Roodenburg met 4-1 zege nog lief voor HÖY 'Als je kansen niet benut, houdt het op' LFC houdt Xerxes zich af: fel van 0-0 Fraaie goal van André Ooyendijk UVS verliest bij Papendrecht REGIONALEN 'KIKKERS' OP SCHOT MAANDAG 9 SEPTEMBER 1974 Door Jain Freemen LEIDEN HOV mocht tegen Roodenburg uiteindelijk nog blij zijli dat het kon vaststellen dat het voor de tweede keer successie een 41 nederlaag had geleden. De eersteklasse- debutant uit Rotterdam is vooral na rust uiterst mild behan deld. Van organisatie in de verdediging was toen totaal geen sprake meer en de spelers maakten soms de indruk alsof zij voor één middag uit een wassenbeeldenmuseum waren gehaald. Zo bewegingloos keken zij zo nu en dan toe bij de acties van Peter Dub- beldemau, Reinier Verkuylen, Ferd- dy Plijter en al die anderen, die gis termiddag het door trainer Van der Zwart gepredikte aanvallende voet bal gemakkelijk tot een groot succes wisten te maken. Want al mocht HOV's oefenmees ter Könemann na afloop terecht opmerken dat zijn ploeg voor de rust bij een 0—0 stand verscheidene kansen had gehad om zelf een voorsprong te nemen ("De wedstrijd zou- dan heel anders zijn verlopen")een feit is ook dat de Rot terdammers in de tweede helft een soort staakt-het-voetbal-actie leken te voeren. De score had toen met enig geluk tot voor Roodenburg begrippen ongekende hoogte kunnen oplopen, 't vernieuwde Roodenburg, dat geen genoegen -neemt met één doelpunt verschil, maar wil blijven Jagen liet de kans om de koude douche voor HOV in een ijskoud stortbad te veranderen echter voorbijgaan. On der meer omdat Peter Dubbeldeman tweemaal de winnende zet over het hoofd zag toen hij alleen voor keeper Broekhuizen versoheen. Dubbelde man had toen echter al de openings treffer op zijn naam staan. In de 35ste minuut had hij zich als een goaltjesdief ontpopt, nadat Verkuy len de bal uit een verre inworp van Cees Montagne voor zijn voeten had gekopt: 1—0. Op dat moment was de Leidse voorsprong enigszins tegen de verhouding in. Want al waren de Roodenburgers veelbelovend van start gegaan met snel uitgevoerd breedte- en dieptespel, toen de eerste treffer uitbleef liet de Van der Zwart équipe zich geleidelijk aan aftroe ven door de in die periode nog felle HOV'ers. SJaak Nievaart, Rooden- tburgs Jeugdige doelman, moest zelfs nog eenmaal gestrekt naar de hoek om een door Huizer laag ingeschoten bal de toegang tot het doel te ont zeggen. Dergelijke moeilijkheden de den zich na het doelpunt van Dub beldeman nog maar sporadisch voor. [Roodenburg hervond zichzelf in \snelle combinaties, waarin de nogal eens werkloze verdedigers volop wer den betrokken. Zoals linkervleugel verdediger André Ooyendijk, die de bad in de 42ste minuut bij de middel lijn oppikte, ongestoord aan een solo mocht gaan werken en die met "een schitterend schot mocht afronden: 2—0. In de tweede helft was de een zijdigheid troef. Slechts even mocht HOV niet aan enige puntenwinst denken toen zich een reeks misver standen voordeed in de Leidse de fensie, waarin Hans Tisseur als cen traal verdediger zijn rentree maakte en André Ooyendijk door zijn ver huizing naar het linkerverdedigings- blok Wim Lancel naar de dug out verwees. Huizer leek van die commu nicatiestoornissen te profiteren, maar vond andermaal Nievaart op zijn weg, die vervolgens ook De Bruin afstopte. In plaats van de achter stand te halveren zou HOV in de 22ste minuut definitief buitenspel worden gezet, als gevolg van soepel uitgevoerd samenspel van Dubbelde man, Plijter en tenslotte Verkuylen: 3—0. Dat HOV in de 33ste minuut dan toch zijn tegengoal opeiste (op omstreden wijze overigens: arbiter Anneveldt negeerde het buitenspel signaal van Roodenburgs grens rechter) was niet meer dan een plaagstootje. Vooral om dat de Lei- denaars, die rustig Tisseur naar het front konden sturen, vlak voor tijd voor de vierde maal toesloegen. Dit maal via Sam den Os, die na een kop bal van Dubbeldeman doelman Broekhuizen met een lob kansloos liet: 4—1. HOV-trainer Könemann: "Ik had gehoord van een hangende en verdedigende ploeg, maar daar was niets van te merken". Vrij spel De op deze foto niet zichtbare linkerspits van Lugdunum, Jan Pijnaker, heeft onna volgbaar uitgehaald. Scheveningen-goalie Ton Akkermans (linksboven, hangend in de liicht) en Jaap Schildhuizen zien de bal hoog in het doel verdwijnen. Lugdunum leidt met 1—0. (Foto Jan Holvast) LFC tenslotte bij Xerxes op het re- Holswilder (oDnieuw) een hoofdstuk sultatenlijstje rnooht bijschrijven, apart vormde. Het feit idat Hölswilder werd door de Leidenaars in grote vorige week een aantal dagen op bed dank aanvaard. Jeugdig LFC blikte bed moest blijven door een opkomen- uiterst tevreden terug op de "klus", de groep, vormde voor LFC's laatste m beletsel om gisteren uit te die, evenals vorige week, geen doel- bevestigde dat LFC momenteel kwa- Halkes. Samen met Dik Pardon hield liteit genoeg herbergt om de toe- hij de zaak achter goed op slot. Bo- Door Simon van Meij gaarden prima keepende Peter Boom. Scho ten van Cock Hazebroek. Eddie Treurniet en Robbie Weeda werden door Boom voortreffelijk gestopt. Ook na de rust bleef het voor het doel van Peter Boom regelmatig "spits- De aanvallende acties optimistisch tegemoet te zien. "We zullen alleen nog wat meer lef moeten krijgen", wist LFC-interim Xerxes liepen echter keer op keer trainer Leo Halkes naderhand, stuk in de fuik die LFC geposteerd "Xerxes heeft doelman Peter Boom had in het hart van de geelzwarte erg veel werk bezorgd;, maar de mees- defensie. "Alles ging veel te veel door te reële scoringskansen menten ontbreekt ons nog de bru- Xerxes dan ook na afloop. "We pro- taliteit om eoht door te drukken", beerden het veel te weinig via de Die momenten waarop LFC de strijd vleugels", wist de man, die zich vóri- in zijn voordeel kon beslechten wa- ge week door DHL uitgebreid op de ren zeldzaam geweest. Konden ook hoogte heeft laten stellen over het schaars zijn, doordat het felle speltype van LFC. Het heeft Dorjee Xerxes veelvuldig op de helft LFC te vinden dadendrang vai trainer Hans Dorjee werd direct het openingssignaal niet veel geholpen, want de jeugdige Die aanvallende Leidse ploeg kwam in het tweede be de formatie van drijf nog het dichtst bii een treffer. Nadat John Verschoor direct na rust PAPENDRECHT UVS kon de trilogie niet voltooien. Hoe- °P weg naar de rechterhoek en wel de jacht op het derde gelijkspel bij Papendrecht al direct ®toad volledie op het verkeerde been d<Led 'n de (26sjf laad twijfelde j i j i i i .„I toen het hoofd van v a rindan aa Dm de overtredingen In te dammen, slecht en scho na de pauze voluit werd geopend, schoot de Leidse hoofdklasser bal ee„ antee richtins^™ a! «oor John Verschoor van 1 tenslotte toch letterlijk en figuurlijk tekort. Vier, vijf goede voorzet van invaller (ioor schalk) v°orzien van een officiële Henneke. Een toch het centrum", bekende de teleurge stelde oel'enmeester Hans Dorjee 1 scheids- al eens door de Xerxes defensie gesoleerd zijn schot ging raast. kreeg middenvelder Peter Slinger- rechter Ploeg duidelijk gemaakt, LFC moest al snel een aantal hoek schoppen weggeven aan de Rotter- land "in de 76ste minuut de beste dammers, die de openingsfase lar- gelijkheid voorgeschoteld, deerden met opmerkelijk veel over- kopbal tredingen. Vooral middenvelder Joop bal Serier viel in dit opzicht nogal Teun Hoek belandde de de voeten van Slingerland, die zich daardoor vrij voor doelman logelijkheden op 11 doemden op toen UVS na de pauze be reid was alle mogelijke risico's te nemen. Aan het einde van de jachtige rit moest Wally van Schooten toch een "oud ver haal" afsteken. drukkelijk op. Scheidsrechter Ploeg st. Nicdlaas bevond. Peter Slinger- ogenblik. richtte schoot uiteindelijk naast 't LFC te doel. Eén minuut voor tijd werd het berechte) gelijkspel door Cock Ha- handvol minuten schuwillS: wegens "grof spel", zoals zebroek van Xerxes nog in stand u:J1gehouden, toen hij John Verschoor De onstuimigheid waarmee Xer- op het nippertje van een treffer kon xes probeerde om het doel van Peter afhouden door een hoekschop weg te Boom te bestormen, werd goed inge- geven. Door Paul de Tombe "Hoeveel mensen je ook naar voren stuurt en hoeveefl risico je ook neemt, als Je de kansen niet benut, houdt alles op. Dan kan één goal voor de tegenstander genoeg zijn", berustte de trainer. Dus had Papen drecht voldoende aan die ene treffer van Wout v. d. Linden om (met l—0) winnend te finishen. Daarmee de voor het duel uitgesproken "goede hoop" van Wally van Schooten vol ledig vernietigend. Vooraf immers, had Van Schooten de weg naar suc ces met de vinger aangewezen. "De verdediging van Papendrecht heeft zwakke plekken", wist hij toen. "Dus moeten we van meet af aan agres sief gaan spelen". En Papendrecht, zo bleek al snel, had inderdaad zwakke plekken. De middenlinie was zelfs uiterma te broos, wat zijn weerslag had op de laatste lijn. Maar tussen de mon delinge opdracht van een trainer en KATWIJK De regionale jeugd van Quick Boys heeft zich zaterdag tegen GDS gerevancheerd voor de verleden week geleden 4—0 neder- het spelers-vermogen laag tegen ADO. De talentvolle Kat- wijkse jeugd nam al voor rust afstand van GDS; een voorsprong die na de dend werk verrichten, hervatting tot 20 werd uitgebreid, voorbeeld te zeggen Met de sterke wind in de rug ver overden de blauwwitten voor rust een groot veldoverwicht dat in de 26ste minuut resulteerde in het den ook in daden om te zetten kan wereld van factoren beïnvloe- Wat bij- Sloos: op verkeerde been. daarvoor had Désar overigens de Mj later omschreef, kans op een Leidse goal gemist, gHjÜttÉ door vrijgespeeld door V. d. Heiden nog naast te mikken daarna zou den vele mogelijkheden nog onge bruikt blijven. Overgeschakeld op de mandek king, waarin vooral Arie Langendijk zich "happy" voelde, ging UVS na de pauze met nietsontziende ijver stormlopen. Met Van Putten voor Pennenburg, diie waarschijnlijk een spiertje in de dij heeft gescheurd (Groenendijk werd van rechterspits voorstopper) en later nog met aan valler Hensgens voor verdediger Maaskant, nam UVS "alle risico's van de wereld", zoals Papendreóht- trainer Maarten Keizer vond. "Maar wat koop ,Je ervoor als er geen goal wordt gemaakt. Juist. Niets. UVS probeert wel steeds goed voetbal te spelen, maar de opbouw duurt te lang. Die Jongens demarreren te weinig vanaf het middenveld". Kansen kwamen er toch. Maar Van Putten blokkeerde een kopbal van V. d. Heiden: Verver liet zich de bal in kansrijke positie nog van de voet plukken door Romein en die Pa- pendrecht-doelman verwerkte stijl vol een afstandsknal van V. d. Hei den. Lagendijk kreeg een vrije kans, maar raakte van dichtbij de paal, Hensgens zag een schot afstuiten en Verver kopte en schoot nog naast, deld: het spel was niet explosief". Van Schooten: "De tactiek is geba- In het moeilijk draaiende elftal, seerd op het scheppen van kansen, de dag, die natuurlijk nooit vooraf dat speelde met Koos Maaskant op maar als ze alleen voor de goal kan worden ingecalculeerd, maar de plek van de plotseling ziek gewor- staan, moeten zij 't doen. We hefo- waarmee UVS zichtbaar te kampen den Balkhoven, konden door de posi- ben alles gedaan wat we konden". •- kreeg in Papendrecht? De Leidse tiedekking bovendien snel misver- Het "vechtvoetbal" brak UVS nog ste doelpunt. Cees van Rooyen zag ploeg slaagde er gistermiddag op standen voorkomen. De vraag "wie bijna op aan het slot van z'n sohot in eerste instantie afstuiten sportpark Slobbengors in ieder ge- neemt die man", werd niet altijd matige partij. In een drie-te- had bij z'n tweede poging val maar hoogst zelden in te dreigen Na rust ontsnapten de in de eerste helft. Katwij'kers tot tweemaal toe Binnen het team werd te weinig drecht-aanvaller Terlouw tot gen-één situatie slaagde V. d. Linden Papen- er evenwel niet in nogmaals te sco- bijvoor- ren. Keizer: "Eerlijk gezegd moet de gelijkmaker het Quick Boys- bewogen, boden de spelers zich te beeld, kon eenmaal vrij aanleggen dit soort partijen onbeslist eindigen, houtwerk werd evenzovele malen langzaam (en soms helemaal niet) 1 1 mé TTTT'" i ~lt" J:~ aan. UVS draaide stroef, zat vast en kon daardoor de aansluiting tussen toen al geblesseerd geraakte Pen- toekwam. Maar welke ploeg krijgt Tien nünuten voor tijd rondde Leo de linies niet tot stand brengen; laat nenburg losgelaten spits Wout v. d. dat wel?" staan „pressie-voetballen". Van Linden, kon vrijuit 1—0 verzorgen Schooten; "Er werd vaak gewan-. op slag van rust. Doelman Sloos was Middenvelder Albert Lamberts scoort het vijfde doelpunt voor Randstad Sport. F ons Stikvoort (13) is te laat om de verdedigingsfout van Teylingen te herstellen. (Foto Jan Holvast) LEIDEN Een voetbalwed strijd wordt op doelpunten be slist. Deze (eeuwen) oude stel ling werd gistermiddag op het goed bespeelbare Lugdunum- terrein door de in het blauw ge stoken "Kikkers" weer eens on- dubbelzinning waar gemaakt Tegenstander Schevenlngen mocht dan in het veld zeker niet de mindere zijn geweest van de thuisclub, toch verlieten de kust bewoners de grasmat met een 4 —0 nederlaag op zak. Voor naamste redenen: de ontstel lende schotloosheid van Scheve- ningen en (vooral) de grotere stootkracht van Lugdunum zelf. De grote zege, die uiteinde lijk in het laatste kwartier van de wedstrijd werd beklonken, hing zeker na rust lange tijd aan een zijden draadje. De op portunistisch spelende gasten bleven, zelfs nadat Chris Gub- ler in de 53e min. voor 20 had gezorgd, het Lugdunum-doel on stuimig belegeren. De afwerking van de in die periode "bij bos jes" gecreëerde kansen lag ech ter ver onder „Normaal Tweede klasse peil". Robuuste spits Hans Lamens —talloze kopballen over en naast Martin van Bemmel en Wout Pronk wisten de weg naar het net niet te vin den. Ofwel de niet foutloos, maar wel zeer attent keepende Wim "Bluf" Eradus was ter plaat se, of het houtwerk, bij een kop bal van Pronk, hielp een handje Het toch zo positieve 4—0 re sultaat tekens eens te meer de mentale kracht van het jeugdi ge Lugdunufo-van-nu. Juist in :rg moeilijke fases werd de voor de te statische speelwijze even doorbroken om vervolgens de snelle voorwaartsen Jaap Schildhuizen, Jan Pijnakker en Koos van Es, later vervangen door Leo Redel, aan 't werk te zetten. Zo'n situatie bracht voor rust het eerste doelpunt. André Pracht stuurde Koos van Es weg en Jan Pijnaker mocht de knap pe voorbereiding even knap af ronden. In de achtste minuut na rust was het Chris Gubler die de veelvuldig en niet altijd even best - gebruikte buiitenspel- val ontliep en beheerst scoor de. Weer een uitval bracht Jaap Schildhuizen in de 27ste minuut in schietpositie. Hij werd ge vloerd door SJaak de Bruin en Jan Pijnaker benutte de terecht toegekende strafschop moeite loos: 3—0. Het Scheveningen- team werd vanaf dat moment volledig weggespeeld. Jaap Schildhuizen bracht dat nog duidelijker in de score tot uiting door een van de vele mogelijk heden in de slotfase hard schie tend te verzilveren. GERT-JAN ONVLEE. Kapitale zege VOORSCHOTEN Randstad Sports snelle linkervleugelspeler Losk Helder legde gistermid dag de basis voor een kapitale Ra.idstadzege op mededebutant in de tweedeklasse Teylingen: 6—i. Doordat Helder de Sas- senheimse verdediger Will van der Krogt in alle opzichten de baas bleef, kon de Teylingen- vsi" lediging niet op toeren ko- me i, wat verlammend werkte op net optreden van de gehele Sasoenheim.se formatie. Hoewel Te 7lingen in de 14de minuut door een kopbal van Hans v. d. Be.g de leiding had genomen, sla-gden de roodzwarten er niet in die voorsprong verder uit te boiwen. In de 16de minuut, kwam Randstad, via 'n scher pe pass van Valkenhof, afge werkt door Loek Helder, weer op gelijke hoogte (JL1). Het ont brak Teylingen echt niet aan kansen (een onverwacht schot van Jan Boekei in de 19de mi nuut dat door Pothof er keurig werd uitgehouden en een snel le uitbraak van Frans van Dam in de 23e min.) maar wel aan geloof in eigen kunnen. Rand stad daarentegen ging, naar ma te te wedstrijd vorderde, steeds be,ar combineren. Uit een vrije schop, genomen door Albert Lamberts, schoot Loek Helder in d»> 34ste minuut Randstad na ,r een 2—1 voorsprong. Kort voor rust bracht Rob van Zijp de Voorschotenaren op 31. Heel zwak was na rust het an'-woord van Teylingen. Het ging wel in de aanval maar, ook al omdat Randstad 't accent wat naar de verdediging verleg de, er kwam bijzonder weinig uit. Randstad profiteerde boven dien bijzonder goed van dal móéten aanvallen v. Teylingen. Doordat de verdediging onder beet was kon Loek Helder een ingooi van Albert Lamberts met een simpel balletje Toon Hoogervorst, die bij de doel punten in de tweede helft zeker niet vrijuitging, passeren: en scoorde Lamberts na een be oordelingsfout van Boekei 51. Hie: tegenover stond bij Teylin gen slechts een schot tegen de lat van Peter v. d. Vlugt en een schuiver van Frans van Dam uit een pass van Piet Hooger- vov t die door Pothof werd ge stopt. Met nog vier minu ei spel in passeerde Valkenhof Toon Hoogervorst voor de de keer. Henriette d. Hoeven

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13