HET BONTE LEVEN <fbont Lroed advies is een bontmantel bij aanschaf van van groot belang het mooiste^ YanEgmond Breestraat Bontmode BONT MODESHOW IN DE BREESTRAAT S. van Egmond (van de Breestraat): IN DE BREESTRAAT Veel succes voor Ronald van Egmond GEZELLIG WINKELEN ADVERTENTIE Breestraat 173, telefoon 01710 - 2 33 37, Leiden. Bontnieuws van VAN EGMOND BREESTRAAT LEIDEN BREESTRAAT 173 Tel. 01710-23337 Donderdagavond 26 september Op donderdagavond 26 september toont Van Egmond Breestraat de nieuwe bomtkollekitie najaar en winter 1974- '75. Dat wordt een interessante show, met allerlei nieuws, die wordt gehouden in de gezellig ingerichte winkel aan de Breestraat I73 im Leiden. U kunt telefonisch een plaatsje reserveren onder nummer 0171023337. Wees er vlug bij, want de belangstelling zal groot zijn. Presentatie Sonja van Proosdij De bekende radio- en tv-presenta- trice Sonja van Proosdij presenteert de modeshow in de zaak. zy zal dat heel vlot en gemakkelijk doen, want Sonja van Proosdij heeft de laatste tijd verschillende bont modeshows geleid. Enkele vlotte beroepsmanne quins tonen de modellen, die deel uitmaken van de grote kollektie bont mantels, die Van Egmond - Bree straat permanent in voorraad heeft. Dat er dit seizoen allerlei bijzon dere dingen te melden zijn, zult u met eigen ogen kunnen aanschouwen. Vooral op het gebied van combinaties van verschillende bontsoorten en de verwerking van mooie leer- en suè- desoorten met bont. Er worden ook modellen getoond, die ontworpen zijn door Ronald van Egmond. Open huis extra wijd open voor alle mensen, die de mantels van de show nog eens goed willen bekijken of willen passen en krijgt iedereen die op donderdag avond 26 september niet by de show aanwezig kon zijn, gelegenheid eens rustig en geheel vrijblijvend rond te kijken. Iedereen wordt tüdens de "open huis"-dagen plezierig ontvangen (zoals altijd trouwens by Van Eg mond - Breestraat) en er wacht u ook een gezellig drankje. Fraaie modellen uit vele landen Natuurlijk is er direct na de mode show nog gelegenheid om naar de verschillende getoonde bontmantels te kijken. Maar op vrijdag 27 en za terdag 28 september houden wij „Open huis". Dan staan de dieuren i*)f^ i i Van Egmond - Breestraat voert al jarenlang de aanduiding "internatio naal" bij zijn naam. En daar is na tuurlijk een reden voor. Het is om aan te geven, dat de grote bontkol- lektie niet alleen wordt samengesteld uit modellen, die in het eigen atelier worden vervaardigd, maar dat er bontmantels zijn uit vele landen. Zowel de heer Van Egmond sr. als zoon Ruud zijn regelmatig op reis om in die bekende bontlamden de mooiste modellen uit tes kiezen. Zo reizen zij onder andere naar Frankrijk, Enge land en Duitsland, om een kollektie op te bouwen, die bestaat uit het bes te dat er op bontgebied te krijgen is. En het interessante is dat de prijs stelling by Van Egmond - Breestraat bijzonder reëel (om niet te zeggen bijzonder laag) is. Dat komt juist doordat vader en zoon zelf het hele bedrijf leiden en voeren, waardoor de bedrijfskosten laag gehouden kun nen worden. heel intensief met alles bezighoudt. "Maar behalve het feit dat wy een grote keuze te bieden hebben, is de persooniyke benadering van de men sen toch wel het allerbelangry kstie. Wy weten zelf maar al te goed, dat het kopen van een bontmantel niet een kwestie van een paar minuten is. Daarom geven wy aan iedereen voldoende tyd, om in alle rust te kunnen kiezen. Waarby wy er altyd voor zorgen, dat men de nodige in formatie krygt." Mode is hobby Over de mode praat de heer Van Egmond byzonder graag. Het is eigeniyk zyn hobby (behalve dan dat hy ook nog een groot sport-liefheb- ber isHy vindt de bomtmode van tegenwoordig veel en veel aan trekkelijker dan enige Jaren geleden. "De modellen voor Jonge mensen zyn gewoon veel leuker geworden; de vormgeving is aangepast aan het mo debeeld van deze tyd. En mensen op by voorbeeld middelbare leef tyd kunnen er tegenwoordig ook veel be ter uitzien door de nieuwe mode, om dat er meer mogeiyk is. Onze bont- kollektie is daar helemaal op inge steld: we hebben mode voor elkeleef- tyd en voor zowel maat 38 als 46." Hoge eisen Overigens gaat 't er by Van Eg mond - Breestraat niet alleen om, dat een Jas mooi is. "Want", zegt senior, "vormgeving en pasvorm zyn belangryker. Elke door ons geleverde mantel moet voldoen aan de hoog ste eisen. We zyn gewoon heel streng voor ons zelf. Dan kan ook door on ze Jarenlange coupeurs-ervaring." Een laatste, maar zeer belangrijk pluspunt voor de zaak is het feit, dat men kan werken met een en thousiast team, werkzaam in de ver schillende afdelingen. De heer Van Egmond zegt erover: "Op dat team ben ik heel erg trots, omdat een mens alleen het nooit kan doen. Het is goed te kunnen samenwerken met plezierige en vakkundige mensen." Mevrouw A. M. C. Huntelman uit Leiden is heel trots op de bontmantel, die Van Egmond - Breestraat voor haar ontworpen heeft. Als het onderste deel van de mantel er af wordt geritst, houdt zij een avondjasje over. Twee in één: Wandel- en avond mantel van bont Voor mevrouw A. M. C. Hun telman uit Leiden maakte Van Egmond - Breestraat een heel bijzondere bontmantel: een bi- sambuik-jas, verwerkt met suède, voorzien van een afrits- bare rokHierdoor is het bo venste gedeelte van de mantel ook als avondjas je te gebrui ken. Zowel mevrouw Huntelman als haar echtgenoot kwamen de zaak bininen, zonder dat ze precies wisten wat het zou gaan worden. De enige wens was een mooie bontmantel te bezitten. "Maar ik moet een compliment ma ken over de manier waarop we in de Breestraat zyn ontvangen en we voorzien zyn van de nodige adviezen. Al myn vriendinnen zyn enorm en thousiast over de byzondere creatie, die Van Egmond ontworpen heeft", aldus Huntelman. Gratis boekje over bont recht, waarbij nog komt dat deze hartslagader van Leiden gewoon erg plezierig is om doorheen te wandelen. De bontspeciaalzaak Van Egmond ziet het terecht als een voorrecht om in de Breestraat gevestigd te zijn. Heel plezierig is ook dat er in de directe omgeving van de zaak ruime parkeergelegenheid aanwezig is. Natuurlyk krijgt u by Van Eg mond - Breestraat alle voorlichting, die nodig is by het aankopen van een mooie bontmantel. U krijgt een deskundig en persoonlyk advies. Maar als u thuis op uw gemak, nog eens iets wilt lezen over bont, dan kunt u dat doen in het boekje "Je ziet het niet aan de buitenkant". De titel geeft het al aan, dat er aan het produkt bont veel meer ver bonden is dan men zo wel zou zeg gen. Het bontboekje geeft u veel in formatie en leert u in feite heel veel over bont. By Van Egmond - Bree straat kunt u het boekje afhalen. Het is gratis. Mannequin Hannie toont een van de zeer fraaie modellen uit de kollektie van Van Egmond - Bree straat. Let u vooral eens op de vlotte verwerking met suède en op de sportieve ceintuur. Hannie zal tijdens de bontmodeshow op don derdagavond 26 september a.s. in de zaak aan de Bree straat ook aanwezig zijn. „Wanneer iemand het pla-n heeft om een bontmantel aan te schaffen, dam i® een goed advies eigenlijk het al lerbelangrijkste. Goede voor lichting, zowel op het gebied van bont, maar zeker ook op het gebied van dte mode en de coupe". Met deze stelling illustreert de heer S. J. van Egmond in het kort de hele filosofie van de naar hem ge noemde bont-speciaalzaak aan de Breestraat 1 73 in Lei den. is een van de gezelligste en mooiste win kelstraten van Leiden. En dat al vele jaren lang, vanaf de tijd dat winkelen alleen nog maar noodzakelijk was en nog geen vrijetijdsbesteding zoals tegenwoordig. In de Breestraat zijn veel belangrijke zaken gevestigd, vooral ook op het gebied van de mode. Voor een nieuwe garderobe kan zowel man als vrouw in de Breestraat te~ "Uiteindelyk is het zo, dat je bont overal kunt kopen. Er zyn zaken, die er van alles by beloven of zelfs een kado geven. Maar een vakkundig en bovendien eerlyk advies is het be langrijkste. Want voor elke vrouw is er in feite maar één jas: dat is de bontmantel die by haar type en by haar persoonlykheid past", aldus de heer Van Egmond, die uit een ryke ervaring spreekt, omdat volgend jaar zyn zaak aan de Breestraat 40 jaar bestaat. De laatste paar Jaar voert hy de zaak samen met zyn zoon Ruud, die in het geheel een eigen taak heeft, maar die zich toch ook met het con tact met de bezoekers aan de zaak bezighoudt. In de loop der Jaren heeft Van Egmond - Breestraat zich een zeer goede naam opgebouwd in een wyde omgeving, waardoor het bedryf ver uit gaat boven het plaatselyk belang. Grote kollektie "Door onze enorme kollektie, be staande uit vele honderden bontman tels in allerlei bontsoorten en in vele maten en modellen, zijn wij een re gionaal bedrijf geworden. De klanten komen werkelijk uit de verre omtrek", zegt de heer Van Egmond, die zich als oprichter van de zaak nog steeds De naam Vain Egmond ia de laatste tijd regelmatig in het nieuws geweest. Dat kwam door de activiteiten van bont werker en bontmode-ontwer per Ronald van Egmond (één van de twee zonen). Hy heeft zijn opleiding gehad in het bedrijf van zyn vader aan de Breestraat, maar voor hy daar op het atelier ging werken, stuurde va der Van Egmond hem al naar ver schillende andere zaken om het bontvak tot in de details te leren. J De heer S. J. van Eg- f mond (van de Breestraat)f f "Wij hébben een permanen- f J te kollektie van de mooiste f bontmantels. Er is echt voor f iedere vrouw iets bijzon- f t ders." AVONDJASJES ZIJN WEER IN Het is duidelijk te zien op de mode-pagina's van dag- en da mesbladen: korte avondjasjes zijn weer in. Trouwens kijkt u maar eens rond op een partijtje of een receptie. Die romantische en zo vrouweiyke avondjasjes zyn weer helemaal in de mode. Van Egmond - Breestraat heeft er een hele kollektie van in allerlei prijsklassen. Er is keuze uit vele bontsoorten, kleuren en com binaties. Het is eigeniyk gewoon een kwestie van kiezen, om ook zo'n ge makkelijk avondjasje erby te hebben. Bont-couturier Ronald van Egmond maakt ook bont voor mannen. Hier draagt hij een fijn jack van donkerbruine nerts met leer. Eigen zaak Vele Jaren was Ronald van Eg mond (28) op het grote bontatelier m de Leidse Breestraat werkzaam, tot hy twee jaar geleden een eigen zaak opzette in het fraai gelegen Doorn. Vorige maand gaf hy een mode show in de galerie Nieuwe Weg in Doorn, waar onder andere zangeres Thérèse Steinmetz en acteur Henk van Ulsen zijn nieuwe modellen toonden. Intussen is zijn naam door gedrongen in de mode-kolommen van de grote landeiyke bladen. Een suc ces voor de zoon, maar ook voor de va dar.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 14