agenda Kantoorgebouw Vrije beroepen in 'Adegeest' Functionele commissies moeten op de helling Nieuw plan overdekt zwembad Wéér straat terreur in het centrum Grond uitgifte voor Alecto en Velocitas VEEL LEIDENAARS IN KATWIJKS SCHAAKTOERNOOI Koordstudi° PARTME WERKVERSCHAFFING EN ONTMOETINGSCENTRUM VOORSCHOTEN In Voorschoten is op 15 augustus een begin gemaakt met de bouw van een „Kantoorge bouw Vrije Beroepen Adiegeest (afge kort KVB Adegeest) op de hoek Van BeetJhovenlaan/Mozartllaan. De gedachten welke ten grondslag liggen aan het oprichten van het ,KVB" zijn ontwikkeld in de periode april-Juni 1973 in nauw overleg met verschillende instanties en personen in de gemeente Voorschoten, waarbij in het bijzonder de stimulerende in vloed van het Voorschotense gemeen tebestuur van groot belang is geweest, aldus de architect E. C. Frangenheim, die alls inwoner van Voorschoten zeer goed bekend is met de mogelijkheden en de wensen zowel bij de beoefe naars van de vrije beroepen alls de noodgedwongen „zondier beroep"- zijnde burgeressen, te weten de ge huwde dames, die dicht bij huis een job zoeken die te combineren is met hun natuurlijke taak. De grondgedachten kunnen in het kort samengevoegd worden in het constateren van het niet optimaal Sunktiioneren van het openbaar ver voer; de schaalverkleining in de dienstensector; de funktie die het gebouw kan hebben als ontmoetings centrum (koffieshop)parttime werkverschaffing voor in het bijzon der de vrouwelijke inwoners in ad ministratieve, representatieve en medische sector; de aanwezigheid in Voorschoten van een groot aantal beoefenaren der vrije beroepen en tenslotte het niet bestaan van een modern kantoorgebouw in de regio met verhuurbare kleine kantoren met gemeenschappelijke voorzienin gen. Gebruikers De huurders zullen in hoofdzaak worden gerecruteerd uit de volgende vrije beroepen: horecabedrijf in de vorm van een koffieshop en/of bistro met plate-service; doktoren bij voor- - keur in de vorm van een groepsprak- tü'k; architectenbureau'singenieurs bureau^; advocaten; accountants; makelaars; reclame en kleine han delsfirma's en verder ieder vrij be roep, dat niet gevestigd is in een win kelbedrijf. Er wordt vanuit gegaan dat de huurders een huurderscoöperatie zul len vormen. Daarin zal staan dat de huurders van de kantoorruimten hun consumpties betrekken uit de horeca- afdeling; deze horeca-afdeling zal zorgen voor de nodige voorzieningen; de huurders zullen zo veel mogelijk gebruik moeten maken van de aan wezige arbeidsreserve in Voorschoten op het gebied van vrouwelijke part- timekraohtende in de hal aanwezige centtrale ruimte is bestemd voor een centrale receptie en telefoon. Het grondoppervlak van het gebouw is' 1550 m2, het gebouwde oppervlak 500 m.2, de bruito-verhuurbare kan toorruimte 1500 m2, de kleinst ver huurbare kantoorruimte 38 m2, de to tale inhoud van het gebouw 5000 m3. De bouwkosten bedragen f 1,8 mil joen, de bouwwijze is gedeeltelijk traditioneel, gedeeltelijk systeembouw in beton. Het bouwteam bestaat uit: belegger Pensioenfonds van Gelder Papier, Amsterdam, project-ontwik kelaar Stevin B.V. te Den Haag, ar chitect Ing. E-C, Frangenheim te Voorschoten, aannemingsbedrijf v/h Boele en Van Eesteren te Den Haag en makelaarskantoor Hopman B.V. te Zoetermeer. Het gebouw moet worden opgele verd in mei 1975, de officiële eerste paal wordit op 26 augustus door wet houder H. B. Koetser geslagen. Het gebouw bestaat uit drie lagen. Een groot gedeelte van de begane grond wordt koffieshop, door de cen trale voorzieningen op de begane grond kan het gebouw een nuttige funktie krijgen als ontmoetingsruim te voor de wijk Adegeest en zo nodig ook als vergaderruimte voor kleine bijeenkomsten. Het gehele plan ls vorige maand zondier discussie door de gemeente raad van Voorschoten goedgekeurd. Het KVB-gebouw Voorbereiding en bouw in extra iverkgelegenheidsprogramma LEIDEN Weer is er een Lei- denaar slachtoffer geworden van straatterreur in de binnenstad. Onverhoeds werd gisteravond omstreeks half elf een 17-jarige scholier uit deze stad in de Haar lemmerstraat zonder enige aan leiding door drie onbekende jon gens in elkaar geslagen. De door enige getuigen van de knokpartij gewaarschuwde politie trof de ge wonde jongen liggend op het trottoir voor de Hartebrugkerk aan. Hü moest met verwondingen aan het hoofd naar een zieken huis worden overgebracht. Twee surveillancewagens van de politie hebben onmiddellijk de jacht op de daders ingezet, tot nog toe echter zonder resultaat. VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1974 Vrijdag Geverstraat 65. Oegstgeest, sociëteit 2—4 i ..entw i, vanaf 9 i De Burcht, ledenvergadering PvdA, Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48, dansen De Vink, dansen van 92 uur nam. De Burcht, Antiekmarkt, 9.30 u-ur Morsweg 114, Leidse Jeugdschaak- sociëtelt, schaaklessen voor beginners gevorderden van plm. 10 tot 18 Ir, .3—5 30 uur nam. Breestraat 19, Twentwel, sociëteit v. t, schaaklessen Brees kamerbewoners, vanaf Zondag Anton lus clubhuis, dansen van 811 Hooglandse Kerkgracht 48, .dansen vanaf 8 uur nam Geverstraat 65. Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners eu alleenstaan den. 8—12 uur nam. Breestraat 19, Twentwel, sociëteit v. kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Maandag Rapenburg 10, gebouw Rehoboth, VOORSCHOTEN De Voorscho tense gemeenteraad zal in de laatste vergadering van de huidige raads periode een nieuw plan voor de bouw van een overdekt zwembad ter beoor deling krijgen. Dit plan is het resul taat van het onderzoek, gedaan door een werkgroep, samengesteld uit le den van de commissies voor maat schappelijk welzijn, sport en recreatie, aangevuld met o.a. vertegenwoordi gers van de beide zwemverenigingen en waarin -tevens een lid van de Stichting Recreatiebad Voorschoten als waarnemer van die Stichting ver tegenwoordigd was. De werkgroep is tot de conclusie gekomen dat de voorkeur gegeven moet worden aan een overdekt zwem bad. De plaats moet in de omgeving van de wijk Adegeest komen bij het sportveldencomplex. Belangrijk in alle gesprekken waren de financiële consequenties. De gelegenheid doet zich voor dat de regering onlangs gelden beschik baar heeft gesteld voor een extra werkgelegenheidsprogramma. Blij kens informaties behoren het tref fen van voorbereidingen voor en het realiseren van objecten in de sfeer van sport en recreatie (waaronder zwembaden) tot de bestedingsmoge lijkheden van de gelden in het extra werkgelegenheidsprogramma. Het Adviesbureau Arnhem acht het zeer wel mogelijk dat een beperkt object als een overdekt zwembad, een hoge prioriteit kan verkrijgen en in aanmerking komt voor 100 in de kosten van voorbereiding. B. en W. hebben reeds een aanvrage ingediend bij de Dienst Aanvullende Civiel technische Werken en het is niet on denkbaar, aldus B. en W. dat vol gende week het resultaat van de aan vraag bekend is. Indien op het ver zoek gunstig wordt beslist, zijn er ook redelijke mogelijkheden aanwe zig om een bijdrage tot 80 van de investeringskosten bij de bouw te krijgen. Omdat B. en W. menen dat zioh nimmer meer een dusdanige ge legenheid zich zal voordoen, hebben zij reeds de eerste stappen genomen en verzoeken de gemeenteraad om een principiële uitspraak. LEIDEN Twee leden van SOS-dienst de Leidse muziekvereniging De Burcht, Theo Reiken (28) en Rina Zwanenburg (20) zijn gisteren in den verkeren dag het huwelijksbootje gestapt. Met muziek. Jan Holvast legde de hul diging van een aantal majoretten op de gevoelige plaat vast. SOS-tel. Hulpdienst, tel. 01710— 25202. Voor allen die ln moellljbhe- LEIDERDORP Aan de uitvoerige raadsagenda van Leiderdorp die maandag 26 augustus wordt gehouden, zijn nog twee punten toegevoegd. Dit zijn: Voorstel tot toepassing van de Subsidieverordening clubgebouwen sport organisaties ten aanzien van: a. de korbalvereniging "Velocitas", b. de Lei- derdorpse sportclub "Alecto". Voorstel tot uitgifte van grond in erfpacht aan de Leiderdorpse sportclub 'Alecto' en de Leiderdorpse korfbalclub 'Velocitas'. KATWIJK Het schaakkampioenschap in nieuwe formule heeft zeker geen slechte primeur gehad. Het feit dat deelname nu voor "iedereen vrij stond leverde voor de de hoofd groep meteen een sterke bezet ting uit de Leidse regio op. Vijf tien meestal sterke le klasse onderbond schakers zorgden voor de bezetting. Vooral spe lers van de nieuwe vereniging voor genodigden, „Het Parle ment", bleken 'acte de presence' te geven. Ieder kreeg per partij een kwartier bedenktijd, wat voor sommigen wel even wen nen was t.o.v. een langzame party of een echt vluggertje. te stryd tussen LSG-er Sikkel en titelverdediger Haasnoot, met op de achtergrond de op hun kansen loerende Mieremet, Geertsma en Barman, een co ming-man" die sinds kort uit Spanje naar Leiden gekomen is om hier zyn schaakgeluk te be proeven. In de vierde ronde vonden Sikkel en Haasnoot el kaar tegenover zich, eerst nadat eerstgenoemde een onnodig tien jarenplan tegen de nog onge slagen Geertsma met veel moei te tot een goed einde gebracht had. Haasnoot had al een remise af moeten staan aan de verras send sterke Barman. De Kat weker kwam als winnaar uit het topduel te voorschyn en werd de nieuwe leider. De vyfde en zesde ronde brach ten geen verandering in de po sities van de bovenste twee, al- Mieremet toch wel via wat al ternatieve wegen moest aanpak ken. Zoals vaak by het Zwitser se systeem moesten de laatste ontmoetingen de winnaar en nieuwe kampioen aanwyzen. Sikkel had zich volledig van zyn inzinking hersteld en won vlot jes, terwijl Haasnoot daarente gen een onverwacht zware kluif had aan Geertsma. Met groot gemak bemachtigde de koploper een stuk, toen kwa men echter grote problemen aan het daglicht. De sluwe Geertsma speelde op de onzekerheid van zyn tegenstander en wist hier mee het stuk te heroveren. We tende dat hy met een remise, welke dreigend in de lucht hing, de eerste prys zou moeten delen, begon Haasnoot aan een ver- twyfeld alles of niets offensief. Dit werd echter een groot fiasco, daarmee was de zege voor Geertsma en het kampioenschap aan Sikkel. Nu moest Haasnoot genoegen nemen met een twee de positie, gedeeld met zyn nieuwe clubgenoot Barman, die het ook wel als "Parlementariër' ziet zitten. In dit geslaagde ex perimentele toernooi eindigde Geertsma als vierde met 5 uit 7 (Haasnoot en Barman hadden elk 5% punt)werden Steffelaar en Bakker vyfde en zesde met 4 punten, en bezetten Mieremet, V. d. Plas, Tolenaar en De Boer de volgende plaatsen met 3 Vz verliespunten. ken Vaar weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu wen en weduwnaars tel. Lelds advies bureau: 61112. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel. 49441 (ma t/m vrij 9—10 uur voorm). Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNlemeyer. Hof- dUck 32. Oegstgeest tel. 01710—53652. Release met vakanties zijn de openingstijden 1 ot eind augustus gewijzigd In ma, woe en Juli tot 1 augustus. Twentwel Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum, Begijn hof^ (Rapenburg) 131^7.30—10.80 uur Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin nenstad, Gerecht 10. 1 Morskwartier, Redactie Paul Wolfswinkel Floraka Tijdens die Kat-Expo-Leiden' die op 28 en 29 september wordit gehou den in de Groenoordhal organiseert het Plantencentrum Leidschendan» 'n tuinexpositie onder de naam Tlo- raJka '74'. In het hart van de Groenoordhal, temidden van de ruim duizend katten, zal een enorme tuin met oppervlakte van 250 vierkante meter worden aangelegd. Honderden bloei ende na j aarsbloemen, sparren *n heesters zullen worden geformeerd rond een vyver met fontein. Tuin beelden van meesterhand, antieke straatlantaarns enz. zullen het to taal tot een romantische flora-show maken, Ook zal er een exotisch ge deelte worden aangelegd met bloel ende armanasbomen, palmen en an dere tropische planten waarin echte ara's en beo's niet zullen ontbreken. Spectaculaire by zanderheid: de Floraka '74 waarin alleen al 15 vrachtwagens grond worden verwerkt zal op zondag 29 september direkt na sluiting van de Kat-Expo "Leiden binnen drie uur moeten zyn ver dwenen i.vm. de bouw van de vee markt die op maandag in de vroege uurtjes weer begint. De heer Jomgeleen trad op 1 juli 1949 in dienst als timmerman. Op dit moment is hy hoofdopzichter by de afdeling bestratingen. Ter gelegenheid van zyn jubileum is er voor Jongeleen een receptie, die op 27 augustus wordt gegeven 'in de kantine van het stadhuis. Q-fé Het Q-fé, in de Meremwyk (onder de Arendshorst) is vanavond dicht. De ontmoetingsplaats voor Meren- wijkers heeft het veld moeten rui men voor vergaderende kaartspelers, zo werd ons vanmorgen verteld. Vol gende week maar weer. Politie Jubileum Op 1 Juli was de heer J. Jongeleen 25 jaar in gemeentedienst. Geen kleinigheid. De viering van zijn jubi leum is in verband met de vakantie uitgesteld. Het kersverse jaarverslag van de Leidse politie is eigenlyk een heer lijk leesboek. We zullen er vandaag en in de loop van de komende week het een en ander uit citeren, cyfer- tjes en percentages over vreemde lingen, leeftydopbouw van het korps, recherche, enfin, u leest het wel. Voor de goede orde: het is het jaarverslag van 1973. Er werden 2431 misdrijven ter kennis van de recher che gebracht. Hierby zijn niet inbe grepen de aangiften van ontvreemde voertuigen. Van deze misdrijven wer den in 663 gevallen de daders opge spoord. Dat betekent een oplossings percentage van 27.27. Het oplossings percentage in 1972 bedroeg 18.19%. Derhalve een verbetering «au %M*. Bij oversteken onder een auto LEIDEN Een 76-jarige Leidenaar raakte gisterochtend op de Waddin- gerbrug naby de Haagweg gewond by een aanrijding met een auto. De be jaarde bromfietser kwam by het oversteken van de rijbaan onder een personenauto. Hy kreeg een hersen schudding en een linkerkndefractuur. De EHD bracht hem over naar het Academisch Ziekenhuis. Nieuwe directeur voor openbare bibliotheek WASSENAAR By de Stichting Wassenaarse Openbare Leeszaal- en Bilbliotheekfederatie is met in gang van 1 september benoemd V. H. Nachbahr als opvolger van directeur E. Kreytz. De heer Nachbahr, die vier jaar ervaring heeft in het open bare bibliotheekwerk was tot voor kort in Gouda werkzaam. De huidige directeur G. Kreytz heeft een over eenkomstige functie in Delft ge accepteerd. In de vyfenhalf jaar waarin Kreytz de direktie voerde heeft hy het beeld van de Wassenaarse biblio theek zeer ten gunste kunnen ver anderen. Het gebouw aan de Luifel- baan werd een centrum waar aller lei culturele activiteiten plaatsvon den. Op vyf september is er voor iedereen van vyf uur tot half zeven gelegenheid tot afscheid van de heer Kreytz en tot kennismaking met de heer -Nachbahr. Burgerlijke stand van Leiden Architecten GEBOREN Blancefloer Beatrijs Mariken, d. v. H. J. Woelders en A. J. van der Tuijn. van 7.309.30 uu Tom, z. v. J. C. den Hartog en R. M. delweg 4 (bil H( van Ter Tholen. Roland Wilhelmus hannes Gerardus, z. v. J. G. Blase en J. Remmelzwaal. Johannes, z. v. A. Verstraaten en A. M. Smit. Yvon Ir ma, d. v. L. van Es en P. J. Eradus. GETROUWD W. A. van Tongeren en E. C. M. Mon- tagne. L. G. J. van den Berg en A. Ahrens. T. H Reljken en C. W. Zwa nenburg. P. B. M. van der Meij en T. G. J. de Bont. A. van Schie en Y. M. caPteu- stadswijk, Herenstraat 45. Dienstencentrum Noordelnpleln 2b tel 40483. algeme ne^ informatie, dag. van 0—10 uur Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-l gemeen schap Wo 8 uur nam. Kennedylaan 11. Oegstgeest. vr 8.15 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25. Leiderdorp 32 baar onder 26386 Zltl intermenselijke be- anoetlngsrulmte voor jot 60-Jiirlgen Oude Rijn 88, Lelden tel. 44000 Voor advies, infor maties etc. Werkdagen van 15-23 uur. Ontmoetingsruimten: Werkdagen 's avonds tot 23 uur. Zaterdag gesloten. ONDERTROUWD Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap Kindercentra Lelden, Hooglandse Kerk gracht 4, tel. 30360. Geopend dl. 9.30— 12 uur, wo en do 2—4 uur en vr 9.30— 12 uur. Dierenhulpdienst. Flippo. J. Marïjt en J. C. de~Vries. J. F. Anna Paulownastraat 15. Leiden. Voor Straathof en P. Boehmer. P. Spltshoven gewonde honden, katten, vogels e.d. .en J. J. Laterveer. J. D. de Klerk en Dag en nacht bereikbaar, tel 34687, S. E. P. Polak. M. H. Menken en C. Dierenambulance Tel 01710-34616. Gemeenschap Zuidwest i- en informatiedienst luid west tel 64115. In Voorschoten Maatschappelijk werk Stichting Bureau Maatschappelijk maandagavond i woensdagochtend van Dit is: precies ja. Van koper, dat verzilverd is. Voor de standhouders, die op de Leidato komen te staan. VOORSCHOTEN De Voor schotense Oommissie voor Onderwys- en Culturele Zaken was positief ten opzichte van de cultuurnota van de Culturele Oommissie. Het is een goede rapportage en aanzet voor een uit te stippelen cultuurbeleid. De commissie voor Culturele Zaken heeft meer gedaan dan de andere functio nele oommissies. De Culturele Com missie heeft geleefd van geval tot geval en is in de afgelopen jaren niet gekomen tot een eigen beleid. (erg leuke) aardigheid Mennema (PvdA) adiviseerde om des secretaris zou kunnen worden van een functionele oommissie. Zijn In druk was dat die burgerij niet vol ledig kan participeren in de huidige functionele commissies. Wethouder Esselaar moest constateren dat de inbreng van de commissieleden, die geen raadslid zijn, zeer miniem is geweest. Te veel wordt aangeleund tegen een secretaris, maar die sp- cretaris kan alleen een goede agen da voor een vergadering samenstel len indien deze functionaris gevoed wordt door de leden. In zyn alge meenheid was wethouder Esselaar toch wel tevreden met de culturele gezien in het licht van een eerste proef De nieuwe gemeen teraad zal bij samenstelling van de functionele commissies gebruik kun nen maken van de ervaringen opge daan in de afgelopen vier jaar. De commissie had geen opmerkingen over de mededeling dat een krediet van f 100.000,- gevraagd wordt voor het instellen van een onderzoeknaar de organisatie en het functioneren van het gemeenteiyke apparaat. De gemeenteraad zal zich volgende vry- dag verder uitspreken over het voor stel dat maandenlang in besloten vergaderingen is voorbereid. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en adminlstra- Maandabonnement f 10.77 Kwartaalabonnement f 31.80 Per Post f 34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers t 0.45 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen By automa tische overschryvlng geen ad ministratie- eD incassokosten Nabezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 01710—30500

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2