Leiderdorp stippelt beleid voor jaren uit Toegang tot strand in Wassenaar zal worden verbeterd agenda 5QXX2S FORSE BUIT AAN SEXSPUL EN SIERADEN Randstad Sport: van kantine naar clubhuis Parkeerverbod Bremhorstlaan INBRAAK BIJ PARFUMERIE HOOFDWOND LEIDERDORP Voor de jaren 1975-1979 iis een beleidsplan samengesteld om aan te geven hoe Leiderdorp, momenteel ruim 18.000 inwoners, moet uitgroeien tot 1985. Lei derdorp heeft als één van de weinige gemeen ten voor dlit doel een planningsambtenaar aangesteld. Maandag 26 augustus wordt de gemeenteraad het voorstel tot het vaststellen van het beleidsplan voorgelegd. Door Ronald Veeren Het beleidsplan moet de basis zijn. De gemeenteraad zal elk raadsvoor stel moeten toetsen aan de inhoud van het plan. Ook de Jaarlijkse be groting zal er op moeten aansluiten. Hoe ziet Leiderdorp er volgens dit plan In 1985 uit? Woningbouw zal beperkt blijven tot het gebied1 tussen de rijksweg, de Oude Rijn, de Zijl en de provinciale weg. De hoofddoelsteïliingen zijn ver der het bevorderen van een even wichtig samengestelde bevolking op basis van de bestemmingsplannen en ihet bevorderen van een gunstig leef klimaat door een evenwichtige uit bouw in goed overleg in Leids gewes telijk verband. De uitbouw zal gefaseerd dienen plaats te vinden. De verhouding van één- en meergezinswoningen zal af hankelijk worden gesteld van de re sultaten van een regionaal woning marktonderzoek. waarbij het percen tage flats maximaal 10 zal zijn. De spreiding van de inkomenscatego rieën zal zoveel mogelijk die van het gewest dienen te benaderen. Het in halen van leefbaarheidstekorten in 't gewest Leiden zal worden nagestreefd. Woningnood Het vestigen van bedrijven zal worden getoetst aan eisen van mili eubeheer en verkeersveiligheid. Het eigen bezit van de goedkope wonin gen dient te worden bevorderd. Er zal in gewestelijk overleg bijgedragen moeten worden in de leniging van een deel van de woningnood. Een van de doelstellingen van het beleidsplan is ook: het zoveel mogelijk voorko men van speculatie zowel ten aan zien van grond- als hulzen (ver) koop. Het gebruik van het openbaar ver voer moet zoveel mogelijk worden ge stimuleerd voor werkverkeer, en re creatieve bestemmingen. Beperking van het particuliere autoverkeer zal o.a. inhouden het weren van door gaand verkeer in de woonwijken en uitbreiding van het aantal rijwiel- en voetgangersroutes. Een mooi streef doel zal daarvan kunnen zijn de spoedige verwezenlijking van een loopbrug over de Engelendaal. Wat de werkgelegenheid betreft zal bevorderd worden de toename van 't aantal arbeidsplaatsen binnen de ge it LEIDERDORP In het schitterend gelegen ogen zwembad 'De Does' aan de Hoogmadeseweg werd zaterdagmiddag een familie- zwemfeest georganiseerd door het bestuur van De Does. Badmeester Timmermans had de leiding bij dit gezellige familiegebeuren. De be doeling was om te laten zien dat zwemmen een gezellig recreatief evenement is. Het zwembad leent zich uitstekend voor recreatieve gezelligheid. Er is een groot rond kikkerbad, twee ondiepe baden en een 50 me ter bassin. Rondom een schitterend gazon, omheind met hoog ge boomte. Tientallen vaders, moeders en kinderen hadden zich voor de familie-estafettes, ballen-race, matrassentrappelwedstrijden op gegeven. De zon scheen overvloedig en daarom mochten, zo riep Timmer mans om, iedereen gratis de festiviteiten aanschouwen. Ook waren er demonstraties kunstzwemmen door de A.Z.C. (Alpheuse Zwem- club). Deze jeugdige meisjes lieten erg moeilijke dingen in het water zien. De organisatie verliep vlekkeloos, de frisdranken waren koel zodat de thuisblijvers veel gemist hebben. (Foto Jan Holvast) meerite, waarbij afstemming plaats vindt op de beroepsopbouw van de bevolking. Het beleidsplan voorziet in instand houden van de onderlinge samenhang tussen flora, fauna en landschap als mede aanpassing van die uitvoerende werkzaamheden aan de hernieuwde inzichten in heit milieubeheer. Preventieve en curatieve gezond heidszorg moet bevorderd worden door het stimuleren van heit vesti gen van een tweede apotheek. Het onderwijs dient primair gericht te zijn op de algemene vorming en harmonische ontwikkeling van het individu en het aanleren van vaar digheden voor het goed functioneren in de maatschappij. Het plan ligt voor iedereen ter in zage in 't informatie-centrum van de gemeente. We hebben om commen taar gevraagd over dit plan bij wet houder Engbert DrentJh. As. wethou der Reugenbrink was telefonisch niet te bereiken en wethouder mevr. Tlch- ler was niet aanwezig. Wethouder Drenth: Ik ben uitermate tevreden over dit beleidsplan. Het grote voor deel ervan is dat alle dingen op "n rijtje staan. Het tweede grote voor deel is dat we met behulp van de re kenmethode van de computer de con sequenties van de beslissingen van de raad kunnen overzien. Raadslid Tie- ken had 't plan vluchtig doorgenomen en vertedde altijd een voorvechter ge weest te zijn van een uitgestippeld beleid. Het is een eerste aanzet tot beleidsvoering en als zodanig een goed stuk. LEIDEN Het dievengilde is in het afgelopen weekeinde in Leiden ac tief geweest. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een sexshop aan de Lammermarkt. De daders, die de ruit van de toegangsdeur vernielden, gingen er vandoor met een hoeveel heid boekjes, films, lingerie, vibra tors en andere seksartikelen. Ook werden enkele geldkistjes geledigd. De totale schade bedroeg f 10.000,—. In dezelfde nacht bleken ook de ruiten te zijn vernield van een verf handel aan de Lammermarkt en van een pakhuis in dezelfde omgeving. Hier werd echter niets vermist. Zaterdagmiddag is een diefstal ge pleegd in het kantoortje van een winkel in baby-artikelen in de Haar lemmerstraat. Ontvreemd werd een geldkistje met een bedrag van f 2500,De dief moet tussen half twaalf en drie uur 's middags het geld hebben buitgemaakt. Hij is nog spoorloos. Onbekenden zijn ook een woning aan de Boshuizerlaan binnengedrongen. Zij maakten er zaterdagavond siera den ter waarde van f 10.000,buit en een geldsbedrag van f 2000,—. Hoe zij de woning zijn binnengedrongen is nog niet geheel duidelijk, want er zyn geen sporen van braak aange troffen. LEIDEN Voor de vijfde achtereenvolgende maul organiseert de Leidse Commissie voor de In troductiedagen (El Cid) deze week de jaarlijkse kennismakingsbijeenkomsten voor de nieuwe eer stejaarsstudenten. De introductiedagen begonnen vanmorgen met een bijeenkomst in de Pieters kerk, waarop prof. dr. A. E. Cohen, de burgemeester van Leiden dr. A. J. Vis en namens de El Cid-commissie Frank Froeling het woord voerden. Het is de bedoeling dat de ongeveer twaalf honderd deelnemers wegwijs worden gemaakt in stad en universiteit. Zij zullen kennis kunnen nemen van alle facetten die het studentenleven biedt en de studentenvoorzieningen. In groepen van negen zullen de nieuwe studenten onder de hoede van een ouderejaars het programma doorlopen. De week wordt vrijdagavond besloten met slotfeesten in de studentensociëteiten Augus- tinus en Minerva, LFoto Jan Holvast) WASSENAAR Het gemeentebe stuur van Wassenaar heeft een plan laten opstellen voor de verbetering van de Wassenaarse Slag, de toe gangsweg naar het strand. Het plan, dat ruim f 500.000 zal kos ten heeft de instemming van Gede puteerde Staten. De provincie zal omdat het om een provinciale weg gaat 75 procent bijdragen in de verbeteringskoeten. De belangrijkste wijziging is de ver breding van het gedeelte tussen hotel Duinoord en de parkeerplaats en de vergroting van de rotonde bij het strand. Het gedeelte voorbij Duinoord zal drie rijstroken krijgen, waarvan er twee bestemd zijn voor het verkeer richting strand en één voor het ver keer dat van het strand komt. De rechtse rijbaan richting strand zal toegang geven tot de parkeerplaats. De andere is bestemd voor het ver keer, dat doorrijdt naar de rotonde. De rotonde zelf krijgt zodanige af metingen, dat er gelegenheid is om passagiers te laten in- en uitstappen zonder dat het doorgaande verkeer wordt opgehouden. De bushalte bij de rotonde is geheel buiten de rijbaan geprojeoteerd. Dat geldt overigens ook voor de bushalten by het hotel Duinoord. Het gedeelte van de weg tussen de Kat wij kse weg en hotel Duinoord zal niet worden verbreed. Wel zullen er in totaal zes vluchtplaatsen voor au tomobilisten met pech worden aan gelegd, terwijl er by de picknickplaats even voorbij de Klip een aantal par keerplaatsen zullen komen. Overigens zal het gedeelte van de weg dat niet verbreed wordt wel een verbetering krijgen bij de dwarshol- ling en zal ook het beloop van de bochten worden veranderd. Alvorens deze plannen aan de raad voor te leggen hebben B. en W. het oordeel gevraagd van het Verkeers- en welzij nsoverleg, dat op woensdag avond 28 augsutus hijeenkomt. Burgemeester Van der Haar onthult de plaquette op het nieuwe clubhuis. (Foto Jan Holvast) WASSENAAR - B. en W. van Wassenaar willen een parkeerverbod vaststellen voor de gehele zuiidzyiüe van de Bremhorstlaan. Hiermee denkt het college een einde te kun nen maken aan de verkeerschaos die door het veelvuldig parkeren aan beide zijden van de slechts 5 meter brede weg tussen Bloemcamplaan en de Teylingerhorstlaan, ontstaat. Bij het kruispunt met de Stoep- laan en de Kerkeboslaan wil het col lege eveneens een parkeerverbod in stellen en wel voor de zuidoostelijke (oneven) zijde. VOORSCHOTEN Bij een In braak in het pand van de parfumerie Vermeulen B.V. aan het Industrie terrein in Voorschoten is in de nacht van vrijdag op zaterdag voor 50.000 gulden aan badhanddoeken, was handjes en zeepartikelen gestolen. De inbrekers kwamen binnen na de ruit van de voordeur te hébben inge slagen. Het is voor de derdie maal in korte tijd dat bij Vermeulen B.V. is inge broken. VOORSCHOTEN Door het ont hullen van een plaquette met de namen van de leden die de bouw commissie vormden opende zaterdag avond burgemeester J. van der Haar het nieuwe clubhuis van de voetbal vereniging Randstad Sport in de wijk Adegeest in Voorschoten. „Dank zy het positieve beleid van de gemeente ten aanzien van de sport in Voorschoten", aldus voor zitter G. Schellevis, „en de vrijwillige medewerking van vele leden is het de vereniging mogeiyk gemaakt een clubhuis te bouwen. De subsidie van de gemeente, de verhoging van de contributie, de opbrengst van de kantine gedurende de laatste drie jaar, de bouwsteenaktie, de twee lo terijen hebben met elkaar gezorgd voor het benodigde bedrag. De ver eniging heeft f 150.000 bespaard door het ontwerp en de bouw over te laten aan de eigen leden. Gedurende vier maanden is een legertje van 50 tot 60 man in de vrye tijd werkzaam ge weest onder leiding van de bouw commissie bestaande uit de leden J. Verschoor, de ontwerper van het clubhuis, Vain Dinten en Van der Meide." Burgemeester Van der Haar noem de de ontwikkeling van Randstad Sport de evolutie van kantine naar clubhuis. Evenals de buur „Fore- scate", de hockeyvereniging, had Randstad Sport graag nog een of twee speelvelden meer willen hebben, maar dat is voor alsnog onmogelijK. Het exterieur ziet er byzonder mooi uit door de aparte vorm. Binnen is er alle zorg besteed aan de sfeer. Ruim van opzet met een gezellige bar en moderne verlichting is de gro te ruimte smaakvol Ingericht en ge schikt als ontmoetingsruimte voor iedereen. Naast een bestuurskamer is er ook een grote ruimte speciaal ingericht voor de jeugdafdeling, die hiermee een eigen .home' krygt. Ook de trainers krijgen een eigen kamer. Er zyn zes kleedlokalen met eigen douches en w.c.'a en twee acheids- rechterskamers. Kortom het ia een clubhuis, waar iedereen sportief ont vangen kan worden. Randstad Sport heeft als eerste sportvereniging zgn. sauna-douches (warm-koud). Deze douches zyn een experiment en het resultaat van deze wisseldouches zal nauwlettend gevolgd worden. De toegangsweg naar het nieuwe Randstadsporter rein is nu nog via een fietspad met ontheffing voor auto's naar de sporttereinen van Randstad en Forescate. Met de aan leg van de Admiraal de Ruytersingel is vorige maand een begin gemaakt en zodra deze weg gereed is, heeft het sportveldencomplex een betere toegang. MAANDAG 19 AUGUSTUS 1974 Maandag Steensshuur 6. rullavond Leidse post zegelvrienden 8 uur nam Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken ln de Leidse regio wordt van vrijdag 16 augustus tot vrij dag 23 augustus waargenomen door: Apotheek Reyst, Steenstraat 36. Lel den. tel. 01710-20136; Apotheek Voor schoten. Leldseweg 66. tel 01717 2525 SOS-dienst 26302 Voo, allen Voor weduwen en weduwnaars Gezinsverzorging ezlnsvereori D bejaarde gezinsverzorging, Mare *o. w;i. *»*%j (ma t/m vrij 910 uur Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. Jansen—Niemey er. Hof- dijck 32. Oegstgeest tel 01710—53652. Release Hulpverleningsdienst Release. Nieu we Riln 20a tel 24555 In verband met vakanties zyn de openin.-^tllden ot eind augustus gewijzigd in ma. woe en T went wel Sociëteit rwentewel, Breestraat 19. ■aucieieiL ïwentewei, Breestraat 19, openlngstydenelke dag behalve op ma. do v.a. 21.00 uur Toegang voor mensen v.a 20 laar Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum. Begijn hof^ (Rapenburg) Dl 7.30—io.30 uur Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin- -r---«J 30 Kool. Driftstraat a. -11.30 dl. 10.80-11.30 Dykstraat stads 11.80 Dienstencentrum Noordelnpieln 2b cel 4 ne informatie, dag var Gespreksavonden Hendrlkplantsoen 25. Leiderdorp. Architecten Architecten-informatie centrum Rijnland Op werkdagen tel- bereik baar onder 26385 Zitting op wo avond van 7.30—9.30 uur op het adres Mid delweg 4 (bil Hooglandse kerk.) Koordotudio Centrum voor Intermenselijke be trekkingen ontmoetingsruimte voor ca. 25 tot 60-Jarigen Oude Rijn 88. Lelden, tel. 44000 Voor advies. Infor maties eto. Werkdagen van 15-23 uur Ontmoetingsruimten: Werkdagen 's avonds tot 23 uur. Zaterdag gesloten, zondag van 15 tot ca. 18 uur. Tevens aangepast voor lichamelijk gehandi capten. Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap Kindercentra Lelden. Hooglandse Kerk- 12 uur. Dierenhulpdienst. Anna Paulown ast raat 15. Leiden Voor gewonde honden, katten, vogels e.d. Dag en nacht bereikbaar tel 34687 Dierenambulance. Tel 01710-34616. Gemeenschap Zuidwest Maatschappelijk werk Stichting Bureau Maatschappelijk woensdagochtend 1 Naakt De eerste naaktloper ("schichter") in Noordwyk is gesig naleerd. Zaterdagavond zagen late wandelaars de man op z'n dooie ge mak het terras van de Landbouw op wandelen en aan de bar een praatje maken. Zijn enige kledingstuk was een oranje hoofdbedekking. Niemand was er ondersteboven van. Er werd even opgekeken, maar toen ging men over tot de orde van de nacht. Burgerlijke stand van Leiden Vernielzucht LEIDEN De Leidse politie heeft in de afgelopen nacht twee Jongens uit deze stad en één Amsterdammer aangehouden. De Jongens, in de leef tijd van 17 en 18 Jaar. hielden zich in de nachtelijke uren bezig met het vernielen van auto-antennes en -spiegels. De wagens, die aan de ver nielzucht van de jongens ten prooi vielen, stonden peparkeerd op de Rijn- en Schiekade. Zaterdagavond werden twee Leide- naars van resp. 34 en 36 jaar in de kraag gepakt, die in de St. Aagten straat de ruit van een auto hadden ingegooid. LEIDEN Een 78-Jarige inwoon ster van Leiden is zaterdagmorgen op de Korevaarstraat door een on effenheid van het trottoir zo leiyk gevallen dat zy een bloedende hoofd wond kreeg. DE EHD heeft haar overgebracht naar het St. Elisabeth- ziekenhuis. T. j. Loos en J. W. Noordervllet van Went en H C. J. Hoogenhobm. J. van Egmond en N Bavelaar. OVERLEDEN L. Duermeyer echtgen van M A. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement f 10.77 Kwartaalabonnement f 3180 Per Post f 34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 045 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen By automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 01710-30500. ZOETERWOUDE Vrienden en familieleden van pater Bemardus Berk hebben gisteren zijn 60-jarig priesterjubileum gevierd. Pater Berk, die jaren gewerkt heeft in Polen en Frankrijk, woont momenteel in Kaatsheuvel, maar zijn vrienden in Zoeterwoude bereidden hem een groots feest. Op de foto (van Jan Holvast) ontvangt pater Berk een radio, terwijl hem later nog een bedrag van f 1000 werd aangereikt.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2