Peter de Jong legt basis voor moeizame zege: 82-79 BS Leiden niet best tegen Sperry Remington BEKERWINST VOOR LUBA Scorebord de onverwoestbare kindermode van C&A I 't Is 'n kunst om kunstleer en I kunstbont zo aantrekkelijk te maken, voor modegevoeh'ge schoolmeisjes. 122-146 98.- Jong Oranje niet al te uitbundig met 3-0 EDDY MERCKX TEKENT BIJ DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1974 i LEIDEN BS LeidenSperry Remington was nauwelijks icht minuten aan de gang, toen er voor BS een debacle in de ucht hing. 1124 Wees het scorebord aan en die achterstand ras volkomen verdiend want Sperry Remington, dat een voor :oach Pappas zeer verrassende 1-4 verdediging hanteerde was alle fronten beter. nlng was weer helemaal terug. Een spanning die toen tot de laat ste seconde aanwezig bleef en die ruimschoots het gebrek aan goede ac ties vergoedde. Op wat fortuinlijke wijze liep BS toen weer vijf punten uit en die 5 punten werden zeer geconcentreerd verdedigd onder leiding van een toen pas goed in zijn spel komende Richie Cornwall. >P Maar na een BS-time out begon Jong de tactiek van de te enstander te ondermijnen. Hij leg- s voor de 82-79 overwin- BS. Met zijn ouderwets )oor Kd van deai Kommer andoende afstandsschot scoorde hij i een mum van tijd 16 punten, aardoor Remington van tactiek oest veranderen. En daartegen nad S Leiden wel verweer. Dat bleek na rust (47-48) toen de rollen omge ard waren en BS de tegenstander schijn van kans meer gaf. Al- is in de eerste minuten: moeite liepen de Leidenaars naar een 1-54 voorsprong, waarmee het leek de buit binnen was. Enkele Leid- fouten deden Sperry echter weer it op één punt naderen en de span- Toch kan niet van een verdiende overwinning worden gesproken, want Sperry heeft op de beslissende mo menten grote fouten gemaakt: een onopgemerkte overtreding van de 30-seconden regel en een onnodige loopfout van Steven Bravard waren er de oorzaak van dat BS de voor sprong kon behouden en toen de laatste minuut eenmaal was be reikt was het alleen nog maar een kwestie van op balbezit spelen. Zelfs dat liep nog niet vlekkeloos, want Cornwall verloor de bal, maar de daarop volgende makkelijke kans werd door Sperry Remington ver prutst. Pas na dat spannende mo ment kon BS met een 82-79 over winning naar de kleedkamers stap pen. De oorzaken van de slechte wed- LEIDEN De basketballers van Luba hebben de volgende bekerronde bereikt door een zege van 131—69 op Smith Dynamo. Dat team kon maar weinig stellen tegenover het geweld dat Luba gisteravond ont wikkelde. Via 25—17 in de negende minuut, Stoomde het Leldse team naar een 6029 voorsprong bij die rust. Luba beheerste de rebound, maar door het missen van legio kan sen bleef de uitslaig "beperkt" tot 131-69. Die zege zal toch een aardige Stimu lans voor Luba zijn, zo vlak voor de streekderby tegen BVO (Alphen), die zaterdag 20.00 uur in de Vijf Meihal begint. strijd van BS na het opmerkelijk succes tegen Levi's, waren niet moei lijk te vinden. Ten eerste liep de Leidse ploeg me: problemen rond. Cornwall heeft last van een rugblessure; Bill Allen gaat deze week even naar Amerika (hij is zondag terug)Rob Smeenk gaat dit weekeindè naar Duitsland en was daar al met zijn gedachten, en ook het tragische ,rerlies dat voorzitter Menken heeft „eleden werkte nog in de ploeg na. Ten tweede was daar de al genoem de 1-4 verdediging van Sperry Re mington, waartegen BS Leiden niet opgewassen bleek. Basketbal Eredivisie heren Deltalloyd - ASVU 100 - 56, BS Lei den - Sperry Remington 82 - 79 Le vi's Flamingo's - Frisol R 116 - 89, Transol RZ - Gerard de Lange BC 93 - 83, NN Donar - Raak Punch 83 Vrij spel Gelukkig voor Leiden kwam na een time-out Peter de Jong en daarna heeft de ploeg voorzichtig manoevre- rend, toch een grote verdienste on der deze druk, de strijd tot een goed einde gebracht. Dat BS Lelden echter nog lang niet als landskampioen mag worden ge zien is echter wel duidelijk gewor den, maar karakter heeft het team al meer getoond dan in het vorige Jaar. Scores: (tussen haakjes de totalen in dit seizoen) Peter de Jong 16-0: 16 (41); Richie Cornwall 2-12:14(148); Bill Allen 9-4:13(117); Peter Kop 6-6: 12(45); Bob Heuts 2-8:10(22); Hans vain Rooden 8-2:10 (33); Har Stol 2- 1:3(28)Rob Smeenk 0-2:2(68). C&ilUtbcAitoolcle&feU! 1 PaI-0-mln-0 't Lijkt op leer, dit pittige kleuteijasje.waar Let Mgenaamde bo van kraag en manchetjes afspringt. Alles in dezelfde kleur, b.v. rood met witte stiksels. 98-116 85.- 2 Pal-O-min-O Raak geschoten tienerjasje van imitatie leer. De langharige '„bonten" kraag en manchetten, geheel volgens 'de grote mode. 152-167 95.- j 3 Pal-O-min-O Poging van BS in het bepaald niet beste duel tegen Sperry Remington. (Foto Jan Holvast) Straffe mandekking van Finnen Door Peter Dijkgraaf Deventer Jong Oranje: het voor portaal voor de wereldkampioen schappen in Argentinië. De kreet is van George Knobel zelf, de bonds coach, die persoonlijk de eerste se lectie van het nationale team onder de 23 ajar op papier zette. Maar de rapporten van assistent Ger Blok zullen na de 3—0 overwinning woensdagavond op Jong Finland niet al te uitbundig zijn. Daarvoor slaagden de mannen in het voor portaal er te weinig in om van de toch wel aanwezige zwakke plekken van de zich fanatiek werende Fin nen te profiteren. Ger Blok, de man die na de „opheffing" van Volewijckers het bondsapparaat binnenstapte, hield Voetbal In groep vier van het toernooi om het Europees kampioen schap voor landenploegen heeft Spanje gisteravond in Kopenhagen met 21 gewonnen van Denemarken. De Spaanse aanvoerder Claramunt werd door de scheidsrechter van het veld gezonden. BRUSSEL Eddy Merckx heeft zijn contract met het Italiaanse ex tra-sportieve merk Molteni gisteren met twee jaar verlengd. In het nieu we contract wordt de wereldkam pioen de volledige vrijheid gelaten in het samenstellen van zijn wed- strijdprograimma. zich wijselijk en begrijpelijk op de vlakte. „Een 30 overwinning ig toch geen slecht debuut voor een oefenmeester en laat ik vooral be ginnen een geweldig compliment te maken aan dit Finse team, dat fy siek sterk is en vooral verraste op het gebied van baltechniek en in de persoonlijke duels". De straffe mandekking van de Fin nen Nico Jansen: „Ik heb nog nooit een vent iedere keer zo hard in m'n rug voelen komen als nu dm nummer 4 (VaTinen)" verbaasJe de jeugdige oranjeklanten en B'ok besloot reeds na tien minuten fot een taktische ingreep. Peter Artnz, aangesteld als een soort vierde spits, werd vanaf de bank verder naar achteren gedirigeerd. Doch alle taktische instruktdes van de nieuwe KNVB-trainer gingen na 25 minuten volledig de mist in. Jaap Bos werd door Vierikko fors oiider- uit gehaald en liet zioh met in het achterhoofd, het duel Ajax Twente van zaterdagavond ijlings vervangen, wllzend op een niet zo erg dikke enkel. Een geschenk van Luxem burgse scheidsrechter Roll es hielp Nederland één minuut voor nsfc toch nog aan een voorsorong. °en solo van Vosmaer werd op u-yt randje van het strafschopgeb'^d onderbroken door het been van Finlands beste man Vepsaiaïneu, Arntz benutte de strafschop (10). Diezelfde speler van de Go Ahead Eagles miste twee minuten na rust alleen voor doelman Hiëta, maar in de rebound onderstreepte Nico Jan sen toch eenmaal zijn waarde (2 0). De Finnen waren toen gereed voor de slachtbank, maar de Neder landers waren zo onverstandig iuist toen het tempo te laten zakken. Dat het toch nog 30 werd door Harry Lubse na een fraaie pass van John Dusbaba was de „verdienste" van Hiëta, die vergat uit te lopen. ADVERTENTIE een miljoen gulden aan prijzen Twee prijzen: een verlichte globe met dubbel-effect kaartbeeld; Ned. ekst, de gebergten in voelbaar re- iëf, boldiameter 25 cm, winkelwaar- Ie 85,-. Een geschenk van de ïerste Ned. Gldbe Industrie, Veeral- ee 5, Zwolle. pUZZEL MEE! Omdat het zilveren jubileum van het CW.F. samenvalt met het 25-jarig ublleum van de Eerste Ned. Globe industrie, bieden wij iedere puzze laar gedgrende de puzzelaktie een jubileumcheque aan van 25,- die kan worden verzilverd bij aanschaf van een verlichte op bovenstaand a

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 17