Sierlijk surrealisme van Judith Vermeeren Goos Kamphuis (46) overleden Russische musicus vraagt asiel PAGINA 15 LEIDEN De aquarellen van Ju dith Vermeeren zijn echt iets heel bijzonders. Haar surrealisme wordt in zachte tinten en met sierlijk ge bogen lijnen tot in de puntjes uit gewerkt, en mist het afschuwwek kende en harde dat zo vaak bij het surrealisme schijnt te horen. Er gaat een sterk meditatieve sfeer van uit. Vaak heeft zij thema's als „geboorte" of „groei," en zij brengt dan het menselijke en het plantaar dige met elkaar in verband. Een ba by in de baarmoeder groeit als een vrucht aan een plant. Een gegeven, dat bij haar aquarellen niets grieze ligs heeft, maar waar Juist intimi teit en bewondering voor de schep pende krachten van de natuur uit spreekt. Met name het gevoelige kleurgebruik en de enorme beheer sing van het vak, maken dat alles er schijnbaar moeiteloos en soepel uitziet, waardoor nergens een span ning opgeroepen wordt die eigenlijk te wijten is aan een worsteling met het materiaal. Soms groeit een men selijk hoofd direkt aan een plant, waarbij het hoofdhaar de overgang van het plantaardig bestaan naar het menselijk bestaan vormt. Le ven is leven, van welke aard dan ook! Het haar gaat heel makkelijk over in een wierachtige vegetatie, die Judith Vermeeren alle mogelijkhe den biedt om er een interessant lij nenspel van te maken. Een moge lijkheid, die zij ten volle uitbuit. Heel tere blaadjes groeien uit het hoofd van een oude man, dat geheel met kleine barstjes is overdekt, als cra- quelé bij aardewerk. Dit hoodf heeft iets van een schdel, alhoewel de starre ogen nog kunnen zien. Maar hoe dan ook, er is altijd nieuw le ven, dat terker is dan de dood. Die kleine jonge blaadjes hebben iets heel vertederends. Naast deze sublieme aquarellen val len de wandkleden van Irene la Court te zien in galerie van der Vlist, Botermarkt 3 te Leiden. HANNY RENE MAN. PERTH (Reuter)' Een Jonge Russische cellist, de 18-Jarige Georgi Ermolenko, heeft politiek asiel ge vraagd in Australië. Hij deed dit kort voordat hij per vliegtuig uit nkort voordat hij per vliegtuig uit Perth zou vertrekken, samen met de vier andere leden van een kwintet van een Moskouse muziekschool, dat ne*en dagen had deelgenomen aan een internationaal muziekcongres. Ermolenko kreeg een verblijfsver gunning voor twee dagen. In die tijd zal zijn zaak worden behandeld door het Australische ministerie van Buitenlandse Zaken. De vier colle ga's van hem hebben hun terugreis via Londen uitgesteld. HILVERSUM (ANP) Na een ziekte van enkele weken is zaterdag ochtend in het St. Jansziekenhuis te Laren overleden Goos Kamphuis te Eemnes, die sinds 1953 aan de NCRV-radio was verbonden. De heer Kamphuis bereikte de leeftijd van 46 Jaar. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. Na een journalistieke loopbaan in de dagbladwereld „Rotterdammer concern" kwam hij op 1 augustus 1953 in dienst bij de NCRV-radio als reporter van de toenmalige Ra dio Krant. Naast deze radio-activitei ten verwierf de heer Kamphuis grote bekendheid door zijn medewerking aan tal van NCRV-radioprogram- ma's, zoals de Ster-avonden, de NCRV-vossen jacht, de Spraakwater val en grote inzamelingsacties voor de radio. Op 1 november 1966 werd hij chef reporter en op 1 oktober 1968 werd hij benoemd bij de afdeling gespro ken woord als chef-categorale pro gramma's. In deze functie had hij de eind-redactie van programma's zo als „Onder de hoogtezon", „Podium voor de vrouw" en „Plein publiek". Hij werkte ook intensief mee aan kerkelijke rubrieken als „Wijd als de wereld" en „De kerk vandaag". Samen met dr. Okke Jager maakte hij vorig Jaar de radio-serie „De Bij bel maakt nieuwsgierig", waarin bij belse kernbegrippen voor de luister aars werden doorgelicht. Zijn laatste produktie was een bijdrage in de ru briek „In gesprek metwaar in hij een interview had met de politicus P. Jongeling (GPV). Hij was ook betrokken bij de voorberei dingen van de komende grote NCRV- actie voor het Koningin Wilhelmina- Fonds. Tentoonstellingen De Lakenhal dag. 105 urn-. Zondag Drukkerij De Bink Rooseveltstraat 3 ma. t/m vr. 8 uur v—5 uur nam. za. 1.30—3.30 uur nam. Leidse bioscopen Luxor "My name is nobody", dag. 2.30, 7.00 en 9.15 u„ zo. ook 4.45 en van 18.45 tot 19.45 uur; Kinderaf deling dag. van 15 tot 18.30 uur. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 14.30 uur; 's zondags 11—12 i kla; dag klasse: de gehele Koord, Studio, tentoonstelling van werk van Will Sorel-schlldertjen. teke ningen. Openingtijden: ma. t/m vr. 15—23 uur, zo. 15—18 uur. Zaterdag "s gegoten t/m 31 augustus. ualerie van der Vllst, Botermarkt 3: Judith Vermeeren-aquarellen, Karei W iggers-schilderijen. Irene la Court in 31 augustus. q voor Volkenkunde, Tentoonstelling "Zuld- eken- Galerie» bibliotheek. Luifel baan 1. "Wassenaar ere-tentoonstelllng Plet Zwart. Van 15 Juni t/m 14 augustus Atelier ..De Scherf" Nassaulaan 41 Oegstgeest. tel 50220. Ans v d Helde- Kort exposeert eigen werk o.a. glas tenburg 28) Werkd Joh de Wlttstraat 40. Galerie Ka- op" dag. 10.30ïiux (beha)ve zo.), ai. Avondbezoek Lldo The Stlng'dag 2.30, 7.00 en 9 15 uur. zo ook 4.45 uur. 14 jaar. "Allee ln Wonderland" ook 2.00 l 14 Jaar. "Sjors en SJlmmie en de to verring". za. en woe. 2.30 uur. zo. 2.00 en 4.15 uur. AL. Nacht voorstelling: "Jlml Hendrix", Z van 11.00 tot 12.00 u. van 13.30 tot 15.30 u. van 19.00 tot 20.00 u. van 13.30 tot 14.30 u. van 18.30 tot 19.30 u. voor de kinderzaal. ult- de ouders, alleen op wucusuoguvuud van 18.30 tot 19.30 uur. ACADEMISCH ZIEKENHUIS Voor alle patiënten (behalve kinde ren) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 15.00—16.00 1—5 30 uur nam do boven- 18 jaar "Allee en za. 2.30 u. a.i. vr. en za. "BH Movie" 23.30 uur 18 jaar. Bezoekuren Ziekenhuizen volgende bezoekuren (al ouders) lag t/m vrijdag: 18.30—18.45 uur Zaterdag en zondag: r ernstige patiënten door- wtlk i Galerie De Luwte. Baljuwstraat. Kat- i Zee expositie van schilderijen etsen en tekeningen van Peter Cox openingstilden van 79 uur nam (zondag en dinsdag gesloten). Kunstzaal Heuff Hoflaan 7. Wasse naar. schllderilen en tekeningen van Ann le Bijl-van de Ruit en keramiek 14 Jaar hebben Dlaconessenhuls: Middagbezoekuur: 13.45—14.30 18.30—19.30 lijks van 14.00—19.00 Avondbezoekuur: Kinderafdeling dage- ouders, zondag 14.0015.00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden Lucie Q. Bakker t/m 17 Rijksmuseum van Natuurlijke torte. Raamsteeg 2. Lelden. Tentoon stelling Dieren jll t/m Postzegels Van kinderafdeling. 12.00 i Iksmuseum voor de geschiedenis natuurwetenschappen: dag. 10— 14.45 1845 tot 19.45 uur Kraam afdeling dag. van 11.15 tot 12 uur (alleen voor echtgen.) v. 15 tot 18 uur en van 18.45 tot 19.45 uur: kinderafdeling dag. van 15 tot 18 30 uur; 3e klasse: dag. van 14 tot 14.45 uur en v. 18.45 tot 19.45 uur; Kraamafdeling: dag van 15 tot 16 uur de hoofdverpleegkundige ciale kaarten verstrekken. Alphen aan den Rijn RUnoord: le en 2e klas 11—11.30 13.30—14.15 en 18.30—19.30 u.; 3e klas 13.30—14.15 en 18.30—19.30 u.; Kraam- afdellng 13.30—14.15 uur. alleen voor echtgenoten 1920 u.; Kinderafdeling 1515.30 u. alleen voor ouders 18 18.30 u. Geluidshinder Schiphol Klachten over geluidshinder van vliegverkeer van en naar Schiphol kunnen dag en nacht worden gemeld bij het Informatiecentrum Geluids hinder Schiphol (020—175000). fauc/ Qltt teuws 12 augstus 1974 Honderd jaar geleden stond in de krant: Uit Groede wordt gemeld, dat het gerucht omtrent een te Schoondijke ontdekte pe- troleumbron volkomen waar is. Sedert den 1-sten dezer welt in een bijzonder diepen welput bij den herbergier J. Leenhouts in den Prins-Willempolder, ge meente Schoondijke, voortdu rend petroleum op: de reuk is sterker dan die van de zuivere petroleum die in den handel is; ze wordt door sommigen onzuiver, door anderen gefil treerd, met succes in lampen, kooktoestellen enz. gebrand. Berichten uit Barcelona spraken van een hevige op schudding in deze stad ten ge volge van de verschijning in de nabijheid van tweeduizend Carlisten, terwijl er geen troe pen aanwezig zijn. De Carlis- ten dwingen alle weerbare dienst te nemen. Vijftig jaar geleden: In de Amerikaansche stad Middleton zijn vier jonge lie den, enthousiaste amateur- photographen, gearresteerd bij een poging de trein New York- Ontario van de Western Rail way te doen ontsporen. Zij verklaarden tot deze misdaad te zijn gébracht door hun ver langen een photo te kunnen nemen van een "echt" spoor wegongeluk. De autoriteiten te Konstan- tinopel (thans Istanboel, Red.) hébben een aanbod gekregen van 1250.000 dollar huur voor het paleis van den ex-sultan. Verscheidene buitenlandse maatschappijen zouden hierbij geïnteresseerd zijn en plan hebben het paleis tot een amu- sements-inrichting te maken. PANDA EN DE MEEST ER-HERRIEMAKER 63 125 "Ik zie 't al", zei Luidop triomfantelijk. "Je kan met het geld dat ïk je geleend héb niet terugbetalen. Goed zo. Dan neem ik je huis wel als vergoeding. Ik zal het meteen plat laten bulldozeren. Dan kan m'n startbaan er voor in de plaats ko men" "Maar dat is heel gemeen"I riep Panda boos. "Ik dacht echt dat u me wilde helpen. Maar u deed het alleen maar omdat u m'n huis wilde hebben. Bah"! Op dat moment onderbrak rechter Klaagstra hun gesprek. Hij was uit de lantaarnpaal geklommen en had zijn toga weer wat op orde gébracht en hij had een heel slecht humeur overge houden van zijn ervaringen met de kabaaimachine. "Ik verklaar dit tot een spoedzitting van de rechtbanksprak hij grimmig. "De verdachte, Luidop, wordt beschuldigd van het veroorzaken van burengerucht en overlast, het in gevaar bren gen van het verkeer, het aantasten van de vrijheid, het bedrei gen van de openbare gezondheid en het muziek maken zonder vergunning. "M-maar meneer Luidop is een geacht ingezetene", fluisterde griffier Griffel hem ongerust toe. "Dat zei u zelf nog". "Stilte"! riep de magistraat. "De beklaagde is op heterdaad be trapt. Is er verder nog iets tot zijn verdediging aan te voerenT Nee? Dan doe ik nu uitspraak"! De avonturen van Jommeke Met Fifi op reis Kooktip GEVULDE PAPRIKA Neem 150 200 g ge pelde garnalen. Kook 100 g. rijst gaar en droog en laat de rijst afkoelen. Snijd 2 paprika's verticaal in tweeën en verwijder pitjes en zaadlijsten Breng water aan de kook met 'n snufje zout en laat de paprikahelften hierin 10 min. koken. Laas ze afkoelen. Meng de garnalen door de rijst. Klop een sausje van 4 eetlepels mayonai se, 1 eetlepel citroensap, 1 eetlepel versgehakte pe terselie, snufje cayenne of versgemalen peper en, een afgestreken eetlepel fijngesneden verse kervel of dille. Roer het mayo- naisesausje door rijst en garnalen en vul er de pa prikahelften mee. WINA BORN. Zo tomen we nooit tot winkelen,hè? We komen OOSTENDE De Nederlandse ploeg heeft in het Belgische Oos tende het Jong Euro Festival ge wonnen. Op de foto de ploeg, vX.n.r. Ton Klement, Heddy Les ter en Saskia Martijn. Een van de aquarellen van Judith Vermeeren. Regenwolken! Zei aa Zeker met die schapen aan het stoeien. Laat Jommeke, J achter ons! J Miet eens buiten hst hek///

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 15