Raad bereid tot grond ver koop Afscheid van 21 Leidse raadsleden Leiden is voor gewest van zes - - asawars Transactie met universiteit en AZ omstreden LEIDSE KANTONRECHTER LTentlrT^den topSfefS 2? Waas van geheimzieiiiglheidl DINSDAG 27 AUGUSTUS 1974 LEIDEN Voor het laatst is de gemeenteraad in zijn oude samen stelling bijeen geweest. Een bloem rijke periode van vier jaar werd af gesloten om half één vannacht, toen een hamerslag van burgemees ter Vis het afscheid officieel bekrachtigde. In deze laatste verga dering werd een de afgelopen vier Jaar stevig gewortelde traditie nog even voortgezet: de agenda werd niet afgemaakt. Overstaan bleef o.m. de kwestie rond de burgemeesterswo- ning, waar nu het nieuwe college en de nieuwe raaa hun tanden in mo gen zetten. Geen bittere verwijten ditmaal. Vriendelijke woorden, die bij een af scheid passen. Waarbij emoties los komen bij mensen, van wie je dat niet zou verwachten. Het mag, na 'n tijdperk, dat meer dan ooit in het te ken van de politieke polarisatie stond. Burgemeester Vis wilde er geen oor deel over vellen, maar zei wel: "Wij hebben elkaar redelijk goed leren kennen in onze sterke en zwakke punten". Van de nu afgetreden, 39 leden tellende raad, keren er 21 niet terug. Zij kregen allemaal- in alfa betische volgorde- een afscheids woord van burgemeester Vis mee. Zoals PSP'er Herman Amptmeijer, de man van het "eigen geluid, die daarmee in zijn eentje aanmerkelijk invloed op het verloop van de be raadslagingen had en die zo volledig mogelijk zijn krachten aan dit werk gegeven heeft". En mevrouw Van der Blom (CPN) voor wie, sprak Vis, "ik bijzonder groot respect heb ge kregen", mejuffrouw van Buel (KVP) die niet vaak het woord voer de, maar wel bij onderwerpen "die haar aan het hart gebakken zaten", haar partijgenoot Cornelissens. "bij wie het hart een belangrijke rol heeft gespeeld. We hebben ons af en toe wel eens verwonderd over de kreten die hij slaakte, zelfs als het over AJax ging". Dan wethouder Duyverman, Jan Pieter van de VVD, die er gisteravond niet was, maar via een briefje aan de raad had laten weten: "Ik groet U allen zeer" en eraan had toegevoegd aat dat géén uitspraak van Thor- becke was. "Een man die bepaald zuinig wilde zijn met de weloverwo gen woorden die de wal van zijn tan den ontsnapten", aldus Vis. En die andere zwijgzame wethouder. Els- geest, Prot. Chr. Groepering die ter elder ure "een bepaald niet eenvou dige taak" wethouder van finan ciën heeft willen vervullen. Af scheid van mevrouw Geelkerken (Prot. Chr. Groepering), die "een niet onbelangrijk aandeel heeft ge had in de beraadslagingen en op pas sende wijze het geluid van de Prot. Chr. fractie naar voren heeft ge bracht". Van wethouder mevrouw Den Haan (VVD), die "de politiek niet beschouwt als aangename tijds passering, maar als een noodzakelij ke bijdrage aan de maatschappij" en van mejuffrouw Kappeyne van Copello, die "als zij het woord voer de op zeer nauwkeurig en Juridisch gerangschikte wijze haar mening ten beste heeft gegeven", van me vrouw Kerling (PvdA), die haar me ning en die van de fractie "steeds op die wijze naar voren bracht, dat wij ons er nauwelijks aan konden erge- Woorden van lof voor burgemees- ter-wethouder Kret (Prot. Chr. Groepering), die voor „minstens honderd procent functioneerde en met de hele persoonlijkheid, die kon worden ingezet". Kwik (PvdA), die als het om de sport ging "uiting gaf aan zijn opvattingen en daarin spor tief was". Lamers (Prot. Chr. Groepe ring) was "een hele goede buurman van mevrouw Geelkerken geweest" en kreeg dezelfde waardering. Af scheid van Leeuwenburgh (Prot. Chr. Groepering) "die graag als hij iets in zich voelde opkomen het ook wilde zeggen", een spontaniteit, die werd gewaardeerd. Tja, en wethouder Lij ten (KVP), die te werk ging op "een wijze, die 'n aantal opvallenae kanten heeft. Ie dereen weet dan wat ik bedoel. Hij heeft niet bijgedragen aan de lengte van de raadsvergaderingen, wel aan de financiën van de gemeente". Van Peype (PvdA), "die zijn interventies zuinig koos. maar ze getuigden van vakkennis en emotionele betrokken heid". Van Rooijen (D'66), "die be paalde geluiden gaarne uitvoerig, hardnekkig en herhaaldelijk liet horen: voor de wat simpeler wijze van vervoer. Hij schonk aandacht aan een aspect dat anders die belich ting wellicht niet had gekregen". Ook afscheid van mevrouw Ruys (Kabou ter), 'jdie het raadslidmaatschap kennelijk heeft gebruikt om een stoel niet leeg te laten", van mevrouw Van Seters (PvdA) die „onderwijs haar sfeer heeft gerakend, waar ze gaarne uitvoerig, gedetailleerd en deskundig over sprak". Van In 't Veld (PvdA) "die als voorzitter van een combinatie van politieke partijen een belangrijke rol heeft gespeeld en een grote inbreng heeft gehad. Hij heeft kans gezien zijn denkbeelden zodanig vorm te geven, dat ze aller- wege respect ontvingen". En af scheid, ten slotte van Zunderman (DS'70), „een bijzonder geval. Het is geen politieke, maar persoonlijke opmerking als ik zeg, dat het me spijt, dat U weggaat". Een aantal raadsleden sprak ver volgens afscheidswoorden, waarin steeds dankbaarheid aan het amb tenarencorps van de gemeente weer klonk. Als herinnering kregen de scheidende raadsleden een geschenk aangeboden, waarbij ze konden kie zen tussen een karaf met twee gla zen en daarin het wapen van Leiden of een tegeltableau met hetzelfde wapen. Ten slotte werd in de Bur gerzaal op informele en dus spiri tuele wijze het afscheid op aange name wijze definitief gemaakt. LEIDEN De gemeenteraad van Leiden heeft zonder hoofdelijke stem ming Ja gezegd tegen de vorming van een tot zes gemeenten beperkt gewest. Voornamelijk uit tactische overwegingen, zoals burgemeester Vis het uitdrukte, omdat niet ver wacht mag worden, dat dit gewest er ook inderdaad komt. De colleges van B en W van Sassenheim en Voorschoten de andere gemeen ten behalve Leiden zijn Leiderdorp Zoeterwoude en Warmond heb ben namelijk laten blijken weinig voor een dergelijk klein gewest te voelen, dat tegen wil en dank tot stand zou komen, omdat Katwijk, Oegstgeest. Wassenaar, Rijnsburg en Valkenburg niet voor een ver dergaande gewestregeling bleken te te voelen. Wanneer Sassenheim en Warmond inderdaad afvallen PvdA-fractievoorzitter van Aken blikte hoopvol naar de nieuwe col leges van deze gemeenten (en dacht daarbij om. aan de nieuwe burge meester van Sassenheim) dan zal het college van B en W van Lelden uiterlijk 1 oktober met een nieuwe standpuntbepaling komen. In de si tuatie, die dan ontstaat lopen de meningen in de raad uiteen. Van Aken vond dat dan maar met vier gemeenten in „gewestelijke" sa menwerking moet worden verderge- werkt en pleitte er alvast voor, om bij de provincie in dat geval een ge sprek aan te knopen, om te bezien in hoeverre de afgevallen gemeen ten gewestelijke samenwerking kan worden opgelegd. Driessen ver woordde namens de KVP en Prot. Chr. fractie en ook namens Zun derman (DS'70) de visie, dat een dergelijk samenwerkingsverband niet zinvol is. Het dagelijks bestuur van Leiden zou z.i. wanneer ook een gewest van zes er niet in zit-con- tact moeten opnemen met de gemeen ten van het zojuist geliquideerde ge west en de gemeenten in de Rijn streek, met als enig doel het opstel len van een maatschappelijk ont wikkelingsplan- „Ach, kijk nou eens verdomme, nou heb ik me daar ook mijn zon nebril nog opgehouden". Vol spijt smeet de ongeveer veertigjarige Val der M. het groene voorwerp voor zich op tafel. „Ja, dat maakt natuurlijk nog een beroerde indruk ook, als je daar voor de rechter staat, maar ik had er eerlijk waar geen erg in, ik dacht dat ik mijn andere bril ophad, kijk: „En wat een zwaar vonnis ook hè, ik ben er helemaal kapot van", (tegen de parketwachter) „vind je ook niet?". Benenbungelend, en het gewenst optiek voorschuivend wacht hij, middenin de kale wachtkamer van het Leidse kantongerecht, op woorden van steun. „Ja kijk, als ik dit geweten had ik heb geld zat dan had ik die vent toch een honderdje ofzo gegeven en gezegd er verder geen werk van te maken? Wat vind jij nou?". Tik ken wij op dit moment van de conversatie het „wordt vervolgd" neer, en gaan wij terug naar „wat vooraf ging", of anders naar wat vervolgd wérd. Maandagochtend tien over tien, „de zaak-Van der M., edelachtbare". Licht gespannen treedt een zakelijk ogend heer naar voren die ach ter elkaar tegen zich hoort worden ingebracht: plotseling, te dicht voor een andere weggebruiker naar rechts afslaan en die ander, na daar door ingehaald te zijn, en door de vrouwelijke mede-inzit tende voor gek uitgemaakt te zijn (via een voorhoofdklop) en voor „lui" (via mondbewegingen, en ach, wat proeft dat woord als zeep sop in des kantonrechters mond), en, ik herhaal die ander dus vervolgens in de berm te hebben gedwongen „om het eens uit te praten". We gaan hier even voor zitten. Klinkt heel lelijk allemaal, zou er nog verweer worden gevoerd? „Ik geïrriteerd? Welnee, ik wilde die dame vragen wat ze bedoelde". „Het laatste moment heb ik min of meer mijn richtingaanwijzer uitgestoken". „Die man heeft ook een hele tijd vlak achter me gereden, om mij ook op dat moment het leven niet zo aangenaam te maken". (En hier valt de goede verstaander over dat tweede „ook"). „Ik rijd in een auto van 16.000 gulden, dan ga Je toch geen rare dingen uit halen?" Geen verweer dus. Officier mevrouw Van Schaick spreekt over „ronduit ergerlijk ge drag", „Wild West-toestanden" en een eis van 80 gulden plus vier maanden voorwaardelijke ontzegging. Verdachte: „Ik heb niets verkeerds gedaan, alleen wat gas terug genomen wat iedereen doet". Kantonrechter mr. Van Dijke: „En de beschadigingen op zijn auto dan? Draait u de rollen niet net om? Nee, ik beo nu aan het woord", want Van der M. wil ertussen komen, wiebelt dan heen en weer. Tachtig gulden en drie maanden voorwaardelijke ontzegging omdat u de auto voor uw werk zo nodig hebt", concludeert de kan tonrechter tenslote. En Van der M„ die dit wel een zeer zware straf vindt, ploft op de publieke tribune neer om het allemaal te gaan verwerken. Als de zitting een half uur later geschorst wordt zit hij er nóg. Gaat mee de wachtakmer in, en (zie boven). „Een par keerbon en ik ben mijn rijbewijs kwijt", roept hij, „Is dat nou niet overdreven?". Gezamenlijk kunnen we hem uit de droom helpen. Wie een voorwaardelijke ontzegging heeft mag best wel eens een licht vergrijp plegen, hij moet alleen geen serieuze overtredingen meer begaan, of in herhaling vervallen. Nu, dat lucht op. Een uiteindelijk geheel opgefleurde verkeersover- treder spoedt zich royaal na elven met soepele tred de gangen door, het Rapenburg en de zon tegemoet. Ons daar achterlatend met bijvoorbeeld de zaak-A. En die ging zo. „Ik was op de dag dat die parkeerovertreding werd gepleegd hele maal niet in Noordwij k. Ik was bij mijn broer in Haarlem, die zijn verjaardag vierde. Kijk, ik heb er een foto van bij me. Dat ben ik, daar, en er staat ook nog een Friese klok op zodat u kunt zien hoe laat het was. De auto heeft de hele avond voor de deur geparkeerd gestaan, ik heb daarvan hier getuigenverklaringen". Eendrachtig dromt het zwartgerokte volkje achter de groene tafel om de door de kantonrechter gehanteerde prent. Die mooi wordt bevonden, en bevredigend. Vrijspraak is de unanieme conclusie, en Vrouwe Justitia, haar blinde ogen vol wijsheid, omvleugt rozeknop pen strooiend haar trouwe discipelen. Justice has been done, maar hier brak de film, wordt (altijd maar weer) vervolgd. FLORIS BAKELS LEIDEN De firma Jilleba is vanmorgen begonnen met het herstel van de vele stukgeschoten ruitjes van de Pieterskerk. In totaal worden 550 ruitjes van Duits monumentenglas en met een af- meting van vijftien bij vijftien centimeter in de kerk aangebracht. Daarbij komen nog zeventig ruitjes, waarvan ook het lood onder handen moet worden genomen. Het herstel van de ruitjes wordt uitgevoerd in opdracht van de Stichting Pieterskerk Leiden. De voorzitter van deze stichting, burgemeester Vis, vertelde gisteren, dat het ministerie van CRM inmiddels heeft laten weten dat de kosten 12.000 gulden) onder de subsidie vallen, die het rijk voor restauratie van de kerk ter beschikking zal stellen. Het is de bedoe ling, dat de ruitjes vóór 3 oktober allemaal zijn aangebracht. Waarna slechts te hopen is, dat vandalen er niet opnieuw hun vernielzucht op botvieren. Burgemeester Vis vertelde ook nog dat de enderhandelingen met de Kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente tot overname van de Pieterskerk in vergevorderd stadium zijn. LEIDEN De gemeenteraad heeft gisteravond op voorstel van B. en W. de bereidheid uitge sproken om grond in het Mors- kwartier te verkopen aan de staat, of de universiteit of het Academisch Ziekenhuis Leiden ten behoeve van nieuwbouw voor de B-faculteiten van de universi teit en de bouw van een nieuw Academisch Ziekenhuis in de Leeuwenhoek. Een vermoedelijk historische be slissing, die niet allerwege van harte werd genomen. Het betreft hier een al jaren slepend conflict tussen ge meente en universiteit. Jaren waarin geen overeenstem ming kon worden bereikt over «e/ grondprijs. Het is een transactie waarmee miljoenen guldens zijn ge moeid. Een groot deel van de raad voelde niets voor om nu zo plotse ling ee.i besluit te nemen over een voorstel, waarvan de periode van voorbereiding in de raadscommissies weest. Met name Amptmeijer (PSP) en Waal PvdA) maakten ernstig be zwaar tegen behandeling van dit nieuwe voorstel van B. en W. in de ze kwstie. Amptmeijer deed het voor stel om het betreffende agendapunt voorlopig af te voeren en de be slissing dus in handen van de nieu we raad te geven opdat een goede voorbereiding in de raadscommiessies mogelijk zou zijn. Nu is het voorstel slechts behandeld in een besloten vergadering van de commissie stads ontwikkeling. een lunchvergadering (afgelopen woensdagmiddag om half een), die aldus Amptmeijer "één uur en derti-j minuten heeft geduurd, in clusief de opening en het gekissebis over wie het laatste broodje zou mo gen hebben". Uiteindelijk bleken zes- d tien raadsleden tegen behandeling had en zal m -Is M wel goed StthTndSv^he't agendapunt! ^XS^dTCS- Z c ln dit verband gesproken over een DomDer "harmonieuze ontwikkeling van de Amptmeijer vond de wijze waarop behoeften van de universiteit"), de het voorstel was voorbereid volstrekt doorgetrokken Warmonderweg, de onvoldoende. "We hebben over een plannen van de Werkgroep Milieube- groot aantal punten niet het woord heer' over gebruikmaking van be- kunnen vieren. Het argument, dat staande- en leegstaande gebouwen de oude raad dit nog zou moeten be- in plaa's van nieuwbouw enz. "De handelen, mag nooit betekenen, dat vergadering van de commissie stads- we het gaan afraffelen". Waal zei ontwikkeling is op een ongebruike- dat hij zich nog nooit zo somber had lijk tijdstip gehouden. Men kende de gevoeld als bij dit voorstel. Hij sprak stukken niet. Er zitten te veel aspec- van de grootste transactie, die Lei- In een waas van geheimzinnigheid zijn de onderhandelingen tussen de gemeente enerzijds en universiteit/academisch ziekenhuis/mi nisterie van onderwijs anderzijds gehuld. Een waas, dat kennelijk zo mistig is, dat zelfs raadsleden niet tot een helder inzicht kun nen komen. Het gaat om een al jaren slepende kwestie: de verkoop van de grond, die cte gemeente in het Morskwartier (de Leeuwenhoek, het gebied dat jyenst aan Oegstgeest) aan bovengenoemde onderhandelings partners, die daar nieuwbouw willen plegen, moet vragen. Een miljoenenkwestie. Er is vele malen in het geheim over vergaderd. Het departement van onderwijs heeft zich er vooral de laatste maanden intensief mee beziggehouden. Een opening lijkt gevoi\den. Het einde van het conflict is in zicht. Ten minste dat blijkt uit de informatie, die B. en W. over deze kwestie naar buiten wensen te brengen. Informatie die zeer sum mier is en te incompleet, om een oordeel te kunnen vellen over de waarde van het voorstel, dat het college nu gedaan heeft en waar een meerderheid van de raad ja tegen heeft gezegd. Geheime vergaderingen kunnen nodig zijn. Mits het systeem van de beslotenheid selectief wordt gehanteerd al was het maar uit tactische overwegingen tegenover een bevolking, die niet veel ver trouwen in het stadsbestuur heeft kan het acceptabel zijn. Het waas, die nu echter rondom de grondtransactie in de Leeuwen hoek is opgetrokken, is te dicht. Niet hard kon door het college, de noodzaak worden gemaakt waar om de oude raad op de valreep een toch ingrijpend besluit in deze kwestie moest nemen. Argumenten als "de knoop moet maar eens doorgehakt worden" en "het heeft al te lang geduurd", kunnen niet relevant zijn, als het gaat om een conflictueuze situatie, die al jaren bestaat. Welk kwaad kan een maand uitstel van een dergelijk besluit uitrichten? Staat de gemeente onder druk van het ministerie van onderwijs? Leiden wordt er in ieder geval beter van zegt burgemeester Vis. Dat is hoopvol. Maar de burger heeft er recht op te weten, waar die verwachting op stoelt. Zoals het college ook duidelijk moet maken wat het bedoelt het "harmonieuze ontwikkelingen", als het het heeft over het Witte Singelplan. Pro memorie zij hier maar ver meld, dat staatssecretaris Klein op een verkiezingsbijeenkomst van de PvdA. 16 mei van dit jaar, al het einde van het conflict tussen gemeente en voornamelijk universiteit voorspelde. En ook een beslissing over het Witte Singelplan in het vooruitzicht stelde. Een oplossing, die beloofde Klein, ertoe zou leiden, dat er in ieder geval geen "torenpoot" zou worden gebouwd. JOHN KROON is altijd het argument als U de raad voor 't blok wilt zetten. Hoe groot is de kans op vertraging? Is de bouw- vergunnmg aangevraagd? Volgens mijn inlichtingen kan dat niet. Het staat nog niet vast wanneer en wat voor üiekehuis er wordt gebouwd. Wel saat vast dat het bescheidener zal zyn dan eerst de bedoeling was. Ik heb uit de tweede hand vernomen, dat er eerst nog advies zal moeten worden uitgebracht over de gewenste ziekenhuiscapaciteit. Dat advies zal er niet voor 1975 zijn. Mijn fractie vindt wel, dat als er een ziekenhuis moet komen, het dan maar in de Leeuwenhoek (in het Morskwartier) moet zijn. Zoals nu is de zaak echter niet goed voorbereid", sprak Waal naar alle waarschijnlijkheid straks de wetn >uder, die met de consequen ties van het besluit te maken krijgt tot het college van B. en W. Leeu wenburgh (Prot. Chr. Groepering) zei daarentegen dat zijn fractie, "na kort overleg" tot de mening was ge komen het ordevoorstel van Ampt meijer niet te moeten steunen. "Dit is een zaak waar drie Jaar geleden al over gesproken is. Het heeft al te lang geduurd". Cornelissens (KVP) wilde, alvorens tot een oordeel ko men, eerst weten, in hoeverre de raad zich vastlegde. Langerak (VVD) en Zunderman (DS'70) toonden zich meteen voor behandeling. Minimum Burgemeester Vis zei namens het college tot Cornelissens dat de raad alleen maar de bereidheid uitspreekt tot de grondverkoop, onder nader te stellen voorwaarden. Wat de prijs betreft is er alleen sprake van de vaststelling van een minimum, aldus de burgemeester, die nadrukkelijk om besluitvorming vroeg. "Dit zal niet de laatste keer zijn, dat we over dit comple te vraagstuk met elkaar spre ken. Wat betreft het verwijt, dat we haast maken, kan ik de bal terug kaatsen: waarom hebben we er zo lang m<v gewacht? De gemeente kan er alle m maar beter van worden en niet slechter. Waarom dan zo'n aar zeling? We hebben nu de mogelijk heid om een knoop door te hakken, -waarvan we Jaren niet wisten hoe we hem uit elkaar moesten halen". Amptmeijer wees er op na een langdurige schorsing, waar de PAK- fractie om had gevraagd, dat het college ten maand geleden met een arbitra^evoorstel was gekomen, waarbij Gedeputeerde Staten en het Ministerie van Onderwijs de grond prijs zouden moeten vaststellen. Dat voorstel bleek toen niet haalbaar, on-i college Amptmeijer: „Wat zou er gebeurd zijn, als we toen ja hadden gezegd? Het geeft aan hoe we op dit moment uw ar gumentatie moeten beoordelen. Wij leggen ons nergens op vast, zegt u. Maar het is toch zo, dat op het mo ment, dat Je je ongeveer vastlegt, het uiteindelijke bedrag toch altijd in die buurt zal blijven. De tegen partij is niet gek, die vecht ook voor zijn geld. Is het werkelijk verant woord, dat wij gaan praten over bedragen van miljoenen, zonder dat wij reële gegevens hebben? Mis schien zouden we over een maand op hetzelfde bedrag uitkomen. Mis schien ook op een paar onbeduiden de miljoenen meer. Ik weet het niet. Maar dit is geen verantwoord be sluit". Waal vroeg zich af, waarom het nu zo erg zou zijn, om het voor stel enige tijd aan te houden en ver zekerde nogmaals: „Mij zult u niet horen zeggen, dat dat zieken huis er niet moet komen". Cornelis sens bleek inmiddels door de argu mentatie van Vis overtuigd te zijn en met hem de KVP-fractie, met Uitzondering van C. Stroink. In de tweede instantie wees de burge meester erop, dat het college bij zijn arbitragevoorstel destijds van het standpunt was uitgegaan, dat dat 'n arbitrage zou moeten zijn, die niet zoü bemiddelen, maar waarbij één van de partijen gelijk zou krijgen. Hij zei nogmaals, dat de exploitatie- opzet bij de transactie op zichzelf nog een punt van discussie in de raad is. „De juridische waarde van het besluit, dat wij nu willen ne men is niet anders dan een inten- tiebesluit om een bodem te leggen Vanaf die bodem gaan we nog een aantal raadsbesluiten nemen. De raad behoudt de Juridische vrijheid om de onderhandelingen met de uni versiteit opnieuw te openen". Bedroefd Alvorens het voorstel-Amptmeijer in stemming werd gebracht, ver klaarde PAK-fractieleider In 't Veld dat hij in afwijking van zijn per soonlijk oordeel, voor opschuiving, van de behandeling zou stemmen „uit solidariteit met mijn politieke vrienden", omdat hem gebleken was, dat Waal grote bezwaren had tegen de door het college voorgestelde be sluiten. Het voorstel-Amptmeijer werd met 16-17 verworpen. De PSP'er kreeg de steun van de PvdA, D'66 en KVP'er Stroink. Tegen opschor ting stemden de Prot. Chr. Groe- Leiderdorpse Postduiven vereni ging „De Rijnklievers". Wedvlucht vanaf Strombeek B., afstand 140 km In concours 332 oude/jonge duiven gelost om 8.20 uur met z.z.w. wind Uitslag: 1. P. v. Griensven, 2. A. v. d. Dop, 3. Gebr. Kok, 4. J. de Pan, 5. A. v. d. Dop, 6. Gebr. Kok, 7. idem, 8. 8. M. Jongeleqn, 9. idem, 10. J. C. Pracht. pering, VVD, de rest van de KVP- fractie, de CPN en Zunderman (DS 70) Waal zei hierna zo „bedroefd over de uitslag van deze stemming te zijn", dat hij het niet zinvol vond dieper op de materie in te gaan. Andere raadsleden deden dat ook niet, met uitzondering van Dries sen (KVP), die een aantal redactio nele wijzigingen in het besluit voor stelde. waarmee het college akkoord gin. Behalve dat de raad de bereid heid uitsprak om onder nader door de raad te stellen voorwaanden tot verkoop van door de raad te bepa len gronden in het Morskwartier uitsprak, besloot men verder een grondprijs te bedingen, die ten min ste in overeenstemming is met de exploitatie-opzet, die nog door de raad moet worden aanvaard. B. en W. hebben nu de taak een voorstel tot verkoop van de gronden aan de raad voor te leggen. Over een aantal zaken, die deze kwestie betreffen, werd de raad geheimhouding opgelegd. Het voorstel van B, en W. werd uitein delijk aanvaard met de stemmen van Amptmeijer, Stroink, de twee- LEIDEN In het Academisch Ziekenhuis hebben diploma met bij- obehorende insigne voor de opleiding operatie-assistente van de NZR ge haald: I. Veen, S. Kempener, en A. Hoef lake. Het eindexamen opera tie-assistente werd door de volgende kandidaten gehaald: I. C. Blom, M. M. Hupkes, J. A. van Katwijk en M. A. Zandvliet. aad heeft gisteren voor het laatst in oude samenstelling vergaderd. Voor sommige raadsleden was het ook de laatste keer dat ze de stad bestuurden. Reden om er een foto van te maken.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 3