'Het Wilhelmina': nieuwe serie rond een buurthuis c/ii\pmgmm NOS-redacteuren willen meer journaaltijd I ...e/i gisteren Eigen werk bij de VARA-tv OMBUDSMAN PAKT DE PROBLEMEN ANDERS AAN Simon C.Jansen en Dick Visser spelen in Leidse Marekerk ©ONDERDAG 29 AUGUSTUS 1974 PAGINA 5 Het NOS-Journaal zal op korte termijn een advertentie plaatsen teneinde in de opvolging van de heer Simons als Journaal- hoofdre iacteur te kunnen voorzien. In deze benoeming hebben de me dewerk"^ van het NOS-Journaal een stem. De door de medewerkers uitgebrachte streef nota, die het fiat heeft gekregen van het hoofd van de Dienst TV-Programma's van de NOS, Carel Enkelaar, geeft onder meer een profiel van de nieuwe hoofdredacteur. Hij dient bijvoor beeld geen uitgesproken exponent te zijn van een politieke of godsdien stige oveituiging. In de streefnota, opgesteld tegen de achtergrond van een nieuw te be noemen hoofdredacteur, laten de Journaalmedewerkers tevens weten, dat ze van oordeel zijn dat het Journaal van acht uur met tien mi nuten moet worden verlengd tot vijfentwintig minuten. Om het Journaal volledig aan zijn functie te kunnen laten beantwoorden dient men mier achtergrondinformatie bij de nieuwsitems te kunnen verschaf fen, te wijl tevens langere inter views dan zeventig seconden moge lijk moiten worden gemaakt. Het Journaal zou ook over meer techni sche faciliteiten en meer buiten landse correspondenten moeten be schikken. In de streefnota wordt voorts uit voerig ingegaan op de vraag hoe naar de mening van de medewer kers het Journaal er qua vorm en inhoud zou moeten uitzien. De ge dachten hierover zullen nader door werkgroepen worden uitgewerkt. De Journaalmedewerkers achten een ontkoppeling van de Journaals op beide netten wenselijk. Gedacht wordt pan een kort nieuwsbulletin op de andere zender om negen uur. Verder vindt men dat Iedere tv-dag moet worden begonnen en afgeslo ten mot een nieuwsuitzending, en wel op vaste tijdstippen. Zowel de Raad van Bestuur en het bestuur (NOS) zullen zich nu ver der met de streefnota moeten gaan bezighouden. Op donderdag 3 oktober begint de VARA met een nieuwe Nederlandse serie gebaseerd op de uitgangspun ten zoals die vorig jaar voor „Waal- drecht" werden gehanteerd. De serie heet „Het Wilhelmina" en wordt wekelijks uitgezonden- Tijdens een voorvertoning van de eerste 2 delen vertelde Herman Fortuin, hoofd van de afdeling drama van de VARA-tv dat in de nieuwe serie een aantal maatschappelijke problemen aan de orde wordt gesteld. Centraal staat het gelijknamige buurthuis ergens in Nederland dat met sluiting en sloop wordt bedreigd. Het verenigingsgebouw is een ont moetingsplaats voor de buurtbe woners die er repeteren voor de muziekvereniging, een kaartje leggen en andere sociale activi teiten verrichten. In het gebouw is ook de exploitant gehuisvest. De serie is geschreven door drie Nederlandse óuteurs die anoniem wensen te blijven om privé-redenen zoals tijdens de persconferentie werd gezegd. Het initiatief van de VARA het schrijven van televisie-drama's van eigen bodem te stimuleren verdient alle hulde. De resulta ten van ..Waaldrecht" waren nog niet hoopgevend, hoewel de kijkdichtheid 38 pet bedroeg en de gemiddelde waarderig 72 pet. Het schrijven van tv-drama's staat in Nederland nog in de kinderschoenen. Mannen als Leo Derksen en Dimitri Frenkel Frank hebben de afgelopen ja ren in dit genre een zekere be drevenheid ontwikkeld, maar hun aandeel is nog te schraal om van een eigen traditie te kunnen spreken. Bovendien wordt in deze sector met vele problemen geworsteld. Tijd en geld ontbreken om het Nederlandse schrijftalent over eenkomstig te begeleiden. In „Waaldrecht" werd met een grote groep schrijvers gewerkt. Mede terwille van een werkbare situa tie werd die groep terugge bracht tot drie auteurs. In de serie „Het Wilhelmina" wordt weer het systeem gehan teerd van de gezamenlijke crea tiviteit. Auteurs, acteurs, produ cer en regisseur voeden elkaar met ideeën teneinde tot een op timaal resultaat te komen. De moeilijkheid daarbij is dat de acteurs in dit streven onvol doende kunnen meespelen. Het kost al moeite om hen los te weken bij de bestaande toneel gezelschappen. Televisiewerk is voor hen meestal niet meer dan een matig gehonoreerde schnab bel. Aan camera-acting bijvoor beeld waarvoor in Nederland geen specifieke opleiding be staat kan dan ook weinig aandacht worden besteed. Op een enkele uitzondering na wordt er op de Nederlandse to neelinstituten aan dit belangrij ke aspect nauwelijks aandacht besteed. De opdracht die de VARA zichzelf heeft gesteld, blijft daarom lood- Dat blijkt opnieuw uit „Het Wilhelmina", dat in alle opzichten beneden de maat blijft. Het is spijtig dat te moeten constate ren, Juist omdat de VARA de enige omroep is die op het ter rein van het Nederlandse tv- drama pionierswerk verricht. Bovendien is de VARA bij de totstandkoming van deze serie door pech achtervolgd omdat zowel de regisseur als de hoofd rolspeler ziek werden en naar gelijkwaardige vervangers moest worden uitgezien. De VARA wil de namen van de ziek geworden medewerkers niet noemen. Het gerucht wil niet aan de indruk onttrekken dat regisseur en hoofdrolspeler Het Wilhelmina" niet zo zagen zitten en om die reden hebben afgehaakt. Wie de eerste twee af leveringen beziet kan zich dat levendig voorstellen. Men zou verwachten dat met 'Waaldrecht' een aantal ervaringsfeiten is op gedaan, dat in de nieuwe serie evidente fouten worden verme den, dat een betere schrijftech niek wordt gehanteerd en dat met name in de mise en scène van een minder amateuristische opzet wordt uitgegaan. TELEURSTELLEND Niets is minder waar. De eerste proeven van bekwaamheid zijn teleurstellend uitgevallen. Als de makers er niet in slagen de begrijpelijke aanloopmoeilijkhe den te overwinnen, zou men bij na moeten constateren dat „Waaldrecht" geen positieve ontwikkeling heeft opgeleverd. Onder regie van Frits Butzelaar worden in „Het Wilhelmina" de problemen van een buurt ge schetst die dreigt haar moge lijkheid tot contact en zelfwerk zaamheid te verliezen. Een ma kelaar, geassisteerd door een paar bodybuilders, laat het pand waarin de buurt zich ma nifesteert, dichtspijkeren. Hij is niet te vermurwen als de bewo ners hem proberen duidelijk te maken dat hun tehuis onmoge lijk gemist kan worden. De uit werking van dit thema is brok kelig, onwaarschijnlijk en onlo gisch. De spelprestaties van Jan Teulings, Annie de Lange, Caro- la Gijsbers-Van Wijk, Lia Ka ron, Jan Winter, Rudy Falken- hagen (de beste van het stel) en anderen zijn pover. Met de be schikbare tekst kunnen zij duidelijk niet uit de voeten. Er wordt te hard geschreeuwd, te opgelegd verontwaardiging be toond, te veel gechargeerd. De se rie zal 12 weken duren. Mis- HILVERSUM (ANP) Het om budsmanprogramma van de VARA krijgt met ingang van het komende winterseizoen een andere opzet. Tot dusver was het gebruikelijk, dat de VARA-ombudsman óe aan de orde gestelde problemen zelf voor de men sen probeerde op te lossen, zonder dat degenen die met de problemen te kampen hadden, daartoe zelf bijdroe gen. Zij kregen ook geen gelegenheid om achter de schermen te zien hoe er aan de oplossing van problemen werd gewerkt. VARA-ombudsman Hans Ouwerkerk is evenwel van mening, dat op aeze wijze men nooit zelf zijn problemen leert op te lossen. In het nieuwe (zesde) seizoen zal echter de eerste aanzet worden gegeven tot het zelf op lossen van de moeilijkheden. In plaats van voor de kijker te gaan zitten met de boodschap hoe het zou moeten, gaat de ombudsman samen met de kijker aan het werk, en begeleidt hij zijn gasten in de stu dio bij hun werk aan de oplossing van hun probleem. Na elke uitzending wordt de kijker óe gelegenheid gebo den. telefonisch op het programma te reageren. zaterdag zal in het om- >gramma aandacht wor den besteed aan de Heldringstich tingen in Zetten, waar moeilijk op voedbare meisjes zijn gehuisvest. Deze uitzending is gemaakt in het kader van een serie uitzendingen over het (naar de mening van de VARA) niet-funotioneren van de kin derbescherming. Jan Teulings en Annie de Lange in de nieuwe VARA-serie "Het Wilhelmina". schien komt men tot betere pres taties wanneer de serie eenmaal goed op gang is gekomen. Per dag wordt één aflevering ge maakt. Misschien is dat te kort om een optimaal resultaat te verkrijgen. Iedere aflevering duurt vijfentwintig minuten. De ervaringen met „Waaldrecht" hebben geleerd dat dit soort so- cio-drama's kan bijdragen tot een maatschappelijk bewustwor dingsproces onder industriële Jongeren in de grote stad. Want ook dat heeft de VARA zich als opdracht gesteld: Mensen die in buurten wonen als waarvan hier sprake is, duidelijk maken dat zij zelf moeten werken aan him leefklimaat zonder de hulp van een opbouwwerker. Geschiedenis TVjjjgrgenj zeezenders op TROS-tv HILVERSUM (ANP) De TROS- televisie zendt morgenavond een programma uit over de (ruim veer tienjarige) geschiedenis van de zee-' zenders. In deze documentaire zal aandacht worden besteed aan de komst en ondergang van zendsche- pen en via oude journaalbeelden ook aan de "etherpiraten" in Engeland, die al Jaren monddood zijn. Men ziet oj^. de strijd van de zend- schepen tegen elkaar en tegen de zee middels filmopnamen van de aanslag op de "Mebo 2" van Radio Noordzee en van de stranding in Scheveningen van "Veronica". LEIDEN In de Marekerk con certeren morgenavond de orga nist Siimon C. Jansen en de gita rist Dick Visser. Tijdens het vijfde zomerorgelcon- cert van K&O in dit seizoen, zul len werken van Maröhamti. Bach, Mendelssohn, Visser. De Klerk, Brouwer en Andriessen ten geho re worden gebracht. Het concert begint om acht uur. Voordat met het instrumentale gedeelte wordt begonnen, zal Si mon C. Jansen een mondelinge toelichting geven op de te spelen werken. Daarna treden organist en gitarist afwisselend op. Aan vankelijk lag het in de bedoeling een werk uit te voeren voor gitaar met orgelbegeleiding. Simon C. Jansen heeft echter de wems ge uit dit werk te laten vervallen omdat het Marekerk-orgel het geluid,, van de gitaar ongetwijfeld zal overstemmen. Simon C. Jansen studeerde bij Willem Andriessen, Cornells de Wolf, dr. Anthon van der Horst, Jaap Spaanderman en Felix Hup- ka. Hij is thans cantor-organist aan de Westerkerk in Amsterdam. Voordien was hij als organist werkzaam in Utrecht. Arnhem en Alkmaar. Simon Jansen is als hoofdleraar in de vakken orgel en koordirektie verbonden aan het Amsterdams Conservatorium. Concertreizen maakte hij door Europa, de Verenigde Staten. Ca nada, Suriname en de Neder landse Antillen. In 1971 werd aan Simon C. Jansen het "Diplo me de médaille argent de la Ville de Paris' toegekend namens de Société des Arts. Sciences et Let tres. Dick Visser studeerde aanvanke lijk aan het Muzieklyceum van het Amsterdams Conservatorium onder leiding van Gerard Gest. Later legde hij zich toe op de bestudering van de Spaanse mu ziekliteratuur. HiJ studeerde toen bij de vermaarde gitarist Angel Iglesias. Onder leiding vonSainz de la Maza, studeerde hij later aan het Conservatorium van Ma drid. Dick Visser concerteerde in binnen- en buitenland. Samen met de guitaristen Emile Hopman en Theo Krumedch vormt hij het 'Gitaar-trio Dick Visser'. Dit ensemble zaü in het komend seizoen voor K&O optreden in de serie Zondagochtend-Koffiecon certen. NEDERLAND I NOS: 18.45 (K) Fabeltjeskrant. 18.65 <K) Joum. AVRO: 19.05 (K) Wie van de drie. spelprogramma. 19.30 (K) M.A.S.H., tv-serie. NOS: 20.00 (K) Joum. AVRO: 20.21 (K) Grafin Ma- rlza operette van Kalman. 22.05 (K) Ontdek je plekje. NOS: 22.10-22.15 (K) NEDERLAND II TELEAC: 18.35 (K) Natuurkunde - Waltons. tv-serie. NOS: 20.00 (K) Jour- naal. TROS: 20.21 (K) Op losse groe ven. 21.05 (K) De Pion (Man on string), thriller. 22.20 (K) Zenders TV DUITSLAND DUITSLAND I 17.55-18.00 (K) Joum. (Regionaal pro gramma: NDR: Kultureel magazine. 18.30 (K) Aktualltelten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 (K) Nordschau- M?gazto- 19.26 (K) Reportage. 19.59 falen. 18.05 (K) Kleuterp rogramma 18.15 (K) Dr. nied. Marcus Welby tv- serle. 18.40 (K) Aktualltelten. 19.20 <K) Dr. med. Marcus Welbv. vervolg.) 20.00 (K) Joum. en weeroverèlcht. 20.15 (K) Dlskussieprogramma. 21.00 (K) Los Angeles 1937 - gemengd dubbel, misdaadfilm. 21.45 (K) Diskusslepro- gramma. 22.30 (K) Journ. met kom- mentaar en weeroverzicht. DUITSLAND II 16.15 (K) Filmverslag. 17.00 (K) Journ. 17.10 Fantastische verha len. jeugdserie. 17.35 (K) Aktualltei- 1 muziek. 18.35 (K) De Herr Kott- (K) Joum. 19.30 ode Frau, filmver- ner. 20.35 (K) Re- 21.00 (K) Joum. met politici. 2f (K) Reportage. 22.46 (K) Journaal. NEDERLAND I 18.45 Fabeltjeskrant (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Koffiebar (EO) In dit programma treedt op de Engelse country-groep Canaan 19.30 Vergane glorie, tv-serie (EO) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Open Huis (EO) 21.05 Nader bekeken (EO) 21.20 Into my heart, koorzang (EO) 22.00 Drieluik Noord-Zuid. deel I: Dagboek, filmcyclus (VPRO) „Dagboek", een film van Johan van der Keuken die in de loop van 1971 werd opgenomen en die in april een jaar later door de VPRO op het scherm werd ge zet <en vanavond nog eens een herhaling krijgt), is inmiddels uitgegroeid tot een drieluik. Dat kreeg be halve „Dagboek" ook de titels „Het Witte Kasteel" (da teert uit 1972-1973 en eveneens door dezelfde omroep uitgezonden) en „De Nieuwe IJstijd" (1973-1974) mee en werd achtereenvolgens opgenomen in Kameroen, Marokko, Spanje, de VB., Peru en Nederland. „Het be staat uit films van een onderling heel verschillende aanpak, die met elkaar gemeen hebben dat ze elk zijn opgenomen op uiteenlopende plaatsen in de wereld. Al le drie gaan over de verhouding tussen de rijke, geïn dustrialiseerde noordelijke landen en de arme, onder ontwikkelde, zuidelijke landen. 23.20 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 18.55 19.05 19.30 20.00 20.21 21.50 22.30 22.40 22.55 Fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) Black Beauty, jeugdserie (NCRV) Zo vader, zo zoon (NCRV) Journaal (NOS) Romeo en Julia, eind november (NCRV) Tsjechische speelfilm over twee oudere mensen, die i liefd op elkaar raken. Hier en Nu (NCRV) Geestelijke liederen (NCRV) Den Haag vandaag (NOS) Journaal (NOS) Het nieuws van acht uur had ik gemist, dus ik zat geheel ontspannen te kijken naar het Dagboek van een onderwijzer, m?t al die aardige of semi- aardige schoffies uit een Ro meinse achterbuurt, die met zoveel verve zichzelf spelen. Er zat gisteren een zwakkere sce ne in. waar onderwijzer Gruno met een collega bekvechtte over zijn onderwijsmethoden. Grino redde het nog wel, maar zijn collega zag Je weinig ov 3'tuigend toneelspelen, een schril contrast dus met het doen en laten (van spel is geen sprake, alleen van doen en laten) van al die Jongens die onder hun eigen naam de camera's wegspelen. Ik zag er een aardige parallel in met het onderdeel „snelte- keien" in „Zomaar een zomer avond". Ook daarin ratelen de kinderen onbevangen hun eer ste indrukken van de tekening af. terwijl de volwassenen ken- ne.ijk meer bevangen zijn door het alziend oog en meestal pas met een gissing komen als ze enige kans van slagen hebben. Na het dagboek keek ik eerst even (nog steeds geheel ont spannen) naar „Storm over Ruiland", wat me een groot scheepse maar half mislukte film leek. al intrigeerde het me wel dat de naam .Poegatsjow" in de ondertiteling op de Ita liaanse manier gespeld was als „Pugacioff". Een Hilversums eerbetoon aan de Italiaanse re gisseur en de Italiaanse produ cer van deze Amerikaanse film? Ik besloot toch maar naar Az- navour te gaan luisteren, met z*n bekkie. Dat viel me lang met tegen, al krijg Je toch het gevoel dat Je nu al twintig jaar naar dezelfde straatgelui den zit te luisteren. Daarna kwun Kenmerk over Portugal, de multinationals, en na Ken- me. iz kwam. zoals de afspraak wis, het laatste nieuws. Eigen lijk had ik besloten weer eens naar Rita Boas-Koopman te luisteren met een van 'haar korte verhalen, maar meteen aan het begin van het nieuws w»rd ik opgeschrikt door een geagiteerde Hans van der We.-f, die de laatste frontbe- richten uit Den Haag doorgaf. Er bleek grote opschudding te zijn, we kregen verklaringen van hoogwaardige politici over de uitspraak van Vredeling, en gelukkig kregen we op den du ir ook nog enkele uitspraken van de minister in Vrij Neder land te zien ook, want anders had ik niet geweten waar het OV3T ging. Blijkbaar gaat men er bij het Journaal van uit, dat iedereen naar elke aflevering kijkt (in het laatste Journaal bijvoorbeeld werden alleen die uitslagen van de eerste divisie doorgegeven die niet al om acht uur waren gemeld). Het nieuws was afgelopen volkomen verpletterd door de overstelpende gebeurtenissen zat .k verslagen in mijn stoel, niet meer bij machte me te concentreren op Rita Boas- Koopman, toen bij de TROS opeens Wibo van de Linde ver scheen, in vol ornaat en bijna net gehele beeldscherm vullend met zijn machtige gestalte. Dat is waar ook, dacht ik, hij zou eigenlijk met een programma over Noordierse kinderen ko men die enkele weken in Ne derland hebben doorgebracht, maar Wibo kennende zal hij de gelegenheid wel met beide handen hebben aangegrepen om de aardbeving in Den Haag te 'okaliseren en tot nog grote re proporties terug te brengen. Niets bleek mindefr waar. We kregen gewoon „Weg uit de haattraditie" te zien, over Vre deling werd niet gerept en de kaas om even full-speed een actueel actualiteitenprogram maatje te maken in de geest waarin Henk Vredeling inter views geeft aan Bibeb van Vrij Nederland werd niet aange- grenen. Verbazingwekkend, om met Frans Andriessen te spre ken. We moesten wachten tot het overigens wel aardige filmpje over die Noordierse kinderen was afgelopen u kunt geld sto ten op giro 9992 van de stichting Actie Hulp Noord- Ieriand te Utrecht), voordat we wat nader geinformeerd wer den dpor Den Haag Vandaag. Dairin hoorden we van Ed van Thijn dat Vredeling een bloemrijke figuur is, en dat men in de PvdA veelbeteke nend tegen elkaar gezegd had: „Henk Vredeling was weer op het oorlogspad". Kortom: ik heb gisteren op duitend gemakken televisie zit ten kijken, niet wetend dat ik op een vulkaan zat. omdat ik dair tussen de Journaals door niet werd ingelicht. Elke dag een echte actualiteitenrubriek zou toch waarlijk geen over dreven luxe zijn. NICO SCHEEPMAKER DONDERDAG 29 AUGUSTUS larin over kunst wordt door- 3.50 Radiojournaal. 23.55— muziek en lnfor- (8) matie. 17.00 (S) Mobiel: een beweeg- Radiojournaal. 18.20 (S) Licht kanalen, leder heel uur 3 min! nieuws. NOS: 16.03 Hltmeestere: De daverende .02 Joost mag niet orgelspel. IKOR: 18.30 Kleur: infor matie en kommentaar over zaken van kerk en samenleving. NCRV: 19.00Le ger des Heilskwartier (gr.). 19.15 De kerk vandaag: nieuws en kommentaar. £1° ,lgSr').V|e0100Be«mikrJ^: licht muziekprogramma. 21.55 (S) In ternationaal Orgelconcours Haarlem '74 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Hier en nu. 22.50 Om de veiligheid van het bestaan, gesprek over de NAVO (5). 23.25 (S) Klassieke muziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. I1IVERSUM II298 m en FM-kanalen. om 16.3011 (8)*Hlet en nu^^OO^Tnder- visie. 17.30 Nieuws. 17.32 (S) Hier en nu. 18.00 (S) Tijd vrij voor muziek In vrije tijd. 18.30 Nieuws. 18.41 Wereld panorama. 18.53 Zojuist verschenen: nieuwe boeken. AVRO: 19.00 Trefpunt: discussieprogramma. 19.30 (S) Klas siek strijkkwintet. 19.45 (S) Gitaarre cital. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Radiojour naal. 20.10 (S) Wiener Festspiele: klassieke muziek. Plm. 21.45 (S) Col legium Muslcum Amstelodamense Spaanse madrigalen uit de 17e eeuw. 22.10 Dat zit goed fout: een korte ludieke-culturele happening. 22.30 Uit de Muziekpers. 22.55 (S) Dichter bij de muziek: nieuwe Uedje6, chansons of songs. 23.20 (S) Essay een pro ten. TROS: 19.02 (S) Drie loopt ach ter, waarin: U spreekt met Plet. 20.02 (S) Poster. 21.02 (S) Sesjun: jazz en blues, live. 22.02 (S) De Hugo van Gelderen Show met o.a. de Nederlands talige Top-Tien. 22.55 Mededelingen. 23.02 (S) Tros-Sport-Tljd: bijna een uur sport en muziek. 0.02 Aktua. 0.10 (S) Jazz-Slr. 1.02 De Nachtwacht NOS: 2.00 Het donker lacht. 4.00 De Saté saus-Show. EO: 6.02-7.00 (S) Matina: licht gevarieerde muziek. A^. Vrijdag 30 augustus 1974 13.48 (S) Interna- 14.30 Blik op de proemmjM- 15.00 Zoekllch i 16.00 Nieuws. Hilversum II Voor 16.00 uur KRO: 7.00 Nieuws. 7.0B Het levende woord. 7.07 (S) Badenrie: klassieke muziek (gr.) 7.30 Nieuws. 7.41—7.50 Echo) 8.24 Oven* 8 36 Gvmnastiek 9.40 Schoölra- se mi-klassieke i 10.30 Nieuws. 11.00 Ge- u.LR.jes en een beter 1« van wel en wee. 11.5 12.00 (S) Van twaalf u 12.30 Nieuws en om 12.41 Echo. 14.00 (S) Lichte grammofoonmuziek. 14.15 Schoolradio. 14.45 (S) Interlokaal op vrijdag, met om 15.30 Nieuws. Hilversum III Voor 16.00 uur EO: 7.02 (S) Gospelsound: muziek speciaal voor longe mensen. 8.02 (Si koffie. 10.03 (S) De and: verzoekplatenpro gramma voor zieken. NCRV: 11.03 Drl_ 12.08 Drie tussen de middag: Op de Hollandse 14.03 Pop-Kontact I: De Meurders v Methode. AVRO: 15.08 Pop-Kontact gymnastiek. 7.20 (S) Dag met gaatje, met om 8.00 Nieuws en om b.ii Radiojournaal. 9.00 Schoolradio. NOS: 9-20 Wat heeft dat kind?, pedagogische rubriek. AVRO: 9.35 Waterstanden. 9.40 (S) Kerkorgelconcert. 10.00 (S) t stereo. (11.00 Nieuws. richten. NOS: 12.00 Toerismo: toeris- Terzake. 2.40 (S) Lichte grs l België: muziek m nieuws Volledige rust Norman Kirk, de 51-jarige premier en minister van Buitenlandse Zaken van Nieuw-Zee- land. heeft gisteren bekendgemaakt, dat hij op medisch advies zes weken volkomen rust zal nemen. Zijn plaatsvervanger, Hugh Watt, zal bei de functies van Kirk voorlopig waar nemen. Kirk, die machinist is ge weest, wera premier toen Labour dB won.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 5