LEIDATO GEOPEND Hyjjjjl Onderwijskrant in Noord en Kooi De sfeer van de commercie Kleine greep uit damescollectie niet zo gelukkig leidato Half edel stenen in ABN Besluiten van college zijn voortaan openbaar Feesten in opbouw ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1974 leiden En toen was het mo- Mona Lisa-achtige grynsgezichten ment dan eindelijk gekomen: de der- trekt, liet voor *t eerst het gehele ge- tiende Leidato (en natuurlijk op 'n bit bloot toen de danseres van de vrijdag, zoals Jan Wolfslag vertelde) Spaanse groep Los Ambassaderos werd geopend door Til Gardeniers, (spreek uit: Los Ambaggadeeros) de lid van de Tweede Kamer en bekend rokken optilde tot een niveau dat al- met middenstandsaamgelegenheiden. leen maar in een dansshow is geoor- De opener van de vorige Leidato'6, loofd. Politievoorlichter Oudman. 'n burgemeester Vis, zat echt en heus hoofdinspecteur, bleef dan ook rustig Jarig te wezen met een grote gele in de stoel zitten, chrysant (of was het een dahlia, we zijn er nog steeds niet uit) ;in het Mevrouw Gardeniers opende de knoopsgat van het colbert. beurs door het gieten van een tin- Jan Wolfslag, voorzitter van de nen lepel. Heel mooi was dat. De le- Leidato, decoreerde zichzelf en riep pel werd onder haar ogen antiek ge- de bezoeker op hetzelfde te doen. maakt en haar vervolgens aangebo- Uiteraard na betaling, maar Ja. een den. Nog mooier. Ze kreeg ook een middenstandsbeurs is er niet voor fuchsia, die de fraaie naam "ting-a- niets. Wolfslag noemde de gemeente ling" droeg. Zichtbaar geroerd nam Leiden "rood van inspanning" ge- ze de plant in ontvangst. Los Ambas- worden. Dat was Tinus van Aken, saderos barstten daarna los met een tegenwoordig een heuse wethouder "echte" flamengoshow. De "zangeres aan te zien. Hij had duidelijk moei- en danseres, Maria en dan nog wat te met zijn nieuwe witte overhemd moeilijks, danste met haar "Put"- r_._, dat knelde. Fors knelde. De man, die schoenen (zes maanden garantie op die elders te belezen valt. De model- enkele Leidse kinders de deur gere- Mevrouw Gardeniers met de geuzenlepel die ze zelf goot t LEIDEN Aan de openingscere monie van de Leidato was ook een klein modeshowtje vastgeknoopt, 'n „uittrekseltje" uit- de grote mode shows die Peek Cloppenburg da gelijks op de Leidato gaat brengen. Eigenlijk verwacht je dan dat de beste stukken uit de collectie even een extra accentje krijgen. Dat was gisteravond helaas niet waar. De greep uit de collectie die P C kan brengen was niet zo erg geluk kig geweest. Het is begrijpelijk dat een zaak die in Leiden bekend staat als een typische herenmodezaak, nu ook eens wil laten zien wat er voor de dames in huis is. Dat is, als je in de zaak gaat kijken, heel leuk en echt modieus maar gisteravond tij dens de openingsceremonie, was daar maar weinig van te merken. Alleen de schort japonnen (prijzen rond f 60,—) die deze winter over een pull over (die nu eigenlijk pull-onder moeten heten) en een pantalon gedragen gaan worden, een een werkelijk erg mooi lang deux-pièce uit grootmoeders tijd (f 80,lieten zien dat P C modieus echt bij de tijd is. Bij een groot deel van de ge wone japonnen waren de rokken wat aan de korte kant, want bij Jannie, de mannequin voor grotere maten kwamen ze maar net aan over de knie en zelfs dat haalden ze soms niet eens. Een beeld dat beslist niet in overeenstemming is met de nieu we modetendenzen voor dit najaar, waarin alles over de knie, zelfs tot op de kuit en zeer volumineus is. Bijzonder aardig waren de vestjes en slipovertjes die P C liet zien. Vooral dat in witte wol met grappige ingerimpelde mouwtjes deed het bij zonder goed op de pantalon. Voor de heren was er in dit korte showtje maar bijzonder weinig, maar dat is niet verwonderlijk als je maar één dressman ter beschikking hebt. In de langere show zal ongetwijfeld iets van de goede herencollectie die P C ieder seizoen weter samenstelt te zien zijn. Het was alleen zo jammer dat juist deze eerste kennismaking met het Leidato-publiek wat minder geslaagd moest uitvallen. HENRIËTTE V. d. HOEVEN zool en bovenleer. Ja, hüishoudshow, hou het in de gaten!) op een plank- Je. Maar dat was voor het geluid. Me vrouw Vis klapte zachtkens in de handen, onze fotograaf las de krant Ach. De firma P. en C. besloot de ope ningsceremonie met een modeshow, De huiswerkklas in de Heilig Jaar Hartschool aan de Lusthoflaan, vijf te van de Kooi een extra onder- richt zich op kinderen van zowel tien wijsnummer van het wijkblad "De de lagere school als het voortge- De Noorderzon" huis-aan-huis ver spreid. In deze speciale editie, die gisteren in een vergrote oplage van ruim 4000 exemplaren van de persen is gerold, wordt uitvoerig school draait elke dag van vier uur gramma vermeldt aandacht besteed aan de huis- tot half 2 belangrijkste onderdelen behan deld van taal en rekenen en in het discussie-gedeelte worden onder werpen besproken die nauw met de school te maken hebben, zoals nieuwe methoden in het onder- vorig wijs, school- en beroepskeuze etc. De huiswerkklas in de jaar flink uitgebreid. Het pro- De cursusduur is acht wekelijkse ty- avonden van ongeveer tweeëneen- len liepen over het eng-smalle plan- geld open te krijgen en binnen te kier in "cultuurkleding". Wat dat in wandelen. Dat mocht dus niet. Een hemelsnaam is. heeft niemand me echtpaar kon zonder moeite door de kunnen vertellen. Ik heb er dan ook rijen belangrijke mensen lopen, om vaa,k om moeten vragen. even later met een onverstoord ge- De toegangsdeur tot de "feestruimte" zicht weer terug te keren. Door de was eigenlijk voor het gewone pu- eigenlijk dichte deur. Kennelijk bliek, de kopers, dicht. Toch wisten dachten ze dat ook hier een verkoop stunt werd gehouden. De beurs zelf? Ach, er zijn tien da gen die we voor u zullen meemaken. Als standhouder met goochelaars en als redactie. Met andere woorden: u blijft op de hoogte. PAUL WOLFSWINKEL. dividueel begeleid; de kinderen tember begint, wordt dit jaar v werken in groepjes of wege het, grote i s evenals de indi- pen/zuiver schrijven, Engels v De cursus wordt gege- werkklassen, de onderwijswinkel viduele hulp in de Kooi en de bij- beginners, "Ouders op herhaling" ven op maandagavond (Heilig de schooladviesdienst sus "Ouders op herhaling". Het onderwijsnummer is binnen het wijkcollectief samengesteld door Noord en beoogt de buurtbewo- ■- lesdienst (eveneens in de Kooi), voor beginners, "Ouders op herha- geheel en al gratis. Over de onderwijswinkel (aan ling" voor gevorderden reeks discussie-avonden. De typen wordt verzorgd door de Hartschool) en op dinsdagavond (Alfons Arlënsschool)De don derdagavond is gereserveerd voor gevorderden. Aan i - modelij khe- doeling is dat die draaiende wordt gehouden door buurtbewoners en andere vrijwilligers, wordt in het rijdende typeschool "Zuid-Hol- deze cursus, die vele excursies De cursus zuiver schrijven omvat sisten deelnemen. De cursusduur twintig twee-wekelijkse lessen en is eveneens acht wekelijkse i Wat de huiswerkbegeleiding be- ruimschoots informatie ver- duurt drie kwartier per les. Aan de den van ongeveer tweeëneenhalf treft wordt er in de wijkkrant op strekt. Zo wordt de lezer onder de gewezen dat de drie afzonderlij- aandacht gebracht dat men in de LEIDEN Aan de Vrije Univer siteit in Amsterdam zijn geslaagd voor het doctoraal examen biologie P. M. N. Eldering (Wassenaar) en voor t doctoraal examen geschiedenis mevrouw A. A. A. Koksma-Van der Laan (Oegstgeest). Aan de Eras- musuniversiteit in Rotterdam slaag de P. W. Starrenburg (Wassenaar) voor het doctoraal examen rechtsge leerdheid. ADVERTENTIE ke groepen die tot dusver in Lei- den-Noord werkzaam waren, heb ben besloten nauw te gaan sa menwerken. Dit heeft er inmid dels in geresulteerd dat de huis werkgroepen in het Dienstencen trum en in clubhuis "De Boei" zich nu alleen zullen gaan bezig houden met individuele hulp aan kinderen van de lagere school. In de praktijk betekent dit dat één kind begeleid zal worden, door één student(e) (vrijwilliger), die één of meer uren per week zal kunnen uittrekken om te helpen bij het huiswerk of bij eventue le moeilijkheden die het kind bij bepaalde vakken ondervindt. Dit kan gebeuren in "De Boei" maar desgewenst ook bij het kind thuis. winkel informatie en advies kan krijgen over crèches, kleuterscho len, basisonderwijs, brugklas, huiswerk, studietoelage, leer plicht voor 15-16 jaar, omscholing en eigenlijk alles wat met leren of studeren te maken heeft. Verder kunnen de buurtbewoners er terecht voor goede kinderboe ken en speelgoed die de onder- wijswinkeliers opvoedkundig ver antwoord vinden en die ook niet al te duur zijn. De onderwijswinkel is overigens geopend elke dag van tien tot twee uur en op woens dagavond van zeven tot negen uur. Volgende week woensdag, wordt er van twee tot drie uur voorgelezen voor kinderen tot acht ten per avond bedragen twee gul den. De cursus Engels voor beginners wordt gegeven door een medewer- ker van de Volksuniversiteit K. en O. Een speciale vooropleiding is niet noodzakelijk. De cursusduur is 22 wekelijkse lessen van elk twee uur. De cursus begint even eens op dinsdag 17 september Cs avonds) en kost twee gulden per week (d.i. inclusief het lidmaat schap van K. ev O., leerboeken en koffie). Geen kosten zijn verbonden aan de cursussen "Ouders op hêr- haling" en de discussie-avonden. De cursus voor beginners valt uit een in 'n leer- en discussiegedeel te. In het leergedeelte worden de waarop de deelnemers samen met deskundigen over allerlei onder werpen kunnen praten. Het eerste onderwerp zal zijn: Het spelen van kinderen zowel thuis als op straat en op school. Overigens komt in het onder wijsnummer van "De Noorderzon" ook duidelijk tot uitdrukking dat de Schooladviesdienst voor wat betreft de onderwijsproblematiek een wijkgerichte aanpak voor staat. Binnen de dienst zullen verschillende teams worden opge richt die zich elk met een bepaalde wijk zullen gaan bezighouden. Het wijkteam voor Leidan-Noord en de Kooi is te bereiken aan de Sta tionsweg 32, tel. 22146 of 40546. TORENHOGE GOUDPRIJZEN zijn onze sieraden nog betaal baar. Door het toepassen van de laagste marges. Onze schoonheid van een col lectie blijft daardoor bereik baar voor iedereen. Sedert meer dan 35 jaar het betrouwbare juweliersadres, met de voordeligste prijzen. En de beste vak-service door onze eigen ateliers. UW WINKELIER v. d. Water Haarlemmerstraat 181 Een semi-sportief herenkos- achtig jurkje uit de collectie van tuum en een zwart Edith Piaj- P. en C. (Foto Jan Holvast) huishoudsliow Schoenenzaak in historisch jasje gestoken LEIDEN De binnenstad is op nieuw verrijkt met een fraai, geres taureerd pand. De firma Van Dalen Schoenen Bally heropent dinsdag de winkel op de hoek van de Donker- steeg en de Oude Rijn die de afgelo pen drie maanden grondig is ver bouwd. Het pand heeft zoveel mo gelijk zijn historisch karakter her kregen. "Wij hadden ook modern kunnen bouwen. Dat was waar schijnlijk goedkoper' geweest. Maar we hebben bewust deze stijl gekozen, om de binnenstad van Lelden histo risch rijker te maken", zeggen de heren Van Dalen, Van Dalen en Van Dalen van de gelijknamige familie zaak, die al 101 Jaar bestaat. De bouw van een nieuw pand zou trou wens problemen hebben gegeven want zowel de gevel lang6 de Don- kersteeg als die in het water van de Oude Rijn zijn beschermde stadsge zichten. Rond de eeuwwisseling was er een hoedenmagazijn gevestigd. In 1927 vestigde de firma Hulst er een schoenenzaak, die zestien jaar geleden door Van Dalen werd over genomen. De verbouwing, die dit jaar is uitgevoerd, was noodzakelijk omdat de winkel met ruimtegebrek kampte. De tweede etage, die de af gelopen Jaren als woonruimte voor de bedrijfsleider diende, is nu ook bij de winkel getrokken. In samenwer king met Bouw- en Woningtoezicht, en de monumentendienst van de ge meente is het pand van een nieuwe aanblik voorzien. Zo is de etalage- bedrijfsleider Wijgers de winkel die ruit nu verdeeld in een aantal win- vanaf dinsdag weer voor het publiek keiruitjes en de gevels zijn grondig toegankelijk is. gereinigd. Maandagavond heropent (Foto Jan Holvast) LEIDEN Van 16 september tot 12 oktober zal in het kan toor vwn de Alg. Bank Neder land aan de Breestraat een ten toonstelling worden gehouden, die samengesteld wordt door 't Rijksmuseum van Geologie. De tentoonstelling betreft een col lectie half-edelstenen en wordt georganiseerd in het kader van de 3 otatober-festtvüteüten. Lord's Folks LEIDEN Vanavond ver zorgt de jongerengroep The Lord's Folks een eucharistie viering in de Antoniuskerk in Leiden-zuidwest. De celebrant is deken Van Noort en het thema luidt: "Zieken zijn gezonden om voor ons een weg te zijn". LEIDEN Het nieuwe college van. B. en W. zal de agenda's van zijn vergaderingen en de besluitenlijsten openbaar maken. De vergaderingen die zelf wel besloten zijn, worden in principe op dinsdag- en vrijdagoch tend van half tien tot één uur ge houden. Op dinsdag zullen vooral de beleidsnota's worden behandeld en op vrijdag de dagelijkse besluitvor ming. Het college zegt dit in een ver klaring, die gericht is aan die ge meenteraad. B. en W. zijn van plan om na de eerste vier maanden de werkverdeling en de werkwijze te toetsen en eventueel aan te passen. Na een jaar zal een nieuwe toetsing plaatsvinden, waarbij rekening kan worden gehouden met de verande ringen in het ambtelijk apparaat. Er zal naar gestreefd worden om elk kwairtaal een overzicht te geven van beleidsnota's en andere belangrijke projecten. De belangrijkste grondslag van het college is het kernprogram ma van de PvdA, PPR, PSP en D'66. Daarnaast dienen echter, aldus het college vele andere stukken in de discussie betrokken te worden. Ge dacht wordt OA. aan de verkiezings programma's van de verschillende partijen en de nota van overdracht die door het vorige college is ge maakt. B. en W. zullen een intensief overleg starten om tot een nadere uitwerking van de beleids-verkLaring te komen, waarbij het streven gericht is op het einde van dit jaar. Tege lijkertijd zou de nota van aanbieding bij de begroting voor 1975 moeten verschijnen. De relatie burgerij-gemeentelijke overheid zal nader gestalten krijgen aan de hand van het rapport Veld kamp, dat in Juni is verschenen en waarop in deze krant uitgebreid is ingegaan, alsmede aan de hand van de besluiten, die door de raad over gemeentelijke organisatie zijn geno men. De wethouders stellen zich voor op korte termijn te starten met wijk spreekuren. Als een hoofdtaak van het college wordt beschouwd de ver dere uitwerking van de besluiten over de ambtelijke organisatie. BEURS VAN KINDER- EN DAMES KLEDING LEIDEN Op 17 en 18 sep tember a.s. organiseren de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers en de Nederlandse Vereniging Van Huisvrouwen opnieuw een kin- der- en dameskledingbeurs. De beurs wordt gehouden in de gro te zaal van de Burcht. De goederen kunnen worden ingeleverd op 17 september van 10-12 uur en van 2-4 uur. De volgnummers zijn vanaf 9.30 en 1.30 al te verkrijgen. De avondverkoop start op 17 september van 7-9 uur (volg- vamaf 6.30 uur). De ochtendverkoopop 18 sep tember, is van -10-14 uur (er zijn dan nog meeT dan voldoende goederen aanwezig). Volgnum mers vanaf 9.30 uur. Er zijn in totaal 50 medewerksters in touw om ook deze beurs weer zo vlot mogelijk te laten verlopen. In lichtingen per telefoon: 31052, 31335 en 01718-13349. LEIDEN Twee feesten in Leiden werpen hun schaduw vooruit. Spel zonder Grenzen is in opbouw. Rondom molen De Valk is er activiteit. De versiering en de optocht voor 3 oktober zijn ook in de maak. Dat gebeurt in de hal van de vroegere touwfabriek in Lei derdorp, waar Joop Visser de scepter zwaait. Op de foto van Jan Holvast een stuk ^^traatversiering^^^^^^^^

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 3