Jubileum- bandshow Wilbert Drummers agenda Subsidies Wassenaar totaal 1.8 miljoen Positieve reactie GS op alternatieve verkeersnota Randstadspelers maken hun goede reputatie waar VALKENBURG: VALKENBURG AAN DE RIJN De nota "Verkeer in en om Valkenburg aan de Rün". opge steld door de verkeerswerkgroep Valkenburg/Katwijk met mede werking van de werkgroep Fiets lükt ook in hogere sferen aan te slaan. Dit mag de enig juiste conclusie worden genoemd na le zing van het antwoord van Gede puteerde Staten op vragen van het statenlid Leendert Jonker. Weliswaar gaan G.S. niet ge heel mee met de idee van de werkgroep in het kort "Ver geet de S4" maar wel is min of meer toegezegd dat de Secun daire Weg 4 er in de huidige vorm hoogst waarschijnlijk nooit zal komen. Leendert Jonker vroeg in zijn op 26 augustus gestelde vragen onder meer de mening van G.S. over de reconstructie van de Ter. tiaire weg II (een vreemd aan doende capaciteitsvergroting, als er toch al wordt gewerkt aan een omleidende weg langs het dorp Valkenburg)over de aanleg van de S4 (wenselijk of niet?) en ook peide hij de opinie van 't college over een eventuele medewerking aan hetgeen de verkeerswerk- groep in haar nota voorstelt. Een nota die onder meer in houdt dat de S4 zou worden ge schrapt (in plaats daarvan een bescheiden randweg) en de ver dere reconstructie lees verbre ding van de tertiaire weg II achterwege zou moeten worden gelaten. Over de reconstructie van de tertiaire weg II, waarvan een ge deelte als hoofdstraat door Val kenburg loopt, zegt het door Maarten Vrolijk ondertekende ak koord van G.S. dat bij de verbe tering van de Til een gegeven waar de verkeerswerkgroep in haar nota overigens ook vanuit gaat de belangen van de fiet sers en voetgangers 'n hoge prio riteit moeten hebben. "Hieraan zal onzerzijds bij de beoordeling van de betrokken bestemmings plan de nodige aandacht worden geschonken. Wel zijn wij van me ning dat bij de verbetering van onderhavige tertiaire weg binnen de bebouwde kom het karakter van de weg niet zodanig mag worden, dat dit de toename van het doorgaande verkeer op deze weg bevordert en dat het karak ter van het dorp door de verbe tering niet mag worden aange tast." En over de fel bediscussieerde S4: "Wij zijn voornemens het huidige ontwerp van de Secun daire Weg 4 (tot nu toe voor ziend in de aanleg van 2x2 rij stroken) kritisch te bezien. En te bevorderen dat bij de verbetering van de tertiaire weg II binnen de bebouwde kom van Valkenburg rekening wordt gehouden met de dan gewenste functie van dat weggedeelte. Met name zullen dan alternatieven worden ont wikkeld ten aanzien van de ca paciteit (het aantal rijstroken) en de hoogteligging, alsmede de aansluiting van de secundaire weg 4 op Valkenburg en de rijksweg 44." En tot slot een bijzonder be langrijke opmerking in het ant woord van G.S. aan Leendert Jonker: "Wij merken nog wel op dat het weren van het doorgaan de verkeer uit de bebouwde kom van Valkenburg door middel van het nemen van verkeersmaatrege len binnen die kom. zoals de ver keerswerkgroep voorstelt (drem pels), tot de verantwoordelijkheid behoort van de gemeente en dat op dergelijke besluiten onze goed keuring niet is vereist." Jan Juffermans van de Ver keerswerkgroep reagerend: "Ik ben blij dat G.S. juist op dit punt duidelijkheid brengt. B. en W. van Valkenburg heeft ons, en de in woners van Valkenburg, de ver antwoordelijkheid in deze kwestie vaak anders voorgesteld." MAANDAG 4 NOVEMBER 1974 Maandag Stadhuis, Lelden. Raadsvergadering, 7.30 uur nam. Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraut 9, lezing "De mensbeeld als uitdaging Dinsdag Breestraat 19. sociëteit voor gehandi capten. 25 u nam. RUnsburgerweg 163. spreekuur Alg. Bu reau voor Levens- en Gezinsvragen, 7.308.30 uur nam. Hooigracht 38. spreekuur Stichting Huisvesting Werkende Jongeren. 7.30— 8.30 uur nam. MeU van Streefkerkstraat 48. gespreks- avond Baha'l Gemeenschap. 8 uur nam. Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Petrakerk. Ned. Christen-Vrouwen bond afd. Lelden-Noord. bijeenkomst. ..Bid den we te veel of te weinig", spr. dr. Hogewoerd 57. informatiemiddag Economische Aangelegenheden, Woensdag De Wilbert Drummers in de Oegstgeester sporthal tijdens de jubileum-bandshow. OEGSTGEEST Zelden waren de tribunes van de Oegst geester sporthal aan de Apo'llolaan zó vol alls za'terdagavond. De W ill bert Drummers vierden er hun tiende verjaardag met een bandshow die klonk ads een klok. Tijdens het twee de optreden van de band presenteerde zich, bij wijze van verrassing, voor het éérst het trompetiterskorps. Geversstraat 65. Oegstgeest^ sociëteit 8—12 kamerbewoners, vanaf 9 i alleenstaanden. ~l£»TTwentwel, sociëteit 1 Donderdag Breestraat 19. sociëteit voor gehandi capten. 25 u nam. TJaikowskylaan 39. Voorschoten, ge- WASSENAAR Burgemeester en Wethouders van Wassenaar hebben in verband met de as. behandeling van de begrotingen voor 1975 een overzicht opgesteld van alle subsidies die in dat jaar door de gemeente zullen worden verleend. Al die sub sidies belopen in,totaal f 1,8 miljoen. De grootste hap daaruit namelijk f 700.000,— gaat naar de sector sport. En daarvan weer ongeveer de helft, namelijk f361.705,— is het bedrag dat het spartfondsenbad de gemeente kost, waarbij dan ook een ton aan kapitaalslasten. is meegerekend. Het sportcomplex aan de Dr. Mansveltkade en het sportvelden- complex van SV Wassenaar kosten de gemente gezamenlijk f 104.000.— De kosten van de sporthal in 1975. die niét door inkomsten gedekt wor den, worden geraamd op f 177.057.— Een tweede belangrijke sector, waar aan subsidies worden besteed is LEIDEN Zaterdagavond was het Antoniusclubhuis tot de nok toe ge vuld met liefhebbers van de lichte muze. De Rand6tadspelers, die wij meestal zien en horen ter opluiste ring van andermans feestavonden en concerten had nu het rijk allen en verzorgden met veel succes een showprogramma met vele bekende melodieën. De leider van het gezelschap, Bram Lambooy, had ook nu weer gekozen voor goed in het gehoor liggende arrangementen van hits en gouwe ouwen, verdeeld in blokken naar on derwerp. Het programma werd met veel vaart gebracht, behalve wat be treft „de auditie," dat voornamelijk door het optreden van de muzikale clown op den duur wat langdradig werd. De toneelwisselingen werden op vaardige wijze overbrugd door de vas. te conferencier van de Randstad- spelers, Gé Heynekamp. Het gezelschap beschikte over een aantal goede solisten, die echter door de afstelling van de geluidsinstallatie wat al te geprononceerd overkwamen, dit ten nadele van de vocal group. Dat echter op deze schoonheidslakjes zout kan en mag worden gelegd, be wijst alleen maar te meer, dat de Randstadspelers zich binnen en bui ten de Leidse regio een goede reputa tie hebben verworven door hun bij- de-tijdse aanpak en degelijke presen tatie. Burgerlijke stand hoofdstuk onderwijs, f 334 00Ö,aan subsidies geraamd is. De grootste posten zijn de kosten van het schoolzwemmen (f 147.000.—) de kosten van het spraakonderwijs (f80.000,—) en de begeleiding van het basisonderwijs (f40.000,—). Voor culturele zaken wordt, eveneens een bedrag van f330.000,— aan subsidies geraamd. De grootste post is de sub sidie aan de Wassenaarse Openbare Leeszaal en Bibliotheek Federatie (geraamd op f 184.000,De streek - muziekschood Lellden zal een subsidie nodig hebben van ruim f 50.000,— Onder dit hoofdistuk valt ook het in stand houden van de Molen Wind- lust (f26.000,—) en de subsidie aan •t Dierenpark Wassenaar (f40.000,—) Voor jeugd- en jongerenwerk is een totaalbedrag aan subsidie van f 84.000,— geraamd waarvan f 50.000.- voor het open Jeugdwerk van de stichting „De Brug". Voor sociale zorg en maatschappelijk werk staat een bedrag van f 110.000,— aan sub sidies op de begroting. Daaronder vallen om. de subsidies aan de bu reaus voor algemeen maatschappelijk werk (f50.000,—) en aan het Jeugd Advies Bureau (f25.000,—). On der het hoofd „algemene sub sidies" vadt ander meer de subsidie aan het Wassenaarse Kruiswerk (f264.000,—) en de subsidie aan de Wassenaarse Reddingsbrigade (f 12.000,—De gemeenteraad zal de nieuwe subsidieaanvragen niet gelijk met de begrotingen in december be handelen, maar in de raadsvergade ring van november a.s. Piet Brouwer vijftig jaar in dienst bij firma Tijssen ZOETERWOUDE Piet Brou wer werd dit weekeinde gehuldigd voor het feit dat hij 50 jaar in dienst was bij de firma Tijssen. Tijdens een druk bezochte recep tie kreeg hij diverse gesohenken aangeboden. Piet Brouwer trad op 13-Jarige leeftijd in dienst bij wat toen heette de gebroeders Tijssen, een bedrijf dat handelde in graan-, meel- en andere produk- ten. Na enkele jaren manusje-van-al les te zijn geweest, behaalde hij op 18-jarige leeftijd zijn rijbewijs en werd chauffeur. In de loop der jaren torste hij ontelbare balen meel op zijn schouder. Helaas was hij het laatste half jaar om gezondheidsredenen niet in staat, om zijn werk volledig te doen. Ter viering van het 50-Jarig Ju bileum kreeg het gezin Brouwer samen met kinderen en het per soneel een diner aangeboden door de firma Tijssen. Verder was er een receptie waarop de heer D. Tijssen jr. de jubilaris een enve loppe met inhoud aanbood. Dat zelfde deed een vertegenwoordi ger van de NKV-bond. Tijdens de Eucharistieviering sprak pas toor Schlatmann waarderende woorden aan het adres van Piet Brouwer. Gisteren werd de fees telijkheid in de huiselijke kring besloten. Foto Piet Brouwer en zijn echtgenote moesten tij dens de receptie vele handen schudden. Ze speelden ojü.v. de 'heer W. Dries- sen het bekende wijsje "Au clair de la lune" hetgeen door de majorettes in een dansje werd omgezet. Het was een van de hoogtepunten tijdens een anderhalf uur durende show waaraan voorts werd deelgenomen door Jong K en G uit Leiden en het showkorps D.VB. uit Katwijk. Vanaf de tribune werd het muzi kale gebeuren gadegeslagen door o. m. wethouder J. J. Thora in functie van loco-burgemeester, de jeugdwerkleider van de SJJO, de heer B. Rigtering, bestuursleden van de SJJO en vele genodigden waaronder de heer A. Schlatmann. De voorzitter van de "Wilbert Drum mers", de heer C. E. van der Minn* sprak een kort welkomstwoord. Met de trompettisten als uitbrei ding telt de enige band die Oegstgeest kent 50 optredende leden. Onder lei ding van tambour-maiitre Marleen Drlessen werd een gave Show gege ven, welke nu en dan enthousiast applaus van de aanwezigen uitlokte. Het moet zeker voor instructeur Driessen een hoogtepunt geweest zijn omdat hij al tien jaar de drum band onder zijn hoede heeft. Een dankbare, maar met de uitbreiding een zware taak om dit alleen te kun nen volvoeren. Voorzover wij heb ben kunnen nagaan is hij nog steeds de enige in de gemeente Oegstgeest die het aankan. Dank zij de steun van zijn echt genote kwamen de Jongens en meis jes keurig geüniformeerd voor de dag Van geheel andere allure was het op treden van Jong K. en G. uit Leiden die het strakke ritme voortreffelijk wisten te handhaven. Een jonge "mannelijke" band die muzikaal met trompetters en pijpers goed uit de, muzikale verf kwam. Zéér gediciplineerd en strak pre senteerde zich verolgens de show band 'D.V.S." uit Katwijk in prach tige uniformen. Zij speelden ora.een aantal schoolse wijsjes zoals "Ik zag twee beren"etc. Ook een Spaanse "mars" kwam correct over. Kortom, de gehele show was een lust voor oog en oor. Het optreden werd besloten door de drie bands ge zamenlijk. In de "spelonken" van de sporthal werd er nog enthousiast na gekaart. Terecht. ANTOON KOCH. I lillKOWSKyiuau O». vuuiauiureu, RC- spreksavond Balia'l Gemeenschap. 8 Van derValk Boumanweg 236, Leider dorp. Bijbelstudie en Gesprekskring Baptistengemeente. 8uur nam. Stadhuis, vergadering Commissie van Sociale Zorg, Maatschappelijke Aange legenheden, Gezondheidszorg en Cul- Stadhuls. vergadering Raadscommissies IOB en Ruimtelijke Ordening. 8 uur Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen door: Haven Apotheek, Haven 18. telefoon 20065. Apotheek Voorschoten, Ledd- seweg 66. Voorschoten, telefoon 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wiiheimiina- park 8, telefoon 53274. Apotheekdienst (avond, nacht- en weekenddienst)Wassenaarse Apo theek, Schouwweg 32 telefoon 12402 Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 18. Leiden. Voor gewonde honden, katten, vogels e.cL Dag en nacht bereikbaar, tel 84687. Dierneambulance. Tel. 071—34616. Infosentrum Infocen Donderdai zaterdag 2 Hulp- en adviescentrum Hulp- en Adviescentrum MerenwUk, Arendshorst 19. tel. 43212. 8preekuur: 8—9 x Leidenaar(67) ^rZ!!ng van Leiden J. L. L Lemmen en E f. Kooiman; Mirjam Kathelline dr v J. L. L. Lem men en E. F. Koolman; Casper zn v H M. Vennond en J. M. van der Leek; Gerrlt zn v T. W. de Jong en R. J. C. van der Vijver; Eric zn v A. C. Sna- teree en A J M. M. de Boer; Johanna Marlabella'dtr v J. Betgen en M. Ren- sen; Wendy Finola dr v A. A. Compter en J. H W. C. Selhorst; Bernard us Adrfanus Wilhelmus zn v H. J. M. Vink en M. A. de Winter. Overleden A Veldman (92) echtgenote G. A. Zomer (54) i Aan de Erasmus-universiteit in Rotterdam is D. Niestadt uit Zoeter- woude geslaagd voor het doctoraal examen in de economische weten schappen. L. P. C. M Beljaars; H. J W. Peeters en A. L. Boonekamp; - d en G. E G de i Dam en M. Boots- /an Drooge en A. J. Maaskant; P. A Duljndam en H. de Nobel; G Gerritsen en E. J. van der Pol; C. A. G. Gijzenij en J. van der Me ij; L. D de Haan en C. Teeuwen; P. J. Jansen en M. van den Hoek; C F- Keasberry en P. G. Uljee; S. dér Leede en A. C. M. van Berge - J. Spoek en I C. J. Tempel en P. H. de Groot; G. Tit en M. Freke; A S. J. Wolters en A. R. G. Jonas; B van Wijngaarden en J. A. Jeronlmus. omgekomen bij auto-ongeluk LEIDEN De 67-jarige Leiden aar C. Schijf is vrijdag omgekomen bij een auto-ongeluk op de Vooreohoter- weg ter hoogte van de Roosevelt- straat. De verongelukte Leiden aar wilde met zijn wagen komende uit de Roo- seveltstraat de Voorschoterweg op draaien in de richting van de stad op het moment dat een op deze weg rij dende auto il dicht was genaderd. Een 21-jarig meisje, dat bij hem in de auto zat. kwam er met een ge kneusde linkerarm vrij goed van af. Ze moest niettemin door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. De bestuurder van de andere auto, een 52-jarige Lei derdorper, kreeg geen letsel. Hete opgeval veroorzaakte veel materië le schade. Tentoonstelling "Uilenspiegel" in Wassenaar WASSENAAR Burgemeester Mr. K. Staab heeft in kasteel Duinrell de tentoonstelling geopend, die daar door Potterij „Uilenspiegel" samen met de handweefster Alexandra wordt ge houden. De naam „Uilenspiegel" staat voor drie jonge kunstenaars, die zich bijvoorkeur bij hun voornamen laten noemen: Joop. Erik en Gerard, die nu ongeveer 1% jaar hun potten bakkerij in het oude kasteel Duinrell hebben gevestigd. Zij exposeren ser viezen, vazen en allerlei andere ge bruiksvoorwerpen, die zich kenmer ken door stijl èn eenvoud en door fraaie kleuren. Kleurrijk is ook het werk van Alexandra: wandkleden en stola's. De burgemeester sprak waarderen de woorden voor dit gezamenlijke initiatief en wenste de exposanten veel succes toe. De expositie is behalve op maan dag en dinsdag iedere dag geopend van 11 tot 16 uur en duurt tot 16 de cember. ETSi 12 uu SOS-dienst SOS - tel hulpdienst, tel. 071— Release Hulpverleningsdienst Release, Nieu we RUn 20a. tel 24555 In verband met vakanties zfjn de openingstijden ot eind augustus gewijzigd In ma. woe en do. van 2—6 uur nam. ma en do 8 10 uur nam Release ls gesloten van 14 lull tot 1 augustus. Begijntje Sexueei voorlicntlngscentrum. Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl. 7.8010.30 utix nam. en wo 7.30—8.30 uu* nam INBRAAK BIJ MIC: 10 MILLE LEIDEN Bij de grammofoon- platenzaak MIC aan de Haarlem merstraat is zaterdagavond een in braak gepleegd. Uit een bureaulade verdween een bedrag van f 10.000. Uit een huis aan de Burggravenlaan, werd vrijdag bij afwezigheid vain de bewoners een stoeltjesklok ter waar de van ruim f5000,- ontvreemd. Uit een woning aan de V. d. Brandeler- kade verdweeen een dag later een oude Friese staartklok en enkele tinnen maatbekerg. Sieraden ter waarde van f2000,- en een geldsbe drag van f500,- werden buitgemaakt bij een inbraak in een' woning aan de Gerard Brandtstraat. Een be drag van f1200 en enkele sieraden, behoorden tot de buit van een in braak, die zaterdagavond werd ge pleegd in een woning aan de Hoge woerd. -i Veiüg Verkeer OEGSTGEEST Morgenavond 5 november te 20.00 uur wordt in de raadszaal te Oegstgeest een algeme ne ledenvergadering gehouden van de ver. Veilig Verkeer Nederland. De heer V. R. J. Dusink.p groepscom mandant van de Rijkspolitie afd. Oegstgeest zal een uiteenzetting houden met betrekking tot de alge mene verkeerssituatie in de ge meente. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 071-25041 Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement 1 31.80 Per Post f 34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers 1 0.45 Abonnementsgelden ol) vooruit betaling te voldoen BU automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten Na bezorging van 18 00—20XX) a Zaterdag vaD 16 00-18.00 uur Telefoon 071-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2