"We zullen heus gaan aanvallen, let maar op..." RENTREE WILLY VAN DER KUYLEN Zeven partijen afgebroken Vrij spel H0/É zSmevt De lichtgewicht Singer Starlet Coach Bernardini denkt aan één Italiaanse spits tegen Oranje Mogelijk verlenging in tweekamp bij 3-3 stand DINSDAG 19 NOVEMBER 1974 PAGINA 11 V C££&r 6üfëR- giJScU- &UUEI- een miljoen gulden aan prijzen De kleine compacte lichtgewicht machine van Singer met de slimme „één-hands-greep". Hij kan zig-zaggen en blindzomen. Maakt moeiteloos knoopsgaten en zet razend snel knopen aan. En dat is heel wat voor zo'n compacte lichtgewicht. Winkelwaarde 599, En als u niet wint,heeft u nog geen pech, want er is al een automatische Singer zig-zag voor 349,— Te winnen In de Puzzelaktle Geven voor Leven In deze krant tb.v. de kankerbestrijding in Nederland. Puzzel meel ZEIST Hamvraag in Zeist. Zou Willy van der Kuylen ook zijn ren tree in Oranje hebben gemaakt als Wim Jansen niet geblesseerd was ge raakt in de match Sparta-Feyenoord. De PSV-er zelf: „Ik denk van wel. Tenslotte is de vorm er momenteel dus had meneer Knobel moeilijk om me heen gekund". Bondscoach Knobel: „Die vraag is niet aan de orde. Dus hoef ik er geen antwoord op te geven". In ieder geval is de 27-jarige PSV- er topscorer in het betaalde voet bal blü terug te zijn nadat hij ruim vier jaar geleden zijn laatste wed strijd speelde voor Oranje. Van der Kuylen: „Dat was tegen Joego-Slavië geloof ik. Werd ik na twintig minuten wegens een blessure vervangen door Henk Wery. Daarna heb ik niets meer van de KNVB ge hoord". Hij geeft toe in de daaropvolgende tijd ook nauwelijks in aanmerking te zijn gekomen voor een plaats in het Nederlands elftal. Van der Kuylen: „Het ghig toen verkeerd bij ons. Met trainer Linder viel wat mij betreft niet te werken. Hij weigerde elke menselijke benadering. Hij kon thuis met je komen praten over voetbal en je er toch weken naast laten. Ik geef eerlijk toe, ik kon niet op tegen zijn Duitse mentaliteit. En ik heb er toen hard over gedacht om niet meer te komen en te kappen met voetballen. Toen ik dat bekendmaakte en ook de andere spelers bun bezwaren tegen Linder kenbaar maakten heeft de PSV-leiding ingegrepen. En ach, toen kwam Rijvers en toen ging het gelijk een stuk beter. Meneer Rijvers is ook keihard maar als je met privéproble- men zit kan je altijd bij hem terecht. Zo iemand heb ik nodig". Kees Rijvers vormde de mentale zwakke speler om tot een onmisbare steunpilaar van het team de afge lopen zondag na een hopeloze 2—0 achterstand tegen Telstar zijn team inspireerde om toch nog gelijk te ko- Van der Kuylen: „Ja misschien was me dat een paar jaar terug niet ge lukt. Maar je moet wel rekenen, nu speel ik een in een team dat rede lijk sterk is. Je kan een bal kwijt als het moet en ook de anderen kunnen een goal maken. Dat inspireert. Daarom wil ik ook graag in Oranje spelen nu. Het kan een topteam zijn en daardoor word Je natuurlijk mee gesleept. De premie voor de wedstrijd tegen Italië bedraagt Van der Kuylen: „Bij winst geloof ik vijftienhonderd gulden. Niet veel als Je de vroegere bedragen ermee vergelijkt. Maar ach, het Europees kampioenschap is na tuurlijk ook minder belangrijk. En nogmaals: ik speel graag, ook als er weinig te verdienen valt. Het gaat mij er alleen maar om dat ik niet word opgeroepen als tweede keus, zo als vroeger wel eens gebeurd is toen Cruijff onder Kessler niet tijdig terug was voor het trainingskamp. En ik wil ook nooit meer meemaken dat een bondscoach, zoals Kessler inder tijd, voor de training tegen me zegt dat ik er in sta en dat ik na de trai ning moet horen dat andere spelers daar bezwaar tegen maakten en ik er dus toch weer naast stond. Wie in vorm is moet spelen. Wat dat betrert heb ik het volste vertrouwen in bondscoach Knobel. Tenslotte krijgen nu spelers als Ressel een briefje waarin staat dat ze vanwege vorm verlies deze keer niet in aanmerking komen. Vroeger was dat toch on denkbaar geweest". Motorsport Een Suauki-cou- reur, de Belg Roger de Coster staat momenteel op de eerste plaats in het puntenklassement van de trans- Amerikaanse motorcross Competi tie. De Coster nam de leiding in bet afgelopen weekend over van de Ne derlander Gerrit Wolsink door pen overwinning in Whitney in Texas. ROTTERDAM Hij kijkt bezorgd naar de loodgrijze hemel, heeft zich vrijwel onmiddellijk ver onder controle. Fulvio Bernardini, op het eerste gezicht dubbelganger van politie-inspec- teur Kojak, bij nader inzien een Italiaanse uitgave van Oom Elick. Hij ziet eruit als een late vuftiger, is in werkelijkheid 69, maar geeft voor 68 jaar te zijn. Zoals Bernardini uit het Alitalia- tostel in het Skyway-hotel is neergestreken, doet hij toch weinig denken aan de Messias die s-nds Feruccio Valcareggi het verprutste, nieuwe voetbalglorie op het Apenijns schiereiland moet brengen. KNOBEL: WE TRAPPEN ER NIET IN ZEIST George Knobel doet aan de vooravond van het EK-duel in Rotterdam keurig mee aan de „kou- de-oorlog-voering". Zoals het een goed trainer betaamt. De ex-Ajax- trainer: „Iedereen brult nu maar dat Italië er niets van kan. De Italianen zélf het hardst Jaja, ze zijn dol op die undedrog-rol. Maar ik heb Italië vorige week tegen Bayern München zien voetballen. Nou, het elftal speelt goed, modern voetbal. Als het kan, valt werkelijk de hele ploeg, uitge zonderd de twee centrale verdedigers uiteraard, aan. En die rechtsback, die Rocca, heeft zelfs een grote indruk op me gemaakt". Over zijn eigen oranje: „Je zou kunnen zeggen: we spelen slechts met twee spitsen: Rep en Rensenbrink. Maar reken er maar op dat we mor gen aanvallen. Vanuit het midden veld. Daar heb je Cruijff, Van der Kuylen, Neeskens, Van Hanegem, ach in feite allemaal aanvallers als het moet". En daarna nogmaals: „Die Italia nen willen bij voorbaat verliezer zijn. Maar wij trappen heus niet in hun taktiek. Nu niet en tijdens de wed strijd niet". Nederland mèt Wim Rijsbergen Wim Rijsbergen ZEIST De opstelling van het Ne derlands elftal is als volgt: Jan Jongbloed (FC Amsterdam); Wim Suurbier, Arie Haan (beiden Ajax), Wim Rijsbergen (Feyenoord) en Ruud Krol (Ajax). Willy van der Kuylen (PSV), Neeskens (FC Bar celona) en Willem van Hanegem (Feyenoord); Rep (Ajax), Cruijff (FC Barcelona) en Rob Rensenbrink (Anderlecht). De wisselspeels zijn: Schrijvers (Ajax), Peters (NEC), Notten (FC Twente), Schneider (Feyenoord) en Willy van de Kerkhof (PSV). Door Ger Stolk Georg Kessler bijvoorbeeld, zou gegriend hebben wanneer hij Fulvio Bernardini bij de hotelreceptie be zig zou hebben gezien met de ka merindeling. Tergend langzaam slinkt de in camel-kleurige kaïnga ren Jassen gestoken groep voetballers aan de balie. Er is trouwens nog iets anders, da- twijfels oproept, of Fulvio Bernar dini nu echt de man is die het Ita liaanse voetbal uit t drabbige slop kan halen, waarin het na Jaren van oatenacio-methoden is verzeild ge raakt. Ze zijn er al in Italië, die be- weren dat Bernardini beloften die hij ooit deed, niet gestand doet. Als Journalist heeft Fulvio Bernardini gemakkelijk praten gehad, schimpen zij die de nieuwe bondscoach het i recht van de twijfel allang niet meer j gunnen. En hij. de trainer die het na noeste arbeid bij Roma, Bolog na, Fiorentina, Lazio en Sampdo- ria voor gezien had willen houden en het verfoeide catanaccio een aan tal jaren van achter de schrijfma- I chine bestreed, geeft die tegenstan- der warempel nog een wapen in de hand wanneer hij de te volgen tak tiek tegen het gevreesde Holland ontvouwt. Wie Fulvio Bernardini gisteren heett i h-j-en vertellen hoe hij Holland met een keeper, vijf verdedigers, vier middenvelders en een aanvaller te lijf wil gaan, die vraagt zich af hoe Bernardini ooit op eveneens verde digend denkende collega's heeft dur ven afgeven. Fulvio Bernardini zelf geeft daarop het antwoord, waarvan je toch wel even staat te kijken. Want wat zegt die dekselse Italiaan fe-m? "Wij zullen heus aanvallen, let maar eens op. jin wanneer wij niet aanvallen, dan ben ik een oliedomme man, die zijn aanstelling acuut bij de Italiaan se voetbalbond inlevert. Want in dat geval heb ik de verkeerde spelers ge- se'ecteerd". In de praktijk zal Andrea Orlandini de 26-Jarige verdediger van Napoli worden ingezet als cipier van Johan Cruijff. Om Orlandiini goed waaks te maken, heeft Bernardini zijn squa- dra al laten oefenen tegen de na tionale ploeg van beneden de 23 Jaar. Met dien verstande dat die tegen stander met 12 man uitkwam en dat het Orlandini is geweest die die twaalfde man over het hele veld ach terna heeft moeten rennen. Ter ge ruststelling: Bernardini zegt dat Or landini geen moordenaar is. Waar om hij dan toch per se Cruijff moet bewaken? "Omdat hij snel is", zegt Bernardini. "Erg snel. Bijna, of be ter gezegd, even snel als Cruijff. Van daar. Denk ook niet dat Orlandini lou ter op Cruijff wordt afgericht. Orlan dini zou wanneer we tegen Finland, Polen of weet ik veel welke tegen stander zouden spelen, eveneens de beste voetballer hebben moeten be waken". De naam Cruijff brengt in Italië trouwens niet alleen angstcomplexen teweeg, maar tóch ook nog bewon dering. Giamcurlo Antognoni, een 20-jarige aanvallende middenvelder wordt bij voorbeeld in Fiorentina ver tederd met Cruijff aangesproken. Het is met name een speciale passeer beweging, die Antognoni die koos naam heeft bezorgd. Antognoni kijkt ook om wanneer Cruijff roept. Debuut Antognoni desgevraagd: "Met Or landini debuteer ik tegen Holland. Ik bluf niet, wanneer ik beweer dat de gedachte dat dat debuut uitgere kend tegen Holland plaatsvindt, me weinig doet. Integendeel. Wanneer ik sterk speel ben ik een stap in de goe de richting. Het is vooral de pers die me in Italië de nieuwe Rivera noemt. Begrijp goed dat ik niet aan mezelf twijfel. Maar stel dat ik goed speel, dan weet ik zelf ook niets meer. Tegen Holland goed spelen is iets heel anders dan een goede pres tatie leveren tegen Frankrijk". In de praktijk speelt Italië tegen Neder land voor Dino Zoff met Moreno Roggi, Luciano Zecchini, Francesco Morini, Andrea Orlandini en Fran- In schaakduel Philidor IV-Bodegraven LEIDEN In de wedstrijd Phili dor rV-Bodegraven in de eerste klas se van de Leidse schaakbond zijn maar liefst zeven partijen afgebroken Vier daarvan werden ter arbitrage opgezonden-. Het resterend? trio zal worden uitgespeeld. De voorlopige stand is 2—1 door overwinningen van Van de Bult en Van de Wijngaard voor Philidor en een zege van de Bodegraven-speler Koning. Het pas gepromoveerde Lisse I schijnt in één jaar te willen doorsto ten naar de eerste klasse! Concurrent Leithen I nam in klasse n A tegen de Lissenaren weliswaar een 3% voorsprong, maar het laatste uur be sliste anders. Verbiest overschreed de bedenktijd en Jerry Bey verloor in tijdnood onnodig van Rosdorff. Ten. slotte werd 44 het voorlopige re sultaat. De beide hangpartijen, waarin Lisse de beste papieren heeft, worden gearbitreerd. De grootste concurrent van Lisse, Sassenheim I, begon tegen LSG IV dankzij grove blunders met een 21 voorsprong. LSG IV sloeg echter knap terug en zette Sassenheim op een 34 achter stand. De drie overige partijen wer den remise, zodat Sassenheim met 4%—het schip inging. Leiderdorp n nam in twee voor- uitgespeelde partijen een 1% voorsprong tegen Philidor VI. Deze werd nog groter, daar een Philidor- speler verstek liet gaan en een an dere gevloerd werd. Daarna heerste Philidor op de 64 velden en won ver der onbedreigd met 3%—6%. De ar biter heeft intussen de laatste partij van de match Philidor VI-Sassen- heim I remise verklaard, zodat Sas senheim dit treffen met 4—6 won. Ook in klasse n B gaf de arbiter een partij remise. De eindstand van de wedstrijd Phalidor V-Bodegraven H werd daardoor een 6%—3% over winning voor de Leidenaairs. De grote favoriet voor de titel in klasse III C, VTL I, liet er tegen Leithen IV zeen gras over groeien. Leithen mocht blij zijn met twee magere remises. Eindstand: 91 voor VTL. Roelofarendsveen I kwam te gen Leimuiden ,met 0—2 achter, maar haalde dat weer op tot 5—4. De laatste partij ging na veel span ning voor Leimuiden verloren, zodat Roelofarendsveen met 64 won. Kou dekerk n had het duel tegen Al phen m moeten winnen. De Koude- kerkers verloren echter geheel onno dig twee partijen. Bij de stand 44 werd het zelfs nog spannend, maar een 5—5 gelijkspel was toch niet meer te vermijden. MOSKOU De voorlaatste par tij van de schaaktweekamp Karpov- Kortsnoj is gisteren op de 30ste zet in remise geëindigd. De stand blijft hierdoor 3—2 in het voordeel van Karpov. Onder de vele belangstel lenden was ook dr. Max Euwe, de president van de FIDE. Als KortsnoJ de laatste partij wint komt de stand op 3—3 en moet het lot beslissen. Euwe zei echter dat er nog een mogelijkheid was dat verder gespeeld zou worden als het morgeit inderdaad 3—3 mocht worden. Kortsnoj Zwart: Karpov 1. d2-d4 Pg8-f6 2. c2-c4 e7-e6 3. Pgl-f3 b7-b6 4. g2-g3 Lc8-b7 5. Lfl-g2 Lf8-e7 6. Pbl-c3 Pf6-e4 7. Lcl-d2 Le7-f6 8. 0-0 0-0 9. Ddl-c2 Pe4xd2 10. Dc2xd2 d7-d6 11. Tal-dl Pb8-d7 12. Pf3-el Lb7xg2 13. Pelxg2 Dd8-e7 14. Fg2-el c7-c5 15. Pel-c2 Ta8-c8 16. b2-b3 Tf8-d8 17. e2-e4 Pd7-b8 18. Tfl-el c5xd4 19. Pc2xd4 De7-b7 20. Tel-e3 a7-a6 21. Dd2-e2 Pb8-c6 22. Pd4xc6 Db7xc6 23. Te3-d3 h7-h6 24. a2-a4 Dc6-c5 25. De2-d2 b6-bö 26. a4xb5 Lf6xc3 27. Dd2xc3 a6xa5 28. Td3-d4 Dc5-c7 29. Dc3-b4 e6-e5 In deze positie werd de partij remi se gegeven. cesco Rocca. Bernardini is het daar bij voor zichzelf nog niet eens, of Zecchini dan wel Morini als Libero optreedt. De kans dat er zal worden gewis seld, sluit hij zelf niet uit. Franco Causio, Antonio Juliano, Giancarlo Antognoni en hoogstwaar schijnlijk Pietro Anastasi vormen 't middenveld. Roberto Boninsegna is de enige permanente aanvaller. Ver dediger Morini tot slot: "ik heb te gen Cruijff gespeeld met Juventus in de Europa-Cupfinale in Belgrado. Nor maal gesproken is die man niet te houden .Maar laten we bidden dat het voor een keertje wel lukt. Tegen ons bijvoorbeeld". Fulvio Bernardi ni: "Ik heb bijna alle wedstrijden van Nederland, West-Duitsland en Polen op tv gezien tijdens de wk. Die van Nederland zoveel mogelijk twee keer. Dat wil zeggen op Zwit serland en, Italië. Wat mij opviel, was de spelvreugde van die Neder landers. Wanneer ik dat er bij mijn spelers in krijg, heb ik veel gewon nen. Want dan zullen ze het ook kun nen opbrengen om zich zonder de bal uit de naad té lopen". Ruime zege HIJS DEN HAAG HIJS heeft gister avond in de Uithof te Den Haag zijn thuiswedstrijd tegen Nijmegen voor de coupe NN met 10—3 gewonnen. De stand aan kop is: 1. HIJS 10—18 2. Tilburg 8—16; 3. Nijmegen 10 15. Johan Neeskens: niet forceren Zeist Met de knie van Johan Neeskens zit het nog steed6 niet goed. De middenvelder: „Niet voor niets heb ik anderhalve week rust gekregen van dokter Bestit van Barcelona. De man zei ook „doe in elk geval vóór de interiand niets. Houd je koest, train niet. spaar Je knie zoveel mogelijk". Maar ja, om dat ik anderhalve week niets heb gedaan, ben ik toch gisteren maar gaan trainen. Dat leek me persoon lijk gewoon beter. Voor de wed strijd, hè". En daarna: „Ik begin morgenavond in elk geval en kijk dan wel hoe net loopt. Voel ik teveel pijn, gaa\. het gewoon niet, dan kap ik ermee. Dat is dan het beste voor mezelf en beter voor het elftal. Want wat hebben ze nu aan een halve man?". „Nee, met een bandage om speel ik in elk geval niet. Zo'n ding kan ik domweg niet velen. En het trekt te veel aandacht ook". Donderdag vliegen Neeskens en Cruijff weer terug naar Spanje. Jo han II: „En dan zondag de topper in Barcelona. De derby. Wij tegen Espanol. In Barcelona praten ze nu al over niets anders".

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11