Leiden iaat er nu gras over groeien agenda Sint zaterdag in Leiden Toezicht wethouder op bouw- aanvragen Voorbespreking van begroting Oegstgeest voor het eerst openbaar WOENSDAG 13 NOVEMBER 1974 LEIDEN Het college van B. en W. Leiden gaat nauwer toezien op de verlening van bouw- en hinderwetver gunningen. Werd de behandeling van deze aanvragen tot dusver over gedragen aan de ambtenaren nu zul len de betrokken wethouders hun oor deel over de aanvraag geven. Zo zal bijvoorbeeld wethouder Van Aken de economische aspecten belichten. Een dergelijke beslissing is gisteren door het college genomen. „We werden geconfronteerd met de wensen van bijvoorbeeld de Leidse middenstand om de aanvragen ook eens vanuit de economische gezichtshoek te bekij ken." aldus Van Aken. Die mogelijk heid is door deze nieuwe regeling ge schapen. De commissie voor Economische Aangelegenheden bond zich gister avond aan een termijn, waarbinnen opmerkingen gemaakt kunnen wor den over verkeersmaatregelen. Der gelijke plannen zullen drie weken ter visie liggen en vervolgens heeft men vier weken de tijd om op- en aan merkingen te maken. Commissie praat niet over de begroting LEIDEN Wethouder Van Aken, heeft gisteren in de commissie voor Economische Aangelegenheden ver geefs geprobeerd te komen tot een bespreking van de economische on derwerpen die bij de begrotingsbe handeling aan de orde zullen komen. De commissieleden Van Duyn, Stroink (beiden VVD) en Houtman (SGP/GPV) vonden het wat onzin delijk om er in dit stadium over te praten nu het college van B. en W. nog bezig is de beleidsvoornemens voor 1975 vast te stellen. Van Duyn "Het heeft weinig zin daar nu over te praten. Dan zullen we eerst moe ten weten welke punte B. en W. van het vorige college overneemt en bij welke een ander standpunt wordt in genomen". Een en ander zl nu ter sprake komen in een van de volgen de vergaderingen van de commis sie op 26 november of 3 december. De Wassenaarse Bouwvereniging houdt op vrijdagmiddag 22 november a.s. een vergadering voor aandeel houders/leden, die om 17 uur in het kantoor van de vereniging, Bloem- luststraat 36, gehouden wordt. Op de agenda staat o.m. een voorstel tot oprichting van een "stichting eigen woningen" en een verslag van reno vatiewerkzaamheden aan oude wo- Commissie is voor bespuiten onkruid op bescheiden schaal LEIDEN Een actiecomité uit de wijk Meerburg heeft een lijst met handtekeningen verzameld van mensen, die tegen de bouw van het nieuwe wijkcentrum aan de Wierickestraat zijn. De men sen zagen het wijkcentrum liever op helt speelterreintje naast de winkels. Enkele van de argumenten van de wijkbewoners zijn: Het gras veld vervult een belangrijke, door de buurtbewoners gewaar deerde sociale functie. Het ver tegenwoordigt een stuk spontaan gegroeid welzijn voor de jeugd en ook voor de ouderen. Zeer veel mensen maken volop ge bruik van dit grasveld. De aangrenzende sloot biedt daarbij ook veel vermaak: vis sen, varen etc. Mede uit het oogpunt van landschapschoon zou een gebouw het grasveld be dierven. Het uitzicht zou er erg op achteruit gaan. Voor de be woners van de Wierickestraat geldt ook dat ze niet over de hoogbouw heen kunnen kijken. De waarde van hun huis zal door de plaatsing van een wijkgebouw sterk dalen. Het bestuur van de wijkvereni- ging gaat de zaak nu voorleggen aan de gemeentelijke instanties. Woensdag Oeverstraat 66. Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan den. 8-12 uur nam. Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Morsweg 10, vergadering Werkgroep Leefbaarheid/Stadsverfraaïing 8 uur Middelweg 4. Archltecten-In'.r Be- LEIDEN Met zeven tegen twee stemmen heeft de gemeen telijke commissie voor Economische Aangelegenheden gisteren besloten dat de Gemeentelijke Reinigingsdienst een gepast ge bruik mag maken van bestrijdingsmiddelen om het onkruid op de openbare weg dood te spuiten. Voor het echter zover is zullen eerst twee alternatieve mogelijkheden onderzocht moe ten worden. In de eerste plaats of niet dezelfde resultaten be reikt kunnen worden door het overgieten van het onkruid met kokend water. Commissielid Van Zijp (KVP) wil de ook duidelijkheid over een "oud huismiddeltje'' ter bestrijding van plantengroei op trottoirs en stra ten. Van de GO- en GD-directrice mevrouw Zwart had hij vernomen, dat het afgiet water van aardappels een uitstekend onkruidbestrijdings middel is. Wat wethouder Van Aken de opmer king ontlokte dat in dat geval mis schien de militaire kokschool inge schakeld zou kunnen worden. Ook als deze alternatieven niet bruikbaar blijken wil commissielid Du Gar- dijn niet van "spuiten met gif" we ten. "Herbiciden (onkruidbe strijdingsmiddelen red.) zijn veel gevaarlijker dan wat ongedierte en onkruid", aldus de vertegenwoordi ger van PPR/PSP/D'66. Volgens hem zijn er voldoende andere middelen, om het onkruid te verwijderen. Hij dacht daarbij in de eerste plaats aan verwijdering met mankracht. Van Duyn (WD) vond dat de knoop nu eindelijk maar eens doorgehakt moet worden. "Moeten we nu net zo lang wachten totdat de hele stad een grote puinhoop is geworden? Het moet eruit en wel op een snelle ma nier". Wethouder Van Aken lichtte toe dat het spuitmiddel ook in Lei derdorp zal worden gebruikt. "Wet houder Drenth een bioloog heeft geen overwegende bezwaren tegen het middel dat een geringe mate van milieuonvriendelijkheid heeft". Het al dan niet bespuiten van het on kruid op straat heeft in Leiden een soort Pey ton-Place-acht ig karakter gekregen sinds de raad enkele jaren geleden het besluit nam, dat er niet meer gespoten mocht worden. Rei nigingsdirecteur Van Overmeire heeft in de Raad voor Milieudefen sie Leiden (bestaat die eigenlijk Kaarsenactie van Matthias WARMOND De muziekvereni ging Matthias zal met een rondgang door geheel Warmond vanavond de vierde kaarsenaktie inluiden. Deze kaarsenaktie is al bijna niet meer weg te denken uit Warmond en een actie als deze doet de kas altijd erg goed. Men kan een keuze maken uit verschillende soorten kaarsen die natuurlijk van Warmonds fabrikaat zijn. nog?) duidelijk gemaakt dat het zon der spuiten niet langer kon. Afvoergoten langs de stoepranden verstoppen volgens hem door de plan tengroei en mos tussen de straatste nen veroorzaakt bij regen een ge vaarlijke gladheid. De leden van de milieuraad hebben zich toen beijverd om te zoeken naar een middel dat weinig kwaad kan. Daarvoor werd on der meer advies gevraagd bij TNO. Wageningen en zelfs in Engeland. Wat er inmiddels met het rapport is gebeurd is onduidelijk. Kennelijk wil reinigingsdirecteur Van Overmei re achter het "spuitbeleid" enige haast zetten nu er steeds meer klach ten uit diverse wijken komen. Bewoner stak caravan Donderdag Breestraat 19. sociéteit kring Baptistengemeente. 8 i L' -rent /li. >f 1, B.wi.i.'ir, 7-9 i Rijnsburgersiiigel 22, Informatie- itcklag LOM-Schooi "De Twee Sleu- ls." 1 uur nam. tela," 1 uur Stationsweg t: van Koophandel ledenvergadering V BS Lelden Zuid-West. 8 1 Apotheken De avond- nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen door Apo theek „Tot Hulp der Menschheid." Hooigracht 48, tel. 21060. Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 55482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam: Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, teL 01717-2525. Juridisch adviesbureau Juridisch Adviesbureau Volkshuls. Apothekersdijk 33 Dl. do 10 uur vm i uur nam. do 7-9 uur nam. Dienstencentrum Van Hoeendorpstr. zelf in brand Burgerlijke stand LEIDEN De woonwagen, die in de nacht va-n zondag op maandag op het terrein achter molen De Valk is afgebrand, blijkt door de bewoner zelf in brand gestoken te zijn. De da der, een 25-jarige koopman, wilde op deze wijze via de Sociale Dienst aan een nieuwe caravan komen. Hij heeft ook bekend eerder in Hoofddorp een caravan van de Sociale Dienst te heb ben verduisterd. van Leiden Leien Geboren: Yvonne M. W C. va line Barbara J. Benfcvedd, Jacoba Anna, d. v. J. E. M. Akveld en P. P. J. BulJtenen, Dixk. z. v. L. van Duljn en E. C. M. F. Kroesen. Ruth. d. v. W. van den Oever en J. Durieux. Overleden: M. A. van der Meer 50 Jr. echtgenote van E. H. Meeuwen oord, H. G. vain Dam, 56 Jr. echtgen. van A. Flege. W. Ouwerkerk 67 jr.. Mierennest, do. De Wetswlnkel i 4 okt. gesloten. Gespreksavonden Gespreksavoo bap Wo 8 i Oegstgeest. Hendrlkplantsoen 25 Leiderdorp Vormingscentrum Troef Programma Troef Jongerencentrum: Maandagavond: Toneelgroep en 8o- sjale Kreagroep; Dinsdagavond: Ken- z.\ Dondei ivond: LEIDEN De uitslag van de kam pioenschappen van de postduiven vereniging "Het Oosten" is bekend. Generaal: 1. D. Koet (2379 pnt.) 2. C .Vessuur (2342) 3. C. Gijsman (2163) 4. W. v. Klink- (2087) 5. P. Juf fermans (2065). Vitesse: 1. D. Koet (581) 2. P. Juffermans (577) 3. W. Fokker (539). Midfond: 1. W. v. Klink (552) 2. D. Koet (543) 3. C. Vessuur 455). Fond: 1. D. Koet (386) 2. C. Vessuur (367) 3. P. Juffermans (331). Totaal oude duiven: 1. D. Koet (1512) 2. C- Vessuur (1337) 3. P. Juffermans (1286). Totaal jonge duiven: C. Gijs man (476) 2. K. Dokken Zn (467) 3. W. Gijsman (465). Navluchten: 1. C. Vessuur 549 2. C. Gijsman (536) 3. D. Kort (532). Redactie Paul Wolfswinkel G. P. Sollman. D. 57 Jr echtgenote van J. Schaap Vermin 54 Jr., echtgenote van Stljnman. Benoemd LEIDEN Dr. A. D. F Addink. wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de universiteit van Utrecht, is benoemd tot gewoon hoogleraar in de experimentele dierkunde, in het bij zonder de dierenfysiologie, aan de Leidse universiteit. De nieraktie die afgelopen za terdag in Warmond in het zonnetje stond is weer een groot succes gewor den. 's Morgens ging de Fanfare door het dorp met de collectrices en collecteurs en zij brachten samen maar liefst f 1175,- op. De filmmid dag voor de jeugd in 't Trefpunt was ook een succes. Voor 285 werden twee films verkocht en zo bracht men nog eens f 525,- op zodat men f 1700,- op de girorekening kon storten. WASSENAAR De eerstvolgende openbare vergadering van de ge meenteraad zal gehouden worden op maandagavond 18november a.s. te 19.15 uur in het raadhuis. De agenda zal dezer dagen bekend gemaakt worden. Vast staat in ieder geval, dat in deze vergadering de subsidiever zoeken zullen worden behandeld. Soli Willem Gloria Van Frits van Iterson, die iets doet bij een platenmaatschappij in Haar lem, ontvingen wU een brief, een stencil, een foto en een grammofoon plaatje. "Als het zo doorgaat bij Feyenoord, stopt Willem van Hanegem met voet ballen" schrijft Frits. Nou. dat is niet te hopen. Cees van Oyen, een Leidenaar die ook kan zingen, i6 als een van de ve len in paniek geraakt. "Willem mag niet stoppen met voetballen", zegt Kees. Al valt-ie er bij neer. Daarom heeft ook Cees, geassis teerd door Wim Rijsheuvel of hoe heet-ie eh, Willem Bergmans, nou Ja in elk geval die voetballer met die witte haren een plaatje gemaakt. En dat plaatje heeft de indringende ti tel: "Laudate Willem Gloria" meege kregen. Cees heeft dus bewondering voor w?t Van Hanegem doet. Hij zingt dan ook "Aan de Kromme mot Je niet komme". Voor Willem v. H., zijn vrouw Truus en de kassa van Cees werd het plaatje gemaakt na een uitzending op de TROS-tv. Joop Stokkermans maakte de muziek. Cees: "Ik had wel 25 coupletten kunnen maken, zoveel weet ik intus sen van de Van Hanegems." Een citaat uit het tweede liedje op de plaat, getiteld Truus en Wil lem". TruusJe staat in trance, ze is een echte voetbalvrouw in volle voetbal- glans". Nou Ja. en dat gaat nog zo wat door. Op de foto is duidelijk te zien dat de drie heren (pink op de naad van de broek, broederlijk bijeengehouden) "er helemaal achter staan". Zie maar, plaat J ut law* Poldervaart en Van Leeuwen clubkampioen Mae Rijnland ALPHEN AAN DEN RIJN Na een onbedreigde zege in de slotrit is het team Poldervaart - Van Leeuwen clubkampioen geworden van de A'- phense Auto- en Motorclub Mac Rijnland. In de A-klasse scoorde dit team een totaal van 196 punten. Dat zelfde totaal werd overigens ook be haald door het team van Van 't Wout. Het klassement ziet er ver der als volgt uit: 3. Reijn 192, 4. Van der Meent 191, 5. Lagerberg 190, 6. Spek 189, 7. Zuidam 182, 8. Houwe- ling 177, 9. Ramp .174, 10. Bouthoorn Reyneveld 169. In de B-klasse ging de titel naar het. echtpaar Goedhart. Samen met het als tweede geklasseerde echtpaar Ver boom is daarmee promotie naar de A-klasse verdiend. In de B-klasse komen vier teams voor promotie in aanmerking: het kam pioensteam Jacobs - Van Haas trecht Jiet team Van de Akker - Groenendal (2e), team Van der Hoe ven (3e) en team Van Haastrecht - Lingerak. OEGSTGEEST In het Oegst- geester raadhuis wordt donderdag de gemeentebegroting 1975 vóórbespro- ken. Plaats van handeling: raads zaal, aanvang 19.30 uur. Enige tijd geleden heeft de Oegst- geester raad zich akkoord verklaard, met een voorstel de begroting beter toegankelijk te maken voor de inge zetenen. Dit komt onder meer al tot Scholenbouw Buitenhof LEIDERDORP De Vereniging voor Christelijk Voortgezet Onder wijs houdt donderdagavond in het ge bouw van de mavo aan de Van Geer straat een algemene ledenvergade ring. Tijdens deze ledenvergadering die om acht uur begint zullen de nieuwbouwplannen in het plan bui tenhof uitvoerig aan de orde komen. RUIT VAN KRAAKPAND INGEGOOID LEIDEN In de nacht van zondag op maandag is van het gekraakte gemeentepand .Hooigracht 16 een ruit ingegooid door onbekende da ders. De schade bedraagt twee a drieduizend gulden. uiting door een kortgeleden versche nen "aanbiedingsnota" waarin zeer overzichtelijk en in klare taal ge schreven wordt over de toekomstplan nen van de gemeente. De bijeenkomst donderdagavond is voor het eerst openbaar. De fracties zullen met vragen ter tafel komen, met betrekking tot de begroting 1975. Men hoopt op een brede be langstelling van de zijde van het pu bliek. Sint Nicolaas 23 november bijeenkomsten 071-30494. T wentwel Sociëteit Twentwel. Breestraat 19, openingstijdenelke dag behalve op ma. do v.a 2100 uur Toegang voor mensen v.a 20 laar Koordstudio Centrum voor intermenselijke be- fnewnaM ontmoetingsruimte voor •Jarigen Oude Rijn 88, manes etc. werxaageD van 15-23 uur OntmoetingsruimtenWerkdagen 's avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten, zondag van 20 tot 23 uur Tevens aangepast voor lichamelijk gehandi capten. Elke donderdag van 1516 uur spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond. Dienstencentrum Noordempleln 2b tel 40483. algeme- in Oegstgeest sos-dienst OEGSTGEEST De intocht van St. Nicolaas geschiedt dit jaar in samen werking met de winkeliersvereniging "Oegstgeest Actief" en de "Stichting winkelcentrum Lange Voort". De Sint zal met zijn pieten op zaterdag 23 november 11.00 uur 's ochtends per schip arriveren. De debarkatie vindt plaats in het "haventje" van het Oegstgeesterkanaal aan de Kenne- dylaan, hoek Hazenboslaan. Vandaar zal de Bisschop te paard een korte rondrit maken. Daarbij, wordt hij begeleid door de showband DVS uit Katwijk en de Poelruiters. De route is als volgt: Hazenboslaan, Rozenlaan, Regentesselaan, De Kempenaerstraat, Geversstraat, Leidse Buurt, Patronaatsgebouw. Vandaar vertrekt hU op onnavolg bare wijze naar Medemblik waar hij rond 13.00 uur voor de televisie camera's zal verschijnen. ■Hg- tel hulpdienst, tel. 071— 23202 Voor allen die ln moeilijkhe den verkeren dag ec, nacht te berei ken Release Hulpverleningsdienst Release. Nieu we Rlln 20a tel 24565 In verband met vakanties zlln de openingstilden -«t eind augustus gewijzigd in ma woe en Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNlemeyer. Hof- dlick 32. Oegstgeest tel. 071—53652 Gezi ns verzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel 49441 (ma t/m vrU 9—10 uur voorm) Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum, Begijn. hof2 (Rapenburg) 1^7 SO—10-30 uur Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 16, gewonde bonden, katten Dag en nacht bereikbaar Dlerneambulance. Tel. 07134616. Infosentrum Infocentrum. Breestraat 66, Lelden. Donderdag 8.3010.30 uur nam. en zaterdag 24 uur nam. Hulp- en adviescentrum Hulp- Adviescentrum MerenwiJk, •kuur: i 11.00 Arendshorst 19, tel. 43212. Spreekuur: ma. van 8—9 uur nam.: woe. van 11.00 —12.00 uur v.m.; vrij. van 11.00—12.00 Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap iTuï LEIDEN Het Leids City Cen trum heeft bericht ontvangen van de secretaris van Sint Nico laas, dat de Spaanse bisschop za terdagmiddag in Leiden hoopt te arriveren. Per schip, ln de Haven uiteraard. De burgemeester staat om 2 uur klaar om hem te verwelkomen; er is 'n paard om hem rond te rijden, in een optocht met o.a. vier Leid se muziekkorpsen en liefst 53 zwarte Pieten. Die optocht gaat over deze route: Haven Haarlemmerstraat Prinsessekade Kort Rapenburg Breestraat Gangetje Bo termarkt Vismarkt Aalmarkt Boommarkt Prinsessekade Morsstraat. Het Leids City Centrum heeft ook een verrassing in petto voor de Leidse jeugd. Die kindervoor stellingen zijn op 1 december in de Stadsgehoorzaal, om 1 en 4 u. Nadere mededelingen moeten nog uit de zak komen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Letdsch Dagblad B.V Witte Singe) 1 - Lelden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 071-25041 Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement I 31.80 Per Post f 34,20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0.45 Abonnementsgelden oJJ vooruit betaling te voldoen By automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten Na bezorging van 18 00—20.00 u Zaterdag van 1600-18.00 uur Telefoon 071-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2