Roodenburg laat kans op grote zege liggen :4-2 UVS: slechts 0-1 bij Elinkwijk Zeven is te weinig Slotfase tegen L.&S. fataal voor LFC: 3-1 Toevalstreffer Koos Hannaart SM*B.3=K Randstad tevreden met punt TEYLINGEN VERNEDERT LUGDUNUM MAANDAG 23 SEPTEMBER 1974 PAGINA 13 LEIDEN Roodenburg heeft in de eerste 79 minuten van het duel tegen Wilhelmus voor een opvallend gemiddelde ge zorgd. Aan vijf kansen hadden de Leidenaars toen genoeg voor maar liefst vier doelpunten. De Voorburgers leken dan ook met forse verliescijfers geconfronteerd te worden toen Roo denburg in de slotfase nog veel meer mogelijkheden kreeg. Onverwacht keerde de improduktiviteit echter terug en mocht Wilhelmus in de score nog enigszins tot uiting brengen dat het bepaald niet was weggespeeld: 42. Vri| spel Door Jan Preenen Roodenburg, dat eerder op ••Noord" HOV met 4—1 afdrooged, lijkt de goals duidelijk voor zijn eigen, niet ai te talrijke publiek, te bewaren. In uitwedstrijden heeft de formatie van trainer Van der Zwart grote moeite met de afwer king, "thuis" is zij tot nu toe bijzon der doortastend. Evenals in het tref fen met HOV liet Roodenburg zijn te genstander lange tijd het zetten ver loop bepalen. Doekman Nievaart stond in de openingsfase dan ook bepaald niet alleen, maar kreeg daarentegen ook niet al te lastig werk. De Voor burgers wenden uitsluitend vanuit de tweede lijn gevaarlijk, schoten, voor al via ex-Holland Sporter v. d. Vaart zo gauw zich een mogelijkheid voor deed. maar lieten de ééntweetjes, dieptepasses en eenmansacties ach terwege waarmee zij wellicht wel vsn de onzekere start van Roodenburg hadden kunnen profiteren. Het eer ste het beste bezoek van Roodenburg aan invaller-doelman Den Otter zou tegen de verhouding in wel succes op leveren. Linkervleugel-verdediger André Ooyendijk bereikte met een hoge voorzet Sam den Os, die de bal met de borst meenam en met rustig toekijkende verdedigers om zich heen beheerst scoorden. Vier minuten voor rust was het al 2—0 toen Fred Plijter na een voorzet van Verkuy- len Juist iets hoger opveerde dan Den Otter, die geblesseerd achter bleef: 'Toen ik de bal wilde pakken kreeg lk een tik". Plijter. met zijn 63 kilo de lichtste speler van het blauwzwar te gezelschap ("Ik werk sinds kort met halters om wat meer spier kracht te krijgen") was het daar niet mee eens. "Ik sprong correct naar de bal. Ik heb mijn handen niet gebruikt. De bal bleef door de wind als het ware hangen. Daar ver keek die keeper zich op". Ondanks de riante voorsprong liet Rooden burg zich ook tijdens de ouverture van het tweede bedrijf terugdrin gen. Middenvelder Ger Straathof, voor rust opvallend zelfverzekerd snelend. viel terug, aanvaller Peter Dubbeldeman had van zijn storende werkzaamheden ditmaal niet al te veel profijt en de verdediging lever de nogal wat foutieve passes af. Van der Zwart: "In bepaalde perioden, werden we wat ovefbluft". Wilhel mus dat voor één Dunt naar T erfden •was gekomen (oefenmeester De Mos: "mooi voetbal is dan niet belang rijk") leek in zijn opzet te slagen, toen Durand in de 22ste minuut ïn- koote uit een hoekschop van Lin- echter drie minuten later al George Pinas, invaller voor de aan de enkel geblesseerde Verkuylen. tik te beheerst 3—1 in na voorbereidend werk van Den Os. Pinas eiste ook ziln aandeel op bij de vierde goal, die in de 34ste minuut volgde. Pinas wist. na op de rechtervleugel te zijn doorgebroken. Den Os te bereiken die op zijn beurt met een uitgekiend hakballetje Plijter in het spel be trok. Met een prachtig schot rond de die het werkstuk af: 4—1. Wilhel mus leek op slag iedere vorm van verdedigen als overbodig te beschou wen, zocht bijna massaal de aanval, maar vroeg daarmee wel om een zware afstraffing. Die bleef uit om dat Peter Dubbeldeman alleen voor de ver uitgelopen doelman Den Otter te lang aarzelde, en Den Os de voor keur gaf aan een schot, terwijl Pi nas, Hannaart en Dubbeldeman vol komen vrij stonden. Wilhelmus kreeg zelfs met de finish in zicht nog een tweede doelpunt als afscheidsca deau. Ooyendijk legde Durand neer, en Staas, die even tevoren nog de bal op de paal had geknald, zorgde van elf meter afstand voor 4—2. - Henk van de Zwan van Randstad Sport (op de foto van Jan Holvast in het lichte shirt) zorgt voor een benauwd ogenblik voor het doel van Blauw Zwart. De Blauw Zwart 'ensie zal de situatie echter klaren. Invaller George Pinas tikt hoog opspringend de bal langs Wilhelmus-doelman Den Otter: 31. (Foto Jan Holvast) UTRECHT De woorden lagen voor op de tong in Utrecht. Het "onbegrijpelijk", dat herhaaldelijk werd geventileerd gold de uiterst magere overwinning van UVS, dat afgemeten naar het aantal vrije mogelijkheden met veel forser cijfers dan 01 had moeten winnen. De toevoeging "dom" stond voor het spel van Elinkwijk. De ploeg die in de laatste kampioensjaren toch een grote reputatie bij de amateurs had opgebouwd, speelde bijna ongeloofwaardig slecht. Alleen omdat UVS in het hoofd- ders De correct ie bracht Roodenburg klasse-duel vier dotjes van kansen niet kon benutten, werd Elinkwijks wellicht onbewuste zelfoverschatting niet afdoende bestraft. Daarom ook moest een toevalstreffer van laatste man Koos Hannaart tenslotte beslissen over de verdeling van de punten. misschien best „klasse" hebben, maar die zal diep weggestoken blijven slui meren als het team zo blijft spelen. was met een de mogelijk- het nemen Door Paul de Tcxmbe Tegen UVS immers. „Dat is het enige kwalijke", besefte UVS-oefenmeester Wally van Schoo- ten. „Dat we het niet voldoende heb- Z:: met Duyfjes op de plek ben afgestraft. Dat hield gelijk ta geblesseerde Bart Lardé, _v*v*v, dot uitgevoerd door ploegen met letten -TiSE* voor het oprapen lagen, vast te hou den. Anders ga Je nog punt weg". Het was de enige angst die Wally acties kan leiden, maar dat in de w; UÜU- HonWtwr. vom VUnlrwiilr Lnrf ppp ernaf" zeSe mels Vlel uaigeii, WK. «M metéén mmmdtje werd. Wat ongepeld wsllv als modem was bedoeld, werd een gelukkig tot stsnd. SSS^JS. overige had die trainer zich met 1000 toeschouwers (dat zijn ook wel eens meer geweest) kunnen stander. Elinkwijk kon gistermiddag bijna niets: niet plaatsen, niet ouderwetse dedïgtag op één lijn. Bovendien werd niet zuiver geplaatst en zat er geen tempo in de de middellijn De enige snelheid' die de ■ankelijk nog wel wisten te ontwik kelen, was bij het openzetten van de buitenspel val. Maar ook dat ging PAPENDRECHT Twintig minuten voor t einde van de amateur hoofd klasse A-wedstrijd Papendrecht-CW moest de strijd bij een 1-1 stand worden gestaakt. De Charloise ploeg had slechts zeven spelers over en re glementair is dat te weinig om met dit aantal competitie te spelen. In de tweede helft zette CW voor Bruis en Verhoeven in, twee wisselspelers, ter vervanging van v Neubigem en jjmama.n in de 70e minuut werd de bal door een der C W-verdedigers- uit het eigen doel geslagen. Over de door scheidsrechter T. J. Heerooms hiervoor gegeven strafschop in het voordeel van Papendrecht, maakte de CV V-er Spencer zich zeer boos en het gevolg was dat hij voortijdig naar de kleedkamer verdween. De doelman van CVV, De Jong, stopte de „elf meter" maar „overnemen" besliste Heerooms. Daarover maakte de kleine Arie van der Sluis, dia eens als betaald speler voor Sparta uit kwam, zich kwaad. Ook hij moest er uit. Toen waren er nog maar ne gen. De bal kwam uit de tweede pe nalty tegen de deklat. Geen doelpunt dus. Kart daarna werd een CVV-spe- ler geblesseerd van het veld gedra gen en een clubgenoot verliet met een pijnlijk gezicht eveneens het veld. De strijd moe&t worden ge staakt. steeds trager, nadat spits Harry v. d. Ham zijn enige kans had gekre gen van de sterk voetballende Car Pennen burg en op de buitenkant van de paal had gemikt. UVS kon toen herhaaldelijk de vrije ruimte inlo pen, deed dat zesmaal maar Van der Heiden (3x), Désar (2) en Verver slaagden er niet in meegelopen spe lers te bereiken (in twee gevallen) of uiterst reële mogelijkheden te benutten (in de andere vier geval len). Behalve op die momenten speelde UVS aanvallend trouwens ook vaak niet al te best. Daarvoor werd te kart gespeeld, daarvoor ook werd nog teveel buitenspel gelopen, hoewel de ook al zwakke scheidsrechter Mars man daar een paar maal debet aan was. Zander de in dienst wachtlo pende Groenendijk waardoor Van t Schooten zonder problemen Van het aanval- 111 had kunnen «tten - en Door Simon vain MeijgaaircW DEN HAAG Trainer Leo Halkeg van LFC sprak na de 3—1 neder laag van LFC tegen Lenig en Snel over „een enorme deceptie". Die te- leuratelliug bij de „Kanaries" was eng begrijpelijk, want juist op hec moment dat de Leidenaars in de slotfase nog in staat leken om (ten minste) een gelijkspel uit hot vuur te slepen sloeg Lenig en Snel ander maal toe. In de 83ste minuut werd de doorgebroken Wim Keetman door doelman Peter Boom van LFC met een .noodgreep" van een treffer af gehouden. Via de herkansing vanaf de penaltystip 'benutte Jan de Krij ger de mogelijkheid alsnog; 3—1. Het betekende de definitieve genadeslag voor LFC, dat kort daarvoor nog massaal naar voren was getrokken Jagend op een laat succesje. Toch moest LFC de oorzaak van de nederlaag voor een groot deel hij zichzelf zoeken. Immens, twee van de drie Haagse doelpunten konden ontstaan door fouten in de verde diging, die toch in vorige duels zo n betrouwbare indruk had achtergela ten. Lenig en Snel profiteerde na 28 minuten van de eerste fout in de Leidse defensie, toen Donald Schön- herr alle vrijheid kreeg van links achter Paul Pijnakker en daardoor makkelijk doelman Peter Boom kaas loos kon molken: 1—0. LFC kon na de openingstreffer maar moeilijk oo gang komen. Slecht plaatsen en een rommelige spelopbouw deed de Leia- te aanvallen al in een vroeg stadium verzanden. Mede ook doordat Lenig en Snel met het hanteren van de buitenspel-val het speelveld erg ver kleinde, bleven de aanvalsacties veel al beperkt op het middenveld. Dat het gebruik van diie buitenspelval al tijd een riskante aangelegenheid blijft, ondervonden de Hagenaars vier minuten na de rust. Een te laat dichtgeklapte „val' bracht Wim van DUk op rechts in vrije positie voor doelman Cees van de Beek. Van Dijk omspeelde de Haagse doelman en met een diagonaal schot scoorde da LFC-spits zijn eerste competitie- doelpunt. De wedstrijd bood toen gunstige perspectieven voor LFC, dat ge steund door die snelle gelijkmaker zo snel na de rust plotseling veel makkelijker ging voetballen. Het re sulteerde in aantrekkelijke doelkan sen kopbal Hans Kruyff net naast maar een tweede misver stand in de LFC-verdediging blok keerde plotseling de weg naar suc ces. Een afgeslagen LFC-aarrval werd razendsnel overgenomen door da Hagenaars die Wim Keetman op links lanceerden. De strakke voorzet van Keetman toon door Leslie Hazel- zet in alle rust opgevangen worden in het centrale deel van de Leidse defensie en doelman Boom die daarvoor nog enkele harde schoten had gestopt werd daardoor voor de tweede maal kansloos gemaakt. Die treffer was het startsignaal voor een Leids offensief waarin laatste man René Hols-wilder van LFC een groot aandeel opeiste. Diezelfde Hols- wilder bezorgde LFC bijna nog de gelijkmaker, toen hij op de linker flank doorbrak en met een erg hard schot de onderkant van de doel lat teisterde. Het bewust gekozen risico om Holswilder naar de voorste linies te sturen pakte voor de Leidenaars toch verkeerd uit. De driemans- aohterhoede van LFC verleende acht minuten voor tijd op de rand van buitenspel Wim Keetman vrije door tocht richting Peter Boom, die, als uiterste redmiddel. Keetman vast greep. De door scheidsrechter Van der Linden die nogal autoritair optrad toegekende strafschop werd door De Krijger alsnog benut, al gokte Boom wel op de goede hoek. Toch gaf LFC zich nog niet volledig gewonnen, creëerde zelfs nog een aantal mogelijkheden, maar aan de 3-1 nederlaag viel uiteindelijk niets meer af te dingen. de nog echter ook dit UVS nog duidelijk beter dan de partner. Vandaar dat aan de zege niets viel af te dingen, ook al Koos Hannaart immers had twintig minuten na de pauze bepaald niet de bedoeling te scoren toen hij bij sen vrije trap mocht overtreding van Zor- ge tegen Duyfjes. Hannaart expe- dieerde de bal alleen richting Elink- wijk-doel in de hoop Verver of Dé- sar te bereiken. Het werd toch 0—1 omdat invaller-doelman Van Soes bergen (die vaste keus Britsemer had gepasseerdvolledig mistastte nadat hij van de wijs was gebracht door de sprintende Désar. De twee Elinkwijk-invallers Schmelz en Cor- nelisz, zorgden daarna nog wel voor enig gevaar, maar de 0—1 hield stand. Ook toen Verver nog had plaatsgemaakt voor Henskens. Van Schooten („het had wel 4—0 moeten zijn") was verbijsterd over zij veel onkunde van de tegenstander. „Die ploeg moet klassen beter kun- „Zou ik wel denken ja", beaamde Elinkwijk-trainer Hol („Het had wel 4—0 voor UVS kunnen zijn"): .Al leen vandaag speelden we ver onder de maat. Het was huilen met de pet op". VOORSCHOTEN Randstad Sport toonde zich gisteren na het duel tegen Blauw Zwart (1—1) een tevreden ploeg. De formatie van trainer Tonnie Kantebeen was er fn geslaagd een kostbaar punit te veroveren, hoewel die Voorschotenaren het moesten stellen zonn»r de ge blesseerde aanvalssprtsen Rob van Zijp en Loek Helder Dat gemis wend echter voortreffelijk opgevangen door Henk van der Zwan en Gé Devflee. die ziln rentree binnen het eerste team van Randstad Sport vierde met een fcna-D doelpunlt. Een groot aantal top«"rfv«"w'ers bet hardwerkende Randstad Sport wat onaehïktoige manier op ee:i achterstand komen. Een mis verstand in de defense van de Voorsohotenaren stelde René van der Ham in staat om al leen voor doelman Pothof te verschijnen. Het betekende een 0—1 voorsorong voor de oloeg uit Wassenaar, die kort daarna pech had toen de paal een tweede treffer in d-e weg stond. Randstad Soort, dat met twee soitsen opereerde, kwam echter goed terug Nog voor rust kreeg het loon naar werken. De goed mee opgekomen rechtsachter Hans Lenz speelde met een goede voorzet Gé Devïlee aan die op z»n b°<"rt nada-t hi! eerst een verdediger van Blauw Zwart omspeelde met een hard schot de geliikmaker liet aantekenen. Na d° rust nro beerde een fel spelend Blauw zwart opnieuw aan die leiding te komen, maar de Randstad Soort-verdediging h&eJd de zaak achter goed gesloten. Doelman Pothof kreeg dan ook nauwe lijks meer gevaarlijke schoten te verwerken Uitgespeelde kan sen ontstond n er aan de an dere kant eigenlijk ook niet meer, al had Albert Lamberts van Randstad Sport weinig ge- hik toen een diagonaal schot van hem tegen de oaoJI ketste. Het werd al gauw duidelijk dat het 1—1 gelukspel beide ploegen tot tevredenheid stemde. Onder leiding van de orima fluitende scheidsrechter Mulder werd die stond dan ook uiteindelijk over die eindstreep heen gebracht. Zelfs met de hand lukte het Lugdunum niet. Teylingen-doel- man Toon Hoogervorst is trouwens paraat om eventueel ge vaar te voorkomen. (Foto Jan Holvast) Frank van Dam ...teveel vrijheid... LEIDEN Teylingen, 2 we ken geleden nog met 6—1 ver pletterd door Randstad Sport, heeft gistermiddag zelf vernieti gend uitgehaald. Op eigen ter rein werd Lugdunum met 1—7 vernederd. Die monsternederlaag hadden de Kikkers aan zichzelf te wijten. Terwijl het team aan vallend nog wel redelijk draaide, speende de formatie van trainer Lenz verdedigend erg zwak en bovendien misplaatst laoonlek, wat tegen een direkt spelende ploeg als Teylingen gistermid dag was, funest is. Dat bleek dan ook. De débutant maakte goed gébruik van de defensieve aarzelingen van de tegenstander en hield béhallve een officiële waarschuwing voor doelman Hoogervorst (die Rinus van Es had vastgehouden) dan ook ver diend een forse zege over aan het tweede-klasse-treffen. Een duel, waarin de Sassenheimers al binnen acht minuten de ge nadeklap hadden uitgedeeld. Eerst verspeelde Wim Oppelaar de baa onbenullig aan Van Dam die v. d. Berg in staat stelde 6—1 te scoren; vervolgens kreeg Piet Hoogstraaten alle vrijheid Dm 0—2 te verzorgen en pal daarop zorgde V. d. Vlugt uit een vrije trap voor 03. Daar mee was Lugdunum al knock out. Het Leidse team herstelde zich weiswaar enigszins, maar kwam niet verder dan goede po gingen van Koo6 van Eb (lat) en Henk de Cl er. Dat was het enige rendement wat Lugdunum van de offensieve acties kon plukken. Voor het overige trok de elf met teveel omhaal ten aanval. Teylingen deed dat an ders: de Sassenheimers demon streerden recht-voor-zh-raap" voetbal, wat rond de 31ste mi nuut al weesr tot succes leidde. De opnieuw vrijgelaten Van Dam kreeg ook in de tweede helft tevee vrijheid. Het resul teerde in twee treffers van de voet van die speler (55ste en 70Ste minuut). Oppelaar Slaagde er daarna weliswaar in 16 te laten aantekenen, maar het laatste woord was toch aan Teyïtngen dat via V. d. Berg 1—7 aan hot duel overhield.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13