Weer fiks verlies Pernix BS domineert tegen Levi's: 92-80 Koude douche VNL Uitgelicht Danaiden lang "n achterstand Leidse ploeg wint voor het eerst van Haarlemse tegenstander Zege van Algemene UITGELICHT Afdeling Leiden - Afdeling Leiden - Afdeling Leiden - Afdeling Leiden - Afdeling Leiden PAGINA 14 MAANDAG 23 SEPTEMBER 1974 LEIDEN Voor het eerst In de basketbalgeschiedenis is een wedstrijd tussen BS Leiden en Levi's Flamingo's in een overwinning voor het Leidse team geëindigd: 92-80. Een flink verschil, maar het verloop van de wedstrijd leerde de ruim 1500 bezoekers dat de marge nog veel groter had kunnen zijn, als coach Pappas te gen het einde niet Richie Cornwall, de motor van het Leidse team, naar de kant had gehaald. BS heerste tegen Levi's op alle fronten terwijl de Haarlemmers toch volgens Bob Heuts (die ze vorige week had zien spelen) lang geen gekke wedstrijd speelden. Een pres tatie van groot formaat derhalve, die kracht verleent aan de prognose dat BS dit seizoen een belangrijke rol in de Nederlandse competitie kan gaan spelen. Al in de eerste seconde was het raak: een zeer goed ingestudeerde truc van Allen, Heuts en Smeenk had succes: Levi's stond met 2-0 achter en het publiek was in verrukking. Dat inspireerde Cornwall ca. zo dat het erop leek dat Levi's onder de voet zou worden gelo pen. (8-4; 16-11). Maar Levi's liet de storm overwaaien en kreeg langzaam aan wat greep op het Leidse snel- treintje. De achterstand liep niet verder op en dat was wel zo plezierig, omdat het daardoor een boeiende strijd bleef, met voor BS steeds een Haarlemse drei ging bij een kleine tempoverlaging. Die bleef dan ook uit en dus werd de voorsprong gehandhaafd op zo'n vier punten. Bij Levi's moest het spel voorname lijk gemaakt worden door de Amerikaan Harold Fox (een soort Butch Webster), terwijl bij BS naast de uit blinkers Cornwall en Allen de rest ook iets onder dat niveau meedraaide. De voor het eerst weer meespelen de Bob Heuts kwam nog wat ritme tekort, maar dat hij er nog helemaal is met zijn formidabele inzet was erg duidelijk. Vlak voor rust liep BS toch langzaam weg, ondanks het grote verschil in P's: Levi's 3 en BS 13, waardoor BS veel vrije worpen tegen kreeg. Ruststand: een dik verdiende 45-39 voorsprong. Na de rust is Levi's er niet meer aan te pas gekomen, want bij de Leidenaars gingen toen ook Smeenk en Heuts zich geducht weren, terwijl Kees Akerboom zo goed werd verdedigd dat hij geen punt meer kon sco ren. Dat betekende dat de punten nu nog alleen van Fox moest en komen en dat is zelfs voor zo'n goede speler een onmogelijke opgave. Al na vierenhalve mi nuut was het verschil tien punten en direct daarna „dunkte" Bill Allen alle Haarlemse hoop definitief weg. Toch een groot compliment voor Levi's, dat op een zeer sportieve manier gevaarlijk bleef. De Haarlem mers kregen zelfs nog even moed toen BS te vroeg dacht al gewonnen te hebben. Binnen de minuut was de voorsprong van zestien punten geslonken tot tien '65-55). Maar na de twaalfde minuut lukte het zelfs Fox niet meer en daarna is BS geen moment meer in gevaar geweest, ondanks het wegvallen van Heuts met vijf persoonlijke fouten. Cornwall dirigeerde het team, dat, rustig spelend zonder door de pressing- zone van Levi's in paniek te raken, de voorsprong ver der uitbouwde tot maximaal 21 punten: een afstraf fing voor Levi's. In de achttiende minuut kon het pu bliek Richie Cornwall een groots afscheidsapplaus brengen, wat Harold Fox nog even in de gelegenheid stelde een nog betere indruk achter te laten. Vooral hU was het die de stand voor Levi's een wat draaglij ker aanzien gaf92-80. Feestvierend bezette de Leidse aanhang na afloop de vloer van de 5-Meihal: de stemming is er weer hele maal in en de debacle van de laatste wedstrijden van verleden Jaar lijkt vergeten. Als BS nog iets meer een heid wordt, kan de ploeg een geduchte concurrent van Raak en Tranzol worden. In ieder geval wacht woens dag weer een moeilijke wedstrijd: thuis tegen Sperry Remington. Scores BS Leiden. (Tussen haakjes de totale punten- produktie van de desbetreffende speler in dit seizoen). Richie Cornwall: 16-12: 28 (134), BUI Allen 11-10: 21 (104), Rob Smeenk 2-10: 12 (66). Bob Heuts 6-6: 12 (12), Peter de Jong 6-0: 6 (25), Peter Kop 2-4: 6 (33), Rob WaUaart 0-3: 3 (12), Har Stol 2-0: 2 (25); Hans van Rooden 0-2: 2 (23). Topscorers Levi's: Harold Fox 34, Hugo Harre wijn 15, Kees Akerboom 11. AD VAN DEN KOMMER Poging van Harry Stol; die de concentratie van BS lijkt te symboliseren. (Foto Jan Holvast) LEIDEN Behalve de eerste overwinning vain De Danaïden waren er weinig gunstige resultaten voor de hoogst spelende Leidse clubs in de korfbalcotn petitieOvergangs- klasser Pernix verloor met 4-11 van Allen Weerbaar en van de eersteklassers won al leen De Algemene. Zuiderkwartier werd ver slagen door Rozenburg een lot dlalt ook de tweedeklassers Ons Eiland en Velocitas beschoren was. In dife klasse won alleen Cres cendo; TOP speelde gelijk. Door Wim van Vliet Pernix-All en Weerbaar 411 Na de flinke afstraffing tegen stadge noot Fides Pacta (13—8), kreeg Per nix zaterdag weer een fikse neder laag te slikken. Koploper Allen Weer baar had geen enkele moeite met het Leidse team. De pupülen van oud international Cees van Lunteren stonden na vijf minuten met 2—0 voor en dat was te veel voor Pernix. Die ploeg speelde nog steeds zonder Fred Breedveld en Jan van Seg- gelen, die deze week weer met de training beginnen. Maar intussen was vergeleken met het herenzestal van het vorige seizoen alleen Flip v. d. Kooy nog van de partij en die in grijpende veranderingen hebben lo gisch hun weerslag op het spelpeü van Pernix, dat bovendien niet be schikt over een sterk dameszestal. De 5—0 achterstand die de Leidse ploeg halverwege het treffen met Allen Weerbaar had, wekte dan ook geen verbazing. De 50 bleef trouwens nog lang ongewijzigd, omdat het derde Amsterdamse aanvalsvak weinig overtuigd aanviel, wat de verdienste was van de goed verdedigende V. d. Kooy en Mekking. In de tweede helft ging het wat beter met Pernix, mede door de wissel De Rooi-Knetsch. De boomlange De Rooi redde met twee goals binnen één minuut in ieder ge val nog iets van het .gezicht" van zijn team. V. d. Kooy (2) en De Rooi scoor den de Leidse treffers. De Algemene -Amersfoort 65 De Algemene haalde vlak voor tijd opgelucht adem, toen alsnog de win nende treffer in het duel met het trage, maar gedegen Amersfoort ge noteerd kon worden. Maakster van die goal was invalster Lende Sletglten- horst, die daarmee na afloop onge twijfeld de gelukkigste speelster in het blauwwitte kamp was omdat zij pnkele minuten daarvoor betrokken was geweest bij de totstandkoming van de Amersfoortse gelijkmaker. De (verwachte) Leidse zege kwam daar door aan het zijden draad te hangen, maar in feite was dat vrijwel de ge hele wedstrijd het geval. Amersfoort had met de wind in de rug in de eerste helft kans gezien op duidelijke wijze afstand te nemen van de zo op het oog gezapig spelende Filemon- ploeg, die zich teveel het trage tempo liet opdringen. (De ruststand was 2—4). In de tweede helft veranderde er veel. Amersfoort werd aanvallend volkomen uitgeschakeld, maar het wachten was op Leidse doelpunten (het grote probleem van De Algeme ne op dit moment) Die doelpunten kwamen uiteinde lijk in het laatste kwartier, nadat Jan Sjardijn zijn eerste twee straf- worpen had gemist. Janny van Iter- son manifesteerde zich toen duide lijk met twee goals. Janny van Iter- son (2), Ruud en Wam van Vliet, Jan Sjardijn en Lenie Slegtenhorst scoor den. RozenburgZuiderkwartier 5—4 Dat het tegen het vrij harde Ro zenburg altijd moeilijk spelen as on dervond Zuiderkwartier andermaal. De ploeg liep naar zichzelf te zoeken en toonde een gebrek aan zelfver- LEIDEN De Danaïden heeft zijn eerste overwinning binnen De Leidse korfbal-hoofdklasser I versloeg op eigen terrein het zwal ke Westerkwartier met 6—3, na bij de rust overigens verrassend met 1—2 te hebben achterge staan. De Danaïden heeft in de eerste helft dan ook bepaald niet kunnen aantonen dat Westerkwar tier tot de belangrijkste degrada tiekandidaten moet worden gere kend. De Amsterdammers heb ben een flink aantal wijzigingen in hun eerste team moeten aan brengen en missen om. het echt paar Borghols en Henk Sieben- list. Mutaties waren er ditmaal ook by Danaïden. Er was nogal wat te doen geweest over het op stellen van Casper en Irma van Nierop. die uiteindelijk toch in de basisopstelling stonden ten kos te van Ciska Peters en Frank de Bruin. Een andere verandering bij De Danaiden was het aan voerderschap. dat sinds gisteren wordt waargenomen door Gerard Nap, die deel uitmaakte van het tweede aanvalsvak. Dit kwartet, geleld door Nap, was er de oor zaak van dat Westerkwar Lier de eerste helft met een kleine voor sprong kon afsluiten. Het Leidse viertal richtte zich teveel op Ge rard Nap, die niet tot zuiver ge richte schoten wist te komen, waardoor in feite de gehele aanval werd lamgelegd, omdat Hans v. d. Leek (nog) niet in staat is een vak te lelden. Bovendien was het plaatsen in dit vak niet al te best verzorgd, zodat de 1—2 stand hal verwege afdoende verklaard is. Acht minuten na rust kwam er verandering in die situatie. Na tot 2—2 te zijn teruggekomen pakte de Bos-équipe de zaken anders aan, wat he* eerste oompetitie- doelpunt van Casper van Nierop tot gevolg had. Danaiden, dat tot dan toe zwak voor de dag was gekomen, ging wat beter spelen, al moest Eric Filemon na 20 minu ten Jan Eykelhof nog de gelijk maker toestaan. Het kwartet, on der leiding van dezelfde Filemon herstelde zich echter goed en werd vooral dankzij het doortas tende spel van Aad van Nierop duidelijk gevaarlijker. Succes bleef niet uit. Binnen zeven minu ten bracht Van Nierop met twee doorbraken zijn ploeg met twee punten voorsprong aan de leiding en dat bleek uiteindelijk voldoen de voor de eerste overwinning. De Leidse verdediging bleef goed gesloten en drie minuten voor het einde van dit verre van hoog staande korlbaltreffen zorgde Ge rard Nap tenslotte via een straf- worp nog v >or een zesde doelpunt: 6-3. Scoreverloop: 5. Stoeltie 01; 17 Filemon 1—1; 30. Haeckman 1— 2: rust; 53. Nap 2—2; 60. C. v. Nierop 3—2; 65. Eykelhof 3—3; 66. en 73. Aad van Nierop 4—3 en 5—3; 87. Nap 6—3. trouwen: er werden 5 strafworpen en teveel doorbraken gemist. Zuider kwartier kwam daardoor in de eerste helft niet verder dan één doelpunt van Janne v.d. Berg, die de plaats heeft ingenomen van Ineke de Kreek (mentaal niet erg sterk). Ook Ro zenburg kwam in de eerste rond gang echter niet verder dan één tref fer. De tweede helft begon goed voor Hen Zierikzee en zijn ploeg, toen de trainer/speler zelf Zuiderkwartier voor het eerst aan de leiding bracht: 1—2. De vreugde was van korte duur, want binnen tien minuten was de stryd vrijwel beslist door 4 treffers van een plotseling met scherp schie tend Rozenburg: 5—2. De achter stand kon niet meer ongedaan ge maakt worden, al kwam.Zkw door toedoen van Gijs Kloos en Zierikzee nog dichtbij een gelijkspel. TWEEDE KLASSE ELVA—Ons EUand 7—5 Ons- Eiland heeft niet kunnen profiteren va^a de misstap van mede-koploper DKC, doordat het zelf in Etten Leur met de eerste nederlaag werd gecon fronteerd. De eerste helft ging gelijk op (3—2 In 't voordeel van de thuis club), maar de strijd werd in het begin van de tweede helft beslist, toen het 6—2 werd. Te laat reageer de ons Eiland, dat wel terugkwam tot 6—5, maar dat de eerste neder laag niet kon ontlopen. Beekman (2), Julia Smits, Coby Deegenaars en Olga Soudam scoorden. Gymnasiasten—Crescendo 6—7 (2 —2) Een imet drie invallers uit komend Crescendo boekte een uit stekende overwinning op het goed begonnen Haagse GKV. Van krachtsverschil was nauwelijks spra ke (rust 2—2), waardoor de twee TOP-KOAG 11-11 TOP herstelde doelpunten van Leny Kok halverwe ge de tweede helft van doorslagge vende betekenis waren: 4—6. Zes VelocitasDES 4—6 Het Led derdorpse Velocitas werd ai in de eer ste helft geklopt. Door veel en zuivel schieten van afstand was DES (uit Delft) ln die periode aan vijf goals toegekomen, tegenover kon stellen. In de tweede helft ging dat beter, maar de vijf doelpunten vormden toch een te gro te kloof. Goals van Dries Mulder, Janco Breedveld en Gerard van Poelgeest (2) hielden de nederlaag beperkt. zich van de grote nederlaag i rige waefc door gelijk te spelen tegen KOAG. De Sassenheimse ploeg ken- dween O 0-9 en 11-10). KOAG red de in de slotfase het punt. Sinnebeek '3), Imanse (4). Lotte Keuning.Wil- ma en Henny Kuhn en Ciggaar scoorden. DERDE KLASSE de thulsölub lliets piks blijft het goed doen. Op conditie won de ploeg met 5-3 van Seolto door treffers van Herma Tobé (2) Jack van Berkum (2) en Marjan Huizing. Fluks Noordwijk stelde teleur door met 8-11 te verlie zen van NIO. Van Drongelen (3), Verloop (3), V.d. Berg en Dijkstra scoorden. LEIDEN Tegen de verwachting in heeft DOSR gisteren in de eerste klasse van de Afde ling T.0j^on bii Weteringse Boys met 1—0 het onderspit moeten delven. Gerard Vestering nam de winnende treffer voor zijn rekening. MMO klopte VNL met maar liefst 0—4 en toonde daarmee aan dit seizoen weer een vooraanstaande rol te willen spelen. Warmunda won van Al- phense Boys (2—0) en Alphia—Stompwijkse Boys werd 1—1. Door WiH Dijkman SJMO 4-6 Stompw. B. 4-3 .Varmunda 4-5 Weter. B. 4-3 /NL 3-4 Alph. Boys 3-2 XX5R 4-4 Alphia 3-2 ZLC 3-3 Oranje Groen kwam in de tweede klasse alleen aan de leiding dankzij een 2—1 zege op Kickers en dankzij de 3—2 nederlaag die VNA by WOA leed. VNA moet nu de tweede plaats delen met Meerburg en Uni tes. Meerburg won met 1—2 by: KRV en Unitas klopte Leidse Boys: 21. Dranje Gr. 4-7 Kickere 4-4 tfeertwrg 4-5 WOA 4-4 /NA 4-5 KRV 4-2 Jnitsus 4-5 Leidse B. 4-0 Zaterdag De koplopers in de eerste klasse zaterdag maakten geen fout. Hazere- woudse Boys won met 1—0 van Ka gia, Sleutels wees GWS met 3—1 te rug en Valken overmeesterde Wou- brugge met 32. Leiden haalde by MVKV een 0—3 zege binnen terwyi SC Lisse KRV opzij zette: 5—1. Hazerswoudse Boys Kagia 10 In een aanvankelijk geiykopgaan- de stryd kregen de Boys de betere kansen. Uit één daarvan knalde Jan Rietveld keihard tegen de paal. Jaap Raaphorst wiet kort hierna uit een listig genomen vrye trap vla de be nen van enkele verdedigers raak te schieten. In de tweede helf t miste John van Dyk een fraaie kans op de gelijkmaker. Sleutels GWS 2—1 Beide teams gingen voorzichtig, afwach tend van Start. Sleutels ging allengs wat meer in de aanval en dat resul teerde kort voor de pauze in een doelpunt van Bert Montague die eeret tegen de lat kopte, maar de te rugspringende bal alsnog langs doel man Knetsch plaatste. Na rust werd GWS'er Cor Lens door doelman Le pelaar bij de benen tegengehouden. De toegekende strafschop werd door Lens zelf benut. Jaap Herreur zette Sleutels weer op winst. Valken Woubrugge 3—2 Wou- brugge-doelman Van OoStindië speel de een ongelukkige wedstrijd en had aan enkele doelpunten schuld. Twee maal nam Woubrugge de leiding. Een treffer van Cor Boer werd beant woord door Kees PauwwM, maar Jan Burggraaf zorgde weer voor een voorsprong. Twee doelpunten van Reunes Bol deden de balans toch naar Valken doorslaan. MVKV Leiden 0—3 Een strafschop stelde Ben Scharloo al in de tiende minuut in staat Leiden de leiding te geven. Na deze snelle te genvaller herstelde. MVKV zich wel maar doelpunten maken was er toch niet by. Dit gelukte Koos Seller vlak voor ruflt wel In de tweede helft liet MVKV weer diverse kansen onge bruikt. Piet van Hall maakte daarna aan alle onzekerheid een einde. SC Lisse KRV 5-1 Lisse spreidde een grote inzet ten toon en Theo Bon liet spoedig 1—0 aanteke nen. Via Wim van der Plas kwam KRV tot 1—1 terug maar toen Jan Hofmeester by 'n Lisse-aanval de bal over eigen doelman Kees Ouwehand kopte (2Dvket de Katwijkse ploeg terug. Twee treffers van Ko Jan maat en één van Piet van Oosten Van Dorp van VNL (links) gewikkeld in een fel duel om de bal tijdens de wedstrijd VNLAfAfO die met verrassend grote cij fers door MMO werd gewonnen. brachten de ploeg een 5—1 eindstand LSW '70 op het scorebord. ïazerew. B. 4-7 GWS 4-3 4-7 Woubrugge 3-2 4-7 Kagia 4-1 4-5 KRV 4-1 3-4 MVKV 3-0 Sleutels Valken Leiden SC Lisse STVSB SJZ 3VLV Abbenes lUphia Kiekens (Foto Jan Holvast) 3-6 Stompw. B. 4-5 Beraardus 4-5 VNL 3-4 Unitas 4-4 Meerburg WARMOND Warmunda heeft Alphense Boys gisteren naar een vrij kansloze 2-0 nederlaag ge- spee.d. De Warmonders hadden in dit duel doorlopend het initia tief cn drukten dit uit in een 2-0 overwinning. In de eerste helft wist Alphense Boys het doel nog sohoon te houden. Maar reeds in die fase bleek de veelvuldig naar de buitenspel val grijpende Alphen se defensie kwetsbaar. Paniek heerste diverse malen ln de Boys- verdediging maar Warmunda kon hier voor de rust toch niet van profiteren. In de tweede helft nam een op nieuw sterker Warmunda na on geveer 20 min. de leiding. Cees Hartveld gaf 'n voorzet die door Dirk v.d. Niet op passende wijze werd afgerond. Het duurde niet lang of X stond 2-0. Dit doelpunt kw-tm op naam van Theo van Rijn die niet in de Alphense bui- tenspelval trapte, v. Ryn speel de bal niet af maar ging alleen door en daar hadden de Alphena- ren kennelijk niet op gerekend. Na dit doelpunt was de strijd wel beslist. VNL heeft een toch wel ver rassend grote nederlaag te slik ken gekregen van MMO. En dan te bedenken dat de Leidenaars op eigen veld speelden: 0-4. Het wil de gisteren absoluut niet lukken bij de VNL'ers die qua veldspel misschien nog niet eens veel on der deden voor de MMO-spelers maar op het punt van afronden schromelijk tekort schoten. MMO, dat ae zege in dit sportieve duel volkomen verdiende, beheerste dat onde: deel beter. Twee doelpun ten van Gerard Elstgeest hielpen MMO aan een 0-2 voorsprong. De Hoogmadese ploeg liep dankzy 'n treffer van Paul Wolvers naar 0- 3 uit. De vierde MMO-goal kwam op een wat merkwaardige wijze tot stand. Kees Hogervorst en Bernard Kraan waren zo belust om te scoren dat ze half botsend min of meer gelijktijdig de voet (en) tegen de bal zetten. Ze wis ten dw ook zelf niet wie van hen beiden nou eigenlijk het doel punt had gescoord. Dankzij de overwinning op VNL is MMO nu alleen aan de leiding gekomen van de le klasse van de Leidse Afdeling (zondag). Ook Warmunda heeft zich door de ze ge op Alphense Boys hoog op de ranglijst genesteld: 2e. 3-3 LSW '70 behaalde in de tweede klasse ztyn derde achtereenvolgende zege. Ditmaal dolf Kickers het on derspit: 3—0. SJZ kreeg by Abbenes een 2—1 nederlaag te slikken. SVLV liet het by VNL afweten: 21. Maar liefst acht doelpunten werden door Meerburg en Bernardus broederlijk gedeeld: 4—4. Alphia Unitas werd 1—1.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 14