Leidse raad: van elf naar zeven commissies agenda had U had het ook kunnen zijn Avifauna dierert- Ï3SF expositie Allemaal anders toch een eenheid PAGINA 2 IHSZSKiCEEQlB ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1974 LEIDEN Minervastudenten hébben gisteren lichamelijk ge handicapten vergezeld op hun boodschappentocht door de stad. Plaats van samenkomst was de Koord-studio aan de Oude Rijn. De winkeltocht werd gemaakt in het kader van de kennismakingsperiode van de nieuwe studenten. Ze moesten alle aspecten van Leiden leren kennen. Voor het vervoer was een speciaal aangepaste bus beschikbaar. (Foto Jan Holvast) Maandag Oude Herengracht, Ververstraat, Zijlstraat, Oost- en West Haven straat, Dwars Havenstraat, Ververs- plein, Haven, Havenkade. Kalver markt, Kijfgracht, Minnebroers- gracht, Zuidsingel, Herengracht, Korte en Lange Langestraat, Nwe. Waardstraat, Oosterkerkstraat Waardkerkplein en steeg, Waard- gracht, Oranjegracht. Kaarsemaker- straat, Looyerstraat, Weverstraat, Vestestraat, Groenestegen, Uterste- gracht, Kerksteeg. Breestraat. Langebrug, Ketelboeter- steeg. Schoolsteeg. Wolsteeg. Gan getje, Botermarkt, Vismarkt, Stad huisplein, Koornburgsteeg, Dwars- koornbrugsteeg, Maarsmansteeg. Mandemakersteeg, Vrouwensteeg, Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn den Burcht, Burchtsteeg, nieuw- straat, Hartesteeg. Beschuitsteeg, Moriaansteeg, Hooglandsekerk- gracht, Koppenhlnksteeg, Hoog- landskerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Rijn, Hoogstraat, Kaasmarkt, hooigracht, St. Pancrassteeg, van Driessenstraat, Middelstegracht. Woensdag Zoeterwoudsesinge (van Lammen - schansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, T. Slegen beekstraat., Hoodenburger- straat. de Mey van Streefkerkstraat Cobetstraat. de Ridderstraat, Thor- beckestraat, Wasstraat, de Laat de Kanterstraat, Cronestelnkade, P. J. Blokstraat, Prulnlaan, de Gljselaar- straat, Kernstraat, Verdamstraat. Korevaarstraat Plantsoen. 4e Bin- nevestgracht, Rijnstraat, Kraaier- straat, 2e en 3e Havenstraat, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Le vendaal, Oranjeboomstraat, CathriJ- nenstraat. Barbarasteeg, St. Joris- steeg, Koenesteeg, Nwe Brugsteeg, Wielmakersteeg, Hogewoerd Water- steeg, Plantage, Utr. Veer, Veer- straat. Donderdag Zijlsingel, Rijnkade Oosterdwars straat, Munnikenstraat, van Galen straat, Waardstraat. Hermanstraat, Trompstraat, de Ruyterstraat. Evertsenstraat. Heemskerkstraat, Oosterstraat, van Speykstraat, Ko- renaerstraat, Tasmanstraat, Over- rijn. Galgewater, Noordelnde en plein. Rembrandtstraat, Oude Varken markt. Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade. Witte Singel. Groenhovenstraat, Witte Rozen straat, Justus Carelhuis. Jan van Goyenkade. Gerrit Doustraat, Vree- wijkstraat, Hugo de Grootstraat. Bilderdijkstraat. Vrij'dag Kort 'Rapenburg, Kabeljauwsteeg. Rapenburg, Doelensteeg, Doelen gracht. Nonnensteeg. Kolfmakers- steeg, Molensteeg, Boisotkade. Kam- persteeg, Conciëntlestraat, Vliet. Douzastraat. St. Jacobshof, St. Ja- cobsgracht, Jan van Houtkade Hoefstraat, Raamsteeg, Garenmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg. Heren- steeg, salomonsteeg. Kloksteeg Scheepmakersteeg, Houtstraat. Ge recht, Lokhorststraat, Zonneveld straat, Pieterskerkkoorsteeg, Dlef- 6teeg, Berkendaelstraat. Pieterekerk- gracht en straat, Pieterskerkhof, Papengracht. Hengelaars weer in rustiger viswater LEIDEN JOe verhitte ge moederen binnen de Hen- gelaarsbond van Leiden en Om streken lijken tot bedaren te zijn gebracht. Het interimbestuur dat de afgelopen maanden, na het aftreden van het vorige bestuur de taken overnam werd gisteravond in het St. Anto- niusclubhuis met algemene stemmen tot definitief bestuur gekozen. De ledenvergadering besloot verder op voorstel van het be stuur voorlopig uit de Federatie Zuid-Holland te treden. Dit overkoepelende orgaan van ver eniging uit o.a. Warmond, Al phen a.d. Rijn en Wassenaar vervult volgens het bestuur van de hengelaarsbond op dit ogen blik niet meer de functie, die bij de oprichting in 1971 werd beoogd. De breuk tussen „Leiden" en de federatie is overigens nog niet definitief. De komende maan den zullen besprekingen worden gevoerd om de problemen die er gerezen zijn uit de wereld te hel pen. De gebruikelijke competitie voor de grootste gevangen snoek en karper is dit Jaar voor de laatste maal gehouden. Gezien de sterk achteruitgelopen snoek- stand werd besloten geen prij zen uit te reiken voor gevangen recordexemplaren Bovendien zal het de henge laars van de bond in het ver volg verboden zijn te vissen, met een dreg of fleur en levend aas op snoek, in verband met de ernstige verwondingen die dérgelüke haken aanrichten. Tenslotte werd bepaald dat de contributie met ingang van 1975 zal worden verhoogd tot f 12,50 voor 66-plussers. invaliden en Jeugdleden en f22,50 voor de overige leden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN UitgaveLeidsch Dagblad B V Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement f 31 80 Per Post f 34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0 46 Abonnementsgelden bü vooruit- oetaling te voldoen Bi) automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16.00—18 00 a Telefoon 01710—30500 VOORSCHOTEN „Voor buiten gewone dingen moet men buitenge wone woorden gebruiken" zei de Voorschotense schrijfster Clara Eg- gink toen zij de ledententoonstelling van de Voorschotense Kunstkring opende. Zo'n tentoonstelling is elk Jaar weer een evenement. Het werk van de 25 exposanten is uiteraard allemaal anders, maar vormt toch als geheel, een opvallende eenheid, LEZERS SCHRIJVEN Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48, dansen Kareltje en zijn moeder zijn weg. Er is bij ons in de omgeving veel verdriet. Waarom en waarvoor. Er is een auto van een dokter gestolen, van een dokter nog wel. Dan volgt er een achtervolging die te verge lijken is met een van die misdadi ge films, die we zo geweldig vin den van de FBI (tv). Twee mensen, moeder en zoon. U had het ook kun nen zijn. Alleen voor een gestolen auto, met een achtervolging door de stad van honderddertig kilometer per uur. Waarom niet wachten tot dat de man was uitgereden. Hij reed al uren zonder dat hü ongelukken maakte. Zo iemand krijgt er wel ge noeg van, zet de auto ergens neer en wordt daarna wel weer gepakt. Dan hadden wij onze Kareltje nog gehad. Maar het moest zonodig en hert, was nog wel tfe auto van de dokter. Denken is niet moei lijk maar nadenken is wel wat an ders. L. F. Cave Magdalena Moonsstraat 23a LEIDEN Openbaarheid Uw, overigens feitelijk Juiste, ver sloeg van 4 september J.l. inzake de nogal tumultueus verlopen eerste vergadering van de nieuwe zittings periode van de Oegstgeester gemeen teraad noopt ons tot een korte re- aktie. Waar u meedeelt dat onze fractie tijdens de rondvraag aan kondigde zich te zullen wenden tot de minister van Binnenlandse Zaken met een voorstel tot vernietiging van de door de „oude" raad aangebrach te wijziging van het Reglement van Orde verdient namelijk een kleine aanvulling onzerzijds aanbeveling. U sdhrUft over: (rhet (nieuwe) Reg iemens van Órde, waar de PvdA- fractie tegen was Inzake de open baarheid van de begrotingsbehande ling". Hoewel het er niet st&èt, kan toch bij oppervlakkige lezing de in druk ontstaan, dat wij tegen open bare begrotingsbehandelingen zou den zijn. Dit is niet alleen onjuist, een dergelijke instelling verdraagt zich ook niet met de Gemeentewet. Het is dan ook precies de wens tot het realiseren van een zo groot mo gelijke openbaarheid, die er ons toe bracht de minister van Binnenland se Zaken te verzoeken het gewijzig de reglement in kritisch licht te stellen. A. Kohlbeck. secretaris PvdA/ PPR-fractie, Marelaan 19 Oegstgeest. Zondag Maandag Charlotte de Bourbonhof 1/hoek Willem de ZwUgerlaan, 'Honk', spreek uur relsverenlging 'De Wyde Vlucht', 7.30-8.30 uur nam. Rapenburg 10, gebouw Rehoboth. Leidse Amateur Fotografen Vereniging, rullavond Leidse SOS-dienst nulpdlenst, tel. 0171»* Artsen Lelden Wijk I: Morswegkwartier, binnenstad tot Clityrlng: J. L. Schae- fer, Rijnsburger weg 11, tel. 50481. Wijk II: Groenoord, Kool en Merenwijk: A. R. Tegelaar, Burggraven! aan 14, tel. 34092. Wijk IJl: Waard, Professoren- wijk, Tuinstadswijk: G. D. de Jong, Hoge Rijndijk 15, tel. 32877. Wijk IV: Zuid West, daagwegkwartierJ. D. van Wingerden, Boshulzerkade 28. tel. 8. tel. 22208. Oegstgeest H. A. Reterlnk. Terwee- weg 152. tel. 50394. oorschoten B. R. van Beusekom. Plet Heynlaan e. tel. 01710-63551 (za terdag). A. M. Kostense. Voorstraat 23. tel. 2493 (zondae). Bots. Prof. Aalber- Gmelich Meyling weg bij K en O LEIDEN In verband met zijn benoeming tot wethouder van Oegst geest heeft drs J. C. Gmelich Mey ling het bestuur van de Leidse volks universiteit K en O verzocht hem te ontheffen van zijn functie als voorzitter van K en. O. Totdat een geschikte opvolger is gevonden zal de heer Gmelich Meyling zijn func tie blijven uitoefenen. Op verzoek, van het bestuur zal hij nadien als bestuurslid aanblijven. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Lelden, wordt waargenomen door: Apotheek 'Tot Hulp der MenschheHT'. Hooi gracht 48. tel. 21060. Apotheek Beker, LIJtweg 4. Oegstgeest. tel. 55482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. tel. 01717-2525. W ijkverplegmg Witte Singel 58. tel. 31055. Leiderdorp Zr. Th Bakk 34112 Voorschoten Gezondheidscentrum, V.d. Waalslaan. tel. 4641. Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu wen en weduwnaars, tel Lelds advies bureau: 61112 Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum, -#-w Stichting Gezinsv ALPHEN AAN DEN RIJN Avi fauna organiseert voor de derde keer een landelijke dierententoonstelling. De keurdag is op donderdag 28 no vember (het vraagprogramma zal omstreeks 18 oktober verschijnen) en de tentoonstelling zelf vindt plaats op de dagen donderdag 28, vrijdag 29 en zaterdag 30 november. Voorschotense Kunstkring exposeert waarin ieder zich weer tot iets an ders aangetrokken zal voelen. Een van de hoogtepunten was voor mij het spoorwegemplacement van Nel Pot, meesterlijk van kleur en sfeertekening. Goed getypeerde buurtmensen schilderde H. H. Kamerlingh On nes op zijn kleine olieverfschilderij tjes die van die heel gewone ge- beurenissen uit het dagelijks leven weergeven. Weer heel ander werk dan zijn keramiek. De schilderijen van Hannie Bal vind ik steeds har der worden. In haar laatste werk, dat in het ambachtshuis te zien is, zet zü scherp zwart omlijnde helge kleurde vlakken naast elkaar. Als onderwerp kiest zij steden, met veel geparkeerde auto's, die Iets min der trefzeker zijn weergegeven dan de gebouwen. Bertus de Korte maakt verras send gekke dingen. Hij speelt met het verschil tussen twee en drie dimensies. Een tweedimensiaal Jongensportret in een keurig lijstje steekt een driedimensionale arm naar voren en reikt de bezoeker een roos aan. De portretten van Paul Citroen zijn indringend en soms een beetje Mona Llsa-achtig, ter wijl de portretten van Sierk Schro der die er naast hangen, meer door leefde koppen vol rimpeltjes laten zien. Bettien Scherft maakte pente keningen met verschillende soor ten inkt. en tekent de bladzijden van een fotoalbum met van die ech te „kliekjes". Dit is maar een klei ne greep uit het vele dat er te zien is op de ledententoonstelling van de Voorschotense Kunstkring. U moet er zelf maar heen gaan, en dat kan nog tot 15 september. U moet dan zijn in het Ambachtshuis te Voor schoten, aan de dorpsbrink. HANNY RENEMAN. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en la srsur- voorm) Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. Jansen—Nlemeyer Hof- dUck 32 Oegstgeest tel 01710—63652. Release Hulpverleningsdienst Release. Nieu we RUn 20a tel 24665 Id verband met vakanties zün de opemngstllden <>t eind augustus gewijzigd In ma woe en T wentwel Sociëteit rwentewel, Breestraat i9. openingstijden, elke dag behalve op ma. do v.a. 21.00 uur Toegans voor mensen va 20 laar Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bln- Noord. v Hogendorpstraat 36. ma 10 30 Kool. Driftstraat 49a. Morskwartier, -11.30 dl. 10.30-11.3C DIJkstraat 2a. woe. 10-11 Gemeenschap Zuidwest Juridisch adviesbureau Juridisch Adviesbureau. Volkshuls, Apothekersdljk 33. Dl, woe. en do. 10 uur vm - 1 uur nam. do. 7-9 uur nam. Dienstencentrum, Van Hogendorpstr. Koordstudio intermenselijke be- u?tlngsrulmte voor Oude Rijn 88, .oor advies. Ij matles etc. Werkdagen van 15-23 OntmoetingsruimtenWerkdagen 's avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten. Rotteveel muzikaal gehuldigd LEIDEN Kinderen van de Hartebrugschool hebben gister avond, ondersteund door de Fran- ciscusband, een muzikale hulde gébracht aan het hoofd van de school, de heer p. Rotteveel, die 25 jaar in het onderwijs werk zaam is. De aubade had plaats op het speelterrein b\j de Ceacüia- straat, nadat de kinderen geza menlijk bij het St. Antoniusclub- huis aan de Lange Mare waren vertrokken. Maandag vergadering LEIDEN Het nieuwe college van B. en W. maakt maandiaig zijn debuut in een raadsvergadering, die niet op het gebruikelijke tijdstip van half acht begint, maar dit maal om half negen. Dit in verband met het feit, dat de stukken, die bij de agenda horen pas aan het einde van deze week de deur uit zijn gegaan. De belangrijkste agendapunten be treffen de opheffing van de Bege leidingscommissie Organisatie-onder- zoeken (B.O.O. afgekort) en de in stelling ter vervanging daarvan van een Begeleidingscommissie Organi satie-ontwikkeling (ook B.O.O.dus), alsmede het voorstel tot wijziging van de verordening op de raads commissies. B. en W. willen de volgende com missies instellen: commissie voor al gemene en bestuurlijke aangelegen heden; commissie voor onderwijs, recreatie, sport en samenlevingsop bouw; commissie voor sociale zorg, maatschappelijke aangelegenheden, gezondheidszorg en cultuur; commis sie voor economische aangelegenhe den; commissie voor ruimtelijke or dening en openbare werken; com missie voor volkshuisvesting; com missie voor interne organisatie en beheer. In vergelijking met de afge lopen vier Jaar wordt het aantal raadscommissies teruggebracht van elf tot zeven. Zü zün overigens be voegd een aantal sub-commissies in te stellen. Een fractie, die uit min der dan acht leden bestaat (in de praktijk: WD, CPN, SGP/GPV en PPR/PSP/D'66) kan één lid voor dragen en een fractie die uit acht tot veertien leden bestaat (CDA en PvdA: het aantal wethouders wordt van het ledengetal van een fractie afgetrokken) twee. Een fractie die uit meer dan veertien leden bestaat kan drie leden voordragen, maar dat zal in de praktük niet kunnen voor komen. De commissies hebben ver der bevoegdheid om adviseurs, die geen raadslid zün en geen stemrecht hebben, als lid toe te voegen. B. en W. noemen de thans voorgestelde wüzigingen in de verordening nog van beperkte aard en omvang. „Op den duur zal niet kunnen worden ontkomen aan een algehele herzie ning", aldus het college, dat zich voorstelt de komende maanden met de nieuwe structuur te experimen teren, waarna omstreeks de jaarwis seling de ervaringen ter discussie kunnen worden gebracht. B.O.O. Het college doet het voorstel de begeleidingscommissie organisatie onderzoeken (die de reorganisatie van het gemeentelijk apparaat heeft begeleid) op te heffen en een bege leidingscommissie organisatie-ont wikkeling in te stellen. B. en W. achten het noodzakelük om in de nieuwe B.O.O. zoveel mogelijk van de kennis en ervaring van de oude B.O.O. gebruik te maken. Dat bete kent dat de commissie onder voor zitterschap blüft van mr. R. J. in 't Veld, de voormalige PAK-fractie- leider, die geen raadslid meer is en verder uit de oude B.O.O. als lid zul len aanblüven oud-PSP-raadslid Amptmeüer, oud-wethouder mevrouw Den Haan-Groen, de oud-raadsleden en thans wethouders Van Aken en Tesselaar, gemeente-secretaris Van der Poel, B.O.O.-secretaris Visser en verder ir. Vos en drs. Wurfbain uit het ambtelük korps. Toegevoegd worden o.a. de wethouder, die belast is met organisatie-aangelegenheden (Van Dam), uit de raad een lid van de fracties van CDA en VVD, als mede van één van de twee kleinere fracties, die niet in het college ver tegenwoordigd zün. Het secretariaat blüft in handen van H. A. Visser, tevens directeur financiën, die te züner tüd zün werk zaamheden zou kunnen overdragen aan de beide adjunct-secretarissen. B. en W. volgen daarmee de sug gestie van de oude B.O.O. en niet die van het organisatiebureau O.D.R.P., dat voorgesteld had ir. P. J. de Vis- ter. de gemeentelüke organisatie adviseur, tot secretaris te benoemen. Overigens is het college van mening dat de nieuwe B.O.O. zün taken op zo kort mogelüke termün dient over te dragen aan de reguliere bestuur- lüke organen. Men denkt aan een uiterste datum van 31 augustus 1975. Dan dient er een adequaat ambtelüke bestuurlüke organisatie te zün gerealiseerd, aldus B. W. UTRECHT De centrale raad van de Industriebond NKV, het hoog ste wetgevende orgaan, heeft zich gisteren op een vergadering in Utrecht in het algemeen achter de discussienota arbeidsvoorwaardenbe leid 1975 van de drie vakcentrales gesteld. Uit de vergadering kwam felle kritiek op wat men de "schan daal-belasting" noemde, de forse be lasting die wordt geheven van de vakantietoeslag. gratificatie, over werkvergoedingen en dergelijke. Uitvoerig werd besproken wat er moet gebeuren als de 40-uri- ge werkweek en een vakantie van 20 dagen zijn bereikt: doorgaan met arbeidsverkorting of niet. De Industriebond NKV geeft voorkeur aan een verlaging van de pensioen gerechtigde leeftijd boven nog korter werken. Het was gisteravond gezellig vol in het Ambachtshuis waar Clara Eggink de jaarlijkse expositie van de Voorschotense Kunstkring opende. (Foto Jan Holvast)

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2