Leiderdorp wil weekmarkt agenda MtZJ/flx t Nut stoeit al eeuw met cultuur Bewoners praten mee over veranderingen sierbestrating en groen in de Hoofdstraat Autobotsing in Oegstgeest OEGSTGEEST Een automobi liste uit Oegstgeest verleende bij de kruising Admiraal de Ruyterlaan— Karei uoormanlaan geen voorrang aan een /an rechtskomende autobe stuurster eveneens uit Oegstgeest. De laagste bestuurster gleed door de kracht vah de botsing door en ramde een geparkeerd staande auto van een Boskoper. De twee Oegst- geester auto's werden zwaar bescha digd. de andere auto werd licht be schadigd. Kledingbeurs UW-Warmond WARMOND De Unie van Vrou welijke Vrijwilligers in Warmond houdt een kledingbeurs, op 1 en 2 ok tober in het oude gymnastieklokaal In de Dorpsstraat. Zoals men zich zal herinneren gaat het om goede gedragen winterboven-kledingstuk- ken voor kinderen van 1—14 jaar, die op de avond van 1 oktober kunnen worden aangeboden van 7 tot 9 uur. Ook kunt u brengen sportkleding, laarzen, schoenschaatsen e.d. Dit maal als experiment eveneens fiets- zitjes en kinderstoelen. De verkoop prijs, waarvan 20 pet. wordt inge houden voor het UVV werk, wordt in overleg met de inbrengster vastge steld. De eigenlijke -verkoop is op 2 oktober van 2 tot 5 uur, waarna de afrekening volgt met de dames, die de artikelen hebben aangeboden de zelfde avond van 7 uur tot half negen. De niet verkochte stukken worden, als deze niet worden afgehaald, ge schonken aan een charitatieve in stelling. Let wel: het .gaat om hele schone kledingstukken in de aange geven leeftijdsgroep. De opbrengst van de in de week van 16 tot 21 september 1974 in de gemeente Voorschoten gehouden col lecte ten bate van de Nationale Re- classeringsactie bedroeg f 1.529,54. DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1974 Donderdag Breestraat 19. sociëteit voor gebandl- Kreaiief Sentrum. defenslevooriich- Ts.aikowïkviaan 39. Voorschoten <e- spreksavond Baha'i Gemeenscha;, 8 Van der Valk Boumanweg 236, Bij bel- Gesprekskrlng Baptlsien Praethuys Lelden. Avond i ebeie.d 8 uur nam. Rijnlands Lyceum: Fons J; giebelt Rljnl „Kwartetten1 OEGSTGEEST Ondanks het bij de Soos voor kamerbewoners vast ging slechte weer was het gisteravond een gezellige barbecue. Jan Hol- men. IN VOORSCHOTEN 't Nut gaat VOORSCHOTEN Het in 1868 ven het briefpapier met daaronder. Het bestuur opgerichte departement Voorscho- dat H.M. de Koningin Beschermvrou- uit dat het nuttig is kennis te nemen ten van de Maatschappij tot Nut van we is. Het 't Algemeen is na 106 verenigingsja- woon "Nut" en met die ren nog steeds aktief. waardoor de- bestuur alle kanten uit. dere mening ook de toonaangevends te vereniging op het programma. Het volksontwik- hun zegje te doen. De grootste is op het -gebied van cultuur in de kelingswerk eigenlijk ook wel, hoe- andering in 't Nutleven is dan ook wel dat tegenwoordig een andere wel dat niet meer door het bestuur naam heeft en zich meer richt op een wijze raad gegeven wordt na af vragen uit de maatschappij. Door 'n loop van een debatavond. Dat heb- samenwerking met de volksuniversi- ben de huidige Nutleden niet meer ruimste zin van het woord. 't Nut van i974 is in de loop van de ruime eeuw allang uit het kader van de Maatschappij tot Nut 't Algemeen gegroeid. De eerste le- teiten is den zoals b.v. Jhr. Steengracht Duivenvoorde ket dat naast vreemde talen i groot cursuspak- nodig. Voor het bestuur van 't Nut is het burgemeester dacht heeft voor creativiteit op alle uitstippelen van het beleid aanzien- klein gedeelte activiteiten bij tal de huidige wikkelingswerk krijgt grote aan- oudere leden hebben nog wel in "t Nut goedkeuren dacht, 't Nut is zowel initiatiefnemer moeite met d akties een h^el groot als begeleidingsvereniging. Kleine ming. Vroeger vraagteken zetten. De tijden zijn groepjes die zelf geen initiatief kun- 6teeds na een debatavond veranderd en Juist omdat 't Nut nen of durven nemen, krijgen steeds gerond woordje en zei namens 't Nut steeds een goede neus had voor aan- de gelegenheid hun akties door mid- wat goed of wat fout was. Doordat passingen en vooruit durfde te zien del van t Nut bekendheid te geven.thans akttdegroepen aan het woord is het belerende verdwenen en hier- Zo hebben in het afgelopen seizoen kunnen kamen, wordt er wel eens luisteren in de de Anti-Kalkar groep en diverse mi- voorzichtig gefluisterd dat 't Nut lieugroepen hun visie kunnen mede- goed links aan het worden is. Het de vorige eeuw wordt niet mepr da- delen aan de duizend gezinnen in bestuur ontkent dit ten stelligste het gelijks gebruikt. Staat alleen nog bo- Voorschoten, dir lid zijn van t Nut. bestuur staat gewoon open voor ie- -telefoon 2526Q Open-dicht I Een ingezonden brief in deze ru briek. Weer eentje. Van de wijkvereniging Aktief ont vingen we dit: "Een simpel berichtje in t Leidsch Dagblad van dinsdag 24 september J.L: Het bestuur van de Leidse Mid- denstandcentrale adviseert de leden van de aangesloten bonden om a) alle winkels op donderdag 3 oktober a.s. gesloten te houden tot 13 uur en nadien normaal geopend te zijn tot resp. 18 of 21 uur, b) zaterdag 5 oktober alle winkels te sluiten ooi 13 uur. Dus de Leidenaars weten het: op 3 oktober, bij uitstek hun feestdag, notabene ook nog de viering van het 400-jarig bestaan van onze stad, kun nen ze tot 's avonds negen uur in de winkels terecht! Nog maar kort geleden "vroegen" schreeuwende advertenties in de Leidse kranten aan de Leidenaars om toch vooral maar naar die Leidato te komen in de Groenoordhal. Het grootwinkelbedrijf èn de Leid se middenstand zouden nou eens een leuk gebaar kunnen maken tegenover die Leidenaars(hun klanten) om wéér eens zo'n schreeuwende advertentie in de Leidse bladen te plaatsen waarin ze de Leidenaars prettige feestdagen toewensen en er bijvoor beeld aan toevoegen: "Helaas kun nen wij u op uw feestdag maar tot één uur van dienst zijn, want we gunnen ons personeel ook graag die uurtjes vrij om mét u het 400-jarig bestaan van uw stad te vieren. En zaterdagmiddag zijn we ook dicht, tenslotte besta je niet elke dag 400 jaar." Misschien is zo'n leuke boodschap goed bedoeld, ai weten ook de winke liers wel dat een echte Leidenaar het natuurlijk niet in zijn hoofd zal halen om op 3 oktober te gaan winkelen! Tenslotte is het (nog steeds) hün feest en niet het feest van de zaken lieden." Aldus het bestuur van de wijkver eniging Aktief. Open-dichi II Waarna we ook nog even het tele foontje van de heer Van Zon ver woorden. Hij trad op als woordvoer der van de Leidse slagersfederatie. Die federatie riep de leden op om op donderdag 3 oktober open te blij ven tot 13 uur en op zaterdag 5 ok tober tot 12 uur. De rest van de dag zijn de slagers dicht. 'Dat is om de verwarrende indruk weg te nemen. Het is onzin om open te blijven, 's Ochtends kunnen de mensen nog best een klapstuk komen kopen, maar 's middags sta je maar te staan. Andere winkeliers ook. Want wie gaat er nou op 3 oktober 's avonds tegen acht uur nieuwe schoenen kopen?" Precies: wie doet dat? Turk Leiden herdenkt; Leiden viert feest. Dat schijnt zo te zijn- "Het café-res taurant "In den vergulden Turk" in datzelfde Leiden, viert op 1 oktober van dit jaar zijn ontzet uit de kluis ters van zijn geschiedenis. Die ge schiedenis mag er ook zijn, maar ge schiedenis wordt pas gemaakt als er geleefd wordt. Wij willen blijven le ven en verbouwden ons bedrijf." Dat staat te lezen op de uitnodiging van deze beroemde tapperij. Grondig is er intern gebouwd, geschilderd en ingericht. Het is te hopen dat de Turk de goede formule heeft gevon den. Voor de vlag Ja, het is echt een beetje toevallig, maar we hebben wéér iets van de wijkvereniging Aktief. Het majoret- tenkorps van de vereniging zit te springen (op maat) om 10 of 12 jon- Redactie Paul Wolfswinkel gelui, die bereid zijn om met een Aktief-vlag in de groep mee te lopen. Graag aanmelden bij het secretariaat van 's Gravesandestraat 19, telefoon 65317. Manifestaties De Baha'is van Leiden nodigen u uit voor een open gedaohtenwisseling in informele sfeer. Lekker knus dus. Het onderwerp is "manifestaties van God", de discussieleider is de heer Zia Reyhani en de plaats waar gesproken wordt is gelegen in de de Mey v. Streefkerkstraat 48. Op dins dag 1 oktober om kwart over acht. Pottenbakken Twee jaar lang organiseerde De Tamboerijn cursussen pottenbakken. Een heleboel mensen waren er en thousiast mee bezig en dat was de reden voor de Tamboerijn om de mo gelijkheden van het creatief bezig zijn uit te breiden. Men is blij te kunnen vertellen dat er nu drie beroepsmen sen aangetrokken zijn, die deskundi gen genoemd kunnen worden op het gebied van creatief handwerken, vrije handvaardigheid en pottenbakken- keramiek. Het unieke ls dat de cur sussen worden gegeven in één ruim te, waardoor wederzijdse inspiratie kan plaats vinden. Het cursusgeld is 55 gulden voor 15 lessen, en de cursus gaat draaien op de maandagavond van 8-10 uur. Informatie in de Tamboerijn, Va- leriusstraat 73 in Leiden, telefoon 60315. Op maandag 7 oktober is er een open informatieavond. LEIDERDORP Burgemeester en wethouders hebben grote plannen met oud-Leiderdorp de wijk begrensd door Acacialaam-Lindelaon-Eikenlaan-Hoofdstraat. In een sten cil, gericht aan de bewoners van deze wijk, waarin toegege ven wordt dat aan de Leiderdorpse oudere wijken niet zo veel aandacht besteed wordt, krijgt men nu wel de aan dacht. In deze publikatie worden aan de Zo ontstaat er een gezellige ruim- bewoners van deze "centrum-wijk" te waar men ongestoord kan winke- enkele plannen voorgelegd, die, naar len. Zowel het Dorpshuis als het de mening van het gemeentebestuur pand Bruggestraat 1 kunnen (er be- kunnen bijdragen aan de verbetering staan plannen om daar een cultureel van woonomgeving en leefklimaat, centrum te vestigen) zodra het ge- Vrijdagavond 27 september, (8 uur), bruik daarvan een meer definitief is er in het Dorpshuis _een bijeen- karakter heeft gekregen, aansluiting komst waar de bewoners "dan kunnen zoeken bij de activiteiten op straat, praten met het gemeentebestuur over Ook het historische kerkgebouw komt plannen. Tekeningen zijn al te zien in in een dergelijke omgeving meer tot het Gemeentelijk Informatiecen- zijn recht. In het begin van de wan- trum. delstraat, nabij de Eikenlaan wor- Wat is men van plan? Het meest den dan een aantal parkeervakken omvattende is de aanpassing van de aangelegd. De straat wordt dan van vormgeving van de Hoofdstraat. De één richting toegankelijk voor de be- Hoofdstraat is niet meer het centrum voorrading van winkels, en bruids- waarlangs zich het dorpsgebeuren paren met gevolg die het gemeente- afspeelt. Deze straat heeft ook niet huisbezoeken. meer een centrale verkeersfunctie. Een grote wens van het gemeente- Wanneer tussen het gedeelte Ber- bestuur is ook de instelling van een kenkade en Eikenlaan het autover- wekelijkse markt in Leiderdorp. Dat keer zoveel mogelijk wordt geweerd zal een waardevolle aanvulling zijn kunnen een aantal andere voorzie- op de winkelmogelijkheden in de ge- ningen worden gerealiseerd. Men wil meente. Het gunstig gelegen VRIJDAG Breestraat 19. Twentwel. sociëteit Herenstraat 45 (gebouw Staal wijk) jeugdeoclëteit Time. 7.45 -11.30 uur nam LIJtweg 7. Oegstgeest. Soc. Ned. Adv. Bureau voor ïuderen. 2-4 uur nam Militair Tehuis. Korte Mare/hoek le Singel, schletavond Ned. Oud-Strljc an Oud-Strijders. 8 uur nan Ilcrotneater Imperium. Vest lime-theater Kmlmels mei Bond Mime-theater K-ulmels met "Majeur Mineur" en "Hallucls" Sylwln. Breestraat 49. optreden i ZATERDAG Hooglandse Kerkgracht 48. -fSïr Morsweg 114. Leidse Jeugd schaakso ciëteit, sohaa kies sen voor beginners en gevorderden van plm 10 tot 18 laar. 3.3 -5.30 uur nam. Breestraat 19. Twenrtwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur n m. Geverstraat 65. Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden. ZONDAG iedere groepering. Het programma voor t nieuwe sei- we is. Het verenigingsorgaan heet ge- van alle akties, waarna zelf een «oen heeft ook weer de inmiddels be- kan het oordeel gegeven kan worden. De kende antiekbeurs op het program- avond over "Kalkar" was een bijzon- ma staan. De enige antiekbeurs van en mu- der goede avond omdat voor- en te- Nederland, die tweemaal achtereen lang genstanders de gelegenheid kregen door de commissaris van de konin gin geopend werd. De samenwerking met OA. K. en O. in Leiden en de Volksuniversiteiten geeft 't Nutlid on begrensde mogelijkheden op het terrein van cultuur, vorming en ont wikkeling. Het gevolg van de grote uitbreiding van de nutsaktivi/teiten is een over belasting van de bestuursleden. Er Treubjxniden ongetwijfeld slechts gebied. Het zgn. vormmgs- en ont- lijk moeilijker dan vroeger. Vooral zal in de toekomst een vaste kracht 3ben nog wej eens moeten worden aangetrokken omdat eigen meningsvor- niet steeds onbeperkt beroep gedaan baf de voorzitter kan worden op vrijwilligers. Staartklok gestolen LEIDEN Bij een inbraak in een woning aan de Boshuizerlaan is in de nacht van dinsdag op woensdag een antieke Friese staartklok ontvreemd De klok zou een waarde van f 6500,- vertegjnwoordigen. De daders zijn de woning v.a een raam aan de achter zijde binnengekomen. Burgerlijke stand Zoeterwoude Geboren: Niels C. z. v. P. J. van Steijn en van M. M. V. Vreeburg; Marco N. J., z. v. J. C. C. van der Ploeg en G. B. M. de Boer; Michael J. C. A. M., z. v. C. A. van der Poel en Y. J. F. M. Baijer; Stephan J., z. v. G. Brtick- ner en A. Hulsbos; Paulien .d. v. A. C. M. van Nierop en J. L. M. Oos- terveer; Catharina A. H. M., d. v. J. W. M. Deutekom en van M. A. C. J. Noordenneer; Kirsten A.. d. v. L. Sproet en C. M. J. Oostdam; Vincent F. P., z. v. A. A. A. Pouw en M. J. G. van Klink; Henricus L. J., z. v. J. C. Zwetsloot en P. A. W. ZijerveldCarla, d. v. H. Gijsman en J. Crama. Overleden: A. Blok, 70 Jr. Ondertrouwd: T. C. M. van der Maat en H. Nieboer, C. J. M. Vol- water en P. Suvaal, J. C. A. de Ja ger en M. C. Berg, A. J. van Dijk en L. M. van der Poel, A. A. de Groot en A. M. Pieterse. Getrouwd: C. J. van der Krogt en M. W. van der Salm, A. C. M. Straathof en C. M. Mooijman, T. G. M. van der Helm en C. C. M. God man. F. M. van Mil en H. M. N1J- hof, A. J. G. Geerts en A. G. M. van Leeuwen, H. van Leeuwen en H. O. Koek, C. J. Godschalk en M. G. E. van Nierop. dit gedeelte van de Hoofdstraat zien van een sierbestrating en in richten met bomen, plantenbakken en verlichting. 030 en IROL op muziekjacht voor patiënten LEIDEN Ook de zieken en verpleegden van het St. Elisa- bethziekenhuis en "Leythenro- de" te Leiderdorp worden met 3 oktober niet vergeten. Mede werkers van de interne radio- omroepgroepen 030 van het Eli sabeth en de IROL van Leythen- rode gaan opnamen maken van Reveille Koraalmuziek, Haring uitdelen en Postduiven opla ten. Men heeft ook een inter view met burgemeester Vis m het draaiboek staan plus een gesprek met HM de Koningin. In deze co-produktie van beide interne radio-omroepen had men een interview met konin gin Juliana willen hebben maar daarvoor is eerst contact vereist met het secretariaat van de ko ningin, dat is niet gebeurd daar om zal Hare Majesteit een woordje tot de patiënten richten die door hun bedlegerigheid niet in staat zijn haar die dag te zien. De interne radio-omroep van het St. Ellsabethziekenhuis heet 030, deze merkwaardige afkorting betekent: Opgericht 3 Oktober! delgebied van de Hoofdstraat wordt dan ook bestemd voor die week markt die tevens kan bijdragen tot opleving van deze straat. De Kamer van Koophandel en de afdeling Markt, Straat en Rivierhandel van 't Hoofdbedrijfschap Detailhandel vin den, na gevraagd advies, het instel len van een weekmarkt, gezien het aantal inwoners van Leiderdorp, ver antwoord. De markt zal een be scheiden opzet hebben van ongeveer 40 kramen met een gevarieerd aan bod van artikelen. Men wil graag de donderdagmorgen voorkeur geven voor deze markt. Geheel los van het voorafgaande staat de kwestie van de slechte trot toirs op het Burgemeester Brugple n. Door de sterk ontwikkelde wortelgroei van de bomen is een onregelmatig verloop van de trottoirs veroorzaakt. Het opknappen van die trottoirs is al leen mogelijk als de trottoirbanden 45 cm. oftewel 1 v2 tegel verder van de bo men worden geplaatst. Dit werk kost f 6.750. Het maken van de wandelstraat wordt geraamd op f63.000. Met de uitvoering van de hiervoor genoem de verkeersmaatregelen is een bedrag van f 11.500 gemoeid. Ook in de liggende straten worden verbeterin gen aangebracht. In de Meidoorn straat. Berkenkade. Burg. Brugpiein en Kastanjelaan wordt eenrichtings verkeer ingesteld. Het zal vrijdag 27 september druk zijn in het Don>s- huis wanneer bestuurders en ambte naren met de bewoners over deze in teressante plannen gaan praten. De leefbaarheid wordt door deze plan nen in Leiderdorp verbeterd, en het is veel waard om Leiderdorp een eigen gezicht te geven. Ajxtonius Clubhuis, dam sen. 8-11 uur Hooglandse Kerkgracht 48. dansen sociëteit kamerbewoners"en alleens 8-12 i erstraat 65. oegstgeest. sucievcn, r kamerbewoners en alleenstaanden. MAANDAG Stadhuis Lalden Vergadering oom missie voor Interne organisatie en be heer. 7.30 uur nam.. Idem voor alf. en bestuurlijke aangelegenheden. 8 uur SOS-dienst SOS-tel hulpdienst, tel OHIO— allen die ln moellljkhe- dae en oacht te nerel- Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen door: Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Apo theek Van Breest SmaUenburg. Loe- vestein 7, Leiderdorp, tel. 99211. Apo theek Voorsohoten, tel. 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam, Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 53274. Leids echtpaar bewusteloos door kolendamp LEID IN Een bejaard Leids echtpaar is gisteravond in de wo ning aan de Haarlemmerstraat be wustelooo geraakt door kolendamp. Man (83) en vrouw (76) moesten bei den door de EHD naar het Acade misch 7iekenhuis worden overge bracht. Zij verkeerden vanochtend buiten levensgevaar. Bij onderzoek bleek dat de schoorsteen was ver- Twee gewonden bij autobotsing LEIDEN Op de kruising Chur- chilllaan-Haagweg kwamen gister avond omstreeks zeven uur twee auto's met elkaar in botsing. Een 26-jarige Rotterdammer die als pas sagier in <»en van de auto's zat kreeg snijwonien aan het hoofd. De pas- sagiere van de andere wagen, een 24-jarige inwoonster van Voorscho ten moe-.t eveneens voor onderzoek naar het ziekenhuis worden overge bracht. Burgerlijke stand van Leiden Spirit Morgenavond om 9 uur verzorgt Spirit of St. Louis 'n optreden in het Kreatief Sentrum. Zeer binnenkort is de groep ook te zien in AVRO's Toppop met de nieuwe hit "Down by the radio." M.. dr. van C. GuUt en H. Ouwehand; Coralie O. M.. dr. van nous de la Perrotlne LEIDEN De Leidse platenmaatschappij CNR vierde vandaag het feit, dat men 25 jaar lang in Nederland platen heeft uitgebracht van het grote Duitse concern Telefunken. Voor die gelegenheid was directeur G. Schulze van Teldec (een combinatie van Telefunken en Decca) naar Leiden ge komen. Uit handen van de in Duitsland op het ogenblik zeer populaire Su Kra mer ontving hij een gouden plaat ter hérinnering aan een kwart eeuw samenwerking. Su Kramer, van wie binnenkort een elpee ("Lampenfieber") en een single ("Nur wer das Leben liebt") wordt uitgebracht, was van- Bi. M. Cuche- middag in het KRO-programma "Tussen twaalf en twee" te beluisteren, terwijl morgen opnamen worden gemaakt voor AVRO's Top Pop. Su Kramer behoort met Jtirgen Marcus en Peter Maffay tot de topartiesten van het Telefunken-label. Op de foto (Jan Holvast): links zangeres Su Kramer, rechts Teldec- directeur G. Schulze. i A. J. M. De Dia- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 - Leiden Telefoon directie en administra tie 0171025041. Hoofdredacteur Haai Mulder Telefoon redactie 01710—21507 Kwartaalabonnement f31.80 Per Post f 34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummersf 0.45 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bij automa tische overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten. Nabezorgtng tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur. Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stadseditie: Benthuizen. Lelden, Leiderdorp Oegstgeest. Voorschoten. War mond. Wassenaar en Zoeterwoude Correspondenten Oegstgeest: N van Weizen. Ha- zenboslaan 2. tel 01710-51402. Leiderdorp: R. Veeren. Luvken- dreef 32. tel 01710-92222 Voorschoten: JL- Peeters Leidse- weg 139 tel 01717-2421 WarmondBram Schavema- ker. Dorpsstraat 20. tel 01711 2370 en Selma Schavemaker. Jan Steenlaan 12 tel 01711—2395 Wassenaar: P Zonneveld, Van Dulvenvoordelaan 414 tel 01751 3387 Zoeterwoude: R. Kalser. Oranje laan 20. Hoge Rijndllk. tel. 01710- 33694. Zoeterwoude: G M. J. de Tombe- Menslnk. Burg. Brandtstraat 10 Tel 01715-1877 Verspreiding overige edities: Duin- Bollen- en Rijnstreek.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2