RANDSTAD SPORT EN TEYLINGEN WINNEN Roodenburg met vlot spel naar 1-1 tegen UNA LDWS en Katwijk schotloos Ter Leede toont bij Van Nispen twee gezichten van Lisse Wisselvallige resultaten £nÖSSJESE"(De Wom' land m Aantrekkelijk oefenduel zonder doelpunten MAANDAG 12 AUGUSTUS 1974 Ook de tweede vriendschappelijke wedstrijd heeft zaterdagtweedeklas-, ser RCL een ruime overwinning op geleverd. Nadat verleden week Rijns- burgse Boys al met een 5—1 kluitje in het riet was gestuurd, ging afge lopen zaterdag ook tweedeklasser Jo- dan Boys dezelfde weg: 3—0. De Lei- derdorpse formatie toonde zioh voor al in de eerste helft klassen sterker en de overwinning werd dan ook in die periode veilig gesteld. In de twaalfde minuut rondde Leo Holl VALKENSWAARD Met vele ronden voorsprong en als enige tegenstander zijn spiegelbeeld heeft Gerrie Knetemann gis teren de profronde van Valkenswaard op zijn naam gebracht. De Amsterdamse renner had voor de 100 km 2 uur 27 min. en 31 sec. nodig. Hij was daarmee 1 min. en 37 sec. sneller dan Wil de Vlam die de tweede plaats voor zich opeiste. De Belg Rik van Linden ging als derde over de eindstreep. DEN HAAG Nieuwbakken tweedeklasser Randstad Sport heeft gisteren een 32 overwinning behaald op het Haagse Spoorwijk. De pittige ploeg van de Hagenaars verleden week overwinnaars van Neptunus nam als eerste de leiding door een foutje van doelman Bob Hendrikse af te straffen. Jan Zoetemelk (na een voorzet van men de Lissenaren maar liefst drie- Loek Helder) en Wim van Luijk wis- maal in actie en zeker in de laatste ten hierop de bordjes te verhangen, wedstrijd zondag tegen Foreholte maar nog voor de thee kwam de kwamen de vele kilometer in de thuisclub uit een vrije trap weer Lisser-benen duidelijk tot uiting. Za- naast de Voorschotenaren. terdag speelde Lisse een knappe wed- In do tweede helft stelde Randstad strijd "uit" tegen hoofdklasser EDO. Sport nu weer met Rafaël Puliga De Haarlemse formatie legde welis- in de goal de verdiende overwin- waar beter voetbal op de grasmat, nimg veilig door een treffer van Rob maar de inzet van Liss er-zij de stond Zijp, na goed voorbereidend garant voor een geüjkopgaande wed- werk van Helder. Teylingen Celcritudo 20 Het naar de tweede klasse gepromoveerde Teylingen zoekt nog duidelijk naar het kampiOensritme van het afgelo pen seizoen. Tegen de stevig spelen de Utrechtse derdeklasser Celerïtoudo ging het in de Sassenheimse gelede ren eigenlijk pas na de wisseling een beetje draaien en toen liep de ploeg van trainer Lex Rijnvis ook naar de 2—0 winst uit. Peter van der Vlugt scoorde uit een strafschop het eer ste Teylingen-doelpunt en Wil van op hun beurt der Krogt bepaalde daarna de eind- ging in met stand op 2—0. Teylingen moest het strijd, diie zelfs in een overwinning eindigde voor de oranje-zwarte der deklasser. Het winnende doelpunt werd in de 20ste minuut gescoord, Theo Godyla gaf voor; Harrie van der Zwet doelpuntte. Lisse Foreholte 2—3 In het duel met Foreholte daarentegen was er geen zege voor de Lissenaren weg gelegd. Frans van der Laan zette Lis se nog wel op voorsprong, maar John van Dijk en een eigen inzet van Jos Kleyhorst brachten de Voorhouters n de leiding. De rust gelijke 2—2 stand Harrie van der Zwet kopte raak. Piet opnieuw zander spits Henny Zoet Ruygrok bracht na de hervatting het stellen mogelijk kan hij de com- petitie-start wel meemaken en werd vervangen door Fans Stikvoort king, die op het middenveld aantrad. EDO LISSE 0—1 De selectie van Lisse heeft drukke dagen achter SVLV heeft gasteren in het duel met de rug. In de afgelopen week kwa- derdeklasser ESDO een kleine ne derlaag moeten incasseren: 2—3. De Voorschotenaren waren in het veld zeker niet de mindere van de Hage naars, maar lieten in de verdediging, anders het sterkste deel van de ploeg, teveel steken vallen. Een foute terug speelbal bracht ESDO dan ook op 10, maar Theo George maakte ge lijk. Direct na rust herhaalde de ge schiedenis zich. Opnieuw werd SVLV op achterstand gezet en opnieuw ni velleerde Theo George. Vijf minuten voor tijd nam ESDO definitief af stand: 3—2. RKSVM UDO 2—2 In Mon ter trad UDO zondag aan voor de tweede wedstrijd binnen 2 dagen. Na dat de Oegstgeestenaren zaterdag Lisse een 3—2 nederlaag hadden be zorgd leek ook RKSVM diezelfde weg te gaan. Wilbert Witteman en Frits Massé brachten een 0—2 ruststand op het scorebord. Na de hervatting kregen de geelzwarten echter met "ademgebrek" te kampen en wist het in hoger tempo spelende RKSVM zich weer op gelijke hoogte te wer ken: 2—2. Moerkapelle Rijpwetering 22 De aan het slot van vorig seizoen als Rijpweterings laatste man opereren de Hans Weenink werd in het oefen duel met Moerkapelle weer eens in de Ripse voorhoede opgesteld. De greep van trainer Filippo bleek een bijzonder goede. Weenink scoorde tweemaal en voorkwam met oeze treffers dat Moerkapelle R'ypwete- ring in z'n eerste vriendschappelijke wedstrijd een nederlaag toebracht: 2—2. DOSR SJZ 3—2 DOSR is gis teren in het duel met vierdeklasser SJZ goed voor de dag gekomen De ploeg uit Roelofarendsveen won ver rassend met 3—2. Het eerste doelpunt in de serie van vijf kwam n? 35 mi nuten tot stand. SJZ-spits Wim Bos doelpuntte knap. Nog voor rust bad een kopbal van Frank Schouten de partijen echter weer op gelijke hoog te gebracht en direct na de hervat ting liep DOSR via twee treffers van Ger Rietbroek uit naar een 3—1 voor sprang. Sjaak van Slingelaud deed een kwartier voor tijd iets terug voor het verzwakte SJZ dat zonder de ern stig aan z'n taaie geblesseerde doel man Jan Fengler moest aantreden. Paardesport De Nederlandse ploeg is zaterdag tijdens de wed strijden om het Europees kampioen schap dressuur voor Junioren in Ko penhagen als vijfde geëindigd. Het kampioenschap was voor de West- duitse equipe met 3847 punten. Twee de werd Denemarken met 3520. Ne derland behaalde 3152 punten. Autosport De Fransman Ge rard Larousse heeft gisteren op het Pergassu circuit bij Enna op Sicilië de vierde autorace voor het Europees kampioenschap in de twee liter klasse gewonnen in een Renault Al pine. Larousse, die de beide man ches won, legde de totale afstand van 290 kilometer af in een tijd van 1 uur. 26 minuten en 59 seconden. een voorzet van Bert de Ruyter doel treffend af en halverwege de eerste 45 minuten was het Ton Ederveen die eveneens raak schoot. Twee mi nuten voor rust was het opnieuw de weer productieve Holl die nummer drie achter de Jodan Boys-doelman deponeerde. Na de hervatting bleef RCL het spel beheersen, maar ge scoord werd er niet meer. Bekeken Pas na rust kwam Rijnsburgse Boys tegen Blauw Zwart beter in z'n spel. In de eerste helft hadden de geelzwarten het vaak erg moeilijk met het bekeken spelletje van Blauw Zwart en de 2—0 achterstand bij rust was dan ook geenszins geflat teerd te noemen. In de tweede helft zagen de Rijnsburgers al na een minuut kans de achterstand te hal veren Gert Ouwersloot scoorde maar de gelijkmaker bleef achterwe ge. Ook al omdat achterspeler Anne Ouwersloot een goede mogelijkheid onbenut liet. Paardeport Buddy Brown, een 18-jarige Amerikaanse met nog maar kort haar diploma van de mid delbare school op zak en de Jongste van alle deelnemers aan het inter nationale concours hippique in Du blin, heeft gisteren de Ierse Grand Prix gewonnen, een zwaar spring concours met een eerste prijs van 2300 pond sterling (zo'n 15000 gul den). Met haar paard Sandsablaz# bleef zij van de 21 deelnemers in al» le drie parcoursen zonder fouten. Autosport De Zweed Ronnl» Peterson won gisteren in Karlskogfc met een March de zevende race voor het Europese kampioenschap voor formule 2-wagens gewonnen in een tijd van 1 uur 23 min. 0.4 sec. ZEELST Roodenburg heeft in z'n eerste oefenduel van dit seizoen een verdienstelijk 1—1 gelijkspel behaald tegen collega-eersteklasser UNA. De Noordbewoners bewezen na een korte trainingstijd al over een goede conditie te be schikken en wisten regelmatig leuke combi naties op de grasmat te deponeren. Tegenstander UNA moest zich dan ook, zeker na rust, vooral beperken tot het innemen van een sterk verdedigende stelling van waaruit dat wei regelmatig sterk werd gecounterd. Zelfs wist de thuisclub in de nog redelijk gelijkopgaande eerste 45 mi nuten na een half uur spelen de lei ding te nemen J>e ver teruggekomen Ger Straathof verdedigde wat al te efl en de toegekende strafschop werd door Van der Berg benut. Rooden burg, vrijwel in dezelfde opstelling van vorig seizoen in het veld ver schenen. bleek niet aangeslagen en ging driftig op soek naar de gelijk- „ttan het jëi^diS*Üro"teem op 1-1 gelijkspel te houden. Tisseur, Oo yen dijk, Verkuylen, Pley- Reggy Douwen (ex-junior), Slinge- Nieuw systeem ver in de tweede helft zou vallen. De blauwzwarte voorwaartsen hadden duidelijk moeite met de goed dicht klappende buitenspelval van de Zeel- stenaren en in de afwerking kenden Den Os en Hannaart (schot tegen de paal) weinig geluk. Tot in de 85ste minuut weer zo'n soepel lopen de combinatie wel werd afgewerkt. Fred Pleyter scoorde. De opstelling van Roodenburg waarin Maarten van Kooperen door een knieblessure ont brak: N ie vaart, Mantagne, De Groot, Tine Langeveld tweede bij tennisstrijd om jeugdtitel ZWOLLE Een eervolle tweede plaats (in de groep tot en met 12 Jaar) bi] de Nederlandse Jeugdkam pioenschappen was de beloning van de inspanning van het Alphense ten- niStierfcJe Tine Langeveld. In de halve finale had de Jeugdspeelster uit Al phen aan den Rijn Nicole van Erven met 64. 6—1 verslagen. Ze stond in de finale tegenover Nanette Schut, te (Amsterdam)die haar met twee maal 7—5 klopte. De derde plaats was voor Marijke Plagge die met 6—2, 64 won van Nicole van Er ven. Bi) de Jongens ging de titel naar Chiei Bolsius uit Apeldoorn die in de finale Mark Duerr met 4—5, 108, 8—6 klopte. Bij de onder zestienjarigen behaal de Olaf van de Wildenberg (Goórle), die eerder tweemaal bij de onder veertienjarigen zegevierde, de titel. Hij versloeg in de finale René Gorter Amsterdam) met 8—6, 6—3. Bij de meisjes won Nienke Kingma (Leeu warden) met 6—2, 6—2 van Berna- dine Sluyter (Rotterdam). opstelling voor. Dit, gevoegd bij het feit dat Teun Hoek terug van weg geweest Douwes en Theo van Seg- Het toch op papier onmiskenbaar gelen nogal nonchalant met de aan- aanwezige klasseverschil tussen SJC geboden kansen omsprongen en hes en LFC is er in hun gisteren ge- teleurstellende resultaat lijkt ver speelde oefenwedstrijd niet uitgeko- klaard. Na een doelpuntloze eer-te De hard werkende Noordwijkers helft sloegen de Leidenaars direct na rust toe. Hans van Eygen zette zijn team op voorsprong. Nog geen N umoet wel worden gezegd dat twee minuten later echter was de het "Kanarie-elftal' nog druk aan het score weer in evenwicht. Een goeae experimenteren is. Zo werd 'n (4-4-2) systeem uitgeprobeerd kwamen ook de nieuwe namen Noordwykse combinatie werd door i der Berg beheerst afgerond: Fred Pleyter links op de archieffoto) nam gisteren in de ivedstrijd tegen UNA het eerste Roodenburg-doelpunt van het nieuwe seizoen voor z'n rekening. (Foto Jan Holvast) DE ZILK Een sterke tweede helft heeft Ter Leede zaterdagavond bij Van Nispen van een smadelijke nederlaag gered. De Sassenheimers waren in de eerste helft van de in het kader van het Zilveren Tulp- toernooi gespeelde wedstrijd door Van Nispen naar een kansloze 31 achterstand gespeeld. De sterke twee de helft van de Sassenheimers voor kwam dat onverwachte verlies en het was in de slotfase Juist Van Nis pen dat blij mocht zijn dat de eind- score tenstotite op 3—3 Weef steken. Van Nispen, dat in de eerste helft de wedstrijd volledig had gemaakt, balanceerde in die slotfase op de rand van verlies. Maar doelman Bink Russ man en slecht afwerken van de Ter Leede-ploeg stonden de Sassenheim se winst in de weg. Van Nispen was door treffers van Hans Keyzer en Henk van Maris in de 16e en 20ste minuut op een 2—0 voorsprong gekomen. Een zwaar bestrafte handsbal van Aad Glas gaf Nico van der Fange de kans uit de toegekende strafschop tegen te scoren, maar vier minuten voor de rust was het Gerrit Glas, die de marge opnieuw op twee doelpun ten bepaalde. Glas brak knap door na een voorzet van Peter van der Drift. Na de wisseling een ander beeld. Een knap terugkomend Ter Leede dat het met Teylingen-speler Jonker KATWIJK De oefenwedstrijd tussen Katwijk en LDWS, twee ploegen die het afgelopen seizoen zo suc cesvol met een kampioenschap in de vierde klasse afslo ten, eindigde zaterdag in Katwijk zoals het was begon nen. Het punt schotvaardigheid bleek na anderhalve week training nog niet afdoende behandeld, maar dat was met het even logische gebrek aan wedstrijd- conditie ook het enige minpunt dat de twee teams kon worden aangerekend. Vooral LDWS toonde in dit du aan ook komend jaar erg hot te willen eindigen. Versterkt met de komst de Jong, van een af en toe flitsend acterende Hans Starp en ook van ex-Rooden- spelende Katwykers burger Cees de Roode moet die bordjes te verhangen. Ook dit of- opdracht kampioen? vrij fensief kon echter niet met doel- redelijk kunnen worden vervuld, punten worden bekroond waar in de eerste helft bleek de Leid.se door twee moegestreden ploegen Freek Rienks op de lat af- ook komend jaar erg hoog sprong, zien dat ook dit nog altijd experimentele elftal van LDWS de rustgevende Leo zwakke punten kende. Met Leen Best als animator op het mid denveld slaagden de in het blauw derdeklasser veruit de sterkste ploeg. Het kampioens-elftal Katwijk mocht dan ook van veel scoord geluk spreken dat doelman Cess keerden. Koelewijn nu al in knappe vorm stak. Schoten van Van der StarD, Pim van der Meer en Gys Collé vonden altijd weer de bekwame Katwijkse goalie op hun weg. Na de hervatting pas liet de thuisclub die voor de rust eenmaal dicht bij een treffer was toen een schot 90 minuten (toch aantrekke lijk) voetbal zonder te hebben ge- de kleedkamer terug- Voordat de aanstormen de Katwijk-voorwaartsen ge vaarlijk kunnen worden, plukt LDWS-doelman Wim Visser de bal stijlvol weg. "Nieuwkomer" Leo de Jong (rechts) kijkt goedkeurend toe. (Foto Jaap van Duijn) versterkte Van Nispen tegen de muur drukte. Jan van Leeuwen bracht in de tiende minuut na een defensiefout de achterstand tot 3—2 terug en twintig minuten voor het einde profiteerde de eveneens van Teylingen afkomstige Jan Zandvliet van een misser van Frans Caspers. Zandvliet bracht Ter Leede naast Van Nispen: 3—3. Omdat deze bijna jaarlijkse strijd tussen Van Nïspen en Ter Leede ook nog een volledig stel shirts (van de Ter Leede en Van Nispen com pagnons Daudey en Glas) als inzet had, kreeg het duel een strafschop pen-verlenging. Ter Leede greep evenals vorig seizoen de shirts. Het werd 31 omdat Aad Glas voor Van Nispen de paal trof en ook Sjors van Haasteren en Hans Keyzer mis ten. Slechts Peter van der Drift schoot raak. In het toernooi om de Zilveren Tulp leidt Ter Leede. TYBB kwam vorige week niet verder dan twee nederlagen (3—1 en 1—0), terwijl Ter Leede naast het gelijke spel van het eerste team ook winst in de reserve-strijd (13) boekte. Van Nis pen ontvangt de komende weken nog Volendam en bekerhouder VSV Vel- sen. Troost-fiinale Vijf minuten voor het einde van de „troost-finale" van het GWS-Jubi- leum-toernooi om de Sikkens Toren greep het Oegstgeester UDO ten slotte de verdiende winst en de der de plaats. Wilbert Witteman kreeg na een misser van Willem Mooye- kind een vrije kans voor doelman Ransdorp en Witteman faalde niet. Zijn treffers betekende de 3—2 eindstand. UDO heeft het tegen Sportclub Lisse onverwacht en onnodig moei lijker gehad dan na twintig minu ten spelen leek. UDO had in die ope ningsfase al een 2—0 voorsprong ge nomen door Kees van 't Wout en Wilbert Witteman en niets leek op dat ogenblik nog een grote score voor de Oegstgeestenaren in de weg te staan. Temeer omdat Sportclub Lis se al bij voorbaat gedesillusioneerd aan deze eindstrijd om de derde en vierde plaats was begonnen. Lisse had er vast op gerekend pas volgen de week in de „echte" finale te moe ten aantreden en had het eigen oefenprogramma daar ook op afge stemd. Katwijk haalde echter in de halve finales (na strafschoppen) een streep door die rekening. Desondanks: Sportclub Lisse kwam nog terug. Kort voor de rust door Willem Mooyekind die gelegen heids-doelman Frits Massee passeer de en halverwege de tweede helft door John Rhebok. Hij scoorde uit een rommelige situatie 2—2. Tot vijf mi nuten voor het einde was de strijd daarna met wisselende kansen (Wit teman en de gebr. Oude Velthuis vooral) open totdat Wilbert Witte man UDO de toch verdiende derde plaats bezorgde. Zaterdagmiddag (aanvang 4 uur)) spelen Ter Leede en Katwijk op het GWS-terrein de eindstrijd van het toernooi. RCL sterk

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11