Serviceflat met 192 woningen TRAMSTRAAT VOOR DE VOETGANGER .flteï/Dv Weinig effect in anti-kraakbepaling Viswedstrijd met fraai prijsmateriaal VAL VAN 7 METER Bouw gestart aan Jan Luykenlaan LEIDEN Met het slaan van de eerste buis vootr de in totaal 262 in de grond te vormen betonpalen, is vanmid dag door bouwbedrijf Fraanje b.v. uit Ridderkerk een be gin gemaakt met de bouw van een serviceflat voor be jaarden aan de Jan Luykenlaan. De opdrachtgever is de stichting „Zomerland-Leiden". Wethouder Den Haan (CRM) sloeg de eerste buis. De stichting „Zomerland-Leiden", werd begin 1971 opgericht met het doel door middel van organisatie van kapitaal en gekwalificeerde ar beid aan bejaarden, die al of niet in gezinsverband wonen en leven, huis vesting, verzorging en eventueel ver pleging te verschaffen, met het oog merk voorwaarden te scheppen, die nodig zijn voor het beleven van een met de leeftijd van de bejaarden overeenkomende zinvolle levenspe riode. De eerste twee projecten van de stichting zijn reeds in uitvoering in Wassenaar en in Den Helder. De serviceflat in Leiden is ontworpen door het architectenbureau Kers bergen uit Den Helder. .Het bestaat uit een hoofdgebouw van 11 bouw lagen, waarin de woningen zijn op genomen. De recreatiezaal bevindt zich op het dak van het hoofdge DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1974 Donderdag Breestraat 19, sociëteit i capten, 2-5 j defensievoorllch- -1. Voorschoten, ge- spreksavond Baha'i Gemeenschap. 8 Blauwpoortsbrug/Kort Galgewater, Avifauna en Braassemtocht, terug plm. 17.30 uur, inl. tel. 01710-21095-43655. Jeugdvakantiedorp Zuid-West, Voor- schoterweg (naast zwembad 'De Vliet'), vakantiebezigheden voor kinderen van Apotheken bouw, terwijl de centrale keuken en de diverse dienstruimten in een af zonderlijk laagbouwgedeelte zijn on dergebracht. Het hoofdgebouw is ten dele onderkelderd. Het gebouw bevat in totaal 192 wooneenheden, die als volgt zijn on derverdeeld: 11 éénkamerflats, 150 tweekamerflats en 31 driekamerflats. Verder bevinden zich in het ge bouw een recreatiezaal, een bank kantoor, een dagwinkel en diverse andere voorzieningen die het wonen in het gebouw moeten veraangena men. Er zijn drie personen- en goe- derenlifts aanwezig. De tweekamerflat, die een bruto- oppervlakte heeft van ca 70 m2 be- woonkamer (24 m2) een (14 m2) een keuken (6,50 m2) een gecombineerde wc/ doucheruimte (5m2) een inpandige berging (6 m2) en een hal met gar derobe en kastruimte. Vanuit de slaapkamer komt men op het bal kon. Iedere woning kan worden aange sloten op het openbare telefoonnet en eèn centraal anitennesysteem. Alle woningen zijn aangesloten op een alarminstallatie, waarmee de be woners in geval van nood het per soneel kunnen waarschuwen. Over de wijze van inschrijving en de huur- c.q. koopprijzen is tot op dit moment nog niets bekend. Lelden wordt waargenomen door: Doeza Apo theek. Doezastxaat 31, tel 21313; Apo theek Breest Smallenburg, Loevestein Apotheek Wilhelmlnapark 8. SOS-cIienst SOS-tel. hulpdienst, tel. 01710— 25202. Voor allen die ln moeilijkhe den verkeren dag en nacht te berei ken. Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu- i weduwnaars, tel. Lelds advies bureau: 61112. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 49441 (ma. t/m vrij. 9—10 uur voorm). Moeders voor moeders Voorschotense commissie VOORSCHOTEN De Verkeer en Vervoer van de gemeen te Voorschoten had weinig moeite met het gesloten verklaren voor alle ver keer van de Tramstraat. Door de re constructie van de Schoolstraat is de - Tramstraat al gedeeltelijk in het voetgangersgebied komen te liggen. De commissieleden hadden wel hun twijfels over de naleving van dit voetgangersgebied. Nu het begin van de Schoolstraat wandelgebied is ge worden, gaan de fietsers rustig over 't voetpad en vervolgen zo hun weg naar de Schoolstraat. Wethouder Pels deelde mede hierover reeds contact te hebben opgenomen met de poli tie: "We moeten niet met elkaar voor joker gezet worden. De politie moet duidelijk optreden". De fietsers krijgen nu wel de gele genheid om uit de richting Bosch- .geest de Voorstraat in te rijden. Voordeel is dat de fietser uit de richting Leidschendam via de Voor straat en de Treubstraat eenvoudi ger op de Leidseweg kan komen. Het scheelt drie verkeerslichten. De toegangsweg naar het nieu we sportveldencomplex "Adegeest" krijgt een parkeerverbod. De com missieleden vrezen voor een chaos van auto's zodra het nieuwe voetbal seizoen in september begint. De ope ningswedstrijd van Randstad Sport tegen PC Den Haag heeft dit duide lijk gemaakt. Zo lang de Admiraal de Ruytersingel nog niet gereed is (duur ongeveer 15 maanden) zal het passen en meten blijven. Bij de mededelingen gaf wethou der Pels een overzicht van de stand van zaken over de parkeervoorzie ningen m "Plan 't Kan". Het nieu we jplan is thans zo dat weinig groen opgeofferd zal worden voor nieuwe parkeerplaatsen, er op sommige plaatsen zelfs groenstroken bijko men en diverse straten voorzien zul len worden van een verkeersdrempel, waardoor langzaam rijden geboden is. Het terrein bij de Laan van Lan- gehorst zal speelterrein worden. Z OETERWOUDE De viswed strijd van de Zoeterwoudse visvereni ging VVV, wordt zaterdag 10 augus tus in het water van de Vliet ge houden, ter hoogte van café Crone- stein. De prijzen voor de wedstrijd, waarvan de baten ten goede komen aan het Zoeterwoudse comité be jaarden reisje (een reisje dat op 13 augustus is gepland) zijn fraai. De visser die zonder levend aas, met één hengel, snoer en één haak het grootste aantal maatvissen aan de kant brengt, verdient een complete hengeluitrusting ter waarde van driehonderd gulden. Voor de als tweede eindigende deelnemer of deelneemster ligt een uitrusting ter waarde van tweehonderd gulden te wachten; de derde prijswinnaar gaat met een werphengel met alles er op en eraam naar 'huis. De prijzen zullen worden uitgereikt in Crone- tein, waar de mensen die zich heb ben ingeschreven (aan de Vrouwen- weg 29 in Zoeterwoude of aan het Levendaal 28 in Leiden) ook de deel nemersnummers kunnen afhalen. Het inleggeld bedraagt tot en met vrijdag vier gulden, op zaterdag 4,50 Aanvang van de wedstrijd 15.00 uur einde ongeveer 16.30 uur. LISSE Door de tourafdeling van de Ren- en Tourvereniging De Bol lenstreek, die dit seizoen begonnen is met het houden van korte rijwiel tourtochten in de streek, wordt ko mende zondag een grote fietstocht over een afstand van 125 kilometer op stapel gezet. Het blijkt dat daar voor onder de tourrijders en trim mers belangstelling bestaat. Zo'n der tig vaste deelnemers aan de zon dagse tochten hebben zich reeds aan gemeld. Men verwacht dat nog vele anderen mee zullen doen. Het te rijden parcours is zeer af wisselend en voert van Lssse via Leimuiden, Rijnsaterswoude, Lan- geraar, Ter Aar, Aarlanderveen, Nieuwkoop, De Meije, Zegveld Woer den, Kamerik, Haarzuilens, Maars- sen, Breiukelen, Loenen, Vree land, Loenersloot, Baambrugge, Wa ver, Nessersluis, Uithoorn, Vrou wenakker, Bilderdam en Leimuiden terug naar Liisse. Er zijn onderweg twee rustpauzes. De eerste is bij de nieuwe snackbar van Tour de Fran cerenner Gerard Vianen in Kame rik en de tweede is in de omgeving van Abcoude. Driemaal moeten de rijders en rijdsters kun kaarten la ten afstempelen bij een controle post. Het gemiddelde tempo dat aan gehouden moet worden, ligt rond de 22 km. Er gaat een EHBO-wagen en een majteriaalwagen met de kara vaan mee. De eindcontrole sluit om kwart over vier. LEIDEN Spelende kin deren hebben vanochtend een niet meer in gebruik zijnd bloemenstalletje aan de Lage Rijndijk (ter hoogte Wj van nummer 107) in brand gestokenHet stalletje werd Éf| nog gébruikt als opslagplaats Ifj| voor oud papier. De brand- weer was het vuur in korte tijd meester. (Foto Jan Holvast) Release Hulpverleningsdienst Release, Nleu- Rijn 20a. tel 24555 In verband lull tot 1 augustus. Twentwel menseïl v.a 20 laar Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau l 7—9 i Dienstencentrum Noordelnpleln 2b tel 40483. algeme ne informatie, dag. van 910 uur Architecten Rijnland. Op werkdagen tel. bereik baar onder 26385 Zitting op wo avond van 7.309.30 uur op het adres Mid delweg 4 (bij Hooglandse kerk.) Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum. Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl 7.30—10.80 uur nam. en wo 7.30—8.30 uur nam Gespreksavonden Gespreksavonden Baba-1 gemeen schap Wo 8 Koordlstudio Centrum voor Intermenselijke be trekkingen ontmoetingsruimte voor ca. 25 tot 60-Jarigen Oude Rijn 88, Lelden, tel. 44000. Voor advies, infor- i tot Tevens lichamelijk gehandi- ~te|ei-oon 25260' Muiderslot Kinderen uit de Muiderkring, die lid zijn van hun wijkvereniging het Muiderslot hebben gisteren een lek ker dagje gehad in Duinrell. Lo gisch, want het weer waf voor gemaakt. De speeltuin in, veel limmenade en krentebollen. Hoi, wat een feest. Om half vier zijn ze teruggekomen, dood op, maar hartstikke tevreden. Bloemschikken Op vrijdag 23 augustus wordt er in het Dienstencentrum in Leiden- noord van tien tot twaalf een bloem schikmorgen gehouden. Degenen, die eraan mee willen doen, moeten zich tevoren opgeven bij het dienstencentrum, Van Ho- gendorpstraat 36, telefoon 44912. Het centrum in het Morskwartier heeft een driemalige cursus bloem schikken georganiseerd en wel op de dinsdagen 13, 20 en 27 augustus ook van tien tot twaalf. Ook voor deze cursus wordt men verzocht zich op te geven. Dijkstraat 2a, telefoon 61196. De kosten van deze lessen be dragen anderhalve gulden per keer. Deelnemers wordt gevraagd een bakje en een mesje mee te nemen. Voetbaloprcep Op 28, 29 en 30 augustus wordt er in de Groenoordhal een zaalvoetbal toernooi voor Leidse bedrijven ge houden. Tot nu toe is er weinig respons ge weest. Vandaar dat de organisato ren ons vroegen u er nogmaals aan te herinneren. Tot 12 augustus kunt u zioh opgeven bij de Leidse Sport stichting, telefoon 41945. Pedicure Nog een bericht van 4e diensten centra. In de Kooi start per 19 au gustus een nieuwe pedicure. Per be handeling kost dat 4 gulden. Iedere maandagmiddag vanaf half twee kan men er naartoe. Afspraken kun nen gemaakt worden bij de leiding, Driftstraat 49a, telefoon 49726, van 9 uur 's ochtens tot 5 uur* 's mid- Hobby Op 10 en 11 augustus wordt er in de zaai van speeltuin Oosterkwartier een hobbytentoonstelling gehouden. Mevrouw Den Hollander is de bezie lende kracht erachter. Mensen die willen meedoen, kunnen zich bij Redactie Paul Wolfswinkel haar opgeven, Lombokstraat 63. Het kan ook nog op zaterdagochtend van 10-12 uur aan de zaal. De bedoeling is dat de tentoonstelling om twee uur wordt geopend. Bewoners van de Kooi en Noord worden opge roepen eens te komen kijken naar de tentoonstelling. U kunt dan zien wat de medebewoners doen in hun vrije tijd. „Een hobby verrijkt, de geest en het lichaam en breekt de sleur van het alledaagse jachtige le ven", aldus mevrouw Den Hollan der. De zaal is open van 28 uur (za terdag) en van-10-3 en van 2-6 uur op zondag. Commissie strafverordeningen: VOORSCHOTEN De Voorscho tense commissie] voor de strafveror deningen ziet wéinig effect in een anti-kraakbepaling opgenomen in de Algemene Politieverordening. In het voorstel van B. en W. staat o.a. dat de regering bij de Staten Generaal een zgn. anti-kraakwetsonitwerp heeft ingediend. De gemeente Voor schoten kan niet wachten op deze wet omdat er thans een gemeente eigendom (boerderij langs de Leid seweg) gekraakt is en het langs strafrechtelijke weg niet mogelijk is het kraken tegen te gaan. In het voorstel van B. en W. wordt verwe zen naar de gemeente Helmond, wel ke gemeente in de politieverordening LEIDEN Gistermiddag is een jongetje van anderhalf jaar van een balcon aan de Verdistraat op straat gevallen. Het kindje maakte een val van 7 meter. De politie kon ons niet vertellen wat voor letsel het kind heeft. Het is overgebracht naar heit ziekenhuis. Burgerlijke stand „Ik ben er verdomde happy mee, noodtempo heeft de drukker er al zet dat gerust maar in de krant" zei 5000 tevoren afgeleverd, zodat de directeur Dekker van de Leidse VVV. deelnemers aan het „Spel zonder Happy met de folders over Leiden, grenzen" er al van kunnen profite- Twintigduizend exemplaren in ren. Frans, Duits, Engels en Nederlands Jan Holvast fotografeerde een zijn voor het publiek verkrijgbaar. In stapeltje. M. Pieket (95), geh. '<7?M een anti-kraakbepaling heeft opge nomen. Na een 70 minuten durende discussie wilden de commissieleden eerst kennis nemen van de eventue le. praktische resultaten in de ge meente Helmond alvorens het voor stel te steunen. Burgemeester Van der Haar benadrukte dat de raad de bevoegdheid heeft om deze bepaling toe te voegen aan de Algemene Po litieverordening. Goosens (D'66) meende dat de voorzitter zich op een ongelofelijke manier aan het vergis sen was wanneer hij veronderstelde dat deze politieverordeningsuitbrei ding de énige mogelijkheid zou zijn om op te treden tegen krakers. De gemeente kan ook een kort geding aangespannen. Met Franken (KVP) Zandep (PCG) was hij van mening dat Voorkomen moét worden dat bewoonbare woningen leeg staan en daardoor een prooi worden van kra kers. Ook Mennéma (PvdA) en Van Dalen (VVD) hadden hun bedenkin gen. Van Dalen meende dat B. en W. met dit voorstel probeerden een dode mus .te vangen. Burgemeester Van der Haar zette zeer uitvoerig de be voegdheid van de raad uiteen en de noodzaak om de leemte in de wet op te vullen. De commissie bleef toch bij het standpunt dat geen juridische maatregelen genomen moeten wor den, die geen resultaten kunnen boe ken. Blijkt dat de gemeente Hel mond succes heeft met de anti-kraak bepaling, dan zijn de commissieleden bereid het voorstel van B. en W. te steunen. Burgemeester Van der Haar zal laten informeren en ziet weinig heil in een kort geding, omdat er veel voetangels en 'demmen zijn bij ci viel rechtelijke weg. Hij wilde niet ingaan op de vraag van Mennema waarom de gekraakte woning in het Verndepark niet genoemd wordt en wel de gekraakte boerderij. Meisje (5) overleden na aanrijding LEIDERDORP De 5-jarige Ani ta Kuppens uit de Rietschans in Leiderdorp is gistermiddag rond 5 uur om het leven gekomen toen ze plotseling het Engelendaal, ter hoogte van de flat Wilddreef over stak. Ze werd geschept door een au to, die bestuurd werd door een 29- jarige man uit Heinenoord. De auto was een andere auto aan het inha len. Onmiddellijk is het kind over gebracht naar het Academisch Zie kenhuis alwaar het niet veel later is overleden. KPfers uit Bladel naar Zoeterwoude ZOETERWOUDE Leden van de KPJ uit Bladel komen het aan staande weekeinde op bezoek bij de Katholieke plattelandsjongeren uit Zoeterwoude. Dat gebeurt in het kader van een uitwisseling, die voor het laa-st twee jaar geleden plaats vond. Vrijdagavond komt de groep uit Bladel aan in 't Spinneweg, za terdagmorgen wordt een rondvaart gemaakt, 's middags een strand- wandeli ig en 's avonds is er voor de leden een stalfeest met barbecue in de Weipoort. Daaraan zal Studio 17 medewerking verlenen. Zondagmor gen wordt vervolgens een koffie- en borreluurtje gehouden in 't Spinne- web en 's middags staat een water- festijn in de Noorrd AA op het programma met o.a. boegsprietlopen. Zondagavond wordt er ten afscheid gedanst in 't Centrum, weer met me dewerking van Studio 17 Daarbij is iedere uelangstellende welkom. zondag aun-om .capten. Kinderopvang Informatiebureau werkgi Kindercentra Lelden, Hooglt gracht 4, tel. 30360. Geopend dl. 9.30— 12 L do 2—4 x Gemeenschap Zuidwest informatiedienst Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15. Leiden t gewonde honden, katten, vogels Dag en nacht be.-elkbaar tel 34687 Dierenambulance. Tel. 01710-34616 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidscb Dagblad B.V Witte Singe) 1 - Leiden Telefoon directie en administra tie 01710-25041. Hoofdredacteur BaD Mulder Telefoon redactie 01710-21507 Maandabonnement f 10.77 Kwartaalabonnement f 31.80 Per Post f34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0,45 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen Bi) automa tische overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten. Nabezorglhg tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stadseditie: Benthuizen Lelden, Leiderdorp Oegstgeest Voorschoten War mond Wassenaar en Zoeterwoude Correspondenten Oegstgeest; N van Weizen Ha- zenboslaan 2 tel 01710 61402 Leiderdorp: R. Veeren, Luvken- wee 139 tel 01717-2421 WARMOND - Bram Scbavema- ker. Dorpsstraat 20 tel 01711— 2370 en Selma Schavemaker Jan Steenlaan 12 tel 01711—2395 Wassenaar; Dui Zneterwoode: R Kalsei Oranje- i 20 Hoge Rllndllk Tel 01715—18",i Verspreiding overige edltaea: Duin- Bollen- en Rijnstreek.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2