Gebit van Spits moet het ontgelden Eenheid in badminto nbond bewaard Dameshockeyteam kampt met groot aanvalsprobleem0:0 snrj jam: ssravs Benauwde zege Delta-Lloyd op Scylla: 6-4 Europa-Azie MAANDAG 30 SEPTEMBER 1974 PAGINA 17 WK HOCKEY BRUSSEL Het Nederlands hoc- keyelftal (heren) is in het derde toernooi om de wereldbeker, dat van 1 tot en met 15 maart 1975 wordt gehouden ln Koeala Loempoer (Ma leisië) in één groep ingedeeld met onder meer Pakistan en Europees kampioen Spanje. Olympisch kam pioen West-Duiitsland stuit in de an dere poule op India en Australië, als zwaarste tegenstanders. Neder land verdedigt in Maleisië de wereld beker. ROTTERDAM Het badmintonschip is weer eens (be)stuurloos, maar vooralsnog niet in stuk ken gebroken. Op de algemene ledenvergadering in de Rotterdamse Doelen hield zaterdag de kern van het vorig jaar na een crisis aan het bewind gekomen bestuur Reijnen voet bij stuk en trad af. De splitsing, die daar gemakkelijk het gevolg van had kunnen zijn, werd voorkomen door het optreden van oud-vice voorzitter Han van Abbe, die de korzelige vergadering breed bespeelde en op het laatste moment nog wat kandidaten te voorschijn toverde voor een interim-regime, dat tot 31 december de lopende zaken afhandelt. Men hoopt dat tegen die tijd de commissie van goede diensten, bestaande uit de ere-leden Han van Ab be, Leen Verhoef, Herman Valken en Frans Kus- ters erin geslaagd zal zijn een nieuwe bestuurs- formatie te creëeren. Pas tegen het einde van de door enkele schor singen onderbroken vergadering viel de naam van degene, die volgens het aftredende bestuur ver antwoordelijk is voor de huidige crisis: de met ruzie als bondsadministrateur vertrokken en als districtsvoorzitter van Zuid Holland teruggekeer de heer Regoor. De man was zelf afwezig, maar dat verminderde nauwelijks de angst van de afge vaardigden voor een coupe van zijn kant. Bij het begin van de vergadering waren nog slechts twee personen bereid de bond verder te loodsen: de heren Zinkhann en Brons, die pas drie maanden geleden in het hoofdbestuur kwamen, toen het ontslag van Regoor als bondsadministrateur al een feit was. De heer Van Abbe had oud-bestuurs lid Ter Metz bereid gevonden, die op zijn beurt oud-competitieleider De Nijs aandroeg. De districtsvoorzitters kwamen met 'n eigen kan didaat mr. drs. W. Kok, die een blauwe maandag in het bestuur van Zuid-Holland heeft gezeten, maar aan niemand bekend was, omdat hij op de vergadering waarin hij werd benoemd afwezig was en alweer afgetreden bleek bij de eerstvolgende bijeenkomst. Voorzitter Reijnen, die men de gave om het ver keerde woord op het verkeerde moment te ge bruiken niet kan ontzeggen, introduceerde hem als "niet één van de allerjongsten, eigenlijk een heel oude baas, maar toch heel pienter". De vrees rees dat men hier met een Regoor-pion te maken had. Nadat echter de heer Kok zelf het woord had gevoerd en tijdens de pauze connecties met de heer Regoor had ontkend, presenteerde de heer Van Abbe het interim-bestuur. Ard Zinkhann (voorzitter), Brons, Ter Metz (alle drie uit het twee jaar geleden aftredende bestuur Hartemink), De Nijs en mr. Kok. De aftredende penningmeester Van Leeuwen zal het interim-bestuur van advies dienen. Twee le den zullen tekeningsbevoegdheid krijgen. Bij deze mededeling spoedde een commissie-voorzitter zich naar de microfoon om geld op zijn giro te krijgen voordat hij zich aan activiteiten waagt. De vrees voor een soortgelijke chaos als tijdens de interim- periode van verleden jaar zit er diep in. De bond heeft nog steeds een vordering van ruim dertien duizend gulden op de heer Van Tiel, die toen tekeningsbevoegdheid had. Voorzitter Reijnen stelde eerst voor deze onontwarbare affaire voor gesloten te verklaren, maar kwam daar later op terug, omdat de vergadering eiste dat een derge lijk pardon ook zou gelden voor de reeks personen, die volgens het accountansrapport op de zwarte lijst staan. Het merendeel van dat geld is allang betaald, maar kennelijk niet in de boeken van de bond terechtgekomen. Naar het zich laat aanzien, is de huidige financiële positie aanzienlijk gezonder dan een jaar geleden. Tegenover een negatief ver mogen van f 18.788,58 van toen. staat nu een kapi taal van f43.123.53. Met daarbij echter de aan tekening van de financiële commissie, dat het niet uitgesloten is, dat een deel van de subsidies moet worden geretourneerd, cwndat er op het ge bied van de training heel weinig activiteiten zijn geweest. De vergadering vond echter raadzaam de voorgestelde salarisverhoging van bondsadmini strateur Van Dijk drastisch te besnoeien. Beslui ten als zodanig werden niet genomen, omdat het ad-interim bestuur geen nieuwe taken op zich neemt. Zelfs over een wijziging van het districts reglement kwam geen uitspraak. Voorzitter Reij nen achtte het voorstel verworpen, de vertegen woordigers van noord en oost waren van mening dat het was aangenomen. Uiteindelijk werd be sloten de kwestie voor te leggen aan de commissie van beroep. BRUSSEL Frans Spits, Nederlands record-international zal aan de jubileumwedstrijd vairde F.I.H. ter gelegenheid van het gouden feest, niet zulke aangename herinneringen overhouden. Al na 8 minuten van de zeldzame topwedstrijd Europa-Azië zaterdag op het nogal glibberige en zachte veld van de Royal Uccle Sport in Brussel kreeg de Europese aanvoerder de bal hard in zijn gezicht, zodat zijn gebit ingrijpend werd bescha- <ügd. brans Spits moest diverse voortanden offeren aan het uitzonderlijke F.I.H.-festijn, waardoor het nogal moeilijk werd zijn aanvoerderschap naar behoren uit te oefenen. De Amster damse buitenman staat echter bekend als een harde en hij bleef dan ook m het veld tot het einde al kon hij dan bijna niet meer uit zijn woorden komen. Een jammerlijk slot van zijn glanzende internationale carrière. Alleen over veertien dagen speelt hij nog met oranje tegen België in Amstelveen zijn afseheidswed- strijd en de 28-jarige Spits heeft er dan 121 interlands opzitten, welk aantal door geen enkele speler zelfs maar wordt benaderd. Frans Spits heeft zijn Europese sterren, onder wie zijn landgenoten Ties Kruize en Andre Bolhuis overigens niet naar de zege kunnen leiden. Daarvoor speelde de Aziati sche ploeg, uitsluitend gevormd door spelers van Pakistan en India (een Trump op Maleisier was reserve), vooral na rust te geraffineerd en bleven zij conditioneel op het zware veld beter vervangS" dwr overeind dan de Europeanen. Geraffineerd waren de Aziaten] helaas ook weer wat betreft het harde spel en hun „prof-trucjes. De Indiër Harmik Singh maakte het na rust tenslotte zo bont, dat de scheidsrechter, hoewel feestwedstrijd betrof, toch vooral in de eerste helft schitteren de solo's over driekwart van het veld uitvoerde. Maar hij ondervond toch t-e weinig steun van zijn teamgenoten om Europa op voorsprong te kunnen zetten. Vooral zijn landgenoot Peter linkervleugel faalde nogal eens en hij liet zich dan oök tiein minuten voor tijd landgenoot Wouter Leefers, voor wie in die korte spanne tijds echter geen eer meer was weggelegd. Ook Frans Spits weerde zich in die overwicht- periode voor rust voortreffelijk, evenals trouwens Andre Bolhuis op het middenveld. Voor Bolhuis zat de dan ook achter. Hij wist tribune en Bolhuis wil zich afwezigheid van een Jaar opnieuw kwalificeren voor het nationale team. Hetgeen ongetwijfeld wel zal 2?„Kg^^makkOTShaddHenf T^Kruize toonde opnieuw zijn ^ni(£ aandacht. Hij had echter pech bij de eerste strafcorner door keihard tegen de paal te schieten en bij een vrije slag van Frans Spits toen keeper Sherwanl zijn schot keerde, match overtuigend zou gaan winnen. bijvoorbeeld vorm. terwijl Het JE" toen naar uit dat de vooral Levensgevaarlijk Levensgevaarlijk moeilijk te zien wat zij doen. de stickvoering van die kerels is levensgevaarlijk". Overigens had het er voor rust i uitgezien, dat Europa deze wereld- want dit team, hoofdzakelijk be- Uli Vos bleef staande uit Westduitsers, Span jaar- 7iitl normfllp den en Nederlanders, gaf in die normale dat black toch gezichtsbedrog .ianLJPnïïuJ?*? hSïuLa8 Shanaz-Samiullah van Pakistan, ïïmp gegaan, terwijl de Europeanen g»** t*?™ afleen zaterdae on een ha Harmtk sin<*' Singh a een zatcruag op een nall «„.k. ondergelopen veld enigszins met elkaar hadden getraind. Ashok, weerde zich onvermoeibaar, welke glanzende demonstratie techniek op de korte afstand „Die eerste helft" benadrukte Ties fur°pa "stjI at?ndJ** l" de TTriii-w» T\in «m «*vb>r «nVoio Aziatische defensie werden schitte- malen' diSl bij de overwinning rende vap klassiek hockey geweest. Hetgeen ongetwijfeld niet viel tegen te spreken. De Aziaten hadden in die periode kennelijk moeite met zich aan te passen aan het gure weer en de voor hen veel Munawar. Vooral het uitverdedigen was razend knap en oogstte dan ook keer op keer spontaan applaus van de te?"natto JITonaeUike fframnat* Ti! ongeveer vijfduizend toeschouwers. had^er%teSSnS»kh^ Daa™> werd het ondanks het voordeel van, dat in de tweede helft uitWijven^ van doelpunten toch een de conditie doorslaggevend werd en die viel ten gunste van de lichte Indiërs en de tanige Pakistani uit. Azië kreeg in totaal zes strafcorners te nemen, op een na alle na de rust, tegen Europa in totaal twee. beide voor rust. Hes Kruize scoorde uit de tweede, na aangeven Spits en stoppen van Uli Vos. door de bal onder de lat te knallen, maar de treffer werd afgekeurd wegens sticks en „rising shot". recht feestelijk gebeuren, de kenners ongetwijfeld hebben genoten. PIET KIENHUIS. Dammen Na drie ronden van t Frans toernooi om het damkampioenschap van Nederland voor dames heeft me vrouw Pietje Veenboer (Waske- meer) ae leiding met 4 punten. De uitslag >n van de zaterdag in Amster dam gespeelde derde ronde zijnBar bara Gr tas (Wormerveer) Eefje Nieuwennuizen (Wageningen) 2—0, Cato var Setten (Den Haag) Piet- Ster Dröse De grote ster bij de Europeanen Westduitser Horst Dröse, die je Veenboer (Waskemeer) 0—2. Brussel - Na het 0-0 gelijke spel dat de Nederlandse dames zaterdag op het veld van Ucclesport tegen België behaalden is we1 duidelijk geworden dat het dameshockey met problemen kampt. Coach Rietje Kuper had na afloop natuurlijk voldoende redenen om het mauigc spel te verklaren, maar ook zij kon niet heen om het allesbeheersende voorhoedeprobleem. De technische overmacht Nederlandse dames werd uitgedrukt in een reeks kansen kort© hoekslagen (liefst twaalf). Niet eenmaal ken zelfs maar tot een schot op het Belgische doel worden gekomen. De Nederlandse dames hadden nog weinig samen getraind en dat verklaart wel iets over het gemis aan ploegverband. Tegen een Belgisch team, dat zonder de snelle Francine Stoupel toch echt een zwakke tegenstander is, kon echter geen vuist worden gemaakt. Ook op het zware veld miste Too6 Bax de precisie bij de strafcorners, die ze bij Amsterdam wel heeft. Aanval lend miste het Oranje-team vol doende verrassing. Nel van Kollen burg kon op het lastige veld haar soms superieure techniek, waarvoor ze wel eens met Ties Kruize wordt vergeleken, niet ontplooien. Nederland miste duidelijk iemand als de Amsterdamse Conny Nessen. Zij verliet enkele Jaren geleden na een hoeveelheid strubbelingen de kernploeg. Nu speelt ze bij Amsterdam iedere week opnieuw een hoofdrol en heeft te kennen gegeven wel voor hervatting van haar internationale carrière te voelen. Die terugkeer stuit op een hardnekkige weerstand bij de dames-elftalcom missie, maar Rietje Kupers liet na de teleurstellende 0-0 tegen België doorschemeren dat de terugkeer van Conny Nessen-Heynis toch niet zo lang op zich za. laten wachten. Het zou een geweldige stap zijn in de opbouw van het team naar het wereldkampioenschap volgend Jaar in Edinburgh. voor een Deen ROTTERDAM Er bestaat een kans, dat NAC binnenkort nog ver sterking krijgt. De Brabanders zijn erg geïnteresseerd in de Deense in ternational Helge Vonshild, die voor Randers Freja uitkomt. Trai ner Wullems heeft de Deense mid denvelder nog niet kunnen bekijken, omdat hij met een achillespeesbles- sure kampt. En dit dan hebben de Leide- rugbyteams van Nederland en Den Haag plaatsvond, omdat het toonbare mannen eruit hadden naars gemist. Deze Gordiaanse Zambia. Een interland die aan- terrein aan het Piet Paaltjenspad gezien, als ze niet waren uitge- scrumknoop werd op een drassig vankelijk in Leiden zou worden onder water stond. Je moet er ook wekenOverigens: de wedstrijd veld gelegd door spelers van de gehouden, maar die tenslotte in niet aan denken hoe de nu nog eindigde in 32-10 voor Nederland. Monsterzege van DIOK in Wageningen WAGENINGEN DIOK heeft het in Wageningen helemaal gemaakt. De Leidse rugbyclub boekte 'n mon ster-overwinning van 52—3. De Lei den aars begonnen wat nerveus en kwamen al na twee minuten, door een kick tussen de palen, achter te staan. Nauwelijks tien minuten later kwam DIOK via een try van D. Rouat op 34 en B. del Pr ado zorg de er zelfs voor dat de rust met een 3—10 voorsprong inging. In de rust hebben de DIOK-spelers kennelijk veel inspiratie opgedaan want zij waren na de hervatting niet meer te stuiten.- Voor de combinatie van de waren opva-llend goed. Aan de lopen de band vielen er try's van Ronny Sanders, Dick Altink, Charly Hou- ward. Hans Görte, Isaac Neuteboom en Bobby del Prado. Zondag as. ko men die Leidenaars in de Leidse Hout tegen het Haagse HRC uit. NAC interesse LEIDEN Teneinde alle risico's te vermijden heeft Sanocel Scylla te gen DeltaLloyd de vorige week door service-moeilijkheden in het nieuws gekomen Wibo van Gennip uit de ploeg gelaten. Ed Fallaux kon daar door, zeker niet onverdienstelijk, zijn rentree maken in de ereklasse. Te gen de van Tempo Team naar Delta Lloyd overgestapte Bert van der Helm was hij overigens kansloos evenals de pas getrouwde Anton van Zoelen tegen Bert Schoofs. Door winst van Gerard Bakker op Kraaij- enga en een overwinning in het dub belspel kwam Scylla echter op 2—2. En omdat Fallaux en Van Zoelen Kraaijenga op de nul hielden leek Scylla op weg naar een puntenver deling. Zover kwam het niet, omdat naast Van der Helm ook Bert Schoofs, zij het met meer moeite, ongeslagen bleef. DeltaLloyd won daardoor met 64. De reserves van Scylla brachten in Ties Kruize is in het hockeyduel EuropaAzië ten val gebracht door de Aziatische aanvoerder Hilversum Jasski een ruime 9—1 ne- Singh Harmik uit India (links). Harmik zou voor deze overtreding uit het veld worden gestuurd. derlaag toe. Hoopvol voor de Leidse club is dat naast de meer ervaren Peter van Schie ook de jeugdspelers Bert van Schie en Rob van de Zeeuw goed voor de dag kwamen. Alleen laatstgenoemde liet een steek vallen. Scylla 3 heeft tegen Aloysius wel kansen op een gelijk spel gehad, maar die door eigen schuld ver speeld 7—3. Hein Chrispijn klopte Van Dijk en Karei van Schie en Theo Bakker bezorgden Matthijsen een ne derlaag. Scylla 4 verloor verdiend met 8—2 van Phoenix, maar wel geflatteerd. Naast de twee zeges van Joly Sojinu zagen Fred Oostenrijker en Rini Hansen maar liefst vier partijen met 2022 in de derde game verloren gaan. Voor Avanti bleef Louwers tegen Heerlen ongeslagen en dat leverde direkt de volle winst op, want Van Wetten en Werf zorgden met resp. twee en een zege voor de overige drie punten. Ook Ooegstgeest behaalde de eerste winst en dat gebeurde prompt met 10—0 tegen Quick hetgeen voor de broers Thung en Polak toch een sti mulans moet zijn. De Treffers en de Salamanders deelden eerlijk de pun ten. Voor de Veners zetten Van Rui ten en Van de Zwet ieder twee keer een partij in winst om. Cees Vesseur lukte dit slechts eenmaal. Doe os stel de tegen Iduna 2 enigszins teleur en verloor met 73. Een blessure van De Vries voorkwam dat Fred Bracké en Cor van Zijp op nul bleven staan. Op Van der Klauw valt met twee keer winst niets aan te merken. Voor De Treffers heeft Annemieke Cas- telein tegen Phoenix haar eerste winst geboekt. Een zege, die het ver lies slechts kon beperken want al leen Nelly Paridon wist een winst punt te scoren: 8—2. Avanti ont snapte tegen DeltaLloyd aan een 10—0 verlies dank zij Liesbeth Smits, die een zege op Ellen van der Helm boekte. De Scylla-dames herstelden zich tegen Phoenix 2. Sandra de Kruif. Liesbeth van Winsen en Ma rian Zoetemelk wonnen ieder twee duels en dat moet vooral voor laatst genoemde een stimulans zijn.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 17