Hoogste punt van Rembrandt" is vandaag bereikt Schitterende creaties hij Fong Leng W oningterrassen in Leiderdorpse Binnenhof omhoog Sport- showavond in Rijnstreekhal Leidse druggebruiker op inbrekerspad Niet heen en weer Arabische minister overleden VRIJDAG 15 NOVEMBER 1974 Nieuwe hotelflat aan Noordwijkse Astrid-boulevard eind '75 gereed NOORDWIJK AAN ZEE Het hoogste punt van de bouw van het nieuwe Rembrandt Hotel aan de Koningin Astrid Bou levard werd vandaag bereikt. Dit uit 85 appartementen be staande hotel is het eerste van een "keten", die in de komende jaren aan Noordwijks "promenades langs zee" zullen worden gerealiseerd. Vurig had men gehoopt dit gebouw nog voor het badseizoen 1975 in gebruik te kunnen nemen. Het is een ij dele hoop geweest. "Rembrandt" zal, als er zich geen tegenslagen voordoen, eerst rond november van volgend jaar kunnen wor den opgeleverd. Door Cees Ccmbee lagen en de vleugel aan de zijde van de Beethovenweg respectievelijk vijf en vier lagen. In de onderbouw zullen een zeer ruim restaurant, de receptie, keuken. creatieve voorzieningen voor de be- Direct na de bouwvakvakantie woners en bezoekers worden onder van 1973 begon het bouwbedrijf Van gebracht. Er komen twee liften in het Rhijn-Katwijk B.V. met de bouw gebouw, waardoor de appartemen- dit gigantische object. Opdracht- ten gemakkelijk bereikbaar zijn. Dat geefster was Rembrandt Bouw B.V. waarvan de directie door de directeuren dorpse aannemingscombinatie Piet de gen voorts de beschikking i Jong, Jan Meerburg en Steef Noor- lander. Het ontwerp werd gemaakt door het Noordwijkse architecten bureau D. en T. van Manen. Hoewel nooit exacte bedragen zijn genoemd staat wel vast. dat de bouwkosten rond de f 10 miljoen zullen liggen. U- vorm J, n niet al te grote keuken en 11 de Het nieuwe Rembrandt Hotel wordt zogenaamde hoek-appartementen - Inrichting De 85 appartementen zullen mo dem worden ingericht. Ze bieden al lemaal uitzicht op zee. Er zullen 74 beschikken over een woonkamer, een slaapkamer, een badkamer niet al te grote keuken zullen belangrijk groter worden woonkamer, drie slaapkamers bad kamer en grotere keuken. Alle ap partementen krijgen een balcon, de gebouwd in een zogenaamde gescan deerde ü-vorm in hoogte, diepte en lengte. Dit heeft tot gevolg, dat het drie vleugels krijgt, waarin in de bo- venbouw de 85 appartementen zijn grot^re zelfs twee, namelijk gesitueerd. Die vleugels zijn aflopend zuid- en noordzijde, en krijgen daardoor een wat _peels De buitenmuren van het karakter. De vleugel, die het dichtst Rembrandt Hotel zullen worden uit en recht tegenover zee is gelegen, krijgt zes woonlagen op de onder bouw. de Rembrandt weg-vleugel vijf wit-verglaasde steen en alle kozijnen zullen worden gemaakt van bruin hardhout. Een bijzonder- AMSTERDAM Schitteren de creaties, sexy-kunstwerkjes meer, toonde de Amsterdamse mode-ontwerpster Pong Leng gisteravond in het Van Goghmu seum. In de hal volgepropt met modieuze mensen, die eigenlijk 'n show opzichzelf waren, dan sten mannequins rond in wijde pastelkleurige mantels van ma- rabuveertjes met daaronder niets meer dan een slipje versierd met een grote rode roos. in kanten doorkijkjurken en roomkleurige creaties waarin meters en me ters plissé waren verwerkt. Ook waren er wat meer „ingetogen" maar zeker niet minder geraffi neerde kunstwerkjes zoals de zwarte boven strakke en van on der wijde klokkende Jas met daaronder 'n pantalon, de wijde rode ballonbroek met halflange getailleerde groene jas met schit terende jachttaferelen en de wit te Jurk helemaal bestikt met op staande volanten van waaierplis- sé. Fong Leng gebruikte voor haar modieuze kunstwerkjes, want echt een andere naam is er niet voor te geven, prachtig soe- pelvallende doorschijnende en glimmende materialen, zoals op de foto te zien is. De mannequin draagt hier een zwarte doorkijk- blouse en een felrode doorgestik te broek. Opvallend was de veelheid aan pantalons die de ontwerpster liet dragen, de mooiste combinatie hierbij was de strakke zwarte pantalon waarover een lange geplisseerde Jas met uitgeschulp- te randen afgebiesd met een heel smal randje glimmend rood werd gedragen. By al deze bizarre kunstwerkjes had Jan Jansen al even originele schoenen ontwor pen. Pong Leng liet gisteravond zien dat ze maling heeft aan alle moderegels. Ze volgde haar eigen ingevingen en kwam tot verruk kelijke resultaten. Resultaten die zeker hun weg in de showwe reld zullen vinden maar die op bescheidener schaal door 't uitgaande publiek zullen wor de geïmiteerd want dat kan na 't enthousiasme waarmee het publiek reageerde gewoon niet uitblijven. geschiedt grotendeels via de langs de •ordt gevormd binnenzijde van het gebouw aange- de Leider- brachte galerijen. Alle bewoners krij- heid is ook, dat de balcons niet zul len worden voorzien van een hek werk, maar van schermen van een soort bruinachtig geslaagd glas. die zijn gevat in een stalen frame, zo dat men niet gehinderd door de zon naar zee kan turen. Het oude Rembrandt Hotel ge noot grote bekendheid door 't zwem bad, dat bij het complex behoorde. Een service, die de gasten bin nen- en buitenlandse altijd zeer op prijs hebben gesteld. Dat zwem bad is behouden gebleven en krijgt een nieuwe funotie in de exploitatie van het nieuwe appartementenhotel, dat de naam van Rembrandt blijft dragen. Rond het nieuwe bad komen rui me terrassen met in het bijgebouw, waarin o.a. de verwarmings- en zuiveringsinstallaties zullen wor den ondergebracht, ook een bar. De bezoekers(sters) kunnen daardoor in een oogwenk het door hen be geerde natje en droogje krijgen. Het bad zal worden voorzien van zout water. Zwembad Een hotel zonder een zwembad is uit de tijd. Men moet maar eens gaan kyken in de badplaatsen langs de Middellandse Zee-kust en in Oost-Europese landen als Joego slavië. Roemenië en Bulgarije, res pectievelijk aan de Adriatische- en Zwarte Zee-kust. Nagenoeg alle gro te toeristische hotels daar hebben de beschikking over een buitenbad en velen daarnaast zelfs ook nog over een binnenbad. Dat is een eis van deze tijd. Die noodzaak gaat men aan de Nederlandse kust ook meer en meer inzien en men volgt daarmee het gedragspatroon .dat men al jaren ge leden ook heeft doorgevoerd bij de 'nieuwbouw van hotels aan de Duit se Noordzee- en Oostzeekust. Daar heeft men zelfs de beschikking over golfbaden. Al met al staat vast. dat Noordwijk aan Zee er door het nieuwe Rem brandt Hotel een prachtige recrea tieve accommodatie by krygt. Hoe 't met de exploitatie van die 85 ap partementen zal gaan is nog niet be kend. Wel kan worden aangenomen dat ze verkocht zullen worden aan een exploitatie-maatschappij of een groep particulieren en daarna weer zullen worden verhuurd aan zo- mervakantiegangers. die enige tijd aan de Nederlandse Noordzeekust willen doorbrengen. Het noogste punt in de bouw van het nieuwe Rembrandt Hotel werd vandaag bereikt. Dat gebeurde zonder enig officieel vertoon. Men hoopt het object omstreeks november 1975 ge reed te hébben. LEIDERDORP In principe is de algemene woningbouwvereniging Lei- derdorp* bereid de terrassen van de woningwetwoningen in het Binnen hof op te hogen. Ook de terrassen waar de bewoners zelf mee bezig ge weest zijn worden nu. desgewenst, op vakkundige wijze opgehoogd. Aan staande dinsdag zal tijdens de ver gadering van het bestuur van de Wo ningbouwvereniging Tjeiderdorp' een definitief besluit genomen worden. De moeilijkheid is nog waar de gel den vandaan moeten komen om de aannemer, die belast wordt met de ophoging, te betalen. Zoals in deze krant al uitvoerig is besproken zijn de terrassen èn tui nen van deze z.g. 'Panagro'-wonin gen ca twee jaar geleden opgeleverd ongeveer 30 cm dieper dan de dorpels van deuren en gevelrand. Deson danks praat men bij de woning- Leidsche Wol draait aan zienlijk beter LEIDEN In tegenstelling tot de teleurstellende berichten van het vo rige jaar, meldt de Leidsche Wol spinnerij NV een aanzienlijk verbe terde gang van zaken in de eerste zes maanden van het lopende boek jaar 1974—1975. Damik zij een geste gen omzet, vooral in het buitenland, zijn ook de resultaten in opgaande Ujn. De huidige ontwikkeling vertoont eenzelfde beeld, aldus het bestuur. Tuinder werd veroordeeld DEN HAAG De Haagse recht bank veroordeelde een 24 jarige tuin der iut Leiden, wegens besturen van een auto, terwijl hij onder invloed van drank verkeerde, tot twee weken gevangenisstraf en 18 maanden ont zegging van de rijbevoegdheid, waar van zes maanden voorwaardelijk met proeftijd van 2 Jaar. Verdachte was op de Lage Morsweg aangetroffen, waarbij hij gevaarlijke met zijn auto uitvoerde. bouwvereniging uitsluitend over op hoging van terrassen. De meeste be woners stelden zich tevreden met ophoging van alleen de terrassen waarvoor zü dan f 150,- konden in casseren van woningbouwvereniging en bouwer 'Panagro'. Met het opho gen van alleen de achtertuinen is ongeveer 15 kub teelaarde per tuin gemoeid. Na dinsdag zullen de bewoners wel een brief krijgen waarin de resulta ten van de vergadering verteld zullen worden. Omtrent de kieren tussen de verschillende kamers van vooral de hoekhuizen die gepaard gaan met krakende geluiden worden in de loop van de komende weken reeds maat regelen getroffen. De gaten die zo maar in de terassen vallen bij de deuren van de kamers en inpandi ge schuren omdat het zand onder de huizen schuift worden tijdelijk ge stopt voor de terrassen definitief 'be handeld' worden. Naar aanleiding van een artikel in deze krant waarin deze inmiddels be ruchte verzakkingen gemeld werd hebben vooral de raadsleden Haers- ma Buma (VVD) en Rie Uhlenbeck (PPR/D'66) zich ingespannen een oplossing voor de problemen te vin den. Vrede tussen Welzijnsraad en De Eendracht LEIDEN De woningbouwvereni ging De Eendracht en de Welzijns raad hebben vrede gesloten. De verstandhouding tussen beide par tijen was er niet beter op geworden sinds voorzitter Mittelmeijer van De Eendracht op een recente bijeenkomst ter gelegenheid van de oplevering van de eerste renovatiewoning van deze corporatie in De Kooi bittere woorden had gewijd aan het adres van de Welzijnsraad: "Ze hebben ons alleen maar tegengewerkt" zei hij toen. De raad heeft een taak bij de begeleiding van de sociale as pecten bij renovatie. Maar inmid dels is onder leiding van wethouder Verboom een bijeenkomst met alle betrokkenen gehouden. "We hebben een bijzonder prettig gesprek ge had", vertelde Verboom gistermid dag in de vergadering van de com missie voor volkshuisvesting. "Alle hindernissen zijn uit de weg ge ruimd". ALPHEN AAN DEN RIJN Op donderdag 28 november wordt er in de Rijnstreekhal in Alphen aan den Rijn een grote sport- showavond gehouden waaraan verscheidene bekende Nederlandse voetbaltrainers en sportjournalisten mee zullen werken. Op de avond georganiseerd door reisbureau Alphen, 't Koetshuis en Alphens Dagblad zullen zaalvoetbalwedstrijden en bokswedstrijden wor den afgewisseld met optredens van muziekverenigingen. Het festijn begint om zeven uur wanneer de avond geopend wordt. De schrijvende pers ontmoet om half acht een keur van ere divisietrainers in een poging een finaleplaats te bereiken van het zaalvoetbaltoernooi. Trainers die naar Alphen komen zijn: Pim van der Meent (PC Amsterdam), Joop Castenmiller (Telstar), Joop Brandt (AZ '67), Barry Hughes (Haarlem), Jan Notermans (Go Ahead Eagles), Henk Wullems (NAC) en Bert Jacobs (Roda JC). Ook de oud FC Den Haag-spelers Piet de Zoete en Theo van der Burg zullen in dit team uitkomen. In de Journalistenploeg komen o.a. uit: Maarten de Vos, Cees van Cuilenburg, Cees Jansma, Dik van der Polder en Gert-Jan Onvlee. Om acht uur komt het Nederlands militair zaalvoetbalteam in actie tegen een selectie van voetballers van de plaatselijke clubs. De winnaars van deze ontmoetingen plaatsen zich voor de finale, die rond tien uur wordt afgewerkt. Dan hebben de toeschouwers al een demonstratie gezien van de muziekvereniging Ar tl et Religion! en van het majorettenkorps Voorwaarts uit Den Haag. De opbrengst van deze avond, waarvoor de Alphenaren Slem van 't Wout en Jan Smit zich inzetten, komt geheel ten goede aan de drumband Rididerveld ter ondersteuning van de aanschaffing van uniformen. Dit tamboer-, trompetter- en majorettenkorps is enkele maanden geleden opgericht en ondervindt veel belangstelling. Naast de muzikale inbreng en het zaalvoetbal komen ook de boksliefheb- bers aan hun trekken in drie, door Karei Klijnnoot geleide, partijen. Deze amateurbokswedstrijden beginnen om half negen. Verder zijn er nog onderhandelingen gaande met het sportpro gramma Goal van de KRO om opnamen van dit gebeuren te ma ken. Het ligt dan tevens in de bedoeling om een bekende doelver- dediger gedacht wordt aan Jan Jongbloed uit te nodigen. Toeschouwers kunnen dan penalties op zijn doel nemen. DEN HAAG Een 19-jarige Jon gen uit Leidschendam had een ruim rayon waarin hij inbraken en dief stallen pleegde. LEIDEN In antwoord op vragen van de VVD-raadsleden Langerak en Wessels of het college kan toelichten waarom woningzoekenden die zich correct melden bij het Bureau Huis vesting, bij voortduring heen en weer gestuurd worden tussen het bureau van de Leidse Woningstichting (Turkooislaan 2) en het Bureau Huisvesting (Hooigracht 79). zeggen burgemeester en wethouders, dat wo ningzoekenden, die zich melden bij het Bureau Huisvesting, niet verwe zen worden naar het bureau van de Leidse Woningstichting als daartoe geen aanleiding bestaat. In de geval len dat dit wel gebeurt gaat het om woningzoekenden, die wensen op- of door te schuiven binnen het eigen be stand van de Leidse Woningstichting of om bewoners van bij de Stichting in beheer zijnde woningen, die zich met klachten melden bij het Bureau Huisvesting over andere bewoners of de onderhoudstoestand van hun wo ningen. Bij uitzondering kan het voorkomen, dat iemand terug verwe zen wordt wanneer de betrokkene be weert 'n bepaalde toezegging te heb ben gekregen van de Leidse Woning stichting. Het blijkt dan wels eens dat een dergelijke mededeling niet op Juistheid berust. Wat kostte Leidse benzine distributie? LEIDEN De gemeente Lel den heeft van het rijk een voor schot van 120.000 gulden ontvan gen ter dekking van de extra-uit gaven die moesten worden ge daan bij de voorbereiding van de benzine-distributie. Op de afdeling financiën is men op het ogenblik bezig precies te becij feren wat de Leidse kosten zijn geweest om te zorgen dat iedereen op tijd benalnebonnen kreeg begin van dit Jaar. Ver wacht dat dit bedrag iets bene den het voorschot zal liggen. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland ontving voor haar aandeel in de distri butie-voorbereiding een bedrag van 12.000 gulden. vaarding slechts drie gevallen, maar hij had daar nog wel tien aan toe kunnen voegen, waarvan er enkele werden opgesomd. Volgens de dag vaarding had verdachte uit een wo ning aan de Poelgeestlaan in Leider dorp een portefeuille met 8000 gulden gestolen; uit een woning aan de Griegstraat in Leiden een hangklok en in Leidschendam een bromfiets. Toen verdachte in een studenten flat in Delft woonde had hij ook daar inbraken en diefstallen gepleegd, evenals in Leiden. Ook uit geparkeer de auto's werd gestolen. Verdachte behoorde tot een Leidse groep van druggebruikers. De officier vond dat verdachte het wel zo erg heeft gemaakt, dat hij 10 maanden voorwaardelijk en aftrek maanden voorwaardelijk en aftrek v van voorarrest eiste. De verdediger had daar bezwaren tegen, omdat verdachte nu inziet dat hij op de verkeerde weg was en zijn leven wil veranderen. De rechtbank zal op 28 november uitspraak doen. NEW YORK (AP) De westers- gezinde minister van Buitenlandse Zaken van Saoedi-Arabie, de vijftig jarige Omar Sakkaf is in zijn hotel in New York overleden na een be roerte. Hij woonde het Palestina-de- bat in de VN bij. Hij legde eerder dit Jaar de grondslag voor de troe penscheiding op de hoogvlakte van Golan en was een vriend van Kis singer. Buurthuis in Ververstraat? LEIDEN Er zijn plannen om van twee woningen in de "vierbak" Ververstraat 37 een clubhuis te ma ken. De buurtvereniging heeft al weer enige tijd geleden een idee ten stadhuize gedeponeerd, waarvan op funbtelijk niveau nu de mogelijkhe den zullen worden nagegaan. Zo is o.m. noodzakelijk, dat de twee wo ningen formeel aan het woningbe stand worden onttrokken. De raads commissie voor volkshuisvesting is daartoe bereid, zo bleek gistermiddag in haar vergadering (de uiteindelij ke beslissing hierover is overigens in handen van de huisvestingscom missie). maar wil dat eerst de fi nanciële mogelijkheden van het club huis worden nagegaan. Onttrekking aan het woningbestand heeft in ieder geval tot consequentie, dat de twee woningen niet in aanmerking komen voor rijkssubsidie in het kader van de renovatie van de Ververstraat en omgeving. Ook is de wijk te klein, om er een clubhuis op na te houden dat in aanmerking komt voor subsidie van het ministerie van CRM. Een mogelijkheid is wellicht het clubhuis in de Ververstraat te beschouwen als dependance van de Zevensprong in Ledden-noord. Leidse muziek school naar Duitsland LEIDEN Vorig Jaar werden te Ede voor het eerst zgn. blokfluitda- gen georganiseerd, waaraan door het blokfluitensemble A van de streek- muziekschool Leiden e.o. met succes werd deelgenomen. Deze dagen krij gen op 29, 30 november en 1 decem ber a.s. een vervolg in de Duitse stad Münster. Deelgenomen wordt door een 50-tal blokflultisten van de mu ziekschool te weten ensemble A en B onder leiding van Piet Kunst en een blokfluitkwartet oJ.v. Clara NiJ- kamp. De reis wordt o.a. met twee groepen van de muziekschool in Lei derdorp per bus gemaakt. Om de reiskosten te kunnen dekken wordt er op zondag 24 nov. in de Schep- pingskerk in Leiderdorp om 8.15 uur geconcerteerd door alle deelnemende groepen uit Leiden en Leiderdorp. Beijers Naudé in Leiden LEIDEN Zondag zal ds. Beijers Naudé, directeur van het Chris telijk Instituut in Zuidafrika. die op het ogenblik een bezoek aan Neder land brengt, spreken in een dienst van de Leidse studentenecclesia in de Hooglandse Kerk. De dienst begint om kwart voor twaalf. Duurdere Britse automerken op tournee in tent LEIDEN British Lèyland, dat dankzij een ongewoon agressieve ver- kooppolitiek in Nederland tot een marktaandeel van meer dan vijf pro cent is gekomen, timmert nu ook met de wat duurdere merken aan de we*. Daarvoor is de fabriek met een twin-, tigtal auto's en een grote tent de Ne derlandse boer op gegaan. Dezer da gen heeft men zijn bivak opgeslagen naast Holiday Inn in Leiden. Eén van de vijf plaatsen, die British Ley- land op deze tournee aandoet. Alle mogelijke klanten voor een wat duur dere wagen zijn geïnformeerd. Maar ook anderen zijn natuurlijk welkom in deze gisteren in de wind stevig klepperende tent, waarin een flink kapitaaltje is bijeengebracht. De duur ste wagen is een kolossale Daimler („dat mag u gerust het zusje van de Jaguar noemen"), waar voor men een bedrag van om en nabij de f 85.000 moet neertellen. De gun stigst geprijsde op deze mobiele re gionale tentoonstelling is een Triumph Dolomite, die dichtbij de dertien mille komt. Daartussen ligt een uitgebreide keus in de modellen van Jaguar, Rover, MG en Triumph. Hoe uitgebreid kan men tot vanavond tien uur en morgen tussen 10 en 18 uur nog zien.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 4