MSI agenda Huis Zwieten op archeologische monumentenlijst Belgisch zandschip wilde niet wijken mm WÊÊ VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt 2 oktober opgehaald in de Nas- sauwijk, K.L.M.-wiJk, aan de Pape laan (van het station tot de grens met de gemeente Wassenaar), Dobbe- weg, Donklaan, Industrieweg, Wijn gaardenlaan (noordzijde), Elstlaan, Oude Adegeestlaan (het gedeelte tussen de Prins Bernhardlaan en Nassaukade), Erasmusstraat, Bak- kersteeg. Schoolstraat, Kon. Mari nelaan, Bloklaan, Voorstraat, Kerk plein, Treubstraat, Wlllibrordusstraat, Leidse weg, (tussen Schoolstraat en Raadhuislaan). Oranjeboomstraat, Molenlaan (het gedeelte tussen Prof. Asserlaan, en Kerkplein), Chr. Huy- gensstraat. Van Heuven Goedhart- straat, Prof. Asserlaan, Raadhuis- laan, (het gedeelte tussen Leidseweg en Prof. Asserlaan), Vredenhoef- straat, Langenhorststraat, Bethle- hemstraat, Vlietzicht en Tolstraat. Slaapkamer uitgebrand LEIDERDORP De slaapkamer van een woning aan de Leiderdorpse Frederik Hendriklaan is gisteravond geheel uitgebrand. De bewoners van het pand bemerkte de brand toen zij op het punt stonden naar bed te gaan. Het vuur is waarschijnlijk ont staan door een verkeerd bevestigde gevelkachel. Het hout achter de kachel is waarschijnlijk in brand ge raakt. Doordat de brandweer snel ter plaatse was, bleef de schade beperkt tot de slaapkamer. Chili-avonden VOORSCHOTEN/LEIDEN Het Komitee Vrij Chili Libre en de We reldwinkel-Voorschoten houden mor genavond in het cultureel Centrum een Chili-avond. Het programma ziet er als volgt uit: filmpje over Chi li van Piet Reckman, lezing over de situatie in Chili door Piet Reckman; pauze; discussie. De aanvang is om kwart over acht. Woensdagavond wordt er door het komitee Vrij Chili Libre in de socië teit van SSR, Hogewoerd 108 in Lei den eveneens een Chili-avond gehou den. Lezing en discussie zijn in dit de programmapunten. Aanvang acht uur. Gewonden in het verkeer LEIDEN Er hebben zich in 'fc afgelopen weekeinde in Leiden enke le verkeersongevallen met lichame lijk letsel voorgedaan. In de Kieken diefhorst (Merenwijk) botsten za terdagochtend een bromfietser en een auto tegen elkaar. De bestuurder van de bromfiets, een 44-jarige Lei- denaar, zou geen voorrang aan de automobilist hebben verleend. Hij brak bij deze hotsing zijn linker been. Eveneens op zaterdagochtend kwam op de Haarlemmerweg een 46-jarige inwoonster van Warmond met haar brommer te vallen, als ge volg waarvan zit haar pols brak. De vrouw schrok van een passerende auto, waarbij zij haar evenwicht verloor. Op de Oegstgeesterweg reed zater dagmiddag een 24-jarige Leidse bromfietser tegen de achterkant van een auto, waarvan de bestuur der moest stoopen voor het op rood springende verkeerslicht. De brom fietser kreeg eenhersenschudding. LEIDEN De visclub Zuid-West viste dit weekeinde in de Vliet. Totaal werden 718 irissen gevangenen met een gewicht m 49840 gram. 1. H. Moenen 73 st„ 4840 gr., 2. W. Moenen 68 St., 4130 gr„ 3. L. Kerk- man 58 st„ 4110 gr., 4. A. vd. Hulst 63 St., 3960 gr., 5. A. Ruis 43 St.. 3600 gr., J. d. Os 54 St., S340 gr.. 7. E. Scheuder 53 St., 3170 gr., 8. H. Schouten 48 St., 3090 gr., 9 K Ocvern 39 st, 2910 gr„ 10. K. Groenendijk 45 st* 2770 gr. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Letdsch Dagölad B V Witte Singel 1 - Leiden Postbus 64 - Giro 57055 Telefoon directie en administn» tie 01710-25041 TeiefooD redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Muider Kwartaalabonnement I 31 81 Per Post f 34 2( Jaarabonnement f ilö zc Losse nummers f 0 4.b Abonnementsgeiden t>i) vooruit oe taling te voldoen Bi) auto ma tlsche overschrijving geen ad ounistratle- en incassokosten Nabezorging van 18 0020.00 u Zaterdag van 16.00—18.00 u Telefoon 01710-30500 Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging bureau 61112 Begijntje Sexueel voorllcbtingscentram, Begijn hof 3 (Rapenburg) Dl 7.30—10.30 uu* Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mar® 45 tel. 49441 (ma t/m vrij 0—10 uur voorm). Hoorzitting Warmondse raadsfracties WARMOND De Warmondse raad vergadert donderdag 26 sep tember in het gemeentehuis. Vooraf gaande aan deze vergadering hou den de gezamenlijke raadsfracties morgenavond van 20.00—20.30 uur *n hoorzitting. Iedereen kan dan z'n vragen kwijt. Deze hoorzitting wordt eveneens in heit gemeentehuis ge houden. LEIDERDORP Monique de Leeuw gezeten op Ajax kreeg za terdagmiddag uit handen van burgemeester Van der Have de oorkonde uitgereikt behorende bij de eerste prijs voor de dressuur- proef voor paarden. Deze proeven werden door 55 volwassenen en kinderen van de ruitersvereniging 'Liethorp' uitgevoerd in de oude 'paardenbak' (manege) aan de Engelendaal ter gelegenheid van hun 7-jarig bestaan. „De zeven magere jaren zijn voorbij", zei de burgemeester tijdens z'n toe spraakje, „de 7 vette jaren komen nu in sportpark „de Bloemerd" wanneer de nieuwe manege daar gereed zal zijn". Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel 64116, 33921 en 61944 Juridisch adviesbureau Dienstencentrum. Van Hogendorpstr. Kinderclubs Leids Volkshuis Informatie en Inschrijving voor kin derclubs Leids Volkshuls. elke woens dagmiddag van 2 tot 3.30 uur op Apo- thekersdijk 33. SOS-dienst SOS-tel hulpdienst, tel 017KV— 25202 Voor allen die ln moellljkhe- Koordstudio mi - - Oude Rijn 88, oor advies. Inlor- !D van 16-23 uur. Werkdagen 's Zaterdag gesloten. Beurs voor kinderkleding in Oegstgeest OEGSTGEEST Op dinsdag 8 en woensdag 0 oktober organiseert de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers in Oegstgeest een kinderkledingbeurs in het Patronnatsgeboow van de RK Kerk. Op 8 oktober wordt er win ter - kleding (geen baby-kleding) ingeno men van 9.30 tot 11.30 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. De verkoop die dag is van 19.00 tot 21.00 uur. Op woens dag van 10.00 tot 13.00 uur. De baby- kleding komt ten goede aan Terre des Hommes. Twaalfhonderd zwemmers in prestatietocht van Poelmeer OEGSTGEEST Badmeester Rob Kluft rondde zaterdagmid dag zijn prestatietocht over 750 meter af door de laatste 350 me ter zijn handen gevouwen bo ven water te houden. Door het zwemmen van enkele hon derden meters uitsluitend met ..eenslag" won hij een wedden schap met de secretaris van de zwemvereniging .Poelmeer", A. L. van Ingen Schenau. De in zet was.één flesje bier. Dit was een van de leuke sportieve voor vallen die men in het Oegstgees ter Poelmeerbad kon beleven tij dens de zwemprestatietochten over 750 en 400 meter. De belangsteling was minder dan vorige Jaren, maar de bo ven temperauur was niet aan trekkelijk om een duik te gaan nemen. Na een lange, warme zo mer zoals vorig Jaar, is men dui delijk méér zwemminded, merkte vain Ingen Schenau op, die ove rigens me: de voorzitter van de organiserende zwemvereniging, B. J. Molenaar, toch nog tevre den was met de opkomst. Wet houder Temminck kwam een kijkje nemen. Een belangrijk man omdit nog steeds gewacht wordt op een overdekt zwembad. Toen om half vijf de laatste duik werd genomen bleken er bij na 1200 medailles te zijn uitge reikt. 645 kinderen zwommen in schoolverband, waarvan 340 de 400 en 314 de 750 meter. De vol gende scholen kregen een 400-me^er-groepsvaantjede Leerhoeve (Warmond), de Ou denhof-, Maria-. Hofdijbk-, Kam perfoelie-, Montessori- en Ter- weeschool. 750-meter-groeps- vaantjes gingen naar: Terwee-, Kamperf.ielie-, Willibrord-, Hof- dijck-, Montessori- Oudenhof- en Leerhoeveschool. Voorts werd deelgenomen door 320 ouderen (individueel) en de zwemvereni gingen Columbiaan (Voorhout), Vivax en de Vliet uit Leiden. (FOTO JAN HOLVAST) LEIDERDORP "Ik onderhandel niet met vrouwen" zei de Belgische schipper van het zandschip "Naza reth" uit Gent tegen dokter Els Ro mer van het verpleegtehuis "De Wil- bert" uit Katwijk. ZIJ had hem ver zocht weg te gaan zodat de patiënten konden uitstappen. Zijn zandschip lag voor de ingang van de Touwfa- brieken aan de loskade toen het voormalige hospitaalschip "Dunant" nu Prins Willem Alexander geheten, er aan kwam van een vacantiereis- Je uit Zeeland met 66 patiënten en 34 pers meelsleden aan boord. Ruim een uur hield de Belg de "Prins Wil- lem-Alexander" van kapitein Kou- denburj op. Totdat kapitein Kou- denburg tenslotte provinciale water staat belde die het verlossende woord sprak: de Belg moest af. HIJ mocht trouwens niet meer aan die loskade liggen. De zandlosapparatuur en he velinstallatie stonden ook danig in de weg, maar via een zijuitgang konden de patiënten, de meeste in rolstoel, de boot toch verlaten. Het was een succesreisje van 5 dagen geweest voor de bejaarde pa tiënten van "De Wilbert" alleen het embarke en ging dus niet vlekkeloos, door de weigerachtige Belg. Ook mis te men li. Leiderdorp de vrolijke mu ziek die de "waterreizigers" in elke havenstop ten deel was gevallen. Vanochtend is er weer een nieuwe groep vanuit deze "haven" vertrok ken. Foto Jan Holvast: Vla de "zij deur" konden de reizigers het schip verlaten. Burgerlijke stand van Leiden A. Sevenster M^* de"Whiter.' o\ tuil.EDEN: Eerste lustrum soos voor kamerbewoners OEGSTGEEST De Stichting Sociëteit voor Kamerbewoners en alleenstaanden in Oegstgeest bestaat vijf Jaar. Daarom zijn er allerlei fes tiviteit? i georganiseerd. In het club gebouw aan de Geversstraat met 'n gezellige soos en een ruime nu net jes op<£knapte tuin, werd zaterdag avond voor genodigden, leden en oud-leden een receptie gehouden van 8 tot 9 uur. Daarna was de soos open voor iedereen. Namens het ge meentebestuur waren ter felicitatie aanwezig de wethouders Thorn en Gmelich Meijling. die zich door voorzitter Van Dishoeck uitgebreid lieten inlichten over het werk van de Jubilerende Stiohting. Vanavond (maandag) staat een takkenfeest op het program in verband met het af scheid van de zomer en het welkom aan de herfst. Morgen rock en roll, woensdag barbecue in de tuin, don derdag en vrijdag muziek en dans. Het slotfeest op zaterdag in het Ge- meentecentrum is voornamelijk be doeld als reünistenavond. Maandag R^LpeuDUig railavond Leidse Post- i, WijdinKscilenst Spiri- Uenootschap. spreker dhr. Stadhui, vergadering Gemeen lei aad. 7.30 uur nam. Dinsdag Breestraat 19, sociëteit voor gehandi capten, 25 uur nam. Rijnsburgerweg 163, spreekuur Alg. Bureau voor Levens- en Gezinsvragen, 7.308.30 uur nam. Hooigracht 38. spreekuur Stichting Hulsvesting Werkende Jongeren. 7.30 8.30 uur nam. Mei] van Streefkerkstraat 48, gespreks- avond Baha'i Gemeenschap, 8 uur Breestraat 19. Twentwel. sociëteit v^or kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Steenschuur 6. Leidse Vereniging van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Mors weg 10. vergadering Werkgroep r en Vervoer. 8 i Woensdag Ten Kateetraat, speeltulngebouw, be jaardensociëteit Humanltas, 24.30 kamerbewoners, vanaf 9 uu* SSR. Hogewoerd 108, Chlll-avond. 8 Donderdag •oor gehandi capten, 26 uur nam. Kreatlef Sentrum. defensievoorlich ting, 89 uur nam. Tsjalkowskvlaan 39. Voorschoten ge- spreksavoad Baha'i Gemeenschap. 8 Van der Valk Boumanweg 236, Bilbel- studie en Gesprekskring Baptlstenge- Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen door: Apotheek Kok, Rapenburg 9. tel. 24807. Apo theek Van B re est Smallenburg, Loe- vestein 7, Leiderdorp, tel. 99211. Apo theek Voorschoten, tel. 01717-2525. Tevens op zaterdag, tot 1 uur nam, Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest. tel. 53274. piPl LEIDERDORP De Zuid-Afri kaan Esau du Plessis opende za terdagmiddag de tentoonstelling over Zuid-Afrika in het jeugdhuis aan de Lindelaan 12a. Veel foto's en folders en allerlei informatie materiaal lagen te kijk en te keur over de, volgens Du Plessis en werkgroep 3de wereld Leiderdorp, verfoeilijke apartheidswet in dat land. Er was veel belangstelling en het is interessant om daar eens 'n kijkje te nemen. De ten toonstelling wordt gehouden in het kader van de landelijke Vre- desweekactie. (Foto Jan Holvast) ZOETERWOUDE De gemeente raad van Zoeterwoude houdt 26 sep tember een openbare vergadering. Tijdens deze vergadering zal een voorstel van B. en W. behandeld worden dat het .Huis Zwieten" op de archeologische monumentenlijst plaatst. B. en W. wijzen er op dat het „Huis Zwieten" en het terrein er omheen (dat op naam staat van de Heineken Brouwerijen BV) van algemeen en vooral wetenschappelijk belang zijn. De grondsoorten, waarin zich de betreffende restanten bevin den getuigen van een zich in een verre historie voorgedaan hebbende ontwikkeling. B. en W. stellen de raad dan ook voor dit gebied op de monumentenlijst te plaatsen. De raad moet ook de leden van de woonruimteadviescommissie be noemen. Voor deze commissie heb ben zich beschikbaar gesteld: J. H. van der Ploeg, A. G. van Mil, F. G. de Graaff, W. Blomsma, J. W. van der Drift. J. W. Kliffen, mevrouw J. M. van der Ploeg-Van der Poel, A.C. Duindam, W. G. M. Kalkers. Voorstel van burgemeester en wethouders tot benoeming van leden van de woonruimte-adviescommissie. Benoeming van een lid van het algemeen bestuur van de gemeen schappelijke regeling inzake woonwa- gencentra in het rayon Leiden. Het opnieuw verhuren van het aan de Zuidbuurtseweg gelegen brandspuithuis. Verhuur van de voormalige r.k. Wielrennen De Spanjaard Prieto heeft gisteren de wielerronde voor amateurs van Malaga gewonnen. Hij maakte een totaaltijd van 16 uur. 14 minuten en 20 seconden. De Maas trichtenaar Collen werd 22e op 28 minuten er 34 seconden en Theo van Pol eindigde op de 38e plaats met eeu achterstand van bijna an derhalf uur. In de zevende en laat ste rit kwam Collen als zevende bin nen en werd Van Pol elfde. landbouwschool in de Antoniusstraat aan A.R.O. '73 te Zoetermeer. Vaststelling van de verordening tot wijziging van de „Verordening op de heffing en invordering van keur lonen 1969". Beschikbaarstelling van een kre diet ten behoeve van de aanschaf van leer- en hulpmiddelen ten be hoeve van de r.k. school voor basis onderwijs „St. Bernardus". Machtiging van burgemeester en wethouders tot het gedeeltelijk in trekken van het bij de Kroon inge diend beroep tegen het door gede puteerde staten van Zuid-Holland af voeren van de weg 38 van de lijst van quartaire wegen. Conformering aan de door de Minister van Cultuur, Rerceatie en Maatschappelijk Werk opgemaakte ontwerplijst van beschermde archeo logische monumenten voor de ge meente Zoeterwoude. Vaststelling van de zwemtari®- ven ten behoeve van het overdekt in- struotiebad. Nemen van een voorberei- dingsbesluit ex artikel 21 van de Wet. op de Ruimtelijke Ordening voor een gebied, gelegen tussen de Dr. Kort- mannstraat en Verlaatweg. In het Centrum aan de Schenkelweg in ZoetüHvoude zal op zaterdag 28 en 29 september een fancy fair worden gehoud-M ten bate van de drumband VIOS. VTOS, dat geld nodig heeft om 25 majorettes in uniform te steken, zal op cue zaterdag eerst met de Jeugd een rondgang maken door de derpskeri (18.45 u), waarna de fan cy fair om 19.30 uur zal worden ge opend dxjr Zoeterwoude burgemees ter Detmers. Tegen 23.00 uur is op die avond de sluiting v. d. fancy fair gepland, die op zondag van 11.00 uur tot 20.00 uur weer geopend zal zijn. De groove attractie in het Centrum wordt een lichtnamenspel, waarmee vele fraaie prijzen te winnen zullen zijn. LEIDEN Een 15-Jarige Leidse scholier is vrijdagavond door twee hem onbekende Jongens beroofd van zijn portemonnaie. De jeugdige Leiden aar liep in de Driftstraat, toen hij onverhoeds werd aangevallen. Twee Jongens van ongeveer zeven tien Jaar sneden zijn truitje stuk en eisten vervolgens zijn portemonnaie, waarin een bedrag van vijftien gul den, op. De politie heeft de straatro vers nog niet kunnen opsporen. Op de Oegstgeesterweg. halverwe ge het station en de Willem de Zwij gerlaan. werd zaterdagmiddag een 70-jarige inwoonster van Leiden las tig gevallen door een Jongeman, die kennelijk de bedoeling had om de vrouw van haar tas te beroven. De onbekend gebleven Jongen ging er echter vandoor, toen de bejaarde vrouw hem mee haar tas op het hoofd sloeg en bovendien hard be gon te schreeuwen. Scholier met mes bedreigd

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2