Clara Sikking vangt Warmondse jongeren op Damesbridgeclub bestaat 25 jaar Orgelbespeling enkoor- klanken in Voorschoten Korfballers Warmond in het zilver Politici vinden elkaar bij Chili WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1974 WARMOND De vereniging voor Gezondheidszorg in War mond heeft bij de gemeente Warmond aandacht gevraagd voor het werk van Clara Sikking, die al vele jaren activiteiten ont wikkelt op het terrein van de open jeugdopvang. Zij kampt met een ruimteprobleem en wil graag de bovenverdieping van Dorpsstraat 38 voor haar werk gebruiken. B. en W. hebben deze zaak in han- vertegenwoordiger van de Warmondse den gegeven aan de Contactcommis- Jeugd, drs. C. A. L. v.d. Zalm (door B. sie Sociale Aangelegenheden. In 'n en W. uit hun midden aangewezen), vergadering kwam deze commis- B. en W. stellen de raad voor Clara sie tot de conclusie dat er nog altijd Sikking haar werk in het pand aan probleemgevallen zijn die zich niet de Dorpsstraat 38 te laten doen. wenden tot de traditionele hulpver- B. en W. van Warmond stellen zich leningsinstituten. De commissieleden positief op tegenover het instellen schooladvies- en begelei dingsdienst. Men wil de raad voor stellen tot de dienst toe te treden het rljlc voldoende finan- vinden dat het werk van Clara Sik king dan ook in een leemte voorziet. Men wilde dan ook wel de bovenwo ning van het pand aan de Dorpsstr. 38 tot haar beschikking stellen. De ciële middelen beschikbaar stelt voorwaarde was echter wel dat er 'n de dienst en de gemeente voor het stuurgroep zou worden gevormd. verschuldigde aandeel voldoende De stuurgroep werkte concrete dekkingsmiddelen kan aanwijzen, plannen uit die resulteerden in het De kosten van een volledige dienst i stichting op te rich- zullen oplopen tot f15 per inwoner. ten. bedrag worden0 inge- LcidcrdOFü imik kan wnr. A BiJ opvang van jongeren zal Clara Sikking direct de stichting inscha kelen die samen met haar gaat be zien in hoeverre gevallen het beste opgevangen en begeleid kunnen wor- ^OmlIllSSlCS den. Hierbij wordt tevens verre derden schakeld, dan wel gebruik kan den gemaakt van gespecialiseerde Leiderdorp De vergadering van personen c.q. organen. de kommissie Ruimtelijke Ordening De opvang zal slechts een tijdelijk en Openbare Werken is in verband karakter kunnen hebben, gelet op met de 3-oktobcr viering verschoven de beperkte mogelijkheden in tijd en naar dinsdag 1 oktober; aanvang zo deskundigheid van de stichting en als gebruikelijk 20.00 uur in het ge- Clara Sikking. (Door) verwijzing zal meentehuis. Op de agenda staat on centraal staan. De Stichting zal zich der andere de bespreking van de te niet alleen richten op de opvang van Ken het bestemmingsplan "Voordorp' probleemgevallen, maar zal zich te- ingediende bezwaarschriften en de vens bezig houden met andere vor- mogelijkheid om op het Voordorpter men van Jeugdopvang (preventieve rein alternatieve plannen te realise- opvang) met name voor de War- ren- De commissie krijgt verder in- mondse jongeren in de leeftijd van 12 formatie over de stand van zaken tot 17 Jaar. rond de in voorbereiding zijnde wijk Dit is vastgelegd In een ontwerp- Voortlof- Tenslotte wordt advies ge- stichtingsakte en ontwerp-huurover- eenkomst. LEIDERDORP Lynton Zijl- dijk b.v., dochtermaatschappij van de Lynton Group in Londen, heeft enige tijd geleden met de gemeente Leiderdorp overeen stemming bereikt over de aan koop van in totaal ca. 10 hectare grond met bestemming handel en industrie; de overdracht zal plaats vinden in fasen die elk ca. 20.000 m2 grond omvatten. Gister middag om 4 uur werd de eerste paal geslagen in het kader van een eerste fase-overdracht van 4 bedrijfsgebouwen door burge meester Van der Have. Elk be drijfsgebouw kan worden ver deeld in steeds twee of drie zelf standige units variërend van plm. 800 tot 1800 m2. In deze eerste fase zal in totaal 10.300 m2 aan bedrijfsgebouwen worden gereali seerd. Oplevering april 1975. (Foto Jan Holvast) VOORSCHOTEN Sinds het ge meentebestuur Voorsahoten de bei aard schonk boven de Dorpskerk, plus in Addie de Jong een rasbeiaar dier, waren de koppelconcerten or gel-carillon steeds op maandag. Een uitzonderingsuitwijking naar dins dag wreekt zich dan gauw in daling van het bezoekersaantal. Opvallend was het evenwel niet, omdat Addie de Torenman "Hosanna" een flink Maaslands oratoriunnkoor, had mee gebracht en, keurig uniform in de textiel gestoken, in het kerkruim had geïnstalleerd. Dan mag het niet te genvallen, al weet niemand nauw keurig waar Maasland ligt. Maar Addie de Jong staat er voor en die speelt niet met ondeugdelijk speel- Voor de eerste maal zullen in de stichting zitting nemen: A. P. G. de Gijzel (arts), mevr. C. M Walen- Lreed< ™.h «;CTk- voorstel inzake de bouw van een koffieshop/buurtwin kel in de wijk Voorhof en een voorstel inzake verbouw van enkele zalen in het dorpshuis. De nieuw ingestelde commissie ster), mevr. H. D Kiel-Kielema eerste vergadering eveneens op 2 'Chef tünsda« 1 oktober om 20.00 uur in het afd. Soc. Zaken ter secretarie), P. W. gemeentehuis. M. van de Ven (opbouwwerker), mej. Ook de vergaderingen van deze cam- H. Vrijenhoek (kruisvereniging, kin- missie zullen openbaar zijn. De eer der hygiëne), een nader aan te wijzen ste vergadering krijgt het karakter van een kennismakingsbijeenkomst waarop tevens van gedachten wordt gewisseld ov2r het werkterrein van de commissie. Op donderdag 26 september ver gadert de commissie Maatschap pelijk Welzijn. (20.00 uur). De ver gadering is openbaar en wordt ge- OEGSTGEEST Voor de schaats- houden in het gemeentehuis. Jeugd bestaat dit jaar de mogelijk- Agendapunten zijn onder meer een heid te schaatsen op de Haagse Uit- brief van de gemeente Leiden met hof. Dit gaat gebeuren op zaterdag- betrekking tot de regeling woon- middag (17.00—18.45 uur). Onder ruimteverdeling 1974, het verzoek jeugd verstaat men diegenen die na van de SticnMng Midden Rijnland 1 oktober 1961 zijn geboren. De kos- om medewerking bij de uitbreiding ten die hieraan zijn verbonden be- van het aantal maatschappelijk wer- dragen f94. Het schaatsseizoen loopt kers en het verzoek van burgemees- van 15 oktober tot 15 maart, secre- ter en wethouders om advies over de taris Slaghek van de Oegstgeester subsidiëring in het algemeen en aan IJsclub (tel. 51791) kunnen schaats- de Stichting Kinderspeelzaal Leider- liefhebbers zich opgeven. dorp in het bijzonder. Schaatsen op de 'Uithof' WARMOND Vijfentwintig jaar geleden opperde het toenma lig hoofd van de school met de bij bel Moret het idee een korfbal vereniging op te richten. Deze sport sloeg aardig aan bij de War- monders en al heel snel kon "War mond" dan ook met de competi tie gaan mee draaien. Omdat het vroeger zo was dat mensen van 'n andere kerk dan de christelijke geen lid mochten worden heeft de vereniging nooit meer leden ge had dan zo'n 70 tot 90. De laatste jaren kan echter iedereen lid worden. "Warmond" is in de loop der jaren altijd een gezellige vereni ging geweest en een ieder die door omstandigheden Warmond moest verlaten, bleef toch als het even mogelijk was de vereniging trouw. Momenteel zijn er dan ook meer "buitenlandse" senioren dan Warmondse. Het bestuur is vrij standvastig gebleven. Er zijn in deze periode maar vier voorzitters geweest en als men de notulen doorleest valt het op dat er zelfs een lid vanaf de oprichting tot nu een bestuurs functie heeft bekleed en zeer ak- tief is geweest, dit is Ineke de Vos- Heyl. Het korfballen op zich is in Warmond nooit een topsport ge weest. Ze zweven al jaren tussen de 3de klasse landelijk en de 1ste klasse afdeling in. Momenteel is het weer een afdelingsperiode. Ter gelegenheid van het 25-Ja- rig bestaan heeft de vereniging *n feestelijke dag georganiseerd en wel op 28 september in het Tref punt. 14.30 samenkomst oud-leden waarna om 3 uur een wedstrijd met deze personen. 17.00 een re ceptie alle symphatisanten zijn van harte welkom. 's Avonds is er een gezellig sa menzijn. goed. Zuiverheid, egaliteit, even wicht, intelligentie,- nodig voor liefst de dubbelkorige Psalm 100 van Schütz-, het kwam er allemaal uit. Meer kerkelijk populaire liederen, als Come let us return van Jackson en Rejoice in the Lord van Rathbo- ne. volgden nog. Doordat Rejoice wat vrijer gelaten werd, verschoof het wel iets van koorzang naar volkszang. Van Marion begeleidde. Sander van Marion besteed zijn half uur orgel eerst aan Spaans of versoaanst toonwerk van Jiminez en Pasquini (vroeg 17de eeuw). Echt dingen om in een speelautomaat met pijpen en een draaitrommel op te sluiten. Men weet, Mozart en Havdn hebben daarvoor gecomponeerd. Prelude, Air en Gavotte van West- lev zouden er zich ook voor lenen. Die verleidelijke Engelse Gavotte er uit lijkt ons overigens verdacht Frans. Alles fiin door Marion uitge tekend. Dito Walther's variaties in de Partita over de koraalmelodie Je- su meine Freude. De kluif voor de organist was de Passacaglla van ken. Vooral de vormgeving door de Buxtehude, een van diens topwer- organist van de laatste van de vier groepen van elk zeven variaties op het gelijkblijvende thema heeft een indrukwekkende indruk nagelaten. Addie de Jong heeft in zijn kwar tier vooraf o.a. een sierlijk Andan te van Fiocco geklepeld en na het orgelconcert geïmproviseerd on En gelse volksliedjes en daarna kerkliederen. De bus instappend hoorden we als laatste Abide with me. fast falls the even-tide (Heer blijf bij mij). "Abi de with me" zouden de laatste woor den van een stervende zijn geweest. De bijstaande predikant, erdoor ge troffen, zou het gedicht gemaakt hebben, dat Henry William Monk 150 jaar geleden van melodie voor zag. die twee miljoen Nederlandse kerkgangers nog aldoor ontroert. Sentimentaliteit? Neen, als Je het, Je bus instappend, zo uit de wolken toegedragen krijgt, weet Je het: een vingerwijzing van het eeuwig-men selijke. KEES VERHOEF Budo Ook leden van de judovereniging De Eendracht in Leiden hebben deel genomen aan de judowedstrijden in Den Haag. Ze stopten een briefje in de bus met wat namen. In de klasse 8-9 Jarigen kregen Marchel Kruok en Eel co Fielemon al lebei een eerste prijs; in de klasse 10-11 jarigen behaalde SJaak de Beer een tweede prijs. Alle andere deelnemende Eendrach- ters werden na vurige wedstrijden uitgeschakeld in de halve finales. Da's weer Jammer. Grabbelton De werkgroep „Q," onze vrienden uit de Merenwijk met andere woor den, vraagt het volgende: „In ver band met 't Haringstaartenfeest, dat op 4 oktober wordt gehouden, is nog dringende behoefte aan een grabbel ton (of eigenlijk een regenton). Wie kan die lenen? Voorts zouden ze erg graag in contact komen met iemand die een VW-busJe of iets groter ter beschikking heeft voor 2 oktober na 16 uur en voor een deel van 4 okto ber. Wie, wie, wie? Bel even met Paul Delfgaauw, telefoon 23645. Of Bui zerdhorst 77. Witvis Evenals vorig Jaar organiseert de sportcommissie van de wijkvereniging „De Juwelen" een viswedstrijd op za terdag aanstaande aan de Vlietweg, nabij Cronestein. De wedstrijd vangt aan om 8 uur. Om half acht verzamelen en koffie drinken in het koffiehuis Westgeest, eveneens aan de Vlietweg. De wed strijd duurt één maal twee uur en er wordt gevist op het totaal aantal centimeters lengte van bovenmaats gevangen witvis. De deelname staat open voor per sonen vanaf 16 Jaar. Het inschrijf geld bedraagt drie gulden (leden) en vier gulden (anderen). Het aas mag niet levend zijn (uitzondering is voor maden). Voor de beste is de wisselbeker van de wijkvereniging beschikbaar. Aan melden (met het geld in de hand) in de Agaatlaan nummer 441 (hal C), 533 (hal D7 of 487 (hal A). Kinderkantine I De stichting Kinderdagverblijven en de commissie kinderkantines in Leiden heeft aan de schoolbesturen, schoolhoofden en oudercomités een brief geschreven. Omdat het een in teressante brief is, laten we u mee lezen. "De meeste scholen in Leiden hebben met ingang van het nieu we schooljaar plotseling en zonder overleg (mét ouders, kinderkanti nes) de schooltijden veranderd. We weten inmiddels dat ook zij zelf door een nieuwe regeling verrast werden maar willen erop wijzen dat deze regeling voor het werk van de kin derkantines zeer bezwaarlijk is. Met een op de eerste schooldag ontstond verwarring bij de leidsters, omdat toen pas bleek dat de tijdstippen van de middagpauze verschoven waren; er was veel improvisatietalent nodig om de kinderen goed op te vangen. Om u een idee te geven van de moeilijkheden volgen hier de ver schillende tijden, binnen één wijk, waarop de scholen uitgaan: 11.30 uur 11.45 uur, 12 uur en 12.15 uur! Redactie Paul Wolfswinkel in gevaar komt; bovendien zijn de leidsters nu genoodzaakt méér en langer te warken. Dat brengt een kos.enverhoging met zich mee waar in niet voorzien was. Ons verzoek luidt: 1) Is het moge lijk de uitgangs- en aanvangstijden van de scholen tussen de middag te coördineren, althans per wijk? 2) Is het mogelijk dit te doen in overleg met oudercomités en de leiding van de kinderkantines? 3) We zouden het eig op prijs stellen als ook in de toekomst overlegd zou worden met de commissie kinderkantines, over bijvoorbeeld onverwachte vrije uren of dagen, waardoor de kin deropvang in gevaar kan komen". De brief besluit met de over tuiging te hebben gesproken ook na mens de kinderen en leidsters van de kantines en de werkende moeders. Vredesweek iin Zoeterwoude ZOETER WOUD E Tenslotte, von den de partijen elkaar. Waar de twee de kamerleden Waalkens (WD) Van Amelsvoort (KVP) en het eerste ka merlid pater Marius Achterberg op allerlei punten soms duidelijk van me ning verschilden, waren zij het eens over de zaak Chili. De situatie daar is, onaanvaardbaar. Daar moet hulp worden geboden, was unaniem de mening van de drie politici, die gis teravond in Zoeterwoude spraken in 't kader van de VredesweekactiVitei- ten. Andere politici overigens dan aanvankelijk waren uitgenodigd. Al leen Waalkens was van de aanvan kelijke uitgenodigden in staat ge weest te komen. Maar Waltmans van de PPR en Van Eisen (CDA) en gespreksleider Canisius waren ver hinderd. Thema van het politiek fo rum, nu deskundig geleid door Zoe- terwoudenaar Kolff voor pak weg zestig mensen was in de Christus Die naar kerk „Vrede in de Wereld en Wat doen we er aan" .Een onderwerp dat vanuit verschillende invalshoeken werd belicht. Terwijl pater Achter berg daarbij het evangelie als lei draad gebruikte plaatste Amelsvoort het thema in internationale verhou dingen en breidde Waalkens dat nog uit. Een paar citaten. Achterberg "(Vrede is niet oorlog willen, wat doe Je dus met het leger) "Opbouw van gerechtigheid is niet mogelijk zonder het terugvinden dringen van de de fensie uitgaven". Amelsvoort: (Vrede is de stabiele verhouding tussen de staten) had liever 'n gewapende vre de dan dat ongerechtigheid moest worden aangepakt met de kans op oorlog. Hij had het over twee blok ken die in evenwicht moeten zijn. Waalkens: was het daarmee eens, alleen hij zette China nog apart tus sen de blokken en sprak niet alleen over militair evenwicht in de noord- zuid verhouding, waarbij het Noor den de westelijke wereld is en het zui den de Derde Wereld. Waalkens vond dat Je macht moet gebruiken voor het bereiken van evenwicht in de strijd in de wereld. Hij was dan ook voor bewapenen om minstens even sterk te zijn dan de andere partij. "Eenzij dige ontwapening is volstrekt on aanvaardbaar omdat het handha ven van het machtsevenwicht de bes te garantie is voor het handhaven van de vrede". Waalkens had ook een aantal suggesties voor hulp aan de Derde Wereld zoals het geven van onderwijs, het overbrengen van ken nis, het overplaatsen naar en het uitbouwen van het productief appa raat in die landen. De mensen zelf moeten in staat worden gesteld grondstoffen tot hogere waarden te brengen. Verder wilde hij uitvoering van projeoten tot ten bate van de in- fra-structuur. Waarna zich de discus sie richtte op de ontwikkelingshulp terwijl Waalkens vond dat de be stuursvorm Van een land volstrekt onbelangrijk is voor het geven van hulp( alleen regeringen die Nederland niet vriendelijk gezind zijn krijgen geen geld) keken de andere twee naar de gerechtigheid. Als die er niet is moet men achter de onderdrukten gaan staan. Uiteindelijk vonden de partijen elkaar bij het probleem Chi- Woensdag Ten Katestraat, speeltuingebouw, be J aardensociëteit Humanitas. 24.3 Br.-estraat 19, Twentwel, sociëteit voo kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. S3R. Hogewoerd 108. Chlli-avond. Rijnlands Lyceum: Fons Jansen me „Kwartetten". 8.15 uur. Donderdag Breestraat 19. sociëteit voor gehandi capten, 25 uur nam. Kreatlef Sentrum, defensievoorlich tlng, 89 uur nam. Tsjaikowskylaan 39. Voorschoten ge spreksavond Baha'l Gemeenschap, i Van der Valk Boumanweg 236, Bijbel studie en Gesprekskring Baptlstenge Praethuys Leiden. Avond over ener. glebeleid. 8 uur nam. Rijnlands Lyceum: Fons Jansen me „Kwartetten". 8.15 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdiens der apotheken in de regio Leider wordt waargenomen door: Apotheel Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Apo theek Van Breest Smallenburg, Loe- vestein 7, Leiderdorp, tel. 99211. Apo- theek Voorschoten, tel. 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam Oegstgeest.se Apotheek, Wilhelmina. park 8, Oegstgeest, tel. 53274. Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu wen en weduwnaars tel Lelds advies bureau 61112 Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum. Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl 7.8010.30 uui nam en wo 7 30—8 30 uur nam Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging. Lelden Aanvragen hulp bejaarden en tangdj- rig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel 49441 (ma t./m vrll 9-^10 uur voorm) Gemeenschap Zuidwest Hulpveriening8- en informatiedienst ?emeenschap Zuidwest tei 64115 3921 en 61944 Juridisch adviesbureau Dienstencentrum. Van Hogendorpstr. Kinderclubs Leid» Volkshuis Informatie en Inschrijving voor kin derclubs Leids Volkshuls. elke woens dagmiddag van 2 tot 3.30 uur op Apo- thekersdijk 33. SOS-dienst Koordstudio I-jarigen Oude Rijn 88, 44000 Voor advies lnfor- Ontmoetlngsrulmteu: Werkdagen 's avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten. InfosentTum zaterdag 2— Moeders voor moeders dUck 32. Oegstfteest. tel. Release Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Pascal, dr. van O. P. Voskuil Oosterom; Hulpverleningsdienst Release, Nieu we Rijn 20a. tel 24555 In verband met vakanties zijn de openingstilden <ot eind augustus gewijzigd In ma, woe en do van 25 uur nam. ma en do 8 10 uur nam Releas» is gesloten van 14 Juli tot 1 augustus. T wentwel 8ocl6telt rwentewel, Breestraat 19, openingstijden, elke dag behalve op ma. do v a 21.00 uur Toegang 'oor mensen v a 20 Jaar Os T. Nlesthoven en J. W. M. de Bruin; Bianca, dr. van F. van Duuren en G. Bouman; Wletske I., dr. van L. H. Loe- bls en H. H. A. Roelofs; Menno, zn. Antiekdiefstal OEGSTGEEST Toen bewoners van een huis aan de Prins Hendrik laan in Oegstgeest van vakantie te rugkwamen, merkten ze dat er tij dens him afwezigheid was ingebro ken. Er waren twee antieke klok ken ontvreemd' een Engelse tafel- klok en een Friese s oeltjesklok. De waarde wordt geschat op zeker f 2500,-. Skiën op Duinrell WASSENAAR Het winterpro- gramma van de beide skibanen op Duinrell gaat op 28 en 29 september beginnen. Twintig skileraren zullen hieraan meewerken. De SBSN (Stichting tot Bevorde ring van de Skisport in Nederland), evenals de NRV (Nederlandse Reis- vereniging) geven weekend-cursus- I sen overdag, en avondlessen- op dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdagavond. Voorts is er langlauf - training op 'n parcours door het bos. Niet alleen volwassenen kunnen deelnemen aan de lessen, maar ook kinderen kunnen terecht bij de spe- 1 ciaal op de kinderen afgestemde cur- De Doezabraderie (van 30 septem ber tot en met 2 oktober) moet op 1 oktober 's avonds veel mensen op leveren. Op de hoek, vóór Pardoe- za, komt dan een podium te staan. Op het verhoog staat een spit en aan het spit draait een os van 400 pond. Om half drie 's middags al wordt het vuur omstoken en gaat het beest wentelen. Om 8 uur, als alles gaar en lekker is, komt de burge meester met zijn vrouw om als eer ste het mes in het beest te zetten. Andere genieters kunnen voor de prijs van een 'oud) pakje sigaretten terecht. Kinderkantine II 40 jaar Iedereen zal begrijpen dat het voor 2 leidsters practisch onmogelijk is, de opvang van de kinderen onder de ze omstandigheden soepel te laten verlopen. Het halen en brengen is zeer moeilijk te combineren door de verschillen in tijden en de afstan den van de scholen ten opzichte van de kantine; men kan niet meer ge zamenlijk eten zodat de goede sfeer In de Bethlehemkerk. de lige Kooikapel, die indertijd is ge sticht onder pastoraat van ds. J. W. Groot Enzerink, wordt vanavond om 8 uur het feit herdacht dat deze kerk 40 jaar geleden werd geopend. De huidige wijkpredikant, ds. Pan- nekoek zal een korte rede houden, waarna een gezellig samenzijn volgt in het wijkcentrum. LEIDEN. In september 1949 werd de Eerste Leidse Damesbridgeclub op gericht. Dat is nu 25 jaar geleden en gisteren werd dan ook dit heugelijk Jubileum gevierd. In hun huidige speelruimte, de Kleine Burcht op de Nieuwe Rijn werd een feest-drive ge houden cm mooie prijzen met daar na een borreltje en 'n gezellig diner. Alléén voor de dames, heren kwa men er niet aan te pas. In 1949 werd met 24 leden begonnen en men telt er nu 40. Sr is veel animo voor de da mesbridgeclub want er is een grote wachtlijst. Men speelde aanvanke lijk in Het Gulden Vlies, Old Dutch en Zomerzorg, restaurants die al lang verleden tijd zijn. In De Kleine Burcht fpeelt men alweer zo'n 10 Jaar ladJercompetitie en wedstrijden om de visselbeker en 2x per Jaar een grote drive De Eerste Leidse Dames- bridge riuo is sub-lid van de bond. Gisteren kregen alle dames een gro te feescr^zet en drie dames, die al vanaf de oprichting lid zijn, 'n bloe metje. Op de foto van Jan Holvast: t jubilerend bestuur achter de prij- zentafeL Presidente S. Verhey van Wijk-Roem, wedstrijdleidster mevr. J. Broekhuis en secietaresse Mevr. L. Hanson. Leiderdorpse (69) wielrijdster na botsing overleden LEIDERDORP Een 69-Jarige inwoonster van Leiderdorp is ochtend r het Diaconessenhuis verwondingen die zij opliep bij een botsing op de Engelendaal overle den. De bejaarde vrouw stak komend vanaf de Gallaslaan plotseling - op de verkjerde oversteekplaats - met haar fiets de weg over. Een 27-Jari- ge automobilist uit Leiden, die in de richting van het Elisabeth Ziekenhuis reed, kon niet meer remmen en schepte de fietsende vrouw. Auto in greppel OEGSTGEEST Op de rijksweg van Den Hang naar Amsterdam is gistermorgen rond elf uur een 56-Ja rige automobilist uit Bussum door onbekende oorzaak van de weg ge raakt en via ds berm in een greppel terecht gekomen. Zijn auto, die fors werd vernield, is half in de sloot gezakt. De bestuurder zelf is met verwondingen naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Schoolinbraak LEIDEN In het gebouw van de Chr. MTS aan de Brahmslaan is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. Behalve een rekenma chine ter waarde van twaalfhonderd gulden werd een geldbedrag van honderd gulden ontvreemd. De da ders zijn binnengekomen door het forceren van een draairaam. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B V Witte Singe) 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 67055 Kwartaalabonnement f 31 81 Per Post f 34 2( Jaarabonnement f 116 2( Losse nummers f 0 4.fc Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen BU autotna cische overschrijving geen ad aumstratie- cd incassokosten Nabezorging van 18.00 -20 00 u Zaterdag van 16 00—18.00 u. felelooD 0171030500

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2