APPIE MOET ER GEKLEURD OP 3 OKTOBER BIJLAGE 1974 LEIDSCH DAGBLAD 17 Appie Happie moet er gekleurd op! En dat lukt ook wel, tenmin ste, als alle Jongens en meisjes on der de 15 Jaar een handje helpen. Oom Dick Bruynestein heeft voor ons deze leuke Appie-Happieteke- ning gemaakt, compleet met de hutspot en daar weer een smake lijke banaan in. Kijk maar. Die tekening moeten jullie nu gaan kleuren. Het geeft niet, of Je dat met kleurpotlood, kleurstift of krijt doet ,als Je er maar iets moois van maakt. Het zijn allemaal oude bekenden van Jullie. Maar in zo'n groot formaat zijn ze toch nog nooit naar Leiden getogen. Maar Ja, het is ook maar één keer vier eeu wen Leidens Ontzet. Snoepie heeft er maar haar mooiste jurk voor aangetrokken. Het is te hopen dat Appie dat eindelijk ook eens in de smiezen krijgt. Wie zich een klein beetje zorgen maakt, is oom Ranja. Niet ten onrechte. Er zijn in de feestweek zoveel dorstige mensen in de stad, dat oom Ranja bang is, dat de voorraad „prik" wel eens uitgeput zou worden. Zo heeft ie dereen zijn zorgen. Wij maken er 'n echte kleurwedstrijd van. Wat moe ten jullie doen? hebt, dan Appie en zijn makkers van fraaie kleuren te voorzien. Daar om hebben we een beetje ruim de tijd genomen om Jullie alle gelegen heid te geven, er iets moois van te maken. krant. Wanneer je 't Leidsch Dag blad leest is het adres Witte Singel 1, Leiden, lees je het Alphens Dag blad dan s het adres Julianastraat 19, Alphen aan den Rijn. De jongens en meisjes met de 30 mooiste tekeningen winnen een Ap pie Happieboek. De drie allerbeste worden door oom Dick uitge tekend. Die krijgen dus een mooie karikatuur van zichzelf. Een jury, waarin oom Dick en een meneer van de krant zitten, zullen die al lerbeste inzendingen eruit kiezen.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 41