UDO vlot langs YTL: 3-0 Vierdeklassers BS Leiden start met nederlaag NAKAARTEN Lagendijk: „Je hebt niks aan beter zijn" Winst (3-2) met enige averij voor LDWS Delta Lloyd met miniem verschil de baas Ooyendijk: „Ik kon het niet geloven" Lenz: „Het is maar wat je prefereert" MAANDAG 9 SEPTEMBER 1974 SPORT LEIDEN Een sterke opening snelle counters, die kansen oplever den is LDWS in de wedstrijd te gen Woerden bijna fataal geworden. Want vóór de strijd tegen de club uit "Hollands Midden" een half urn- oud was. hadden èn aanvoerder Ger de Roode èn spits Pim van der Meer met blessures de kleedkamer moeten opzoeken. De Roode. die in de vierde minuut al LDWS vallend naar 10 kopte schitterend doelpunt) moest dat bekopen met een waarschijnlijk lichte hersenschudding en Van der Meers enkel begon kuren te vertonen nadat Woerden-doelman Latunv hem met een nood-blokkade letterlijk en figuurlijk de weg naar 2—0 had ver sperd. Hans van der Starp en Cock van Weerlee gerenommeerde namen) kwamen het tweetal vervangen, maar toen was zowel het tempo als de ge raffineerde al uit het aanvalsspel van LDWS verdwenen. Bovendien lieten de geïrriteerde Leidenaars zich ver leiden het krachtvoetbal van de Woerdense formatie te beantwoorden met wat "pittig" weerwerk, hetgeen het oranjeblauwe team kort voor rust op een onnodig door Slingeland veroorzaakte penalty kwam te staan. In tweede instantie Visser kreeg eerst twee handen achter de elfmetertrap benutte Sohylait het weggevertje: 11 Woerden, dat al voor de rust sterker was gaan spe len, ging na de hervatting op die goede weg voort en leek de twee pun ten in de knip te hebben, toen in de twintigste minuut de opkomende verdediger Steef Vonk knap soleerde en met een boogbal de uit zijn doel komende Visser kansloos maakte. Maar Juist deze 1—2 achterstand schudde LDW5. wat chaotisch voet ballend, wakker en door Cock van Weerlee (verrassende solo) en Hans van der Starp een al even verrassend druk-schot werd het tenslotte toch nog 3—2 voor de ploeg- met-de-meeste-mogelijkheden en dat was LDWS. Dat intussen de vlam krachtig in de pan was geslagen en de namen van GUs Collé (LDWS) en Sohylait (Woerden) met een offciële "prent" op het formulier kwamen te staan, was een schadepost Je, maar had, als de niet altijd overtuigend leidende heer Buitendijk wat minder lankmoedig was geweest, erger kun nen zyn. RENÉ VOS SPORT SPORT SPORT SPORT AMSTERDAM BS Leiden is de nieuwe competitie niet kunnen beginnen met een overwinning. In de Amsterdamse Apollohal bleef Delta Lloyd met minimaal verschil de baas over de Leidse ploeg: 7978. De Amsterdammers wonnen, maar Leiden was de betere ploeg. Daarover was in feite ieder een het wel eens, maar op de beslissende momenten lukte het allemaal net niet. Har Stol miste bijvoorbeeld in de slotfase twee vrije worpen en Richie Cornwall, de nieuwe Amerikaanse spelverdeler, kwam duidelijk conditie te kort. Weliswaar diende coach Ben van beschouwd. Leiden mag dan in Corn- Cleef onmiddellijk na de wedstrijd 'n wall, Smeenk en Bill Allen (die protest in, omdat Leiden benadeeld eerst niet, maar uiteindelijk toch zou zijn door e«n arbitrale fout, maar meedeed) goede aanwinsten hebben; of dot protest kans van slagen heeft één man werd zaterdag bijzonder moet als zeer twijfelachtig worden gemist: Bob Heuts. Hij zit nog een schorsing uit van vier wedstrijden, maar blijkt wel de enige te zijn, die de ploeg in het veld kan leiden. Voor het publiek heeft de BS er in elk geval een enorme aanwinst bij Bill Allen. Een geweldige rebounder, die tegen Delta Lloyd maar liefst vier maal (voor de rust) een „dunk" plaatste, maar na de rust snel met vier fouten werd geconfronteerd en even later de bank mocht opzoeken.. De wedstrijd ging aanvankelijk gelijk op. Het duurde wel tot de derde minuut, voor het eerste Leidse punt door de ring gleed (Peter Kop), Vrii spel maar ook Delta Lloyd had moeite de juiste richting te vinden. Tot de veertiende minuut ging het gelijk op. Toen opeens kreeg BS Leiden (ge start met Smeenk, Cornwall, Kop, Allen en Van Rooden in de basis) de geest en liep gemakkelijk uit naar 25—37. Het leek een bekeken zaak, maar toen Delita Lloyd nog voor de rust terugkwam tot 3643 was weer van alles mogelijk. En dat zou na de rust blijken. Het werd 5860 na negen minuten en toen Cornwall zijn vierde p opliep en Allen even later er uit moest, zakte BS Leiden in elkaar. Het gebrek aan een lange man liet zich behoorlijk voelen. Toch zou Leiden nog zeer dichtbij de Am sterdammers komen. Mede dank zij een paar onbegrijpelijke missers (Jaap Sluik) aan Delta Lloyd-zijde, werd het akelig spannend in de laatste seconden: 79—74, 79—76 en 79—78. Maar Delta Lloyd bleef toch overeind. Ondanks de nederlaag hoeft men bi) Leiden echt niet te wanhopen. Straks met Bob Heuts en een her stelde Peter de Jong en daarnaast een beter op het team ingespeelde Bill Allen zal menige ploeg nog een heel zware dobber krijgen aan de BS Leiden. Scores BS Leiden: Richie Corn wall 23, Bill Allen 19, Rob Smeenk 18, Peter Kop en Chris Verhoeckx 6, Hans van Rooden 4 en Harry Stol 2. Schotpercenbage: 48%. Bij Delta Lloyd waren de Ameri kanen Dennis Busch en Hank Smith de topscorers met resp. 39 en 16. Luba-toernooi De nieuwe Leidse basiketbalclub Luba heeft zaterdag op het eigen toernooi drie van de vijf eerste prij zen in de wacht gesleept. Het meest opvallende op de eerste presentatie van de fusieclub (Essor en TRK) was de kleding, die zeer fraai is en bovendien voor de hele vereniging gelijk is, tot de kousen toe. De eindstanden in de diverse groe pen waren: Dames: 1. Hoofddorp; 2. MSV; 3. Luba en 4. WIK. Meisjes junioren: 1. Luba; 2. Hoofddorp; 3. Blitz en 4. MSV. Heren: 1. Luba; 2. Wolves; 3. Lei derdorp en 4. Exercitia. Jongens junioren: 1. kangeroes; 2. Luba; 3. Wolves en 4. AMVJ/Dunc- kers. Jongens adspiranten: 1. Luba; 2. AMVJ/Duckers; 3. Blitz en 4. Kan geroes. Basketbal In Mlinchen is de loting verricht voor het Europa-bas- ketbaltoernooi van de nationale kam pioenen. In de voorronden van de heren komt Transol RZ op 7 en 14 november uit tegen Sutton Crystal Palace Feitham. De dames van Ge rard de Lange (Badhoevedorp) ko men op dezelfde data uit tegen Asum Vaesteras (Zweden).. PAPENDRECHT Losse flard uit de nabeschouwing van de nieuwe Papendrecht - trainer Maarten Keizer. 'Lagendijk heeft voor mij de slag op het midden veld gewonnen. Die jongen heeft een actieradius om stil van te warden, hij werkt hand en heeft een knappe dieptQpass. Ik begrijp niet dat UVS zijn mogelijkheden niet meer uitbuit'. Arie Lagendijk zelf, geconfron teerd met die uitspraak: 'We spelen nou eenmaal met een be paalde tactiek op het middenveld en daaraan heb ik me maar aan te passen. Ik ben het er zelf wei eens niet mee eens, maar dan nog moet Je je instellen op de ploeg- tactiek. Zoals ik hier de tweede helft speelde, met een vaste man dus, zo zou ik elke wedstrijd wel willen spelen. Dat is 'kaassie' voor me. Bij UVS spelen we meestal ruimtedekking. Ik heb dat liever niiet. Met een vaste man neem jij de verantwoording voor die vent en dan kun Je gaan bij bal bezit. Bij ruimtedekking moet Je de man nemen, die het dichtste bij is. Dan kunnen er misver standen komen wie die man nou eigenlijk moet 'pakken'. 'Daar hebben we soms een dis cussie over', wist zijn trainer Wally van Schooten. 'Arie wü graag in de mandekking, maar Leget en Désax doen dat liever niet. En fk vind ook dat het ten koste van de creativiteit gaat'. Lagendijk: Maar ik ben een speler die het van inzet en con ditie moet hebben. In ben niet de vent die een wedstrijd kan maken. Nou Ja, Je speelt in dienst van het elftal. Daar leg je Je op toe. Vandaag hadden we trouwens wel pech. Of pech Je maakt geen goal. dus eigen lijk verloren we terecht. Als Je ze niet maakt, verdien je niet te winnen. Je kunt zestig ran de negentig minuten beter zijn, maar je hebt er niks aan. Alleen de doelpunten tellen. Je hebt niks aan beter zijn, alleen toen een vrij veld. Ik dacht, dan moet ik die bal maar een knal geven ook. Toen die precies tal die hoek verdween kon ik het ge woon niet geloven. Natuurlijk komt er geluk bij. De wind stond dwars over het veld, waardoor die bal wegdraaide van de keeper. Op zo n moment heb je ook het voor deel dat Je als linksback rechts- benig bent". Ooyendijk ging na die goal nog enkele malen op avontuur. „Ik kon gemakkelijk naar varen gaan. omdat die bui tenspeler die tegenover me stond me helemaal niet afstopte. Met dit nieuwe systeem is het toch wel aantrekkelijker voetballen. In het vorige seizoen mocht je nau welijks naar voren. Ik ben ook wel blij dat ik ben teruggegaan naar de vleugel. In het centrum waar ik heb gestaan toen Tisseur nog geblesseerd was heb Je een makkie. Je hebt een vaste man en je ziet alles op je afkomen. Op de vleugel kan Je meer onderne men". Door die terugkeer op de flank is Wim Lancel weer uit het elftal verdwenen. „Hij mist nog de ervaring. Hij gaat bijvoorbeeld nog niet voldoende mee naar vo ren. maar in de verdediging doet hij het erg goed". Is Ooyendijk, die zichzelf een zwoeger noemt, niet bang dat hij door Jeugd zal worden gepasseerd. Met zijn 28 Jaar behoort hij immers tot de „oudjes" van het Jeugdige Roo- denburg. „Ik merk er niet veel van. Zo lang ik er op de training niet word uitgelopen voel ik me ook niet oud". Vóór Paul Wetselaar van LDWS (midden) gevaarlijk kan worden heeft Woerden-doelman La- tuny sterke eerste helft de bal al te -pakken(Foto Jan Holvast) Door Gert-Jan Onvlee LEIDEN Na twee wedstrijd dagen in de Leidse Vierde Klasse A zijn alleen UDO (30 winst op VTL) en Foreholte een nipte 21 overwinning op Hillegom nog zonder puntenverlies. Beide ploegen worden gevolgd door een viertal teams: Van Nispen, dat ASC met 62 verpletterde; Ber- nardus, een 3—3 gelijkspel tegen Rijpwetering; Altior, doelpuntloos gelijk tegen SJZ en WSB, dat SVLV de tweede nederlaag toe bracht: 20. In 4B verloor SJC van Wippolder (12) en kwam DOCOS in een interessant wed strijd tegen Archipel niet verder dan een 3—3 puntendeling. Een nog altijd zonder Martin de Vreede en gisteren ook zonder Peter Oudevelthuijs aantredend UDO kende in het duel met VTL weinig problemen. De Leidse ploeg wist voor rust nog wel het sterkere Oegstgeestse team op gelijke hoogte te houden, maar moest in de tweede helft duidelijk buigen voor het gro tere aanvalsgeweld van de geelzwar ten. Peter van Werkhoven tekende „via-via" na vijf minuten voor het eerste UDO-doelpunt, dat een kwar tier later door een tweede van Ge rard Oudevelthuijs op aangeven van Wilbert Wit te man werd ge volgd. Een treffer opnieuw van Van Werkhoven bepaalde tien minuten voor tijd de verdiende eindstand op 3—0. Foreholte—Hillegom 2—1 (9—0). Na een bikkelharde eerste helft, waarin twee spelers van Foreholte een waarschuwing opliepen en zelfs een Hillegomspeler (André Schrama) uit het veld werd gestuurd, concen treerden beide ploegen zich na de hervatting meer op het voetbal zelf. Een Hillegomoverwioht bleef zonder tastbaar resultaat, waardoor het in de 75ete minuut door Hans Datema gescoorde doelpunt tevens de ope- LEIDEN Het commentaar van Lugdunum-trainer Huub Lenz bij z'n binenlkomst in de kleedkamer, waar zijn team na de 4-0 overwinning op Scheveningen was neergestreken, sprak boekde len: "Moeizaam mannen". Na tuurlijk. De punten waren binnen. En die punten zouden in het ver dere verioop van deze competitie weieens erg belangrijk kunnen zijn. Maar toch. De tevredenheid van de Amsterdamse oefenmees- ter beperkte zich vrijwel alleen tot de puntenwinst die het totaal van Lugdunum na twee wedstrij den op vier bracht: 'Tegen Naald wijk kwamen we verleden week gewoon met erg goed voetbal voor de dag. Toen bleven (veel) doel punten, we hadden er zeker vijf moeten maken, uit. En nu wordt je bij vlagen door de tegenstander overtroefd en knallen we er vier in Een onbegrijpelijke zaak voor de enthousiaste Lenz. die in deze ontwikkeling de stelling 'dat de bal nog altijd rond is'zonder meer kan onderschrijven. Over de oor zaken van het niet draaien van z'n ploeg weet de rossige Amster dammer: "De Jongens misten in deze wedstrijd de overtuiging. Daarbij kwam nog dat sommige Jeugdige spelers wat geïmponeerd raakten door de fysiek sterke te genstander. En als dan ook nog het hele elfttal erg statisch ope reert. wordt het natuurlijk wel lastig een lekkere' wedstrijd te draaien'. Huub Lenz, op deze foto nog in zijn DWS-tijd: „Te vreden met de punten". Maar ook de pluspunten van de Lugdunum-elf worden door Lenz niet vergeten: 'Alle jongens heb ben er vandaag weer erg hard voor gewerkt. Dat is verschrikke lijk belangrijk. En. zo mogelijk nog belangrijker, het blijft na tuurlijk wel een feit dat we de kansen die we in dit duel hebben gehad, goed hebben benut'. Na even te hebben nagedacht: 'Je kan je nu gaan afvragen wat Je prefereert. Een goede partij voetbal, maar verliezen, of een minder sterke 'pot', maar wel wirmen.' heden op een doelpunt, maar op het beslissende moment ontbrak de juiste precisie by de schotpogingen Voor het nu °°k zonder laatste man Ben van Kempen uitkomende SJZ waren Sjaak van Slingeland (schot op de lat) en Wim Bos (binnenkant paal) dicht by treffers. Voor Altior raakte Jan Smorenburg het hout werk. Rob Anïba van DOCOS (tweede van rechtsen clubgenoot Theo van der Veer (op achtergrond in donker shirt) zetten de achtervolging in op een Archipel-verdediger. De achtervolging èn de wedstrijd eindigden gisteren overigens onbeslist: 33. (Foto Jan Holvast) ningstreffer betekende. Boude wijn Henk Witteman en Henk van Maris Een eigen doelpunt van Pijpers bracht Hillegom vervolgens naar 50 werd opgevijzeld. Bob Log- Weenink bracht Bernardus weer langszij, voordat Piet Ruygrok ger en Pieter Barendsen brachten kwartier op voorsprong, maar Henk uit een vrije trap de overwinning by vervolgens de marge tot drie tref- Zonderop (prachtige kopbal) nivei- de meest gelukkige equipe terecht fers terug, voordat George van Haas- leerde al spoedig de score. Opnieuw deed komen: 21. teren opnieuw uit een strafschop liep Bernardus uit nu via Aad na een overtreding van Boers de van Kampen en Theo van Goozen: Van Nispen—ASC 6—2 (2—0) Tot in de veertigste minuut heeft ASC by Van Nispen in een goed resultaat mogen geloven. Toen ech ter brandde het aanvalsgeweld van de Zilkenaars onbarmhartig los. Henk van Maris en George van Haasteren uit een strafschop wegens gehad op de twee winstpunten. Pas hands van Ben Boers, zetten de in de 87ste minuut van deze Hans een strafschop, waarna de sterk te rugvechtende „Rippers" vlak voor tyd nog de verdiende geiykmaker Bernardus—Rijpwetering 3—3 (3— 2) Lange tyd heeft Bernardus mochten incasseren, tegen Rypwetering een goed uitzicht AltiorSJZ 0—0 Zowel Altior als SJZ toonden gisteren aan over een weinig schotvaardige voorhoede de her- der Star erin tenminste een punt te beschikken. De twee formaties kregen regelmatig reële mogelljk- thuisclub nog voor rust op een 2—0 verende wedstrijd slaagde Cees voorsprong. Een scor vatting door treffers van Aad Jonker, voor de „Rip" veilig te stellen, WSB—SVLV 2—0 (1—0) Het debuterende SVLV is er ook in z'n tweede wedstryd niet in geslaagd een winstpunt te veroveren. WSB bleek te sterk voor de Voorschote naren, die het ook nu van hun grote inzet moesten hebben, en de Noord- wykerhouters bleven dan ook vrywel het gehele duel in de meerderheid. In de eerste helft leverde dat over wicht een treffer op van Marcel Heemskerk; na rust was het ex" RVC-speler Raboen die na een erg knappe solo hard raak schoot: 20. DOCOS—Archipel 3—3 (2—2) Al in de vierde minuut nam Archi pel via Jan Kersten de leiding. DOCOS kwam door een doelpunt van Stan van der Meel terug, maar werd even later weer op achterstand ge zet, Alfons Pontman scoorde. Theo van der Veer zorgde in de dertigste minuut voor de tweede Leidse tref fer. Doelman Gerard Dubbeldeman promoveerde deze stand vervolgens tot ruststand door een strafschop knap te stoppen. In de tweede helft van dit aantrekkelyke duel schoot Frans Smits DOCOS op zyn beurt binnen een minuut naar 3—2, maar Archipel zag via Ronny Pont man kans de puntendeling veilig te stellen. Wippolder—SJC 2—1 (1—0) De voorhoede van SJC de laatste we ken toch goed op dreef heeft het tegen Wippolder wat laten afweten. De Noordwykers kwamen pas in de laatste mniuut tot scoren, waarna SJC tyd te kort kwam alsnog een gelykspel uit het Delftse vuur te slepen. Wippolder nam voor rust de leiding en wist de verkregen voor sprong in de tweede helft uit een strafschop overtreding John Braun te vergroten. J05 van der Berg, evenals Heinz Stark tot dan weinig gelukkig by z'n doelpogingen, bracht vlak voor tyd nog heel even de spanning terug door een pass van Dick Heemskerk knap af te ronden. Arie Lagendijk André Ooyendijk André Ooyendyk behoort niet be paald tot de Roodenburg-spelers, die een behoorlijke dosis techniek in hun voetbalbagage meevoeren. Daarom was het des te opvallen der dat de linkervleugel verdediger drie minuten voor rust soepel langs enkele HO Vers solieerde en zyn eenmansactie besloot met een daverend en doeltreffend af standsschot. „Ik schoot de bal ei- geniyk eerst te ver voor me uit, maar daardoor kon ik wel een schijnbeweging maken. Ik deed net of ik recht door ging, maar in werkeiykhedd ging ik iets naar binnen. Daarbij had ik mazzel dat Peter Dubbeldeman en Sam den Os naar buiten liepen en de verdedigers meenamen. Ik kreeg

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 12