FEYENOORD SCHITTERT HALF UUR TENNISJEUGD MOET NOG VEEL LEREN Brokamp in conflict met Canjels Johan Cruijff op de vuist Gaat Schoenmaker nu wel of niet naar Espanol? HET LEGIOEN ZONG: "LEXI, O LEXI BLUF TOCH BU ONS Grensrechter beshst over buitenspel staan Fc Brugge bespaard voor afgang APPIE HAPPEE WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1974 PAGINA 11 Door Ger Stolk partij Rotterdam Het is Guus Brox als geen andér toevertrouwd om in veel woorden erg weinig te zeggen. Voor een voetbalbedrijf als Feyenoord, dat er bij voorkeur naar streeft de vuile was binnenskamers te houden, is zo'n werknemer zijn geld dubbel en dwars waard. Feyenoord onder scheidt zich daarin zeker niet van een groot aantal andere bedrijven en dat is het recht van Feyenoord. Over wat er precies onder „vuile was" omet worden verstaan, kan evenwel worden gediscussieerd. Hoe ziet de toekomst van het Jonge gezin Schoenmaker eruit, zo vroe gen velen zich na afloop van de door Feyenoord van FC Brugge ge- vriendschappeli J ke zich af. Wordt de naam van Lex nu ja, nee, nee, of toch ja op de loonlijst van El Espanol bij geschreven? Dat Schoenmaker hoog genoteerd staat bij de aartsrivaal van het CF de Barcelona van Rinus Michels is bekend. Dat Schoenmaker omder de ogen van twee Spaanse spionnen een magistrale eerste helft speelde (om zich teneinde die gunstige in druk niet te bederven door Kreta te laten vervangen) was eveneens bui ten kijf. Die Schoenmaker zelf ver telde na afloop (Jat de Spanjaarden hem al in de rust verzekerd had den, dat ze met hem in zee wilden. Sterker, volgens Schoenmaker stond het afgelopen vrijdag in Bilbao al vast, dat hij in Spaanse dienst zou treden. In Bilbao ook schijnt Feyenoord eveneens vrijdag via Gerard Ker- kuim en Fred Blankemeyer schrifte lijk met El Espanol overeen te zijn gekomen, dat de verguisde spits, die Schoenmaker alle drie de Jaren dat hij bij Feyenoord speelde is ge weest, voor een bedrag, dat tussen de zes en zeven ton ligt, naar Spanje kan. Niettemin twijfels in en rond Feyenoords bestuurskamer, waarin. Cor Coster gisteravond eveneens de zaak Jansen kwam afhandelen. Guus Brox liet namelijk doorsche meren, dat voor Schoenmaker pas dan het sein op groen zou worden gezet, wanneer de bank zou hebben bevestigd dat het transferbedrag binnen zou zijn. En geen minuut eerder. Zakelijk gezien een Juiste beslissing. Voorts deed in Feyenoords lawaaie rige restauratie al snel het gerucht de ronde dat de spelerskern een po ging in het werk zou stellen om Schoenmaker voor eyenoond te be houden. Guus Brox heeft dat een groot uur ontkend, hoewel Wim van Hanegem al die tijd in gesprek is geweest met Blankemeyer, Kerkura en Wiel Coerver. Guus Brox heeft gedurende die tijd volgehouden dat Van Hanegem over iets onbelangrijks praatte, hoewel eerst Coerver na afloop vaag uitriep dat het gespreksthema het wel of niet aanhouden van een speler was geweest en later Wim van Hanegem toegaf dat hij graag zou zien dat Schoenmaker bij Feyenoord zou blijven. Hoewel lang niet ieder ka derlid op het standpunt staat dat het verstandig is om Schoenmaker te laten gaan, lijkt die wens van de spelers niet in vervulling te gaan. Naar verluidt vangt Schoenmaker voor drie jaar voetballen in Catalo- nië 750.000 gulden en dat met de prettige wetenschap dat hij na die tijd transfervrij is. Iets anders is dat Schoenmaker Coerver er van verdenkt hem kwijt te willen. Coerver heeft dit steeds ontkend, maar Schoenmaker meent dat vermoeden bevestigd te zien in het gesprek dat Coerver na afloop van FeyenoordChelsea met Boskov van FC Den Haag heeft gehad. Schoenmaker: „Het is zo, dat Kreuz een protegeetje is van Coerver. Ik kan goed of slecht spelen, het is nooit goed. Kreuz heeft een miljoen gekost en dat geven ze niet uit voor een reservespeler. Er is ook een an dere, niet met name te noemen, Nederlandse club geweest. Maar met Hartman van FC Den Haag is door mij wel degelijk over een eventueel salaris gesproken. Ik zou interesse hebben gehad, wanneer Espanol niet zou zijn gekomen." Gaat Lex Schoenmaker nu wel of niet naar El Espanol? Het leek gisteravond laat duidelijk dat de „spits tegen wil en dank" onder de indruk was van de wens van de spelerskern. Daartoe moet ook de stem van het legioen hebben bijge dragen. Nooit, zolang hij roodwit droeg, werd hij zo bejubeld. Door gaans was een massaal gemompel van afkeuring zijn deel. Maar giste ren verhief het legioen zich zin gend. „Lexi, o Lexi, blijf toch bij ons" ,zo smeekte het nog voor de bal een ronde had gemaakt. Dat tegen de achtergrond van df ongelijke concurrentie met de beide Johannen van CF de Barcelona, leek Lex Schoenmaker aan het den- Rotterdam Wim Jansen heeft in principe een akkoord met Feyen oord bereikt over een nieuw drie jarig dienstverband. Het contract wordt geacht op 1 juni 1974 te zijn ingegaan. Cor Coster bereikte gis teravond overeenstemming met de Nederlandse kampioen. Later op de avond verklaarde Jansen zich ak koord met de door Coster bedongen voorwaarden. ken te hebben gezet. Maar aan de andere kant liggen de tonnen voor hem opgestapeld. Feyenoord kan rvieifc meer ondier Espanol udifc Schoenmaker nog wel. Maar j n hiem tot dat besluit te brengen, zal Feyenoord diep in de buidel moeten tasten. En de vraag is of Feyenoord dat doet. Tenzij men het nu al niet meer in Willy Kreuz ziet zitten. ROTTERDAM Ernst Happel hield woord. Hij wiilde van de vriendschappelijke twee kamp tussen Feyenoord en zijn FC Brugge geen prest igestrijd maken en evenmin, zoals hij vooraf had aangekondigd, zou hij weigeren een puur verdedigend team de Kuip im te sturen. Met als gevolg een half uur een schitterend Feyenoord, dat de kansen bijkans moeiteloos opstapelde, maar dat verzuimde de stoet van mogelijkheden koelbloedig af te ronden. Lex Schoenmaker scoort voor Vandaar dat FC Brugse rich geluk- briljante combinaties, waarin Leg tolkten, brachten de Brugge-afweer <|e tweede maal kig mocht prijzen dat het na twin- Schoenmaker, Wim Jansen, Wim tig minuten tegen „slechs" een 3-0 Hanegem, Theo de Jong en Jör- achterstand aankeek. De somtijds gen Kriitensen de hoofdrollen ver- niet zelien tot wanhoop. Zoals 2even minuten al, toen Theo de Jong snel opgekomen Dick Schnei der vond, die door doelman Jensen werd geblokkeerd. Lex Schoenmaker bewees zijn waarde als strafschop- benutten: 10. Afgang en Thio (rechts) kunnen meer aan verhelpen. dat, zijn verdediging minder dan de overige linies vond. Joop van Daele: „Ik begrijp er niets van, want in Spanje Graaiden we erg goed. Maar als Je zonder mandekking speelt, krijg Je situaties van vier aanvallers ROTTERDAM Alle scheids- Toernooi van Fides Pacta LEIDEN De Leidse korfbalover- gangSklasser Fides Pacta organiseert zaterdag en zondag een toernooi voor senioren en junioren. In de serie wed strijden van Fides Pacta zal worden gespeeld om de wisseltrofee die door erevoorzitter Van Nierop.beschikbaar is gesteld. Deelnemende verenigingen aan de wedstrijden, die zowel zater dag als zondag om 10.00 beginnen zijn: (op zaterdag) Fluks Noordw^k, Madjoe uit Rijnsburg, Tempo uit Al phen a. d. Rijn. TOP uit Sassenheim en natuurlijk Fides Pacta zelf. Op zondag treden behalve de organise rende vereniging aan: Deto uit Eind hoven. Rapid Gent. SSC/Harga uit Schiedam en Trekvogels uit Rotter dam. WIELRENNEN De Rus Aavo Pik- koes heeft zijn tweede etappezege be haald in de amateur wielerronde om de Grote Prijs Wilhelm Teil. Hij leg de de 150 kilometer, van Nidau naar Lauterbrunnen, af in 4 uur, 15 mi nuten en 58 seconden. Jan Bakker was de beste Nederlander met een 19de plaats. Hij finishte op een ach terstand van 5.21 minuut. SCHAKEN De Nederlander Roy Dieks heeft in zijn tweede party van de finaleronde in het toernooi om het wereldkampioenschap schaken voor spelers tot 20 Jaar, dat wordt gehouden in Manilla, in 27 zetten ge wonnen van de Westduitser Peter Maok. Dieks bezet na twee randen de derde positie met 1,5 punt. Je de boot in". Wat vallend sterk spelende Henk Hou- Zelfs kwam FC Brugge vijf minu- rechter bepaalt wat wel ten na rust op 3-2, nadat opnieuw buitenspel is. Anders Henk Hiu waart de juiste pass had gegeven, waarop Aabech kon scoren. Scheveningen - De verregende eer ste dag van de nationale tennis kampioenschappen kwalificatiewedstrijden voor de en kelspelen en de eerste ronde voor de dubbelspelen in te korten van drie naxr twee gewonnen sets. Het- Met daarna nog meer opreche gelijkheden voor „Spaanse" Schoen maker en Wim Jansen, die Brugge vooralsnog voor een versnelde af gang behoedden. Na veertien minu ten stuurde Kristensen op De Jong aan, die beheerst 2-0 binnen mikte en vijf minuten later mondde een fraaie combinatie tussen Jansen en Schoenmaker in 3-0 uit door laatst genoemde. Pas toen, nadat overi gens Kristensen nog eens de paal had geraakt, hield Feyenoord in. „Omdat' bedacht Wiel Coerver la ter, „h^t allemaal veel te gemakke- René Heffels tegen resp. Fried lijk ging. Elke 1-2 combinatie lever- Schoenmaker en Steen Olsen Wim Jansen (maagklachten) liep na een kwartier weer verder weg van Brugge, omdat De Jong een kopbal van Wim van Hanegem ver lengde tot 4-2. Waarna Schneider tegen drie verdedigers. En dan ga rechters in het betaalde voetbal heb- de scheidsreohtercomimissie minuten bleek, toen op- de instructies voor het komende sei- l ontvangen. Opziendbarende be- Maagklachten grensrechter zwaait wordt door de scheidsrechter afgefloten, doet de grensrechter zulks niet dan wordt Feyenoord, na de hervatting met Jan Everse voor Harry Yos, Reits- Treytel, Willy Kreuz voor maar hil speelde Slordig, slecht en dom tegen Lind, hoewel deze even eens m?ei met zichzelf dan met zijn tegenstander te stellen had Door Piet Ocks Hoe het ook zij, de vier fina- killer, Oolders sneuvelde met de een reële scoringskans op. Wan neer de mogelijkheden beter waren benut, bad het een mooie avond kunnen worden". Leo van der Kroft paste die nieu we regel gisteren al toe by Feyen oord—FC Brugge, maar het dient gezegd een succes bleek het allesbe halve. Van der Kroft: "In het verle den was heit zo dat zich communica tiestoornis kon voordoen. Ik heb zelf hier in het Feyenoordstadion een Rotterdams doelpunt tegen Ajax af- op dat moment 'n (in de 22ste minuut) Le Fèvre gekeurd vloerde en Johnny Thio vanaf elf ieder het meter 43 mocht inknallen. De Feyenoord-show beperkte zich ook in die periode tot enkele ger af- Mijn grensrechter vlagde toen ook avonds bij de vertraagde tv-beel- den terecht de mening herzien zonder i oemenswaardige indruk te gekrakeel over de dubbelspelforma- Waarvan de sfeer hebben remaakt, de aftocht blazen, ties. Er werden diverse wisselingen zoek was; mede omdat Feyenoords die gezien" het eerste "half" Hetgeen des te bedenkelijker is als in de paren toegestaan wegens bles- laatste unie bepaald niet altijd even west dat zij werden verslagen sures of anderzins, door tree! oudere of zeker geen ster ke tegenstander. grotere zege eisten. Bij 5-3 (door weesf># Commentaar niet. Die situatie kan zioh dus niet voordoen. Het een en ander is overigens op verzoek van de clubs ge- e tg de kersverse Jeugdkam pioen F-its Don op zijn eigen park de dames verschenen voorts niet in een simpel lesje in vastheid ter we-istrijdinzicht van Lex Con- te werk ging. „Met opzet Dick Schneider) stokte" Feyenoord kels partner Bing Sie kwam niet hebben we geen mandekking toege- scoringsdrift evenwel, omdat Kris- opdagen. Van Brakel had prompt past", sprak Coerver die, ondanks tensen zijn dribbels te ver wilde doorvoeren en omdat een inzet van Willy Kreuz van de doellijn werd gehaald ooor Leekens. Patricia etandse die toch geen hoogvlieger de heren de Tsjech Marian Laudin het enkelspel Nellemieke Brouwer OLYMPISCHE SPELEN Koning Kreuz, hij liep gisteravond nog on- ngÉËden Heuvel en bij Constantyn van Griekenland is uit wennig rond. Het ontbreekt hem het Internationaal Olympisch Comité Dirk Nijs: "Dit stukje aantasting van het scheidsrechterlijk gezag. Een scheidsrechter uit de amateurs kan nu als grensrechter in het betaalde voetbal gezag uitoefenen. Arie van Gemert zal er wel blij mee zijn". ie'f vertrouwen i Hans Adama van Schaltema. Al- getreden. De koning zei zyn land werd hij weinig in het spel betrok- be- lemaal wegens blessures en Eddie vanwege de niet opgeklaarde politie- ken. „Toch", voorspelde Wiel Coer- scheidsrechter zie dat er een verde- kende Don toen hij met 63, 64 Knol stopte in de voorronde tegen ke situatie niet Madera bij 4—6 3—0 wegens op waardige „komt Kreuz er wel. Hij moet diger op de doellijn staat en de grens- door deze moeilijke periode rechter vlagt, dan kunnen we door laten spelen". afgegaan. "Jan waarom, denk zenuwen". Nog ingrijpender handblessure. was de eliminatie van Ronald van der Ho*it, die ook al vorige week in het zicht van de zege de Jeugdfina le tegen Frits Don had vergokt. Hij kreeg gelegenheidsspeler ir. Jan Coebergh, die in Zwitserland woont en zo'n vijftien Jaar ouder is tegen over zich. De cijfers moeten voor de blonde Van der Horst nogal schrij- Maastricht Sterspeler Willy Bro- Aanleiding is een conflict tussen Volgens Willy Brokamp floot hy Sindsdien is Brokamp weggebleven, nend zijn aangekomen met 6—2 6 kamp van MVV heeft sinds vorige Brokamp en MW-trainer Leo Can- meermalen in zijn nadeel. Brokamp hoewel hij de opdracht kreeg zich —0. In hoofdzaak omdat Coebergh week donderdag alle contacten met Jels. De vorige week donderdag wond zich hierover zodanig op dat de volgende dag reeds te melden, veel berer zijn kansen afwachtte en zijn club verbroken. Hij is niet deelde Canjels tijdens een training hij demonstratief tegen de omhei- Ook aan een schriftelijk verzoek om beter de voornemens van zijn te- nieer op de training verschenen en de spelers in twee groepen in om ning van het veld ging staan, te komen praten heeft hij geen ge- genstander observeerde. En voor 't weigerde ook uitnodigingen voor het een oefenpartijtje te spelen. Canjels Daarop liep Canjels naar hem toe volg gegeven. Leo Canjels wenst overige net hij zijn Jonge driftige spelen van vriendschappelijke wed- fungeerde zelf als scheidsrechter, en zei: „Ik wil Je niet meer zien, ga geen commentaar te geven. strijden te aanvaarden. maar weg". letikker 27 tegenstander domweg "uitrazen". MAAR ZUM ACHTER- STAMD OP KOPLOPER YEW YEW6EM IE IM- MlDDELS RAMPZALIG.. ..TERWIJL APPIE ZICH PAG BEV/IMDT TER - WXX5TE V/AM HET CHOTÈM BOKOEftü* SUPEG/ECJR. Uit veld gestuurd LA CORUNA Johan Cruijff is gisteravond tijdens de wedstrijd CF BarcelonaPenarol Montevideo, die werd gespeeld in La Coruna in het kader van een inter nationaal toernooi, uit het veld gestuurd. Cruijff raakte kort voor de rust in gevecht met een verdediger van de Zuidamerikaanse ploeg, nadat hij bikkelhard was onder uit gehaald. Barcelona verloor de wedstrijd met 01. CF teróldeo schotelden de ruim 35000 toeschouwers in het overvolle stadion van La Coruna een boei end spektakel voor. De Spaanse kampioen, dfle voornameiyk Steunt op Nederlandse import heeft ech ter geen kans gezien het verve lende defensieve spel van de Zuidamerikanen af te straffen. De Catalaanse formatie was voortdurend in de aanval, maar uit een van de spaarzame coun ters maakte Fenanol een doel punt. Vleugelspeler Cruz bezorgde zyn team een plaats in de finale van het toernooi, waarin de ploeg uit Uruguay te maken krygt met de winnaar van Atletico Madrüdr- Borussla Müchengladbach. Twee minuten voor de rust ver keerden de toeschouwers in hevi ge opwinding toen Johan Cruyff in gevecht raakte met Hugo Fer nandez, die de Nederlander op grove wyze had gevloerd. Cruyff nam dat niet en speelde voor eigen rechter. Beide spelers wer den uit het veld gestuurd. De stemming in het veDd werd met de minuut grimmiger, maar ver dere ernstige incidenten bleven udt. Voor rechter Billy Bremner en Kevin Kee ga n, die afgelopen zaterdag dn de wedstrijd Leeds United Liver pool uit het veld werden gestuurd en ieder voor drie diuells zyn ge schorst, zullen zich ook voor de burgerrechter moeiten verant woorden. Hen wordt ten laste ge legd, dat zy tydens het verlaten van het speelveld hun shirt heb ben uitgetrokken en de voetbal sport door deze daad in diskre diet hebben gebracht. De kans bestaat, dat beilde spelers nog langer zullen warden geschorst. Naar aanleiding van de onge regeldheden, die zich tydens het duel hebben voorgedaan zal een afvaardig.ng van de Engelse bond een gesprek hebben met de clubs, spelers en scheidsrechters om de toenemende agressiviteit op de velden te bespreken. Verwacht wordt, dat de bond in het kamen de seizoen nog strenger gaat op treden tegen de spelvermrwing, die het afgelopen jaar op de En gelse veilden waarneembaar was. Coördinator Door de aanstelling als coördl* nator van de in het bezit van een a-diploma zynde oefenmeester Jan de Bouter van zaterdag eer steklasser DOVO ïykt Vitesse het traiinertsprobleem te hebben opge lost. De Arnhemse eersite divisie- olub heeft door deze procedure de mogeiykheid geschapen om de reeds gecontracteerde Joegosla- viër Ned Bulatovic, met wiens aanstelling de KNVB niet ak koord ging, alsnog als hulptrainer in dienst te nemen. Vitesse heeft by de KNVB een verzoek inge diend om Bulatovic dispensatie te verfenen voor de in zyn huidi ge funktie benodigde b-licentie. Van het inwilligen van dit ver zoek hangt tevens af af de Joe- slaviër een werkvergunning van de ryksaverheüid krijgt. De spe- lersraad van Vi'tesse heeft zyn instemming betuigd met de 'thans gevolgde procedure die voor de Arnhemse club uiteraard ook fi nanciële konsekwenties heeft. Rc*ad De KNVB heeft zich dinsdag tot. de minister van CRM Van Doorn, gewend met het verzoek een vertegenwoordiger van CRM zittingte laten nemen in een op korte termyn in het leven te roe pen raad voor het betaalde voet bal. Daarin zullen deskundigen op het gebied van management,' arbeads- en belastingrecht, verte genwoordigers van belangenorga nisaties clubs, spelers, trainers, scheidsrechters en gemeenten waar betaald voetbal wordt ge speeld, participeren. Het is de bedoeling, dat deze raad als een advieslichaam gaat fungeren voor de minister van CRM, het bestuur van de stich ting de Nationale SporttotaMsa- tor, de KNVB en gemeenteiyke overheden. De raad kamt in de tweede helft van september voor de eerste keer in vergadering by- een ter bespreking van het con cept-beleidsplan betaaUd voettbaL

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11