BHW in actie tegen verkoop van boilers JÜsqftK Sport grootste Wachtmees^erPlu? hap uit de subsidiepot agenda Honderd handtekeningen van huurders in Voorschoten Door Joop Peetere VOORSCHOTEN De bewoners van de gemeentewoningen in Voor schoten hebben van de Bond v. Huur ders en Woningzoekende (BHW) door middel van een BHW-buurtkrant Bulletin de raad gekregen niet in te gfcan op de agressieve verkoopmetho de van de gemeente Voorschoten, die oude boilers aanbiedt en een forse huurverhoging in het vooruitzicht stelt. BHW schrijft: "Enige weken ge leden hebt u een brief van de ge meente ontvangen, waarin u voor de keus gesteld wordt óf de oude, ver sleten boiler te verkopen óf als u daar bezwaar tegen hebt, de boiler te blijven huren, maar dan met een drastische huurverhoging. Velen van ons hindert het, dat wij voor deze onaanvaardbare keuS, zonder enig vooroverleg, gesteld worden, wij willen geen forse huurverhoging, wij willen geen oude boiler. Daarnaast, ergeren we ons aan de agressieve verkoopmethode van de gemeente, die vooral spreekt uit de laatste zin van de gemeentelijke brief: als u niet reageert, dan bent u automatisch na 1 november in het bezit van de boi ler. Volgens onze BHW-juriste uit Den Haag mist de datum van 1 no vember elke rechtsgeldigheid. Be taal dus nooit onkosten, die u na 1 november aan de boiler zou krij gen". Een woordvoerder van de gemeen te Voorschoten is verbaasd over zo veel misverstand bij de BHW en vraagt zich tevens af of inderdaad de 700 bewoners van een gemeentewo ning met een boiler zich genomen voelen. Er zijn welgeteld 22 bewo ners geweest, die kontakt opgenomen hebben met de gemeente en nadere inlichtinge hebben gevraagd. In 1954 is de gemeente gestart met het in huurkoop geven van boilers aan de bewoners van de gemeen te woningen. Na 20 jaar zouden de boüers het eigendom worden van de bewoners. In de navolge de Jaren zijn er steeds meer boilers geplaatst en nu zijn het er ongeveer 700. Om het al lemaal eenvoudig te maken maar vooral om de bewoners ter wille te zijn, heeft iedere bewoner, die zijn boiler nog niet afbetaald had "n brief gekregen, waarin stond dat hij zijn boiler in eigendom kan krijgen mits er nog f 30.— betaald zou worden. Dit bedrag kan over een heel Jaar afbe taald worden en komt dan bij de huur. Volgend Jaar november heeft dan iedere bewoner de boiler in eigen dom. De gemeente is blij van de boilers af te zijn, omdat de laatste jaren de onderhoudskosten allang niet meer stonden in verhouding tot de kosten van ongeveer twintig Jaar geleden. Een boiler gaat veel langer mee dan 20 Jaar. Het onderhoud is steeds goed geweest. De gemiddelde aan schafprijs van de boilers was onge veer f 300,- nu kost een nieuwe boiler minstens f650,-. Er is uitgegaan, van een toenmalige onderhoudsprijs van f 5,— per werkuur en dat is nu f 22.50 per uur. De bewoners van de gemeente woningen zouden inderdaad een forse verhoging van de huurprijs van de boiler krijgen indien de gemeente de oude boiler zou gaan vervangen door een nieuwe, want dan gelden alle nieuwe prijsmaatregelen. Het ge meentelijk woningbedrijf heeft de voordeligste oplossing gevonden in het afstoten van de afgeschreven, van technisch nog volkomen goede boilers. Voor ongeveer f30,— krijgen de bewoners niet alleen de boiler in eigendom maar tevens de mengkra- nen zowel in de keuken als in de dou checel. Er zijn ook nog een 100 gas- geisers. Deze kunnen eigendom worden voor de prijs van gemiddeld f 16,— en dat bedrag kan ook in ter mijnen betaald worden. Geen enke le bewoner is verplicht om de boi ler in eigendom te nemen, maar dat betekent wel dat dan de gemeente de boiler met de mengkranen komt Burgerlijke stand van Leiderdorp Geboren: Patrick zv C. W. van Es en C. Künh. Ilonka dv H. Spek en A. M. Bosman. Marle-Josée dv B. Luttik eh G. A. M. Martens. Miranda dv J. Kapaan en J. E. E. Frankhuizen, Ju lius A. zv J. P. Hop en C. M. Nieuwen- huis, Attila P. zv N. H. Pehlig en K. A. Stubnya. Debby dv W. J. van Es en J. C. Jansen, Larissa dv C. J. Schou ten en S. A. Kooiker, Christiaan zv T. A. van Splunter en C. C. Theil, Claire W. P. dv J. P. B. Vreeburg en A. L. M. A. G. Hanssen, Christlanus G. zv P. O. W. M. Wuisman en M. G. F. Frericer. Inge dv J. Blansjaar en E. F. J Buchener, Jacobus J. W. H. zv H. J. L. Jansen. J H. W. C. C. P. M. Wessels. B- C. van de Rhee en R. A. Vreeken. F A. van Beek en I M. J. Blokman, F. J. Schwarz en C. M. Lorshetd, L. de Jong en M. G. ---1 der Meljde. weghalen zodra de wettelijke termijn verstreken is. Het gemeentelijk woningbedrijf heeft nog steeds geen stormloop ge zien van bewoners, die het oneens zijn en men verwacht echt niet dat de bewoners zich bekocht zullen voe len, wanneer ze de hele transactie rustig bekijken. Wanneer de BHW- mensen eerst eens waren komen praten, dan hadden ze zelf ontdekt dat deze brief van de gemeente ge woon een gevolg is van een overeen komst, die jaren geleden werd afge stoten. "Waarom een jaar voor de afloopdatum de boilers in eigendom overgedragen?" De gemeente wil gewoon voorkomen dat dan de han dige bewoners, die volledig op de hoogte zijn, het laatste onderhouds- jaar zouden gaan gebruiken om ex tra onderhoudskosten te claimen. Wie nu nog zijn boiler laat droogko- ken of iets dergelijks draait zelf voor de kosten op. De meeste repa raties waren veelal het aanbrengen van leertjes in de kramen en dat kan iedere bewoner zelf wel doen. Inmiddels is de BHW een handte- kenaktie begonnen en volgens deze bond is deze aktie succesvol en zijn er honderden bewoners, die bezwaar hebben tegen het in eigendom ver krijgen van de boiler. Muurvegetaties "beschermd" leiden BIJ het uitvoeren van herstel- en of ver beter ingswerkza am - heden aan bruggen en walmuren zal voortaan rekening worden gehouden met de aanwezigheid van, bijzondere muurvegetaties. De heer Van Oos- trom van de Werkgroep Milieubeheer zal ze op verzoek van het college van B en W in kaart brengen. Voor het aanhechten v.de bekledingsmuren zal wel gemetseld worden met cementmor tel, hetgeen de vestigingskansen voor bijzondere vegetaties nauwelijks na delig kan beïnvloeden, aldus het cólle- ge. Ongelukken op De Zwijgerlaan LEIDEN Een 66-jarige Leidenaar is gisterochtend, toen hij met zijn fiets aan de hand, ter hoogte van de Marnixstraat, de Willem de Zwijger laan overstak, aangereden door een taxi. De man brak bij deze botsing zijn beide benen. Hij kreeg ook een ernstige hoofdwond. De EHD bracht hem naar een ziekenhuis. Eerder deze ochtend werd op de Willem de Zwijgerlaan een 47-jarige inwoonster van Leiden met haar brommer aangereden door een auto die van de Floris Versterlaan kwam. De vrouw, aan wie geen voorrang zou zijn verleend, kreeg schaafwon den. GASBUIZEN IN GOEDE STAAT LEIDEN De gasleidingen in de Hansenstraat, Groenoordstraat, Mauritsstraat, Van Hogendorp- straat, Johan Willem Frisostraat en Amaliastraat in Leiden-Noord ver keren in goede staat, zo delen B. en W. mee op vragen van 't ex-raads lid Ampümeijer (PSP). Op diens ver zoek hebben de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit een onder zoek ingesteld naar de staat van de gasbuizen in die delen van Leiden, die door wateroverlast worden gehin derd. Dit omdat zich destijds in o.a. Amstelveen explosies hadden voor gedaan, doordat gasleidingen door de hoge grondwaterstand waren aan getast. Getrouwd: M. W Hedenfeld en E. M. van Zegveld. K. Roos en M. van dor Hout. B. de Vreede en A. de Ridder, H. W. Koning en C. H. SchreHer. G. H. L. Chin A Foeng en H. L. T1on-A-Ong. A C. M. Steenbergen en C. H. Janssen. Pouw. J. J. Brandt 57 J. geh. gew W. Korswar-en, J. Broekhof 43 J. geh. m. C. T. van Puffelen. M. P. van Sta veren 59 J. echtg. v. L. C. van Va- LEIDEN/ROTTERDAM Minister Jan Pronk (links) be kijkt hier met (naast hem) de heer Pham van Ba, ambassadeur van de Voorlopige Revolutionai re Regering van Zuid-Vietnam in Parijs, en prof. De Haas. voorzitter van het Medisch Comité Nederland-Vietnam, een maquette van het Binh Vien H&- Lan ziekenhuis („Holland-zie kenhuis"). De onderdelen van dit geprefabriceerde ziekenhuis werden gisteren in Rotterdam ingesoheept om vervoerd te wor den naar de provincie Quang Tri, één van de zwaarst getroffen (bevrijde) gebieden in Zuid- Vietnam. Een bruggehoofd voor meer materiële en morele hulp aan de bevrijde gebieden in Zuid-Viet nam en aan Noord-Vietnam, zo werd de totstandkoming van het ziekenhuis gisteren genoemd, door een vertegenwoordiger van het medisch comité. En daar wil het medisch comité dan ook ter stond gebruik van maken. Daar om wordt er van 18 tot 2? no vember een collecteweek gehou den om geld in te zamelen voor medicijnen. Volgens het comité is dit hard nodig, omdat een groot deel van de bevolking aan mala ria, tuberculose en Engelse ziek te lijdt. Tijdens de collecteweek zql worden gevraagd om bijdra gen aan: 1000 vitamine D-tablet- ten tegen Engelse ziekte f 10, behandeling van een tbc-patiënt voor een jaar. f 50, en 1 kilo ki nine voor de behandeling van 75 malariapatiënten f 550. Men kan zioh verder als colleotant aan melden bij mevrouw C. Volmer, de Mey van Streefkerkstraat 19, tel. 23928 en 20136 (9—17 uur). Ook kan men gireren voor deze actie „Medicijnen voor Vietnam" op giro nr. 1090400 tnv. Me dische Comité Nederland-Viet nam met vermelding van "Lei den voor Vietnam". (Zie verder pagina 9). Reacties van Werkend Wassenaar op de begroting neemt afscheid LEIDEN Sportvrienden viste haar zesde wedstrijd in het Oegstgeester- kanaal. De vangst was redeüjk. Uit slag: 1. C. Schouten jr. 2840 gr. (42 st.), 2. H. Schouten 2660 (42), 3. D. Schouten 2430 (37), 4. W. Moenen 2020 (29), 5. C. Schouten sr. 1950 (27), 6. J. V. d. Lucht 1580 (20), 7. J. de Os 1490 (27), 8. K. Schouten 1450 (18), 9. J. Helverstein 960 (16), 10. H. Jansen 950 (13). Visvereniging „De Brasem" hield haar zesde wedstrijd in Oude Wete ring (dorp). De vangst was zeer ma tig. Uitslag: 1. A. v. d. Hulst 2300 (18) 2. J. P. v. d. Hulst 1890 (17), 3. C. Cornet 1725 (15), 4. H. Boot 1525 (16) 5. B. Smit 1360 (15), 6. K. v. d. Berg 1025 (11), 7. J. B. Eradus 950 (6), 8. W. Westbroek 925 (7), 9. Th. Boot 875 (7), 10. P. Eradus 840 (10). Visvereniging „Zaalberg" hield de zesde wedstrijd in het Noordzeeka naal. De uitslag was als volgt: 1. G. Holswilder 6620 (23), 2. N. Gressi 4600 (15), 3. G. v. d. Vaart 4370 (14), 4. G. Iterson 3600 (12). 5. P. Fasel 2520 (9), 6. Th. Holswilder 2430 (j), 7. A. Rijsdam 2030 (8), 8. J. Phllippo 1570 (5), 9. L. Holswilder 1400 (5). 10. N. Stouten 1380 (5). WASSENAAR B. en W. van Wassenaar hebben een overzicht op gesteld van aille subsidies, die in 1975 door die gemeente zullen worden verleend. Die subsidies belopen teza men een totaal van f 1,8 miljoen. De grootste hap daaruit, namelijk ruim f 700.000 gaat naar de sector sport. En daarvan weer ongeveer de helft wel f 361.705 het het bedrag dat het gportfondsenibad de gemeente in 1975 zal gaan kosten. Het sportcomplex aan de Dr. Mainsvei'tkadie en het sportvelden- complex van de SV Wassenaar kos ten de gemeente gezamenlijk f 104.000 terwijl de klosten voor de sporthal in 1975 worden geraamd op f 177.057. Een tweede belangrijke sector, waarvoor subsidies worden uitgetrok- k ends het onderwijs. Het totaal be drag wordt geschat op f 334.000 De grootste posten zijn de kosten van het schoolzwemmen (f 147.000). het spraakonderwijs (f 80.000) en de begeleiding van het basisonderwijs (f 40.000). Voor culturele zaken wordt even eens een bedrag van rond de f 330.000 geraamd. Hiervan wordt het grootste deel opgeslokt door de Wassenaarse Openbare Leeszaal en Bibliotheek Federatie (f 184 000). De streetomuziekschool Leiden zal een subsidie nodig hebben van ruim f 50.000. het dierenpark Wassenaar f 40.000 en voor de instandhouding van de Molen Windlust zal f 26.000 worden uitgetrokken. Verder is voor het jeugd- en Jon gerenwerk f 84.000 en voor sociale zorg en maatschappelijk werk een bedrag van f 110.000 ep de begroting neergezet. Onder het hoofdstuk algemene subsidies staan tenslotte een sub sidie van f 264 000 aan het Wasse- naarse Kruiswerk en een bedrag van f 12.000 aan de Wassenaarse Red dingsbrigade genoteerd. De gemeenteraad zal de nieuwe subsidie-aanvragen in dé raadsver gadering van november behandelen. VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt 13 november opgehaald in het Burg. Vernèdepark, Badhuisstraat, Parkstraat, Noortheystraat, Stad wijkstraat, Sophiakade, Nieuw Voor dorpstraat, Prof. Zernikelaan .Prof, Einsteinlaan, Prof. Lorentzlaan, Prof. Eykmanhof, Prof. Einthovenlaan, Prof. Debijelaan, Anthoni van Leeu wenhoekkade, Lrd Baden Powellweg, Kamerling Onnesplantsoen, Raad huislaan (het gedeelte ten oosten van Vlietzicht), Prof. Van der Waalslaan, Prof. van 't Hofflaan, Curielaan, Mo lenlaan, (het gedeelte ten oosten van de Prof. asserlaan), Prof. Zee manplantsoen, Gerard Douplantsoen, Carel Fabritiuslaan, Antonie v. Dijck laan, Johannes Vermeerplantsoen, Govert Flinckplantsoen, Rembrandt- laan, Albert Schweitzerplantsoen, Jan van GoyenplantsoenFerdinand Bol- laan, Jan Steenlaan, Ruijsdaelhof, Van Ostadehof, Paulus Potterdreef. Frans Halsplantsoen en Nic. Maeska- WARMOND - De wachtmeester eerste klas C. Plug, die van 1960 tot 1971 deel uitmaakte van de rijks politie te water in Warmond, heeft afscheid genomen van de groep Aals meer. Hij is om gezondheidsredenen eervol met vervroegd pensioen ge gaan. Bij het afscheid was ook bur gemeester De Vreeze van Warmond aanwezig. WASSENAAR De raadsfractie van de politieke party Werkend Wassenaar achten het niet Juist dat leden van het gemeentebestuur zich laten benoemen als commissaris in organisaties of vennootschappen, die kennelijk direote of indirecte belan gen in Wassenaar hebben. De fractie vreest dat hierdoor de leden in een dueQistisöhe positie kunmen komen in hun functie als gemeentebestuurder. De fractie verzoekt het college van B. en W. te bewerkstelligen dat de raad een opgave wordt verstrekt wel ke commissariaten die leden fan het gemeentebestuur bekleden. Dit staat in de vragen die Werkend Wassenaar heeft gesteld naar aanleiding van de begroting 1975. Over het Sportfonrisenbad zegt de fractie dat ondanks de verbeteringen die zijn aangebracht, het bezoekers aantal niet sterk is gestegen. "Afge zien van de vele klachten over het beleid, toezicht en het defect zijn van de douches en ander materiaal, blijkt dat het zeer hoge tarief vele Wassenaarders by voorkeur goedko pere baden in de omgeving laat be zoeken." Werkend Wassenaar stelt voor. de staat van onderhoud aanmerkelijk te verbeteren en de tarieven dusda nig te verlagen dat deze gelijk komen te liggen met die van de nabuur ge meenten. Werkend Wassenaar is van mening dat de exploitatie tekorten moeten worden betaald uit de alge mene middelen. RLJNSBURG „Laurentiusdag 975," het begin van een dorpsgemeen schap nu bekend als Rijnsburg. Wie goed kan tellen weet dan dat volgend Jaar het duizendjarig bestaan gevierd kan worden. Wie enigszins bekend is met de vaderlandse geschiedenis verbindt de naam van dit dorp on middellijk met de abdij voor adellijke nonnen, met de Collegianten en met de productieve Rijnsburgse jaren van de wijsgeer Baruch d'Espinoza. Van de minder opvallende personen en fei ten uit de Rijnsburgse 1000-jarige pe riode staat niets in de geschiedenis boekjes. Tot voor gisteravond. Uit handen van S.C.H. Leenheer ontving mevrouw Koomans het eerste exemplaar van het boek „Duizend Jaar Rijnsburg," geschre ven door S. C. H. Leenheer en J. B. Glasbergen. Nog deze week zal het boek te koop zijn in boekhandel Re- nes en kan iedereen kennis nemen van die minder bekende feiten. Een ander Rijnsburg dan tojt nu toe bekend is. Niet alleen het Rijns- DINSDAG 5 NOVEMBER 1974 Dinsdag Breestraat 19. sociëteit voor gehandi capten. 2—5 u nam. Rynsburgerweg 163, spreekuur Alg. Bu- Gezinsvragen, .uur Stichting Huisvesting Werkende Jongeren, 7.30 8.30 uur nam. MeU van Streefkerkstraat 48. gespreks- avond Baha'i Gemeenschap. 8 uur nam. Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Petrakerk. Ned. Christen-Vrouwenbond afd. Lelden-Noord. bijeenkomst. „Bid den we te veel of te weinig", spr. dr. Meijnen, 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28. archeologische lezing, „Greek - prof. R. Hlgglns uit ef, Hogewoerd 57. Informatiemiddag r Jeugdwerkloosheid, 3 i Woensdag Geversstraat 65, Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden. 19. Twentwel, sociëteit i kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Donderdag TJalkowskylaan 39. Voorschoten, ge- spreksavond Baha'i Gemeenschap. 8 Van der Valk Boumanweg 236, Leider dorp, Bijbelstudie en Gesprekskrlng Baptistengemeente. 8uuf- nam. Stadhuis, vergadering Commissie Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen door: Haven Apotheek, Haven 18. telefoon 20085 Apotheek Voorschoten, Leid- seweg 66, Voorschoten, telefoon 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. Oegstgesstse Apotheek, Wilhedmina- park 8, telefoon 53274. Apotheekdienst (avond, nacht- en weekenddienst)Wassenaarse Apo theek, Schouwweg 32 telefoon 17*02 Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraai 15. Leiden Voor gewonde honden, katten, vogels e.d. "telefoon 25260 Spoelen Als iedereen nou maar stevig blijft beweren dat het mis is met de werk gelegenheid kun je er donder op zeg gen dat het mis géét. Tenminste zo redeneerde een fabrieksbaas in de omgeving van Leiden. Naar verluidt heeft het personeel dezer dagen be sloten hem een geleidehond aan te bieden. Hij ziet het namelijk niet meer zitten. Kop op, beste mensen. Zolang wij van de kraakwagen onze woning nog kunnen inrichten zal het allemaal wel een beetje meevaUen. Alhoewel, uit onverdachte hoek vernamen wij dat schoonmaakbe drijven ook al te lijden hebben van een stiekum binnensluipende malai se. Oorzaak: het toenemende aantal "piesbakkies" met een automatische doorspoelinrichting. "Dat kost wél 'n heleboel water, maar het maakt de arbeid minder intensief" deelde ons een proper persoon mede. Tussen twee haakjes, wie zei erN ook al weer dat wij zuinig moeten zijn met drinkwater? Is het toch niet verstandiger om de "plee-boy" te gebruiken in plaats van tyd over te houden om de "play-boy" te lezen, zoals de spoorwegen ons suggere ren? Groot feest "Geachte meneer van het Leidsch Dagblad". Als je dat leest, wordt Je gevleid en lees je verder: "Op 8 en 9 november hebben wij een schoolfeest. Het wordt 'n soort kermis. Heel leuk. We vinden het fijn als er een heleboel Verbintenis Zaterdag verzorgt de Jongeren groep van de Hartebrugparochie De Overbrugging in de kerk aan de Haarlemmerstraat de teksten en mu ziek van de avondmis. Deze viering begint om 7 uur 's avonds. Thema: Verbintenis. Celebrant: pater Dem- mers. Lezing Vrijdagavond, acht uur, Langebrug 63, gebouw van de Vergadering van Gelovigen. Daar wordt een lezing gehouden: "Goddelijk gezag in de bijbel". Spreker: J. P. Fijnvan- draat. Bazaar de. Onze school heet Openbare basis school "De Hoeksteen", Agaatlaan 2 Leiden. Vrijdagmiddag is het feest, van half twee tot half vier en zater dag vanaf half tien tot ongeveer twaalf uur. Er komt ballen gooien, rad van avontuur, knijpers vissen, sjoelen en nog veel meer. Voor hele kleine kin deren is er een crèche. Er komen al lemaal voorstellingen en er is een restaurant. Alles kost een heel klein beetje geld. Dat geld is voor de school. Wilt u dit in de krant schrijven? Komt u zelf ook? Dag meneer, de groeten van alle kinderen van de derde klas, die de ze brief schreven en de andere kin deren van "De Hoeksteen", Morgen wordt de Jaarlijkse bazaar weer gehouden van de Evangelisch Lutherse kerk aan de Hooglandse Kerkgracht. Allerlei goederen zullen worden verkocht zoals mooie hand werken, levensmiddelen, huishoudgoe deren en andere gebruiksvoorwerpen. Ook natuurlijk vele attracties, on dermeer een demonstratie van zelf spinnen. Ook is er een stand met cu riositeiten. In de middag is er voor kinderen een kermis, een poppenkast voorstelling, een grabbelton en wat er verder allemaal te doen is. Een ge zellige koffie- en theeschenkerij maakt alles nóg gezelliger. s Avonds rad van avontuur. Het kan niet op. Open van 10—12, van 2—6 en van 7—10. Opbrengst De van 23 t/m 28 september JJ. gehouden collecte voor het Prinses Bea/trixfamds heeft binnen de gem. Leiden een bedrag van f 5095,94 op gebracht. Graag wil het bestuur van de afdeling Leiden zijn hartelijke dank betuigen aan de burgerij voor haar betoonde gulheid en aan de collectanten voor hun tijd en in spanning daaraan besteed. Spirit Zondagmiddag treedt in de Jonge- rensociëteit Time Out in Wassenaar (Van de Wervestraat) onze eigen „Spirit of St. Louis" op. Om twee uur. Entree een rijksdaalder (voor le den) en niet leden betalen 'n gulden tje meer. Redactie Paul Wolfswinkel Gouden zegels Vanaf 12 november kunt u kinderzegeUls kopen by't postkantoor en bij de stands van de plaatselijke comité's. Die stands staan in de Leid- se postkantoren van maandag (12 november) tot en met vrijdag (de 15de). In die stands liggen, behalve de gouden kinderzegels (JaJa, het is voor de vijftigste keer) ook wenskaar ten. Voor kerst. Voor oud. Voor nieuw De 12de in alle vroegte, zo om half negen, komt de vader van de Sleutel stad, Vis, de eerste exemplaren offi cieel kopen. Augustinus De LVVS Augustinus organiseert voor alle belangstellenden een lezin gencyclus over de kerkvader Augusti nus, in het kader van het feit dat de bisschop van Hippo 1620 Jaar geleden werd geboren. Augustinus heeft tot in de 20ste eeuw invloed gehad op tal van ter reinen van het christelijk denken. In een drietal lezingen worden de diverse aspecten van zijn denken belicht. Op woensdag 20 november spreekt prof. Van Peursen over „Augustinus, de mens op zoek naar een nieuwe cul tuur". Dr. Meijering zal op dinsdag 26 november een aspect van .Augus tinus: dogmatiek/christelijk geloof belichten, terwijl ter afsluiting mr. Van Gunste ren op dinsdag 10 decem ber een lezing zal houden over .Au gustinus: politiek: christenen als zon dige politici" (actueel i.vjn. de abor- tuskestie). In de lezingen zal steeds getracht worden een verbinding tot stand te brengen met het hedendaag se denken. De aanvang van de lezingen is iedere keer om acht uur; de plaats: de mensa van Augustinus. Rapenburg 24. Iedereen wordt verzocht vijf mi nuten tevoren reeds aanwezig te zijn. Van der Pluym Vorige week was het echtpaar Van der Pluym aan de Zijlsingel 60 Jaar getrouwd. Abusieveiyk werd u toen medegedeeld dat de heer Van der Pluym in lompen en metalen zou hebben gehandeld. „Dat was 70 jaar geleden ,ik heb mijn hele leven in tweedehands meubels gehandeld," al dus de bruidegom, die verder vertelt dat iedere student die er in Leiden rondliep zijn meubels bij hem kocht. ,Dat was traditie. En nu schrijft u alsof ik in vodden deed". Reden voor Van der Pluym om een beetje boos te zijn. Reden voor ons om het even recht te zetten. Dierneambulance. Tel. 07184616 Infosentrum Infocentrum Breestraat 66, Leiden. Donderdag 8.30—10.30 uur nam en zaterdag 24 uur nam. Hulp- en adviescentrum Hulp- en Adviescentrum Merenwyk, Arendshorst 19, tel. 43212. Spreekuur: ma. van 8—9 uur nam.: woe. van 11.00 —12.00 uur v.m.; vrij. van 11.00—12.00 Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap Kindercentra Lelden. Hooglandse Kerk- gTacht 4. tel. 30360. Geopend dl 9.80— 12 uur. wo en do 2—4 uur en vr 9.30— SOS-dienst SOS - tel hulpdienst, tel. 071— 25202 Voor allen die ln moeilijkhe den verkeren dag en nacht te berei ken. Release Hulpverleningsdienst Release, Nieu- I tel 24666 ln ver barJ 3 zlln de openingstildeD rs^ 10 uur nam Releast lull tot 1 augustus. 20a tel 24555 ln verband mties zlln deopei eind augustus gewijzigd 1 ma en ao o s gesloten van 14 Begijntje Sexueel .oorlicnttngecantrum Begijn hof 3 (Rapenburg! D1^7.30—10-30 uur Moeders voor moeders Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel 64115, 83921 en 61944 Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging foor wedu- rs tel Lelde advies bureau: 61112 Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden. Aapvragen hulp bejaarden en i&ngdJ- rig zieken en gezinsverzorging. Mare ts, tel. 49441 (ma t/m frU- 8—'» uur voorm). Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-l gemeen schap Wo 8 Sociale raadsvrouv Spreekuren Sociale nenstad. Gerecht 10. 1 Morskwartler, LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Lefdsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 071-25041 Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mhlder Kwartaalabonnement f 31.80 Per Post t 34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0.45 Abonnementsgelden Dy vooruit betaling te voldoen By automa tische overschry vingen geen ad ministratie- en Incassokosten Na bezorging van 18 00—20.00 a Zaterdag van 16.00—18.00 uur Telefoon 071-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2