede plaats; overigens het hoogst bereikbare om dat het Amsterdamse AAC nu al ze ker is van het kampioenschap in deze afdeling. BC 'Slot is er niet in geslaagd ook maar een partij te veroveren op het superieure BC Leiden. Tekengnd voor het gemak waarmee Leiden de Zeis ter ploeg "oprolde" was de manier waarop het herendubbel 'werd gewon nen. Kees Knijnenburg raakte aan zijn rug geblesseerd en "mocht" van partner Jacques Laman een rustig plaatsje aan het net innemen. De beslissende set werd met 150 ge wonnen. Op de foto het mix-dubbel van BC Leidèn in actie: Jolanda Heemskerk en Enzo Spadon. Voetbal Dukla Praag, woensdag in Praag de tegenstander van FC Twente in de derde ronde van het toernooi om de UEFA Cup, heeft gisteren voor de Tsjechische compe titie gelijkgespeeld. Op eigen ter rein kwam de club tegen Zborjovka Brno niet verder dan 0—0. Autosport De zevendle interna tionale starrallye, die in de nacht van vrijdag op zaterdag is verreden in Brabant, Noord-Limburg en Gel derland heeft een overwinning opge leverd voor Ad en André Jetten met een Opel Ascona. Op de tweede plaats volgden Worn Luybregts en Bruno van Traa met een Morris Marina.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 15