Vrolijke open dag bij KIK agenóa Warmunda gaat uitbreiden De aamgemiame rommeltgheid van de open dag was zeer uitnodigend; vol vuur we-d er getimmerd en gesne- WARMOND Tijdens de jaarlijk se algemene ledenvergadering van 1e v.v. Warmunda, zei voorzitter G. Schavemaker in zijn openingsrede dat de verbouwing van het clubhuis in okitober gaat beginnen. Het be treft bier een uitbreiding van acht meter naar de leant van het oef en- veld. De uitbreiding zal bestaan uit een hal, toiletpartijen en een be stuurskamer, die voor diverse doel einden bestemd is. Het geheel zal eveneens worden voorzien van cen trale verwarming, terwijl ook het dak vernieuwd aal worden. Het financieel verslag van de pen ningmeester vermeldde een nadelig saldo van f687,52. Op de begroting voor het seizoen 1974/'75 wordt reke ning gehouden met een nadelig saldo van f 4550,-. Ten aanzien van de con tributie werd besloten deze voorals nog niet te verhogen. Centraal stond wel de degradatie van het eerste elftal naar de KNVB afdeling Leiden. Secretaris v. d. Voe ren stelde diafc juist deze degradatie voor het verenigingsleven van waarde kan zijn omdat dit weer meer in houd en impulsen kan geven. Secretaris v. d. Vooren greep zich toen hij sprak over de vurig:» wens: een derde veld vast aan de strohalm dat alle politieke groeperin gen de verwezenlijking van een der de veld in hun programma hadden opgenomen. Alleen hoopte hij dat het niet een lapmiddeltje was om zieltjes te winnen en hoopte dan ook dat de realisering van een derde veld prio riteit zou krijgen. In de elftalcommissie werd geko zen M. Schavemaker en in het be stuur nam zitting W. van Velzen. Vrijdag 4 oktober is er de ope ning van het kaartseizoen. Wederom is er wekelijks gelegenheid tot kla verjassen om karbonades in het club gebouw van Warmunda. De aanvang van deze kaartavonden is gesteld op 20 uur. Men kan zich ter plaatse op geven aan de commissietafel. LEIDEN Een 14-jarig meisje uit Voorschoten raakte zaterdagmiddag gewond bij "n botsing tussen een brommer en een auto op de hoek van de Ken- nedylaan en de Beethoven! aan. Het meisje zat achterop de brommer, die werd bestuurd door een 19-jarige inwoonster van Voorschoten. Ze kreeg een hoofdwond en moest door de EHD naar het Academisch Zie kenhuis worden overgebracht. Een 3-jarig meisje uit Kat wijk, dat zaterdagmiddag tijdens het winkelen haar moeder was kwijtgeraakt, is zaterdagmiddag op de ApotJhekersdijk pardoes tegen een passerende vracht auto gelopen. Een hoofdwond was het nare gevolg. Een 50-jarige Leidenaar kreeg vermoedelijk een hersen schudding, toen hij zaterdag avond in een bocht van de Voor- schoterweg de berm inreed en tegen een lichtmast botste. De lichtmast raakte geheel verbo gen, de auto beschadigd. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B V Witte Singel l - Leiden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507. Rootdredacteui H.an Muider Kwartaalabonnement r 31 80 Per Post f 34.2( Jaarabonnement f 116.21 Abonnementsgelden bij vooruit oetaling te voldoen Bil automa oiscne overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.0b -20 00 u Zaterdag vaD 16 0b 18 00 u Telefoon 071-25041. Giro 57055 Maandag Breestraat 19, sociëteit voor gehandi capten, 25 uur nam. RUnsburgerweg 163, spreekuur Alg. Bureau voor Levens- en Gezinsvragen, 7.30—8.30 uur nam. Hooigracht 38, spreekuur Stichting Hulsvesting Werkende Jongeren, 7.30 8.30 uur nam. Mei] van Streefkerkstraat 48. ge- spreksavond Baha'l Gemeenschap. 8 Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Woensdag Oegstgeest, sociëteit -s en alleenstaanden, Ï9, Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Donderdag Breestraat 19, sociëteit voor gehan dicapten, 25 uur nam. Kreatief Sentrum. defensievoorlich ting, 89 uur nam. Tlalkowskylaan 39. Voorschoten, ge- spreksavond Baha'l Gemeenschap. 8 Van dér Valk derdorp. Bijbelstudie Baptistengemeente. um Apotheken Leidtn De avond-nacht en zon dagdie jst van de apotheken wordt in de week van 27 september tot 4 okto ber (ook 3 oktober) waargenomen door de Haven Apo theek Leiden en Apotheek Voorscho ten, Volschoten. Tevens op zaterdag tot 13.00 uur Oegstgeester Apotheek Wilhelmmapark 8, Oegstgeest. SOS-dienst SOS - tel hulpdienst, tel. 071 25202 Vooi allen die tn moeilijkhe den verkeren dae er. nacht te berei ken Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu wen en weduwnaars tel Lelds advies bureau 61112 Begijntje Sezueel voorhcntlngscentrum Begun, hof 2 (Rapenburg) Dl 7 30—10 30 uur nam en wo 7 30—8 30 uur nam Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp beiaarden en langdj- rlg zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 49441 (ma t/m vrll 9—10 uur voorm) Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informatiedienst ?emeenschap Zuidwest tel 64115, 3921 en 61944 Juridisch adviesbureau Juridisch Adviesbureau Volkshuls, Apothekersdijk 33. Dl. woe. en do. 10 uur vm - 1 uur nam. do. 7-9 uur nam. Dienstencentrum. Van Hogendorpstr. 36. vr. 7 - 9 uur nam. Kinderclubs Leids Volkshuis Informatie en Inschrijving voor Kin derclubs Lelds Volkshuls, elke woens dagmiddag van 2 tot 3.30 uur op Apo- thekersdilk 33. Infosentrum Infocentrum Breestraat 66, Lelden. Donderdag 8.3010.30 uur nam. en zaterdag 24 uur nam. Koorchtudio Centrum voor intermenselijke ontmoetingsruimte Jarigen Oude RiJn trekkingen ontmoetingsruimte ca. 25 tot 60-Jarigen Ou Lelden tel 44000 Voor mattes etc. Werkdagen van 15-23 uur OntmoetingsruimtenWerkdagen 's avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten, zondag van 15 tot ca 18 uur Tevens aangepast voor lichamelijk gehandi capten. Moeders voor moeders JansenNiemeyer. Hof- 'egri Release Hulpverleningsdienst Release. Nieu we Rijn 20a tel 24556 In verband met vakanties zijn de openingstilden ut eind augustus gewijzigd In ma woe en do. van 2—5 uur nam. ma en do 8— 10 uur nam Releas» is gesloten van 14 Juli tot 1 augustus. T wentwel Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin nenstad, Gerecht 10. woe. 5-« Noord. v. Hogendorpstraat 8 -11.30 uur vm dl. 10.30-11.30 DiJkstraat 2a. w._. stadswijk, Herenstraat 45. vr. 10.30- Dienstencentrum Noordelnplein 2b tel 40483. algeme- lnformatle dag Maatschappelijk werk Stichting Bureau Maatschappelijk Werk Lelden, Oude Rijn 44c, tel. 071 —20931 Spreekuur .dagelijks van 2 tot 3 uur maandagavond van 78 uur en woensdagochtend van 9.30—10.80 uur Als je kijkt naar die kinderen, vol overgave soms een hele dag bezig, dan zijn "volwassenen", die meestal alleen maar wat voorzichtigjes keken, toch wel een beetje versleten. Bij de open 'dag, zaterdag, van KIK kon je van alles doen, allerlei handen arbeid, en daar werd vooral 's middags, na de regenachtige stille morgen, uitgebreid gebruik van gemaakt. EHBO-cursussen WASSENAAR De Wassenaarse EHBO-vereniging gaat komend sei zoen w;«- 3 cursussen te geven in Eerste Hulp bij Ongelukken. A: een cursus voor 't EHBO-diplo- ma voor personen van 16 jaar en ouder. B; een cursus voor het jeugd- EHBO-getuigschirift B (personen van 12 tot 14 jaar) en het jeugd- EHBO-getuigschrift A (voor perso nen van 14 tot 16 jaar). C: 'n cursus voor gediplomeerden om goed paraat te zijn voor hulp bij een ongsval. Belangstellenden kunnen zich op geven of nadere inlichtingen beko men bij 1e volgende adressen J. H. v. Veen, Hyacinthstraat 48, tel. 16065, B. F. Vogels, Thorbecke- straat 20. A J. v. Breukelen v. Dui- venvoordelaan 386, tel. 17032; A. C. Kardoi, Torn. de Wittstraat 44, tel. 13948; A. Mooyman, Hughenzstr. 7. honderdste punt gemaakt had bleef er weinig tijd over om veel meer te scoren. Einduitslag: 106—36. Aan gezien de uitwedstrijd ook door Blitz is gewonnen (99252) heeft deze de volgende ronde in de strijd om de Nationale Beker bereikt. De nieuwe tegenstander is „Lakers" uit R'dam. De thuiswedstrijd wordt zondag 6 ok tober om 12.30 uur in sporthal de Vliethorst in Voorschoten gespeeld. WARMOND Na eerst een wedstrijd tussen de oudleden te hébben gespeeld zette de korfbal vereniging Warmond de festivi teiten voort in het "Trefpunt" Om kwart voor vijf bracht muziekver eniging St. Matthias een serenade waarna meteen de receptie volgde. Deze werd zeer druk bezocht. (Op de foto van Jan Holvast het col lege van burgemeester en wethou ders, dat de vereniging een enve loppe met inhoud aanbiedt.). Hierna werd gesproken door een vertegenwoordiger van het Bonds- bestuur, die namens het K.N.K.V. een delfts-blauw bord met opdruk aanbood. Van Rijndelfland ont ving de jubilerende korfbalvereni ging een statief met vaan in de kleuren blauw en wit met als op druk Warmond 1949-1974. Na de receptie was het een gezellig sa menzijn met oude en nieuwe le den. VOORSCHOTEN Het grofvuil, wordt 9 '•■ktober opgehaald in Ade- geest (.ne* uitzondering van het ge deelte Oude Adegeesterlaar tussen de Prt.is 3ernhardlaan en de Nas- saukade), aar de Leidseweg (het ge deelte tussen Raadhuislaan en Voor- schoterweg) Voorschoterweg. Hof weg, (hst gedeelte ten oosten van de Voorschoterweg), Prof. Boerhaave- weg, Khmkade, J. P. Coenstraat, Vondelsoraat, Marnixstraat en Be- resteynstraat. In 1971 werd KIK op poten gezet; ruim 2oJ leden volgden toen groeps gewijs een handvol cursussen. Nu is de stichting uitgegroeid tot een le vendig geheel van 700 deelnemers, met zo'n 30 cursussen. Nieuwe cur sussen zijn bijvoorbeeld sieraden maken, etsen en maskerette-Jeugd- groepen (toneelimprovisaties en Creatief spel voor jongeren). Tijdens de open dag kom iedereen doen wat- te wilde, eventueel geholpen door de oursusleiders, in de kapel van het voormalig klooster aan de Oude Vest waar K en O huist. Als alles goed gaat zullen de cur sussen over anderhalve maand ge geven kunnen worden in de verbouw de kloosterschool, waarna ook de ka pel nog opgeknapt wordt. In deze laatste ruimte worden diverse cur sussen .«gelijk gegeven, wat heel goed kan in de afzonderlijke hoeken «Sn aangrenzende kamertjes, terwijl er zo ean onderlinge uitwisseling van ideeën en technieken plaats kan vin den; tijdens de deelname aan één specifieke cursus kan dan toch mak kelijk de interesse gewekt worden, voor andere mogelijkheden (je kan Zo van het een naar het ander lo pen en kijken) en zit men niet "op gesloten" in zijn eigen vakje. De iele opzet is zo professioneel mogelijde leiders zijn vakkrach- fen en p oberen hun cursussen zo goed mogelijk op >te zetten. Door sub sidie van de overheid kunnen de kos ten toch zeer beperkt worden. Tijdens de open dag waren vooral veel kinderen energiek bezig, d? ouderen keekn wat toe. Bü de cur sussen ligt het net omgekeerd; op de woensuag- en zaterdagmiddag zijn er ongeveer 100 kinderen, 's avonds volgen 600 ouderen een cursus. Op vallend is dat daar vooral vrouwelij ke deel 'ïemers zijn. De leiders den ken dat mannen veel handenarbeid ten onrechte als "vrouwelijk" be schouwen en zouden graag meer mannelijke deelnemers zien. "Vrou wen zullen met bepaalde technieken vooral vrouwelijke dingen maken, maar evenzeer kunnen mannen met dezelfde technieken heel mannelijke dingen doen". plezierige bezigheid. (Foto Jan Holvast) (Foto Jan Holvast) ZOETERWOUDE In de Zoeterwoudse Meerburgkerk heeft men gisteren de Leiderdorper P. Goddijn eens in het zonnetje ge zet. En zeer terecht, want waar vindt men tegenwoordig nog zo'n man die zich voor de volle 100 procent uit liefde weet in te zetten voor zijn naasten. Dit doet hij al zo'n ongeveer veertig Jaar. Voor het bondsleven zo ongeveer 38 Ja ren voorzitter van de bond van voedings en genotmiddelen St. Jo ris van Leiden en omstreken en zo'n 28 Jaar voorzitter van het N.K.V. afd. Zoeterwoude/Leider- dorp is hij een groot voorvechter. Hij was vele jaren lid van de Katholieke Actie, leidt veel de ge spreksgroep Credo Puguo, is lid van de Parochieraad van de Meer burgkerk, vertegenwoordigt zijn N.K.V. in de Kamer van Koop handel in Leiden, zet zich in voor de zieken d.m.v. Herwonnen Le venskracht (afd. van NK.V.) is voorzitter van de Stille Omgang, penningmeester van Missiethuis front en zet zich ook in voor de centrale Volksbank. Na afloop van de dienst ter ge legenheid van haar 45-jarig huwe lijk liet mevrouw Goddijn haai man het erekruis Pro Eclesia et Pontifice opspelden. den. Een meisje was 's morgens be gonnen met het slijpen van een half edelsteen, kwam 's middags terug met een vriendin, en had op het eind van de middag een mooi geslepen steen. Sommigen probeerden iets te batikken of maakten een linoleum snede. Er werd ijverig en met ge spannen aandacht gewerkt. Uiterste concentratie bij het maken van een linoleumsnede. Burgerlijke stand van Leiden LEIDERDORP Veilig Verkeer in Leiderdorp bestaat 25 jaar. Ter gelegenheid daarvan was er een receptie die drukbezocht werd. Veilig Verkeer doet óók in Leiderdorp veel en goed werk. Enige saillante punten in die 25 jaar door Veilig Verkeer opgezet en uitgebouwd: Verkeersles op de lagere scholen. Op zetten van de zebradienst. Diverse cursussen zoals: verkeerscursus voor bromfietsers, caravanrijders. Ogentest. EHBO in de eerste 5 minuten nd een ongeval. Verder film- en quiz-avonden en samen met de plaatselijke garages veiligheidscontroles op auto's. Momenteel is men bezig met het inhaken op de landelijk V.V.N.-acties door middel van affiches en folders. Het verbeteren van verkeerssituaties. Het streven te komen tot speelstraten. Verkeersvoorlichting voor bejaarden. Het inschakelen van rij wielhandelaars voor verlichtingscontröle op de herontdekte voertuigen, fietsen en brommers. Enz. enz. Veilig Verkeer vierde feest en kan op een rijk bestede kwarteeuw terugzien. Foto Jan Holvast: Feli- titaties tijdens de receptie in de Scheppingskerk. Hoften; Tsjêrk' Binne zn. v J. Binne. ma en J. J. van Reeuwijk. ONDERTROUWD C. W. Klerks en M. Hutsch; J. Beek- i Dam; G. G. Brugmans en M. Dijkstra; W. J. van Meurs H A. Everaart; J. de Ridder en M. Slierings; J. C. M. van Rooden i VOORSCHOTEN De return match die Blitz afgelopen zaterdag tegen Basket-Boys uit Vlaardingen speelde werd een verpletterende ne derlaag voor Basket-Boys, dat uit komt in de le klasse district Rot terdam. Door technische tekortkomin gen en weinig spelinzicht van Bas ket-Boys wist Blitz via 26—4 (11e mi nuut) tot een ruststand van 48—9 te komen. Na de rust liep het bij Blitz nog soepeler, en mede door een goede schotvaardigheid en een ster ke rebound van o.a. H. d. Heeten (23 pt.) liep Blitz, via 79—24 uit tot 98— 31 (19e minuut)). Nadat P. Suit het

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2