Tentoonstelling van 5 De Grote 9 Engeland wint Nordring-festival 1 (9uc/ Qïtemvs Operastichting kan decors niet kwijt MAANDAG 26 AUGUSTUS 1974 PAGINA I T entoonstellingen Drukkerij De Bink. Rooeeveltstraat 2. Lelden. Ma t/m vrij 8—5 uur nam. ten toonstelling „Ik zie. Ik zie. wat u ook ziet", van Haver Tot 31 augustus. GalerU 't Hoekje bi) de Pomp. Dorp. straat 38. Warmond. Tekeningen, olie verf. acrylpastel van H. v. d Lee Tot en met 14 september. en van 18.45 tot 19.45 uur; Kinderaf deling dag. van 15 tot 18.30 uur. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13— 14.30 uur; "s zondags 11—12 uur en 1415 uur; eerste klasse: de gehele Leidse bioscopen 1-schilderijen, teke- Openlngtljdenma. t/m vr. lur. zo. 15—18 uur Zaterdagte gesloten t/m 31 augustus Galerie van der Vllst. Botermarkt 3: Judith Vermeeren-aquarellen. Karei Wlggera-schlldertlen Irene la Court- 2.30, 7.00 en 9.15 wandkleden t/m 31 augustus. Rijksmuseum voor Volkenkunde. 8teenstraat 1 Tentoonstelling "Zuid zee uit de Doeken" Atelier .De Scherf" Nassaulaan 41 Oegstgeest. tel 50220. Ans v d Helde- „Tarzan en Jungle opstand". Kort exposeert eigen werk o.a glas nA A buigen. Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28)^Werkd^l°uUu^nVoorm.— Joh de Wlttstraat 40 Galerie Ka binet Gaper Wisselende expositie dl t/m za 2—5 80 uur nam do boven dien 79 uur nam Galerie De Luwte. Baljuwstraat. Kat- S£n*en tekeningen1' van ^Pet?'cïï Bezoekuren Ziekenhuizen openingstijden van 79 uur nam (zondag en dinsdag gesloten) Rijksmuseum van Natuurlijke His torie. Raamsteeg 2. Lelden. Tentoon stelling Dieren op Postzegels Van '1 lull t/m 1 oktober Legermuseum Geopend van vrijdag 9 uur kinderafdeling St. Ellsabeth-ziekenhuis klasseafde- llngen Volwassenen dag. v. 11.15 tot 12.00 uur van 14 tot 14.45 uur en van 18.45 tot 19.45 uur Kraam afdeling 19 45 uur: kinderafdeling dag. 15 tot 18.30 uur. 8e klasse: dag. van tot 14.45 uur en v 18.45 tot 19.45 u Kraam afdeling: dag van 15 tot 16 t 15.30—15.45 Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten door lopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor spe ciale kaarten verstrekken. Alphen aan den Rijn RUnoord: le en 2e klas 11—11.30 13.30—14.15 en 18.30—19.30 u.; 3e klas 18.30—14.15 en 18.30—19.30 u.; Kraam- afdellng 13.3014.15 uur, alleen voor echtgenoten 19—20 u.; Kinderafdeling 1515.30 u. alleen voor oudera 18— 18.80 u. Geluidshinder Schiphol Klachten over geluidshinder van vliegverkeer van en naar Schiphol kunnen dag en nacht worden gemeld bi) het Informatiecentrum Geluids hinder Schiphol (020—175000). 26 Augustus 1974 Honderd jaar geleden Naai van officieuse zijrtp te Berlijn is medegedeeld, schijnt er rent verkeerde opvatting te besfann omtrent de strengere maarregelen ten opzichte van bedevaarten in Pruisen. Het doel -s overeenkomstig de wet op h?t recht van vereenrging, alle oan ouds bestaande pro- ces iien rondgangen, enz on gestoord te laten voortgaan en aueen te zorgen dat zij die 5r deelnemen hetgeene an dersdenkenden of andere per sonen lastig maken of hen beledigen. De Spaansche stad Puicerda wordernstig door de Carlisten bedrsigd. Rondom de stad zijn er 1500 gelegerd en Miret, Sa- balls en Tristany blijven in de omgeving om de troepen, die iot intzet aanrukken, tegen te houden Volgens berichten van 23 Augustus was het vuur der Carlisten den vorrgaanden avond zeer hevig geweest en hadden de belegeraars dien dag een batterij met stukken van zwaar kaliber opgericht, waaruit zij met kracht begon nen te vuren. Vijjr.4 jaar geleden: V ilgens een bericht uit Ri ga heeft Trotski voor de "Vier- een'.ging van roode professo ren" te Moskou een rede ge houden over den politiéken toestand. Trotski verklaarde, dat door de Londensche over eenkomst de Amerikaansche kapitalisten "Europa econo misch geknecht hebben". Mac Donald en Herriot, zeide hij, zijn ie slachtoffers van Ame- rika insch bedrog geworden en de eenige macht, welke Euro pa van de Amerikaansche "geweldenarij" kan bevrijden is ie communistische interna tionale Met behulp van de Amerikaansche arbeiders kan deze Europa hervormen tot een "proletarische federatie". Trotski besloot zijn rede met een opwekking om in Rusland een zelfde peil van technische ontwikkeling en een even doel treffende arbeids-organisatie te scheppen als men in Ameri ka heeft. GRONINGEN (ANP) De Jury van het tiende Nordring Radio Fes tival heeft niet veel tijd nodig gehad om de eerste prijzen toe te kennen. Zaterdagavond werd in Groningen de Britse inzending de eerste plaats toegekend. Producer van deze inzen ding was David Rayvern van de BBC. Het bleef niet bij de beste plaats voor de Britse produktie. Ook de prijs voor de beste solist en de beste arrangeur ging naar Engeland. Mr. E. H. Toxopeus, commissaris der Koningin voor de provincie Gro ningen, reikte aan de Engelse Rita Morris de prijs voor solisten uit. De arrangeursprijs was voor Robert Far- non, dirigent en arrangeur van de Britse produktie. De afgelopen vier dagen werd het Nordring Radio Festival voor de lichte muziek in de evenementenhal in Groningen gehouden, georgani seerd door de NOS. Aan het festival deden Denemar ken, Zweden, West-Duits land, Fin land, België, Noorwegen, Gr.-Brtt- tannië en Nederland mee. Zaterdag avond traden als laatste twee landen Denemarken en het winnende land Groot-Brittannië op. De Britse ploeg gaf „E tourist view of Britain" met de winnende zange res Rita Morris en verder de zange res Joan Savage, aie ondermeer ver. schillende persiflages van Barber* Streisand, Mariene Dietrich en Judj Garland gaf. Verder traden voor Gr." Brittanië op The Mike Sammes Sin. gers. Evenals de ploeg van Noorweger vrijdagavond kreeg de Britse ploeg Ij staande ovatie van het talrijke pu bliek. In Amsterdams Stedelijk Museum AMSTERDAM Tot en met 20 oktober wordt in het Stedelijk Mu seum in Amsterdam een tentoonstel ling gehouden van „De Grote Naie ven". Deze vijf Fransen Henri Rous seau, Louis Vivin, Seraphine Louis, André Bauchant en Camille Bombois, Dit jaar weer „CameretteiT DELFT Het amateurcabaret festival "Cameretten" wordt ddt jaar 7, 8 en 9 november in de aula van de Technische Hogeschool in Delft gehouden Het festival, dat sinds 1966 uitgroeide van een aotivTtedt van stu denten tot een springplank voor iedereen naar het professionele ca baret, biedt amateurs de gelegenheid voor een groot publiek en een des kundige jury op te treden. Het suc ces bracht het festival van de socië teit De Koornbeurs naar de grotere aula van de TH. Via Cameretten kre gen de afgelopen jaren groepen als Don Quishocking. Ivo de Wijs, Neer- lands Hoop en Marnix Kappers be kendheid. Voor het komende festival staat de inschrijving Vodders- graoht 1, Delft nog open, zodat nog geen programma kon worden vastgesteld. behoren tot de eerste generatie van erkende naïeve schilders. De namen van de kunstenaars zijn chronologisch gerangschikt. Rousseau is niet alleen de oudste, maar ook de allereerste naïeve schilder, die be halve door zichzelf ook door zijn om geving als werkelijk kunstenaar be schouwd werd. Het werk van deze vijf schilders werd ln 1928 voor het eerst bijeen gebracht op een tentoonstelling met de titel „Peintres du Coeur Sacré" (Schilders van het Heilig Hart), ge organiseerd door de in Parijs wo nende Duitse kunstcriticus en ver zamelaar Wilhelm Uhde. Hij koos deze naam omdat deze kunstenaars HOOFDDORP De Nederlandse Operastichting zoekt een andere op slagruimte voor de decors. Sinds en kele maanden zijn de decors opge slagen in een grote landbouwsdhuur in Hoofddorp. De eigenaar van de schuur heeft echter van het gemeen- schilderden vanuit „een sterke emo tionaliteit" en een „heilige bezeten heid, die niet beïnvloed was door al lerlei kunsthistorische tradities en In tellectuele overwegingen". Bovendien woonden ze allemaal rond de Pa- rij se Sacre-Coeur, die ook vaak door hen is afgebeeld. De naieven worden ook wel aan geduid met de naam zondagsschilders omdat velen in hun vrije tijd schil derden. Enkele kenmerken waaraan alle „naieven" voldoen: htm werk heeft een sterk lineair karakter, de tails worden minutieus weergegeven. Het ontbreken van plasticiteit en licht- en schaduweffecten veroor zaakt een zekere houterigheid. tebestuur opdracht gekregen de schuur te ontruimen omdat het bouwsel alleen voor landbouwdoel einden mag worden gebruikt. Volgens de directie van de Nederlandse Ope rastichting is het zeer moeilijk en erg kostbaar om een ander onderdak voor de decors te vinden. PANDA EN HET SPOOK-SPROOK 8 - 126 "D-dit is nu al de tweede keer dat de stenen hier van zelf bewegen..." mompelde Panda, terwijl hij overeind krabbel de. "En er is niets of niemand te zien... H-hoewel ik toch het gevoel heb dat er naar me wordt geke ken... En w-waarom denk ik toch steeds, dat ik hier weg moet? Alsof iemand me niet hier wil hebben. Weg... weg... weg..." Hij voegde de daad bij het woord, zonder dat hij zelf helemaal wist, waarom. Maar het was een feit dat hij de helling af hol de - en pas toen hij op een muurtje geklommen was, raakte hij het vreemde gevoel kwijt. Vol verbazing keek hij naar het grote buitengoed, dat aan de andere kant van de omheining lag in een fraai aangelegde tuin met allerlei beelden die telefoons droegen... •k 'Tijger stort zich op antilope' heet het schilderij van Henri Rousseau dat met vele andere werken van de naieven in het Stedelijk Museum in Amsterdam is te zien. De avonturen van Jommeke Met Fifi op reis likje meerI En hij moet z'n zeemlap HOEWAAIII Wees niet bang, julfrouw. Hij vindt u lief, daarom Kooktip FREI BASSET Fruit een ragfijn ge snipperd uitje in 25 g boter boven laag vuur licht goudgeel. Meng er 100 g geraspte kaas door en giet er geleidelijk eet lepels sherry bij. Blijf bij dit alles goed roeren, tot een dikke kaassaus ontstaat. Meng er een theelepel mosterd door en neem de pan van het vuur. Bak 8 dikke plak ken tomaat heel even aan beide kanten in wat bo ter, boven flink vuur Leg de plakken in een vuur vaste schaal en schep de garnalen erop. Giet de saus erover en zet de schaal dan even on der de ovengrill tot de kaas lichlt begint te kleu- /793> JA-IK HAP &3NA VERBETEN HOE LUCHT SMAAKT PIE MAAR EEN HEEL ZLEIM BEETJE ONBRUIKBAAR 15 VOOR MENSELIJKE CONSUMPTIE. t\ II RIB

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 17