Onverwacht fraai slot Sportsplinters DOE ZELF MN SPORT WINTERVAKANTIE durex Blact: Shodouu Rabobank Q Winst en verlies voor turnteams U®s@ini®=ELSinidl®!nrDaini [Ritup Zaal Kardolus in Den Haag eerste maandelijks automatisch een bedragje laten overmaken van uw privérekening naar de spaarrekeningen van uw kinderen. Opkomst tijdens Nakaag bijzonder goed9 STRAF VOOR DRIE POOLSE TOPRENNERS 'tisnieuwl-'tiszwart! Snelwandelaar Middleton naar drie records Veglo naar moeizame zege op Flight: 6-5 Topscorers MAANDAG 30 SEPTEMBER 1974 PAGINA 15 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT WARMOND Het afgelopen weekeinde is het onderlinge sei zoen van de koninklijke water- sportvereniging "De Kaag" op de plassen van diezelfde naam afge sloten met de traditionele Nakaag. Een afsluiting, die zoals voorzitter Hans Gaillard tevreden kon stellen (eindelijk) eens lek ker zeilweer met zich meebracht "Het Is al met al nog een on verwacht fraai slot geworden. Ze ker gezien de slechte weerberich ten voor zondag en het zware weer van zaterdag, was de op komst toch bijzonder goed te Verder terugblikkend op het nu voorbije zeiljaar op de Kaag komt ook voorzitter Gaillard tot de slotsom dat het een Ideaal jaar is geweest voor de zwaarweerzei- lers: "Maar dat is natuurlijk he lemaal niet erg", vindt Gaillard, nog even zijn stokpaardje be rijdend. "Je moet nu eenmaal on der elke omstandigheid met Je boot het water kunnen opgaan. En wat dat betreft zullen er veel zeilers dit Jaar erg veel hebben geleerd. In de Valken-klasse ontspon zich ook dit weekeinde weer een spannend gevecht tussen Egon Rolf van den Baumen en Karei van Asselt. Rolf van den Baumen trok aan het langste eind en mocht na afloop (al bijna tradi tioneel) opnieuw de jaarprijs in ontvangst nemen. Bij de weer goed vertegenwoor digde twaalfvoetsjollen-zeilers was ditmaal Floor Daniëls iedereen te vlug af. Jan Willem van Weezen- beek "terug van weggeweest" legde beslag op de tweede plaats Overige uitslagen: Valken: 1. E. Rolf van den Baumen; 2. K. van Asselt. Yngling: 1. G. Pauli; 2. J. Peulen. Regenbogen: 1. P. Kempeneers; 2. M. Behrend. Zes tien kwadraat: 1. H. van der Kooy; 2. G. de Vries. Schakel: 1. H. Bakker. Flying Junior: 1. J. van Schoten; 2. N. Schelling; 3. Th. Remmerswaal. Laser: 1. R. Meyer; 2. L. van Overmeire. Pampus: 1. P. Frech; 2. L. de Wit. SOLO A: 1. Jan Willem Wol- ters; 2. Ronald van Vianen. SOLO B: 1. Vogelzang: 2. K. de Raad; 3. E. ten Kley. Stern: 1. W. Na gel. Vaurien: 1. F. Hoek. Jeugd- boot: 1. Jaques van Goeverden; 2. Per Tol; 3. Carolien Vogel zang. Twaalf voetsjollen A: 1. F. Daniëls; 2. J. van Weezenbeek; 3. J. van Deventer. Twaals voets jollen B: 1. C. Paddenburg; 2. M. Slooter. ADVERTENTIE AKEN Na een vakantie in Spanje heeft Enith Brigitha (foto) zich dit weekeinde weer in het wedstrijdbadpak gestoken. Ze kwam uit bij wedstrijden in het 25 meterbad van Aken, waar zij drie on derdelen won. De 100 meter vrije slag in 57.7 seconden, de 100 meter rugslag in 1.08.0 seconden en de 400 meter vrije slag in 424.5. De pas van een lichte chloorvergiftiging herstelde Europese kampioene Christel Justen zegevierde op de 100 meter schoolslag in 1.14.2 voor de Belgische Colette Crabbe. Wilma Boon zorgde met een tijd van 1.17.10 voor een nieuw Nederlands jeugdrecord. DROEBAK De Nederlandse damesturnploeg heeft de tweedaagse wedstrijd tegen Noorwegen in Droe- bak gewonnen met 357.40 punten te gen 348.60 punten. Ans Smulders, die zes van de acht onderdelen won, werd eerste in het individuele klasse ment met 73,05 punten, voor Joke Kos, Ans Dekker, Betty van Dam en de Noorse dames Juli Schou, Trine Andresen en Unni Holmen. Jo ke Kos won twee onderdelen. w De Nederlandse heren-turaploeg leed zaterdagmiddag in de sporthal Buitenhof in Delft een nederlaag te gen een team van het Hochschul- sportverband uit West - Duits land: 254.85259.25. De Nederlandse ploeg liet 'n betere indruk achter dan twee weken geleden tegen Rhein- land. Met name Cees Pot en Gerrit Butter demonstreerden een duidelijke vormverbetering. In het Individuele klassement zegevierde de Westduit ser Bernd Effing. Cor Smulders werd tweede. In een drielandenwedstrijd rit mische gymnastiek eindigde Neder land zaterdagavond in Tiel als twee de voor Frankrijk (101.90 pnt.tegen 100.30pnt.). Cor Smulders De overwinning was voor West- Duitsland 104,05 punt, dat met Car men Rischer en Christina Rosenberg ook de nummers één en twee van het individuele klassement leverde. Car men Rischer was op de onderdelen bal, hoepel en lint van aparte klasse. De beste Nederlandse was Berthi van der Kwaak. Zij werd derde. Honkbal Een Nederlands honkbalteam, dat voornamelijk uit B-spelers bestond, heeft gisteren ge- makkeliic van België gewonnen met 8—0. De eindstand werd al in de zes de innings beredkit. De Belgen kwa men m ee hele wedstrijd, die op het terrein van Robur et Velocitas in Apeldoorn werd gespeeld, maar tot twee houkslagen. De Nederlanders sloegen "ertien keer een honkslag. De beide teams hadden elkaar za terdag ook al ontmoet in Hoogeveen. Toen wonnen de Nederlanders met 62. Motorsport Bij de Duitse mo- torkam zoonschappen op grasba- nen, die gisteren in Pfarrkirchen Beieren) werden gehouden L> de 27-jarige Gerhard Kamm uit Buxte- hude om het leven gekomen. Kamm werd bil hel uitkomen van een bocht „verblind'' door de modder die de mo tor van de voor hem rijdende Josef Angermüller opwierp. Van zijn zicht beroofd, ootste Kamm frontaal tegen ce houten afzetting en overleed op de plaats van het ongeval. Hock-v De Belg René Frank is zaterdag tijdens een vergadering ter gelegenhek van het 50-jarig bestaan van de 'nt «-nationale Hockey Fede ratie ncxozen als president voor een termijn van twee Jaar. Ook drie vice- preside ïïen. Cowlishaw (Eng) Dara (PAK) »n Kumar (India), behielden hun fun-:ie. De FIH heeft voorts ze ven nieuwe leden geaccepteerd: Bar bados. BamgladesJ, Cuba, Cyprus Zweden, Zaïre en Iran. Ook de da- mesfede-afcie van India werd toege laten. Autosport De Franse Matra Gimca-renstal heeft gisteren een dubbele overwimmoing behaald in de 1000 kilometer van Brands Hatch, tellend voor het wereldkam- pioensc-inp merken. De zege was voor de Franse combinatie Jean Pierre Beltoise Jean Pierre Jar- rier, de equipe Henri Pesacolo Ge rard Larousse werd als tweede af- gevlagd. GiJs var Lennep, die samen met de Zwitser Muller reed, werd met zijn P-ïrche vijfde. Autosport De Fransman Pa trick Depailler heeft gisteren met zijn March BRM op het circuit van Hockenheim de achtste wedstrijd, tellend voor het Europese kampioen schap formule 2-renwagens gewon nen. De Westduitser Hans Joachim Stuck, die in de eerste manche door een lekke band ver werd te ruggeworpen, werd tweede in de eindrangschikking. Voetbal Een Joegoslavisch elftal-nieuwe-stijl heeft zaterdag in Zagreb voor 40.000 toeschouwers, met 1—0 gewonnen van Italië. Een ongeflatteerde zege, die zeker hoger uitgevallen zou zijn als niet doelman Dino Zoff weer in een ongenaakba re vorm had gestoken. Joego-Slavie, dat na het toernooi om het wereld kampioenschap zeven prominenten naar het buitenland zag vertrekken en dat het ook nog zonder Djajic en Bajevic (blessures) moest doen, had vrijwel voortdurend een over wicht. Waterpolo Neptunus Arn hem heeft gisteren in het Haagse Snelskiën Op de Maas bij Kerk- driel zijn gisteren de laatste wedstrij den gehouden van de Nederlandse kampioenschappen s nelski en. De eindstanden zijn: Formule I (boot boven 150 pk)1. J. Bettonville 150 pnt., 2. W. Steenbakkers 92 pnt. Formule II (boot tussen 80 en 150 pk): 1. J. de Wijs 114 pnt., 2. P. Rood 78 pnt. Formule III (boot tot 80 pk)1. Els Koedijk 114 pnt., 2. F. Hienze 104 pnt. Voetbal Het Oostenrijkse voet balelftal heeft zaterdag in Wenen de vriendschappelijke wedstrijd tegen Hongarije gewonnen met 1—0. Het doelpunt werd in de 15de minuut gemaakt door Krankü. De Hongaarse coach Bozsik had zijn ploeg drastisch verjongd, zo, dat er van enige sa menhang geen sprake meer was. Alleen routinier Fazekas kon bogen op een bevredigende prestatie. Zwembad Morgenstond voor de tweede maal (eerste keer in 1971), het waterpolo-toemooi om de Wes- tercoachcup gewonnen. In de eind strijd zegevierde de Arnhemse club na verlenging met 54 over de or ganiserende vereniging Zian-Vitesse. Paardesport De Limburger Leon Melchior is zaterdag tijdens t internationale concours hippique van Lissabon met het paard Mira- belle als zesde geëindigd in een springconcours l'Americaine. Hij behaalde 30 punten in 94.2 secon den. Winnaar werd de Fransman Hubert Parot met Moet et Chan- don (36—96.3), voor de Westduitser Hendrik Snoek met Gaylor (36 —96.3). Bridge Zowel het Nederlandse dames als het heren bridgeteam heeft de tweedaagse interland tegen België gewonnen. De interland is op genomen in de serie oefenwedstrij- ADVERTENTIE en vraagt U naar onze programma's, waarin U uitgebreid kunt lezen over een Zelf actief aan sport doen in zon en sneeuw, zelf te gaan skieën, het wordt vast de fijnste vakantie van Uw leven. En volgend jaar gaat U weer. reisbureau NIEUWE RIJN 7 LEIDEN TEL. 43541 BREESTRAAT 36 LEIDEN TEL. 30345 WARSCHAU —Drie Poolse top- wielrenners. Ryszard Szurkowski, Stanislav Szozda en Tadeusz Myt- nik, mo;en van hun bond tot het einde van het Jaar niet uitkomen in buitenlandse wedstrijden. De reden is, dat de drie tijdens de Ronde Polen Verkrijgbaar bij uw drogist. DEN HAAG Het team op eigen prestaties uit Zaal Kardolus uit Benthuizen, niet de belangen van het staande uit degenschermer Johan gen en Hans Sauerbier"~op "sabel. Poolse 'eun hebben gediend. Dit had Blokhuis en maitre Kasper Kardo- boekte 27 winstpar.ijen maar werd' tot resultaat, dat de eerste en twee- lus (Sabel), heeft gisteren in sport- de plaats in het eindklassement voor bal Overbosch te Den Haag de der- Belgen varen. De Poolse wielerbond tiende sadecombiwedstrijden ge- is van mening, dat met een goede wonnen. Het due behaalde in totaal legde beslag op "de "derde* Dlaats^met samenwerking betere prestaties zou- 27 overwinningen (Blokhuis 13, en 0p degen George Treffers (11 over- den zijn geleverd. De straf geldt tot Kardolus 14). Ook de équipe van winningen) en°sabreur Eddv Ham het einde van het jaar. maar als de -• Vrije Wapenbroeders Den Haag, met Raoul Popken op de- met een groter aantal ontvangen treffers (91 tegen 78 voor zaal Kar dolus) tweede. La Barrière uit Delft renners zich weer onsportief opstel len zal de straf met twee jaar 1 den verlangd. HELSINKI Nederland zal volgend ,aar mei in de derde ronde van hetoernooi om de Daviscup uit komen tegen Hongarije. Dit land Opel Ascona -équipe Bergstein—Be- kwalificeerde zich gisteren dooi een meimans is het afgelopen weekedn- overw'ailing met 4—1 in Helsinki op de voorlopig winnaar geworden van de ploeg van Finland. Nederland was de 22ste Soheveningen—Luxemburg vrijgesteld voor de eerste en tweede Scheveningenrit. tellend voor het ronde. In de laatste enkelspelen van Nederlandse rallykampioenschap, gisteren won Robert Machan met Door deze zege heeft Bergstein zijn 75, 3—8. 6—4, 6—4 van Pekka leidende positie in de competitie om Saeilae en Balass Taroczy met 3—6, de titel verstem.. Wim Luybregts die 3, 62, 64 van George Berner. vierde werd met Bruno van Traa, Voorts won Monaco in Monte Car- heeft een protest ingediend waar- lo met 41 van Nigeria. Monaco door de uitslag van de rit nog niet of heeft zich hiermee het recht ver- fideel is. Het protest is in handen worven in maart aanstaande in Cai ro uit te komen tegen Egypte. termijn uitspraak moet doen aan in de individuele rangschikking (15). Ham eindigde op sabel boven aan in de individuele rangschikking voor Walter Janssen (De Valkeniers Haarlem), die 14 keer had gewon nen. Raoul Popken mocht zich na een barrage met Blokhuis de beste DEN HAAG De Limburgse degenschermer noemen Protest na SLS-rit den van de Nederlandse teams voor de Europese kampioenschappen die van 2 tot 16 november in Israël wor den gehouden. Het Nederlandse he- r entemam bestond uit de paren Bisht/Kokkes, Van van Aarst/Meij- er en het Jeugdpaar Koetser/Schip- pers. Het dames team bestond uit de pareu Blitzblum/Hoogenkamp, Gerards/Hamers en de jeugdspeel- sters Foutaine/Vriend. Voetbal Malmö FF is gisteren voor de twaalfde keer voetbalkam pioen van Zweden geworden. Met nog drie speeldagen in het vooruit zicht heeft de club een voorsprong van aciii punten op AIK Stockholm. De laa*ste club verspeelde gisteren zijn kleine kans op de titel door in Vaexjoe kansloos te verliezen van Oesters: 06. Gewichtheffen De Russische gewichbheffer Valeri OestJoezjin heeft zaterdag tijdens de wereldkam. pioensonappen in Manilla (PhllippiJ- nen) beslag gelegd op de titel in het zwaargewicht (klasse tot 110 kilo gram). Hij kwam tot een totaal van 380 kilogram, 167.5 kg. trekken en 212.5 kg. stoten. De wereldtitel in het superzwaar gewicht (klasse boven 110 kilogram) was volgens de verwachting voor Vassili Aleksejev. De 32-jarige Rus, die zijn afdeling sinds 1970 domi neert, bracht een totaal van 425 ki logram omhoog (185 kg trekken en 240 kg stoten), waarmee hij zijn ei gen wereldrecord met 2,5 kg verbe terde. Bmg dreigde in te storten AMERSFOORT (ANP) De Amersfoortse politie moest vanaf za terdagmiddag vrijwel al het door gaande verkeer tijdelijk door de stad leiden, nadat is gebleken, dat voor een brug over de Heiligenbergen- beek in rijksweg 28 (de rondweg om Amersfoort) tussen de Stichtse ro tonde en het verkeersplein Hoevela ken instortingsgevaar bestond. On middellijk heeft men het verkeer van de rijksweg- afgeleid en ook alle opritten afgesloten. Aanvankelijk gaf dat even problemen, omdat in de on middellijke omgeving een ernstig verkeersongeval had plaatsgevonden met lange files als resultaat. Het instortingsgevaar is vermoede lijk ontstaan als gevolg van het feit, dat het water in de beek na een tij delijke hoge stand een deel van het zand van het dijklichaam heeft weg gespoeld. De rijksweg zal moeten worden opengebroken om na te gaan hoe ernstig de situatie is. Rijkswa terstaat constateerde tijdens een in spectie zelf het euvel. LEIDEN —Mag de sfeer bij de Leid- Rijn (15-8 en 15-7). Met coi se badmintonvereniging Veglo, niet druk op de zwakke back-hand zo speels zijn, er zijn wèl aspiraties om nog hoger in de badmintoncompe- titie te ?aan spelen. Bijna professio neel wordt er getraind, gepland en geselecteerc in de thuishaven'. ge- maksha've 'Studentensporthal' ge noemd. De gemiddelde leeftijd van Veglo I *s 23 Jaar en captain Wim de Roov vindt dat het voor Veglo mogelijk moet zijn op korte termijn de hoogste, afdeling hoofdklasse te de maal ie successie. In de 5 Meihal LONDEN De Engelsman Rav de KNAC gesteld, die op korte Middleton heet gisteren in Londen HÉ11wereldrecords snelwandelen ln eén race verVterd. In acht uur leg de Middleton ten afstand van 85 617 kilometer af. Verder s elde hij de records op de 40 en 50 mijl scher per tot resp. 5.56.29 en 7.31.06. De Leidse snelwandelaar Dirk Maassen van de Brink AV Holland) is gis teren in Schoonhoven goed voor de dag gekomen. Maassen van de Brink benaderde tijdens een baanwedstrild ajn persoonlijk record op de 10 ki- 15-7). Met constante 1tometer met een tijd van 50 minu- „..„kke back-hand van de Jf11 en *3 seconden. Met deze presta- AmsterJamse dames werd deze laat- ^^werd tweede achter Rotter - ste oe-slissende partij gewonnen. Daarvoor hadden de gebroeders An- dré en Wim de Rooy het loodje moe ten leggen in twee sets. Opvallende prestatris bij de gasten werd door J Petiet verricht. dammer Tjabel Ras die tot een tijd 47 min. 59,8 sec. kwam. stap in die richting door thuis het Laman verloor haar 'enkel Amsterdamse Flight I met 6-5 lies naar huis te sturen. Het was een moeizame overwinning met spanning tot de laatste damesdubbel. De stand toen 5-5 en de nieuwe aanwinst staat lat de overwinning al binnen damesduobel werd onnodig verloren. Dat geoeurt vaker. De damesdubbel ia de laatst gespeelde partij en een team dan zover Annie Pothof (overgekomen aos) en Jacqueline de Rooy, samen een IJzersterk dames-dubbel vor mend, versloegen in twee sets het Amsterdamse duo E. Deen en C. v. is, wordt die laatste partij meestal niet meer zo geïnspireerd gespeeld. 6-2 dus en B.C. Leiden is nog steeds RONALD VEEREN. 1. Edström (PSV) 6 2. Geels (Ajax), Kreuz (Feyen- oard) 5 4. Bos (PC Twente), Jansen (FC Amsterdam), De Jong (Feyen- oord) 4 7. Kristensen, Schoenmaker (Feyenoard)Rep (Ajax), Nannings (Roda JC). Van Leeuwen (FC Den Haag), Van der Kuylen (PSV), Vreyssen (NAC), Walbeek (Sparta), Van Veen (FC Utrecht) en Veen (De Graafschap) 3 ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 15