STERKE START VAN PHILIDOR Ook mét Holl verlies ih VSMK 1 ENGELSE TOPJOCKEY DURR IN HOOFDROL OP DUINDIGT LSG in tijdnood ten onder tegen zwak ASV Volledig RCL vervalt bij SC Voorne in de oude fout de bank 1 MAANDAG 23 SEPTEMBER 1974 PAGINA 11 LEIDEN Het eerste schaakteam van Philidor ls de hoofdklasse van de KNSB-competitie ver rassend gestart. VHS I uit Haarlem, dat met spe lers als Van Geet, Jongsma, Eteijn en Nijdam beslist niet voor de poes is, werd op een waar schijnlijk beslissende 53 achterstand gezet. Ook Charlois, dat vorig seizoen met Philidor in de ge varenzone verkeerde, hakte er flink op los. Eind hoven bereikte nog wel 2yz2y2, maar de hang- partijen gaan Charlois de zege brengen. Lands kampioen Watergraafsmeer haalde tegen Utrecht fors uit: 72. De sterke kop van VHS maakte tegen de Leid- se topborden niet veel klaar. Ad van den Berg won fraai van Van Geet. Van Maaren schoof Steijn gladjes van het bord. De partijen van Bakker tegen Jongsma en Joop Piket tegen Nij dam waren tot de zesde zet identiek. Daarna speelde Joop sterker dan Lex Jongsma. Bakker zette Lex midden op het bord mat, maar Joop had na een foutje de vlag nodig om te winnen. Alleen De Graaff trapte in tijdnood in een geniepige matval. De "Leidse staart" bakte er heel wat min der van. Theo Piket en Westerveld kwamen nog tot remise, maar Berg had geen antwoord op de offers van ex-LSG-er Sikkel. De beide hangpar- tijen, die uitgespeeld zullen worden, moeten Phi- LSG I begon het nieuwe seizoen in klasse I B bepaald slecht door zowaar met 4>/25 y2 te ver liezen van het zwakke ASV I. De tijdnoodfase deed LSG weer eens de das om. In die fase werd Wichers weggecombineerd en zag Smout zijn ko ningswandel op het kerkhof eindigen. Tolenaar zag mat in twee zetten over het hoofd. Daarte genover stonden de winstpartijen van Konings en De Visser. Hörchner zorgde voor de mooiste winstpartij. Het nog drie remise was de koek voor LSG op, want Kemperman verloos kansloos. Philidor II smeet in klasse II B tegen Het Witte Paard met punten. Niet minder dan 2% punt verdwenen over de balk, zodat de Leide- naars met een voorlopige 4—4 stand tevreden moesten zijn. Weliswaar heeft Van der Wiel een gewonnen loper-eindspel, maar de partij van Den Broeder gaat ongetwijfeld verloren. Philidor II kan dus ten hoogste nog een 5—5 gelijkspel halen. Een daverende verrassing in deze klasse was het verlies van BSG II tegen het gepromo veerde Amstelveen I: 2—7. Voorschoten I beet in klasse II C tegen DD Hl fel van zich af. Er was volop strijdlust, hetgeen resulteerde in geen enkele remise of de enige hangpartij met een minus-pion zou remise moe ten worden. Wouters en Smit wonnen fraai. Bon- gers, overgewipt van Philidor, had slechts 21 zet ten nodig. Huizer was de grootste pechvogel: hij gaf een toren weg. Ook Houweling en Wise dolven het onderspit. De vier staartborden zorgden voor maximale winst. Philidor III was bij lange na niet tegen het gedegradeerde VHS II opgewassen: 2y2Sy2. Al leen Pols en invaller Snoek kwamen tot winst. Hendriksen pakte remise. De hangpartij van Freeke lijkt gewonnen te staan, hetgeen de score nog een draaglijk aanzien zou geven. De persoonlijke resultaten van de Leidse teams zijn: Philidor I VHS I: 5—3 (5y2—4y2) Ad v. d. Berg Van Geet 1—0; Bakker Jongsma 1—0; Van Maaren Steijn 1—0; De Graaff Koop man 01; J. Piket Nijdam 10; Westerveld Herman V2—W, Van Reek Uylings x—x; Th. Piket A. v. d. Tak y2—y2; Berg Sikkel 0—1; Van Loon Lips x—x. LSG I ASV I: 4y2—5l/2 Baart Duchêne y2y2Konings Van Eden 1—0; Smout Van Woerden 0—1; Wichers Terpstra 0—1; Kem perman Plomp 0—1Oosten Waenink y2—V2\ De Visser Blees 10; Tolenaar Hajee 01; Bakker Van Amerongen y2y2; Hörchner Dekker 1—0. Philidor II Het Witte Paard I: 4—4 (5—5) Van Halderen Dekker 1—0; Den Broeder De Wilde x—x; J. v. d. Wiel R. v. d. Linden x—x; Barkema Plukker 0—1; Van Steenwijk Bak ker y2—y2; Smit De Berg y2—i/2; Kohlbeck Offenberg 10; C. v. d. Bosch Waagmeester 1—0; Wisse Janssen 0—1; Weber T. v. d. Laan 0—1. Voorschoten I DD III: 6—3 (6y2—3Vz) Wou ters Roemjanzev 10; Bongers Rost van Tonningen 10; Houweling Mesters 01; Van Schaik Breet x—x; Huizer Koster 0—1; Wi se Belinfante 0—1; Thieme Van Bellen 1—0; Smit Ledeboer 10; Verstraten R. v. d. Harst 10; Kelfkens Van Kranendonk 10. Philidor III VHS II 2y2—6V2 (3V2—6V2) Se- lier Schelhaas 01; Pols Roos 10; Pajcin R. v. d. Enden 01Jongsma Eiserman 01; Van Selms Janssen 01Barendse Mol 01; Hendriksen Gründfeld y2Gerritsen Hoogeterp 01; Freeke Kuypers xx; Snoek G. v. Velde 1—0. LEIDEN De resultaten van de "Leidse" zaterdag clubs zijn het afgelopen weekeinde bepaald niet denderend geweest. Alleen Quick Boys verraste in positieve zin door met 3—0 bij 's Gravenzandse SV te winnen. Noordwijk daarentegen verloor op eigen terrein van Actief Amstel veen (12), Ter Leede liet het afweten tegen de Zwervers en RCL struikelde over SC Voorne: 01. NoordwUk—Actief Amstelveen 1—2. Noondiwijk heeft tegen Am stelveen 96 minuten er werd nog al wat blessuretijd bijgetrokken) fel aangevallen, alvorens het ein delijk via aanvoerder Cees Spaan derman wist te scoren. Gejuicht werd er echter niet omda: Am stelveen, dat Noordwijk 23 corners moest toestaan en zelf geen enkele hoekschop had mogen nemen, toen al twee uitvallen had be kroond met evenzovele goals van Dirk Roskamp vlak voor rust en Wim van der Laar vier minuten -na de hervatting. 's Gravenzandse SC—Quick Boys 03. Zo pover als t treffen tussen 's Gravenzandse SC en Quick Boys was, zo fraai waren de goals. Vlak voor rust werd Leo Pluim graaf fors onderuit gehaald. De Kacwjjkse spits, die later zou uit vallen, nam zelf de vrije trap. De bal sprong terug van het .muur tje" en Arie Remmelzwaal knalde hst leer diagonaalsgewijs in het doel: 01. Juist na een periode, waarin Quick Boys behoorlijk on der druk was gezet, zorgde Jaap Hoek met een prachtige lob tien minuten voor tijd voor 0—2. Een derde goal volgde in de 88ste mi nuut van de voet van Koos Klin kenberg Ter Leede maakte er tegen De Zwervers een trieste vertoning van. De enige goal viel vijf mi nuten voor tijd toen bij Ter Leede doelman Wim van Harskamp en Piet de Bruyn niet ingrepen en Pim van der Graaf kon scoren. RCL BRIELLE Ondanks de rentree van spits Leo Holl terug van vakantie en Koos Haneveld terug na een schorsing is RCL er zaterdag in Briëlle tegen SC Voorne niet in geslaagd ook maar een puntje te veroveren. De Ra cing werd voor rust op een 1—0 achterstand gezet en zag na de hervatting geen kans deze nega tieve score, tijdens een langdung beleg van de Voornse veste, om te buigen RCL verviel in de eerste helft van het belangrijke duel al spoe dig in z'n oude fou't. Er werd te veel geschoven, teveel in de breedte gevoetbald, waardoor een echt gevaarlijke, snelle uiltval slechts zelden kon worden geno teerd. De thuisclub daarentegen, kwam agressief ui't de startblok ken en brachit de Leiderdorpse verdediging met open aanvallen regelmatig in moeilijkheden. Die moeilijkheden groeiden de rood- witte-defensie na vijfentwintig minuten boven het hoofd, toen de Voornse aanvalslmie in een naar buitenspal riekende situatie voor doelman Bram Brandt verscheen: 1-0. Na de thee en een „toespraakje" van trainer Huguenin verscheen er een ander RCL in het veld. Op haar beurt moest de thuisclub nu in het defensief. De druk op het Brielse doel werd na zestig minu ten nog vergroot. Sjoerd Teske moest bet veld ruimen voor su persnelle rechterspits Leo van der Berg, die al direct voor veel ge vaar zorgde. Treffers zouden er echter niet vallen. Tonnie Eder- veen en Leo Holl vonden steeds weer de doelman op hun weg en de (weer pechvolle) Dirk van der Bijl deponeerde de bal een kwar tier voor tijd op de paal... Oegstgeest OEGSTGEEST Opnieuw is Oegstgeest niet tot een overwin ning gekomen. Tegen het West- landse Monster werd een neder laag van 3—1 geleden. In de eerste helft wogen beide parttijen goed tegen elkaar op. Monster, dat beschikte over twee razendsnelle buitenspelers, nam ln de 35ste minuut na een aar zeling in de Oegstgeester verde diging de leid.ng (9—1). Oegst- geest kwam goed terug, schiep zich enkele voortreffelijke kansen, maar de „schutterij" was hele maal van slag af. In de 55ste minuut kreeg Oegst- geest en unieke kans om langszij te komen, maar in de toegekende strafschop werd de bal door De Wekker hoog overgeschoten Vijf minuten later trokken de West landers er snel tussen uit en op nieuw was doelman Star een ge slagen man (0—2). Oegstgeest ging daarop stevig in de aanval, maar tippelde steeds weer in de buitenspelval van de Westlanders. In de slotfase kwam Monster weer opzetten en na een West- landse inzet verdween de bal via het been van Van Duijvenbode langs de kansloze Star (0—3). Kort voor het einde slaagde Wim den Hollander er in de uitslag een wat beter aanzien te geven (1—3). Randstad Spont VOORSCHOTEN Randstad Sport heef>t tegen het Vlaardingse TSB een regelmatige nederlaag van 3—1 geleden. In het eerste bedrijf had Rand stad Sport een uitstekende start. Met het accent duidelijk op de aanvat werd getracht het Vlaar dingse bastion te slechten. Door het uitblijven van treffers begon Randstad echter steeds meer op te dringen en werd de verdediging nogal verwaarloosd. Dit had tot gevolg dat de razendsnelle rech terspits tweemaal een uitstekende mogelijkheid kreeg: 0—2. Rand stad herstelde zich voortreffelijk van deze tegenslag en kwam goed terug. Maar opnieuw bleven doel punten uit. Integendeel opnieuw braken de Shell-boys uit: 0—3. In de tweede helft had Randstad Sport constant het initiatief en werd TSB sterk in de verdediging gedrongen. Pas in de laatste mi nuten slaagde Van der Geest er in alsnog de eer te redden. (31). Na afloop kreeg Randstad nog een tegenslag te verwerken toen bleek dan Weyenberg een ernstige liesblessure had opgelopen. En weer loopt een Noord- al op de grond liggende Jan Ruud Bröring (9) 'ten onder1 tieJ Amstelveen-verdedigers. wijk-aanval op niets uit. De Schoen (3) ziet toe hoe ook zal gaan in de melee van Ac- (Foto Jan Holvast) Nubar van Echten en Sasquatch winnen hoofdprijzen Door Jan Leijendekker Den Haag - Wat vader Jan van Buytene in nog geen dertig jaar was gelukt presteerde gistermiddag op een waterig Duindigt zoon Wim. Na eerder met Nubar van Echten de Jonker-prijs te hebben gewonnen, draafde dezelfde draver in onberis pelijke stijl naar een overwinning in de Produkten-draverij N. Opnieuw leverde de winnaar een km. tijd van 1.20.9 af. evenaarde daarmee zijn eigen rekord, en bevestigde zijn uitzonderlijk talent. De concurrentie die in de veronster- stelling leefde dat Nubars prestatie ir. de jonker-prijs een uitschieter was geweest, werd direkt na de start met de werkelijkheid geconfron teerd. Niels Zuidvelde - Nyssa Reglna en Noach van Echten kwamen door fouten kansloos in de course te liggen terwijl Nimrod R, toen er eenmaal een hoog toerental moest worden gedraafd, zich even eens in een galoppade verslikte. Nubar van Echten dus de absolute heerser van de 2-Jarigen gevolgd door Natal Buitenzorg waarmee Giel van der Togt zijn tweede plaats ruim voor Nimrod R en Nicole H veilig stelde. Hoofdgerecht bij de volbloeds was de ren om Baron van Tuyll van Serooskerken Memoriaal en de 33 mille prijzengeld. De Engelse topjockey Franky Dürr, die een week eerder voor eigenaar Cees Rood met diens Pamlia slechts figureer Je, speelde in deze semi- klassle'^r de hoofdrol. Hij had daarvoor de beschikking over Sasquatch, eens Derby-winnaar op Duindigt, geëmigreerd naar Fran krijk, maar altijd in Wassenaar te vinden wanneer er iets te verdienen lijkt. Nadat Earlydiso onder Johnny Smith 'ange tijd het veld van negen volbloe-is had aangevoerd was de merrie op het laatste rechte eind volledig leeg gereden en kon de ontknoping beginnen. Vroeg, mis schien te vroeg, ging Dürr met Sasquatch in de slag. Ruim voor de finish was de concurrentie op afstand gereden en leek de buit binnen. Sasquatch, pas werkelijk in zijn element als hij strijd moet leveren, verklaarde de zaak voor gezien, changeerde in zijn galop, •kNamen de Erven van baron memoriaal aan C. Rood (links), zeilde ovei de baan, maar kwam na een stevige correctie toch heelhuids binnen. Het afwijken van de rechte lijn kostte de winnende jockey een boete van vijftig gulden. Een dienstmede- deling d:e hij lachend in ontvangst nam. eigenaar Cees Rood ter hand stelde, afrekende en richting Schip hol vertrok. "Voor Nederlandse begrippen een zeer goed paard, je moet hem echter wel aan de praat houden". En dat deed Franky Dürr grandioos: met handen en benen. Van Tuyl van Serooskerken overhandigt L. W. Carp de T. v. S. de lokker van het winnende paard Sasquatch. opgenomen, 2. Kentish, Lass, 3. Lui tenant Dixy, toto: winn. 12,10, pl. 3,50 4.70 2 20, koppel 8.90, trio 2.178. Lee Rodney. Toto: winn. 2.60, pl. 1.30 1.50 2.20, koppel 3.90. Centraal Amerikaprijs, 2120 Produkten-draverij N, 1500 auto: 1. Nubar van Echten (W. V. Buytene 2.01.4 1.209 2. Natal Kirj van Ursem <C. Im'ming) 2.56.8 ÏÏifTïïi 1.23.4, 2. Lord Axkit, 3. Jozina du Bois. Toto: winn. 2.30, pl. 1.50 1.70 pl. 1.30 1.70 8.70, koppel 3.60. Golden Mermaidprijs, 1600 m.,auto 1. Hideaway (mej. M. Verhoeve) 2.06.2 1.18.9, 2. litis Hollandia, 3. II- lustre Mac. Toto: winn. 13.20, pl. den) 2.49.4 1.23.0. 2. Kwikstaart A, 3. 3.20 1 60 1.80, koppel 8.00, trio 902.80. Uitslagen 6.50, koppel 5.60, trio 338.20. H. P. Baron van Serooskerken me moriaal. 2500 m. ren: 1. Sasquatch (F. Dürr) 2.43.2. 2. Nikrolog. 3 Hope ful Future S. Toto: Winn. 2.10 (stal), 4.60, pl. 2.00 2.10 2.00, koppel 4.50. Gordel van Smaragdprijs, 2800 m., ren: 1. Irish Coffee (H. Ballantine) 3.05.9, 2. Tudor Roussi S, 3. Quick Nanny. Toto: winn. 28.70, pl. 5.00 1.60 2.00, koppel 38,90, trio 1.406,10. Grote KLM prijs, 2500 m: 1. Joke Vrij spel WINST VOOR LSRG EN DIOK ROOSENDAAL H«t Leidsoh Stu denten Rugbv-gezelschaD heeft z'ch herteld van een minder sterke co^- peMttestart. Na een «mannende steild teren de Commando's (KC*'),., kon de LeHse ereklasser RoosenAo.,1 nr>t een zege van fl—6 verlaten cilfers gaven het LSRG-overwicht. in het veld nog maar matig w*er. De Commando's, die aanvankeliik e°n 60 voorsDrong hadden ongebo'm'd, kregen daarna weinig geWen^eid meer om te scoren. De Leidse stu denten stoDten in de driekwartlMn goed af en de voorwaarteen wisten praktisch iedere bal te winnen. De twee tries die werden gedrukt door Jan van Meurs waren het gevolg van goed samenspel. De Leidse burgerrugbyclub DIOK soeeüde in Eindhoven teren de c^'b van die naam een goede wedste^d. DIOK won tenslotte met 9—6. Ma*r voor die overwinning heeft het Te'd- se team wel moeten "knokker". Vooral in de eerste helft had de scrum het erg moeilijk, hoewel DIOK toen een voorsprong wist te nemen dankzij een door Dick Altink bemi'te straf-kick. Nadat Bobby del Pr ado de voorsprong had uitgebouwd tot 90 kwam Eindhoven weliswaar op 69, maar in de tweede helft bleven de Leidenaars, met de invallers V. d. Meer en Nico van Seggelen, de be tere ploeg. In de score kwam toen geen verandering meer. BC Leiden is nog zonder puntenverlies LEIDEN De badmintoncomp rfcitie is in de hoogste regionen van start gegaan met eon vernieuwd punten- stelsel. Wordt er met het kleinste verschil verloren, bijvoorbeeld met 6-5. dan krijgt het verliezende team toch één punt - de winnaar krijgt er twee. Bedraagt het verlies 7-4, 8-3 enz. dan krijgt de winnaar drie pun ten en de verliezer niets Dankzij die nieuwe regeling heeft het in de eerste klasse landelijk spe lende Veglo na twee nederlagen toch twee punten. Veglo verloor vorige week met 6-5 van Velsen en gis termiddag met dezelfde cijfers van BKC 3 uit Den Haag. Dat zijn be paald geen slechte resultaten omdat Velsen de groepskampioen was en omdat Ed Guéring (50) uit het eer ste Veglo-teara is verdwenen. De man die nu algemeen reserve is, was Jarenland de dominerende figuur in Veglo I, waarin nu de gebroeders De Rooy, zusje Jacqueline, Addie Pol derman, Annie Pothof en Hans van Harteveld de dienst uitmaken. Badmintonclub Meerburg, die de thuis-weds, rij den noodgedwongen in Den Haag moet afwerken omdat er ln Leiden geen zaal meer vrij is, heeft na twee wedstrijden eveneens twee punten. Meerburg, dat derde klasse landelijk speelt in de Haagse sporthal De Houtzagerij won vorige week van STG uit Den Haag, maar gisteren was ei verlies tegen Flair. Een team dat dit seizoen erg s.erk is, dankzij de kracht van de zusjes Fe lice en Mirrette de Nooyer, van w!e Felice deel uitmaakt van de selectie van het Nederlands team. BC Leiden he;ft in de eerste klasse landelijk twee partijen gewonnen. De eerste met 5-3 van degradant Haarlem (een knappe pres at iede tweede gistermiddag wederom met 5-3 van BC Slot uit Zeist. BC Leiden draait momentcel zo goed door de fcoimst van Kees Knijnenburg. Jolan- da Heemskerk is bovendien mentaal sterker geworden en speelt samen met Lineke Laman erg succesvol. Alleen captaLn Enzo Spadon heeft z'n vorm nog niet gevonden. RONALD VEEREN Rogge winnaar van Finntitel MEDEMBLIK De Belgische FinnspeciaJist Jacques Rogge heeft dit weekeinde op het IJsselmeer on der Medemblik de Open Nederlandse Finntitel overgenomen van Cees Dou- ze. De Nederlander, die vorig jaar Rogge met klein verschil voorbleef, zeilde dit keer in de Solingklasse en eindigde op de vierde plaats. In het laatste van de twee weekeinden wer den de zeilers met totaal andere om standigheden geconfronteerd. Was t' vorieg week uiterst rustig zeilweer, dit weekeinde was het IJsselmeer witgekuifd en de organisatoren, moesten besluiten de laatste race van de Laser-klasse af te gelasten. (buiten weddenschapnen) (E. Lee man) 3.20.4 1.20.8, 2. Gallant Way. 3. Ideal Dear. 4. Gunnar Dear. Toto: winn. 34.30, pl. 3.30 1.30 2.50 koppel 5.70. DC 10-prijs. 2000 m.. ren: 1. Lady Wiepke fG. Bier) 2.10.1, 2. Go Baby Go, 3. King's money. Toto: winn. 8.20 nl. 2.30 1.70 2.90, koppel 9.20, trio 303.70. Safariprijs, 2120 m: 1. Marco Ymui- den (A .Harmsen) 2.59.3 1.25.4, 2. Kar- loff B. 3. Iris du Coq d'Or. Toto: winn 3.90. pl. 1.70 1.20. De totale totalisator-omzet bedroeg f 457.048.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11